POSTCODEBOEK IN 1978 UIT Geen bedrijfsterrein in poldergebied "Morsebel Canada lonkt naar Leidse majoretten KRAAN BLIJFT DICHT Hondenoverlast Din a Belg Wauters grote man van eerste dag CHIO Rotterdam De Tamboerijn start seizoen VOETBAL IN BUITENLAND DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1977 Nadat er zeven jaar achter de schermen aan is gewerkt begint nu het postcodeboek een op een lijvige telefoongids gelijkend naslagwerk waarin de postco des van alle adressen in Neder land zijn opgenomen, aardig gestalte te krijgen. Er zijn al wat proefexemplaren van de pers De ongeveer tachtig huurders van een vaste ligplaats in de Noordwijkse jachthaven blijven voorlopig verstoken van water en electriciteit. Zoals ik kortgeleden in deze rubriek meldde besloot de ei genaar van de jachthaven, Wassenaarder Kadee, tot die drastische maatregel omdat hij het meer dan zat was dat "de gemeente Noordwijk mij doelbewust dwarsboomt bij mijn pogingen weer iets moois te maken van de afgetakelde jachthaven". Twistpunt was met name Kadee's voornemen het jaren geleden gesloten on rendabele jachtl*wenrestau- rant om te bouwen tot woon huis. Daar kreeg hij echter geen toestemming voor. Inmiddels heeft hij het gemee ntebestuur een nieuw voorstel gedaan. Het jachthavenres taurant wel verbouwen tot huis maar elders op het terrein voorzieningen scheppen waar watersporters de inwendige mens kunnen versterken en wat kunnen drinken. Over het voorstel wordt nagedacht. Overigens geen reden voor Kadee om de kraan weer open te draaien voor zijn huurders, die tot november dit jaar een ligcontract hebben in de ha- gekozen en volgend voorjaar zal de eerste grote oplage, enkele honderdduizenden, aan het Nederlandse publiek ter be schikking worden gesteld. Datzelfde publiek is begin dit jaar via een zgn. algemene lan delijke PTT-brief al een klein beetje vertrouwd gemaakt met het toekomstig gebruik van de postcode. Eenvoudig gezegd komt het er op neer dat de pos terijen er naar toe willen dat over enige tijd op elk aan een adres in Nederland gericht poststuk naast de tot nu ge bruikelijke adressering (naam, straat, plaats) door de afzender ook nog een codenummer (een groepje van vier cijfers, gevolgd door een groepje van twee let ters) wordt vermeld. Welk is te vinden in het grote codeboek. Daar staan alle Ne derlandse gemeenten en ook de meeste buurschappen in, per straat of per woonblok onder verdeeld, met aansluitend het bijpassende codenummer. Ook staan per plaats de codenum mers aangegeven van eventuele postbussen, woonschepen en woonwagens. De extra toevoeging aan het ad res moet in de nabije toekomst de verwerking van het toene mend aantal poststukken aan zienlijk vlotter kunnen doen verlopen. PTT-ambtenaar v. d. Horst, die van het begin af aan heeft meegewerkt aan de ont wikkeling van het postcode- boek:" We kunnen particulie ren die iets per post versturen natuurlijk niet gaan verplichten naast het adres ook een post code te vermelden. Laten ze dat nu dan heeft dat geen enkele consequentie voor de bezorging van het poststuk. Wel proberen we ze er van te overtuigen dat het nuttig is als ze het wel doen. Want hoe meer er van het post codeboek gebruik wordt ge maakt, hoe sneller er kan wor den bezorgd". Grootverbruikers (postorder bedrijven, dienst omroepbij dragen etc.) zijn wel verplicht van de postcode gebruik te ma ken. De projectgroep Code helpt bij het omwerken van ad resbestanden. De grootver bruikers wordt nog anderhalf jaar de tijd gegeven om te scha kelen. Het is niet de bedoeling dat het postcodeboek huis-aan-huis in Nederland wordt bezorgd. Zodra er een flinke oplage is gedrukt kunnen gegadigden op de postkantoren inschrijven voor een gratis toezending. „Zo houden we er een beetje zicht op wie in Nederland al een boek heeft", zegt v. d. Horst. Van het postcodeboek ver schijnt niet elk jaar een nieuwe uitgave. Wel zal frequent een aanvulling te verkrijgen- zijn waarin nieuwe straten en wijzi gingen zijn opgenomen. Een stukje Leid.se postcode. De Forty Four Degrees. Pruiken, spijkerpakkenritmisch voeten- en handenwerk. Volgend jaar in Canada? Het op Amerikaanse leest ge schoeide Leidse majorettenpe- loton Forty Four Degrees, in 1975 opgericht, is deze week uitgenodigd om juli volgend jaar drie weken shows te komen verzorgen in Canada. Met elke dag tenminste eén optreden. De 35 Leidse meisjes, in leeftijd va riërend van 16 tot 28 jaar doen op deze buitenlandse trip hoofdzakelijk Canadese steden aan waar veel geëmigreerde Nederlanders wonen. Dat is tenminste wat de Neder landse impressario A. Kross zich van de Canada-reis voor stelt. Van hem komt/de uitnodi ging. Maar of de Forty Four De grees ook werkelijk gaan, is nog de vraag. Want er zit wel een be langrijke voorwaarde aan deze "eervolle uitnodiging" vast. De vereniging rpoet zelf aan reis geld zien te komen. Met.bege leiders en bestuursleden erbij komt dat neer op een bedrag van 50.000 gulden. "In het begin schrik je daar na tuurlijk van", zegt zakelijk lei der Klaas Ravensbergen," maar daar moet een mouw aan te pas sen zijn. Nog deze week hebben we een gesprek met iemand van de gemeente Leiden, die ons haarfijn uit de doeken zal doen hoe we een aanzienlijk deel van die 50.000 gulden via subsidies terug kunnen krijgen. En zelf gaan we ook wat acties op touw zetten. Als het meezit blijft er voor onze majorettes maar een paar honderd gulden aan reis kosten over. Dat moet een haal bare kaart zijn". Het verblijf daar is wel gratis. Ze worden ondergebracht bij Canadese gezinnen en in scho- lèn. In die drie weken zal niet alles in het teken staan van het show lopen. Voor de Leidse ma jorettes zal het gedeeltelijk ook een vakantie zijn met gratis uit stapjes naar bijvoorbeeld de Niagara-watervallen en de Rocky Mountains. Het belangrijkste is nu hoe de 35 er zelf over denken. Eind au gustus worden ze verwacht op een extra ledenvergadering. Daar worden ze over een en an der ingelicht en krijgen ze ook de dia's en film te zien van een optreden in 1975 in Canada van de Beatrixband uit Hilversum. Als ze besluiten te gaan (er moe ten er dan minstens 25 toehap pen) zijn ze te gast in Edmon ton, een stad in midden- Canada. Dat is niet toevallig. Want het is de thuishaven van de Alberta-girls, een geestver wante showgroep die de laatste jaren regelmatig in Europa op tournee is. Als Leiden naar Ed monton gaat is het streven dat over twee jaar Edmonton naar Nederland komt. ATLETIEK - Een Westduitse atle- tiekploeg heeft gisteravond in Keu len het wereldrecord op de 4x 1500 meter estafette scherper gesteld. Het record staat nu op 14 minuten en 38,8 seconden. VOETBAL - Glasgow Rangers heeft de eerste wedstrijd in de voor ronde van het toernooi om de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars te gen het Zwitserse Young Boys met 1-0 gewonnen. Doelpuntmaker was Grei«. Naar aanleiding van uw stukje in de krant over "overlast van honden" zou ik graag mijn stem willen laten horen. Waarom moeten wij (of onze hond) de dupe worden van mensen die hun hond uitlaten vlak voor de deur. balustrade e.d. Wij laten onze hond nooit voor de deur uit, maar gaan, weer of geen weer, met de hond uit langs de waterkant of naar een plaats waar geen mensen wo- Dan de opmerking: je moet tegen woordig op stelten door bepaalde parken en straten lopen. Is dat niet de schuld van de gemeente? V/at doen ze met het geld van de hon denbelasting 52,50). Volgens mij niets. Waarom maken ze geen hon- dentoilets? Hondentoilets die na tuurlijk iedere dag worden schoon gemaakt. In iedere wijk is er dan wel een nodig. De gemeente moet er ook op letten dat iedereen die een hond heeft hondenbelasting betaalt. Je hebt een hond of niet, dan moetje dat er maarvóorover hebben. Je weet van te voren waar je aan begint. Ik hoop dat we onze hond voortaan ook overdag kunnen laten >«uicii onaangelijnd kunnen laten lopen. Mevrouw A. de Wolf-Van Egmond P. van Anrooystraat 61 Leiden In het Leidsch/Alphens Dagblad van 13 augustus jl. stond een klein, maar opzienbarend bericht over Chili. President Pinochet, de leider van de Chileense dictatuur, heeft meegedeeld dat de Chileense ge heime dienst, de Dina, ontbonden Deze Dina, angstwekkend goed vergelijkbaar met de voormalige Duitse Gestapo, kent een bijna vier jarige geschiedenis die voorname lijk gevuld is met martelingen, exe cuties en andere terreurdaden. Omdat de Dina "zich van haar deli cate taak gekweten heeft" is ze nu ontbonden. Het is niet goed voor stelbaar dat dit betekent dat alle te genstanders van de junta in of bui ten Chili inmiddels geëlimineerd zijn. In de praktijk is dat namelijk de taak van de Dina gebleken. De werkelijke reden van de ophef fing van deze organisatie is dan ook anders. De Chileense junta wil een goedkoop succesje behalen bij de Amerikaanse regering, een vertegenwoordiger, de onder minister Todman, binnenkort een bezoek zal brengen aan Chili. On der druk van de Amerikaanse rege ring die nu, eindelijk de schending van de mensenrechten in Chili aan de orde wil .stellen, kondigt Pino chet deze schijnbare versoepeling De onderdrukking van het Chi leense volk zal inmiddels wel on verminderd doorgaan. Tegelijker tijd werd namelijk de oprichting van een vervanger van de Dina aangekondigd. De naam van de nieuwe organisatie, het centraal in lichtingenbureau, suggereert dat we hier met een soort BVD te ma ken hebben. De Latijns- Amerikaanse praktijk leert helaas dat ook dit soort organisaties er de meest wrede werkwijze op na hou den. Zolang de misdadige junta in Chili niet vervangen is door een demo cratisch gekozen regering zal de onderdrukking voortduren. Het ziet er naar uit dat we, ondanks het verdwijnen van de Dina, op 11 sep tember a.s. het vierjarig bestaan van de Chileense dictatuur moeten gaan herdenken. Namens het Chili Front Leiden Theo Faes en Kees Plug Herensteeg 5, Leiden ROTTERDAM - De openingsdag van het dertigste CHIO in Rotter dam is voor de Nederlandse sprin gruiters ongunstig verlopen. Slechts twee vertegenwoordigers LEIDEN - Clubhuis De Tamboe rijn aan de Valeriusstraat opent za terdag het nieuwe seizoen met een open dag. 's Morgens om tien uur begint een optocht door de wijk, waarbij kinderen uit de buurt ver kleed achter de majorettes van wijkvereniging "Aktief' aan kun nen lopen. Op het plein voor het clubhuis wordt in kraampjes in formatie gegeven over de activitei ten in het nieuwe seizoen. Zaterdag ook grabbelen, tafeltennissen, bil jarten en sjoelen, 's Middags is er een voorstelling van clowns, 's avonds een feestavond met dans en bingo voor ouders en kinderen. LEIDEN - Het aan de Hogewoerd grenzende deel van de Waterstêeg is bevrijd van de steigers, die er geruime tijd omheen hebben gestaan. De restauratie van de voor- en achterhuizen aan de Hogewoerd en Nieuwe Rijn, die uitgevoerd is door de Stichting Diogenes, is door de gemeente aangegrepen om ook het openbare gedeelte van de Watersteeg te ver fraaien. Óm daarmee een wond te helen, die jaren terug was veroorzaakt door het aanleggen van de noord-zuid verbinding door de stad. Er is een zitmuur gebouwd, een trapje en een schuin omhooglopend stoepgedeelte. Een zichtbaar stukje verlevendiging van de binnenstad, kortom. PAARDENSPORT - Pikeur en be roepstrainer Martin Vergaij heeft beroep aangetekend tegen de schorsing van drie maanden, die hem door de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport is opgelegd. Deze schorsing werd opgelegd, omdat in een bloedmonster van zijn paard Nescio een verboden stof (Phenylbutazon) werd aangetrof fen. De straf is - tot de beslissing op het beroep - opgeschort. LEIDEN/DEN HAAG - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn tegemoet gekomen aan de bezwaren van de gemeente Oegsgeest om in de polder Morsebel in de toekomst een nieuw regionaal bedrijfsterrein aan te leggen. De geïsoleerde ligging en de moeilijke ont sluiting van deze polder tussen Oegsgeester- kanaal en Haarlemmertrekvaart maken het gebied meer geschikt voör de recreatie, mede gezien de nabijheid van de nieuwe woonwijk. GS komen tot die conclusie in een gisteren ge- pubiceerde nota van wijziging op het voor ontwerpstreekplan voor Zuid-Holland West. In die nota reageert het provinciaal bestuur op de reacties die op het voorontwerp zijn binnengekomen van tal van instanties. Als nieuwe plek voor een regionaal bedrijfster rein kiest de provincie nu voor een gebied van 20 hectare ten westen van Oegsgeest, ge legen tussen de Rijksweg 44 en de Oude Rijn. Voordelen van dit gebied zijn volgens de provincie dat het goed aansluit op het gebied van de nieuwe veiling Flora en het andere regionale bedrijfsterrein dat in de Kamphui- zerpolder tussen Oegstgeest en Rijnsburg is gepland. Aan de zuidzijde sluit dat bedrijfs terrein aan op een mogelijke uitbreiding van de Leidse universiteit. De bezwaren die gemaakt zijn tegen de be drijfsterreinen ten noord-westen van Leiden delen Gedeputeerde Staten niet. Men geeft de voorkeur aan een plaats ten westen van Leiden om te voorkomen dat de as Leiden- Alphen aan den Rijn verder zal dichtgroeien. De provincie vreest in dat geval dat de ver stedelijking in het open groene hart van Hol land. toeneemt De door Leiden gesugge reerde plaatsen (Roomburg en de Grote Pol der) passen volgens Gs niet binnen deze stra tegie, en daarom kan aan de wensen niet te gemoet gekomen worden. Om dat dichtslibben van de as Leiden-Alphen te voorkomen is ook de uiteindelijke omvang van Alphen aan den Rijn betrekkelijk klein gehouden en is afgezien van een verdere ontwikkeling van de Leidse agglomeratie in oostelijke richting. GS blijven ondanks de kritiek van diverse zijden ook voorstander van de aanleg van het gedeelte van de Rijks weg 11 ten zuiden van Leiden tussen de Rijkswegen 4 en 44. Argument is met name de regionale en boven-regionale betekenis van een dergelijke verbinding. Het ontwerpstreekplan heeft ook sing ondergaan in de omgeving van Zoêter- woude. Daar zijn de grenzen van de reserva ten Bent- en Delfpolder en de Groot Wes- teindsche Polder zodanig gewijzigd dat het behoud van de natuur- en landschapswaar den beter gewaarborgd blijven. wisten een foutloos parcours af te leggen. Johan Heins met "Seven Valleys" en Harry Wouters van den Oudenweyer met "Salerno" be hoorden in het laatste onderdeel van de verreden concoursen tot de twintig combinaties, die zich met een foutloze rit tot de barrage plaatsten. In die barrage liep Heins acht een driekwart strafpunt op, terwijl Wouters twaalf punten in casseerde. Dressuuramazone An- nemarie Keijzer deed het eerder op de dag aanzienlijk beter, door de in ternationale dressuurproef te win nen. Zij behaalde met "Amon" 1359 punten, waarmee Annemarie Keij zer 6 punten op de Westduitser Harry Bolds voorbleef. De Belg Eric Wauters was gisteren de meest opvallende man. Hij won twee on derdelen. Met "Festa" toonde hij zich de sterkste in het eerste springconcours. Van de twaalf foutloze combinaties was Wauters met 55,7 seconden veruit de snelste. De Britse amazone Caroline Brad ley moest met "Berna" bijna een seconde toegeven, Henk Nooren liep door een weigering van zijn paard "Funest" drie strafpunten op. Wauters greep ook de eerste prijs in het slotspringconcours om de prijs van de Rijn. Met "Va Petit Mousse" legde hij het parcours in 35,6 seconden af. De Fransman Pa rot werd tenslotte triomfator in het springconcours "Speel uw Spel". BELGIE Boom - RWD Molenbeek 2-2; FC Luik - Standard Luik 1-3; Ander- lecht - Lierse SK 3-0; Cerkel Brugge-Beerschot 1-1; Winterslag -Beveren3-0; Charleroi-Waregem 1-0; Lokeren - La Louviere 4-2; Kortryk - Beringen 1-0; Antwerp - FC Brugge 2-2. DUITSLAND FoVtuna Düsselrorf - Bavem München 4-2; VFL Bochum - Her- tha BSC 5-0; MSV Duisburg - Bo- russia Mönchengladbach 1-1; FC St Pauli - Eintracht Braunschweig 0-1; 1FC Köln - Werder Bremen 7-2; VFB Stuttgart - 1FC Saar- brücken 1-0; Eintracht Frankfurt - Hamburger SV 0-2; 1860 München -Borussia Dortmund 0-2; 1FC Kai- serslautem - Schalke '04 0-0.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17