i Sparta zelden overtuigend naar 1-1 in Kuip Ajax neemt revanche op via een omstreden strafschop: 2-1 •ïEC samen met T olendam: verrassing. SCOREBORD p Jest: na Meizoen irect Feyenoord toont onkunde Coerver niet meer in dug-out: te spannend DERDAG 18 AUGUSTUS 1977 TTERDAM - Clyde Best ft gisteren bij Feyenoord contract ondertekend, dat a tot het einde van het sei- n aan de Rotterdamse club dt. "Begin volgende week nen mijn vrouw en kinde al over uit Amerika en ai we op zoek naar een huis de buurt van het stadion. niet in een van die bui- wijken (hij bedoelde Capel- want ik wil altijd dicht bij l werk wonen". Dodelijk moeid - "ik had nooit ver- cht dat de trainer mij de ge- e wedstrijd mee zou laten ;n" - maar toch voldaan, dat hij besefte niet te heb- i gefaald voegde de man van Bermuda's er tevreden aan a: "Ik zal erg blij zijn als mijn -iuw hier is. Kan ik tenmin- met iemand over andere :en dan alleen voetbal pra- 'de Best staat nog steeds Ier contract bij Portland en i het eind van het Neder- idse seizoen keert hij on adellijk terug naar de Ver gde Staten. "Nee, Portland ïelt nog niet in de wat je rmale competitie zou kun- noemen, met de New York smos en zo. Wij speelden een »rt demonstratieweds- jden". danks de waardering van ,iner, mede-spelers en oral tegenstanders, was de ergang naar het Neder- idse voetbal Best niet mee vallen. "Het spel is veel in- wikkelder hier dan in Enge- id (waar hij vijf jaar voor ;st Ham United uitkwam) en heb erg veel moeite om me n te passen. Het Engelse etbal is recht-toe-recht-aan bovendien speelt mee, dat conditioneel nog veel tekort ank Weerdenburg, de di- ïte tegenstander van Best in eerste helft: "Hij heeft een ortreffelijke timing en je ig gerust stellen dat hij ste- is gebouwd en de bal uit- :kend afschermt". Bodegraafse steunpilaar ,n de Spartanen, die zelden n blad voor de mond neemt: vlet Marijt na rust als voor opper ging het een stuk be- r. Ik vind het ook onbegri jpe- k, dat ik op die plaats moest iginnen. De middenvelders oorden voorin helemaal niet. dien Aad Mansveld bij :yenoord had meegedaan, id Sparta verloren, hadden 5- al voor rust op een achters- nd gestaan. Want als Mans- ld diep gaat en niemand op in weg vindt, gaat hij door. aar na rust ging het lekker, aren wij toch de betere oeg". Best haalt uit, maar Bert Jansen (r) voorkomt onheil. Pim Doesburg en Wim Meutstege staan klaar om Leidenaar assistentie te verlenen. AMSTERDAM - Een barstens vol Ajax-stadion bij de topper Ajax-AZ'67 met als gevolg dat er voor kaartjes van 15 gulden grif 75 gulden werd neergeteld. En je je afvraagt waarom het Ajax-bestuur voor deze weds trijd niet naar het Olympisch Stadion uitweek, want zo had het de lege clubkas toch nog wat extra kunnen spekken. Maar in de Meer werd toch ook aardig verdiend dankzij het overvolle huis. Wat voorzitter Arie Lighthart (AZ) de opmer king ontlokte - voor de weds trijd: "Zij de centen en wij de punten" Waarop Cees Mole naar deskundig in de toekomst blikte en angstig opmerkte dat het er volgens hem dik inzat dat Ajax én de punten én de centen zou opstrijken. Hetgeen geschiedde. ROTTERDAM - Luuk Balkestein gaf een nauwelijks <Jenbu,rs op hef Spartaanse mid- waarneembaar zetje, de slechtste, van de elf zwakke Feye- wTsbijgeko^ln dat FeyAoorcTwel noorders, Willy Kreuz, liet zich keurig vallen over een woe- terug moest. Door gebrek aan ran dende Pim Doesburg, scheidsrechter Charles Corver trapte ditie of door onkunde. Boskov de er in en via de strafschop van Dick Schneider pakte de hield het voorlopig op het laatste, voormalige topclub Feyenoord na een half uur een nauwe lijks verdiend punt in een van de minst sfeervolle derby's Feit was in ieder geval dat Sparta na van de laatste jaren. Alle 24.000 toeschouwers hadden er vrede mee dat Sparta, de club met de geringe aanhang, via Clarke in de loop van de tweede helft naar een 1-1 eindstand stuurde. De zeker niet falende „nieuwe ve dette" Clyde Best, gaf het geslon ken legioen nog enige aanleiding zich op te winden. De parel van de Bermuda's, die om nog steeds on duidelijke redenen zomaar door een Amerikaanse club aan Feye noord wordt verhuurd, won in het eerste half uur ieder kopduel van de in de lucht toch altoos zeer sterke Frank Weerdenburg. Maar Best werd nauwelijks behoorlijk aange speeld, heel simpel omdat door het ontbreken van Aad Mansveld (lies blessure) en Wim Rijsbergen (na weeën van een blaasontsteking) met Wim Jansen op de voorstop- persplaats, het laatste beetje raffi nement uit het middenrif bij Feye noord was verdwenen. Een enkele keer, als Van der Lem vooral later op links er langs kwam en de bal goed voorzette, konden de toe schouwers in de Kuip niets anders concluderen dan dat Best een be hoorlijke sprongkracht bezit. Maar meer dan een behoorlijk schot heeft hij niet in huis. In de combi natie kwam hij erg veel snelheid te kort en van buitenspel bleek hij to taal geen kaas te hebben gegeten. Het merkwaardige feit deed zich voor dat Best na rust, toen de kleine Anton Marijt zijn debuut maakte bij Sparta als voorstopper, nauwe lijks meer aan de bal kwam. Voor naamste reden was dat met Weer- A DAM AlHV Viooft 7Ü»1 pmrinrtVio tïaat» in AMSTERDAM - Ajax heeft zijn revanche voor de in het Amsterdam 702-toernooi tegen AZ '67 geleden nederlaag gekregen, en verdiend. Alleen de wijze waarop het win nende doelpunt (2-1 werd het gisteravond in deze boeiende en vooral in de eerste helft .op hoog peil staande wedstrijd tot stand kwam, was weinig bevredigend. Noch voor de winnaars hoe blij ze er ook mee waren, noch voor de verlie zers. Immers, de steeds zeer tolerant lei- ?m de bal 'e bemachtigen be- dende Frans Derks, die - zonder knotte Strafschop, overigens een van beide partijen G®els4z.?lf volt,rok hpt v?n™ °v?r te bevoordelen - menige overtre ding onbestraft liet, was onver biddelijk, toen vijf minuten voor het einde binnen het strafschop gebied Spelbos Ruud Geels om- de Alkmaarders, die behalve in het allereerste begin vrijwel de gehele wedstrijd het initiatief pan de Amsterdammers hebben moe ten laten. klemde en daarmee in zijn actie Duideljjk was het niet meespelen - - van Wim van Hanegem, wiens blessure toch te ernstig bleek om hem de wei in te sturen, een ge duchte handicap. Vooral in de periode dat Ajax een sterke druk uitoefende op de Alkmaarse de fensie. Met hem miste de ploeg een rustgevende figuur en tevens de grote stuwende kracht om het middenveld tot Alkmaars gebied te verklaren. Nu heerste Ajax daar en dat was wel het grootste verschil met de finale van het Amsterdam 702-toernooi. Toen trokken Van Hanegem en Peters aan de'touwtjes, nu de Ajacieden met als overheersende figuur Ruud Krol. Mogelijk zou zonder hem AZ een kans hebben gehad, nu niet. Al zijn de Noordhollanders nog dicht bij een gelijkspel geweest. In de afwerking van de aanvallen stokte het echter nog wel eens bij Ajax en verder dan een overigens zeer mooi doelpunt van La Ling als sluitstuk van een combinatie Zuidema-Krol kwam Ajax niet. La Ling scoort fraai 1-0 voor Ajax. Vonk kan dat niet verhinderen. van doelpunten af te houden. Daartegenover stond eigenlijk slechts een Alkmaarse kans, die Hovenkamp met een prachtige solo bewerkstelligde Zijn me despelers wisten er echter niet van te profiteren. Toen velde Geels het vonnis na de omstreden strafschop. 64 minuten volkomen verdiend op l-l kwam, toen Arie van Staveren de bal op maat naar Clarke passte en de Feyenoord-verdediging ten onrechte voor buitenspel bleef staan. Met de lichtgeblesseerde Ge rard van der Lem en Kees-Jan Snoeck (invallers Jan Verheyen en Melis) haalde een zich vergeefs schor schreeuwende Boskov zijn laatste stuk kwaliteit uit het Feyenoord-team en stond de ein dstand eigenlijk al vast. Het legioen zong toen „slaap kindje slaap" en amuseerde en ergerde zich aan fou tjes van onzekere Michel van de Korput en ongeïnspireerde Schneider. De laatste speelde zo belabberd te- fug op Treytel, dat de woedende Feyenoord-doelman, die ook al niet zijn beste wedstrijd speelde, zich moest blesseren om Arie van Sta veren van het scoren af te houden. Clyde Best sjokte tóen al over het veld alsof hij aan het eind van een marathon bezig was. Sparta, ook zeker niet imponerend, kwam met in de laatste twintig minuten Mi chel Valke voor Philip Henson nog het dichtst bij de winnende treffer. Een gemakkelijk schietende Weer denburg doorboorde tweemaal een Feyenoord-muurtje op de rand van het strafschopgebied. Eenmaal redde Treytel, eenmaal ging de bal juist over de lat. Een van de laatste trouwe Feyenoordsupporters met een droeve uitdrukking, nadat Vreysen in de laatste minuut een kans miste toen Best nog eenmaal goed doorkopte: „Krijgt mijn vrouw toch nog gelijk. Zondag ver liezen we van PSV en staat Feye noord na drie wedstrijden op één punt". Tekenend in dit geval is dat zelfs een karaktervolle jongen als Wim Jansen het nodig vindt om van meer dan twintig meter terug te spelen op Treytel. Dan is het triest gesteld met Feyenoord. Sparta heeft de afgelopen jaren heel wat puntjes weggekaapt uit de Kuip, maar zo overtuigend als gister avond zelden. De afwezigheid van Mansveld en Rijsbergen mag en wilde ook Boskov niet als excuus aanvoeren voor deze 1-1. N HAAG - Volendam en NEC zijn tot nog toe de grote .'rrassingen in de competitie. De Noordhollandse debu- Hetantvroord"hierop gaf Metgod, nt speelde vorige week gelijk tegen AZ'67 (1-1) en waardoor de rust met een gelijke aagde er gisteravond op eigen véld in FC Amsterdam iar een 3-0 nederlaag te spelen. Ook NEC, dat de eerste edstrijd in het stadion De Goffert won (2-0 tegen Roda S), kwam ook in Deventer tegen Go Ahead Eagles tot de ille winst: 2-3. Het resultaat hiervan is, dat de ploeg van ainer Hans Croon met landskampioen Ajax en PSV nog inder verliespunt is. Achter de drie koplopers zijn Vo- ndam, FC VVV, FC Twente en Sparta nog zonder neder- stand van 1-1 inging. Inde tweede helft heeft Ajax eigen lijk voortdurend de toon aange geven. De Alkmaarders moesten terug en met doelman Meskovic aan het hoofd slaagden de verde digers er in tot in de eindfase Ajax LONDEN - Ron Greenwood, de 54-jarige manager van West Ham ag. Overigens trok de tweede competitiedag minder gSjf^e'opv^lhvooTpï •eschouwers dan afgelopen weekeinde: nu 92.500 tegen WOrdt Greenwood interim- 10.000. bondscoach van het Engelse elftal voor de vriendschappelijke weds trijd tegen Zwitserland en de ont- Si3 n/-, 0 moetingen voor de voorronden van __lendam-FC Amsterdam 3-0 het wereldkampioenschap. ■%en voor beide ploegen zwak eerste half uur opende Volendam via ees Tol, na voorbereidend werk van Cor zonneveld, de score. Bij FC msterdam lukte vanaf dat moment niets meer, vooral ook omdat Vo- ndams centrale verdedigingsduo André-Guyt, oppermachtig was. Een iperieur Volendam met als uitblinkers de middenvelders Dick Bond, >nk en Helling kwam via de laatste op 2-0, na een pass van Dick Bond. [erekend Jaap Visser, vorig seizoen nog uitkomend voor FC Amster- im, scoorde na rust de derde Volendamse treffer. Eerst schoot hij nog gen Stuy op, maar de tweede keer faalde hij niet. Bijna was het nog 4-0 worden, maar met Billy Bond alleen voor Stuy, floot scheidsrechter an Dijken voor het einde. Toeschouwers; 6000. Ahead Eagles-NEC 2-3 heeft tegen Go Ahead Eagles aangetoond dat de ploeg na het vertrek n Jan Peters naar AZ tot een eenheid is uitgegroeid. Weliswaar was de ïventer ploeg aanvallend vaak gevaarlijk, op de beslissende momen- i was NEC de meest doortastende formatie. In de 17e minuut opende arijnissen de score voor NEC, 0-1maar nog voor rust maakte Kees van jjoten gelijk. Via Ronald Hendriks werd het in de 70ste en 77ste min. Kees van Kooten maakte er vijf minuten voor het eindsignaal van Diter Berrevoets nog 2-3 van. Toeschouwers; 8800. DEVENTER - Wiel Coerver, trainer van Go Ahead Eagles, zal tijdens wedstrijden niet meer in de dug out plaatsne men. Coerver, die al twee keer een hartoperatie heeft onder gaan (in Nijmegen en Houston), raakt in de dug out te emotio neel bij de wedstrijd betrokken. Gisteravond tijdens het duel met NEC zat manager en oud- NAC trainer Bob Maaskant pp de bank. Doelman Azing Griever is niet populair meer bij de suppor- tersschare van FC Groningen. Tijdens de eerste competitie wedstrijd, zondag in Zwolle te gen Pee, werd hij door Groningen-aanhangers met eie ren bekogeld. Gisteren had de zelfde groep een vliegtuig ge charterd. De machine vloog bo ven het stadion, waar de weds trijd tegen FC Vlaardingen ge speeld werd, met een reclame tekst. Deze luidde: Groningen "veel succes, maar keeper is niet best. Niettemin stond Griever weer in het Groningse doel, maar tijdens de tweede helft moest hij zich door een blessure laten vervangen door de blijk baar veel meer geliefde Willy Huberts. Er ging tenminste een luid gejuich op toen hij het veld op kwam. Groningen won met 4-0. EREDIVISIE EERSTE DIVISIE Groningen - Vlaardingen 4-0 1-1 Eindhoven - Wageningen1-0 Den Bosch - Excelsior 1-1 Heerenveen - PEC 2-1 Willem II - Dordrecht 2-0 1-1 Helmond Sp. - Amersfoort 0-1 3-0 Heracles - Cambuur 1-0 Volendam - Amsterdam 3-0 SW - Veendam 1-1 Eagles-NEC 2-3 MW - Graafschap 6-0 PSV 2 2 0 0 4 6-0 Heerenveen 2 2 0 0 4 3-1 NEC 2 2 0 0 4 5-2 Veendam 2 110 3 3-1 2 2 0 0 4 4-1 Willem II 2 1 1 0 3 3-1 Volendam 2 110 3 4-1 SC Amersfoort 2 110 3 2-1 FC/VW 2 110 3 4-2 MW 1 1 0 0 2 6-0 FC Twente 2 110 3 3-1 Fortuna SC 1 1 0 0 2 2-0 Sparta 2 110 3 2-1 FC Groningen 2 10 12 5-3 FC Utrecht 2 10 12 3-2 PEC Zwolle 2 10 12 4-3 Roda JC 2 10 12 4—4 SC Cambuur 2 10 12 3-3 FC Den Haag 2 10 12 4-5 Eindhoven 2 10 12 3-3 FC Amsterdam 2 10 12 2-4 FC Den Bosch 2 0 2 0 2 2-2 Eagles 2 0 1113-4 Excelsior 2 0 2 0 2 2-2 AZ'67 2 0-1112-3 Heracles 2 10 12 1-2 Feyenoord 2 0 1112-3 De Graafschap 2 10 12 1-6 Vitesse 2 0 1111-5 Helmond Sport 2 0 111 1-2. Telstar 2 0 0 2 0 2-5 SW 2 0 1 1 1 r-2 NAC 2 0 0 2 0 0-3 Wageningen 2 0 1111-2 Haarlem 2 0 0 2 0 0-5 FC Dordrecht 2 0 0 z 0 0-3 FC Vlaardingen 2 0 0 2Q 0-6

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11