Bouw in villawijk nog meer beknotten ÏHMHM Inbraak in Oegstgeest Weidse agenda Burgerlijke stand Lugubere grap Bewoners ook betrekken bij voorbereiding Huisvrouwen Wassenaar naar Rubens-expositie MAN BU RUZIE MET VRIENDIN GESTOKEN PAGINA 2 STAD EN RAND Bewoners Oranjelaan Wassenaar voor bestemmingsplan WASSENAAR - De raad van Was senaar behandelt vanavond de be zwaren, die zijn ingediend tegen het bestemmingsplan "villawijk". Het merendeel van die bezwaren richt zich tegen de sterke beknot ting van de bouwmogelijkheden; alleen de bewoners van de Oranje- en Nassaulaan vinden dat het plan nog niet ver genoeg gaat. Deze laatste groep maakt vooral bezwaar tegen de mogelijkheid om op een stuk grond aan de Oranje- laan, dat nu nog tuin is, te bouwen. Zijn zien daarin gevaar voor aantas ting van de groenvoorzieningen in de wijk. Niet blokkeren B en W van Wassenaar hebben daarop geantwoord dat het welis waar de bedoeling is om de villa wijk te bewaren, maar dat men niet alle bouwmogelijkheden wil blok keren. Men wil de mogelijkheid la ten om op die plaats twee-onder- één-kap woningen te bouwen. Het Wassenaarse college staat af wijzend tegenover verzoeken van ,de Haagse Duinwaterleiding Maat schappij (DWL) en verschillende natuurbeschermingsorganisaties om alle lokaties voor bebouwing uit de waterwin- en natuurgebieden te schrappen. Dat zou, aldus het col lege, een onaanvaardbare hoeveel heid schadeclaims opleveren. De stichting "Kasteel Oud Wasse naar" en de Lawn Tennis Club "Oud Wassenaar" maken bezwaar tegen de bepaling dat in de winter maanden op de terreinen van het kasteel geen opblaasbare tennishal Oranjelaan: niet verder bouwen. neergezet mag worden. Men wijst erop dat daardoor de concurrentie positie ten opzichte van de sport vereniging "De Kievieten", die wel over een overdekte accommodatie beschikt, aanzienlijk verslechterd. B en W zijn bereid de zaak des noods een jaar op proef aan te zien, met name om de reacties van om wonenden af te wachten. OEGSTGEEST - Uit de woning van de heer B. aan de Hofbroucker- laan te Oegstgeest werden zaterdag goederen ter waarde van negendui zend gulden ontvreemd. De diefstal van onder andere sieraden en bont jassen werd zaterdagavond rond 11 uur ontdekt. De nog onbekende dader(s) zijn na het forceren van een tuindeur de woning binnenge drongen. In 't kort Tussen 22 en 26 augustus worden de Buurtweg, de Paauwlaan en de Maaldrift in Wassenaar geasfal teerd. Op die dagen zullen deze drie wegen gesloten zijn voor alle ver keer. Dat verkeer wordt met bor den omgeleid; de bewoners krijgen per brief nadere inlichtingen om trent de afsluiting. Zondag 21 augustus wordt in de morgendienst van 10 uur de nieuwe gereformeerd predikant voor Wassenaar-Zuid in de Bloem- kampkerk geïnstalleerd. Prof. dr. G. N. Lammers zal de bevestiging verrichten, waarna samen met de gemeente het avondmaal gevierd wordt. De vergadering van de commis sie bestuurszaken (vanavond) en verkeer en vervoer (morgen) uit Leiderdorp gaan beide niet door. In plaats daarvan werkt de commissie financiën vamavond een uitge stelde vergadering af. Op de agenda staan onder meer de bezuinigings plannen van de gemeente Leider dorp. Aanvang acht uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken, in de regio Leiden, wordt waargenomen van 12-19 augustus door Apotheek "Herdingh en Blanken". Ho- gewoerd 171, tel. 120502 en Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. MAANDAG Groenoordhal 4.00-14.00 uur. veemarkt. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizen- laan, 14.30 uur, bejaardensoos. Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, ad viescentrum voor werklozen, 10.30-12.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reik oaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00. uur, telefbön 142144. Advocaten spreekuur LEIDEN - geboren: Dennis J. zn v SA.C. Kemp en E.T.M. van der Zwaan; Raimond zn v P.M. de Vrind en H.E.G. van Buuren; Edwin R. zn v P. J. van Beek en C.P. van der Lip. Overleden: J. Cuperus (1897) man; W. van den Wijngaard (1900) man; R. Snij der (1960) man. Gehuwd: J. de Ruiter en S. v. Maanen; A.C. Verweij en M. Huijsman; P.Hockx en C.L. Noort; D.M. den Duik en J.M. Schlagwein; S. Bronkhorst en T.H. Eg- gink; P. van der Wal en M.A.E. Annard; J.F. Commeseel en J.M. van Nispen; J. van den Burg en D. Vermeer. Ondertrouwd: C.A. J.E. Bakermans en C de Vreede; M. van der Bent en J.M. Ko renhof; D.P. Brunet de Rochebrune en M.J. van der Heide; J.E. Delgado Idar- raga en A. Lamain; J. Dool en M.M.E. Verver; D. van Halm en J.E. Buisman; H.J. Hart en C.M. Bonnet; E.J. Jansen Schoonhoven en R. Hoog; A. de Jong en W.M.G.A. Boeters; J.A. de Jong en J.E.M. Vinks; D.W. Kerdijk en I.J. de Langen Wendels; G. Klein en Y.M. Lar- dé; T. van der Loo en N.C. Tegelaar; H. Mast en J. de Water; S. Patmo en H.K. Mingoen; J. Schouten en C.M. Pret; H.J. Schreuder en J. Timmermans; A. Staal' en R.A. Cannoo; J. Vinkestijn en H. Nieuwenburg; H. van Vliet en C.D.C. Pardon; P. van de Weg en M.A. Bark; J.B. de Wit en C.J.A. Wernars; W. Zand vlieten Y.E.M. Uiterdijk. WARMOND - Overleden: Kloek a. w/v M.H. de Haas, oud 80 jaar, vrouw; van der Swam, J.A. w/v D. Krol, oud 81 jaar, vrouw; T. de Vogel, oud 77 jaar, man. LEIDERDORP - Geboren: Koen, zv Duin H. en van v. 't Riet m (Voorscho ten); Hinke, dv Sigmond J.P en van de Bruin E.M (Leiden); Hanneke, dv van Essen G H. P. en van Both H.C. (Leiden), Theodoricus, zv Mooijmz L.J.W.M. en van Bakker A.A.M. (Leiderdorp); Bart, zv Akkerman A.E. en van Arendsen H. (Leiden); Brechje, dv Okker R.J.H. en van Reitsma G.H. (Leiderdorp); Hendrik zv Vermeulen N.J. en van Moenen C. (Zoeterwoude), Lisette dv Faas N. en van Beijeren Bergen en Henegouwen M.C.M. (Leiden), Roland, zv Marck J.G. en van Bakker W. (Leiden); Lennart zv Koopmans R. en van Medema C.M. (Lei den); Franciscus z.v. van Mosseveld T. F. en van van den Berg J.G. (Leiden; Mark, zv van den Berg G.T.N, en van de Koning C.M. (Leiden); Melchior, zv Spies A. en van Groen J.N.E. (Leiderdorp); Veron- ique dv Poesiat P en van Sprong E. (Oegstgeest; Melanie dv van Wilgen A.P. en van Pronk M.A. (Leiderdorp); Laura dv Schoonderwoerd J.J.M. en van Dijk stra M. (Leiden); Rosemane, dv van Rijn T.A.J. en van de Haas E.G.L. (Leiden); Joost zv Zuidgeest L.A.M. en van den Hoogen G.H.W.C. (Leiden). Huwelijken: Heemskerk S.C.H. (Rijns- burg) en Helmus L.M. (Leiderdorp). VOETBAL - Eerstedivisieclub FC Groningen heeft zich vlak voor het nieuwe voetbalseizoen alsnog ver sterkt. De Groningers contracteer den de twintigjarige Feyenoorder Peter Houtman op huurkoopbasis voor de tijd van één jaar. Houtman was bij de Rotterdammers cen trumspits van het C-team. VOORSCHOTEN-Bij 'Huize Bijdorp', het klooster van de zusters Dominicanessen van de congregatie van de Heilige Cat- harina in Voorschoten is men begonnen met de aanbouw van een nieuwe vleugel. In dit nieuwe gedeelte, dat waarschijnlijk medio 1978 ge reed zal zijn, worden woonver trekken ingericht voor vijfent wintig oudere zusters van de congregatie. De nieuwbouw maakt het moge lijk deze zusters die hun woon ruimte verliezen, door de af name van het aantal kloosters op te vangen en te huisvestenDe vijfentwintig zusters komen uit alle delen van het land. De vleugel aan het honderd jaar oude klooster, dat sinds vier jaar ook een bejaardenhuis herbergt, zal in dezelfde stijl worden gebouwd als het kloos ter. VOORSCHOTEN -Ophaaldienst grofvuil 24 augustus: Adegeest (met uitzondering van het gedeelte Oude Adegeestlaan tussen de prins Bernhardlaan en de Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tus sen Raadhuislaan en Voorschoter- weg), Voorschoterweg, Hofweg (het gedeelte ten oosten van de Voorschoterweg), Prof, Boerhaav- eweg, Krimkade, J.P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstraat en Be- resteynstraat. LEIDEN - Een lugubere grap heeft het vooral in het week eind^ toch al overbelaste poli tiekorps nodeloos aan het werk gezet. Op het bureau aan de Zonneveldstraat kwam gis teravond de melding binnen dat in de Bloemfonteinstraat een man was neergestoken. Na enig zoeken trof de bemanning van een surveillancewagen op een aan de straat gelegen schoolplein een menselijke gedaante aan, onder het bloed en in de rug een grote sierdolk. Bij nader onderzoek bleek het 'slachtoffer' een aangeklede pop te zijn, die met tomaten ketchup was overgoten. De po litie heeft de grapjas nog niet opgespoord. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bij plan Buitenhof LEIDERDORP - In Leiderdorp begint de discussie los te komen over de vraag of ook toekomstige bewoners van de wijk Buitenhof, die in ont wikkeling is, mee moeten gaan praten over de toekomst van de wijk. Zij zouden dan deel uit moeten gaan maken van de huidige begeleidings commissie, die samen met bijvoorbeeld het architectenteam de wijk voorbereidt. In ambtelijke kringen meent men dat juist nu het geschikte moment is, om over meepraten van toekomstige bewoners te praten. De uitgangspun ten liggen al vast en globaal staat ook de indeling van de wijk op papier. Dat betekent dat de toekomstige bewoners feitelijk niet eerder inge schakeld konden worden, omdat deze groep dan halverwege het eerste stadium van de ontwikkeling in de plannenmakerij terecht zou komen. Nu die fase echter vrijwel is afgerond en gedacht wordt over uitwerking van woningtypen, financieringsmogelijkheden en verdeling van woningwet-, premiehuur- en koopwoningen treedt het tweede deel van de ontwikkeling van Buitenhof in werking. Men acht dat een geschikt moment om toekomstig bewoners mee te laten praten. Die groep toekomstige bewoners zou moeten bestaan uit hen die geïnte resseerd zijn in een woning in Buitenhof, waarbij meepraten natuurlijk geen enkele verplichting, maar ook geen zekerheid op toewijzing in houdt. WASSENAAR - De Wassenaarse afdeling van de Nederlandse ver eniging van Huisvrouwen begint op donderdag 25 augustus het nieuwe seizoen met een contact- Etalageruit bij Leidse boekhandel ingegooid LEIDEN - Bij de boekhandel van Zandvliet aan de Haarlemmers traat is in het afgelopen weekeinde een etalageruit met een metalen af valbak ingegooid. Een aantal in de etalage uitgestalde boeken werd, door vallend glas beschadigd. Hoe groot de schade is, is niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. Engelsman (28) toegetakeld LEIDEN - De Leidse politie tracht een antwoord te vinden op de vraag wie in de nacht van zaterdag op zondag een 28-jarige Engelsman ernstig heeft mishandeld. De man, een inwoner van Liverpool, werd door een taxichauffeur op de Oude Vest aangetroffen. Hij had een bloedende hoofdwond en bleek bovendien tegen de onderbuik te zijn geschopt. De zwaar toegeta kelde Engelsman, die met vakantie in Leiden verbleef, is door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. ochtend in hotel-restaurant „Duin oord". Op woensdagmorgen 7 september om 10 uur spreekt in het NPB- gebouw aan de Lange Kerkdam mevrouw G. Vio-Hoge, medewerk ster van het Museum Boymans- Van Beuningen aan de hand van dia's over de schilder Rubens, ter voorbereiding van een excursie naar de Rubens-tentoonstelling in Antwerpen, die voor dinsdag 13 september op het programma staat. Er zullen in het komende seizoen weer allerlei cursussen worden ge houden: „keep fit" voor gevorder den, en beginners, een cursus in het maken van kleine cadeautjes onder leiding van mevrouw M. L. Henkemans-Catz en verder cursus sen bridge, fijne keuken, antiek, museumcursus en het verzorgen van cactussen en vetplanten. Prins wint wielerronde Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30- uur, Morskwartier. Buurt-, nuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. >761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten •Opvanghuis voor crisisgevallen van in ;nood werkerende moeders, eventueel, met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Volkshuis Oostdorp WASSENAAR - Al meer dan een kwart eeuw behoort de wielerronde van de Wassenaarse wijk Oostdorp tot de jaarlijkse zomerevenemen- ten in Wassenaar. De laatste jaren is de organisatie in handen van de buurtvereniging Oostdorp en de Wassenaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina", die dit evenement heeft opgenomen in het programma van haar zomerfeesten. De uitslagen van de zaterdag verre den koers op een stratencircuit in Wassenaar. Jongens 10-12 jaar. 1. Gerrit van Zanten. Jongens 13-14 jaar 1. Peter Tacx. Jongens 15-16 jaar 1. Theo Driessen. Dames:: 1. Ria Verhart. Veteranen: 1. Tom Rueck. Cracks: 1. Karei Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaverjassen, woe en vr. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. ROTTERDAM - De 45-jarige Ad- riana ter Reehorst uit Rotterdam kwam gisteravond in het verkeer om. Zij werd, fietsend op een kruispunt, gegrepen door'de auto van een schoonmaker uit Rotter dam die met grote snelheid voorbij raasde. De 46-jarige schoonmaker, J.C.S., is door de politie aangehouden om dat hij waarschijnlijk dronken ach ter het stuur zat. LEIDEN - De 29-jarige N. J.M. de T. is zaterdagavond hevig bloedend in de Vierde Groenesteeg aange troffen. De man bleek in zijn borst te zijn gestoken. Hij moest ijlings naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht, maar zou niet in levensgevaar verkeren. Een nader onderzoek door de poli-, tie heeft aan het licht gebracht, dat de man bij een ruzie met zijn 40-jarige vriendin in een woning aan de Langestraat met een aar dappelschilmesje 'ongelukkjg' is getroffen. In hoeverre er hier van 'noodzaak' sprake is, moet tijdens het verhoor van de vrouw nog blijken. WASSENAAR- De sportvereni ging Blauw Zwart houdt op vrij dagavond 26 augustus om 20.30 uur de jaarlijkse algemene vergadering in het clubgebouw aan de Dr. Mansveltkade. De gebruikelijke jaarverslagen zullen de komende weken in het clubblad van de ver eniging worden gepubliceerd. Bij de bestuursverkiezing zijn de voor zitter Drs. W.M.A. Lammers en se cretaris J.N.G. van der Kooij aftre dend. doch herkiesbaar. Terug Terug van weggeweest, dus. Enkele maanden bent u verlost geweest van deze dagelijkse kwelling, maar, zoals horzels en boemerangs, wij komen te rug. Wat bruiner, en met nog wat tegenzin, maar we zijn er weer. Om u weer bijna een vol jaar bezig te houden. Volksdansen Het kan bijna niet uitblijven dat. we beginnen met volks dansen. Berichten daarover sloten deze rubriek vóór ons zomerreces ook af. Van maan dag 22 augustus af kan weer gevolksdanst, of is het volks- gedanst, worden. Plaats van handeling is de gymzaal van de Agnesscholengemeenschap, Eijmerspoelstraat 3 in Leiden. Vanaf tien uur 's avonds. Paden De paden op, de lanen in, spe ciaal voor hen die hun vakan tie op de rug liggend hebben doorgebracht. Bewegen en li- nolzuren zijn goed voor hart en bloedvaten. Het instituut voor natuurbeschermingseducatie organiseert op 21 augustus een natuurwandeling door het Voorschotense landgoed Dui venvoorde. Kost twee gulden, behalve voor leden van "Na tuurmonumenten" of de stich ting Zuid-Hollands Land schap. Die mogen er gratis in. Paden Nog meer paden op, en weer andere lanen in. Op weg naar de fiichsiakwekerlj Kooyman in Wassenaar. Hebbu al 'n stekkie Van de fuchsia gehad,, zongen ze jaren geleden al op de televisie. Op zaterdag 27 augustus kunt u zien waar ze vandaan komen, die stekkies.: Een en ander onder leiding van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de. Verzamelen om twee uur bij de kwekerij, aan de Pape- weg. Poep Geen gepoep meer op de paden van het park Deyleroord in Wassenaar. Honden voortaan aan de lijn daar, meldt gemee ntelijk voorlichter Piet Zon neveld uit Wassenaar, die daarbij een passend waar schuwend vingertje geheven houdt. Wie het niet kan laten, of een hond met claustrofobie heeft, kan nog terecht op een weiland aan de Van Duiven voordelaan. Daar mogen ze nog los. Majoretten Piet meldt verder nog dat Was senaar een nieuwe majoret- tenkorps heeft. Om dat, vooral financieel, wat op poten te zet ten, wordt een grote papierin zamelingsactie gehouden. Wie wat kwijt wil hoeft maar te bellen: 01751-13903, graag na vijf uur. Wassenaar krijgt trouwens ook majoreurs, of mannelijke majorettes, het is maar hoe je het noemen wilt. Belangstellende jongelieden kunnen zich ter opgave op vrijdagavond in onberispe lijke rijen van drie opstellen bij de sporthal. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2