FT,EI TRY: WRAAK VOOR HORDTTK Drie Nederlanders in monster-rally Jan Theunissen zorgt in Katwijk voor verrassing Cubanen zouden Ethiopië helpen in Eritrea Jan Evert Veer: de Johan Cruijff van het waterpoloteam? Lotto Vauriëntitel voor broers Van Bladel Protest Menten tegen tv- reportage Klachten over café in de Decimastraat VVV KATWIJK ZAALVOETBALTOER MOOI 1977 VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1977 SPORT PAGINA 15 SCHEVENINGEN - De gevestigde orde heeft geen inmen ging geduld. Zo kan het gebeuren dat drievoudig titelhou der Louk Sanders (27), oud-prof Rolf Thung (25), de natio naal kampioen van 1969 Niek Fleury (32) en voormalig ta lent Wouter Fok (23) onderling gaan uitmaken wie zich Nederlands tenniskampioen 1977 mag noemen. Fleury nam wraak voor zijn dubbelspelpartner Jan Hordijk door de 17- jarige jeugdkampioen Huub van Boeckel op niet mis te verstane wijze een halt toe te roepen: 7-6, 6-1, 6-3. De weer veelvuldig scheldende Van Boeckel miste de kans de openingsset te grijpen. In de tiebreak stond de scholier aan het St. Janscollege in Den Haag met 5-2 voor. Van Boeckel wilde forceren en dat werd fataal. De slimme Fleury maakte vijf punten achtereen en pakte de set. Eerder had Van Boeckel bepaald pech toen bij de stand 3-4 een duidelijk buiten de lijn gelande bal van Fleury in werd gegeven. Dit kostte Van Boeckel de game en daardoor werd het 3-5 in plaats van 4-4. Fleury liet Van Boeckel daarna niet in zijn spel komen, hetgeen de minder mobiele Hordijk woensdag tot zijn eigen schade wel deed. Na 1-6, 3-6 stond Van Boeckel met een illusie minder aan de kant. "Fleury pakte het veel listiger aan dan Hordijk", moest de branieachtige Van Boeckel toegeven. "Tegen hem was moeilijk te spelen. En op be langrijke momenten zat het tegen. Ik heb geprobeerd veel links-rechts te spreiden en dat lukte in de eerste set aardig". Van Boeckel weet nog niet of hij zich in de toekomst volledig aan het tennis wil of kan wijden. "Ik wil eerst proberen de school af te maken. Volgende week moet ik herexamen doen om van de vijfde naar de zesde klas van het atheneum over te gaan. Dan moet ik nog een heel jaar naar school en slagen voor het eindexamen. Wie weet hoe ik dan over tennis denk". Handen vol Wouter Fok had zijn handen vol aan de 21-jarige Otto Panman. De wat slungelachtige speler uit Oegstgeest moest de eerste twee sets uit han den geven (5-7, 3-6). Iets meer pressie was voldoende om de gebrilde Panman tot wanhoop te brengen: 6-2,6-3,6-2. De man uit Mijdrecht bleef tot het laatste toe strijden voor elk punt. Pas na ruim drie uur gaf Panman zich gewonnen. Rolf Thung en Louk Sanders behoefden zich niet tot het uiterste in te spannen om de laatste vier te bereiken. Thung maakte korte metten met Hans Adama van Scheltema: 6-1, 6-0, 6-1. De Zeistenaar, die eerder van de jeugdspelers Marc Albert en Frank Lapré had gewonnen, kon nu zijn krachteloze service en gebrekkige backhand niet meer verbloemen. Martin Koek wilde tegen Sanders wel, maar kwam gewoon in alle opzich ten kwaliteit te kort. Het begin was veelbelovend. De als immer clow neske Koek doorbrak meteen de service van de titelhouder. Tot 2-1 bleef de 24-jarige Amsterdammer in de running. Daarna ging het snel bergaf waarts. In de laatste set wilde ook Koek er snel een eind aan maken. Hij "schonk" een punt aan Sanders toen de umpire vroeg of Koek een let wilde hebben. Sanders kon rustig met zijn opslag experimenteren en deed dat nog feilloos ook. KATWIJK AAN ZEE - Jan Theu nissen zorgde op de vierde dag van het open toernooi van de tennisver eniging Zee en Duin voor de groot ste verrassing. In drie sets elimi neerde hij de als zevende geplaatste Alexander Korthals uit Overschie. Theunissen, die geconcentreerd speelde werkte in de eerste set een 3-1 achterstand weg (6-3) en haalde in de tweede set op van 1-4, maar verloor alsnog met 6-4. In de beslis sende set ging het evenwel van meet af aan goed: 6-3. Frans Enge lenburg volgde tegen Arnold v. d. Capellen, ten onrechte niet ge plaatst, bijna het voorbeeld van Korthals. Dankzij zijn routine zag de voor OTC eerste klasse spelende Engelenburg net kans zijn plaat sing waar te maken. De setstanden waren 6-3, 3-6, 8-6. Marinus Brooshooft lijkt zich ge sterkt te voelen door zijn hoge Andere uitslagen: BEB: Tine Lan- plaatsing. In de eerste set veegde geveld-Beuth 6-2, 6-1. HDB: hij Har Meyer vlot van de baan (6-1), maar in de tweede reeks zakte het tempo en kreeg Meyer meer kans om zijn backhand heen te lo pen en met een harde forehand in de tegenaanval te gaan. Het mocht echter niet baten: 5-7. Charles As- selbergs maakte gisteren teveel vol- leerfouten om Temminck te kun- uitrangeren. In de tweede set KOUDEKERK. Op tennispark Ar- Madero/Peters-Meijer/Steensma 6-4, 7-6; Bollerman/Assel- bergs-Tlieu nissen/Van Leeuwen &-2, 7-6; Korthals/Van Feen-Enge- lenburg/Blommendaal 3-6, 6-0, overleefde hij matchpoint, tesia vielen gisteren geen de derde set werd hij vlot singen te noteren. Vier spelers be reikten bij de heren in C de kwart finale. Rene de Bakker won van Eradus (7-5, 6-3); Oosterhof bleef naar de nederlaag gespeeld: 6-7, 7-6, 1-6. In C werden twee geplaatste spe Iers voortijdig uitgeschakeld. Han Hayns gemakkelijk voor(6-l, 6^2)^ Kuiper kon het niet bolwerken te- Hans v gen de Katwijker Peter Bauw (6-1, Weber v 6-7,4-6) en Willem-Jan de Jong loor verrassend (3-6. 2-6). Broer Leo v. Tongeren had minder Ton Giberius succes. Via 3-6,6-3,4-6 moest hij de Hans Bosse laten. Huub van Boeckel: opmars gestuit JQNKÖPING - De waterpoloërs kunnen met de onverwachte te rugkeer van Jan Evert Veer het Eu ropees toernooi in Zweden weer wat zonniger tegemoet zien. Zon der de 26-jarige Hagenaar rpiste het toch al onervaren team een dirige nt, waardoor de toernooien in San Remo en Hongarije al sterk waren gedevalueerd. Toen de waterpoloformatie deze week ook nog eens van Amerika verloor (2-0) bleef desondanks pro fessor Ivo Trumbic zich uiterlijk beheersen. Maar achter die onver schilligheid tekende zich grote UITSLAGEN ENKELSPEL HEREN: KWARTFINALES: Niek Fleury-Huub van Boeckel 7-6, 6-1, 6-3. Wouter Fok-Otto Panman 5-7, 3-6, 6-2, 6-3, 6-2. Rolf Thung-Hans Adema van Scheltema 6-1, 6-0, 6-1. Louk Sanders-Martin Koek 6-3, 6-2, 6-0. GEMENGD DUBBELSPEL: KWARTFINALES: Ellv Vessies/Wouter Fok-Marcella Mesker/Huub van Boeckel 6-2, 6-2. Mariette Pakker/Marian Laudin-Ingrid de Jonge/Hans Adema van Scheltema 2-6, 6-1, 8-6. Marijke Schaar/Maarten Keunen- Leonie van Wildenberg/Rene Heffels 6-1, 6-4. Els Veentjer/Martin Koek-Lidv Bielefeld/Piet Veentjer 6-3, 6-1. DAMES DUBBELSPEL: HALVE FINALES: Elly Vessies/Judith Salome-Marcella Mesker/Ber- nardine Sluyter 6-3, 6-2. Nora Lauteslager/Marijke Schaar-Elly Blombe rg/Els Veentjer 7-6, 6-1. vL^!^ angst af, omdat hij met de jeugd he ao™* o o™* lemaal opnieuw kon beginnen. De rentree van Jan Evert Veer heeft de formatie echter veel goed gedaan. Gisteravond dook de Haagse gym nastiekleraar weer voor het eerst op in de spits om het werk van de aan vallers af te maken. Dit team, aldus bondscoach Ivo Trumbic, ging de laatste weken vooral mank aan het feit dat er on danks de reele kansen nauwelijks gescoord werd. Slordigheid en on ervarenheid gingen in elkaar op. Op de Hagenaar drukt intussen wel een grote verantwoordelijkheid om als dirigent te gaan fungeren. Zijn staat van dienst is er evenwel naar om die aan te kunnen. In Wenen en Belgrado paste hij zelfs in het in ternationaal waterpoloteam, geko zen uit de beste spelers. AMSTERDAM - Drie Nederlan ders zullen deelnemen aan de Lon- den-Sydney Rally, die van 14 au gustus tot en met 28 september wordt gehouden. Het zijn de 43- jarige oud-Rotterdammer Henk Kabel, nu wonend in Brisbane, en zijn twintigjarige zoon Simon, als mede de 34-jarige Hans Willemsen uit Heeze, die als servicemonteur deel uitmaakt van de fabrieks- équipe Achim Warmbold-Jean Todt. De 79 deelnemers passeren maan dag 15 september Nederland. Ze komen om vijf uur in de morgen per boot in Vlissingen aan, rijden via Madorodam, waar een route controle is, naar Amsterdam, waar bij het Hilton-hotel een tijdcontrole is gevestigd. Na Drunen, Eindho ven, Weert en Geleen te zijn gepas seerd, wordt achter Heerlen het Nederlands grondgebied verlaten. Henk Kabel emigreerde in 1956 naar Australië en vestigde zich in Brisbane als garagehouder. Hij heeft er grote ervaring opgedaan als rally-rijder. Hans Willemsen, die wegens gebrek aan ervaring als rij der geen licentie van de KNAC kreeg, rijdt op buitenlandse papie ren. De Australische Nederlander ver klaarde tijdens een persconferentie in Amsterdam dat zijns inziens de strijd pas op Australische bodem wordt beslist. Daar zal onder meer een traject van 900 kilometer in de reservaten van de "Aborigines", de oerbewoners van Centraal- Australië, moeten worden afge legd. "In die gebieden mag je alleen rijden met een vergunning van de autoriteiten", aldus Kabel senior. "Er zijn stukken waarvoor nog nooit toestemming is verleend om er door te trekken". De trajecten in Europa en Indonesië zijn in verge lijking met de 11.000 kilometer, die in Australië moeten worden afge legd, betrekkelijk licht. Ze zijn niet zo interessant voor de uitslag. De klassering zal worden gevormd in de woestijnen ten zuiden van Dar- Jan Evert Veer: grote verant woordelijkheid Deze week belde hij op om zich dankzij de hulp van de Mavo waar hij leraar is alsnog bij de nationale ploeg in Zweden te voegen. Wel zal de Hagenaar de wedstrijden volge nde week tegen Spanje en Italië moeten missen omdat er dan op de Mavo geen DEN HAAG - Uitslag lotto 32 van 7 augustus 1977. In deze lotto vielen in totaal 14.880 prijzen. Inleg: 2.849.518. Prijzenbedrag: 1.477.184.16. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto 33 van zondag a.s., het overige 4/5 déél wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs. Tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto 127.415.60 ontvangen. Derde prijs: 89 winnaars, die elk bruto 3.623.60 ontvangen. KIEL-De Nederlandse gebroeders Americacup heeft het Zweedse Van Bladel zijn gisteren in Kiel we- jacht Sverige (per computer be- reldkampioen zeilen in de Vau- stuurd) gisteren met twee minuten riënklasse geworden. Zij wonnen en zeven seconden de Gretel II ver- de zesde wedstrijd en behaalden slagen. In de andere finale heeft de daarmee hun derde zege in totaal. Australia de France I met ruim vijf De overige ereplaatsen waren .ook minuten overtroefd, voor Nederlanders. Voor Chris Fy- dal en Erik Bieze (tweede), Bob en René Sepers (derde) en de gebroe ders Boodt Costerman (vierde). De Deen Lasse Hjortness heeft voor Enkhuizen op het IJsselmeer de vijfde wedstrijd om het Euro pees kampioenschap in de Laser klasse gewonnen. Hjortness leidt ook in het algemeen klassement, waarin Cor van Aanholt een derde plaats bezet. In de halve finalewedstrijd In de nacht van woensdag op donderdag is, 52 jaar oud, Vierde prijs: 5.209 ontvangen. die elk die elk vanger beschikbaar Vijfde prijs: 9.580 1 is. i 40.70 ontvangen. Zondag tegen Roemenië zal inder- Jackpot voor lotto 33 van zondag 14, daad moeten blijken of Jan Evert auS 119.479.08. Veer inderdaad de Jihan Cruijff Jackpot voor de toto 33 van zondag van het waterpoloteam kan zijn. U aug. a.s. 20.279.27. ATLETIEK - De Leidse atletiek vereniging AV Holland organiseert zondag 14 augustus een prestatie loop in en om de Leidse Hout. Voor deelnemers en deelneemsters is er een keuze uit drie afstanden, te we ten 2*/a km, 5 en 7Va km met als inschrijfgelden 2,50 en 3,50. Start om 12.00 uur op de sintelbaan in de Leidse Hout. Liefhebbers voor de prestatieloop kunnen zich vanaf 11.00 uur melden bij de start. Alle deelneemsters en deelnemers ontvangen aan de finish een herin neringstegel. DEN HAAG (SP) - De van oor logsmisdaden verdachte Blari- cummer Pieter Menten heeft bij de TROS geprotesteerd tegen het plan om een reportage over hem in te zenden naar een con cours in de Spaanse stad Barce lona. Volgens de raadsman van Menten, de Haagse advocaat mr. L. van Heijningen, zijn de voor Menten bezwarende uitla tingen die in het programma worden gedaan volledig on juist. En daarom mag de repor tage niet meer worden uitge zonden. Mr. van Heijningen heeft de TROS gisteren in een brief laten weten dat hij uiterlijk morgen op de hoogte gebracht wil wor den of de TROS het programma intrekt of niet. Als het niet ge beurt is hij van plan juridische stappen tegen de omroep te "Dit is ontoelaatbaar", aldus mr. Van Heijningen. De kroon getuige van de TROS, Michael Hauptman", heeft in een brief aan de officier van justitie ,in Amsterdam toegegeven dat hij in dat programma onjuiste din gen over Menten heeft be weerd". In de brief aan de TROS schrijft mr. van Heijnin gen dat deze omroep nu niet meer te goeder trouw het pro gramma kan uitzenden, ook niet in het buitenland. Het gaat om een samenvatting van 35 minuten van door TROS Aktua-tv uitgezonden pro gramma's rond de affaire- Menten. Deze samenvatting is ook al in de Verenigde Staten en elders vertoond. Half novem ber, zo is de bedoeling, wordt de reportage vertoond op het con cours Prix Ondas 1977 in Barce lona. De TROS die de brief van mr. van Heijnigen pas gister middag ontving, heeft hem voor advies opgestuurd naar de om- roepjurist. Van zijn oordeel zal afhangen wat er met de repor tage gaat gebeuren. -i brief aan de overlast die wordt veroorzaakt door bezoekers van het cafe in de Decimastraat. Volgens het stichtingsbe stuur is de beheerder van het café niet bij machte om de bezoekers van zijn lokaliteit in de hand te houden. Geconstateerd wordt dat de bezoekers na het vastgestelde sluitingsuur naar boven gaan en daar tot diep in de nacht drinken en lawaai maken. Verder worden volgens de stichting bewoners van de Decimastraat en voorbijgangers geregeld bedreigd met messen en een pak slaag. "De agressie van de cafébezoekers", zo staat in de brief, ontlaadt zich in het inslaan van ruiten van percelen in de Decimastraat. Auto's, die in de Decimastraat geparkeerd staan worden beschadigd: er worden deuken geslagen en daken en motorkappen, autospiegels worden afgebroken. Verschillende bewoners zijn er al toe overgegaan om hun auto's elders in de stad te plaatsen. Een andere vorm van overlast is volgens het wijkcomité De Kooi het urineren tegen deuren en voorgevels na afloop van het café-bezoek. "En wanneer bewoners van de Decimastraat hun eigendommen trachten te beschermen is het gunstigste dat hen kan overkomen, een pak slaag", aldus de brief. Tenslotte schrijft het wijkcomité dat de cafébezoekers soms in vergevorderde staat van dronkenschap in de auto stappen om met geopende portieren door de straat te racen. Gemeenteraad en politie worden verzocht om meer toezicht uit te oefenen op bedoelde gelegenheid en om bewoners van de Decimastraat beter te beschermen. Mocht de huidige toestand ook voortduren na eventuele gesprekken met de eigenaar/beheerder dan zou volgens het wijkcomité bekeken moeten worden of voor deze lokaliteit nog langer een vergunning moet worden verleend. maandag 15 aug. voorronde poule A met medew. van Zwaanvogels v.d. Plas/BMW Leidsch Dagblad Digros woensdag 17 aug. voorronde poule B Cleljn Duin Godyla United Sanitair Sjardln Glasbergen de Best maandag 22 aug. finale Tijdens de finale een optreden van de Dutch Rhythm Steel en showband Plaats van handeling: Sporthal Cleljn Duin-Katwijk a/Zee Aanvang alle avonden: 19.30 uur. Toegangsprijzen: voorronden volw. 2.-; kind. tot 12 jaar 1.- Finale: volw. 3.-; kind. tot 12 jaar 1.50 BEIROET (AFP) - Bijna 5000 Cu baanse militairen strijden samen met het Ethiopische leger tegen de Eritrese bevrijdingsbeweging, zo heeft Osman Saleh Sabe, de commandant van het volksbe vrijdingsleger van Eritrea giste ren verklaard in een vraaggesp rek, gepubliceerd door het Liba nese blad "Al Hawadess". Volgens Sabe wordt de strijd aan verschillende fronten geleid door Cubaanse officieren en worden de Ethiopische soldaten opgeleid door Cubaanse militaire deskun digen. Om het Ethiopische leger van tanks, raketten en veldge schut te voorzien zouden de Rus sen een "luchtbrug" naar Addis Abeba hebben ingesteld. Binnen een week waren dertien Russi sche militaire vliegtuigen met zware wapens aan boord op een vliegveld ten zuiden van Addis Abeba geland. Bovendien, aldus Sabe, wordt er voor de levering van munitie een regelmatige ver binding met drie Boeings 707 on derhouden tussen een Arabisch land in Afrika en Addis Abeba. Maar ondanks dit alles, zo zei de Eritrese leider, behaalt de Eri trese revolutie voortdurend overwinningen die tenslotte bin nen afzienbare tijd zullen uitlo pen op uitroeping van de onaf hankelijkheid van Eritrea. Toch, aldus Sabe, bestaat er kans op een burgeroorlog in Eritrea van wege de meningsverschillen binnen de bevrijdingsbeweging zelf. In dit verband verweet Sabe het Volksfront voor de bevrijding van Eritrea dat het zich bedient "van Marxistische slagzinnen om de steun van buitenlandse moge ndheden te krijgen". Volgens hem denkt dit front volkomen ten onrechte dat de Russen die nu de zijde van Ethiopië gekozen hebben om vaste voet in het rode-zeegebied te krijgen, zich wel achter de Eritrese revolutie zullen scharen als de val van het bewind in Addis Abeba onver mijdelijk geworden is. Het centrale revolutionaire comité in Addis Abeba heeft gisteren gemeld dat Ethiopische troepen bij de strijd om de Ogaden- woestijn in de afgelopen twee da gen 550 Somalische soldaten hebben gedood tegen een eigen verlies van 13 man aan doden en 32 aan gewonden. Inmiddels ko men van de tegenpartij, het West-Somalische bevrijdings front berichten dat zij 90 procent van de woestijn in handen heb ben. Zowel het front als de Soma lische regering blijft ontkennen Ethiopië ontkent op zijn beurt dat duizenden vreemde militairen op weg zijn om Ethiopië te helpen, zoals door Somalië wordt be weert. De Ethiopische regering beschuldigt Somalië ervan vlie gers uit Arabische landen te ge bruiken om de eigen, uitgedun de, luchtmacht te versterken. Addis Abeba stelt 12 Somalische vliegtuigen te hebben neerge schoten. hartaanval overleden ds. Hendrik van Benthem, gereformeerd pre dikant te Middelburg en secretaris van de synode der Gereformeerde Kerken. Hij was achtereenvolgens predikant in Holwerd, Wieringer- werf, Leeuwarden, Apeldoorn en sinds 1969 in Middelburg, en maakte deel uit van het curatorium van de theologische hogeschool in Kampen en sinds kort van de Raad van Kerken in Nederland. De be grafenis is maandag om half 3 op de algemene begraafplaats te Middel burg. na een rouwdienst in de Hof- pleinkerk aldaar die om 1 uur be gint. Op zondag 21 augustus viert de Maria-parochie in Lisse haar zilve ren jubileum, met een hoogmis om een receptie om half 2 in de zaal Mariënburght. Op 23 augus tus wordt in de Mariakerk een fees telijk ziekentriduum gehouden. De parochie wil bij dit jubileum ook iets voor anderen doen. Er zijn ver schillende activiteiten aangekon digd voor het werk van pater Cook Lemmers in Chili. De protestantse gemeente van Oberhausen (Rheinland, West- Duitsland) gaat regelmatig op twee van de vier plaatsen waar zij kerk diensten houdt, met alcoholvrij druivensap avondmaal vieren. Het kerkbestuur in Rheinland heeft daarvoor toestemming gegeven. De gemeente wil hiermee duidelijk te gemoetkomen aan mensen die geen alcohol kunnen verdragen. De kerkeraad heeft wel meegedeeld, de viering met wijn als "de normale wijze" te blijven beschouwen. Noorwegen heeft nu ook een Raad van Kerken. Tot nu toe was er een onofficiële oecumenische kring. Lid van de raad zijn de lut herse kerk, de evangelisch-lutherse vrije kerk, de Noorse zendingsfe deratie, de methodistenkerk, de pinkstergemeenten en de baptis ten. De rooms-katholieken staan er nog buiten. De pinkster- en zen dingsmensen verzetten zich daar tegen. Voor het nieuwe studiejaar van het eigen seminarie van de ge schorste Franse aartsbisschop Marcel Lefebvre (Econe, Zwitser land) hebben zich 27 kandidaten gemeld, zo heeft Lefebvre zelf meegedeeld. Op 29 juni volgend jaar zal hij 20 nieuwe priesters kun nen wijden, voegde hij er nog aan toe. Uit het pas verschenen jaar boekje blijkt, dat de Gerefor meerde Gemeenten in Nederland, een afscheiding van de Gerefor meerde Gemeenten, per 1 januari van dit jaar 17.536 leden telden. Geref. Kerken: benoemd tot le raar godsdienst te Deventer J. A. Rullmann aldaar, aangenomen naar Berkel (voor ziekenhuizen) P. Pol Woerden. Overleden: ds. R. Bakker (75) te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15