Vaagheid troef in Wassenaars verkeersbeleid WONINGEN AAN DE LOMMERLUSTLAAN Begeer: "Rijksweg wel laten aanleggen" L eidse agenda Wethouder Van Dijk: Dat gaat U niets aan Leidenaar drijft vluchtend tweetal in armen van politie "Zo'n vrijheid vind je nooit meer' Drie gewonden bij verkeersongelukken Burgerlijke stand VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1977 11 WASSENAAR - „Allereerst moeten we de waarde van de nota nader bekijken. Tot nu toe is het stuk maar erg weinig ter sprake gekomen. Maar wanneer en wat er te gebeuren staat, gaat U niets aan". Op 28 december van het vorig jaar kreeg het gemeentebestuur het rapport van de ANWB binnen. Aan de hand van een door B en W van Wassenaar opgestelde vragenlijst werden door de ANWB een aantal antwoorden gegeven. De heer Greeven vindt de meeste antwoorden nogal vaag. „Dat komt door de vage manier van vrage nstellen van de gemeente. Geen van de punten, waarover men ad vies wil wordt begeleid met bij voorbeeld verkeerstellingen, onge valsoverzichten en analyses van ongelukken. Zonder zonder die broodnodige informatie kun je onmogelijk pasklare oplossingen van de ANWB verwachten". Wanneer de ANWB echter in het rapport wel een keer duidelijk aan geeft wat ér óp een bepaald punt ter verbetering van de verkeerssituatie moet gebeuren dan legt de gemee nte dat voorstel naast haar neer. Een klein voorbeeld daarvan is het kruispunt Van Cranenburch- laan/Van Duivenvoordenlaan Dui venvoordelaan, een kruispunt waar geregeld ongelukken gebeuren. De ANWB adviseert óp de Van Diii- venvoordelaan zowel links als rechts een stopbord neer te zetten. Het bord aan de rechterkant is na melijk vaak niet te zien door de- bussen, die ervoor staan. De heer Greeven: „Dat advies da teert dus van eind vorig jaar. Tot nu toe is het bestaande bord alleen maar een stukje verhoogd. Goed te zien is het echter nog steeds niet. .r. G. C. van Dijk, wethouder van openbare werken in Wassenaar, is een tikkeltje kortaf als men hem vraagt wat er inmiddels is gedaan aan de verkeersnota „Wassenaar wat nu?", die de heer A. J. J. Gree ven, een inwoner van Wassenaar, in maart van dit jaar heeft aangebo den aan het gemeentebestuur van zijn dorp. Ontevreden 'De heer Greeven is ontevreden over de wijze, waarop men zijn nota heeft behandeld. „Ik heb de indruk dat meii bij de gemeente de nota niet voor vol aanziet. Een aandach tige bestudering van het werkstuk heeft nog niet plaatsgehad". De heer mr. T. Halbertsma, voorzit ter van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar, onderstreept de gevoelens van de heer Greeven. „De nota is niet afzonderlijk door gesproken. Neen, we hebben het stuk, bijvoorbeeld in het verkeers- en welzijnsoverleg, slechts behan deld bij de bespreking van de kwes ties over verkeerslichten op de Wit- tenburgerweg ,en de vrije bus baan op de Papeweg". ANWB Uit een brief van de gemeente van 13 juni dit jaar blijkt dat in mei van het vorig jaar de gemeente Wasse naar de afdeling verkeerszaken van de ANWB heeft gevraagd de ver keerssituatie in Wassenaar eens grondig onder de loep te nemen. Zo'n bord aan de linkerkant van de weg zal de gemeente toch echt de kop niet kosten. Maar het komt er niet, de ongevallen duren voort. Je kunt hier bijna spreken van een on rechtmatige overheid sdaad". Provincie Een veel gehoord argument voor het niet opstellen van een ver keersplan is de twijfel aan wat de provinciale overheid van plan is te doen aan het wegennet buiten het dorp. De heer Halbertsma daar over „Al die nota's zijn natuurlijk niet meer dan deeloplossingen van het verkeersvraagstuk in onze ge meente. Voordat we iets aan het verkeer binnen de gemeente kun nen doen, moeten we eerst weten wat er aan de buitenkant van Was senaar staat te gebeuren. Daarom is de eventuele aanleg van de noord- oorstelijke randweg met een aan sluiting op de Rijksstraatweg zo be langrijk voor het verkeer in het- dorp". De heer Greeven vindt dat dit ar gument niet opgaat. „Alle verant woordelijkheid wordt afgeschoven op de provincie. Ik ben echter van mening dat, zolang Wassenaar geen passend verkeersplan heeft, de provincie in ieder geval geen en kele maatregel zal treffen, waar door het verkeer in Wassenaar- vermindert". Ook de Wassenaarse politie ont loopt, aldus de heer Greeven, de problemen. Adviesbureau ■k A.J.J.Greven bureau, gespecialiseerd in ver keerszaken, in te schakelen. Daar mee zou dan, aldus de ANWB, een begin kunnen worden gemaakt met het opstellen van een verkeersplan. Deze raad heeft het gemeentebe stuur van Wassenaar gelukkig niet in de wind géslagen. Men heeft in derdaad een specialist, prof. ir J. Volmuller van de afdeling civiele techniek van de Technische Hoge school in Delft, om raad gevraagd. Burgemeester mr. K. Staab heeft dinsdag 26 juli een gesprek gehad met de heer Volmuller. De heer Staab: „We hebben de situatie tot nu toe besproken. Binnen een jaar verwacht ik al resultaten te zien van het werk van de heer Volmuller". Volmuller zelf is aanmerkelijk minder exact over zijn plannen. „Het gesprek had me^r een oriënte rend karakter. De komende maan den zal ik zo nu en dan eens wat adviezen geven. Maar of die hulp uiteindelijk zal uitmonden in een pasklaar verkeersplan, weet ik niet". De heer Greeven is blij dat de ge meente contact heeft gezocht met de heer Volmuller. „Dat is een stapje in de goede richting. Zo'n onpartijdig adviseur kan veel mak kelijker een verkeersplan opstel len. Er moet nu toch eens een keer wat gebeuren. Nog langer wachten is niet verantwoord". De heer A. J. J. Greeven: „De ge meente schuift de verantwoorde lijkheid af'. LEIDEN - De Leidse politie heeft twee mannen ingesloten, die in de afgelopen nacht hebben gepoogd sieraden te roven bij de juweliers zaak De Kemp aan de Botermarkt. De daders, een 58-jarige inwoner van het Overijsselse Enter en een 18-jarige jongeman zonder vaste woon- of verblijfplaats, werden tijdens het inbrekerswerk ge stoord, toen op het moment dat zij met een baksteen de etalegeruit aan de zijde van de Choorlam- mersteeg ingooiden de alarmin stallatie in werking trad. De Breestraatbewoner L. M. V., die van de inbraakpoging getuige was, zag kans om het vluchtende tweetal in de armen van de inmid dels gealarmeerde politie te drijven. Beide mannen werden na hun aanhouding, in de Ketelboeters- teeg, meegenomen naar het bu reau aan de Zonneveldstraat, waar zij zijn ingesloten. Sportdag in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De K.P.J. or ganiseert zondag haar jaarlijkse sportdag. Er is besloten dit jaar een nieuw element aan de sportdag toe te voegen; namelijk een totaalpun tentelling, wat wil zeggen dat er voor elk onderdeel apart punten te behalen zijn. Deze punten worden opgeteld en bepalen wie de beste sportman en sportvrouw zijn. Evenals in voorgaande jaren zijn er echter ook per onderdeel prijzen te winnen. Om mee te dingen naar .de totaalprijs is het wel nodig dat ie dereen op tijd aanwezig is om zich in in te laten schrijven. Hiertoe is vanaf 10.45 uur gelegenheid. Het evenement vindt plaats op de Loethe en de activiteiten starten om 11.00 uur. VRIJDAG Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- avond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 2-4.30 u 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club voor alleeenstaanden, weduwen en weduw naars, 8 uur nam. Gebouw Rehoboth, Rapenburg 10, ruilclub 7.30-10 uur nam. Tent parkeerterrein Lammermarkt, het het Werktheater met „Hallo me demens", 8.30 uur nam. Ton Menken-Hal, Vondellaan Aqua- Flora, 10 uur v.m. - 10 uur nam. ZATERDAG Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur v.m. Tent parkeerterrein Lammermarkt, het Werktheater met „Doodgewoon" im- provisatiespel voor kinderen. 2.30 uur nam.; het Werktheater met „Hallo me demens", 8.30 uur nam. Ton Menken-Hal, Vondellaan, Aqua- Flora, 10 uur v.m. - 10 uur nam. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen 8-11 uur Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum werk groep homofilie/COC, 8-11 uur nam. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., te lefoon 125802. Café „De Twee Spieghels", muziekpro gramma, 3 uur nam. Ton Menken-Hal, Vondellaan, laatste dag Aqua-Flora, 10 uur v.m. - 10 uur WARMOND - Als gevolg van de bouwactiviteiten van een aantal projectontwikkelaars en de gemeente Warmond op het gebied rond de Oranje Nassaulaan zal een vijftal huisjes met de grond gelijk gemaakt worden. woningen in de sociale De huisjes moet verdwijnen De huisjes liggen aan de Lommer- lustlaan op het land dat vroeger in het bezit was van de heer G. Ramp. Het land vormt een onderdeel van een gebied dat grotendeels in han den is van projectontwikkelaars. Na een gerechtelijke procedure kon de gemeente ook een deel be machtigen en wel het land van de heer G. Ramp. Hierdoor is de ge meente Warmond eigenaar van de bovengenoemde huisjes. De projectontwikkelaar wil op zijn gebied landhuizen gaan bouwen terwijl de gemeente Warmond on- Verdeeldheid in raad Voorschoten VOORSCHOTEN - De raad van Voorschoten lijkt verdeeld over de vraag of er nu wel of niet geprotes teerd moet worden tegen de aanleg van Rijksweg 11 West, zoals B en W hebben voorgesteld. Die conclusie mag worden getrok ken uit opmerkingen die mr. S. A.C. Begeer (die in de gemeenteraad fractieleider van de WD is) gister avond heeft gemaakt tijdens de vergadering van de Voorschotense geveer sfeer wil neerzetten. Om dei bouwlocatie planologisch gezien op een aanvaardbare wijze te bou wen, voeren de projectontwikke laars Emro Westgaarde B.V. en Ba- gon B. V. met de gemeente War mond onderhandelingen over grondruil. Als gevolg van de ontwikkelingen moeten vier gezinnen en een al leenstaande de huurhuisjes aan de Lommerlustlaan verlaten. Zij kregen destijds van de gemee- LEIDEN - De Leidse politie heeft de diefstal van tien fietsen opgelost. Er werden in verband met deze diefstallen vijf mannen aangehou den: een Leidenaar (19 jaar), twee Rotterdammers 18 en 43 jaar), een inwoner van Capelle a. d. IJssel (30 jaar) en een inwoner van Krimpen a. d. Lek (42 jaar) nte het verzoek zich in te laten schrijven als woningzoekenden maar waar de bewoners vervange nde ruimte zullen vinden is voor hen nog een open vraag. Ook het tijdstip waarop zij hun huidige woningen moeten verlaten, is hun onbekend. Wel heeft de ge meente aan één gezin dat vorig jaar één van de huisjes betrok geadvi seerd geen grote investeringen meer te doen omdat de huisjes be gin 1978 moeten worden. Bewoners die echter al langer aan de Lommerlustlaan' wonen, heb ben dat wel gedaan. Een van hen de heer P. Krijgsman, die zo'n driejaar geleden in één van de huisjes trok, heeft er inmiddels een bedrag van achtduizend gulden in geinves- teerd. "Daar zien we niets meer van terug, dat is je eigen risico", aldus Krijgsman. De huur van de huisjes is daarente gen erg laag: vijf gulden per week. Voor vervangende woonruimte zal zeker een hoger bedrag betaald moeten worden. Toch is dat niet het enige wat de bewoners betreuren "want zo'n vrijheid als je hier hebt krijg je nooit weer." MAANDAG Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tele foon 120833, adviescentrum voor werk lozen, di. van 10.30 uur v.m. - 12.30 uur Stadhuis, commissie algemene en be stuurlijke aangelegenheden, 8 uur nam.;, commissie economische aangelegenhe den, 9 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, commissie ruimtelijke ordening, 8 uur nam. RUTGERHUIS Dr. J. Rutgershuis, Papengracht 26, tele foon 126802. Hulpverlening bij sexuali- teitsvragen; advies over geboorterege ling; middèlenverkoop. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord); M. J. H. van Tol, de Sitter- laan 80, telefoon 142427; Wijk II (Kooi en Merenwijk): P. L. Tan, Schoenerwaal 13, tel. 218090; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuinstad wijk): S. Smit, Cobetstraat 43, telefoon 130177; WIJK IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): A. Boer, Kennedylaan 46, telefoon 762115; van zo. 8 uur v.m. tot zo. 24 uur W. Schellekens, Paganini- straat 24, telefoon 764035. Leiderdorp - D. Hennink en O. du Ry van Beest Holle Vlaskamp 16, telefoon 891100 (za. en zo. spreek- uurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - J. W. de Haan, Dui venvoordestraat 3, telefoon 154294. Voorschoten - S. v.d. Kooy, v.d. Oyelaan .13, telefoon 6951 (zater dag); F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, telefoon 6352 (zondag). Warmond - L. J. H. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tele foon 02522-10140. APOTHEKEN De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 5 tot 12 augustus, door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, telefoon 121313 en Apothéfek R. van Reest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, te lefoon 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, telefoon 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, telefoon 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, telefoon 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, telefoon 464 i Algem. Hulpverlening, telefoon 2141, 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, flat De Hooge Wei 203, Sassenheim, tele foon 02522-12022. r openbare werken. De meerderheid van de raad schaarde zich achter het voorstel van B en W, die eerst aangetoond willen zien dat Rijksweg 11 West inderdaad noodzaak is. Voor het zover is willen zij de aanleg van de weg tegenhouden. De commissie toonde zich nogal verrast over de plannen van mej. R. Begeer, die in de Benvutolaan een sporthal en vier eengezinswonin- Mr. SA.C. Begeer. gen wil laten bouwen. Het plan van mej. Begeer werd overigens voor het grootste gedeelte tijdens het besloten deel van de commissie vergadering behandeld. Voorschoten heeft bezwaar tegen enkele onderdelen van het be stemmingsplan "Landelijk Ge bied", dat Leidschendam voorbe reidt. Het plan is aanzienlijk soepe ler opgesteld dan het aangrenzende Voorschotense bestemmingsplan "Buitengebied". Zo laat Leids chendam, in tegenstelling tot Voor schoten, de bouw van tweede wo ningen wel toe. De commissie drong nog eens aan op spoedige realisatie van de spoorweghalte "De Vink". Men noemde het een logisch vervolg op de experimenten ten behoeve van het openbaar vervoer, waarvoor ondermeer de Hofland brug ge bouwd werd. LEIDEN - DE 27-jarige Leidenaar F. K. kreeg ernstig hoofdletsel en zware inwendige kneuzingen, toen hij in de afgelopen nacht met zijn auto in de Pelikaanstraat tegen een lantaarnpaal botste. Het ongeluk moet volgens de politie zijn ge beurd nadat de automobilist, die in de richting van de Langegracht reed, bij het kruisen van de Haar lemmerstraat de macht over het stuur verloor. De gewonde autobe stuurder is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. De auto werd als gevolg van de botsing to taal vernield. Twee personen raakten gistermid dag gewond bij eén verkeersonge val op de Oegstgeesterweg. Een door een 26-jarige Noordwijker be stuurd Volkswagenbusje schoot in de beruchte bocht, vermoedelijk als gevolg van een klapband, naar de verkeerde weghelft, waar uit te genovergestelde richting een pers| onenauto naderde. De bestuurster van deze auto, een 36-jarige in woonster van Oegstgeest, kreeg door de botsing diverse snijwon- den. Ze moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden over gebracht. Ook de Noordwijker raakte gewond, maar de aard van zijn letsel is niet bekend. LEIDEN-Geboren: PatriceM.B.znvB. J. W. Henzing en A. du Prie. Mariska E. dr. v. H. Waalewyn en M. van Gent. Gehuwd: G. U. Ruffieux en S. H. J.. M. Uverdevest. R. M. P. van Staalduinen en A. C. Dubbelaar. J. van den Top en F. E. F. H. Jacobs. A. J. M. van der Burg en W. Utgaar. Overleden: N. J. L. Giezeman li#l8) man. E. D. Kronemeyer (lüffl)) man. J. Nyenhuis (1903) man. M. M. Segaar (1894) man. (J.E. M. Sassen(1977) vrouw. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. lélefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische ove-schry- ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2