Sp mededelingen gemeentebestuur leiden 8tm12aug.'77 Home Centre GRATIS haagse schouw lUitfftnivast V MORGEN ETEN WE BIJ KOK HOME CENTRE HAAGSE SCHOUW VERKOPER Jong. enthousiast en volledig vakbekwaam Ruime ervaring in de meubelverkoop en zelfstandig kunnen werken zijn eerste vereis ten. Leeftijd tot max. 30 jaar. AANKOMEND VERKOPER Ben je enthousiast, in de leeftijd van 18 tot 23 jaar en bezit je bovendien goede omgangsvormen? Dan krijg je bij ons volop de kans je op te werken tot een zelfstandig verkoper. Vakkennis en ervaring in de meubelbranche geeft je een pré. CHARMANTE GASTVROUW Een vriendelijke en representatieve jonge vrouw in de leeftijd van 18 tot 25 jaar, die tot taak heeft de bezoekers prettig te ontvangen en hun alle gewenste informatie en dokumentatie te verstrekken. Persoonlijkheid, interesse in het werk en taktvol optreden zijn onmisbare kwaliteiten. De direktie van dit jonge dynamische bedrijf hecht veel waarde aan de presentatie. Van onze nieuwe medewerkers (sters) wordt dan ook volledige inzet en teamgeest ver wacht. Hier tegenover staat een attraktief werkmilieu, afwisselend werk en een goede salarië ring. Sollicitaties schriftelijk of mondeling, na telefonische afspraak. Een prettige vakantie!Fotografeer in kleur. Breng uw rolletje bij ons en wij besteden 100% aandacht aan al uw opnamen. Een ieder die belangstelling heeft voor kleurfotografie mag bij ons in de donkere kamer komen kijken naar de verwerking van de kleurenfoto's APOTHEKER^DIJK 2 Commissievergaderingen Commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 8 augustus a.s. om 20.00 uur in de B. en W .-kamer van het stadhuis. Agenda: Nota van de afdeling VOW inzake vaststelling instructie voor ambtenaren van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Rapport van de commandant van de Brandweer inzake beschikbaarstelling van gelden voor uitvoering onderhoudswerken aan de kazerne. Nota van de afdeling AZ ten geleide van een rapport van de commandant van de Brandweer inzake aanschaf van een trekker-manschappenwagen en mobilofoon. Rapport van de commandant van de Brandweer inzake ingebruikneming van het pand Langebrug 56a als nachtverblijf en recreatieruimte voor een deel van het personeel van de brandweer en de EHD. Rapport van de Commissaris van Politie inzake aanschaf kledingkasten ten be hoeve van de geüniformeerde Dienst. Nota van de afdeling AZ inzake het treffen van maatregelen om het loslopen van honden te beperken en hinderlijke vervuiling tegen te gaan. Nota van de afdeling AZ inzake gewijzigd ontwerp van de verordening op de commissie voor de rekeningen. Ontwerp-Reglement van orde op de gemeenteraad. Nota van de afdeling SVG over een ontwerpwijziging van de verordening op het beheer van het erfpachtsbedrijf. Herindeling stadhuis. Gebruik kringlooppapier. Intensiveringsvoorstellen begroting 1978. Commissie voor economische aangelegenheden. Maandag 8 augustus a.s. om 21.30 uur in de Raadzaal van het stadhuis. Agenda: Nieuw electrisch produktievermogen aan de Langegracht. Uitgifte in erfpacht van een perceel-industrieterrein in De Waard. Vaststelling vastrechttarief van een watermeter van de Leidse Duinwater Maat schappij. Commissie voor Volkshuisvesting. Dinsdag 9 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel tot garantieverlening aan de woningbouwvereniging "Ons Belang" ten behoeve van de renovatie van complex I. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de verwerving van woningen in rehabiliteitsgebieden. Aankoop pand Bloemstraat 1. Intensiveringsvoorstellen begroting 1978. Jaarrekening 1976 van de Stichting Centrale Boekhouding van Woningbouwcor poraties. Jaarrekening 1974/1975 van de woningbouwvereniging "Ons Doel". Een schrijven van bewoners van de Kooilaan en Hambroeklaan inzake informatie omtrent eventuele plannen ten aanzien van de woningen in de genoemde lanen. Schrijven van de directie van het Academisch Ziekenhuis en het College van Bestuur van de Universiteit inzake nadere informatie naar aanleiding van vragen van de heren raadsleden L. Beijen en F. J. Kuijers met betrekking tot de opslag plaats voor radio-actief afval aan de Wassenaarseweg. Commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Vergadering op donderdag 11 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verlegging sloot achter Satijnvlinder. Opschorting rentebetaling Hollandwoning. Wijziging verordening op het beheer van het erfpachtsbedrijf. Beschikbaar stellen krediet voor de aankoop van woningen in rehabilitatiegebie- den. Ruiling van grond aan het Fresiadal. Aankoop panden Prinsenstraat 74-78. Aankoop pand Koddesteeg 10. Aankoop pand Hooglandse Kerkgracht 49. Aankoop pand Bloemstraat 1. Aankoop pand Zwijnhoornsteeg. Verkoop pand Oranjegracht 93. Verkoop grond met opstal van een gedeelte van Lammenschansweg 1 Verkoop perceel grond aan de Wolsteeg. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in De Waard. Uitgifte in erfpacht van het perceel Oude Vest 37 en verkoop van de opstal. Uitgifte in erfpacht van het perceel Rijnsburgersingel 128 en verkoop van de opstal. Beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de aanleg van openbare verlichting langs de Haagse Schouwweg. Verlenging duiker in de Holle Mare c.a. Aankoop industrieterrein nabij de Morsweg. Treffen van een interne regeling voorbereidingskosten DGW. Nieuw electrisch produktievermogen aan de Langegracht. Bespreking nota inzake het nemen van een proef met mini-bussen. Verkoop perceel grond op het industrieterrein Merenwijk. Commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw. Donderdag 11 augustus a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Mutaties onderwijzend personeel openbaar lager- en voortgezet onderwijs. Louise de Colignv-Scholengemeenschap: 8Gemeentelijk onderzoek naar toekomstig leerlingenaanbod (brieven ter kennins- neming): -Aanpassing van het schoolpand aan de Van Geerstraat. Kredieten t.b.v. openbare scholen. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Vergoeding aan de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden van de kosten wegens medegebruik van lokalen van de Technische School "Don Bosco". Wijziging getal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor glo m.i.v. 1 augustus 1977. Onderwijsopbouwwerker Leiden-Noord. Prioriteitenbepaling intensiveringen. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het buro Voorlichting in de hal van het stadhuis, dagelijks van 9-12 en 2. De Nieuwstraat, voor zover gelegen tussen de Hooigracht en de Middelweg, in de richting van de Hooigracht; 3. De Hartesteeg, in de richting van de Nieuwstraat; 4. De Middelweg, in de richting van de Nieuwstraat. Houtkwartier: Aanwijzing als laad- en loshaven van twee parkeerhavens aan de westzijde van de Rijnsburgerweg (stad-in), ter hoogte van resp. de percelen 18/20 en 30/32. Poelgeest: Parkeerverbod d.m.v. een gele streep op de Warmonderweg, aan de zuid-oostelijke zijde, over een lengte van 25 meter vanaf de kruising met de Rijnsburgerweg. Centrum: Verplaatsing van de voetgangersoversteekplaats (zebra) op de Watersteeg bij de Ho- gewoerd naar de St. Jorissteeg bij de Hogewoerd. De Kooi: Geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van de Medusastraat, voor zover gele gen tussen de Kooilaan en de Sieboldstraat, in de richting van de Kooilaan. N.B. de bestaande verkeersmaatregelen zullen voor zover nodig worden aangepast. De op deze maatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op de afdeling Stadsontwikkeling, Verkeer en Grondzaken van de Gemeentesecretarie in het Stadhuis, kamer 428. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de verkeerscommissie, die zal worden gehouden op maan- 22 augustus 1977 te 15.30 uur in de Koffiekamer van het Stadhuis. Diversen Ontwerp bestemmingsplan Hoge Rijndijk Het gemeentebestuur werkt momenteel aan een nieuw bestemmingsplan van de Hoge Rijndijk voor het gedeelte, dat ligt tussen de Leiderdorpsebrug en het viaduct van Rijksweg 4. Het nieuwe plan is een herziening van de geldende plannen uit de tijd, dat dit gedeelte nog tot Zoeterwoude behoorde. Het plan omvat ondermeer, een ontwerp om een voetgangers- en fietsentunnel onder de Hoge Rijndijk, ter hoogte van de Leiderdorpsebrug aan te leggen. Bovendien bestaat het plan om een nieuwe aansluiting van de Besjeslaan tegenover de Leiderdorpsebrug te maken. Verder is een herziening van het plan nodig, omdat er een aantal bouwverzoeken bij de gemeente is binnen gekomen, waaronder een plan van de firma Duprie, die 14 premie-koopwoningen bedrijven, die aan de Hoge Rijndijk zijn op het terrein van de Bruggestraat wil bouwen en enkele plannen van particulieren en gevestigd. Daarom wordt voor belanghebbende en belangstellenden op dinsdagavond 16 au gustus a.s. om 20.00 uur in het wijkcentrum "Meerburg" in de Zaanstraat 126a een informatieve bijeenkomst over deze plannen gehouden. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen om kennis te nemen van het plan zijn bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis exemplaren van het ontwerp- bestemmingsplan te koop voor 2.50. Ook ligt het plan daar ter inzage. Inspraak over de binnenstad De vakantie is voorbij. De binnenstadswinkel, Morsweg 10, tel. 124883 is weer open van 9-12.30 uur en van 14.00-17.00 uur. Daar kunt u nog steeds de nota "Berichten uit de binnenstadswinkel" voor 3.50 kopen. Deze omvangrijke nota bevat talloze gegevens over allerlei aspecten van de binnenstad, zoals wonen, werken, verkeer, enz. In deze nota, die voorzien is van kaarten, zijn de onderzoekresultaten duidelijk weergegeven. Al" deze gegevens zijn bijeengebracht door de projectgroep Binnenstad. Deze projectgroep maakt een zoge naamd structuurplan voor de Binnenstad, inclusief het Stationskwartier- Schuttersveld. Daarin wordt in grote lijnen aangegeven welke ontwikkelingen van de binnenstad in de toekomst mogelijk en gewenst zijn. Wanneer het structuurplan éénmaal door de gemeenteraad is aangenomen, kunnen ongewenste ontwikkelingen in de binnenstad worden tegengehouden of de goede worden bevorderd. In de nota "Berichten uit de Binnenstadswinkel" heeft de projectgroep een aantal mogelijke schetsen verwerkt waaronder zakencentrum, kern-winkelapparaat, uni versiteit en wonen. Iedereen die te maken heeft met de Leidse binnenstad wordt uitgenodigd zijn mening hierover aan de projectgroep kenbaar te maken. Mede op basis van de ingekomen reacties, die tot en met 30 september a.s. kunnen worden ingediend bij de binnenstadswinkel, wordt het toekomstbeeld van de Leidse Binnenstad bepaald. Oproep bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker De dames, die nog geen gehoor hebben gegeven, aan de oproep die zij ontvangen hebben voor het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker, worden alsnog in de gelegenheid gesteld een uitstrijkje te laten maken in het Academisch Ziekenhuis, ingang Wassenaarseweg, gebouw nummer 5 op de 3e etage. U kunt terecht op de volgende dagen: maandagmorgen 15 augustus a.s. van 8.45-11.45 uur dinsdagavond 16 augustus a.s. van 19.30-21.30 uur woensdagmorgen 17 augustus a.s. van 8.45-11.45 uur donderdagmorgen i8 augustus a.a van 8.45-11.45 uur Zweilandlaan voor 3 weken afgesloten In verband met herbestratingswerkzaamheden is de Zweilandlaan voor ongeveer 3 weken afgesloten voor alle verkeer, behalve voor voetgangers. In verband hiermee is buslijn 13 in die periode omgeleid via de Dieperpoellaan-Eij- merspoelstraat en van Swietenstraat. Commissie voor de beroepschriften 2-5 uur. Burgemeester en Wethouders maken bekend aan belanghebbenden dat zij mens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: Pancras-west/centrum: Geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van: 1. De Nieuwe Rijn, voor zover gelegen tussen de Hartesteeg en de Burgsteeg, i richting van de Hartesteeg; de beroepschriften van de Gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling van de commissie, op donderdag 11 augustus a.s. om 16.30 uur in kamer 263 van het stadhuis, behandelen een door Dhr. A. den Uyl in Valkenburg, ingesteld beroep tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders van 20 mei jl., in verband met de weigering van een bouwvergunning voor het pand Jan Vossensteeg 5 in Leiden. Gemeentelijke Publikaties Verkeersmaatregelen. Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis zijn momenteel de volgende publika- ties verkrijgbaar: Doelstellingen en uitgangspunten verkeerscirculatieplan 2.50 Rapport voor de ruilverkaveling Rijnstreek-Zuid 2.50 Ontwerp-bestemmingsplan Hoge Rijndijk 2.50 Planologische verkenning Leiden-üost 2.50 Rehabilitatieplan „Pieterswijk" 10,- Sociale Gids 4,- i de Het Buro Voorlichting is geopend op werkdagen v uur en donderdagavond van 17.30-21.00 uur. T 9.00—12.00 li ri van 14.00-17.00 ...ik beloof je van de houtskoolgrill REMBRANDTSTRAAT2 4 HOEK WOORDEINDE Reserveringsnummer 071-122115

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12