Lau Veldt realiseert trilogie van snelheid Telstar bederft Petescu's avond Roy Schuiten veel te sterk voor concurrenten Johan Derksen:'Voor de sfeer naar Noord wijk' UVS te sterk voor Teylingen Trainer woedend na wanprestatie bij Rijnsburgse Boys: 1-2 Dammer Clerc te snel tevreden met remise m-loFfjoe-egsvïjri VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1977 Lau Veldt en Sjaak Pieters, twee rivalen, die samen ech ter op de tandem het Nederlands kampioenschap op hun naam schreven ROTTERDAM - Naast Anton Marijt (teruggekomen van De Graafschap) zal Noordwijk het komend voetbalseizoen over nog een ex-voetbalprof kunnen beschikken. Vorige week meldde Johan Derksen zich aan. Derksen heeft gevoetbald bij Veendam, Haarlem, het Duitse SV Meppen en het afge lopen seizoen bij MW, dat halverwege de competitie een beroep op hem deed de Maas trichtse verdediging te komen versterken. Momenteel werkt Derksen bij een landelijk voetbalweekblad. Hij verhuist binnenkort van het Drentse Emmen naar Gouda. Ondanks zijn drukke werk zaamheden als sportjournalist in het weekeinde wilde Derk sen het komend seizoen toch nog een jaartje betaald voetbal pakken. Zijn oude club Haar lem, dat nog steeds „recht" op hem kan doen gelden, maakt het hem wat dat betreft echter erg moeilijk. „Haarlem wil mij graag aan een andere betaalde club uitlenen. Duizend gulden per wedstrijd vraeen ze dan. Dat is natuurlijk een absurd bedrag. Geen enkele club wil dat voor mij betalen, terwijl ik best voor het komend seizoen onder dak gebracht kan wor den. Ik heb aanbiedingen zat gehad. Maar ik geloof dat Haarlem het verdomt om wa ter bij de wijn te doen.", aldus Derksen, die zijn betoog té vaak met drie letterwoorden lardeert. Enige weken geleden, toen Derksen uit hoofde van zijn be roep de prestatie van het Ne derlands Studentenelftal ga desloeg in de interland tegen West-Duitsland, ontmoette hij de Noordwijk-spelers Jan- Willem Bogers en Frans van der Veen, die in Marburg in het vertegenwoordigende elftal speelden. Blijkens zijn relaas is het daar niet alleen bij voet bal gebleven. „Waar Ajax in dertijd aan kapot is gegaan, dat is mijn hobby: drank en vrouwen", aldus Derksen. „Ik heb in Marburg zoveel plezier beleefd met Bogers en Van der Veen, dat ik onlangs toen ik be sloot als amateur te gaan voet ballen, geen enkele moeite had om een club uit te zoeken. Ik wilde bij die gasten spelen. Uit hun verhalen kreeg ik de ind ruk, dat Noordwijk een gezel lige vereniging was, die bo vendien ook nog behoorlijk aan de weg timmert." Wanneer Johan Derksen bij de zaterdag eerste klasser gaat spelen weet hij nog niet. Eerst wil hij zijn nieuwe huis in Gouda ingericht hebben, voordat hij zich weer over ge eft aan het voetbalgebeuren. Daarna neemt hij ruim de tijd om de conditie weer op te vij zelen. Pas als die optimaal is kan trainer John Eelman een beroep op hem doen. „Zo als ik bij MW speelde, zo wil ik niet bij Noordwijk voetballen. Veel te zwaar was ik daar, terwijl ik nauwelijks trainde. Ik moest dan ook als laatste man her haaldelijk aan de noodrem trekken om een aanval van de i tegenpartij te kunnen onder breken. Eerst moet ik tien kilo aan lichaamsgewicht kwijt, dan pas speel ik en dat is denk ik over een week of vijf, zes." UTRECHT - Lau Veldt is bij de strijd om de baantitels de kampioen der kampioenen. Na de sprint en de tijdrit vol tooide hij gisteren de trilogie van de snelheid met zijn winst op de tandem. Sjaak Pieters deelde als bijzitter op de tweel- ingfiets in de hulde. Lau Veldt heeft zijn revanche. Ruim een jaar na dato. Vorig jaar werd hij bij de selectie voor Montreal gepasseerd door de toenmalige junioren- kampioen Sjaak Pieters.Dat heeft hem pijn gedaan. De scherpe kanten zijn er af geslepen in dit seizoen, waarin hij voortdurend met Sjaak Pieters en baancoach Frans Mahn is opgetrokken. „Maar", vertelde Lau Veldt, „de sprinttitel van dit jaar is toch het kampioenschap geworden waar ik het meest blij mee was. En dat heeft toch weer te maken met het vorige s Lau Veldt prolongeerde op de tandem een kampioenschap dat van hem is geweest sinds hij serieus op de baan rijdt. Achtereenvolgens veroverde hy goud met Langkruis, Ten Tije, weer Langkruis en dit jaar Pieters, die en dat kan geen toeval zijn, zijn plaats achter Veldt op de tweezitter had. Zilver was voor de nummers drie en vier uit het sprintkampioenschap Andre Boskamp en Erik Geserick. VOETBAL: FC Den Haag heeft zijn tweede oefenduel in Noorwegen met 3-2 gewonnen. Tegenstander was Stavanger IF. Scoreverloop: 14. Blijie 0-1; 29. Johannessen (strafschop) 1-1; 53. Refvik 2-1; 63. Jol 2-2 en 70. Zondervan 2-3. SASSENHEIM - UVS heeft gisteravond in Sassenheim de tweede oefen wedstrijd met 4-0 van Teylingen gewonnen. De Leidenaars speelden in Sassenheim beter dan afgelopen zondag tegen de tweede klasser Texas DHB, waarvan toen met 2-1 werd verloren. Doelpunten van Ron Bekooy (2x), Bert Kort en Theo van Seggelen onder streepten dat UVS het wedstrijdritme voor het komend voetbaljaar al aardig krijgt. Bij de Leidse hoofdklasser speelde alleen doelman Wijnand Sloos niet mee. Chris Dillenburg bleek een goede vervanger. Ook het vertrek van Fred Fillipo wordt nauwelijks nog gevoeld. Koos Hannaart (laatste man) en Wil Henskens (voorstopper) zorgden voor een goede organisatie van "de achterste gelederen van UVS. Alleen de aanvallen via de lucht leveren voor dit tweetal nog wat proble men op. De voorhoede blijkt voor het komend seizoen nog wat moeilijk heden op te leveren. Trainer Gerard Désar schaaft daar nog het een en ander aan. Met rustig voetbal probeerden de Leidenaars zich gisteravond aan de hun opgedragen taktiek te houden: de bal zoveel mogelijk in de ploeg hou den, veel aandacht aan de opbouw van de aanvallen schenken en snel heid ontwikkelen in de afwerking van de kansen. Dat lukte goed. UVS was ongeveer 80 minuten aan de bal geweest, de doelpunten ont stonden na goede combinaties. Bekooy, Korten nogmaals Bekooy zorg den voor een 3-0 ruststand. Van Seggelen bracht in de tweede rondgang de stand op 4-0. Brons na protest Ger Slot kreeg met een ander lid uit de voorlopige baanselectie, Hennie Stamsnijder, de bronzen medaille, na een aanvaard protest tegen Huve- neers en Schoen. Een minimaal stukje omhoog sturen van Huveneers en Schoen gebruikte de ervaren Slot als laatste kans om op de derde dag van de baankampioenschappen toch nog een medailletje mee te pikken. De jury trapte erin, maar de bronzen medailles hadden totaal geen glas. Roy Schuiten wordt opnieuw achtervolgingskampioen bij de profs. Giste ren was de nummer twee uit het vorige wereldkampioenschap zowel 's middags als 's avonds op de 5000 meter zo'n tien seconden sneller dan zijn concurrenten. Van die concurrenten plaatsen de besten, Aad van den Hoek, Andre Gevers én Gerrie van Gerwen zich mede voor de halve finales. Schuiten was als enige van de professionele baanrenners al aangewezen voor de wereldkampioenschappen en hij maakte op de Utrechtse baan zijn vroegtijdige selectie, die zich ook uitbreidde tot de wegwedstrijd Schuiten zou met zijn tijden van 6.13 en 6.15 in het kwalitatieve en kwanti tatieve veel sterkere veld van de amateurachtervolgers ook een zeker winnaar zijn geweest. Geen van de anderen bij het laatste kwartet zou bij de amateurs halve finalist zijn geworden RIJNSBURG - Telstars' coach Michael Petescu was des duivels. Met grote moeite wist hij zijn toorn enigszins binnen de perken te houden, wat niet belette, dat de Roemeen zijn pupillen met vernietigende blikken nastaarde. Aanleiding tot die woede was de wanprestatie, die zijn ploeg tegen Rijnsburgse Boys hadden geleverd. Enige sprintster Marijke Lagerlöf (17), de enige sprintster by de dames, verlengde haar titel met opvallende overmacht. Truus van der Plaat (tweede), maakte in de halve finale Keetie van Oosten duidelijk dat sprinten ook bij de dames iets meer is dan hard fietsen alleen. Anne Riemersma herhaalde het in de ritten om de derde plaats en daarmee schiepen zij een in een nationaal kampioenschap merkwaardig fenomeen, zij onthielden namelijk Keetie van Oosten-Hage een medaille. In weerwil van alle goede bedoelingen van de deelneemsters was er toch maar één sprintster. Marijke Lagerlöf, die in julie haar baan opzegde om zich te kunnen voorbereiden. Wat de anderen op Galgenwaard deden was in wezen weinig meer dan gerom mel in de marge. Geen moment immers hadden de Velsenaren in dit treffen het op pa pier zo nadrukkelijk bestaande klasseverschil kunnen waarmaken. Integendeel. Met wat meer veine had RBB aan dit oefenduel een ge lijkspel over kunnen houden. Van uit discutabele positie (buitens pel?) wist Arno Wellerdieck zijn ploeg echter in de laatste seconde alsnog een 1-2 .zege te bezorgen. Eén triomf, die nauwelijks ver diend mocht heten. Ook Petescu beaamde dat: „Mijn ploeg leed voortdurend balverlies Oorzaak HOOGEZAND - De voorlaatste ronde van het dam-toufnooi in Hoogezand heeft geen verandering gebracht in de stand aan de kop. De laatste ronde zal dan ook ingaan met een punt voorsprong van Clerc op zijn directe belagers Wiersma en Smith. Beide laatsten speelden gis teren remise tegen elkaar terwijl Clerc een punt moest afstaan, aan Gendlerman. De Israëliër kon heel voorzichtig spelend nadeel voor komen in een partij van de half klassieke spelkarakteristiek. Be vreemding wekte het wel dat Clerc het remiseyoorstel van zijn tegen stander aanvaardde, want op dat moment waren er nog genoeg mo gelijkheden. Clerc had er toch ei genlijk alles voor moeten doen om tot winst te komen. Wiersma zette zijn partij uiteraard scherp op tegen Smith. In een be paalde spelfase dreigde de wereld kampioen .de lange vleugel van de Amerikaan op te sluiten en vanaf dit moment ging Smith heel riskant spelen. Heel merkwaardig bleek dit spel de juiste verdediging te zijn. Smith kon een half klassieke posi tie forceren, waarna er voor Wiersma niets meer inzat. Een spannende laatste ronde is te ver wachten. Clerc ontmoet Smith en Wiersma heeft N'Diaye te be strijden. In de meestergroep duurt de strijd tussen Van Harten en De Jong on verminderd voort. Bij de jeugd moest Dollekamp door een neder laag tegen Bies afhaken. Hier stor men Stokkel (remise tegen WDG'er Vermin) Brouwers en Sklijarov op de eindstreep af. Uitslagen: Grootmeestergroep Clerc-Gendlerman (Isr) 1-1, Ver- poest (Bel)-N'Diaye (Mali) 2-0, Ka- plan (VS>-Jansen 1-1, Wiers- ma-Smith (Vst) 1—1, Malahe (Sur)-V. d. Borst 0-2, Sy (Sen)-Lid- dell (VS) 1-1. De stand in de grootmeestergroep na tien ronden is: 1. Clerc 15 punten, 2. Wiersma en Smith 14, 4. Hansen 13, 5. N'Diaye en Kaplan 11,7. Verpoesten Sy9, 9. Gendlerman 8,10. V. d. Borst 7,11. Liddell 6, 12. Malahe 3. Meestergroep: Hijlkema-Stanek (Tsj) 1-1, Michai Lovskaja (Sov)-Badiali (Ita) 1-1, Buitendorp (Sur)-Van Harten 0-2, V. d. Linde-De Jong 0-2, Buurke- Butter 2-0, De Rooy-Lepsic (Joe) 2-0. TENNIS: Elly Vessies en Louk Sanders zijn als eerste geplaatst voor respectievelijk het dames- en heren enkelspel voor de nationale titelstrijd, die van 8 tot en met 14 augustus in Schéveningen (Mets- banen) zal worden gehouden. TENNIS: Huub van Boeckel uit Den Haag en Marianne van de Torre uit Rotterdam hebben giste ren de nationale tennistitel bij de jeugd (tot 18 jaar) behaald. Bij de meisjes drong Mickey Albers (Lis- se) tot de halve finales door. Zij werd daarin door Saskia Krens (Amersfoort) uitgeschakeld (6-3, 2-6. 7-5). hiervan was de gemakzuchtige stemming vooraf. Mijn spelers hebben heus wel kwaliteiten, maar zonder inzet begin je nu eenmaal niets. Er heerste een stemming van „we knappen dat klusje wel even op. Een instelling, die vooreen prof uit den boze is. Wat denken mijn spelers dan wel? Dat ze met hun naam de tegenstander ontzag in kunnen boezemen? Kom nou!" Er schortte tegen RBB inderdaad nogal het nodige aan Telstar. Er werd traag bewogen en de ploeg als geheel miste doortastendheid. Goed, Telstar verscheen zonder Hans Driessen, Eddy Kraal, Fred Bisschot en de Deense aankoop Torben Mikkelsen, maar als excuus kon dat nauwelijks dienen. Dit te meer, omdat RBB de geblesseerde Nico Zwaan aan de kant moest la ten, en enkele spelers (Den Heyer en Groenendijk) nog maar nauwe lijks hadden getraind. Nee, Petescu zal nog driftig aan zijn team moeten schaven. Wat dat betreft lijken de sterren voor Atte Bouma aanmer- s 'X,. - - v kelijk gunstiger te staan. Rijns- S\ {M burgse Boys als geheel draaide gis- ^ndijk^n^c^denlleyer^ampt«i Spelmoment uit het duel Rijnsburgse Boys-Telstar. Cas Zwaan is hier zijn directe opponent Koos Kuut te vlug nog met conditionele problemen. Wanneer echter de technisch be perkte, maar door zijn snelheid le- slechts met de morele zege genoe- bedaard achter Paul v. d. Meeren gen, beschikte Wellerdieck anders, vensgevaarlijke spits Henk van der gen nemen. De Bouma-formatie kopte. Eerst kort voor rust wist Petescu: „Voor my was dit doel- Zwan doelmatiger gelanceerd zal was na twee minuten al op voor- Koos Kuut de score te egaliseren.- punt njet meer belangrijk. Myn worden, zal dit-op zeker - resulta- sprong gekomen, toen Cor Vreug- Toen alles erop leek te wijzen dat avond was allang bedorven." ten opleveren. Nu moest RBB denhil een voorzet van Haasnoot dit treffen in een draw zou eindi- - GERARD VAN PUTTEN de meestergroep Stand i ronden: 1. Van Harten 18, 2. De Jong 17, 3 Buurke. 14. OOX 6£Dce-

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11