mekaar de Wassen a ar se slag hoog houden Tasjesrovers (13 en 14) aangehouden "We moeten immers met COMMISSIE ROEPT TANDARTSEN TER VERANTWOORDING eidse agenda Vrije tijding Met brommer onder auto Beroep van Warmond verworpen Tante Ger bakt al twintig jaar poffertjes PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1977 Door Charles Lennartz WASSENAAR - "Weet u, we hebben het geld van afgelopen jaren moeten vasthouden om dit jaar te kunnen dekken. De goeie inkomsten van de afgelo pen zomers moeten nu uitge smeerd worden over dit jaar en misschien over de komende ja ren", zegt "tante Ger" Plat- Schouten, die samen met haar man en drie kinderen een strandpaviljoen exploiteert op de Wassenaarse Slag. Het is woensdagmiddag. On danks het mistige weertype ver toeven vrij veel mensen aan het strand. Zelfs bikini's en zwem broeken zijn nog sporadisch te ontdekken. De terrasjes van de houten strandpaviljoens zijn daarente gen bijna leeg. Het was ook niet anders te verwachten. Voor de bezitters van deze houten op trekjes is het een buitengewoon treurig seizoen geweest. Optimistisch Mevrouw Ger Plat blijft on danks het slechte weerbeeld optimistisch, goed geluimd en vriendelijk en vertelt vol trots dat zij de "énige échte" poffert jestent op de Wassenaarse Slag heeft. "Daar komen gelukkig nog wat mensen op af, om poffertjes met roomboter en suiker te eten. Maar desondanks komen er maar weinig mensen naar het strand. Dit jaar hebben we nog geen enkele dag alle strandstoe len kunnen verhuren". "Tante Ger" zit zelf al twintig jaar op het strand, haar man Cor maar liefst dertig jaar, nadat zijn moeder in 1928 begonnen was met het brengen van kopjes koffie naar het strand. Ger Plat: "Ik ben blij dat mijn eigen kinderen hier werken an ders hadden we binnenkort moeten inpakken". Voor Cor Plat en zijn vrouw is de situatie dubbel moeilijk omdat beiden geen vervangende werkgele genheid hebben in de winter. Zon, zee, rietkragen, campings, badminton en de.krant. Zomerse berichten uit de soms warme, soms regenachtige Leidse streken. Op bezoek bij niets vermoedende re créanten, kroegbazen, waterspor ters en globetrotters. Elke dag een verhaal over gewone mensen, met vakantie of juist aan het werk. Bij elkaar geraapt in Lei den, Leiderdorp, Oegstgeest, Zoe- terwoude, Warmond, Voorschoten en Wassenaar. "Vrije tijding". Wie een aardig onderwerp heeft mag bellen. Naar de stadsredaktie: 071-144941. Buiten het hoogseizoen worden de paviljoens opgeknapt, de strandstoelen, parasols en windschermen gerepareerd. Er blijft dan maar nog weinig tijd over om ander werk te doen. Storm "Van de gemeente krijgen we geen hulp. In april 1973 heeft een zware storm hier zo'n 17.000 gulden aan schade aangericht, maar niemand heeft ons toen geholpen, ook de gemeente niet. En we bieden toch iets voor Wassenaar, nietwaar"? al dus "tante Ger". Wel is ze erg te spreken over de collegialiteit onder de paviljoenbezitters in slechte tijden. Volgens haar is er helemaal geen concurrenties lag: "We moeten immers met mekaar de Wassenaarse Slag hoog houden". Ondanks enkele zware tegen slagen in de laatste jaren, waar onder de eerder genoemde storm en vooral de dood van haar 20-jarige zoon door een verkeersongeluk, lijkt ze dat dan ook duidelijk van plan te zijn. "We hebben achter mekaar twee heel goede sieoznen ge had. Als het volgend jaar weer zo slecht wordt, moeten we de tering maar naar de nering zet ten. Ik blijf de moed erin hou den. Misschien wordt augustus nog wel iets". DEN HAAG/WARMOND - De Kroon heeft het beroep van de ge meente Warmond - tegen de af keuring van gedeelten van het Warmondse bestemmingsplan Noord-Oost - afgewezen. De Kroon meent dat de agrarische en industriële bestemming van de grond niet strookt met de plannen om in het betrokken gebied de Schiphollijn aan te leggen. LEIDEN - Een 20-jarige Zoeter- woudenaar brak zijn scheenbeen, toen hij gistermiddag met zijn brommer op de Lage Rijndijk on der een auto kwam. De bromfietser haalde een autobus in, waarvan de chauffeur bezig was de Sumatrastraat in te draaien, juist op het moment dat een personena uto uit deze straat komende de Lage Rijndijk opreed. Hij moest door de EHD naar het Diaconess- enhuis worden overgebracht. Tante Ger (links): "Gelukkig hebben we gespaard" LEIDEN-Het is woensdag de derde Donderdag augustus. Wij kwamen hier om tien uur aan. Wij keken meteen naar het verbrande hoofdgebouw (niet hoofdgebouwtje, zoals de krant schreef), waar voor maar liefst 100.000 gulden schade werd aange richt. We vonden het wèl zonde, maar er was niets aan te doen. Ze hebben hier nu een tent opgebouwd. Dit is wel erg leuk, want we kunnen er ook in spelen. Pieterskerkstraat 1, voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren in juli en aug. inlichtingen tel. 140866. Pieterskerkhof 19. Architektenbu- ro, gratis advies, 8-9 uur nam., tel. 142771. De leiding valt wel mee, maar ze zijn soms oervervelend net als wij). Er is ook een fiets verbrand. Deze fiets was van Dick (wie misschien nog een oude herenfiets heeft, waar toch nog op gereden kan worden, kan die op het Jeugddorp bij de lei ding inleveren. Bijvoorbaat harte lijk dank). Ook typemachines zijn welkom. Het is hier erg gezellig. Er wordt ook weer een viswedstrijd gehouden. Dat is meestal erg leuk. Tussen de middag kun je limonade, bananen en melk kopen. Je zult je best vermaken Welfare-lokaal Rode Kruis, Leids- eweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 7-8 uur nam. Tent Lammermarkt (achter molen De Valk), het Werkteater met "Hallo medemens", 8.30 uur nam. Mansveltkade, Wassenaar, zomer feesten, 7 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, com missie monumenten, 8 uur nam. Gemeentehuis Voorschoten, commissie openbare werken en personeel, 8 uur nam. Rutgerhuis Dr. J. Rutgershuis. Papengracht 26, tel. 143914. Hulpverlening bij sexualiteits- vragen; advies over geboorteregeling; middelenverkoop. SOS-dienst i nacht bereikbaar. Vertrou- Zakennieuws Burgerraadsman VOORSCHOTEN - De commissie voor welzijn en onderwijs van Voorschoten wil op korte termijn een gesprek met de zeven in Voorschoten gevestigde tandart sen. Hoewel Voorschoten op pa pier niet te klagen heeft over de tandartsenbezetting (ongeveer 1 per 3000 inwoners) blijkt de prak tijk anders uit te wijzen. Leden van een ziekenfonds en zelfs par ticulieren worden naar elders verwezen. Het commissielid Van Wijk (PPV) sneed deze zaak aan. Wethouder Marselis kreeg ook het advies om de gemeenteraad een duidelijke uitspraak te laten doen over de voortzetting van het openbaar voortgezet onderwijs. De indruk bestaat dat de depen dance van de Rembrandtscho- lengemeenschap minder aanbod krijgt omdat veel Voorschotena ren in de veronderstelling verke ren dat deze dependance spoedig opgeheven wordt. De scholennota kwam aan de orde bij het voorstel tot het beschik baar stellen van een voorberei dingskrediet en de afbraak van de voormalige St. Jozefschool aan de Elstlaan. De WD-er Van Galen-Last miste bij dit voorstel een totaal overzicht van de scho lenplanning. Ook de PPV-er Van Wijk zei moeilijk een advies te kunnen geven nu nog niet vast staat dat deze nieuwe school op de plaats van de oude St. Jozefs chool genoeg aanbod van leerlin gen kan krijgen in de komende jaren. Wethouder Marselis deed de toezegging nu inderdaad snel met recente cijfers te komen over de toekomst van het onderwijs in Voorschoten. Drs. Van Galen Last (WD) steunde een vraag van de publieke tri bune over de voorgenomen bouw van een "tochtsluis" in de histori sche dorpstoren. Deze gerestau reerde toren is slechts "overpad" voor de hervormde gemeente naar de aangebouwde dorpskerk. De tochtsluis kan ook gebouwd worden in de kerk zelf, waardoor de toren onbeschadigd blijft. Wethouder Marselis deed ook ditmaal de toezegging om deze zaak te bespreken. Vandaag is een vergrote winkel van Dille en Kamille aan de Papen gracht/hoek Breestraat in Leiden heropend. De eerste etage en het magazijn zijn bij de winkel getrok ken, die daardoor bijna twee keer zo groot is geworden. Op de eerste etage met een vloer van oude straatklinkers zijn o.a. droogbloemen, kinderspeelgoed, kiriderboek en stoffen te krijgen. Korenbrugsteeg 7, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en woe. van 11-12 uur, do. van 18.30-20.00 uur Hulpverlening Centrum voor Vrijwillige Hulpverle ning, Langegracht 246a, tel. 149064. Op werkdagen van 9-17 uur. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.08-18.0(1 uur. Noord*, van Hogendorpstraat 36, ma T.0.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a,-di 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel (761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we- duwhaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, 'telefoon 071-153652. Moederhulp LEIDEN - Geboren: Roelof L. z.v. R. de Mooij en L. fllaat. Rudolf A. z.v. A d. Brui in en M. Luiten, Antonio P. 2 en J. H. v.d. Graaf, Gertjan 2 Getrouwd: W. A. J. Diebenen P. H. looij. Overleden: J. Hoek (ïyOl), geh. gew O. Schoonenberg, N. A. Kriek (1893), sporthal Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum WASSENAAR - In Wassenaar zijn gisteravond de traditionele zomerfeesten begonnen. Dat gebeurde in de sporthal, waar een grote show- en dansavond werd georganiseerd. Zoals alle jaren is de Wassenaarse Oranjever eniging verantwoordelijk voor de organisatie van de feesten, die nog een week duren. Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaverjassen, woe en vr. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten "Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). LEIDERDORP - Wethouder drs. E. Drenth heeft gistermiddag in Leiderdorp de eerste paal geslagen voor een complex experimentele woningbouw in Voorhof. De woningen zijn ontworpen door de Lciderdorpse architect J Franso, en speciaal gemaakt voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudens. Het worden koopwoningenvoor een gedeelte in de premiesfeer Omdat de bouwplaats een leerlingenbouwplaatswordt, waar net afgestuurde toekomstige bouwvakkers erva ring op kunnen doen, is niet te zeggen wanneer de bouw afgerond zal worden. De verwachting is dat de realisatie van het project - dat door de Leiderdorpse aannemer De Water wordt gebouwd - circa twee jaar gaat duren. LEIDEN - De Leidse politie heeft twee jongens van resp. 13 en 14 jaar aangehouden, die zich in de afgelopen weken tot vijfmaal toe schuldig hebben gemaakt aan straatroof. Het jeugdige tweetal maakte daarbij gebruik van een bromfiets. De jongens reden in vrijwel alle gevallen argeloze meisjes en vrouwen achterop om hen vervolgens met een snelle be weging de tas uit de handen te rukken. De straatrovertjes hebben ook de diefstal van twee brom mers en een fiets alsmede inbraak in een woning waarbij voor 800 buit werd gemaakt, bekend. Beide Leidenaartjes werden in de ouder lijke woning aangehouden. Ze zijn overigens niet de enigen die zich de afgelopen periode met tasjesroof bezig hielden. Gistermiddag nog werd een 16- jarige Leidse scholiere door twee jongens ep een bromfiets van haar tasje beroofd, toen zij met haar brommer over de De Sitterlaan reed. Het tasje met daarin gebor gen een klein bedrag aan geld lag onder een klem op de bagagedra ger. Niettemin zagen de haar pas serende bromfietsers kans zich het tasje toe te eigenen. Van het tweede Northsea Jazz Festival dat in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag werd gehouden, maakte de AVRO-radio opnamen, die in het najaar in het programma „Jazz Spectrum" van Tim Braaksma en Paul van Schaik te beluisteren zijn. De uitzendingen zijn vastgesteld op de donderdagen 8 en 22 september van 21.20 tot 22.20 uur en vanaf donderdag 6 oktober van 22.30 tot 23.00 uur, wekelijks, tot het begin van volgend jaar. De volgende groepen zijn. in deze programma's te horen: Stanley Clarke Band, Charles Mingus Quintet, Max Roach Quartet, Malombo, Archie Schepp, Gravity, Gato Barbieri, Art Blakey and the Jazzmessengers, Horace Silver Quintet, Muddy Wa ters Blues Band en Phil Woods Quintet. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 29 juli tot 5 aug., waarge nomen door Apotheek Zuid West, Brahmslaan 20, tel. 763134 en Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegs tgeest, tel. 155482.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2