Nederlandse roeisters: eerste plaats in Tours Vollebregt in achterhoede bij Aanval honkbalteam faalt; titel voor Italië Scorebord EK Finnjollen "Vriendschap slaat voorop" Ree mede aan kop Carlos Monzon behoudt titel MAANDAG 1 AUGUSTUS 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT PAGINA 13 SPORT SPORT SPORT SPORT ■SPORT Onder negen equipes uit West- Europa bevonden zich ook toe komstige WK-gangers. De Fransen en Italianen verschenen met hun sterkste ploegen op het water bij het Franse Tours. De luid beju belde eerste plaats in het eindklas sement van de Franse herenequipe was dan ook geen verrassing. Maar ook de Nederlandse afvaardi ging naar deze Senioren Meerkamp telde enkele WK-gangers onder de deelnemers. Bij de dames kwam de Nereus-twee zonder stuurvrouw Abma/Dierdorp uit tegen Franse en Westduitse tegenstandsters. De Francaises boden zeer felle tegen stand en de bij de Fransen al zeer bekende Nereus-twee kon alleen via een felle eindsprint de zege grijpen. De tweede overwinning bij de dames kwam op naam bij de jeugd dubbel-twee Stefels/De Bie (Spaarne/Hoop). In een regelma tige race ging deze jeugdige combi natie al snel aan kop om die niet meer af te staan. De twee andere nummers bij de dames waren de skiff en de dubbel-vier. De Nederlandse ploe gen legden in beide races beslag op tweede plaatsen. Deze resultaten leverden de Nederlandse equipes 24 punten op. WestDuitsland en Frankrijk deelden de tweede plaats met zestien punten. De Nederlandse heren verschenen zaterdagmiddag voor een deel al op de baan. In vijf van de acht heren- nummets werden voorwedstrijden geroeid. In de dubbel-twee, twee zonder stuurman en twee met stuurman plaatsten de Neder landse ploegen zich rechtstreeks voor de finale door hun heat te win nen. De vier met stuurman en de acht werden verwezen naar de her kansingen, die zondagmorgen af gewerkt werden. Al met al was het programma slecht gevuld en brach ten alleen de finales op zondag middag meer leven in de brouwerij. Finaleplaatsen In alle acht herenfinales roeiden Nederlandse ploegen mee om de punten. Want ook de vier met stuurman en de acht wisten zich gemakkelijk voor de finale te plaat- Nederland wint jeugd waterpolo- toernooi Nijkerk NIJKERK - Ondanks verlies in de laatste ronde tegen Spanje (7-8) heeft Nederland het jeugd waterpo- lotoernooi in Nijkerk gewonnen. De Spanjaarden die door deze zege Nederland in punten achterhaal den, eindigden door een slechter doelsaldo op de tweede plaats. De Nederlandse ploeg, die de dagen in de voorafgaande dagen goed voor de dag kwam, heeft niet alleen te gen een Spanje een slechte indruk achtergelaten. In de voorlaatste ronde maakte de ploeg van de Sovjet-Unie duidelijk, dat Neder land dan wel de beste kansen op de eindzege mocht hebben, maar dat er toch nog altijd een klasseverschil bestaat met de werkelijke groot meesters in deze leeftijdsklasse. De Russen, die als gevolg van hun late aankomst werden verplicht buiten mededinging mee te doen, versloe gen de équipe van Piet de Zwarte met 13-5. De eindstand van het toernooi is: 1. Nederland 4 4 3 0 1 6 40-27 2. Spanje 4 3 0 1 6 37-26 3. Hongarije 4 2 1 1 5 31-22 4. Joegoslavië 4 1 2 2 3 40-27 5. Zweden 4 0 0 4 0 13-59 sen. Geen enkele Nederlandse sub topvertegenwoordiger slaagde er echter in een eerste plaats te ver overen. Op het door een lastige en draaiende wind beheerste water van de Cher boekten de vier zonder stuurman van Laga, de twee zonder stuurman van Fidar en de twee met stuurman van Theta nog de beste resultaten. Alle drie ploegen roei den naar een tweede plaats. De acht van Aegir/Phocas, met aan boord de WK-gangers in de vier met stuurman, viel tegen met een zesde en laatste plaats. De Nederlandse herenequipe heeft het resultaat van vorig jaar in Ma con niet geëvenaard. In het ein dklassement bezette Nederland de vierde plaats met 29 punten achter Frankrijk, West-Duitsland en Italië. In Tours bleek dat de Nederlandse roei-subtop bij de heren mee kan komen met de Westeuropese top. De Nederlandse dames bleken ech ter de sterkste van West-Europa te zijn. PEKING (ANP) - Onder het motto "De vriendschap staat voorop, daarna komt de sport pas", speelden de nationale voetbalelftallen van de Volks republiek China en Noord- Korea een vriendschappelijke wedstrijd tegen elkaar. Meer dan 80.000 toeschouwers keken toe in Peking. Korea nam de leiding met 1-0, maar even later maakten de Chinezen gelijk. Volgens de Ko- reanen was dit doelpunt niet zuiver. De Chinese scheidsrech ter had niets gezien en kende het doelpunt toe. Dit namen de Ko- reanen niet, uit protest tegen de arbitrale beslissing liepen zij van het veld. Ze waren er nog niet af of de scheidsrechter kwam hen ach terna. Hij riep: "De vriend schap stond vooropen keurde het Chinese doelpunt af. Waarna de wedstrijd in de beste sfeer werd uitgespeeld. Uiteindelijk wonnen de Korea- nen met 2-1. Vreugde bij de Italianen na het VOETBAL - Celtic heeft gisteren in Melbourne de finale van een inter nationaal voetbaltoernooi gewon nen. De Schotten versloegen na een kwalitatief hoogstaand duel de Joegoslavische kampioen Rode Ster met 2-0. VOETBAL - Egypte heeft zich door een gelijkspel (0-0) tegen Zambia geplaatst voor de finale van de Af rikaanse kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap voetbal. De eerste wedstrijd had Egypte thuis met 2-0 gewonnen. Voor de Finale poule, die uit drie landen bestaat, hadden Tunesië en Nigeria zich reeds eerder geplaatst. Windsurf-titel Hans Verdeijen (Noordw ijkerhout) KAMPERLAND - Hans Peter Ver- deijen uit Noordwijkerhout is gis teren Nederland kampioen wind surfen in de jongens a-.klasse ge worden. Op het Veerse meer nabij Kamperland veroverde hij zijn titel met een totaal van 74 punten. HAARLEM - Het toernooi om het Europese kampioens chap honkbal, in feite een pakkende tweestrijd tussen al leen Nederland en Italië is gisteren in het bomvolle Pim Mulier-stadion beslist door een foutje. Een misgreep van Hageman in het middenveld bracht Corradi op de honken en Corradi scoorde het enige punt van de wedstrijd. Met een overwinning van 1-0 in de vijfde en beslissende weds trijd werd Italië voor de tweede keer in successie Europees honkbalkampioen. Zaterdag hadden de Italianen al met 4-1 en 7-4 over Nederland getriomfeerd. Niet alleen de fout van Hageman heeft Nederland de das omgedaan. Belangrijker was het volledig falen van de Nederlandse aanval. Op Romano en Landucci, ook de beste slagman van het toernooi, werd niet een honkslag geplaatst. Het tweetal wierp bijna volmaakt, dank zij de geweldige steun van een goed veld. Gezamenlijk stonden zij drie keer vier wijd toe, maar op slagkracht kwam geen Nederlander op de kus- Ronnenbergh, die winnende wer-\ per was in de eerste confrontatie met de Italianen, werd door coach Meyers opnieuw de heuvel opge stuurd. In de derde Italiaanse slag beurt kwam hij voor het eerst in moeilijkheden, maar hij herstelde zich. Twee slagbeurten verder ging het toch mis. Hageman miste een vangkans op een slag van Corradi, die door kon naar het tweede honk. Met hulp van Alfieri en door een honkslag van werper Riccardo Landucci, het "geheime" Italiaanse wapen in het beslissende treffen, kwam hij thuis.' Ronnenbergh werd na het punt vervangen door Bertil Haage. In de zevende beurt liepen de honken om hem heen vol. Italië stond op het punt een beslissende voorsprong te nemen. In die periode echter toonde Haage koel hoe waardevol hij is als werper. Na twee keer vier- wijd en een honkslag van Alfieri, sloot hij de verdediging. Drie man achter elkaar strandden in het slag- perk. Een prestatie van de jonge Nederlander, die vergelijkbaar is met wat Landucci op de plaat pres teerde. Nederland 000000000 isO tegen een team "rest van de we reld" te laten spelen. Wedstrijden in Nederland (2), Italië (2) en Spanje staan al min of meer vast. De lei ding en coaching van het Europese team komt in handen van de Neder lander Voogd (organisatie), de Piere (Ita, technische leiding) en Hamilton Richardson en de Ita liaan Ambrosioni als coaches. Verder werd zaterdag bekend ge maakt dat aan het wereldkam pioenschap amateur volgend jaar in Italië elf landen zullen deelne men Drie Europese: Nederland, Italië en België, twee Aziatische landen, twee Noordamerikaanse, twee Centraal-Amerikaanse en twee Zuidamerikaanse landen. MEDEMBLIK - De tweede race voor het open Nederlands kam pioenschap zeilen in de 420-klasse, dat voor Medemblik wordt gehou den, is gisteren gewonnen door Pe ter Mertens. Peter van Buren, die zaterdag al de eerste wedstrijd won, zegevierde gisteren ook in de derde race. In de OK-klasse, die ook voor Medemblik wordt gehouden won de Fransman Luc Choley zowel de tweede als de derde race. Op het IJsselmeer bij Hoorn is gis teren de eerste zeilwedstrijd om het Nederlands kampioenschap Solo gehouden. Rob van Ooyen zege vierde voor Jan-Willem Wolters en Victor van Holst. De Rotterdammer Steenhoek heeft na de vierde race om het Neder lands kampioenschap zeilen in de Valkenklasse, die op het Heger- meer bij Sneek wordt gevaren, de leiding in het klassement genomen. Op de tweede plaats staat Kraan. De Amerikanen Taylor en Massey hebben zaterdag in de baai van Bayona de wereldtitel zeilen in de 420-klasse veroverd. Zij hadden in Jeugdzwemsters stellen teleur LONDEN - Nederland is derde ge worden bij de drielanden jeugd- zwemwedstrijd in het nieuwe Copthall 25 meterbad in Londen. West Duitsland domineerde de wedstrijd en won met 311 punten voor Engeland en Wales (202 pnt) en Nederland 175 punten). De twee Nederlandse overwinningen kwa men op naam van Wilma van Vel- zen (TZC'70) en Mirjam Heins (ZPA). Zij wonnen de 100 meter vlinderslag en de 400 meter vrije slag in resp.1.07.41 en 4.32.75. De Nederlandse jeugdploeg is dit weekeinde als laatste geëindigd bij de vierlandenwedstrijd voor jon gens van de jaargang 1961 en meis jes van de jaargang 1962. West Duitsland zegevierde met 357 pun ten tegen Italië 306. Frankrijk ein digde met 215 punten op de derde plaats en Nederland werd laatste met 200 punten. De Nederlandse jongens en meisjes behaalden geen enkele overwinning. Brian Goodell, de tweevoudige Olympische kampioen, was de meest op de voorgrond tredende zwemmer op de eerste twee dagen van de wedstrijden in Mission Viejo (Californië). Met 3.57.95 maakte hij op de 400 meter de beste tijd van het seizoen. De 200 meter won hij in 1.54.83. Bij de dames trok de der tienjarige Cynthia Woodhead van Riverside (Californië) de aandacht met 2.03.52 op de 200 meter en 4.15.04 op de 400 meter vrije slag. het eindklassement over zes races 35 punten. De Fransen Souben ein digden als tweede en de Australiërs Arnold en Woodward werden der de. De derde westrijd van het Europees kampioenschap finnjollen is zater dag op zee bij Istanboel gewonnen door de Zweed Carlson. De Oos tduitser Schumann werd tweede en de Spanjaard Blanco derde. Peter Vollebregt kwam bij de eerste tien niet voor. De vierde race werd gis teren afgelast omdat er een te harde' wind stond. De Amerikaan Charles Kirsch heeft met zijn schip Scaramouche zowel de derde als de vierde race in de strijd om de Admiralscup gewon nen. De leider in het algemeen klas sement Hong Kong werd gisteren gediskwalificeerd doordat de ploeg geen voorrang verleende aan het Ierse schip Golden Leigh. Hong Kong viel daardoor terug naar de vijfde plaats. De ploeg van de Ver enigde Staten leidt momenteel het algemeen klassement voor Enge land en Ierland. Gisteren werden er op het Sneker- meer ook wedstrijden verzeild om het Nederlands kampioenschap in de Regenboogklasse. Evnals vrij dag zaten ook nu de topzeilers in de voorhoede. In groep I won Martin Heineken de beide races, terwijl in groep II Harry van Amsterdam tweemaal won. Heineken en Van Amsterdam leiden in het algemeen klassement. BOEDAPEST - Hans Ree deelt met de Rus David Bronstein de eerste plaats van het schaaktoernooi om deTungramscup in Boedapest. Ree kwam zaterdag remise overeen met de Hongaarse grootmeester Sax en versloeg gisteren in de derde ronde diens landgenoot Rajna. De uitslagen van de partijen van gisteren zijn: Tweede ronde: Vadasz (Hon)-Osto- jic (Jsl) 1-0, Schmidt (Pol) - Nana Gapnndasjvili (Sov) V2-V2. Derde ronde: Bronstein (Sov) - Fi- lip (Tsj) V2-V2, Lukacs (Hon) - Blackstock (Gbr) 1-0, Ree (Ned) - Rajna (Hon) 1-0, Gaprindasjvili - Sax (Hon) V2-V2, Ostojic - Schmidt 1-0, Knaak (Odl) - Vadsz 1-0, Orn- stein (Zwe) - Gipslis (Sov) V2-V2, Csom (Hon) - Pinter (Hon) V2-V2, Castro (Col) - Spasov (Bul) afge broken. De stand in de kopgroep is: 1. Bron stein en Ree 2V2 pnt, Csom, Filip, Knaak en Pinter 2 pnt. Eerste plaats basketbalteam gehandicapten Aylesbury - Nederland heeft de wereldspelen voor gehandicapten verlaten met 39 medailles, 10 keer goud, 15 maal zilver en 14 bronzen plakken. Op de laatste wedstrijddag voegde Gerrit Pomp (Emmen) nog drie medailles toe aan het totaal. Hij won in klasse 2 bij het zwemmen brons op de 3 x 25 meter wisselslag persoonlijk en zilver op de 50 meter rugslag en 25 meter vlinderslag. De basketbalploeg veroverde, vol gens verwachting, de eerste plaats in het niet zo geweldig sterk bezette toernooi. In de eindstrijd werd slecht begonnen, pas na vier minu ten het eerste punt, maar daarna liep het als een trein, 60-24 na een ruststand van 35-10. Andere opvallende prestaties van de laatste wedstrijddag waren: zwemmen: zilver in de estafette 3 x 100 meter wisselslag dames (Alma van Gils, Marian Künz en Rita Muskee). Boogschieten: zilver voor Gerard van Opdorp in de wedstrijd over, 70, 50 en 30 meier. Tafelten nis: brons voor Grady Uyt de Boog- aardt. Atletiek: zilver voor Edo Roek in de snelheidswedstrijd (rol stoelen) over 100 meter. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden koersen zijn: Bicora-prijs (2040 m): 1. Paljas Hanover (C.P.M. Roodenrijs) 2.49.2-1.22.9, 2. Oraldus, 3. Passiana. Toto: winn 5.30, pl 2.40 2.40 2.30, kopp 23.10, trio 660 90 High Tree-prijs (2600 m): 1. Tigress (J.H. Smith) 2 52.9,2.Tamerlanny,3. Supreme Ride. Toto winn 8 70, pl 2.50 5 80 5.20, kopp 60.50, supertrio 2484,60. Niet ge start 11. Lady Wiepke en 14. Jollido. In zet 76.196. Uitbetaling 2.484,60 Wiretapper-prijs (2040 m): 1. Oermana (W. Duivenvoorden) 2.44.6-1.20.7, 2. Ne- vil Fez, 3. Orion Dakota. Toto: winn 28.60, pl 2.80 1.60 1.20, kopp 62.00, trio 689.70. Franca Maria-prijs (2120 m): 1. Peter van Aduard (C.J. Groenewegen) 3.10.8- 1.26.6, 2. 3* 1.26.6, Baroona, 3. Petra Voome. Toto: winn 3.00 pl 1.90 1.50, kopp Gold Cup (2150 m): 1. Domitor (H.J. van der Kraats) 2.15.4, 2. Lisboa, 3. Frances Hope. Toto: winn 4,40, pl 1.80 2.30 2.10, kopp 12.00, trio 166,60. Ritha Lingholm-prijs (2100 m): 1. Mas- sel T (W. Duivenvoorden) 2.49.9 - 1.20.9, 2. King Hollandia, 3. Kinglet O. Toto: winn 6.00 pl 1.20 1.20 1.10, kopp 10.60 Osiris Salar-prijs (1600 m): 1. Hyacint (W.J.M. Paardekooper) 2.05.5-1.18.4, 2. Loes Areta, 3. Lea Bond. Toto: winn 8.30, pl 2.30 2.30 3.30, kopp 21.20, trio 262.00. Rockette-prijs (1800 m): 1. Stormklee (mej. M.H. Pellinkhof) 1.57.6, 2. Selekta- ner, 3. Iraq. Toto: winn 4.40, pl 1.60 1.60, kopp 4.70. Bailly Il-prijs (2040 m): 1. Laiko Be- roona (H.J. Pools) 2.46.4-1.21.6, 2. Nino Song, 3. Importeur O Toto: winn 1.70, pl 1.10 1.30 1.60, kopp 3.80, trio 24.80. Niet gestart 6. Marko van Echten. Safety Zone-prijs (2520 m): 1. Nuttert Norton (B. Dapper) 3.30.4-1.23.5,2. Prins Hazelaar, 3. Narrenkapper P. Toto: winn 2 60. pl 1.30 1.60 2.00, kopp 6.00. Werpers: Nederland: Ronnenbergh (4 1/3) 2-3-5, Haage (4 2/3) g/3) 4-2-2. Italië: Romano (2) 1-1-0, Landucci (7) 5-2-0. De eindstand is: 1. Italië 8-12, 2. Ne derland 8-10,3. België 7-8,4. Spanje 7-2, 5. Zweden 6-2. De beste werper van het toernooi was Bertil Haage (Ned), beste slagman: Riccardo Landucci (Ita), homerunkoning: Ted Alfieri (Ita), drie homeruns, waardevolste spe ler: Ted Alfieri. Vooritter Bennecke van de Eu ropese honkbalbond heeft zaterdag op een persconferentie bekend gemaakt dat West-Duitsland voor vijf jaar van deelneming aan het Europees kampioenschap is uitge sloten. De Westduitsers beloofden bij vorige kampioenschappen in Barcelona en San Marino in Haar lem van de partij te zullen zijn, maar stuurden op het laatste moment een bedankje. Voorts is een plan in ontwikkeling om een Europees team volgend jaar Carlos Monzon steunt even op zijn handen tijdens zijn titelstrijd (middengewicht) tegen Valdes. MONTE CARLO - Door een pun- tenzege op de Columbiaan Rodrigo Valdes heeft de Argentijn Carlos Monzon zijn wereldtitel boksen in het middengewicht behouden. De 30-jarige kleurling Valdes bracht Monzon meermalen in grote moei lijkheden tijdens het spectaculaire gevecht, maar uiteindelijk was Monzon toch de betere. Daarmee is de kans op een wereldtitel voor de Columbiaan voorlopig verkeken. Vorig jaar had Valdes in hetzelfde Monte Carlo al een vergeefse po- Monzon leek die kroon in de tweede ronde kwijt toen Valdes hem met een harde rechtse trof. Hij ging neer, maar stond op tijd op en verdedigde zijn titel verder be kwaam. Monzon veroverde de middengewichttitel in 1970 door een overwinning op de Italiaan Nino Benvenuti. Sindsdien bleef hij in vijftien titelgevechten onge slagen. In een voorpartij van het wereldti telgevecht tussen Monzon en Val des versloeg de Brit Alan Minter de Amerikaanse veteraan Emile Grif fith (39). Minter won duidelijk op punten. Op 21 september bokst hij in Milaan tegen de Fransman Tónna om de Europese titel in het middengewicht. Griffith was geen partij voor Minter. Hij ging twee keer neer, maar kwam toch beidé keren weer overeind en haalde het einde van de partij over tien ronden staande. TOURS - De Senioren Meerkamp Roeien, die afgelopen zaterdag en zondag op de verbrede Franse rivier de Cher werd gehouden, bracht de Nederlandse damesequipe op de eerste plaats in het eindklassement. De Nederlandse her- enploeg kwam niet verder dan de vierde pelaats.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13