Sanders "fysiek nog niet sterk genoeg Wiersma weer alleen op kop Forse boete voor Maertens Aanval van Poloegajevski op voorsprong van Kortsjnoj mislukt Ihn der Zon verrast in Lisse li Zuid-afrikaan Curren wint tennistoernooi Noordwijk Cees Bal wint twee criteria PAGINA 12 MAANDAG 1 AUGUSTUS 1977 SPORT SPORT SPORT LEIDEN/LISSE - Vrij verrassend heeft Rotterdammer Wim van de Zon zaterdag de tiende editie van de jaarlijkse 25 kilometer wegloop in Lisse gewonnen. Hoewel nationale topatleten als Cor Vriend. Roelof Veld en Henk Mentink in Lisse ontbraken had men de zege toch niet toegedacht aan Van de Zon die in de afgelo pen maanden wel redelijke maar bepaald geen opzienbarende re sultaten had geboekt. Van de Zon liep zaterdag echter een ijzersterke race. Na de start op de sintelbaan aan de Spekkelaan (de organiserende vereniging De Spartaan had start en finish van de loop van de weg naar de baan verplaatst wat zonder meer een verbetering betekende) nam Van de Zon direct de leiding. Dat deed hij in het gezelschap van oud- Leidenaar Robert Strik, die thans voor het Baarnse BAV uitkomt en van Dordrechtenaar Wim Hol, Utrechtenaar Jan de Hollander en Amsterdammer Geert Jansen. Jansen, enkele jaren geleden onbe twist Nederlands sterkste weglo per maar na problemen met Winnaar van jaarlijkse 25 kilometer wegloop van Spartaan atletiek-bestuurderen van het eerste plan verdwenen, deed in Lisse een poging weer aanslui ting bij de nationale top te krijgen. Vooralsnog slaagde de Amsterdammer niet in zijn opzet want door een conditie-tekort moest hij halverwege de strijd staken. Ook Utrechtenaar Jan de Hollan der bleek te voortvarend van start te zijn gegaan wat hij met een in zinking en een terugval uit de kopgroep moest bekopen. In middels had Robert Strik een po ging gedaan om er alleen tusse nuit te trekken. Strik pakte wel enige voorsprong maar moest in de vierde van de vijf ronden toch al weer het gezelschap van Win van de Zon dulden die uitermate beheerst zijn eigen tempo was blijven draaien en zich niet tot een onbezonnen tempo had laten verleiden. Uiteindelijk bleek Van de Zon over de meeste adem te beschikken en zette hij Strik nog op bijna een minuut achterstand. Oud gediende Wim Hol finishte op een verdienstelijke derde plaats ter wijl Amsterdammer Ko van der Weyden. die in de slotronden sterk naar voren kwam. de vierde plaats in de wacht sleepte. Overi gens viel Van der Weyden. de oud marathon-kampioen van Neder land. enigszins tegen met die vierde plaats. viel toe aan Noordwijker Piet Waaning. lid van het organise rende De Spartaan. Waaning. de afgelopen weken geplaagd door een zware verkoudheid waardoor hij onder meer niet kon deelne men aan de nationale baankam- pioenschappen, testte in deze wegloop zijn conditie en dat werd bepaald geen teleurstelling. Eve neens in de voorste gelederen plaatsten zich Jan de Zwart van De Bataven (15de) en de AV Holland-atleten Leo van Denzen (20ste) en Jan Went (21ste). De uitslag luidt: 1. Wim v. d. Zon (PAC) 25 km in 1 uur 22 minuten 0,8 secohden; 2. Robert Strik (BAV) 1.22.58,0; 3. Wim Hol (Hercules) 1.23.42,3; 4. Ko v. d. Weyden (AV-23) 1.25.00,3; 5. Klaas de Ruiter (AV'34) 1.25.24,8 (eerste veteraan); 6. Leen de Hoon (DJA) 1.26.26.0; 7. Jan de Hollander (Hellas) 1.26.39,4; 8. Leo Melis (AV23) 1.27.09,1; 9. Rob Kila (Veteranen Nederland) 1.27.50,8; 10. Piet Waaning (De Spartaan) 1.28.36,0; 15. Jan de Zwart (Bataven) 1.31.04.0; 20. Leo van Denzen (Holland) 1.33.28,0; 21. Jan Went (Holland) 1.33.34,0; 24. Ed van Tilborg (Spartaan) 1.34.46,0; 27. Henk den Elzen (Holland) 1.35.35,0; 34. Jan v. d. Berg (Hol land) 1.37.52,0; 41. Wim Turnhout (Spartaan) 1.38.26,0; 44. Cees van Gerven (Bataven) 1.39.11,0; Peter van Denzen (Bataven) 1.39.21,0; 47. Leo v. d. Vlugt (Bataven) 1.39.28,0. Instuif Tijdens instuif-baanwedstrijden, gisteren in Amsterdam, noteerde Spartaan-atlete Marian van de Niet een uitstekende tijd op de 100 meter bij de damesZij kwam tot 12.5 sec. en toonde haar goede vorm dit seizoen ook bij het ver springen waar zij een afstand van 5.28 m overbrugde. Juniore Alice Saat van het Leidse AV Holland liet op de 100 meter bij de A-meisjes een tijd van 12.9 sec. afdrukken en kwam bij het ver springen tot 4.75 m. Haar clubge noot Roel Hendriksen sprintte op de 100 m bij de heren naar 11.6 Van de Bataven-deelnemers werkte B-juniore Tma Buntsma een flink programma af. Op de 100 m kwam zij tot 13,2 sec. de 800 m ging in 2.32.8, bij het versprin gen haalde zij 4.53 maar haar beste verrichting leverde zij in de hoogspringbak met een resultaat van 1.50 m. Haar clubgenoten Ben Kerkvliet en Ton van de Berg draaiden behoorlijk op de 800 m. Kerkvliet liep bij de B-jongens 2.12.8 en Van de Berg bij de heren 2.05.8. NOORDWIJK - „Noordwijk" is voor Louk Sanders toch niet zo'n best tennistoernooi. Vorig jaar verloor hij daar van Fred Hemmes, die hij zaterdag in de halve finale met 6-0, 6-2 terugwees, gisteren ging hij ten onder tegen de Zuid- Afrikaan Kevin Curren, (4-6, 2-6) die hij onlangs op het internationale toernooi van de Mets nog in drie sets de baas bleef. Hordijk wint Leeuwenbergh VOORBURG - Jan Hordijk heeft gisteren het Leeuwenbergtennis toernooi te Voorburg gewonnen. In de finale versloeg hij Paul van Min overtuigend met de cijfers 6-2 en 6-0. Italië nam gisteren in Barcelona de leiding in het Davis Cupduel tegen Spanje door het dubbelspel te win nen. De stand is nu 2-1. De uitsla gen van de kwartfinales van het in ternationale tennistoernooi In Louisville zijn: Vilas-Tiriac 6-0, 6-1, Gildemeister-Pecci 7-5, 4-6, 7-6. Dent-Stockton 7-6, 6-3, Dibbs-Mitton 6-2, 6-3. SAS VAN GENT - Cees Bal is in uitstekende vorm uit de Ronde van Frankrijk gekomen. De Zeeuwse knecht van Eddy Merckx boekte in het weekeinde twee overwinnin gen in Nederlandse criteria. Zater dag won hij in Santpoort, gisteren was hij de sterkste in Sas van Gent. Door de dood van Bas Hordijk werd de profronde van Santpoort van 100 tot 80 kilometer ingekort. Bal, die op dat moment met een halve ronde de leiding had, werd tot winnaar verklaard. Bal was eerder met Theo Smit (tweede) een ronde uitgelopen op het peloton en hij ging ook met Knetemann, Fons van Katwijk en Kamper mee toen deze hun ronde achterstand wilden goedmaken. In Sas van Gent in Zeeuws Vlaan deren was de profkoers over 90 ki lometer een Zeeuwse aangelegen heid. Na zo'n 40 kilometer ont snapte een volledig Zeeuwse kop groep: Bal, Van den Hoek en Priem. Dit drietal werd door het peloton, dat tijdens de achtervolging in vele stukken uiteen viel, niet meer te ruggezien. In de voorlaatste ronde demarreerde Bal van van den Hoek (tweede) en Priem (derde) weg en won met 20 seconden voorsprong de ronde. De Nederlandse ploeg heeft zich in de vijfde etappe van de Ronde van Rijnland-Palts opgewerkt naar de derde plaats in het ploegenklasse-' ment. In de eerste halve rit van gis teren, 90 km van Ludwigshafen naar Belheim. zaten vier Nederlan ders in een kopgroep van twaalf man. die vijf minuten winst ver overde op het peloton. Nederlands kampioen Piet Kuys, tweede in de eindsprint, was de beste van dat viertal, achter ritwinnaar Mieczys- law Nowicki. Deze werd ook de nieuwe leider en bleef dat in het weinig enerverende traject van zondag, gewonnen door de West duitser Trott. Hans Langerijs is tiende in het algemeen klassement. ,.Ik ben fysiek nog niet sterk ge noeg", aldus Sanders, „om tegen de wind in de ballen diep te houden. Ik moet het van mijn slagenritme hebben. Als ik kan manouvreren en ik kan hem van zijn forehand af houden, dan heb ik geen proble men. Op de Mets was ik veel minder in vorm dan hier, maar ja die wind Inderdaad pakte Sanders in de eerste set met vloeiend spel een 3-0 voorsprong, maar toen de wind zich in sterkere mate liet gelden, verdween zijn overwicht en de soe pel serverende Curren die naast die service ook zijn indrukwekkende tweehandige forehand steeds meer met succes gebruikte, deed de ba lans duidelijk naar zijn zijde door slaan. Sanders bleef tot de stand 2-2 in de tweede set voldoende geloof in zijn kansen houden om zijn, door griep getéisterde tegenstander, die overigens steeds driester ging ten nissen in toom te houden. Een bal, die onhaalbaar voor Sanders over de netband klom, brak Sanders mentale weerstand, 3-2 voor Cur ren, die daarna geen fouten maakte op zijn eigen service, 4-2. Luttele minuten later was Sanders versla gen, 2-6. Student De 19-jarige Zuid-Afrikaan, studer end aan de universiteit van Texas, no 12 op de ranglijst van zijn land zei na afloop „Ik had maar één ge dachte in het hoofd toen ik tegen Sanders speelde. Zorg dat hij de bal niet van links naar rechts over de baan kan slaan en omgekeerd. Dan maakt hij het spel en dan loopt het voor mij verkeerd af. Dat heb ik op de METS al ervaren. Ik moest met mijn forehand jagen bij elke kans die ik kreeg". Curren kwam nog eenmaal in actie, in het herendub- bel met Denton als partner tegen Laudin/Fok. Het Nederlandse duo sloot beter, vooral doordat Vanui e Denton erg onregelmatig speelde en daarmee tenslotte ook Curren aantastte, 7-6. 3-6, 6-1 voor Lau din/Fok. Elly Vessies bracht het damesenkelspel op haar naam, maar dat gebeurde in een allesver- gende drie setter tegen Nora Lau- teslager, die met haar hoge, diepe drives veel succes oogstte, 5-7,7-5, 6-3 voor Elly Vessies. Het gemengd dubbel, dat een opgelegde zaak leek voor Elly Vessies/Wouter Fok, bracht de winst bij Kaskow/Dianne Evers, die in de finale niet Elly Vessies/Wouter Fok tegenover zich vonden, maar Marcella Mesker/Bas Vletter. Laatstgenoemden troefden Elly Vessies Wouter Fok in twee sets af, 6-4,6-4 en die zege was in dit nummer zonder twijfel de grootste verrassing. Goter versloeg in een boeiende eindstrijd Tornow (6-0. 6-7. 6-1), die de tweehandige backhands van Gorter niet vermocht te ontregelen, geduldig als deze bleef wachten op de kansen om te scoren. Nienke kingma had geweldig veel moeite met Joke Bos, getuige de score 7-6, 4-6, 6-3. Voor Joke Bos was er ech ter nog een kans, namelijk in het DDB. In een door de wind be heerste finale kreeg zij met partner Ineke van der Meer de bal toch nog vaker en beter op het racket dan de Duitse tegenstandsters Ulenz/H. Schöbel, 1-6. 6-2, 9-7. Het HDB le verde Rene Gorter zijn tweede zege in dit toernooi op. Met Roel Drost naast zich leek deze zege een duide lijke zaak te zullen zijn. De ijzers terke combinatie strandde ook in het HDA pas in de kwartfinale. Maar Charrel Asselbergs en Vis be zweken pas in de derde set, 3-6,7-5, 6-1 voor Gorter/Drost. Het GD ve teranen was voor de combinatie Blommendaal/Blommendaal. die in drie sets Grimbergen/ Grimber gen wisten te kloppen, 6-3,2-6,6-1. In het HDB strandde Blommen- daal met Pasma in de halve finale tegen Asselbergs/Vis. Het HEC was voor H. Naudorf, 6-4,4-6,3-6 tegen H. Fuchs en bij de dames won Ber- nadette Tombrok van C. Boelen, 6-0. 6-4. Het HDC was voor Stolk/van der Wilt, die met 6-2, 6-2 Eckelman/Thoma. Louk Sanders: fysiek nog Freddy Maertens BRUSSEL - De Belgische wieler bond heeft wereldkampioen Freddy Maertens een geldboete van 8000 gulden opgelegd. Maer tens kreeg deze straf, omdat hij op 13 juli in het Franse Amiens in een wedstrijd uitkwam tegen het ren paard Fakir du Vivier. Maertens verloor die wedstrijd. De Wieler bond had hem daarvoor toestem ming moeten verlenen. De boete van 8000 gulden is hetzelfde bedrag dat de wereldkampioen als start- geld ontving. Rust Belgische artsen hebben Eddy Merckx voorlopig rust voorge schreven. De Belg. die veel last kreeg van zijn maag tijdens de afge lopen ronde van Frankrijk, heeft al vier aanbiedingen voor het rijden van vetbetaalde criteria afgezegd. Merckx bleef ook na de tour, waarin hij zesde werd, last Van zijn maag houden. Rust schijnt nu de enige remedie te zijn. Leidenaar in kopgroep VELP - De kopgroep is in het Reinbouwschaaktoernooi flink geslonken. Vier ronden zijn er nu afgewerkt en vijf spelers staan nog op een honderd pro cent score. Daar is niet de Joe goslavische titelverdediger Nemet bij, want hij verspeelde zaterdag een half punt. Wel de Deen Sorensen en de Neder landse meester Rob Hartoch. Nemet moest in de derde ronde een half punt inleveren, daar zorgde de Nederlandse hoofd klasser Slisser voor. Hij liet Nemet aanvallen, maar vond wel de juiste verdediging. In een iets mindere stelling ging Nemet met een remise akkoord. Gisteren liet de Joegoslaaf er geen gras over groeien tegen v.d. Schee uit Oosterhout. Re gelrecht werd deze naar een ne derlaag gespeeld. Rob Hartoch bleef overeind. Eerst tegen oud-jeugdkampioen Baart uit Oegstgeest en in de vierde ronde vloerde hij de Fransman Labarthe. Een fel gevecht leverden toen de Denen Sorensen en Iskov. Zij maakten er een echte partij van en Iskov moest het punt in leveren, nadat hij een stuk had verloren. In de kopgroep zitten ook de Nederlanders Bosma uit Delft, Bosch uit Leiden en Luberti uit Amsterdam. Goed teruggeko men zijn Paul van der Sterren en Peter Scheeren. Vooral de laatste liet in korte partijen knap werk zien, terwijl van der Sterren gisteren geen moeite had met Herman Grooten uit Uden. Leidenaar Bosch dus - zoals ge zegd - mede in de kopgroep. Za terdag versloeg hij Rosmuller uit Utrecht en zondag werd Berry uit Muiderberg aan de ze gekar gebonden. Een half punt achter de leiders bevindt zich Voorn uit Wassenaar, die eerst Kuijpers uit Leiden terugwees en vervolgens een reglementair punt ontving wegens niet op komen van tegenstander Dier- men uit Bunschoten. Baart uit. Oegstgeest zit ook nog goed in de race, ondanks zijn nederlaag tegen Rob Hartoch. de Neder landse troef in het toernooi. Schalij uit Leeuwarden was voor Baart een eenvoudige klus. Baar bevindt zich in ge zelschap van de Leidenaars Os- sewaarde en Schüring. Osse- waarde deed het dit weekeinde kalm aan: remise tegen Boersma uit Heerenveen en Dekker uit Zaandam, terwijl Schüring naar de sub-top snelde door overwinningen op Boersma uit Leeuwarden en de Lange uit Nijmegen. Vandaag beginnen in Velp de bondswedstrijden van de KNSB, waarin Walter uit Lei den en Kuyf uit Boskoop strijd zullen leveren. Stand aan kop: 1. Luberti, Sorensen (Den), Bosman, Hartoch. Bosch, elk 4 punten. 6. Lith, Nemet (Joe). Voorn elk 3V2 punt. EVIAN - Lev Poloegajevski heeft dit weekeinde in Evian een ener gieke poging gedaan iets van zijn vrijwel hopeloze achterstand in de tweekamp tegen Viktor Kortsjnoj in de halve finales van het kandida tentoernooi weg te werken. Hij staakte zijn pogingen pas, toen Kortsjnoj een ruilmanoeuvre uit voerde, die slechts drie stukken op het bord overliet: de beide konin gen en een niet gesteunde witte pion. Remise dus na 74 zetten. Het halve punt, dat de met zwart spe lende Kortsjnoj aan deze tiende matchpartij overhield, bracht hem op anderhalf punt van definitieve kwalificatie voor de finale van het kanditatentoernooi De stand is 7-3 in zijn voordeel. Poloegajevski opende zaterdag met d4 en Kortsjnoj verdedigde zich ditmaal met Grünfeld-Indisch. Op de twaalfde zet bood zwaij een pio noffer aan. dat weliswaar In de lite ratuur bekend is, maar zelden wordt gespeeld. Na 55 minuten be denktijd ging Poloegajevski op het aanbod in. Met een paardmanoeu- vre van Poloegajevski op de zes tiende zet bood hij zijn tegenstan der de gelegenheid het materieel nadeel ongedaan te maken. Kortsjmoj deed dat na vijftig minu ten nadenken Zijn stelling bleef echter iets minder. Om te voorko men dat er op de damevleugel een vijandelijke vrij-pion zou ontstaan, offerde hij een pion op e5. Poloega jevski poogde vervolgens bijna der tig zetten lang dit voordeel in defi nitieve winst om te buigen, hetgeen hem door de secure verdediging van zijn tegenstander niet lukte. noj I.d2-d4 Pg8-f6 2.c2-c4 g7-g6 3.pbl- c3 d7-d5 4.c4xd5 Pf6xd5 5.e'2-e4 Pd5xc3 6.b2xc3 c7-c5 7.Lfl-c4 Lf8- g7 8.Pgl-e2 0-0, 9.0-0 Pb8-6 lO.Lcl- e3 Pc6-a5 1 l.Lc4-d3 b7-b6 12.Tal-cl e7-e6 13.d4xc5 Dd8-c7 14.c5xb6 a7xb6 15.c3-c4 Lc8-a6 16.Pe2-d4 Pa5xc4 17.Ddl-e2 Tf8-c8 18.a2-a4 Lg7xd4 19.Le3xd4 e6-e5 20.Ld4-al b6-b5 21.a4xb5 La6xb5 22.h2-h4 Ta8-a6 23.Tcl-bl Lb5-e8 24.Lalxe5 Dc7xe5 25.Ld3xc4 Ta6-c6 26.Lc4- d5 Te6-c7 7. De2-e3 Le8-C6 28.Tbl- dl Lc6xd5 29.Tdlxd5 De5-f6 30.De3-g3 Tc7-c4 31.f2-f3 Tc4-cl 32.Td5-dlTcl-c2 33.Kgl-h2De6-a6. 34.Tfl-f2 Tc2xf2 35.Dg3xf2 Da6-f6 36.Df2-g3 Tc8-c5 37.Tdl-d6 Df6-e5 38.Dg3xe5 Tc5xe5 39.Td6-d5 .ij*f?*.h4-h5 Kg8-g7 41.Kh2-g3 Te6-a6 42.f3-f4 Ta6-a4 43.Kg3-f3 Ta4-b4 44.Td5-e5 Tb4-a4 45.Te5-d5 Ta4-a3( 46.Kf3-g4 Ta3-a2 47.g2-g3 Ta2-h2 48.h5xg6 h7xg6 49.Td5-d7 Th2-e2 50.e4-e5 Te2-e3 51.Kg4-h4 Kg7-f8 52.Td7-d8 Kf8-g7 53.Td8-e8 Te3-a3 54.g3-g4 Ta3-a4 55.Kh4-g5 T-a4-a5 56.Te8-e7 Ta5-b5 57.Te7-d7 Tb5-a5 58.Kg5-h4 Kg7-f8 59. Td7-d4 Ta5b5 60. Td4-e4 Tb5-a5 Te4-e3 Tb5-a5 61.Te4-e3 Ta5-b5 62.Kh4-g3 Kf8-e7 63,Kg3-h4 Ke7-f8 64.Te3-d3 Tb5-a5 65.Td3-d7 Taoe-b5 66.Ta7-a6 Kg8-g7 58.Ta6-a8 Tc5-b5 69.Ta8-e8 Tb5-b4 70.Kh5-g5 Tb4-b5 71.f4-f5 Tb5xe5 72.Te8xe5 f7-f6 73. Kg5-f4 f6xe5 74. Kf4xe5 g6xf5 Remise op voorstel Kortjnoi. zwart. Verbolgen N'Diaye zorgt voor sensatie in damtoernooi Imponerend De sensatie leek nog groter te zul len worden want in de finale pakten Marcella Mesker/Bas Vletter min stens zo imponerend uit als daar voor in de halve finale. Het werd tenslotte na een volkomen gelij- kopgaand duel 6-4, 7-6 voor Kas kow/Dianne Evers. Marcella Mes- ker kon ook de kans op een finale zege in het DD niet realiseren. Met Delheez als partner verloor zijn van Dianne Evers/ Urroz, 6-3, 1-6, 2-6. In B waren Rene Gorter en Nienke Kingma de overwinnaars. Rene TENNIS - De Zuidafrikaan Bernie Mitton heeft tijdens het internatio nale tennistoernooi van Louisville voor een verrassing gezorgd door de winnaar van het vorig jaar. So lomon met 6-4 en 6-3 te verslaan. HOOGEZAND - Bij het af sluiten van de eerste helft van het KSH-toernooi staat Harm Wiersma weer alleen op kop. Hij veroverde de toppositie door een zege op Verpoest met een verras sende damcombinatie, ter wijl Carlo Smith handenvol werk had om John van der Borst op afstand te houden. De sensatie in de zaterdagzitting was ongetwijfeld de overwinning van N'diaye op Hans Jansen, die hierdoor moest afhaken. Misschien is de jeugdige Drent wel slachtoffer geworden van de verbolgenheid van de Malinees, die zijn inge diende protest inzake de uitslag van zijn partij tegen Clerc niet ont vankelijk zag verklaard. Zoals be kend kon N'diaye niet aantonen, dat hij 50 zetten had afgegeven, toen zijn vlag was gevallen. In wer kelijkheid waren er al 53 zetten ge speeld. Maar toen Rob Clerc geen medewerking wilde verlenen om dit op zijn notatiebiljet aan te tonen, verklaarde de wedstrijdleider de partij voor N'diaye verloren. Later herinnerde de Malinees zich de ge speelde zetten wél en diende een protest in. Het curieuze is hier dat het wedstrijdreglement in dit voor val niet voorziet. Toch meende de behandelende commissie niet op het besluit van de wedstrijdleider terug te kunnen komen. Misschien hierdoor geprikkeld hield de Mali nees in een fiankspelpartij een aan vallende Jansen aardig in be dwang. De kansen leken gunstig voor de Drent toen N'iadye de posi ties plotseling een wending kon ge ven. Jansen kreeg het moeilijk en N'diaye rook de overwinning. Wel probeerde de Emmenaar qua materiaal nog een remise te berei ken maar de overmacht was te groot. Eveneens in een flankspel- duel hield Oscar Verpoest de stel lingen goed in evenwicht tegen Harm Wiersma. In een zeer lastige twaalf-om-twaalf-stand dacht de Belgische kampioen door een voortzetting de positie wat over zichtelijker te maken toen de we reldkampioen met een verrader lijke damcombinatie de partij in zijn voordeel besliste. Na een aan vankelijk klassieke partij kreeg Van der Borst steeds meer positio neel overwicht op Smith, die weer graag in zijn ego-stelling kroop. Deze verdedigende taktiek heeft bijna de nederlaag gekost. Op het nippertje maakte Smith remise. Na een krachtig positioneel duel had Rob Clerc in een tien-om-tien stand voordeel behaald. Het zag er allemaal heel goed uit tot in een zeven-om-zeven-positie de Am sterdammer, die indien hij bij de hoogste drie eindigt de internatio nale grootmeestertitel verwerft, het offer van de Senegalees over het hoofd zag. Hierna moest hij zelf de remise veilig stellen. Meestergroep In de meestergroep moest Peter van Harten remise toestaan aan de Italiaanse leraar Engels Guido Ba- diali. Hierdoor zag hij De Jong na ast zich verschijnen die de Neder landse speelster Ciska Butter ver sloeg. Leendert de Roy viel terug door een nederlaag tegen Hylkema. Bij de jeugd heeft Jos Stokkel door een nederlaag tegen de jeugdwe reldkampioen Sklijarov de leiding moeten afstaan aan de Drentse jeugdkampioen Evert Dollekamp. Wankel is zijn positie wel met drie achtervolgers, elk op één punt. Uitslagen: Verpoest (Belg)-Wiersma (Ned) 0-2; Van der Borst (Ned)-Smith (VS) 1-1; Sy (SenegaD-Clerc (Ned) 1-1; Kaplan (Rusl)-Gendlerman (Israël) 1-1; Malahe (Sur>-Liddell (VS) 1-1; Jansen (Ned)-N'diaye (Mali) 0-2. Stand: 1. Wiersma 10 punt; 2. Smith 9 pnt; 3. De Clerc 8 pnt; 4/5 Jansen en Kaplan 7 pnt; 6 N'diaye 6 pnt; 7 9 Sy, Verpoest en Gendlerman 5 pnt; 10/11 Liddell en v. d. Borst 4 pnt; 12 Malahe 2 pnt. Meestergroep: Michailovskaja-Van der Linde 2-0; Butter-De Jong 0-2; De Rooy-Hyl- kema 0-2; Buitendorp-Stanek 1-1; Buurke-Lepsic uitgesteld wegens ziekte van Lepsic; Van Harten-Ba- diali 1-1. Stand aan de kop: 1. Van Harten, De Jonge 10 punten; 3. De Rooy 9. Vermin uit Wassenaar speelde in de jeugdgroep remise tegen Keizer.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12