LEIDEN DUMPT BERG BAGGER IN WARMOND Ook eigen kwartet Oor schoten ggggEXZEE Voortbestaan Schottel komt in gevaar eidse agenda Voorbereiding Flora-tv-show in volle gang Diefstal op golfbaan Inbraak Kinder boerderij DINSDAG 26 JULI 1977 Door Jan Bonjer Dinsdag De baggerberg aan de Grote Sloot, die zonder vergunning twintig meter vergroot werd. De gemeente Leiden heeft daardoor Warmond niet alleen een fikse hoeveelheid bagger in de maag gesplitst, maar bovendien de waarde van het terrein tot vrijwel niets teruggebracht. De plannen voor uitbreiding van de firma Schottel komt daardoor ernstig in gevaar NOORDWIJK - Door het forceren van een deur verschaften inbrekers zich gisternacht toegang tot het kantoor op de rolley-golfbaan aan de Noordwijkse Van Panhuys- straat. De daders(s) namen voor een paar duizend gulden aan kleingeld mee. gerard Brandstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur Steenschuur 6, Leidse ver. va lverzamelaars, 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, WARMOND - De gemeente Leiden heeft enige tijd geleden door een financiële over eenkomst het recht gekregen om bagger uit de Haarlemmertrekvaart te storten op het ter rein van een baggerbedrijf aan de Warmondse Grote Sloot. Het baggerbedrijf heeft al een groot aantal jaren vergunning om bagger te storten in een daarvoor bestemde put maar de recente stor tingen blijken een wel wat erg grote vorm te hebben aangenomen. Niet erg tevreden Tijdens de laatste vergadering van de com missie Ruimtelijke Ordening informeerde het progressieve fractielid, A. Heemskerk, bij burgemeester W. F. de Vreeze, naar deze stor tingen. De Vreeze antwoordde dat deze stor tingen legaal waren en verwees naar de ver gunning van hef bedrijf. Alhoewel De Vreeze er niet erg tevreden mee was, moest hij tot de conclusie komen dat het gemeentebestuur het storten van bagger op het terrein aan de Grote Sloot op geen enkele wijze kon verhin deren. Volgens de heer A. C. Haarsma, jachtwerfei genaar en bezitter van een aangrenzend stuk grond, is de baggerput met zo'n twintig meter uitgebreid. "Deze vergroting van de put ge beurde zonder vergunning", aldus de heer Haarsma. Toen geruchten de ronde deden dat de put nog verder uitgebreid zou worden, belde de heer Haarsma het gemeentebestuur op. Een gemeenteambtenaar kwam vervol gens de situatie ter plaatse in ogenschouw nemen en verzekerde de heer Haarsma dat van een verdere uitbreiding geen sprake zou zijn. Tegen de vergroting van twintig meter die al plaats gevonden had, maakte de ge meenteambtenaar geen bezwaar. Niet op hoogte Direkteur van Gemeentewerken, A. Spaink, zegt van een dergelijke uitbreiding ook niet op de hoogte te zijn. Voor. genoemde vergro ting van de baggerput moesten ook diverse houten schuren en bomen het veld "Over het rooien van die bomen is wel contact geweest met de gemeente", aldus de heer Spaink, "maar voor deze plaats was geen kapverbod van toepassing". Vermeldenswaard is dat het terrein van het baggerbedrijf te koop is. Zowel Haarsma als de firma Schottel voelden wel iets voor aan koop van het terrein, maar na de recente bag- gerstortingen hebben zij daar niet veel zin meer in. Afgezien van de grote transportkos ten is geen plaats meer te vinden waar de bag ger naar toegebracht mag worden. Vroeger werd regelmatig grond afgevoerd uit de put. Landbouwers uit de nabije omtrek gebruikten de vruchtbare grond voor het ver hogen van dekwaliteit van hun land. Afname van de recent gestort^bagger zal waarschijn lijk niet gebeuren. Nog afgezien van de hoge arbeidskosten die dit met zich meebrengt, is de bagger uit de Haarlemmertrekvaart van slechte kwaliteit. Enorme hoeveelheden metaal zoals fietsen en staaldraden vormen een ongewenst bestand deel van de bagger. Geen pest waard De waarde van het terrein aan de Grote Sloot is zodoende sterk gedaald. Haarsma: "Het ter rein is op het moment geen pest waard". Alhoewel Haarsma het verloren gaan van het stuk grond voor zijn eigen bedrijf betreurt, zou dit voor de firma Schottel veel grotere gevolgen kunnen hebben. Schottel, die voor namelijk vaartuigen voor rijkspolitie en rijkswaterstaat bouwt, heeft grote behoefte aan uitbreiding. De enige mogelijkheid daar voor bood het terrein van het baggerbedrijf. Door het wegvallen van die mogelijkheid is het onzeker geworden of dit bedrijf in War mond zal blijven. Haarsma vindt dat de gemeente de ontwikke lingen op het enige industrieterrein van Warmond beter in de gaten had moeten hou den spreekt van "een slechte politiek". Weggereden na ongeluk: f 300 boete voor ,Damse automobilist ZWAMMERDAM - "Een levensge vaarlijke weg", noemde de officier van justitie bij de Haagse politie rechter de Weipoort in Bodegraven, waar een 24-jarige chauffeur uit Zwammerdam met zijn auto een ongeluk veroorzaakte. Bovendien reed hij na het gebeurde weg. De chauffèur was bezig vanaf een parkeerterrein te keren en kwam daarbij zijwaarts op de weg te staan.Juist naderde een bromfiets er, die niet tijdig icon- stoppen en tegen de auto botste. Het slachtof fer liep nogal wat verwondingen op en kon twee weken niet werken. Volgens de chauffeur reed de bromfietser met veel te grote snel heid. De politie was de dag na het ge beurde verdachte op het spoor ge komen. Hij gaf toe de bewuste avond wel wat te hebben gedron ken in de kantine van de voetbal club. De officier eiste totaal 400 boete en voorwaardelijk vier maanden in trekking van het rijbewijs. Het vonnis werd 300 boete. OEGSTGEEST - Bij een inbraak aan de Leidsestraatweg in Oegs tgeest zijn gisteravond een staartk lok en antieke voorwerpen buitge maakt. De daders kwamen binnen door in de sponning van een van de ramen gaatjes te boren, waarna het raam uit de scharnieren gelicht kon worden. Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa tieavond Bahai'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 Witte-Poort kazerne. Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, commissie onderwijs en maatschappelijke aange legenheden, 8 uur nam. Donderdag Pieterskerkstraat 1, voorlichtingsavond j werkgroep dienstweigeraars, in juli en augustus inlichtingen tel. 140866. Pieterskerkhof 19, Architectenburo, i gratis advies, 8-9 uur nam., tel. 142771. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café-avond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal Rode Krui Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 22 tot 29 juli waargeno men door Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807 en de Voorscho- tense Apotheek, Leidseweg 66, tel- 2525. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Van half 8 's avonds tot 8 uur 's morgens, tijdens het weekend doorlo pend van vrijdagavond tot maandag morgen bereikbaar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude eg Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 j0 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. gt Advocaten spreekuur jf Pieterskerkgracht 11, iedere donder- |S dagavond van 7-8 uur. *e - I Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Maarten Comelis, zoon van: C. W. J. Lut en H. A. M. Ronde; Sjaak Jacobus Gerardus Anthonius, zoon van J. G. A. van de Kooy en van J. M. M. Kipping; Pauline Johanna Elisa beth, dochter van: B. J. Houweling en J. C. Leijnse; Chantal Catharina Johanna, dochter van: J. J. Bleij en B. Koolmoes; Matthanja, dochter van: P. Blitterswijk en J. M. van der Linden. Overlijden: A. Oudshoorn, man. A. M. Mugge, wouw. W. S. Jansen, geh. gew. met-W. M. Vlasveld. H. B. van Wyk, geh. gew. met F. Buis. M. Koet, echtgenote van J. H. Otto. B. N. Rijgersberg, man. D. W. Vermij, man. J. H. P. Maas, geh. gew. met H. J. Handgraaf. W. A. Bots, vrouw. C. Visser, echtgenote van J. F. A. Uphoff. J. J. Rozier, man. Alkemade: vier fiets-avonden ALKEMADE - In het kader van de vakantiespelen begint vandaag de avondvierdaagse op de fiets. De af standen bedragen per avond onge veer 30 kilometer. Er kan op drie plaatsen worden gestart: vanuit het' dorpshuis in Roelofarendsveen, viaduct Nieuwe Wetering en het dorpshuis van Rijpwetering. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor volwassenen. Tot 17 jaar 1,50. Eveneens vandaag start het „open huis" in het Cultureel Centrum van Nieuwe Wetering. Openingstijden: 9-12 en 1.30-4.00. Per dag wordteen vergoeding van 0,50 gevraagd. Woensdag 27 Juli wordt in het Al- kebad een kinderfeest gehouden met wedstrijden in het water. De spelen zijn per leeftijd verschillend. Onder andere wordt er kano geva ren, skippy-zwemmen, ski-lopen en water-lopen. De toegang tot deze wedstrijden bedraagt 50 cent. VOORSCHOTEN - Burge meester J. van der Haar ont ving gistermorgen uit han den van zijn voorganger L. de Kool het eerste kwartets pel van Voorschoten. Het "Voorschoten Kwartet" is ontworpen door Ben van Leeuwen uit Zoeterwoude in samenwerking met het Comité Paardensport. De Voorschotenaar kan tijdens het spelen van dit spel vier Voorscho- tense burgemeesters, vier histori sche gebouwen en tal van andere belangrijke personen en zaken door middel van het "kwartetten" vergaren. Burgemeester van der Haar mee nde in navolging van zijn voorgan ger dat dit spel naast de huiselijk heid ook de burgerzin zou bevorde ren. Voorschoten is de vierde ge meente in Nederland met een eigen kwartetspel. Onder de plaatjes staat begelei dende tekst zoals bij de Nassau- wijk: deze wijk was aanvankelijk geprojecteerd voor medewerkers van de KLM en de Kon. Marine. De Paardenmarkt heeft een eigen kwartet Internationale faam, Koekslaan, Gezellige drukte en "Koffie inclusief sfeer". In 't kort In Oegstgeest vergadert van avond de commissie voor fina nciën en culturele zaken. Op de agenda staan de automatisering van de bevolkingsadministratie in Oegstgeest en een aantal on- derwijskredieten. De vergade ring begint om acht uur. Morgen neemt adjudant V. Dusink, groepscommandant van de rijkspolitie in Oegs tgeest, afscheid, hij gaat met pensioen. In zijn plaats is adju dant A. Gelderblom benoemd die op 1 augustus in dienst treedt. Morgen vergadert in Oegs tgeest de commissie onderwijs en maatschappelijke aangele genheden in Oegstgeest. Naast een aantal onderwijskredieten wordt de benoeming van een onderwijzer op de lagere school "De Springplank" besproken. Aanvang acht uur. De Oegstgeester commissie interkerkelijke zaken komt vrijdagmorgen om tien uur bij een. Daar komen de wijzigingen van de gemeenschappelijke re gelingen vuilverwerking en keuringsdienst van slachtdie ren en vlees aan de orde. Op 1 augustus neemt de Voorschotense directeur van gemeentewerken, A.C. Ver hoogt, afscheid in verband met zijn pensionering. Tussen vijf uur en half zeven is er in het cultureel centrum een af scheidsreceptie. De Oegstgeester commissie voor verkeer en vervoer verga dert op 10 augustus over de plannen, die men in Oegstgeest voor de verkeersafwikkeling heeft. Die vergadering is om acht uur in het gemeentehuis. Orgelconcert De Wolff in kerk Noordwijk NOORDWIJK - De organist Char les J. de Wolff geeft vrijdagavond 29 juli in de Grote Kerk van Noord- wijk een Bach-concert. Zijn pro gramma bestaat namelijk geheel uit werken van de beroemde Duitse componist. De Wolff voert onder meer uit het Preludium «n Fuga in c-moll, de Phantasie en Fuga in g-moll, het Trio in c-moll, het Kleines Harmonischer Labyrinth, de orgelkoralen „Vater unser im Himmelreich" en „Aus der Tiefe ich". Het concert begint om kwart over acht. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32. Oegstgeest, telefoon 071-153652. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde D< moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. ie Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- y< Dienstencentrum Onderwijswinkel Sophiestraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Van 18 juli-8 aug. wegens vakantie geslo- Leidse Rechtswinkel 130775. Geopend: de maanden juli en aug., al- Jeen di. en do. van 18.30-20.30. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord; van Hogendorpstraat36,ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. Uit handen van mevrouw L. van Leeuwen, de echtgenote van de ontwer per, ontvangt burgemeester Van der Haar het eerste "Voorschoten Kwar- LISSE - Enkele initiatiefnemers in Lisse zijn momenteel hard aan het werk om te komen tot de oprichting van een kinderboerderij in het dorp. Veel heeft men nog niet tot stand kunnen brengen, ook omdat eerst de gehele Lissese gemee nschap achter het plan moet staan voordat er daadwerklijk pogingen worden ondernomen om het beno digde geld bijeen te krijgen. Sommige Lissenaren hebben ech ter al bezoek gekregen van huis- aan-huis verkopers die beweerden dat de opbrengst van hetgeen zij verkochten te goede zou komen aan de kinderboerderij in Lisse. De Stichting Kinderboerdeij Lisse heeft een dergelijke actie echter niet op touw gezet. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. RIJNSBURG - De voorberei dingen voor de televisie opname van „De Nederlandse Toptien" vanuit de Rijnsburgse veiling .flora" waren gisteren de hele dag in volle gang. Al vroeg in de ochtend waren de gebroeders Van der Voort bezig met het décor voor het pro gramma, dat bestaat uit tien duizend bloemen. Ophaalbrug Drie corsowagens dienen als achtergrond voor het muziek programma van de TROS, dat wordt gepresenteerd door Chiel Montagne. De praalwagens van het-corso Dingen van toen - bloemen van nu" stellen een waterrad, een pathofoon en een ophaalbrug aan de Lange Vaart voor. Eerstgenoemde wagen zal voor veiling flora" meerijden in het corso en worden opgestoken door bloemenarrongeurs Char les en Niek van de Voort. Werd overdag het décor opge bouwd, gisteravond waren re gisseur Renê Stokvis en produ cer Antonie Kroonberg druk be zig met het samenstellen van het programma, Camera's floepten oan en uit en zochten een goede positie; televisiemedewerkers liepen af en aan om een beter „lopend geheel" te krijgen. En daartussen liep presentator Chiel Montagne, af en toe een praatje makend met de aanwe- zige artiesten, die hun ten gehore brachten. Dat moest nog al eens overgedaan om toch maar vooral vanaf de voordeligste kant op de juiste beeld te komen. Adriaan Wolff, Nelleke en Rob de Nijs waren deze avond al in de veiling om „proef te draaien", trouwens van alles gebeuren tijdens zo'n generale repetitie. Zelf werd ondergetekende eruit gepikt om als stand-in te funge ren tijdens het nummer van Rob de Nijs. ,Jiet werd zomer" gehe ten. Een vreemde en vooral warme ervaring, onder de fel bran dende lampen en het gevoelige oog van de camera te moeten staan. Enfin, Rob zal vanavond tijdens de opname worden bij gestaan door een „echte" mede werkster. Behalve bovengenoemde arties ten zullen vanavond Pierre Kartner, de groepen Normaal en Themby en Nico Haak in het programma te zien zijn. De tri bunes, die in theatervorm staan opgesteld, bieden plaats aan suizenden mensen. Opwarmertje Degenen die besluiten van avond het programma bij te wonen zullen eerst een „opwar mertje" krijgen van een half Büutredner Pierre Knoops zal het programma namelijk be ginnen, maar dit optreden zal niet tijdens de tv-uitzending te zien zijn. TEUNTJE VAN DELFT LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2