De Kaag was vroeger voor grote jongens [Weidse agenda EERST DE OUDEREN WEER IN WONINGEN Vrije tijding A.G. van Schie 25 jaar lang veerman Burgerlijke stand STAD EN RAND 99 WARMOND - "Heen en weer, heen en weer," Drs. P. moet zijn „Veerpont" welhaast voor hem ge schreven hebben, want hij - veerman A. G. van Schie - roeit nu al vijfentwintig jaar heen en weer over de Zijp, een uitloper van de Kagerplassen achter de Zijldijk. Een onmisbare schakel in het ver keer van en naar de Kaagsocië teit, want wie zelf geen boot heeft kan anders een bezoek aan de so ciëteit wel vergeten. Een onmisbare schakel ook in het verkeer van en naar de boerderi jen in de polder Sweiland, die an ders uitsluitend via een gewel dige omweg over Alkemade be reikbaar zijn. Door Hans Meijer Van Schie is een onverstoorbare roeier. Geen wild gemaal met roeispanen door het water. Geen Van Schiede sigaar tussen de lippen, "drijvend" op z'n routine. Zon, zee, rietkragen, campings, badminton en de krant. Zomerse berichten uit de soms warme, soms regenachtige Leidse streken. Op bezoek bij niets vermoedende re creanten, kroegbazen, waterspor ters en globetrotters. Elke dag een verhaal over gewone mensen, met vakantie of juist aan het werk. Bij elkaar geraapt in Lei dén, Leiderdorp, Oegstgeest, Zoe- terwoude, Warmond, Voorschoten en Wassenaar. "Vrije tijding". Wie een aardig onderwerp heeft mag bellen. Naar de stadsredaktie: 071-144941. paniekerig getrek, geen golven water in de boot, omdat roeien toch niet zo eenvoudig is als het lijkt. Met de stomp sigaar onveranderd tussen de lippen roeit hij met kleine, voorzichtige slagen naar de overkant of het nu windstil is of windkracht tien. "Voor mij is het roeien routine ge worden. Je merkt het helemaal niet meer". Hoeveel slagen hij nodig heeft weet hij niet. "Dat hangt van de wind af, en van hoe veel mensen je in de boot hebt". Van een roeibootveer alleen kun je niet leven. De mensen meer dan een kwartje per overtocht te laten betalen is nauwelijks te verko pen, vandaar dat Van Schie al ge ruime tijd geleden heeft gezocht naar andere bedrijvigheden die zijn handeltje renderend zouden kunnen houden. Zo kwam er een benzinepomp, een parkeerterrein en een zeilboten- verhuur. Voor veertig gulden mag je van Van Schie een hele dag de Kaag op. Het normale ta- Van Schie, geboren en getogen Warmonder, mag dan nog zo'n idyllisch bedrijfje hebben, de da gelijkse werkelijkheid gaat niet aan hem voorbij. Vandaar dat ook hij, zoals velen op en rond de Kaag, het slachtoffer werd van dieven, die er met één van zijn roeiboten vandoor is ge gaan. "Maar ik herken ze altijd weer, ook al geven ze hem honderd andere kleuren. Daarvoor zit ik gewoon veel te vaak in die bootjes. Je kent er elke plank van". Toch is de boot nog niet gevonden. De Kaag is volgens Van Schie wel veranderd: "Vroeger was het hier alleen voor de grote jongens, met veel poen. Nu komt de gewone man er ook aan te pas. Vooral de jeugd en zo. De Kaag en de zeil- sport zijn nu voor iedereen". UÜLS. Q_ Q-P-Q-Q- Q_Q.(L<UULfl.JJLPJLSJLOJ WEER ROOF VAN TASJE LEIDEN - Een 20-jarige studente uit Oegstgeest fietste zaterdag middag in de omgeving van het Gorlaeus-laboratorium aan de Wassenaarseweg, toen zij plotse ling achterop werd gereden door twee jongens op een brommer. De jongens gristen haar tas van de bagagedrager en gooide deze even verder op in het gras na een por temonnee met een klein bedrag Volkshuis aan geld er uit te hebben gehaald. Apotheken De avond-, nacht-en zondagsdiensi der apotheken in de regio Leider wordt van 22 tot 29 juli waargeno H men door: Apotheek Kok, Rapen- ht burg 9, tel. 124807 en de Voorscho- C( tense Apotheek, Leidseweg 66, tel. D 2525. A Maandag tl Ontmoetingscentrum, hoek Bos huizerlaan, bejaardensoos Zuid West, 2.30 uur nam. J' Witte Poort-kazerne 2, tel. 120833 adviescentrum voor werklozen, di d' van 10.30 uur vm-12.30 uur nam. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11 Leidse amateur fotografen ver., 8 uur nam. Tom Menken-Hal, Vondellaan, Aqua-Flora tentoonstelling, 10 uui Onderwijswinkel Sophiestraat 36, tel. 126325. Geopenc maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Van 18 juli-8aug. wegens vakantie geslo. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Kun 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.0C uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder- Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. !LSUUUUUUUUlJLSLg.P.P-Q.P.fl-P.P.Q.IU?-Q-O.Q.Q.fl.flJLlU?-g-Q-g.fl-g-P-fl.fl.fl.P.fl.fl,flJUUULl^^ 0 QJLSLSJLSJLSLSJLJLQJL^^ ULPJUUL Bromfietser door rode stoplicht tegen bus OEGSGSTGEEST - Omdat hij door het rode licht REED is de 18- jarige bromfietser C. D. uit Leiden zondagavond in Oegstgeest tegen een bus aangereden' en met ver wondingen aan het hoofd overge bracht naar het Leids Academisch Ziekenhuis. Het ongeval gebeurde op de krui sing Hofdijck/Laan van Oud Poel geest in Oegstgeest. De Voorhoutse buschauffeur, N. M. Van kon de botsing niet vermijden. BOSKOOP/OPHEMERT - De twintigjarige motorrijder J. A. J. M. Rosendaal uit Boskoop is zaterdag avond om het leven gekomen bij een ongeluk in het Gelderse Op- hemert. Hij vloog met zijn motor uit een bocht, belandde in het water en verdronk. Het Van Leeuwenpark. Nog dit jaar gaan de eerste woningen tegen de grond. Wethouder over op handen zijnde afbraak van Van Leeuwenpark: Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaveijassen, woe en vr. Moederhulp LEIDERDORP - "We willen de ouderen zoveel mogelijk de kans geven terug te keren naar hun vertrouwde omgeving. Vandaar dat zij (die er het langst gewoond hebben) straks het eerst in aanmerking komen voor plaatsing in een nieuwe woning", aldus de Leiderdorpse wethouder drs. E. Drenth, aan de vooravond van de afbraak van het Van Leeuwenpark, één van de oudere Leiderdorpse woonwijkjes. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2, tel. 151068 Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Dierenhulpdienst den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord; van Hogendorpstraat36,ma. 10.30—11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10 00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. A. M. E. F. van Nobelen; Wilhelmina, dochter van J. van Rossum en P. J. F. Vlietstra; Blanca, dochter van J. M. de Castro Nodal en M. F. A. Baez Rodero; Brenda Petronella Agnes Christina, dochter van E. J. M. F. Jordens en A. G. M. Hoogervorst; Gijs Olivier, LEIDEN - Geboren: Aleidus, zoon van C. A. van "t Hof en G. A. Essehnk; Astrid Louise, dochter van G. D. van Kruistum en L. M. van Effennk; Sebastiaan Erwin, zoon van A. de Vreugd en W. Kuijt; Paul Emile, zoon van A. P. J. Höppener en H. M. E. Bouvy; Joyce Peggy, dochter van D. Bavelaar en A. A. C. Lint; Lobke, dochter van W. H. Onvlee en J. M. Ver ver; Robert Willem, zoon van L. J. Ne- derveld en A. C. Idelenburg; Michael Frederik Gerard us, zoon van J. G. F. van Velzen en R. M. J. Grooten; Francina Alida Martha, dochter van J. de Haas en gew. A. P. de Coultre (1894); H. Cornet (1910), man; G. Zuurdeeg (1893) man; G. van der Laan (1882) man. Ondertrouwd: W. F Altorf en W. Booij; L. A. Berbee en L. M. Schamper; J. van den Burg en D. Vermeer; J. J. Doove en E. Paes; R. Groot en J. H. van Drie; H. Krapels en R. A. Carlon; H. W. A. van Oordt en M. S. Crommelin; J. van Vul pen e»; N. J. Grootjans; D. P. Brunet de Rochebrune en M. J. van der Heide. ZOETERWOUDE - Door nog onbekende oorzaak is van morgen omstreeks zes uur een veewagen - bestuurd door C. de H. uit Oegstgeest - van de Geerweg in Zoeterwoude ge raakt en in de lager gelegen sloot terecht gekomen. De wa gen schoot bijna twee meter naar beneden. De beide inzittenden van de wagen, plus de vijf koeien die ermee werden vervoerd, ble- ven ongedeerd. Het duurde verscheidene uren voor een takelwagen de gestrande veewagen weer op de weg kon trekken. In het Van Leeuwenpark laaien de emoties hoog op, terwijl binnen kort met afbraak en herbouw be gonnen zal worden. Oorzaak daar van is de lange tijd van onzekerheid die de bewoners hebben doorge maakt, vóór het uiteindelijke be sluit tot afbraak erdoor kwam. „Jets" Al enkele jaren geleden onder kende het gemeentebestuur dat er in het Van Leeuwenpark „iets" moest gebeuren. Aanvankelijk werd gedacht aan renovatie, maar de kosten van een verantwoord re novatieplan stegen boven de zeven tigduizend gulden per woning. Voor het ministerie van Volkshuis vesting, dat een grens van veertig duizend gulden als norm hanteerd, maar weieens tot vijftigduizend wil gaan, was dat teveel en het plan werd niet geaccepteerd. Omdat men meende dat het Van Leeuwenpark, gebouwd door de Hilversumse archtitect Dudok, be paalde karakteristieke elementen heeft die onmisbaar zijn voor het karakter van Leiderdorp werd ge poogd van het Van Leeuwenpark beschermd dorpsgezicht te maken, zodat een opknapbeurt voor de woningen toch haalbaar zou wor den Ook dat plan strandde en zo bleef onvermijdelijk nog maar één mogelijkheid over: sloop en her bouw. Hogere huren Deze hele procedure heeft al met al een paar jaar geduurd. De bewo ners in het Van Leeuwenpark ver wijten de gemeente traagheid bij de besluitvorming, wat met de sterke stijging van de bouwkosten tot veel hogere huren leidt. Men vreest straks vier of vijf maal meer dan de huidige huur te moeten betalen. Wethouder drs. E. Drenth vindt dat dat niet het geval is, maar stelt zich juist op het standpunt dat zoveel mogelijk getracht is om aan de be langen van de bewoners tegemoet te komen, door meerdere pogingen Vrouwelijke agent bij politie van Hazerswoude HAZERSWOUDE - Wachtmeester P. C. M. Redegeld uit Voorburg is de eerste agente die haar opwach ting maakt bij de groep van de rijkspolitie in Hazerswoude. Zij werd per 1 juli aangesteld en begint met ingang van 1 augustus bij de groep, die haar activiteiten ont plooit in Hazerswoude, Zoeter woude en Benthuizen. Mejuffrouw Redegeld werd in Harlingen opge leid aan de daar gevestigde politie school. Drie blokjes Drenth: "Ouderen zoveel mogelijk de kans geven". te wagen de wijk als geheel te be houden. Nu dat niet lukt is de gemeente be reid de bewoners een flink stuk te gemoet te komen. Naast huursub sidie en de rijksbijdrage voor herin richtingskosten krijgen de bewo ners, zo heeft Drenth in het verle den al eens toegezegd, een extra bijdrage ineens. Dat kan omdat het ministerie van Volkshuisvesting, dat de vernieuwbouw subsidieert, eist dat in de begroting ook de aan koop van de grond opgenomen wordt. Omdat die grond al in gemeente handen is, zoals vrijwel alle grond in Leiderdorp, subsidiëert het rijk feitelijk iets dat er niet is. Uit dat bedrag wil de gemeente aan de be- Intussen lijkt het erop dat tegen het einde van dit jaar begonnen kan worden met de afbraak van de eerste drie blokjes woningen, aan de kant van de Kastanjelaan en de Hoogmadeseweg. Het hele plan wordt in twee fasen uitgevoerd: eerst de ene helft van de woningen, dan de andere. Dat is met name ge daan om de problemen van tijde lijke huisvesting niet al te groot te maken. Hoe die problemen zullen worden opgelost is nog niet be kend. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2