De macht van de gele trui; een mysterieuze kracht Knetemann: 'Geen kunst' Post-ploeg proost op uitzonderlijk succes MAANDAG 25 JULI 1977 SPORT Tour 1977 een precisieus secondenspel PARIJS - Hennie Kuiper verloor de 64ste Ronde van Frankrijk door de macht van het geel. Zijn pech was dat hij tijdens de beslissende tijdrit in Dijon niet gehuld was in de gele trui. Was dat wel het geval geweest, dan had Kuiper, in plaats van Thevenet, met een halve minuut voorsprong gewon nen. Nu werd Thevenet opgezweept door de macht van de gele trui, een mysterieuze kracht in de sport. Bij twee absolute uitblinkers in de Tour maakte die macht een halve minuut verschil uit. Over de ein dzege waren 48 seconden beslis send. De tweede plaats van het "ka raktermannetje" Hennie Kuiper was natuurlijk fantastisch, maar die positie was toch niets vergele ken bij de glorie van de in het geel gehulde winnaar. De macht van het geel. Daar draaide in de spannende finale van een Tour, die twee en een halve week saai was, alles om. Hennie Kuiper had van die geheimzinnige kracht kunnen profiteren. De Raleigh-kopman verloor namelijk onnodig ettelijke seconden. Op de dagen dat het gebeurde, leken die verliezen te verwaarlozen, omdat het in de strijd om de eindzege meestal om minuten ging. Dit jaar was het anders. De Tour van '77 was tussen de nummers één en twee een preciseus secondenspel. Waar ging Kuiper in de fout? Verschil slechts halve kilometer PARIJS - Het verschil van 48 se conden tussen Bernard Thevenet, de winnaar van de Ronde van Frankrijk, en nummer twee Hen nie Kuiper betekent op de weg bij een snelheid van 45 kilometer per uur een marge van 533 meter. Het is niet het kleinste verschil in de historie van de Tour. In 1968 bleef de enige Nederlandse winnaar, Jan Janssen, de Belg Herman van Springel slechts 38 seconden voor. In 1964 moest Raymond Poulidor aan zijn rivaal Jacques Anquetil ook minder dan een minuut toege ven: 55 seconden. Andere geringe verschillen zijn: in 1966 tussen Lu- cien Aimar en Jan Janssen 1 mi nuut en 7 seconden, in 1956 tussen Roger Walkowiak en Gilbert Bau- vin 1 minuut en 40 seconden en in 1914 tussen de Belg Philippe Thijs en de Fransman Henri Pelisser 1 minuut en 40 seconden. Al tijdens de eerste echte ettappe. Na de door Didi Thurau volgens verwachting gewonnen proloog in Fleurance verplaatste de Tourka ravaan zich voor de beklimming van de Pyreneën-reuzen in twee aaneengesmolten ritten door de provincie Gers. Het was op die warme dag te verwachten dat beide delen van de eerste etappe in een massasprint zouden eindigen. Dat gebeurde inderdaad ook, alleen veel renners van het toen nog 100 koppige peloton hadden zich in de laatste kilometers tot de eindstreep in het later zo geteisterde stadje Auch vergist. Het peloton daverde door de smalle kronkelige straten naar de finish bovenop een hellink- je. Doordat een paar renners in het gedrang dreigden te vallen en vaart minderden brak het peloton in twee stukken. Kuiper zat in het tweede part en eindigde als 42ste met 15 seconden achterstand op de eerste groep met alle overige favo rieten. Foutje Het tweede "foutje" van Kuiper zat in de tijdrit over 30 kilometer op een geheel vlak parkoers rond het meer van Bordeaux. Kuiper was op dat moment nog niet met een even tuele eindzege in de Tour bezig. Hij wenste nog niet meer dan een plaats bij de eerste vijf en ging nog niet tot de bodem van zijn krachten. Kuiper maakte voor die tijdrit de fout in het eerste deel met een te kleine versnelling te rijden. Door een tandwiel 15 te gebruiken tegen de 13 en 12 van bijvoorbeeld The venet, kwam hij met iedere omwen teling van de pedalen iets minder vooruit dan de anderen. Later schakelde hij over op een zwaar dere versnelling en reed hij zelfs harder dan alweer Thevenet. Maar toch raakte hij acht seconden ach terop. Acht seconden die hij in Alphe d'Huez te kort kwam om de gele trui aan te trekken Onnodig Het derde onnodige tijdverlies leed Kuiper - volkomen buiten zijn schuld - in Angers in de ploege ntijdrit over 4 kilometer. Raleigh had in totaal veruit de beste tijdrij- ders en was bijna zeker van de overwinning in deze eigenlijk te verwaarlozen wedstrijd, ware het niet dat voor de snelste drie renners van elke ploeg 10 seconden bonifi catie te verdienen waren. Raleigh was het snelst, maar een kilometer voor het eind kreeg Gerrie Knete- man een lekke band, waardoor niet alleen de kadans brak maar ook de eenheid in het team. De Cauwer en Nickson, die vierde en vijfde wa ren, finishten een eind achter Kui per, Thurau en Lubberding, die ook hun tijd kregen. Daardoor werd Ra leigh derde en waren er slechts drie in plaats van tien seconden bonifi catie. Kuiper had in Bordeaux even snel kunnen zijn als Thevenet maar hij verspeelde er 22 seconden. Zon der dat zou hij na zijn fabuleuze overwinning in de zwaarste Alpe netappe in Alpe d'Huez met 14 se conden voorsprong de leiding in het algemeen klassement hebben veroverd. Dat was in zoverre be langrijk dat Kuiper dan voor de uit eindelijke beslissing in de langste Tourtijdrit in Dijon zou zijn opge laden door de macht van geel. Dat gebeurde wel met Thevenet, die in Alpe h'Huez nog acht seconden voorsprong over had en niet te houden was in Dijon. Eén Kende Thevenet tijdens de 23 da gen van ae Tour dan geen enkele tegenslag zoals Hennie Kuiper? Neen. Thevenet kreeg één keertje, tijdens een wandeletappe, een lekke band, kwam nietten val, reed voortdurend in de eerste helft van het peloton (een grote verdienste trouwens) en leverde een uiste kende duurprestatie. Bernard The venet reed zijn eigen wedstrijd. Op de vlakke trajecten volgde hij de rouleurs, gaf in de tijdritten het beste van zichzelf en reed in de ber gen zijn eigen (hoge) tempo. The venet reed niet tegen de anderen, hij koerste alleen voor zichzelf en aan het einde van elke etappe zag hij wel waar hij was. Dat was be langrijk in de bergen. Demarrages van Van Impe, Zoetemelk en Kui per, daar zat Thevenet niet mee. Hij forceerde zich niet in het terugha len van die kanshebbers. Thevenet reed zijn eigen tempo en liet de aanvallers rustig vertrekken. Alle maal kregen ze een inzinking, be halve Kuiper. Die was dan ook winnaar in Alpe d'Huez. Thevenet reed voortdurend op de grens van zijn mogelijkheden en dat was erg veel. Zo haalde hij Van Impe en Zoetemelk, die in elkaar klapten, vanzelf weer in en bleef er tenslotte slechts één concurrent over: Kui per. En die had wat seconden verlo ren in het voorspel van de Alpen. De macht van het geel deed in Dijon de rest. Uitzending Zijn wanhoopsgreep pakte ver keerd uit. In de rit naar Alphe d'Huez, waar hij vorig jaar met opmerkelijke frisheid etappewinnaar werd, kon Zoetemelk plotseling niets meer en werd hij volkomen ontluisterd. In Dijon gaven de duizenden aanwe zige Nederlanders hem een strie mend fluitconcert. Didi Thurau, zestien dagen gele truidrager, Eddy Merckx en Hen nie Kuiper behoorden bij de start niet tot de kanshebbers. De eerste twee hadden te weinig klimcapaci- teit voor de klauterpartijen in de Alpen als het er echt om ging, de derde werd niet zo sterk geacht als hij later zou bewijzen. Kuiper was echter grandioos en toonde aan dat hij nog niet aan het plafond van zijn mogelijkheden is. Kuiper kan de Tour winnen. Hij zal weer conclu sies trekken uit de lessen, die hij leerde. Nog is Kuiper als topcou- reur niet geheel volwassen geble ken. Als hij volgend jaar in een ploeg de alleenheerschappij krijgt, moet het zo zijn, dat hij de orders uitdeelt en de tactiek bepaalt. Dit jaar moest Post hem nog veel voor zeggen. In deze Tour moest Kuiper lang wachten met aanvallen. Omdat de ploeg de gele trui van Thurau ver dedigde vanwege het geld, dat in stromen binnenkwam. Het was waarschijnlijk te lang. Op het be slissende moment kon Kuiper na melijk niet profiteren van de macht van het geel. Van Impe: bij voorbaat "ingedekt" PARIJS - Toen zijn coupe niet luk te, bleef nog altijd de door iedereen begeerde prijs van bergkoning over. Lucien van Impe, bijna 1,68 meter hooghad zich als het ware al bij voorbaat ingedekt. De uitste kende klimmer vergaarde zoveel punten, dat hij vanaf de derde etappe met veel voorsprong de mal lotige balletjestrui mocht dragen. De 30-jarige Lucien van Impe had echter zijn succes van het vorig jaar, toen hij met overmacht de Tour won, liever herhaald gezien, dan voor de vierde keer bergko ning te worden. Ik ben naar de Tour gekomen om te winnenDat is me niet gelukt omdat ik in de zwaarste bergetappe een fout heb begaan". Een onherstelbare fout, die Van Impe ook in de tijdrit niet meer kon goedmaken. Ik heb gegokt en PARIJS - Met een receptie in Pa rijs heeft Ti-Raleigh gisteravond geklonken op het succes van de Tour. De Nederlandse ploeg, aan gevuld met de Westduitser Didi Thurau en de Brit Bill Nickson, bleek in deze ronde overduidelijk de sterkste formatie. „Dit is uit zonderlijk", oordeelde Peter Post. „Een prachtig resultaat, waar we andere jaren niet op moeten reke- r Joop Zoetemelk, voor wie Ritwinnaar van zaterdag, strijdlustigste renner van Tour In de moderne wielersport kwam het slechts in éen ronde van Frank rijk voor dat de macht van het geel met werkte. Dat gebeurde in 1968 met Herman van Springel, de Belg, een beter tijdrijder dan Jan Jans sen, verloor de laatste tijdrit naar Vincennes van de Nederlander, die in een alles-of-niets-poging de laat ste krachten uit zijn lichaam perste. Van Springel had daar op grond van zijn physieke krachten beste tegenop kunnen boksen, maar Herman was mentaal erg zwak. Toen hij kort na de start hoorde dat Janssen een paar seconden voor sprong had, klapte hij geestelijk in elkaar en was hij verloren. Van Springel, die Franse lessen niet kon leren omdat hij de grammofoonpla ten op 78 toeren afdraaide in plaats van 33 toeren en dat maar niet be greep, was een (domme) uitzonde ring. De macht van het geel keerde zich tegen hem. Met de 29-jarige Bourgondiër Ber nard Thevenet won een van de drie voor de start uitgesproken favorie ten. De andere twee waren Lucien van Impe en Joop Zoetemelk. De nummers één en twee van vorig jaar waren misschien meer kans hebber dan Thevenet, die in '76 slecht voorbereid in elkaar stortte. Van Impe, riep tijdens de erg lange en saaie aanloop naar de Alpen bij voortduring dat hij niet te verslaan zou zijn. Hij plaatste op weg naar Alphe d'Huez dezelfde aanval als vorig jaar in de Pyreneeën. De kleine Belg ging van verre aan, leek succesvol maar moest in het dal tussen de Col du Glandon en Alpe d'Huez alleen tegen de wind op boksen. Vorig jaar ontmoette hij in de vallei voor Pla d'Adet de Span jaard Ocana die Van Impe voor een pakje geld naar de laatste berg bracht. Het falen van Van Impe dit jaar, plaatste weer vraagtekens ach ter zijn Tourzege van '76. Voor de Belg restte weer de troostprijs van bergkoning. Drama Voor Joop Zoetemelk werd de Tour, die hij meende te gaan win nen, een drama. Door een valpartij tijdens een vlakke rit raakte hij 90 seconden achterop. Zoetemelk, die altijd met dezelfde glimlach de rol van de eeuwige tweede, ofwel de Nederlandse Poulidor, aanvaard de, werd bij het overpeinzen van eventueel mislukken nerveus en verloor zijn gezonde Hollandse ver stand. De angst voor persoonlijk en vooral veel geldelijk verlies van zijn firma sleurde de voormalige mo delcoureur in een dopingaffaire. PARIJS - In de schaduw van de geweldige klassementsrijder Hennie Kuiper leverde Gerrie Knetemann uitstekende presta ties. In de laatste week van de Tour behoorde "Kneet" tot de al- lersterksten. Dat bewees hij in zijn fabuleuze tijdritten en vooral met zijn twee etappe-zeges. Reeds winnaar van de rit naar Dijon, deed Knetemann het za terdag nog eens dunnetjes over. Tussen Montereau en Versailles had Hennie Kuiper meermalen Bernard Thevenet aangevallen. De gele truidrager had hem ech ter voortdurend in de gaten ge houden. Gedurende de 141 kilo meter lange rit van zaterdag naar Versailles en ook tijdens het slot- criterium op de Champs Elysees in Parijs reed Thevenet voortdu rend achter Hennie Kuiper. Voor Kuiper was het onmogelijk te ontsnappen. Ondanks de uitste kende hulp van de ploeg en met name van Gerrie Knetemann. Op het moment dat Kuiper met Thevenet aan zijn wiel voor de tweede keer werd ingehaald door het peloton, demarreerde Kne temann maar eens een keer. Alleen Zoetemelk en Laurent (knecht van Thevenet) reageer den. In de finale deden Knete mann en Zoetemelk het werk. Laurent volgde alleen maar. Ger rie Knetemann, die tot strijdlus tigste renner van de Tour werd uitgeroepen was wel zo slim om Laurent geen enkele kans te ge- Een reeks knappe manoeuvres tij dens de laatste twee kilometers liet hij volgen door een prima eindsprint en hij had zijn tweede overwinning te pakken. "Eigen lijk was het geen kunst", zei Kne temann, "ik voelde me enorm- sterk". Gistermorgen in de 6 kilometer lange tijdrit op de Champs Ely sees deden de Nederlanders het weer uitstekend. Achter de ver wachte winnaar Didi Thurau, die zijn vijfde ritzege boekte, legden vijf Nederlanders beslag op plaatsen bij de eerste elf. Knete mann werd tweede, Zoetemelk zesde. Kuiper achtste (hij verloor twaalf seconden op Thevenet), Pronk tiende en Lubberding elf de. In het slotcriterium op dezelfde Champs Elysees hebben de ren ners van Raleigh alles gepro beerd om Gerben Karstens net als vorig jaar te laten winnen. Dat lukte niet. De Fransman Alain Mesiet durfde een solo te rijden en had daar succes mee. Het laat ste criterium kende verder geen spanning. Thevenet week geen seconde van het achterwiel van Kuiper. Verder was er een grote valpartij in het peloton, met redelijke afloop. Het regende zaterdag in Parijs. Maar voor de renners van Raleigh scheen de zon. Zij verdienden buiten de fabriekspremies meer dan 100.000 gulden. De innerlijke tevredenheid van de ploegleider wordt niettemin een beetje overschaduwd door het feit, dat zijn succesvolle formatie, die 17 dagen de gele trui in bezit had (Thurau), vanaf het begin de witte trui van de beste neo-prof veroverde (Thurau), acht ritover- winningen boekte (Thurau 5, Kui per 1 en Knetemann 2), en met Kuiper (tweede) en Thurau (vijf de) hoge eindklasseringen had, aan het eind van het seizoen ge deeltelijk uit elkaar valt. Didi Thurau, die met vijf etappe zeges, vooral in de tijdraces zijn klasse heeft bevestigd en onge duldig de jaren afwacht, waarin hij ook in het hooggebergte partij kan geven, voelt zich tussen de Nederlandse vedetten niet meer op z'n gemak. De eerzuchtige Frankfurter wil slechts een ding, het absolute kopmanschap en dat is bij Raleigh niet te garanderen. Peter Post: „Het is niet zo eenvou dig om voor volgend jaar Thurau te vervangen. We zullen dit in de breedte moeten opvangen. Ik streef naar een nieuwe ploeg van vijftien a zestien man, waarin de huidige kern opnieuw zal partici peren. Contracten zijn er nog niet afgesloten. Ik heb bewust gewacht totdat de Tour voorbij is. Dat is een eerlijke zaak, want het vol gend jaar moeten de jongens naar hun prestaties van dit seizoen worden betaald". Met de Nederlanders die vorig jaar voortijdig de Tour moesten verlaten heeft Peter Post nu veel succes behaald. Een collectief succes, omdat ook de knechten enorm veel werk hebben verzet, om in de Tour te overheersen. heeft het uitstekend gedaan. Ook debutant Henk Lubberding, die ondanks de laatste dagen toen hij ziek was, formidabel werk heeft afgeleverd. Speciaal over hem ben ik zeer content". Minder tevreden was Frisol- directeur Nico de Vries, die met zijn ploeg wel het begoogde succes (drie ritoverwinningen van Raas, Den Hertog en Wellens) bereikte, maar weinig genoot van zijn equi pe, die slechts met drie man Parijs haalde. „De Nederlanders Raas, Smit en Den Hertog en ook de overige Belgen die eruit stapten, hebben mij teleurgesteld. Ik vind, dat ze tot het einde moeten blijven knokken. Want als je de Tour tijdt, dan moet je ook Parijs halen. Dat had ik eigenlijk nog liever gezien, dan die etappe-overwinningen", aldus Nico de Vries, die een van de belangrijkste kandidaten is om in 1979 het wereldkampioenschap wielrennen in Nederland te orga- Didi Thurau de beminnelijkste Didi Thurau is na afloop van de ronde uitgeroepen tot de beminne lijkste renner uit de Tour. Hij kreeg een paar stemmen meer dan de Fransman Alain Mesiet. Hennie Kuiper werd in deze competitie derde. De beminnelijkheid levert Didi Thrau 1250 Frank (plm. 650 gulden), extra op. De Acht van Chaam, het grote criterium op de eerste woensdag na de Tour, zal dit jaar niet de gele truidrager van de Tour kunnen be groeten. Bernard Thevenet heeft een te druk programma in Frank rijk af te werken. Wel in het Bra bantse dorp verschijnen de com plete ploegen van Ti-Raleigh en Frisol, Joop Zoetemelk, Eddy Maertens, Francisco Galdos en Rik van Linden. 21-ste etappe Uitslag 21ste etappe van Montereau naar Versailles, 141.5 km: 1. Knetemann (Ned-Raleigh) 3.59.22, 2. Zoetemelk (Ned.- Mercier) zt., 3. Laurent (Fr.- Peugeot) zt., 4. Sibille (Fr.-Peugeot) 3.59.41, 5. Hoban (Gbr.-Mercier), 6. Huysman (Bel.-Fiat), 7. Villemiane (Fr.-Gitane), 8. Esclassan (Fr.- Peugeot), 9. Santambrogio (It. Bianchi), 10. Seznec (Fr.-Mercier), 19. Lubberding (Ned.-Raleigh), 24. Pronk (Ned.-Raleigh), 31. Thurau (Wdl.-Raleigh), 33. Kuiper (Ned.- Raleigh), 38. Thevenet (Fr.- Peugeot), 39. Van Impe (Bel.- Lejeune), allen dezelfde tijd als Si bille, 41. Karstens (Ned.-Raleigh) 3.59.41, 43 Ocana (Sp-Frisol), 47. Merckx (Bel.-Fiat), 48. Galdos (Sp.-Kas) allen dezelfde tijd als Karstens, 53. Bal (Ned.-Fiat) 4.03.47. Ploegenklassement: 1. Mercier (Zoetemelk, Hoban, Martin) 11.58.43, 2. Peugeot 11.58.44, 3. Ra leigh zt., 4. Gitane 11.58,59. 5. Bian chi 11.59,03, 6. Lejeune z.t., 10. Fri sol 12.04.08. Uitslag le gedeelte 22ste etappe (tijdrit over 6 km): 1. Thurau (Wdl-Raleigh) 7.52,10, 2. Knete mann (Ned-Raleigh) 7.55,11, 3. Thevenet (Fra-Peugeot) 7.58,16, 4. Merckx (Bei-Fiat) 8.01,41, 5. Bruyere (Bei-Fiat) 8.03,18, 6. Zoe temelk (Ned-Mercier) 8.03,35, 7. Van Impe (Bel-Lejeune) 8.08,69, 8. Kuiper (Ned-Raleigh) 8.10,08, 9. Cima (Spa-Kas) 8.10,91, 10. Pronk (Ned-Raleigh) 8.11,40. 11. Lubber ding (Ned-Raleigh) 8.12,17. 12. Val let (Fra-Mercier) 8.12,41, 13. Ovion (Fra-Peugeot) 8.12,83, 14. Danguil- laume (Fra-Peugeot) 8.13,11, 15. Ocana (Spa-Frisol) 8.15,53, 38. Bal (Ned-Fiat) 8.40,75, 52. Karstens (Ned-Raleigh) 8.51,91, 54 en laatste Gandarias (Spa-Teka) 9.07,91. Dagploegenklassement le gedeel te: 1. Raleigh 23.57,39, 2. Peugeot 24.24,10, 3. Fiat 24.29,74, 4. Mercier 24.43,22, 5. Kas 24.45,39, 9. Frisol 25.35,81. Uitslag 2e gedeelte 22e etappe (cri terium over 90,7 km): 1. Mesiet (Fra-Gitane) 2.09.4, 2. Karstens (Ned-Raleigh) 2.09.53, 3. Hoban (Gbr-Mercier) 2.09.58, 4. Sibille (Fra-Peugeot), 5. Merckx (Bei-Fiat), 6. Esclassan (Fra-Peugeot), 7. Sez nec (Fra-Mercier), 8. Le Denmat (Fra-Lejeune), 9. Villemiane (Fra- Gitane), 10. Kuiper (Ned-Raleigh), 11. Legeay (Fra-Lejeune), 12. San tambrogio (Ita-Bianchi), 13. Chal- mel (Fra-Gitane), 14. Danguillaume (Fra-Peugeot), 15. Singer (Wdl- Bianchi), 22. Thevenet (Fra- Peugeot), 31. Thurau (Wdl- Raleigh), 34. Zoetemelk (Ned- Mercier), 37. Ocana (Spa-Frisol), 38. Bal (Ned-Fiat), 39. De Cauwer (Bel-Raleigh), 41. Pronk (Ned- Raleigh), 50. Knetemann (Ned- Raleigh), 52. Lubberding (Ned- Raleigh) allen dezelfde tijd als Ho ban, 53. en laatste Bouloux (Fra- Fiat) 2.27.47. Bruyere (Bei-Fiat) staakte de strijd. Dagploegenklassement: 2e ge deelte: 1. Gitane 6.20.00, 2. Raleigh 6.20.49, 3. Peugeot 6.20.54, 4. Mer cier, 5. Lejeun'e, 6. Fiat, 10. Frisol, allen dezelfde tijd als Peugeot. Eindklassement: 1. Thevenet (Fra-Peugeot) 115.38.30, 2. Kuiper (Ned-Raleigh) op 48 sec., 3. Van Impe (Bel-Lejeune) op 3.32, 4. Gal dos (Spa-Kas) op 7.45, 5. Thurau (Wdl-Raleigh) op 12.24, 6. Merckx (Bei-Fiat) op 12.38, 7. Laurent (Fra-Peugeot) op 17.42, 8. Zoete melk (Ned-Mercier) op 19.22,9. De- lisle (Fra-Mecier) op 21.32, 10. Mes- let (Fra-Gitae) op 27.31, 11. Martin (Fra-Mercier) op 28.35, 12. Pronk (Ned-Raleigh) op 30.06, 13. Agos- tinho (Por-Teka) op 33.13, 14. Aja (Spa-Teka) op 36.11, 15. Villemiane (Fra-Gitane) op 36.42, 16. Martins (Por-Kas) op 38.53, 17. Janssens (Bei-Fiat) op 46.27, 18. Martinez- Heredia (Spa-Kas) op 47.30,19. Tor res (Spa-Teka) op 47.37, 20. Vallet (Fra-Mercier) op 48.41, 21. Julien (Fra-Lejeune) op 50.32, 22. Seznec (Fra-Mercier) op 51.39, 23. Lopez- Carril (Spa-Kas) op 53.06, 24. Ovion (Fra-Peugeot) op 54.45, 25. Ocana (Spa-Frisol) op 1.02.07, 26. Lubber ding (Ned-Raleigh) ep 1.02.13, 27. Esclassan (Fra-Peugeot) op 1.02.54,, 28. Mendes (Por-Teka) op 1.03.11, 29. De Schoenmaecker (Bei-Fiat) op 1.08.09, 30. Wellens (Bel-Frisol) op 1.08.12, 31. Knetemann (Ned- Raleigh) op 1.11.43, 32. Berland (Fra-Gitane) op 1.15.41, 33. Cima (Spa-Kas) Kas) op 1.16.30,34. Bour- reau (Fra-Peugeot) op 1.12.07, 35. Danguillaume (Fra-Peugeot) op 1.25.27, 36. Plet (Fra-Lejeune) op 1.25.50,37. Legeay (Fra-Lejeune) op 1.33.00, 38. Cavalcanti (Ita-Bianchi) op 1.33.07, 39. Santambrogio (Ita- Bianchi) op 1.34.29, 40. Sibille (Fra-Peugeot) op 1.36.43,41. Hoban (Gbr-Mercier) op 1.39.32, 42. Chal- mel (Fra-Gitane) op 1.44.06, 43. Le Denmat (Fra-Lejeune) op 1.44.46, 44. Gandarias (Spa-Teka) op 1.49.33, 45. Menendez (Spa-Kas) op 1.50.49, 46. De Cauwer (Bel- Raleigh) op 1.56.06, 47. Huysmans (Bei-Fiat) op 2.07.48, 48. Singer (Wdl-Bianchi) op 2.08.18, 49. Bou loux (Fra-Fiat) op 2.12.05, 50. Bala- gue (Spa-Teka) op 2.13.01, 51. Bal (Ned-Fiat) op 2.21.09, 52. Loysch (Bel-Frisol) op 2.22.08,53 en laatste Karstens (Ned-Raleigh) op 2.23.47. Tom llfolenkomp inds U/SS Ïef fj J Haarlemmerstraat 1-3 \M/ Telefoon 071 - 12 37 84 Eindploegenklassement: 1. Ra leigh 347.41.19, 2. Mercier op 13.29, 3. Kas op 20.45,4. Peugeot op 25.02, 5.Tekaop 57.19,6. Fiat op 1.08.05,7. Lejeune op 1.14.06, 8. Gitane op 1.28.30, 9. Frisol op 3.05.34, 10. Bianchi op 3.54.06. Eindbergklassement: 1. Van Impe 244 punten, 2. Kuiper 174,3. Torres 143, 4. Thevenet 114, 5. Zoetemelk 80, 6. Galdos 53, 7. Menendez 52, 8. Agostinho 42, 9. Thurau 42, 10. De- lisle 42. Eindpuntenklassement: 1. Escla- san (Fra-Peugeot) 236 punten, 2. Santambrogio (Ita-Bianchi) 140, 3. Thurau (Wdl-Raleigh) 137, 4. Ville miane (Fra-Gitane) 128, 5. Merckx (Bei-Fiat) 93, 6. Hoban (Eng- Mercier) 91, 7. Kuiper (Ned- Raleigh) 76, 14. Knetemann (Ned- Raleigh) 37, 17. Pronk (Ned- Raleigh) 22.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11