Verveling troef bij Quick Boys- FC den HaagO- Feyenoord gaat weer moeilijk Oranje leeft zich uit seizoen tegemoet Heins derde op Wembley Lotto SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Doelmansfout bezorgt zwakke profs de zege KATWIJK - De verveling vierde za terdagavond op Katwijks Nieuw- Zuid hoogtij. Geruime tijd voor het eindsignaal begaven horden van de 4000 toeschouwers zich teleurge steld naar de uitgang, bijkans in slaap gewiegd door het „postbode voetbal", dat FC Den Haag op de grasmat had gelegd. Dat de Haagse „profs" Quick Boys niettemin met 0-1 konden verslaan, was niet zo zeer de verdienste van de Residen tiebewoners, als wel het gevolg van een kapitale timingsfout van invaller-doelman Theo Guyt. Aad Kila kon hierdoor zijn ploeg alsnog een „Pyrrus-overwinning" bezor gen. Quick Boys zal er goed aan doen niet teveel waarde aan dit resultaat te hechten, zo op het oog lijken de kustbewoners een knappe presta tie te hebben geleverd, maar de rea liteit lag iets anders. FC Den Haag kon tegen Quick Boys namelijk geen moment imponeren. Voort durend werd er zonder enige ver rassing geopereerd. Keer op keer werd er gegrepen naar het wapen der onmacht, de risicoloze breed tepass en het onderdeel tempo bleek een hoofdstuk, dat de Malatinsky-pupillen nog nimmer hebben doorgenomen. Het ram melde bij FC Den Haag in alle li nies. Neem de defensie bijvoor beeld. Waar die lijn voorheen met Aad Mansveld een gordel van rust en zelfvertrouwen vormde lijkt de Haagse achterhoede door diens vertrek nu genivelleerd tot een ver zameling angsthazen die bij het ge ringste gevaar al naar de noodrem grijpen. Vooral voorstopper Martin Jol demonstreerde herhaaldelijk zijn taak niet aan te künnen. Cees van Rooyen stelde hem door zijn beweeglijkheid steeds voor pro blemen. Slechts door hang-, duw en trekwerk wist de Hagenaar zich enigszins staande te houden. Meer getalenteerde opponenten dan Quick Boys zullen de Haagse de fensie dan ook ongetwijfeld door klieven als gatenkaas. Het grootste probleem lijkt echter in de midden linie te liggen, waar elke vorm van verrassing en creativiteit taboe is. Kila, Toet en Albertsen mogen dan van goede wil zijn, een beslissende pass hebben die spelers niet in de benen. Zodoende konden de Kat- wijkers de als los zand aan elkaar hangende speldeprikken van de Hagenaars glimlachend ontkrach ten. Als daarbij nog wordt gevoegd dat aanvalsspits Henk van Leeu wen Arie Haasnoot geen enkel ont zag in kon boezemen is de Haagse onmacht wel verklaard. Toegege ven: de Hagenaars lieten Lex Schoenmaker en Oeki Hoekema de hele wedstrijd aan de kant; Quick Boys kon daarentegen wijzen op het ontbreken van doelman Floor Schaap, Jaap Heerikhuisen, Jaap Hoek, Sisthu Pau en Bart Zandber gen, die allen wegens vakantie af wezig waren. Met Hans van Duyn en Gert Zwaan als verdienstelijke remplacanten zochten de Katwijkers vooral in de openingsfase brutaal de aanval. De voortreffelijk spelende Nico Kuyt injecteerde zijn voorwaartsen met splijtende passes, zonder dat dit overigens reslutaten opleverde. Toch testte met name Cees van Rooyen met goede schoten de ca paciteiten van de Haagse doelman Hans Galjé. Naarmate echter de eerste helft vorderde, wijzigde het spelbeeld enigszins. In die periode kwamen de Hagenaars tot hun enige aanvalsactie van betekenis toen een combinatie tussen Kila en Blijie door Van Leeuwen met een hard schot werd afgerond. Doel man Guyt stopte de bal echter be kwaam. Guyt zou later echter op onthutsende wijze demonstreren, dat hij een lijnkeeper is. Talloze ma len tastte hij mis op hoge voorzet ten van Blijie en Toet. Toen hij in de 52ste minuut een voorzet van die LONDEN - Tijdens het internatio nale concours hippique op Wem bley (Londen) heeft Gerd Meyer met de Belg Ferdi Tyteca het springconcours om de Bareback Stakes gewonnen. Meyer reed met het paard Sans Peur, Tyteca kwam met Passé Partout uit. Beide ruiters bleven in 36.3 seconden zonder fou ten. Eerder zegevierde oud wereldkampioen David Broome (Gbr) met Philco in de Grand Prix. Hij bleef foutloos in 40.9 seconden. De Ier Eddy Macken werd tweede rnet Boorm'ranS (4-35.8) en Euro- «v - Pees kampioen Johan Heins be- 1 ;r-' 11 11 - J- :r De Britse militaryspecialist en FC Den Haag-spits Henk van Leeuwen schiet tegen het lichaam van invaller-doelman Theo Guyt. Joep den echtgenoot van Prinses Anne, Hollander (met baard) en Nico Kuyt (liggend) kijken toe. Mark Philips, verraste zaterdag door op Wembley voor de eerste maal in zijn loopbaan een interna- laatste speler volkomen foutief tionaal springconcours te winnen, beoordeelde, kon Kila daar dank- Hij bleef met Hideway zijn landge- baar van profiteren (0-1). Het noten Caroline Bradley en Harvey pleitte bepaald niet voor de Hage- Smith voor. naars dat de score niet naar een Voorts zegevierde de Belg Ferdi ruimere marge kon worden getild. Tyteca met Ransome in het spring- Goed, Van Vliet zag een frommel- concours om de Daily Mailbeker, doelpunt door arbiter Hartland af- Hij bleef in de barrage foutloos in gekeurd en Gert Zwaan en Arie 34.4 seconden. Tweede werd de Verdoes moesten handelend op- Brit David Broome met Philco treden bij kopballen van Van (0-36.8) en derde de Brit Malcolm Leeuwen, echt onder de indruk Pyrah met Law Court (-38.4). konden de Katwijkers niet van die opleving geraken. Integendeel. In- valler Ben de Waal kreeg na een schitterende dieptepass van Kuyt VOETBAL - Nobby Stiles, die in nog een unieke mogelijkheid zijn 1966 deel uitmaakte van het Enge- ploeg naast FC Den Haag te bren- lse voetbalelftal, dat de wereldtitel gent maar de Katwijker schoot veroverde, heeft een contract gete- jammerlijk in het zijnet. kend als trainer bij de derde divi- GERARD VAN PUTTEN sieclub Preston North End. Feyenoords Willy kreuz kopt knielend op het doel van de Franse doelman Curkovic, tijdens het vriendschappelijke duel Feyenoord- St. Etienne. De wedstrijd eindigde in 1-1. jeugdelftal heeft zaterdag zijn laat ste wedstrijd van het juniorentoer- nooi in Zuid-Jutland verloren. Po len won in Tonder met 1-0 van de Nederlandse ploeg voor spelers tot achttien jaar. De eindstand was al bij rust bereikt, door een goal van Grudnicke. Nico Jansen, de spitsspeler van Feyenoord, zal waarschijnlijk aan zijn rechterknie moeten worden geopereerd. Volgens dr. Strik- werda moet een zwevend stukje bot, dat bij een vorige operatie is achtergebleven, worden verwij derd. Jansen ondervindt veel hin der van de blessure. Dries Visser verhuist toch van Sparta naar NEC. De 27-jarige voorstopper tekende zaterdag een tweejarig contract met de Nijmee gse eredivisievereniging. Eerder zag het er naar uit dat de transfer van Visser niet door zou gaan om dat, de Nijmegenaar Henk Medik niet aan een spelersruil wilde mee werken. In het stadion "De Geusselt" te Maastricht heeft het Westduitse Schalke'04 uit Gelsenkirchen het MW-toernooi gewonnen. In de fi nale \ersloegen de Westduitsers MVV met 2-0. In de eerste helft wo gen beide partijen tegen elkaar op, en werd er niet gedoelpunt. In de tweede helft drukte Schalke door. In de 58e minuut sloeg Johan Dijk stra de bal na een schot van Bon- gartz uit het doel. International Klaus Pischer verzilverde de straf schop. Erwin Kremers besliste in de 79ste minuut het treffen met een tweede doelpunt. Aan de finale ging de wedstrijd om de derde en vierde plaats vooraf. Roda JC won vrij gemakkelijk met 4-1 van het Belgische Lokeren. De ruststand was 4-0 door doelpunten van Koster, Toonstra, Vermeulen en Kolding. Na rust scoorde Corne- lissen voor Lokeren. Er waren circa 5000 toeschouwers. FC Den Haag verloor gister avond in Lier ruim (1-6) van de Bel gische eerste klasser Lierse. Oekie Hoekema kon eerst twee minuten voor tyd de eer redden. FC Dordrecht verloor op eigen veld met 1-5 van de Belgische ver eniging FC Boom. Vier van de vijf Boomse doelpunten werden door Nederlanders gemaakt, drie door Eddy Koens, één door Rob Kok, Violek maakte het vijfde doelpunt. Sanders scoorde tegen. De uitslag van de lotto is: 19 - 20 - 21 30 - 34 - 36. Reservegetal i§ 14. De uitslag van de Westduitse lotto is: 6 -13 - 22 - 24 - 37 - 42. Reservege tal is 7. De uitslag van het supertrio is: 1. nummer 5 (Levrette P); 2. nummer 9 (Lloyd); 3. nummer 1 (Karei Vo- lann). Uitbetaling is: f748,90. Sterke start Oranjejeugd in titelstrijd tafeltennis VICHY - De Nederlandse meisje- sploegen zijn goed begonnen bij de Europese tafeltenniskampioens chappen voor jeugd in Vichy (Frankrijk). De junioren startten in haar groep met een overwinning van 3-0 op Finland. De adspiranten wonnen op de eerste wedstrijddag twee keer met 3-0, eerst van Portu gal en vervolgens van Schotland. Bij de jongens adspiranten zette Nederland het toernooi in met een overwinning. De wedstrijd tegen België eindigde in een score van 3-1 voor Nederland. De junioren verlo ren met 5-2 van Denemarken. AZ'67 speelde in Nice tegen de gelijknamige club gelijk: 3-3. Deze stand was reeds bij rust bereikt. AZ nam door Kist de leiding, maar Bjekovic maakte gelijk, waarna Ka- talinksy er 2-1 van maakte. Bjeko vic leek Nice naar een veilige 3-1 voorsprong te schieten, maar nog voor het rustsignaal werd het gelijk door Kist en Vosmacr. In de tweede helft werd er niet meer gescoord. Zaterdagavond speelde AZ met 0-0 gelijk tegen Olympique Marseille. Ajax heeft zaterdag gelijk ge speeld in zijn eerste oefenwedstrijd voor het nieuwe seizoen. Nantes, de Franse titelhouder, hield de Neder landse kampioensploeg te Montai- gu, in de Vendee, op 1-1. Bij rust had Ajax nog een voorsprong, die tot stand was gekomen nadat Geels zijn bewaker Bargas had omspeeld en onhoudbaar had gescoord. Mi chel bracht Nantes vrij kort na de rust op gelijke hoogte: 1-1. De nieuwe aanwinst van Excels ior, Makkie Nijssen (ex-Xerxes) heeft voor eigen publiek een opval lend debuut gemaakt. In de door Excelsior met 3-1 gewonnen weds trijd tegen het nationale elftal van Japan scoorde Nijssen tweemaal. De derde Rotterdamse treffer kwam van Cor Pot. HAARLEM - Het 15de toernooi om het Europees kampioenschap honkbal is zaterdag in het Pim Mulier-stadion in Haarlem van start gegaan. De eerste bal werd gegooid door jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford, voorzitter van de Neder landse sportfederatie (NSF). In de openingswedstrijd versloeg Neder land Spanje met 30-1. Later won Oranje met 12-2 van België. Het openingstreffen tussen Neder land en Spanje kan moeilijk gekwa lificeerd worden onder de noemer „wedstrijd" Het was een ontmoeting waarin het krachtsverschil zo groot was dat men zich afvraagt of een dergelijk treffen nog wel thuishoort op een toernooi dat de naam van Europees kampioenschap draagt. Hoewel de Spanjaarden, via een homerun van de tweede slagman, Jose Ramos, hoopvol begonnen, bleek deze klap de enig werkelijke uitschieter op het niet imponerende werpen van Jan Dick Leurs die in vier innings tot de magere cijfers 5-1-4 kwam. Zijn opvolger de jeugdige Martin Ronnenbergh behaalde iets rede lijker cijfers: 5-2-2, maar kon des ondanks ook niet overtuigen. De Nederlandse aanval kon zich naar hartelust uitleven en verza melde in slechts zeseneenhalve in nings 23 honkslagen, waaronder vier homeruns, die in totaal liefst 30 runs opleverden. De tweede ontmoeting tegen Bel gië, verliep veel stroever voor Oran je. Of de regen hieraan debet was, of de nietszeggende triomf op Spanje, feit was dat er over het spel van de Oranje-formatie een grote matheid lag. De Belgen begonnen agressief en reeds in de eerste slagbeurt lie pen de honken vol. Zonder het ge wenste resultaat echter, want wer per Bart Volkenrijk kreeg de steun van zijn veld, en hield de zaak voor lopig gesloten. Toen Nederland daarna afstand nam - een tweehon- kslag van aanvoerder Boudewijn Maat was goed voor twee runs - leek een nieuwe monsterscore tot de mogelijkheden te behoren. Maar de Belgische werper Marcel de Saedeleer gaf de Nederlandse aan val veel hoofdbrekens, die pas in de vierde innings werden opgeruimd. Het werd toen 8-2. In de vijfde slagbeurt liep Nederland uit naar 10-2. Pas in de achtste innings kwam toch nog een voortijdig einde aan deze wedstrijd, toen King Zschuschen de elfde homerun (Volkenrijk schreef de tiende in de vierde slagbeurt op zijn naam) liet aantekenen: 12-2. Italië kwam zaterdagavond in een eveneens onbelangrijke ontmoe ting tot een overwinning met 29-0 op Zweden. Gisteren klopten de Italianen Spanje met 22-0. Haarlem heeft zaterdag in Drach ten gelijkgespeeld tegen Bohe mians uit Praag: 1-1. Piet van der Berg gaf de Haarlemmers na twin tig minuten een voorsprong, tien minuten voor rust maakte Mast- nick, na een beoordelingsfoutje van Boersma gelijk. Willem II heeft op eigen veld een nederlaag geleden tegen Vitesse. De Arnhemmers wonnen met 1-2 na een ruststand van 0-1Voor 2500 toeschouwers scoorden Bosveld en Gerdsen voor Vitesse en Bastiaan- sen voor Willem II. PEC Zwolle heeft in het Noord hollandse Nibbixwoud een weds trijd gespeeld tegen de Belgische RDWM. De Belgen triomfeerden met 3-1 na een ruststand van 1-1. Voor RWDM scoorden Boskamp, Wellens en Goores. Juri Banhoffer tekende de Zwolse treffer aan. In Eindhoven heeft NEC een 1-0 overwinning behaald op Eindho ven. In deze door 1000 toeschou wers bezochte wedstrijd werd het enige doelpunt in de 68e minuut gemaakt door Prans Jansen. Het Nederlands UEFA- ROTTERDAM - Feyenoord kent zijn ware kracht. St. Etienne toonde aan, dat dit Feyenoord een moeilijk seizoen tegemoet gaat. Boskov weet inmiddels waaraan hij toe is. Hij weet dat het zonder Nico Jansen slechts moeizaam tot scoren komt. Hij zag ook de onzekerheid waar mee Feyenoord acteerde, het risico loze breedtespel, waarin geen greintje fantasie schuilt, waardoor het wor.lt gedwongen de lange, hoge voorzetten te hanteren, die met Willy Kreuz in de spits geen rendement opleveren, omdat hij in de lucht eenvoudig te zwak is om echt gevaarlijk te kunnen worden. En toch: Feyenoord dicteerde langdurig tegen St. Etienne, maar slaagde er niet in het overwicht in doelpunten uit te drukken. Omdat Feyenoord een spelverdeler mist die openingen kan vinden, die raf finement in de aanval kan brengen. Ook Gerard van der Lem zag geen kans in de ene helft die hij speelde, het nodige vernuft in te brengen wat van hem mocht worden ver- VOETBAL - De voetbalwedstrijd Vojvodina Novi Sad-Maccabi Jaffa die zaterdag voor de intertotocom- petitie gespeeld werd is bij de stand 0-0 in de 27ste minuuut gestaakt, toen de Israëlische international Leon weigerde het veld te verlaten, toen de scheidsrechter hem hiertoe sommmeerde. Beide clubs spelen in dezelfde poule als FC Amster dam. wacht. Dit Feyenoord is een sa mensmelting van goedwillende, maar kwaliteit-arme spelers. Teke nend voor deze ploeg is de manier waarop de 1-1 halverwege de tweede helft tot stand kwam. De opgerukte Wim Rijsbergen nam de bal met de hand mee en kreeg tot zyn eigen verbazing een strafschop mee van arbiter Weerink. Dick Schneider greep dit presentje dankbaar aan. Feyenoord kwam derhalve toch nog op gelijke hoogte, nadat het erg lang tegen een 0-1 achterstand had aangekeken. Die stond al na 23 mi nuten op het scorebord omdat San- tini in de rebound keihard had raakgeschoten. Feyenoord kwam tot nog wat mogelijkheden om de stand een beter aanzien te geven, vooral door toedoen van Cees-Jan Snoeck, die na rust was komen op draven voor Michel van der Korput. Hij onderstreepte andermaal een talent te zijn, dat zich hoogstwaar schijnlijk nog dit seizoen definitief zal aandienen. Vujadin Boskov voorzichtig: „Hij is nog erg jong. Van Xerxes naar Feyenoord is een grote stap, die je niet na twee weken trainen al kan overbruggen". Gezien het onzekere spel van Mi chel van der Korput zal hij echter vaker een beroep op Snoeck moe ten doen dan hem eigenlijk lief is. Zoals Boskov ook zal moeten te rugvallen op een Dick Ernst of een Harry Melis, omdat nu ook Gerard van der Lem voortijdig moest afha ken met een onwillige knie. Zorge lijke tijden derhalve voor Feye noord, dat slechts bij vlagen kans zag de ruim 14.000 kijkers even te boeien. WEZEL - FC Twente heeft zater dagavond in Wezel gretig gebruik gemaakt van een zekere noncha lance bij MSV Duisburg. De koplo per in groep 1 van de intertoto competitie had drie dagen eerder een vrij gemakkelijke overwinning (2-0) op de Nederlandse bekerhou der behaald. Via een ruststand van 1-1 won Twente met 3-2. Twente nam twee maal een voorsprong via goals van Gritter en Thijssen. Marchang en Jara maakten de gelijkmakers. Vlak voor het einde scoorde Ab Gritter nummer drie, zodat nu ook Standard Luik nog eerste kan wor den in groep 1. FC Amsterdam heeft zaterdag in het kader van de intertoto- competitie met 1-1 gelijkgespeeld tegen het Zweedse Halmstad BK. De ruststand was 0-0. 76e minuut: Nilsson0-l,86eminuut: Wetzel 1-1. De wedstrijd werd gespeeld in Zandvoort voor 1500 toeschou-

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10