Dierenpark Wassenaar wil graag een panda "Ik wist niet dat stoeienmatten zo populair was" Moeilij kheden bij toewijzen van woonruimte eidse agenda Adoptie actie loopt berend hard en Jong onder auto Wel veiligheidszones rond kamp 'Maaldrift' STAD EN RAND De dringende noodzakelijke nieuwe huisvesting voor de olifan ten kost een half miljoen. Gescheiden vrouw krijgt geen huis WASSENAAR - Dierenpark Wassenaar wil een panda hebben. „Dat is onze grootste wens, nu we ons veertigjarig bestaan vieren", aldus Henri Rem mers, voorzitter van de stichting Vrienden van het Dierenpark Wassenaar. Die wens is minder eenvoudig te realiseren dan het lijkt, omdat een reuzenpanda, want dat is de bedoe ling, het bescheiden bedragje van honderdduizend gulden kost. Bo vendien zijn de dieren alleen nog maar in China te vinden en worden niet gemakkelijk geëxporteerd. Niet zomaar Panda's zijn een uitstervende diersoort. „Daarom willen we er zo graag één hebben, omdat we dan kunnen pogen ermee te gaan fok ken". Dat is overigens tot nu toe in gevangenschap nog nooit eerder gelukt. Dierenpark Wassenaar wil de panda echter voorlopig niet zomaar aanschaffen. „Ons budger is veel te klein, dat laat niet toe dat we zo maar even een panda gaan aan schaffen, met alle risico's van dien. Stel je voor dat het dier een week na aankomst griep krijgt of zoiets. Dan heb je een hoop geld voor niets uit gegeven", aldus Remmers. adopteerde de bril-uil. Die actie heeft nu een jaar gelopen en alle „pleegcontracten" moeten worden verlengd. Intussen zijn er ook weer mogelijkheden voor nieuwe Door Hans Meyer „pleegouders" om een dier in Was senaar te adopteren. Veel mensen, die vorig jaar een dier adopteerden, doen dat ook nu weer, zodat de ac tie ook dit tweede jaar „oerend erg sterke hard" loopt. Het enige „grote adop tieobject" dat nog over is is het rep- Adoptieplan Het financieel niet Dierenpark Wassenaar - „Welk die renpark zit er nu wel warmpjes tielenhuis, dat men als geheel bij?" - startte vorig jaar met Het gens wil onderbrengen Adoptie Plan. Iedere Nederlander kon een dier uit de Wassenaarse dierentuin adopteren. Daarvoor be taalde men, afhankelijk Dwergchimpansees De opbrengsten van de adoptie grootte van het dier, tussen de vijf- actie worden dit jaar in de eerste LEIDEN - De 11-jarige W.J.C. uit Leiden raakte gewond, toen hij gis termiddag plotseling de Herens traat overstak juist op het moment dat een personenauto naderde. De automobilist, een 37-jarige Leide- naar, kon volgens de politie een aanrijding niet voorkomen. Het ventje is met onbekend letsel door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. tig en zeshonderd gulden die prijs kreeg men een adoptie- certificaat thuis, plus doorlopend gratis toegang tot het aangenomen kind. Bij de hokken van de dieren kwam de naam van de „pleegou ders" te staan. Dat werd een daverend s plaats gebruikt voor de aankoop van zeldzame dwerg-chimpansees. Verder hoopt men geld te kunnen reserveren voor de bouw van een nieuw onderkomen voorde olifan ten. Ook vorig jaar werd geld apart gehouden voor dat doel. Een nieuw in de laatste plaats vanwege het ge voel voor humor van veel mensen. Argeloze bruidjes kregen bij hun tiekosten huwelijk een pleeg-ijsbeer cadeau een bedrag s, niet olifantenhuis kost een half miljoen. de directeur van de Brilmii jaar belopen. Tenslotte wordt een deel gelden voor de dagelijkse exploita- het dierenpark, die n twee miljoen per LEIDERDORP - Kan de woning bouwvereniging zich beroepen op iets dat volgens de wet niet bestaat en valt een gescheiden vrouw, die terugkomt bij haar ouders, onder de categorie mensen die in aan merking komt voor een woning in Leiderdorp? Voor de tweede keer heeft de Leiderdorpse commissie beroep en bezwaar een dergelijk geval behandeld. Na haar scheiding kwam mevrouw J. P. de Wilde terug naar haar ou ders in Leiderdorp, waar ze ging inwonen. Ze kreeg in Leiderdorp een WW-uitkering. Omdat ze op alle fronten zelfstandig wilde zijn zocht ze werk en een woning. Werk vond ze in Leiden, in Leiderdorp was niets te krijgen. "Dan bent u eco nomisch gebonden aan Leiden en moet u daar een woning aanvra gen," concludeerde de woning bouwvereniging Leiderdorp daar op. Vervolgens verwees de woning bouwvereniging mevrouw De Wilde naar B en W. "Daar moet u een inwoonvergunning aanvra gen." Dat verzoek werd door B en W afgewezen. Het Leiderdorpse college kon ook niet anders, want de wet kent al enkele jaren geen inwoonvergunning meer. Bovendien zou mevrouw De Wilde, op grond van de criteria die de Lei derdorpse algemene woningbouw vereniging aanlegt voor woning toewijzing, zonder verdere voor waarden in aanmerking komen voor een woning. Nummer 1-d van die criteria zegt namelijk dat al leenstaande dochters van Leider dorpse inwoners in aanmerking komen voor een woning in Leider dorp. "Maar dat is wat anders," al dus voorzitter C. Meerburg van de Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp. "Dat is niet zo bedoeld. Deze dame is vier jaar uit Leider dorp weggeweest, getrouwd ge weest en heeft in een andere plaats ingeschreven gestaan. Bovendien woonde ze al buiten Leiderdorp voor ze trouwde". Voorzitter drs. J. A. Dop van de commissie concludeerde daarop dat "het er wel erg op lijkt dat er in dit geval verstoppertje gespeeld wordt." Hij zag geen verschil tus sen een alleenstaande dochter die nog ongehuwd is en een alleens taande dochter die gescheiden is. Politiewagens in botsing LEIDEN - Op de Hooigracht, ter hoogte van de kruising met de Ir. Driesenstraat, zijn vanmorgen twee surveillancewagens van de Leidse politie op elkaar gereden. De ene politiewagen stond te wachten voor het rode licht van de Ir. Driesens traat, toen op de Hooigracht in de richting van de Pelikaanstraat een ftmbulance kwam aanrijden. De po litiewagen wilde deze begeleiden naar een ongeval in De Kooi, maar zag daarbij de achter de EHD aan rijdende collega over het hoofd. De bestuurster van de politiewagen raakte daarbij zeer licht gewond, terwijl de beide wagens volgens de politievoorlichter "behoorlijke, maar nog onbekende schade" op liepen. Vrijdag Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavund. Ten Katestraat, speeltuingebouw, bejaardensoos Humanitas, 2-4.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Lei derdorp, informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur nam. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, weduwen en weduwnaars, 8 uur nam. Tom Menken-Hal, Vondellaan, Aqua-Flora tentoonstelling, 10 uur vm.-10 uur nam. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos, 3-5 uur nam. (11-15 jaar). Tom Menken-Hal, Vondellaan, Aqua-Flora tentoonstelling, 10 uur vm.-10 uur nam. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnens tad tot Cityring en Groenoord): J. Rijnders, Gerard Brandstraat 29, tel. 760947; Wijk II (Kooi en Me- renwijk): R. van Leeuwen, van 10-18 uur Zijldonk 38, tel. 146210, na 18 uur Hooigracht 48a, tel. 140734; Wijk III (Waard, Profess- orenwijk en Tuinstadswijk): S. Smit. Cobetstraat 43, tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegk- wartier): C. J. M. Schrama, Zo- cherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp - Dokter Van Beek en Van Leeden, Hoofdstraat 8, tel. 894539 (zaterdag en zondag spreek- uurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - J. B. Hugenholtz, Wil- helminapark 2, tel. 155666. Voorschoten - C. Meijer, Chopin- laan 16, tel. 2493 (zaterdag); A. Tromp. Lohmanplantsoen 33, tel. 071-762159 (zondag). Warmond - J. Hoornweg, Kievit spark 19, Voorhout, tel. 02522-12665. Apotheken WASSENAAR - In het Wassena arse bestemmingsplan „Ter Weer" zullen wel veiligheidszones rond de munitie-opslagplaats „Maaldrift" van de landmacht opgenomen worden. Deze worden aanzienlijk kleiner dan defensie aanvankelijk had voorgesteld, zodat met name de woningbouw in het plan niet meer in het gedrang komt. Dat is het resultaat van intensief overleg tussen het ministerie en de gemeente Wassenaar. Om die reden kwam dan ook geen vertegen woordiger van defensie opdagen tijdens de behandeling van de vier nog resterende bezwaren tegen het plan „Ter Weer", bij de provinciale Ook de groep „werkend Wassena ar" die heeft aangedrongen op meer woningbouw in het plan, heeft zijn bezwaren ingetrokken. Bleven over de bezwaren van de bewoners van de Seringenlaan en die van de exploitatiemaatschappij AHOG-BOB. Deze laatste maakt bezwaar tegen het feit dat de ge meente een recht van overpad handhaaft over haar grondgebied, terwijl dat niet langer noodzakelijk is. Vroeger had de gemeente achter de Deijlerhoeve een weiland dat al leen via grond van de Deijlerhoeve bereikbaar was. Inmiddels is aan sluitend op dat weiland een tweede stuk grond gekocht, waardoor nu een rechtstreekse verbinding met de openbare weg mogelijk is. De bewoners van de Seringenlaan hielden bij monde van hun advo caat mr. Asser overeind dat hen destijds vrij uitzicht over parken, sportterrein en de jachthaven is be loofd. Niet alleen de aannemer maar ook de gemeente zou die toe- zegging hebben gedaan. LEIDEN - De Mercedes die dinsdagavond op de Terweeweg in Oegstgeest werd ontvreemd is te recht. De wagen werd gisteren door SOS-dienst de Leidse politie aangetroffen op de Morssingel. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 22 tot 29 juli waargeno men door: Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807 en de Voorscho- tense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Ka- gerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Jan Bodijn tot in België bekend LEIDERDORP - „Tja, hoe kom je er nou precies bij om stoelenmatter te worden? Ik denk omdat ik het van huis uit altijd gekend heb. mijn vader was het, en zijn vader, en diens vader ook al", aldus stoelenmatter Jan Bodijn, die sinds een maand of drie een onderko men heeft gevonden in het oude atelier van Rien van der Nat aan het Jaagpad in Leider dorp. „Maar dat duurt niet lang meer, want de bedoeling is dat ik aan de andere kant van het gebouw, aan de Hoofdstraat kom te zitten. Dat moet ook wel, want hier heb ik nog te weinig aanloop." Uit België „Als stoelenmatter alleen verdien je nou ook weer niet zo heel erg veel. Maar toen mijn vader ermee ophield ben ik toch maar doorge gaan. Ik restaureer ook nog antiek en straks, als ik aan de Hoofdstraat zit,wil ik ook antiek gaan verko pen." In de korte tijd, dat hij bezig is, is de naam van Jan Bodijn landelijk be kend geworden en zelfs in België vernam men, via mond op mondre- clame, van het bestaan van de Lei derdorpse stoelenmatter. „Ik had er eigenlijk helemaal geen idee van dat stoeienmatten zo populair zou zijn. Dat merkje eigenlijk pas wan neer je bezig bent. Het is kennelijk erg in". Hoe groot de belangstelling Door Hanneke Meijer is merkte Jan Bodijn op de braderie tijdens Zoeterwoude 700. „Ze had den me gevraagd, of ik daar niet wat kon gaan zitten demonstreren. Nou, het leken wel vliegen die op een pot met stroop afkwamen. Af en toe was het zo verschrikkelijk druk dat ik niet eens werken kon." Duurder Op het oog lijkt het duur om een nieuwe biezen of rieten mat in een stoel te laten zetten. „Nou, dat is maar betrekkelijk, want zo'n mat gaat zeker twintig jaar mee, dat ga randeer ik", aldus Jan Bodijn en hij pakt een stoel.Dat is er nog eentje die opa gedaan heeft, zo'n zeventig jaargeleden. Nou. de mat is nog prima De stoel zelf moet alleen een beetje gelijmd worden." „Natuurlijk is het duurder, omdat het handwerk is, maar als nou mo derne meubels neemt, uit Spanje bijvoorbeeld Daar zit gedroogd gras op. Nou, gegarandeerd dat dat binnen de kortste keren verkrui meld. En dan kun je een nieuwe mat in je stoel laten maken. Laat het dan in één keer goed doen." Meubels worden, volgens Bodijn, tegenwoordig slecht gemaakt: „Er wordt geen zorg meer aan besteed. Laatst kreeg ik een stoel in m'n handen die ze gewoon niet gelijmd hadden." Vandaar ook zijn liefdevoor antiek. „Het komt eigenlijk vanzelf hè, omdat je met stoelen bezig bent en repareert." „Ik hou van antiek en daarom wil ik het ook graag gaan verkopen. Maar dan moet het ook wel echt zijn. Geen nagemaakte rommel, dat kan ik niet aan de man brengen." Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Onderwijswinkel Sophiestraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Van 18 juli-8 aug. wegens vakantie geslo- JAN BODIJN: ,Mijn vader deed het ook al". VOORSCHOTEN - Zes van de zeven praktizerende tandartsen van Voorschoten zijn gelijktij dig op vakantie gegaan, waar door de enige nog werkende tandarts, Le Nobel, overuren moet maken en tijdens de tele fonische bespreektijd onbe reikbaar is door overbelasting van de telefoon. De zes afwezige tandartsen hebben wel de moeite genomen om hun patiénten via het ant woordapparaat mee te delen tot welke datum zij afwezig zijn. Zeer geruststellend volgt daarop de mededeling dat collega-tandartsen waar zullen Om kiespijn van te krijgen moment zijn er al diverse pa- tienten die buiten Voorschoten ondermeer bij een nieuw geves tigde tandarts in Leidschen- dam, hun spoedbehandeling hebben moeten krijgen. Overleg tussen de huisartsen heeft tot het resultaat geleid dat tijdens de gehele vakantiepe riode zeker de helft van de huis artsen aanwezig is in het dorp. De aanwezige huisartsen kun nen het werk in deze vakantie periode volledig de baas. Voor de twee apotheken van Voorschoten wordt de vakan tieregeling zodanig opgelost dat beide apotheken de normale uren gewoon geopend zijn. Wel zit de Voorschotenaar met het probleem dat door de districts regeling van de apotheken tij dens het weekeinde diverse ma len doorverwezen wordt naar Leiden. De apotheek in Noord-Hofland heeft nooit zondagsdienst, de apotheek Voorschoten draait mee met het district Leiden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. i

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2