„Je bent een deel van de stad" Emoties en scepsis in Van Leeuwenpark eidse agenda Nieuwe indeling voor sportvelden van Blauw Zwart VVV-DIRECTEUR ROEL DEKKER ZOU NIET WILLEN VERANDEREN: Plannen Duinrell vertraagd VRIJDAG 15 JULI 1977 LEIDEN - Berichten uit Jeugd dorp Zuidwest: "Ugh, ugh wat een ag. We hebben gekleid en geverfd zoals elke morgen en geëmaileerd en ons verkleed als indiaan, 's Mid dags liepen overal platvoeten en krultenen en Winnetoe's met hoofdtooien vol veren, lendelap pen, geverfd in woeste oorlogs kleuren en gewapend met pijl en boog, kartonnen bijlen en knotsen. Na het gezamenlijke twaalfuurtje op het veld bij de totempalen begon het grote indianenspel. Er waren 2 stammen, de ene stam gaf met een paardedeken op de vuurplaats rooksignalen en de an dere stam telde de rookwolken, zocht de bijbehorende opdracht en voerde die uit. De stam bij de vuur plaats voerde regendansen uit, maakte een stoel voor het gekozen opperhoofd en zijn squaw en wachte tot ze het teken kreeg van de andere stam die met een echte fakkel zwaaide als hij klaar was voor de volgende opdracht. Er verschenen op het aangren zende terrein nog 2 bleekgezichté die onder luid gejoel verjaagd wer den, ondanks hun dappere tegen aanval met een waterslang. De laatste opdracht was een grote vredesdans van de 2 stammen en het roken van een zelfgemaakte vredespijp. Ik heb gesproken. Oef.'' De komende twee weken, vanaf maandag worden de activiteiten in het jeugddorp mede georganiseerd door clubhuis De Zevensprong. De Zevensprong zelf is in die periode gesloten. Belangrijkste programma-onderdeel maandag is de aanleg van tuintjes bij de huisjes in het dorp. OEGSTGEEST - De Haagse Ro- zenkoningin zal op haar tocht langs een aantal warenmarkten in Zuid-Holland ook de Oegstgeester markt aandoen. Om reclame te ma ken voor de rozententoonstelling in Den Haag komt ze naar Oegstgeest op dinsdag 19 juli om 12 uur en op woensdag 9 augustus om half twee. LEIDEN - 'VVV-directeur zijn is een plaatsgebonden beroep. Door datje zoveel moet vertellen over de plaats waar je werkt, gedwongen bent om steeds meer over die stad uit te zoeken, raak je er steeds meer mee vergroeid. Ik zou dan ook niet willen veranderen. Eigenlijk is het een unicum dat ik al één keer - van Noord wijk naar Leiden - verhuisd" ben." Voor Roelof Adriaan Dekker, nu veertien jaar in het VVV-wezen, is de Verëniging voor Vreemdelingen Verkeer de meest dynamische werkgever die hij zich kan voorstel len. "Hallo" of "Dag". "Het is boeiend werk en geeft vol doening. Al was het alleen maar omdat je af en toe eens een com plimentje krijgt. Want wees nou eerlijk, ieder mens heeft weieens behoefte aan een schouderklopje. Daarom is het leuk als mensen blij zijn - als je ze aspecten van een stad hebt laten zien die ze nooit vermoed hadden of als je ze toch nog aan on derdak geholpen hebt". Aan de andere kant is het voor de Leidse VVV-directeur juist die verwevenheid met de plaats, het grote web van contacten, die het de moeite waard maakt: "Je leert zo veel mensen kennen, ik vind het leuk als je door de stad loopt en links en rechts "hallo" of "dag" roept. Je bent iemand in je eigen stad en je bent een deel van die stad geworden". 72 uur pen Maar het blijft een job waar hard gewerkt moet worden. He Leidse VW-kantoor is per week 72 uur open, van 's morgens negen tot 's avonds acht en 's zondags van tien tot vier. "En als het nodig is nog langer. De meisjes werken hier in ploegendiensten en als het nodig is werken we na acht uur door. Je kunt de deuren toch niet dichtdoen als er nog mensen staan die geen onderdak hebben? Zelf ben ik, toen in nog in Noord- wijk zat, weieens om een uur of drie 's nachts thuisgekomen omdat er nog een bus met Fransen binnen moest komen die nog onderdak moesten. Dat hoort er nu eenmaal bij". "In onze drukste tijd hier in Leiden - rond Pasen als de bollen bloeien, dan is het drukker dan in de zomer- hier ook wel lot negen of Bek houden Dat betekent dat er forse eisen ge steld worden aan de VW- informatrices: "Ik probeer het niet mooier voor te stellen dan het is. VW-informatrice zijn is een ver schrikkelijk interessant vak, maar het eist honderd procent inzet van je. Elke dag weer. Bovendien moet je veelzijdig zijn. Je talen kunnen spreken, maar ook gevoel hebben voor wat theater is - we zijn ook bespreekbureau - en mensenken nis hebben. Altijd vriendelijk blijven, ook als er klachten ko- Door Hans Meijer "Wat dat laatste betreft kun je weinig doen. Je verkoopt een pro- dukt, een hotelkaer een camping, een bungalow, een attractie, zonder dat je invloed hebt op de kwaliteit ervan. Van VVV-menseri wordt niet verlangd dat ze zich met de kwaliteit van de recreatie be moeien. Daar moet je je bek over houden. En dan is het wel eens moeilijk". Geen vakantiehulp Daarom ook liever geen vakantie hulpen: "Als het erg druk is is ie mand die niet voldoende ingewerkt is vaak een blok aan het been en dat kun je op hoogtijdagen niet heb ben. Bovendien, de VVV doet meer dan alleen inlichtingen geven, we gaan ook met geld om. Dagelijks gaat hier zo'n vijftienhonderd tot tweeduizend gulden om en laatst, toen we de kaarten voor Eric Clap ton verkochten, moest er zo'n 27.000 gulden worden afgerekend. Dat legt grote verantwoording op je". Tegenover hard werken staat voor de informatrices in Leiden en goed salaris, op het niveau van gemeente-ambtenaar: "We betalen hier goed. maar dat moet ook wel als je ziet wat er gevraagd wordt. In andere plaatsen, zeker kleinere plaatsen, is dat weieens anders, terwijl de meisjes het daar ook vaak behoorlijk voor hun kiezen krijgen. W V-directe r Dekker: boeiend en dynamisch Maar daar staat natuurlijk wel te genover dat je het wel kunt verge ten om met Pasen en Pinksteren vrij te zijn of vakantie r zomertijd". Aardig vol De Leidse regio, tussen bollen, plas en strand, is naar de mening van Dekker een uitgesproken toeris tengebied. "In het voorseizoen hebben we hier de bollen en de Keukenhof. Dan is het drukker dan in de zomer, 's Zomers heb je het strand, de plassen. Avifauna, noem maar op". Leiden en omgeving zit aardig vol, op dit moment. De Leidse hotels zitten voor zestig procent vol. de pensions voor vijftig procent. Aan het strand liggen die cijfers boven de negentig procent, in de randge meenten op circa zeventig procent. Veel campings zijn nog nooit zo vol geweest. In Katwijk is het helemaal vol, en in Noordwijk is met moeite nog een enkel gaatje te vinden. Heroïnegebruik dreef tot inbraak BOSKOOP - "U bent aardig op het criminele pad geweest" dat constateerde de president van de Haagse rechtbank, en de 21-jarige leerling lasser uit Boskoop ontkende die bewering niet. Daarvoor spraken de feiten (te) duidelijke taal. diefstallen Het brutaalste staaltje leverde de Boskoper door in te breken in het Gouda gemeentehuis van zijn woonplaats, rijden Bij die inbraak, in de nacht in magazijnen van Boskoop het plezier- gestolen auto's, diefstal portefeuille. En dat alles als Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnens tad tot Cityring en Groenoord): H.G.M. Aelbers, Noordeindsplein 2a. tel. 122268; Wijk II (Kooi en Me- renwijk): P.J. Derchant, Hooi gracht 61, tel. 123752; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuin- stadwijk): J. van Gent, Zoeter- woudse Singel 28, tel. 122538; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347. Leiderdorp - F.O.A.M. Kemme, Merelstraat 184a, tel. 893139 (zater dag); Van Wijk, praktijkadres Me relstraat 184a, tel. 890529 (zondag), za. en zo. spreekuurtje van 12.30- 13.00 uur. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36. tel. 152255. Voorschoten - S. v.d. Kooij, v.d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zaterdag): F. Koopmans. R. Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zondag). Warmond - A. de Gijzel, Oranje Nassaulaan 10, tel. 10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 15 to 22 juli, door Centraal-Apotheek, Breestraat 74, Leiden, tel. 120552. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7. tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, V.d. Waalslaan. tel. 4641; Alg. hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Looyen, Merel- laan 22, Sassenheim, tel. 02522- 11454. op 22 september van het vorige jaar, gevolg van heroïne-gebruik kluis geforceerd bedrag van 1437 ontvreemd. De had lasser was binnengekomen door het openschuiven van een raam. Verder had hij ingebroken de Boskoper veel geld nodig Vrijdag nkel "Verdachte heeft het wel erg bont gemaakt en dan kun je jezelf in de de^ Burgemeester gemeenschap wel afschrijven", Colijnstraat waar diverse paren schoenen werden gestolen. In de dagvaarding was ook opgenomen een inbraak in een winkel Karnemelksloot in Gouda buit ruim vijfduizend gulden rapporten^ bedroeg. Maar er was meer, zoals de het oordeel van de officier di maanden gevangenisstraf rvan twee maanden voorwaar de delijk, eist. De rechtbank besloot de Boskoper eerst nog te bepalen. het WASSENAAR - De totstandko ming van bestemmingsplannen voor het landgoed en het villapark in Wassenaar is vertraagd. De voor- bereidingsbesluiten, die hierover vorig jaar augustus door de gemee nteraad van Wassenaar zijn geno men dreigen hierdoor te vervallen. Het college va Ben W stelt daarom de raad voor om op maandag 18 juli opnieuw twee voorbereidingsbe- sluiten te nemen, met dezelfde in houd als de vorige. Het college wil hiermee voorkomen dat toch nog voor de behandeling van de be stemmingsplannen op een of an dere wijze inbreuk zal kunnen worden gemaakt op, zoals het staat omschreven, „de landschappelijke, natuurwetenschappelijke en cultuur-historische waarden van het gebied". De twee voorbereidingsbesluiten verbieden onder meer de aanleg van parkeerplaatsen, het storten of bergen van vuil en het aanleggen of inrichten van kampeer- of caravan terreinen in Duinrell. Het college verwacht dat een ontwerp-bestemmingsplan voor het landgoed begin volgend jaar ter visie kan worden geleged. De inte kening van het villapark zou iets langer op zich laten wachten. LEIDEN - Geboren Michel zv W.W. vd Star en C. de Mooij; Hendricus, zv W.J. Visser en J.J. Duijverman; Judith, dv P. v Rijn en M. Wesselse; Suzanne, dv T vd Plas en N. Haas noot; Maarten, zv W. vd Graaf en E. Dijs. Overleden: B.J. Lamboo (1899) m; D. Qualm (1868) m. Gehuwd: R. Bleijenberg en M. Schroder; M. Vreeken en G.J. Hen- zing. Ondertrouwd: G.K. Boedhai en S.C. Marcos; C. vd Bol en C.J.A. Tims; B.G Coff en C. Roest; A.J.T. Kloet en C. HarteveltJ. Koppert en M.R. Kloot; M.A. Murdock en T.A.L. v Kersbergen; H. Talsma en M.G.E. Loutfi; O.F.J. Veen en W. Struijk: P. vd Wal en M.A.E. Anna- rd. LEIDERDORP - „U moet geen praatjes geloven, u moet niet naar Jan Publiek luisteren". Met deze woorden trachtte de chef Huisvesting C. van Garderen gistermiddag vergeefs alle emoties in te dammen van de bewoners van het Van Leeu wenpark. Over de afbraak- en nieuwbouw- plannen aldaar werden felle ver wijten gericht aan het adres van wethouder Drenth. Deze had een informatieve bijeenkomst voor de bewoners belegd in het gemeente huis. Zijn voorstel om met een paar vertegenwoordigers van de bewo ners te komen tot regelmatig over leg werd ontvangen met een grote dosis scepsis; de bewoners zullen zich er nog eens over beraden op verzoek van de wethouder. Drenth zag als de taak van een der gelijke overlegcommissie van be woners om de architect te begelei den bij het opstellen van de plan nen. Het zou een vergaande vorm van inspraak kunnen zijn. De be woners, die zich al jaren geplaagd voelen met allerlei verhalen over afbraak en nieuwbouw, toonden zich vergadermoe. „U moet niet vergeten dat dit al vanaf 1971 zo is", verklaarde een van de bejaarde be woonsters. Er werd de bewoners uiteengezet dat het nu niet meer zo lang zou duren. De bouwplannen, die waar schijnlijk in twee fasen zullen wor den uitgevoerd, moeten verwezen lijkt worden voor de wijk Voorhof vol zit. De Van Leeuwenparkbe woners die niet meer terug willen keren naar het vernieuwde park kunnen dan nog in Voorhof een nieuwe huisvesting vinden. Het wachten op de realisering van de bouw in de Buitenhof zou te lang duren. Enkele bewoners ontstaken in woede toen Drenth stelde dat de bewoners voor de verhuizing drie duizend gulden zouden krijgen. Zij dwongen hem tot de belofte dat hij in het college van B en W nog eens zou praten over een eerdere toezeg ging, namelijk dat de bewoners hun verhuiskosten vergoed zouden krijgen met daarnaast nog driedui zend gulden. Wie twee keer moet verhuizen heeft in ieder geval recht op twee keer drieduizend gulden. Verder werd de bewoners nog eens het ingewikkelde systeem van Foto boven: Geëmotioneerde discussies tijdens de informatiebijeenkomst over het Van Leeuwenpark. Foto onder: het Van Leeuwenpark zoals het er nu uitziet. huursubsidies en gewenmngsbij- dragen uiteengezet. Daarbij deed Drenth de toezegging dat al deze gegevens en alle verdere nieuws over de bouwplannen nog eens zwart-op-wit onder de bewoners verspreid zou worden. Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open- Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 2-4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur Rehoboth, Rapenburg 10, ruilclub, 7.30-10 uur nam. Groenoordhal, congres Jehova's Getui gen, gehele dag. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt. 9.30 uur Groenoordhal, congres Jehova's Getui gen, gehele dag. Nieuwe Rijn 20a, erotische filmavond Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Nieuwe Rijn 20a. trefcentrum werk groep homofilie/COC. 811 uur am. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Popoentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma. 3 uur nam. Groenoordhal. congres Jehova's Getui gen. gehele dag. Maandag .Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid- West. 2.30 uur nam. Witte Poort Kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, 10.30 uur vm.-12.30 uur 9 Aan de Condorhorst 39 is de Firma Van Tongeren-Du Prie, kleinhandel in gebruikte auto's, gevestigd. Aan de Apollolaan 210 is A. Bijl gevestigd. Onder de handelsnaam "De Basis" houdt hij zich bezig met verhuren van tenten ten behoeve van tentoonstellingen en het orga niseren van exposities. 9 Aan de Rijnsburgersingel 52 is het electrotechnische tekenbureau A.L.M. Hoogeveen gevestigd. Aan het Levendaal 85 is in een voormalige garagebox het Antiek huis "Leythen" gevestigd. WASSENAAR - Reeds enige maa den zijn tussen gemeentebe stuur en de sportvereniging Blauw Zwart in Wassenaar besprekingen gaande over een uitbreiding van het sportvelde complex aan de Dr. Mansveltkade, dat eigendom is van de gemeente. Aanvankelijk ging het alleen om uitbreiding van he aantal velden tot zes. Na de brand in de kantine van de vereniging is de vraag aan de orde gekomen of het niet doelmatiger zou zijn de oude kantine af te bre ken en elders op het terrein een nieuwe te bouwen, zodat het ook mogelijk wordt het complex op nieuw in te delen. Volgens een plan, opgesteld door het Architecten- en ingenieursbu reau Westgeest, kunnen, als de kan tine wat meer in de richting van de Dr. Mansveltkade opgeschoven wordt, in totaal zes velden worden gerealiseerd. Voor deze herindeling is in de eerste plaats een strook grond no dig op het terrein dat de buurtver eniging Oostdorp in gebruik heeft en verder een stuk grond op het ter rein van de sporthal. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2