Moet ik op zondag ook nog met zo'n bakkie kool in de weer?" V alkenburg wil vaart maken met recreatie in polder [Le/cfee agenda Lift in kantoor van belasting GEEN BARBECUE VOOR SLAGER VAN ALPHEN Vrije tijding Burgerlijke stand MR. VROLIJK IN VOORSCHOTEN PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 12 JULI 1977 WARMOND - Terwijl vrijwel heel Nederland zich tegoed doet aan geroosterd vlees, al of niet gepaard gaand met stokbrood en schaslick-, whisky-, of andere saus zit Henk van Alphen uit Den Haag aan de gewone dagelijkse warme prak. Aan zijn lijf geen polonaise. Zon. zee. rietkragen, campings, badminton en de krant. Zomerse berichten uit de soms warme, soms regenachtige Leidse streken. Op bezoek bij niets vermoedende re creanten, kroegbazen, waterspor ters en globetrotters. Elke dag een verhaal over gewone mensen, met vakantie of juist aan het werk. Bij elkaar geraapt in Lei den, Leiderdorp. Oegstgeest, Zoe- terwoude. Warmond, Voorschoten en Wassenaar. "Vrije tijding". Wie een aardig onderwerp heeft mag bellen. Naar de stadsredaktie: 071-144941. Door Hans Meijer 'Ik zit de hele week al in het vlees. Moet ik dan op zondag ook nog met zo'n bakkie houtskool en karbona des in de weer? Voor mij hoeft het niet. Je steekt zo'n ding om drie uur aan en om zes uur kun je eindelijk 5 gaan eten. Voor mij hoeft het Van een klant Henk van Alphen, zoals uit het voorgaande mag blijken, is slager. Vijf dagen per week, achtenveertig weken per jaar. Zijn zon- en maan dagen en het merendeel van zijn vierweekse vakantie brengt hij door in zijn caravan - met vaste plaats - op "Camping Warmond". Maar alleen als het mooi weer is. "Want ik moet buiten kunnen zit ten. In mijn tuintje rommelen of wat dan ook. Maar niet de hele dag in dat dine haneen. Dat vind ik een verschrikking. "Dan blijf ik net zo lief thuis". Al met al staat hij er nu negen jaar. "Ik ben er eigenlijk door een klant van me attent op gemaakt. Die lag hier met een woonboot. In die tijd stond ik nog met een tent, ergens in Brabant. Maar dat beviel me niet zo best. Elk weekend een eind rijden en het werd op die camping steeds rommeliger. Er werd veel gedron ken en zo en het was er vaak tot diep in de nacht herriemaken geblazen. Nou, dat hoefde voor mij niet zo nodig meer. Zodoende ben ik toen hier gaan kijken. En dat beviel me eigenlijk best". Eigenlijk was het helemaal niet de bedoeling om een vaste standplaats te zoeken. "Ik kocht een caravan met het doel om ermee te gaan trekken, maar toen ik dit eenmaal gehoord had. en het ding er stond, nou toen heb ik hem maar laten staan. Er zit ook geen trekhaak meer onder m'n auto". Tuinman Op "Camping Warmond" - die overigens in zijn geheel wordt be volkt door recreanten met een vaste standplaats voor de (sta)caravan - staat Henk van Alphen bekend als tuinman. "Dat komt omdat ieder een mijn tuintje hier zo mooi vindt. Ik heb het toch maar gewoon een beetje bij elkaar gerotzooid, maar ja, ik heb er wel een hoop instaan. Kabouters en een molentje. En 's avonds is dat allemaal verlicht. Dat doet het geloof ik wel erg goed, want ik heb hier altyd bekijks. Mensen blijven vaak gewoon staan als ze hier langslopen. Vooral 's avonds natuurlijk". Er staan meer Van Alphens, een daarvan is Henk's broer, de andere Van Alphen, buurman van Henk, zorgde bij zijn komst, nog maar een maand geleden, voor een,opmerke- lijke verrassing. "Die mensen kwamen hier en ik ging me voor stellen. Blijken ze ook Van Alphen te heten en die vent is nog slager ook". Plezierig Voor Van Alphen is Warmond een plezierig plaatsje, waar de mensen, vooral de winkeliers, nog belang in je stellen. "Ze kennen je, vragen hoe het is en geven tenminste nog een beetje service. Dat vind je in Den Haag niet. Bij mij in de zaak ook niet hoor". "Hier proberen ze er nog wat van te maken. Dat vind ik leuk. Bij ons is Yietnamactie brengt 26 mille op LEIDERDORP - De jaarlijkse actie van de werkgroep medische hulp Vietnam in Leiderdorp heeft dit jaar opnieuw een recordopbrengst gehad. Er werd 26.755 gulden inge zameld, ruim achtduizend gulden meer dan vorig jaar. Ruim duizend gulden kwam uit de opbrengst van de verkoop van Vietnamese kunst. LEIDEN - Geboren: Robbert, zv J.E. v. Leeuwen en J.J. Batenburg; Ton, zv H.M.H. Kloosterman en E.C. Beugelsdijk; Marieke, dva P.J. Bik en H.J.A.M. Wijnands; Dirk, zv D. Ouwehand en C. v. Duijn; Nico- laas, zv A. Verhoef en M.E.L. de Jong; Daniël, zv A.C.B. Peters en R.L. Hijmans; Brenda, dv W. J.F. Weber en T.J.E. Reijken; Maria, dv A.H. Schreven en Y. de Haan; Mar co, zv S.K. v.d. Reijden en Y Ou- werkerk; Martijn, zv A. Stouten en M.J.C. v.d. Steen; Ciska en Leonie, dsv C.J. Rol en H.m. Hoogkamer; Joyce, dv F. Schilthuizen en M.H. v.a. Blom; Martin, zv A.M. Mess- emaker en A. Schaap; Anton, zv A.J. Korteweg en M.H.C. Scheef; Karen, dv J.M.M. v. Berkel en T.A.A. v. Hal; Amerik, zv J. v. Rijn en K. v. Duijn. Overleden: F. Limburg (1896) m; J.C. Adriaansen (1976) m; M.E. Klamer (1890) ggm H. Ie Nobel; A. v.d. Meij (1895) m; J. C. Noorderloos (1899) gm T.B.H. v. Meurs; J. Jon ker (1904) m; T. Spaargaren (1910) gm R. R. Quartel; A.M. Vliet Vlie land (1907) gm N. Wijnands; E. Knuist (1973( M: F. Auffermann (1944) m. Gehuwd: W.P. Cunningham en D.M.G. Fox. VOORSCHOTEN - Commissaris van de Koningin, mr. Maarten Vro lijk heeft gisteren een werkbezoek gebracht aan Voorschoten. Hij be zocht daar ondermeer het oplei dingsinstituut voor automonteurs VAM en kasteel Duyvenvoorde (fo to). Mr. Vrolijk had in de ochtend eerst een gesprek met B en W en praatte aan het einde van de dag met raads leden. Doel van beide gesprekken was om enige informatie te krijgen over lopende zaken in Voorscho ten. Zowel het college als de raad waren bij deze gesprekken niet voltallig aanwezig. Omdat het bezoek pas erg laat werd aangekondigd bleek het niet mogelijk alle raadsleden, waarvan een deel op vakantie is, tijdig te waarschuwen. Bij het ge sprek met het college ontbrak plaatsvervangend wethouder drs. Ter Mul, die plotseling in het zie kenhuis is opgenomen. LEIDEN - Het Centraal Belasting gebouw aan het Stationsplein in Leiden is beter toegankelijk ge maakt voor minder validen en ou den van dagen. Door de vrij hoge trap voor het gebouw leverde dat tot dusver nogal eens problemen op. Dat euvel is nu ondervangen door de bouw van een lift. De lift heeft een ingang naast het bordes van het gebouw en geeft in de hal aansluiting op de overige lif ten in het gebouw. In een hal voor de liftingang is het, via een micro foon, mogelijk de portier de nodige inlichtingen te vragen hoe men een bepaalde afdeling kan bereiken. Motorrijder in botsing met vrachtauto VOORHOUT - Op de Voorhoutse Jacoba van Beierenweg is gisteren een motorrijder in botsing geko men met een vrachtauto, waarbij de motorrijder een arm en been brak. De vrachtwagen-chauffeur, die een inrit in moest, stond dwars op de Jacoba van Beierenweg toen de motorfiets uit de richting Lisse de bocht doorkwam. Tevergeefs pro beerde deze nog te remmen maar dat lukte niet meer. Met een gebro ken onderbeen en onderarm moest de motorrijder naar het Leidse Academisch Ziekenhuis worden gebracht. VALKENBURG - Burgemeester en wethouders van Valkenburg willen zo snel mogelijk een begin maken met de aanleg van een recreatieterrein in de Ommedijkse Polder. Op dit terrein "put van Lagendijk" geheten, vinden nu nog zandafgra- vingen plaats maar het was al tijden de bedoeling van de gemeente er een recreatieterrein van te maken zodra de afgravingen zouden zijn stopgezet. De kosten daarvoor worden ge raamd op 35.000 gulden, van welk bedrag de gemeente eénderde be schikbaar zou moeten stellen. Het resterende bedrag wordt betaald door exploitatiemaatschappij Reti culum en de Provincie. In een spoed-vergadering van de raad werd gisteravond 24.000 gul den beschikbaar gesteld voor de aarileg van het recreatieterrein plus bijkomende kosteri terwijl men het er ook over eens was dat er 12.000 gulden subsidie aangevraagd zou worden. Een vergadering, die onder leiding stond van wethouder Vis wegens vakantie van de burgemeester. De uitvoering van het recreatie- plan, zo betoogde de wethouder, moest afhankelijk zijn van het be drag dat men aan subsidie kreeg. Van der Meij (CHU) \Toeg zich af waar de tekening van het plan was. Verder maakte hij bezwaar tegen de korte voorbereidingstijd. Wet houder Vis verklaarde dat het ac cent van de strandrecreatie bij de Ommedijkse Polder op het tijde lijke karakter gelegd moest wor den. Voorts vertelde hij dat het strand parallel komt te liggen met de Voorschoterweg, het water af gebakend zal worden en "beslist niet gevaarlijk,' zal zijn. Mevrouw Van de Broek (PvdA) kon zich niet herinneren het plan eerder gezien te hebben. Ze vroeg zich ook af welke oevervoorzi'eningen er ge troffen zouden worden, waarop wethouder Van Tilburg verklaarde dat het water "langzaam af gaat lo pen" en wordt afgebakend. Tweede en tevens laatste agenda punt voor deze extra raadsvergade ring was de gewijzigde exploita- tieopzet van bestemmingsplan 't Joght. Door die gewijzigde opzet zullen de prijzen en kosten anders uitvallen dan was gedacht. Het aan tal fictieve woningen in het plan is kleiner geworden en de grond prijzen zullen iets naar beneden gaan. De prijs voor de grond waarop een school gebouwd zal worden vond het raadslid Van de Meij nog te hoog, terwijl mevrouw Van de Broek zich afvroeg of er in het plan geen plaats gemaakt kon worden voor woningwetbouw zo dat de gemeente meer "greep" op de huizen zou kunnen houden. Een definitief antwoord op die vraag kon echter nog niet worden gege- VOETBAL - De ploeg van de Sowjet-Unie is winnaar geworden van het toernooi om het wereld kampioenschap junioren. In de fi nale moesten strafschoppen de be slissing brengen, nadat het duel in 2-2 was geëindigd. Motor terecht LEIDEN - De motorfiets die in het afgelopen weekeinde van de Boer- haavelaan werd weggenomen is te recht. De aan een Leidse Senega- lees toebehorende motor is gisteren aangetroffen op een parkeerplaats bij de muziektent in Warmond. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 8 tot 15 juli door; Zuider Apotheek, Lam- menschansweg 7, tel. 123553; Apotheek R. v. Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur Troef, Noordeinde 2a. koken, 5-8 uur nam., yoga 6.30-8 uur nam., Nederlands studiebegeleiding BVB 1,8-10 uur nam., jazzballet 9-10 uur nam. Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur Henk van Alphen met vrouw, dochter en kleinkin deren. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30- uur vm. 12.30 uur nam. het alleen maar bestelling afwerken en wegwezen". Ook het strakke bewind op de camping bevalt hem best: "Je moet de wind eronder houden, anders komt er niets van terecht. Er mogen bijvoorbeeld geen honden op het terrein komen. En nou kan ik hier al negen jaar staan, maar dat betekent helemaal niet dat ik hier met een hond naartoe kan komen. Nee, ze zien me aankomen. Dan is het jij d'ruit of de hond weg. Zonder par don. En terecht". Henk gaat zaterdag met vakantie. De eerste week brengen hij en zijn vrouw door op "Camping War mond". Daarna gaan ze een week met hun dochter naar Duitsland, om vervolgens de laatste twee we ken in Warmond door te brengen. "Wapt je komt hier altijd terug, het blijft trekken". Donderdag Pieterskerkhof 19, Architectenbureau, gratis advies, 8-9 uur nam., telefoon 142771 Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond 9-12 uur nam. Welfare lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 7-8 uur nam., telefoon 01717-3309. Groenoordhal, landelijk congres Jeho va's getuigen, gehele dag. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen-vdn in nood yerkerende moeders, evefitueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nicht bereikbaar. Dierenhulpdienst •Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan-verongelukte hon den, katten, vógels e.d. in de gemeentea "Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be- Teikbaar, tel. 134687. Moederhulp Via een gesloten televisiecircuit zal de portier kunnen zien of er even tueel nog verdere hulp nodig is bij het binnenkomen van het gebouw. Door de gemeente Leiden zijn de nodige voorzieningen getroffen om het invaliden gemakkelijk te ma ken. Dat gebeurde onder andere door de aanleg van twee invaliden parkeerplaatsen en verlaging van de trottoirband tegenover de eerder genoemde lift. Automobilist mishandeld LEIDEN - Een 38-jarige Leidenaar heeft bij de politie aangifte van mishandeling gedaan. De man reed gistermiddag met zijn auto op de Broekweg, toen bij het passeren van een tegemoetkomende wagen de auto's elkaar schampten. Kort nadat de Leidenaar en de anderè automobilist waren uitgestapt om de schade op te nemen, gaf deze laatste hem een trap tegen het on derlichaam en een stomp in het ge zicht. De agressieve autobestuur der ging er vervolgens snel van door. Hij is tot nog toe onbekend gebleven. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Noordeindsplein 2b. tel. 140483. Alge mene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Onderwijs winkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Koren brugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, teL 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). STAG-drukkerij SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Van half 8 's avonds tot 8 uur 's morgens, tijdens het weekend doorlo pend van vrijdagavond tot maandag morgen, bereikbaar, vertrouwelijk. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder dagavond van 7-8 uur. LEIDEN - Na een weekend uitbla zen was er gistermorgen weer volop activiteit in het jeugddorp Zui- West. Dat alles in het teken van het nieuwe weekthema "vuur". De be zoekers zetten hun beste beentje voor bij de opdracht om in toneel- of cabaretvorm spreekwoorden uit te beelden, die betrekking hebben op vuur. Van de 71 kinderen deden daar 35 aan mee, de rest vormde het publiek. Voor morgen heeft de lei ding zich het vuur uit de sloffen ge lopen om een vuurvreter uit te no digen. Dat is uiteindelijk gelukt. Op die dag wordt ook een klei-oven gebouwd, om eigen boetseerwerk te bakken. Morschwijk (Topaaslaan) half elf: vertrek voor een dagje "Duinrell". Terug rond vier uur. Op eigen Wieken (Merenwijk) van tien tot twaalf uur instuif. Zevensprong (Bernhardkade): om negen uur vertrek voor een dagje Flevohof. Terug rond vijf uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur.'Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2