.(Uzqtf Da toch maar liever op de fiets.. Oe/cfee agenda Atheneum in Voorschoten onverantwoord Burgerlijke Timmeren in Wassenaar LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Elsa De Dobermann Pinscher Elsa van het Rapenland heeft in d€ Franse badplaats Deauvillc het afgelopen week-end suc cesvol toegeslagen. Op een in ternationale hondententoon stelling behaalde ze de Franse en Internationale Kampioens- prijs en verwierf zo de gele trui. Ze versloeg al haar Franse concurrenten en bleek de beste Dobermann teef te zijn. Elsa maakte de reis naar Deauville met haar baas en ba zin, de heer en mevrouw Springer uit Leiden. Ze is nu anderhalfjaar oud en gaat vol gende week al weer naar een andere tentoonstelling in het Belgische Spa. Elsa is niet al leen mooi, lief en aanhanke lijk, maar ook zuiver: ze ge bruikt geen doping, zelfs niet in de zwaarste bergetappe. Orgelconcert De Zwitserse organist Urs Probst geeft zondag in de Dorpskerk te Wassenaar een orgelconcert. Óp het pro gramma staan werken van Scheidemann, J. S. Bach, Walther en Krebs. Urs Probst is geboren in 1941, studeerde piano, orgel, koordirectie en muziektheorie in Zürich en el ders. Hij is thans leraar aan het conservatorium en aan het in stituut voor kerkmuziek in Zurich; ook is hij daar hoofd organist aan de Jozefkerk. Het concert begint 's avonds om Beloning Twaalf leden van het Wasse- naarse politiekorps hebben onlangs eeh gratificatie van honderd gulden ontvangen. Deze beloning, die door bur gemeester Staab werd uitge reikt, hadden de politie agenten verdiend met de aan houding van twee inbrekers. Deze twee werden verdacht van tientallen diefstallen op de camping Duinhorst. Er gaan geruchten dat de koffiejuf frouw in het gemeentehuis van Wassenaar een doos met sprit sen heeft gekregen, omdat ze toch maar weer elke dag koffie zet. Verder schijnen de straat vegers vanwege het niet afla tende geveeg als bonus een nieuwe bezem te hebben ge kregen. Bedoeld wordt hier ei genlijk: waarom krijgen politie-agenten die gewoon hun werk doen (ook al was het nu goed werk) een extra belo ning? Bah, altijd wat te zeuren, die krant. VRIJDAG 8 JULI 1977 LEIDEN - Minder zon, maar meer bezoekers (90) gisteren in het jeugdvakantiedorp Zuid-West. Iedereen liep daar met zelf gere gen kralenkettingen om armen, benen en hals. Het werk aan de to tempalen en de maquette van het polderlandschap schiet al aardig op. Gistermorgen werd door een aantal kinderen gevist in de vijver aan de Churchilllaan, 's middags was er een kermis, waarin spelle tjes met water centraal stonden: kegelen met plastic zakjes met water, ballonnen opblazen en blaasvoetbal in een bak water. Ie dereen was al vrij snel nat, de lei ding uiteraard het eerst. Volgende week worden de activi teiten wederom georganiseerd in samenwerking met clubhuis De Tamboerijn en staan in het teken van "vuur". Dat betekent sierade emailleren, brood bakken, koken, rooksignalen maken en klei bak ken. Groenoord (Musschenbroeks- traat) maandag: vanaf 11.00 uur, rommelmarkt. op Eigen Wieken (Merenwijk) maandag: van twee tot vier: in stuif Zevensprong (Bernhardkade) maandag: vanaf tien uur instuif, vanaf twee uur spelletjesmiddag (buiten). Morschwijk (Topaaslaan) maan dag vanaf tien en vanaf twee uur een filmprogramma. LEIDEN - Geboren: Maickel S. V., zn v N. de Jager-L. W. de Jong, Natasja, dr. v. J. C. Olivier-J. A. Klein, Anuschka L. H. M., dr. v. P. P. M Devilee-S. Boontjes, Keith, zn. v. N. H. Vischmeijer-M. J. van Dalen. Martijn, zn. v. J. J. Mulder-E. M. de Groot, Elizabeth H. P., dr. v. L. J. Roossink-E. J. C. Schoneveld, Robert, zn. v. P. J. F. Triest-D. Jousma, Gerard, zn. v. IJ. Plug-A. van der Plas. Overleden: E. Plu (92), A. van der Wiel (80), H. N. van Paridon (79). Gehuwd: A. J. Zitman en M. M. Koole, D. Leen en P. J. Pot M. H. Vincourt en M. W. E. Opdam. Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 7.45-11.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28, open soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw bejaardensoos Humanitas, 2-4.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Lei derdorp, informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 52, club voor alleens taanden, weduwen en weduwna- Troef, sport (zaal Lammenschan- spark), 6.30-9 uur nam.; open- soosavond, 8-2 uur nam. Pieterskerk, concert British Co lumbia Boys Choir, m.m.v. Feike Asma, 8.15 uur nam. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 3-5 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé, vanaf 9 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen 8-11 Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum werkgroep homofilie/COC, 8-11 Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur am., tel. 125802. Café De Twee Spieghels, Nieuw- straat, muziekprogramma, 3 uur Dorpskerk, Wassenaar, orgelcon cert door de Zwitser Urs Probst, 7 Maandag Ontmoetingcentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 2.30 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvormen, alle groepen van 8-10 Witte Poortkazerne. Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm.- 12.30 uur nam. Artsen Leiden- voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v.m. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnens tad tot Cityring en Groenoord): J.L. Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 150481; wijk II (Kooi en Meren wijk): J. Rein ers, Gerard Brandt- straat 29, tel. 760947; wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuin- stadwijk): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): A.A. van Rijn, Meliosetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, praktijkadres Merelstraat 184a, tel. 891Ö37 (za. en .o. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - W. van Dam, Pale- strinalaan 29, tel. 3960. (zaterdag); B.R. van Beusekom, Piet Heynlaan 5, tel. 071-763551 (zondag). Warmond - L. Lempers, Churchill laan 13, Voorhout, tel. 02522- '12022/10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 8 tot 15 juli door; Zuider Apotheek, Lam- menschansweg 7, tel. 123553; Apotheek R. v. Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegsgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waaslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmo d - Zr. M den Haan, Hor tuslaan 25a, Sassenheim, tel. 02522-12485. ALPHEN AAN DEN RIJN - De derde dag, die in de Laura- traditie de zwaarste heet te zijn, zit erop. Die derde dag zal vooral vermoeiend zijn geweest in verband met het "IVüss-Laura-baH" gister avond, want getuige het aan tal van twee uitvallers (spier pijn) was de route zo zwaar niet. Een belangrijke rol zal daarbij zeker de pick-nick hebben gespeeld die in de middaguren werd gehouden nabij de bowling. Een pick nick met uitgekiend en vooral voedzaam voedsel. Die derde dag. Die eindigde met het Laura-bal. Met als miss Laura kittige en van fietsen wetende Trudy Koot (23), leidster van de Aarlander- veense Katholieke Platte lands Jongeren. Een groep, die zich tijdens en vooral na een rit rumoerig manifesteert, maar die tijdens het fietsen uitermate goed in de hand wordt gehouden door Trudy. Vandaar voor haar de titel miss Laura. Niet alleen omdat ze "lekker oogt", want dat mag niet meer in deze in het teken van emancipatie staande tijden. Miss Laura zijn heeft trouwens wel voordelen die een niet te kiezen mister Laura derhalve niet heeft. Zij mag de laatste kilometers tijdens de intocht in het pluche zitten, of om in wielertermen te spreken: zij wordt in een fauteuil naar de finish gebracht. Voor de "ge wone" meisjes en jongens is er dat steeds harder wor dende zadel. Maar dat zal met een bloemenstruik in de hand slechts een peuleschilletje zijn. De derde, zogeheten zwaarste dag bleek een "makkie", mede misschien door de afgenomen warmte en op de laatste dag geeft niemand op. Die derde dag stond niet alleen in het teken van de miss Laura maar ook in die van echte prominenten. De com missaris van de koningin in het Zuidhollandse, toch wel een hoge pief mag je zeggen, liet zijn gezicht zien in de "vreettent". Eten deed hij wel, fietsen niet: vanwege een geblesseerde voet. Hij had een voorbeeld kunnen nemen aan een vrouw die eerder 's morgens een fikse smak maakte, maar ondanks tal van schaafwonden en ontvellin gen stug doorzette. Andere prominenten: burgemeester mr. R. M. Gallas, gedepu teerde ir. N. Buysert en de di recteur van de provinciale waterstaat, ir. G. Tjalma fiets ten wel het laatste korte stuk- kie van de derde-dags etappe mee. Hopelijk hebben ze on der hun gat gevoeld hoe slecht de Hoofdstraat in Al phen geveerd is en hopelijk trekken ze er hun conclusies uit, zodat we volgend jaar "zachter" kunnen rijden En dat is dan toch zo wat dat me de afgelopen dagen is opge vallen. Prominente politici hebben hun mond berstens vol over de bevordering van het fietsverkeer. Maar in tal van gehuchten, dorpen en steden wordt de fietser gedi rigeerd naar hobbelige, vol kuilen en bobbels zittende fietspaden, terwijl automobi listen zachtjes mogen voort- zoeven over het asfalt. Over Miss Laura-77 Trudy Koot (23) wordt door voorzitter Groenhard gelukgewenst. Links miss Laura van vorig jaar. discriminatie gesproken Nee, wij, Wim Dijkman en ik, weten uit eigenste ervaring, dat het met de voorzieningen voor fietsers in plaatsen mee stentijds maar treurig gesteld Neem nou zo'n traject als giste ren. "Auto", hoor je constant brullen voorin de groep. Ge hoorzaam wijk je. Want op een "twee-fietsers-breed" pad wil je best wel aan de kant voor die automobilist die voor jou niet opzij gaat. Vooral in het gebied van de Reeuwijkse en Sluipwijkse plassen, een bezoek meer dan waard overigens, moet die waar schuwende kreet nogal eens klinken. Waarom daar nog au to's van toeristen worden toe gelaten is mij een raadsel. Laat die sight-seeërs maar een fiets huren: zien ze nog wat, ruiken ze nog wat meer dan alleen maar de stank van het benzine en oliestokende ronkende monster. Overigens niets dan lof voor beroepsau tomobilisten die ergens aan één van die weggetjes bij een boerderij moeten "aanleg gen": zij minderen vaart, be trachten voorzichtigheid. Pluim op hun hoed. Ook op de hoed van het restaurant-café in Oudewater, het enige dat tussen Woerden en Dnebruggen open bleek Of open Normaal werden de deuren pas vanaf twaalf uur ontsloten, maar ter gele- genheid van de Laura wilde men wel wat vroeger uit de veren en zorgen voor koffie. Zodat de aanloop tot de pick-nick voor de ontdekkers van die horeca-gelegenheid tenminste niet veel proble men met zich meebracht. Over die pick-nick nog het vol gende. Het eten was dankzij de gul aanbiedende bedrijven uitstekend. Het wachten erop duurde aanvankelijk wat lang. De pick-nick-plaats werd wel bedorven door de auto's van bestuurderen, die "makkelijk zat" op een par keerplaats honderd (was het wel zo ver) meter verderop hadden kunnen staan. Hoe wel, de deelnemers aan de Laura zullen het waarschijn lijk makkelijker hebben dan die Laura-bestuurderen in hun pakkie-deftig (jazeker, met stropdas) in hun hete "automoblikken". Dan toch maar liever op de fiets. Je gaat lekker en het kost helemaal niets; alleen wat schuiven op het zadel. JAN UITZETTER Caravans als wisselwoning bij renovatie WASSENAAR - Op een braaklig gend terreintje tussen de Alberti- nestraat en de Van Bommellaan zijn zes sta-caravans geplaatst. Ze zullen dienen als tijdelijke behui zing voor de bewoners van Kerke- hout van wie de woningen na de bouwvakvakantie gerenoveerd zul len worden. De Wasschenaarsche Bouwvereniging stelde de tijde lijke bewoners dezer dagen in de gelegenheid een kijkje te nemen in de caravans. Vooral de dames maakten daar druk gebruik van. Zoals bekend heeft de Wassenaar- sche Bouwvereeniging plannen voorbereid voor een algehele reno vatie van een 100-tal oudere wonin gen in de buurtschappen Oostdorp en Kerkehout. De plannen werden uitgewerkt door architect R. de Ma re, die adjunct-directeur is van de Bouwvereniging, en zijn in de afge lopen maanden uitvoerig met de bewoners van de betrokken wo ningen besproken. De gemeente raad stemde in met het verlenen van een geldlening van bijna 5,5 miljoen voor de renovatiewerk zaamheden, hetgeen neerkomt op gemiddeld ongeveer 55.500,- per woning. Het tijdstip van de start van de werkzaamheden nadert nu met rasse schreden. Na de bouwvakva kantie begint de aannemer met het onder handen nemen van een 36-tal woningen in Kerkehout. De bewn szullen tijdelijk elders onderdak gebracht worden: in ruilwoningen die men voor deze gelegenheid heeft "opgespaard" of in de zes ge noemde sta-caravans. De caravans zijn ruim en van vrij wel alle moderne gemakken voor- Bejaarde vrouw lag hele nacht op de vloer LEIDEN - De Eerste Hulpdienst moest gisterochtend uitrukken naar de Munnikenstraat, waar een 79-jarige vrouw op de vloer van haar woonkamer lag. De bejaarde vrouw verklaarde al de vorige avond te zijn gevallen, waarbij ze het opklapbed op haar linkerbeen had gekregen. De vrouw, die over hevige pijn aan het been klaagde, is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Bovenburen zouden het hulpgeroep van de vrouw niet hebben gehoord. Daarom duurde het volgens de politie zo lang voor dat ze uit haar netelige positie kon worden verlost. Een 79-jarige Leidenaar kwam gis termiddag als voetganger op de Breestraat zo ongelukkig te vallen dat hij een flinke hoofdwond op liep. Hij moest voor onderzoek naar het ziekenhuis worden vervoerd. Onbekenden hebben in de afge lopen nacht uit een aantal op het terrein van Van Gend en Loos aan de Haagweg geparkeerde vrachtau to's de brandblussers weggehaald. De brandblusapparaten werden op het parkeerterrein leeggespoten. De vrachtwagens raakten daardoor ernstig bevuild. Lucascollege tegen plan van staatssecretaris Dat is de strekking van het verweer van een woordvoerder van het mi nisterie van Onderwijs, gisteren tijdens een zitting van de Raad van State, waarin een beroep tegen het scholenplan van staatssecretaris De Jong aan de orde kwam. Het be roep was aangetekend door het be stuur van de Voorschotense Stichtgezet onderwijs op inter confessionele grondslag en richtte zich tegen het besluit van de staats secretaris om het Voorschotense Lucascollege niet met een Athe neum uit te breiden. Het schoolbe stuur had gepleit om behalve de huidige Mavo en Havo afdelingen ook een Atheneum op te zetten, omdat in Voorschoten grote be hoefte zou bestaan aan een combi natie van protestant-christelijk en katholiek onderwijs. Tijdens de zitting van de Raad van State was geen vertegenwoordiger van het schoolbestuur aanwezig. De heer Winkler van de afdeling voortgezet onderwijs van het mi nisterie wees op de onderzoeken die zijn departement hebben ge daan en nog doen en waarop de scholenplanning gebaseerd is. "Voor een aantal grote steden met hun agglomeratie heeft de werk groep streekprognose al cijfers klaar over de behoefte aan onder wijs tot 1987. Voor Leiden wordt daar nog aan gewerkt. Al hoewel nu al zeker is dat in Voorschoten de behoefte tot '87 met 33% zal terug lopen en dat terwijl de belangstel ling nu al klein is", zo zei hij. Uit de gegevens van Wnkler bleek dat het bestuur met haar plannen voor een Atheneum ver beneden de stichtingsnorm zal blijven. Hij wees er ook op dat het gezien de beperkte afstanden geen bezwaren op hoeft te leveren als leerlingen uit Voorschoten in Leiden Zuid-West en in Wassenaar op school gaan en dat protestant-christelijke scholen ook katholieke leerlingen aanne- Lucascollegealleen Mavo en Havo VOORSCHOTEN/DEN HAAG - Het is onverantwoord om in Voor schoten een Atheneumopleiding te stichten. Aan de ene kant zijn er de gevolgen van de geboortebeper king. Anderzijds is er de nieuw bouw van de naburige scholenge meenschappen "De Vlietschans" (de huidige Chr. Scholengemee nschap Leiden - Zuid-West) en die van het Wassenaarse Adelbertcol- lege, die in de naaste toekomst ge reed komt. Deze scholen zijn ruim schoots in staat om dé behoefte uit Voorschoten op te vangen. Broers slaags in Driftstraat LEIDEN - Twee broers hebben gis termiddag voor tumult in de Drift straat gezorgd. De broers, resp. 18 er 21 jaar oud zaten elkaar met een bijl en een mes achterna volgens de politie als gevolg van een menings verschil over de betaling van en kele consumpties. De ruzie die in een bovenwoning ontstond werd op straat voortgezet, waar het ge wapende tweetal ook met stenen begon te gooien. Hierdoor ging een ruit aan scherven en werden twee auto's beschadigd. De politie heeft een eind aan het geharrewar moe ten maken. De jongste van de twee vechtlustige broers was aan het be gin van deze week ook betrokken bij een rel in het zwembad "De Zijl", waarbij eveneens met messen werd gezwaaid. LEIDEN - Een 22-jarige Leide naar brak zijn sleutelbeen, toen hij gisteravond op de Haagse Schouwweg werd aangereden door een automobilist. De jongeman reed met zijn brommer over het fietspad in de richting van de Rijn dijk, de auto kwam van e Hoge Morsweg. Een 17-jarige Leidenaar reed gis teravond met zijn bromfiets op de Toussaintkade tegen een vrachtau to. Hij kreeg hoofdletsel. WASSENAAR - Op het terrein naast de sporthal werd gisteren in het kader van de Wassenaarse zomervakantiespelen druk getimmerd. Kinderen maakten daar met zelf meegebracht gereedschap hun eigen klimrekken En niet alleen jongens, zoals de organisatie in het programma suggereerdemaar ook meisjes draaiden hun hand voor dit karwei niet om.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2