Borussia D Lof voor fris Quick Boys (5-0) Ramirez niet naar Melkhuisje KEES KARSTENS GAAT NAAR MVV Beroep van zes Goudse afdelings clubs afgewezen Kortsjnoj boekt derde zege in schaaktweekamp Veer bedankt voor nationaal poloteam VRIJDAG 8 JULI 1977 SPORT PAGINA 13 Frans voetbalavontuur van Noordwijker al na één jaar beëindigd NOORDWIJK - Kees Karstens heeft een éénjarig contract gete kend. bij de eerste divisieclub MW. De oud-speler van Noordwijk heeft daarmee voort ijdig zijn Franse avontuur bij de derdeklasser Mont Lugon beëindigd. Karstens (27) had zich vorig seizoen voor twee jaar verbonden aan de Franse club, maar had destijds al in de onderhandelingen bedongen dat hij tiLssentijds zonder trans fersom weg zou mogen. Toen MW-trainer Georg Knobel on langs dan ook bij hem aan klopte met de vraag of hij inte resse had naar Maastricht te komen, stond Karstens niets in de weg Na twee bezoekjes aan de ex-bondscoach die de Noordwijker kende van het amateurteam, was de 'transfer' al geregeld. De enige die nu nog roet in het eten kan gooien is de Franse voetbalbond die de middenvel der de overschrijving moet ver lenen. Dat moet deze week rond komen. Karstens: "Maar ik ben er voor 80 procent zeker van dat het lukt, al weet je het met die Fransen maar nooit. Die jon gens kunnen ontzettend gooche len met de reglementen, dat heb je wel gezien aan die vijf spelers van het amateurteam van vorig seizoenDie lopen nu in het na tionale elftal te voetballen Toch rekent Karstens erop dat de Fransen hun fiat zullen ge ven. "Ik ga in ieder geval maandag al trainen bij MVV. Al mijn spulletjes uit Frankrijk heb ik intussen al opgehaald, ik heb mijn meubels en mijn tv verkocht en ik neem mijn intrek in Maastricht. Eerst ga ik een maand in een pension, daarna ga ik een huisje of een flat voor mezelf zoeken. Vervolgens wordt er door de club een pas sende werkkring voor me ge zocht, dat heb ik bij de onder handelingen ook bedongen Karstens, die financieel niet minder zegt te zijn geworden van zijn overstap, gaat er "sportief gezien" een heel stuk op vooruit. "In Frankrijk had ik nooit hogerop gekomenDe Franse clubs in de hogere klas sen willen alleen buitenlandse voetballers van naam. En dat ben ik natuurlijk niet. Nu ze me bij MVV financieel ongeveer hetzelfde konden bieden, leek dat me veel aardiger. Vooral omdat de club een goede spits heeft gekocht (de van AZ ge leende Huub Smeets), de Poolse international Musial heeft aan getrokken en nog zwaar aan Barry Hulshoff trekt. Goed, Brokamp is gestopt en er zijn meer bekende spelers weg. Nu die vertrokken zijn blijft er een ploeg van knokkers over. Onder leiding van een goede coach die er alles aan zal doen de ploeg hogerop te brengen. Knobel heeft niet voor niets een aantal aanbiedingen afgeslagen." Karstens ziet het Maastrichtse avontuur dan ook bepaald wel zittenVol zelfvertrouwen meldt hij dat hij "niet naar MVV gaat om in het C-elftal te gaan lopen voetballen .Ik zal proberen het te gaan maken, al is Maastricht natuurlijk een moeilijke stad om serieus in te blijven Je kunt daar 'stappen'op wereldniveau en aangezien er in Frankrijk weinig voor me te beleven was op dat gebied, heb ik wel het een- en ander in te halen. Voorlopig ga ik er serieus tegen aanIk zal me zo snel mogelijk proberen waar te maken." PAUL DE TOMBE KATWIJK - De Duitse lof gold Quick Boys "Zeer aardig voor een amateurclub" eerde Otto Rehhagel de eerste spar ringpartner van het seizoen. Woorden die de hoofdtrainer van de Bundesligaclub Bo russia Dortmund bepaald niet waren ingegeven door ge voel voor beleefdheid, maar in hoofdzaak door het attrac tieve spel van de zo nietig geachte tegenstander. Weliswaar liep Quick Boys in de vroege ouverture van het oefensei zoen tegen een 5-0 nederlaag aan, beschamend konden die cijfers toch niet worden genoemd. De Katwijkse ploeg presenteerde zich gisteravond op het eigen sportpark Nieuw Zuid vooral in de eerste helft als een frisse en onbe vangen equipe die zeker niet stijf stond van geïmponeerdheid. Hoe wel daar wel enige reden toe zou zijn geweest met tegenstanders als Erwin Kostedde, Sigi Held, Bürgsmuller en de ooit door Feye- noord begeerde Geye, had de for matie van de nieuwe trainer Arïe Lagendijk totaal geen last van ner vositeit. Alleen in de tweede helft ging het klassen- en condititever- schil danig spreken, voor het over ige toonde Quick Boys zich een waardig oefenpartner. Met soms verrassend soepel opge bouwde aanvalllen en opmerkelijk directe combinaties eisten de za terdagamateurs van de strijd zelfs de beste kansen voor zich op. Hoe wel de keuze uit de beperkte voor raad niet kon worden bepaald (al leen de opvallende Kees van Rooyen scoorde, maar zijn treffer werd terecht wegens buitenspel geschrapt) werd in die fase toch voor het nodige spektakel gezorgd. De 4500 toeschouwers die het door onze krant en de plaatselijke WV georganiseerde evenement mede tot een succes maakten, kwamen in die periode volledig aan hun trek-- ken. In eerste instantie dankzij het geïnspireerde Quick Boys, maar la ter toch ook dankzij Borussia, dat toen in de sterkste opstelling bij vlagen liet zien de vraagprijs van 15.000 gulden best waard te zijn. Vooral nadat vleugelspits Bart Zandbergen met een fraaie kopbal 1-0 maar op een haar na had gemist, i 7 u Borussia Dortmund-speler Vogler gaat 0-4 scoren, doelman Floor Schaap is al uitgeteld, Lourens Mouter komt veel te laat. etaleerden de Dortmunders even de klasse die hen vorig seizoen de achtste plaats in de Bundesliga op leverde. Centrum-spits Erwin Kos tedde onderscheidde zich daarbij in de voorbereiding van de eerste Duitse treffer. De kleurling die zijn eerste wedstrijd speelde na een blessuretijd van drie maanden, bleek gespecialiseerd in het aan gaan van eén-tweetjes door het cen trum. Combinaties waarin hij zich met subtiele passjes kon uitleven. De manier waarop hij Sigi Held met een hakbeweging doorstuurde naar de niet te missen 0-1 (25ste minuut) dwong bewondering af. Ook bij Arie Lagendijk: "Een beau ty, dat eerste doelpunt". De debute rende trainer kon vervolgens aan schouwen dat het levende mate riaal waarmee hij moet gaan wer ken, voorzien is van de juiste men taliteit. Quick Boys forceerde drie corners op rij, waarbij voorstopper Arie Haasnoot en Kees van Rooyen met kopballen dicht bij de gelijk maker waren. Van Haasnoot was inmiddels wel bekend dat hij over een ïjzersterk moreel beschikt, voor Van Rooyen gold dat veel minder. Voorzien van de on ank- bare opdracht "gaten te trekken", slaagde de aanvaller er niettemin in de aaandacht op zich te vestigen. Lagendijk: "Een kanjer van een prestatie heeft die jongen geleverd. Ik heb in de eerste helft trouwens veel meer leuke dingen gezien. Po sitief vond ik vooral dat de vooraf doorgesproken basisprincipes steeds terugkwamen. Natuurlijk we kregen de ruimte, maar ze wa ren er toch maar". Dat was veel minder het geval in de tweede helft, waarin er een druk verkeer van en naar de dug-outs ontstond. In beide teams werd een groot aantal spelers gewisseld wat het duel veel van de attractie ont nam. Borussia, op slag van rust op 0-2 gekomen via Bürgsmuller, deerde dat weinig. Door Held, in valler Vogler en opnieuw Vogler (via de voet van Haasnoot), trokken de profs op conditie en een surplus van individuele klasse langs Quick Boys, dat bleef strijden voor een treffer. Die kwam er niet. Lage ndijk kon er niet om treuren: "De uitslag zegt me niets, wel dat ik veel goede dingen heb gezien. Vorig jaar ben ik een keer of zes naar Quick Boys komen kijken, toen zag ik ze steeds in balbezit. Nu heb ik ze een keer bij balverlies gezien en daar kun je veel van leren. Daarom is dit een positief duel geweest. Ik heb in ieder geval goede hoop". PAUL DE TOMBE LEIDEN - De onderhandelingen tussen de besturen van de KNVB- afdelingen Leiden en Den Haag over een geïntegreerde competitie bevinden zich in een vergevorderd stadium. Op 28 juli zal in een ver gadering op bestuursniveau offi cieel besloten worden of het sa menwerkingsverband voor het voetbalseizoen 1978-'79 tot stand zal worden gebracht, daarna zal begin augustus voor de betrokken clubs een hearing worden georga niseerd om de verenigingen over het onderwerp te laten beslissen. Valt die beslissing positief uit dan zal een Leids/Haagse competitie in het leven worden geroepen met twee hoofdklassen (waarin 8 van de 16 Leidse clubs zullen worden ondergebracht), drie eerste klas- (met daarin de overige Leidse clubs) en een later in te stellen tweede klasse. Naar die laagste afdeling zullen na een seizoen sa menwerking de onderste drie uit de eerste klasse degraderen, in de hoofdklassen is voor de kampioe nen automatische promotie naar de KNBV weggelegd. Ongeacht of dat Leidse of Haagse clubs zullen zijn. De als tweede geëindigde ploegen uit de beide hoogste afde lingen zullen met elkaar moeten uitmaken wie de derde KNVB- plaats voor zich mag opeisen. De Leidse afdelingsvoorzitter Ad Du- séé verwacht dat de Leidse clubs unaniem voor de samenwerking met Den Haag zullen zijn „want mooier kunnen ze het toch niet krijgen". Voor het aanstaande seizoen ziet het er minder rooskleurig uit. „Leiden" moet nog een jaar door met de afdeling Gouda, nu het be roep van de zes „onwillige" clubs (die onmiddellijk wilden stoppen) door het amateurbestuur is ver worpen. Dusée: „Het enige wat ze nu nog kunnen doen is de zaak voorleggen aan hun eigen com missie van beroep. We gaan dus gewoon door". EVIAN - Viktor Kortsjnoj heeft gisteren in Evian de derde IBM-toernooi partij voor de tweekamp in de halve finales van het kandi- datenschaaktoernooi tegen Lev Poloegajevski gewonnen. atci iue De partij was gisteren na 40 zetten in gunstige stelling voor schaakta. Kortsjnoj afgebroken. In de tweede zitting gaf Poloegaje- Noor Zwaig speelde vski op na 63 zetten. Kortsjnoj heeft nu de leiding met 3-0. i enkele Gisteren zijn in Amsterda afgebroken partijen stergroep van het IBM- uitgespeeld. De :1de re de Argentijn Szmetan terink versloeg Paul a Het verloop van het vervolg van de derde partij was: afgebroken stand: Wit (Kortsjnoj): Kb5, Le4, pc5, pionnen a5, e5, g2, h3. Zwart (Po loegajevski): Tb8, Tel, pionnen a7, e6, f7, g7, h6. 41. Kb5-a6, h6-h5, 42. Le4-f3, h5-h4, 43. Pc5-e4, Tel-e3, 44. Pe4-d6. f7-f6, 45. e5xf6, g7-f6, 46. Pd6-b5, e6-e5, 47. Pb5xa7, e5-e4, 48. Lf3-g4, Kb8- c7. 49 Pa7-65 schaak, Kc7-c6, 50. Pb5-d4 schaak, Kc6-c5, 51. Pd4-f5, Te3-a3, 52. Pf5xh4, Kc5-b4, 53. Ka6-b6, Ta3xa5, 54. Ph4-f5, Ta5-e5, ss Khfi.pfi Kh4.r3 56 PfFi.pS Amenkaan Reshevsky. Voorts won Jan Timman uitgespeelde partij (tiende ronde) de grootmeestergroep van de Kb6-c6, Kb4-c3, 56. Pfl5-g3, Kc3-d2, 57. Kc6-d6, Kd2,el, 58. Pg3-h5, e4-e3, 59. Ph5xf6, Te5-a5, 60. Pf6-e4, e3-e2, 61. Lg4-f3, Ta5-a6 schaak, 62. Kd6-c5, Ta6-a5 schaak, 63. Kc5-b4, Poloegajevski gaf op. Uitslagen afgebroken partijen: Meestergroep: Vijfde ronde: Zwaig (Noo) - Szme tan (Arg) remise, achtste ronde: Ligterink (Ned) (Ned) 1-0. Viktor Kortsjnoj Van der Sterren Grootmeestergroep: tiende ronde (vooruitgespeeld): Reshevsky (Vst) - Timman (Ned) HILVERSUM - Moeten de interna tionale tenniskampioenschappen van Nederland nog beginnen, het Melkhuisje is reeds nu z'n grootste trekpleister kwijt. Via een telegram aan toernooi-voorzitter Jan Mulder liet Raul Ramirez deze week weten niet naar Hilversum te kunnen ko men in verband met een blessure. "Op Wimbledon heb ik een bless ure aan m'n maag gekregen. Ik ben eerst een paar dagen naar Monte Carlo gegaan om te rusten maar het is niet over gegaan, dus vertrok ik naar Mexico om me te laten onder zoeken. Ik kom daarom niet naar Hilversum", zo seinde de nummer vier van de huidige wereldranglijst. Een tegenvaller voor de organisatie van het Grand Prix-toernooi, (twee sterren), die het er echter niet bij laat zitten. Jan Mulder daaroven "Ik heb hem laten weten dat we een verklaring van een Engelse of een Franse internist willen hebben. Vanuit Mexico kan hij makkelijk een briefje van een of andere vriend sturen. Krijgen we die verklaring niet dan dienen we een schade-' claim in en zal Ramirez moeten be talen". Een vinnig klinkende reac tie die niet zo vreemd meer is wan neer Mulder vertelt dat er grote twijfel rond de blessure van de Mexicaan heersen. Het neemt echter niet weg dat het evenement ir, Hilversum nog een fors aantal andere goede spelers op de banen in actie laat komen. Man nen als de Spaanse kampioen José Higueras, Victor Pecci, Allasz Ta- roczy, Ray Moore en Mark Ed- mondson zijn eveneens in staat de - tribunes knappe partijen voor te schotelen. "Forescate" In het herenenkelspel van het ten nistoernooi op Forescate was giste ren geen enkele driesetter te zien, wat op zijn minst frappant ge noemd kan worden. Alle acht ge plaatste spelers handhaafden zich zonder al te veel moeite. Bob van Overbeeke versloeg overtuigend Kopelle, die in C echter nog volop meedraait. Asselbergs had nog minder moeite met De Wit en Har Meyer zegevierde gemakkelijk over H. Hazenberg: 6-1, 6-1. De als derde geplaatste Hagendoorn won van Kuypers (6-1, 6-3), Visbeen ver sloeg V. d. Capellen met dezelfde cijfers, maar broer A. v. d. Capellen deed het stukken beter. Nijhuis moest er dit keer aan geloven, 7-5, 6-2. Tenslotte versloeg Theunissen, zesde geplaatst, de Beuger met 6-3, 6-3. Bij de dames won V. d. Bijl ge makkelijk van haar clubgenote Meyer (6—1, 6-2), de als tweede ge plaatste De Beukelaer gunde haar tegenstandster de Stoppelaar zelfs geen enkele game, en Maureen Meyer won van Goemans, 6-2, 6-4. De grootste verrassing van deze dag viel in het damesenkel C toer nooi De niet geplaatste Karin Meyer won in een marathonpartij van de eerst geplaatste Tom broek. Hoewel zij de eerste set aan haar tegenstandster moest laten, kwam Meyer sterk terug. Via de setstan den 4-6,7-5 en nogmaals 6-4 haalde zij de zege binnen. Verder moest in deze poule De Beer er ook aan gelo ven. Hoewel zij zich tot het laatste moment verzette, ging de zege naar Tönjann, uitslag 6-4, 4-6, 8-6. De derde halve finaliste die vandaag bekend werd was V. Zuuren. Zij won in twee gemakkelijke sets van Cijsouw. Bij de heren in C was de overwinning van Hins op Bosch opvallend. Vaerenberg won verder met 6-3, 6-4 van F. v. d. Klei, nadat laatstgenoemde nog met 4-0 had voorgestaan: en Koppelle pakte Blickman, uitslag 6-2, 6-2. DEN HAAG - Jan Evert Veer zet een punt achter zijn internationale waterpolocarrière. De 26-jarige Ha genaar, één van de steunpilaren uit de succesvolle Montreal-equipe heeft de KNZB laten weten de laat ste tijd weer veel last te hebben van een rugblessure die hij heeft over gehouden van een auto-ongeluk twee jaar geleden. Veer acht het niet langer verantwoord door te gaan met topsport met het öog op zijn werkzaamheden als leraar li chamelijke opvoeding. Jan Evert Veer. die 130 keer uit- kwam voor het Nederlandse team, blijft wel actief voor zijn vereniging Zian/Vitesse. "Sinds ik behan eld word door een therapeut gaat het gelukkig weer wat beter. Trainen Tweede plaats Van Vliet MONNICKENDAM - Op de voor- laatse dag van het open Nederlands kampioenschap zeilen in de flying junior klasse nabij Monnickendam zijn Rob en Marcel Huisman door hun vierde overwinning in vijf ra ces al bijna zeker van de overwin ning. Zij leiden in het klassement met veertien punten voorsprong op Aad en Jan van Vliet, die gisteren in de vijfde race als tweede eindigden. Uitslag vijfde race: 1. Rob en Marcel Huisman. 2. Aad en Jan van Vliet (Leiderdorp), 3.Hans en Lex Cox Algemeen klassement: 1. Rob en Marcel Huisman 0 pun ten. 2. Aad en Jan van Vliet 14,4, 3. Hans en Lex Cox 17. cn spelen bij Zian kan ik wel op brengen. Dat gaat in verband met mijn rugblessure nog net. Maar het nationale team, dat zou te veel wor den. Dat gaat echt niet meer", aldus Veer. Kuypers beste snelschaker in strandpaviljoen LEIDEN - De onvermoeibare snelschakers kunnen zich deze zo mer wederom uitleven in de door s.v. Katwijk georganiseerde serie van vier badgastentoernooien. Net als vorig jaar wordt er gespeeld in de sfeervolle Katwijkse strandpa viljoenen Als eerste was paviljoen Willy-zuid aan de beurt. Het 44- koppige deelnemersveld bestreed elkaar allereerst in het beproefde voorronde systeem van driemaal een vierkamp met herindeling. Als winnaars van deze voorrondes kwamen Leids kampioen Charles Kuypers en de plaatselijke favoriet Gijs Haasnoot met 7lk uit 9 uit de bus. De hierna gevormde finale- achtkamp leverde een oppermach tige Kuypers op. Met een totaal van 6'/ï uit 7 sloot Kuypers het eerste toernooi winnend af. De tweede plaats was weggelegd voor voorma lig kampioen Ruud Mieremet. Sik kel werd derde. Winnaar in deze tweede groep werd oud Leids titel houder Theo Piket, die Geertsema een half punt voorbleef

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13