Engels geld uit Holland ik ik heb ook 9 nu laten zien dat s zomers wat kan" Rijsbergen: 'Zolang ik geen contract heb, weiger ik te spelen' Anton Huiskes stapt al op bij KNAU postgiro en rijkspostspaarbank Af gezien als 'n beer" Voorjaarscoureur Jan Raas boekt eerste Nederlandse ritzege ll-RALÖi VRIJDAG 8 JULI 1977 SPORT PAGINA lij LEIDEN - Het ziet Rijsbergen aan dc stelling» wet uit dat Feyenoord op 14 augustus zonder Wim voetbalcompetitie moet beginnen. In tegen- Uitslag zesde etappe 225.5 kilome ter is: 1. Jan Raas (Ned.-Frisol) 6.00.40, 2. Giacinto San ambrogio Ut.-Bianchi) zt, 3. Hennie Kuiper (Ned.-Raleigh) zt, 4. Jacques Bois- sis (Fra.-Gitane) zt, 5. Joaquim Agostinho (Port-Teka) zt, 6. Regis Ovion (Fr-Peugeot), 7. Wilfried We- semael (Bel-Frisol) zt, 8. Francisco Galdos (Sp-Kas) zt, 9. Bernard Val let (Frais-Mercier) zt, 10. Joseph Bruyere (Bel-Fita) zt, 22. Joop Zoe temelk (Ned.-Mercier), 27. Luis Ocana (Sp.-Frisoi) Bert Pronk 30. Eddy Merckx (Bel.-Fiat), 32. Bert Pronk (Ned.-Raleigh). allen zt, 6.00.59, 51. Fedor den Hertog (Ned.-Frisol) 6.01.19, 63. Gerben Karstens (Ned.-Raleigh), 70. Cees Bal (Ned.-Fiat), 75. Gerrrie Knete- mann (Ned.-Raleigh), 76. Henk Lubberding (Ned.-Raleigh) allen 6.01.34, 86. Roy Schuiten (Ned.- Lejeune) 6.03.87, 93. Theo Smit (Ned.-Frisol) 6.05.09, 96. Piet van Katwijk (Ned.-Raleigh) 6.05.09. 97. en laatste Aad van den Hoek (Ned.-Raleigh) 6.06.52. ADVERTENTIE postgiro chèquespostaux néerlandais carte de paiement betaalkaart 9234567 THGLUCASSEN 08 STATIONSSTRAAT 33 L00W0UDE 9999 Gaat u relaxen op het Engelse platte land of genieten van bruisend Londen? Laat uw plezier dan niet bederven door te weinig geld op zak. Neem wat betaal kaarten van de postgiro mee. Elk (Crown) postkantoor in het Verenigd Koninkrijk (ook op Jersey en Guernsey) geeft u er maximaal 30 pond per kaart voor. op vertoon van uw, nieuwe giropas en uw geldig paspoort. Have a nice time! Contant vreemd geld in meer dan 30 landen. LIMOGES - Aan het eind y de zesde etappe was er een Ne derlander die het in Limoges niet zo naar zijn zin had. Dat was Gerrie Knetemann, die in de etappe van tien kilometer ten val kwam en een groot aan tal verwondingen opliep. Kne temann wilde in het peloton naar voren rijden, riep de Fransman Delisle dat hij ging passeren, maar plotsklaps kwam Delisle naar links, zodat het voorwiel van Knetemann in het pedaal sloeg. Lange tijd zijn de Tour-artsen met Knetemann bezig geweest om zi jn arm en been te verbin- den. De Nederlander „Ik heb afgezien als een beer. Ik kwam juist ten val op een stuk waar grint lag. De hele dag heb ik pijn geleden. M'n volledige zelfvertrouwen is weg". Niet temin ging de zwaar geha vende Knetemann nog met een ontsnapping mee. Hij bleef overigens in het peloton ge makkelijk herkenbaar, omdat zijn racebroek door zijn ver wonding 20 centimeter was in gescheurd en de fladderende pijp bij de met jodium inge smeerde bil met een veilig heidsspeld bijeen werd gehou den. de berichten in de dagbladen van gisteren is de Leidse voorstopper nog lang niet rond met zijn club. Integendeel. "Coster(van Inter Footbal) die namens mij de besprekingen voert overeen nieuw contract, is zelfs weggelopen uit de onderhandelingen. Hij had gepraat over een eenjarig contract met een vast transferbedrag waarvoor ik aan het einde van het volgend seizoen dan weg moet kun nen. Ze zijn zowat van hun stoel gevallen toen ze dat hoorden, waarna Coster is weggegaan. Feyenoord zal nu weer met een ander voorstel moeten komen, maar dat kan volgens Coster nog wel een tijdje gaan duren. En zolang ik geen contract heb, weiger ik te spelen." Rijsbergen, die inmiddels wel de training bij de Rotterdamse Kuipclub heeft hervat, zit nu voorlopig zonder inkomsten. Het doet hem weinig: "Dat is geen ramp, want dat kan ik nog wel een tijdje volhouden. Ik vind het alleen een uiterst eigenaardig beleid. Als Feyenoord de spelers die het kennelijk zo graag wil houden nou niet eens vast kan leggen voor een nieuw seizoen, waar zijn ze dan eigenlijk mee bezig? Met Willy Kreuz is het ook al helemaal mis en met mij zijn ze ook nog lang niet klaar. Er zijn maar twee dingen waarover te praten is: óf een langdurig contract, öf een eenjarig contract met een vast transferbedrag. Het woord is nu aan Feyenoord: ik heb de tijd Algemeen klassement: 1. Dietrich Thureau (Wdl-Raleigh) 4L05.19, 2. Eddy Merckx (Bel.-Fiat) op 58 sec.,3. Bernard Thevenet (Fr.- Peugeot) en Michel Laurent (Fr - Peugeot) beiden op 1.25, 5. Hennie Kuiper (Ned.-Raleigh) op 1.40. 6. Alain Mesiet (Fr.-Gitane) op 2.06, 7. Joop Zoetemelk (Ned.-Mercier) op 2.07, 8. Lucien van Impe (Bel - Lejeune) op 2.12, 9. Raymond De lisle (Fr.-Mercier) op 2.27, 10. Fran cisco Galdos (Sp.-Kas) op 2.44, 11. Raymond Villemiane (Fr.-Gitane) op 2.50, 12. Charly Rouxel (Fr.- Mercier) op 3.38, 13. Gonzalo Aja (Sp.-Teka) op 4.24, 14. Julian An- diano (Sp.-Kas) op 5.57, 15. Bert Pronk (Ned.-Raleigh) op 9.20, 19. Luis Ocana (Spa-Frisol) op 14.59. 23. Gerrie Knetemann (Ned.- Raleigh) op 19.54, 30. Henk Lub berding (Ned.-Raleigh) op 22.28.41. Cees Bal (Ned.-Fiat) op 24.31, 62. Fedor den Hertog (Ned.-Frisol) op 43.04, 68. Roy Schuiten (Ned.- Lejeune) op 45.21, 76. Gerben Kar stens (Ned.-Raleigh) op 49.19, 78. Jan Raas (Ned.-Frisol) op 49.23, 92. Theo Smit (Ned.-Frisol) op 56.28, 93. Aad van den Hoek (Ned- Raleigh) op 56.30, 94. Piet van Kat wijk (Ned.-Raleigh) op 56.47, 97. en laatste Benny Schepmans (Bel- Frisol) op 59.11. Ploegenklassement zesde etappe: 1. Frisol 18.02.29,2. Teka 18.02.37,3. Peugeot 18.02.39, 9. Raleigh zt (71). Algemeen ploegenklassement: 1. Mercier 123.20.04, 2. Raleigh 123.21.49, 3. Kas 123.28.06. Puntenklassement: 4. Esclassan (Fr.-Peugeot)92 pnt; 2. Rik van Linden (Bel-Bianchi 81 pnt; 3. Thurau (Wdl.-Raleigh) 68 pnt. LIMOGES - Het leek erop of alleen d ederlanders zich de woorden van de oude Jacques Goddet hadden aangetrok ken. De eenzijdige ritten na de Pyreneeën waren voor de oude tour-directeur een reden om de huidige generatie cou reurs aan te vallen in zijn organiserende krant. Goddet ver foeide de passiviteit van de renners en ging eraan voorbij, dat het voorgeschotelde begin van deze Tour toch ook wel zwaar was. De zesde rit na de rustdag in Bor deaux bracht echter een ander beeld. De Nederlanders blaakten van strijdlust en in Limoges kon zelfs de eerste ritzege worden inge palmd. Met het succes voor Jan Raas, die bijna op dezelfde wijze als zijn triomf in Milaan-San Remo in de laatste kilometers het peloton verraste en alleen de assepiste het stadion in Limoges bereikte. "Het had ook niet anders moeten zijn", oordeelde de 25-jarige Jan Raas, die in Limoges Jan Janssen evenaarde, omdat die in 1963 daar de sprint van Rik van Looy won. ,,Ik ben nog nooit op een sintelbaan aangekomen en als ik hier in het peloton had moeten spurten, was ik veel te angstig geweest". Raas ont vluchtte het groepje, dat onder lei ding van Bernard Vallet in de finale licht was afgescheiden. Met daarbij een eveneens zeer actieve Hennie Kuiper, die nog 9 seconden voor het klassement won. "Ik zag dat Kuiper naar Vallet toe- reed", verduidelijkte Raas. „Hij is nooit te beroerd om iets te doen, dus was het ook mijn tijd om aan te sluiten. Ik reed formidabel, want de rustdag in Bordeaux had mij goed gedaan". Na het moeilijke begin van de ronde was de verplichte rust in de wijnstad een heerlijke ont spanning voor Raas geworden. Dinsdagavond had hij met wat ploeggenoten een goede borrel ge dronken. En als daarbij het gesprek over het fietsen gaat, mag de Zeeuw nog al lang blijven zitten. PLOEGENTIJDRIT l 8JULL7eET.(2edeel)qm Door Hans Coolegem Eigenlijk te lang naar de zin van manager Piet Liebregts, die met zachte dwang de coureur naar bed wilde hebben. "Je bent een groot kampioen, Jan, maar je moet ook verder denken". Raas stelde de manager echter gerust, zei dat hij in Bordeaux een kans had gehad, maar vierhonderd meter voor de meet stil viel en dat zijn dag toch nog wel zou komen. "Als je in zo'n zware etappewedstrijd zit, moet je goed kunnen relaxen", meent de ritwinnaar. "Ik drink dan graag wat en in het verleden is het gebleken, dat ik daar nooit last van heb. Er waren er ook maar weinig, die in een communiqué hadden gelezen, dat er na 42 kilometer kratten wijn waren te verdienen. Toen ik de spurt van Santoni won en drie krat ten verdiende, zat de moraal er di rect in. Ik drink namelijk graag een goed glas wijn". Het feit dat Raas voor het eerst langs de route in de Dordogne sup porters ontwaarde met zijn petjes, deed de Nederlander de gehele dag actief zijn. "Een rit winnen is na tuurlijk niet zo gemakkelijk Ik heb daar ook de steun van m'n ploeggenoten voor gehad. Fedor den Hertog heeft voor mij als een raket gereden en z'n kansen voor mij volledig opgeofferd. Hij wilde iets terugdoen, voor het feit dat de Frisol-ploeg hem had gesteund in het Nederlands kampioenschap". Ook de opgeloste meningsverschil len in de Frisol-equipe werkten in het voordeel van Raas. "Ach, overal is wel eens wat. In een team moetje persoonlijke dingen opzij zetten. Je onderwerpen aan de ploeg. Daarom zijn de moeilijkheden achter de rug en alle zaken uitgepraat. Ik ben blij, dat ik dit nu heb kunnen bereiken, want na Milaan-San Remo en de Amstel-Goldrace werd ik betiteld als een vooijaarscoureur. Ik heb nu laten zien, dat ik ook in de zomer nog wat kan". Niettemin blijft Jan Raas een ren ner voor de klassiekers en eendags wedstrijden. Hij is niet het type van een etapperenner en heeft ook niet die inspiratie. "Zo'n Tour ligt de eerste jaren helemaal niet in m'n mogelijkheden. Ik kan een rit win nen, maar meer niet. De groene trui is misschien een mogelijkheid. Daar zal ik me de volgende jaren r gaan inzetten". Jan Raas: relaxen, dat heb ik nodig ADVERTENTIE Tem UJalenkomp Haarlemmerstraat 1-3 Telefoon 071 - 12 37 84 t Hennie Kuiper: seconden winst UTRECHT - De pas benoemde trainingscoördinator van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie Anton Huiskes heeft na am pele overwegingen besloten zijn werkzaamheden na de vakantiepe riode niet meer voort te zetten. Door gebrek aan tijd kan Huiskes niet die aandacht aan het omvan grijke ontwikkelingswerk geven die daarvoor nodig is. Op verzoek van de vakgroeptrainers is KNAU- secretaris Joop Waterreus bereid de werkzaamheden van Anton Huiskes ad interim en onbezoldigd voort te zetten. De besprekingen die de KNAU heeft gevoerd betref fende het indoorseizoen hebben de kans vergroot dat de demontabele indoorbaan aan het eind van dit jaar voor een periode van enige maan den in Beverwijk een plaats zal krijgen. Een rondbaan van 160 me ter, een sprintbaan van kunststof met aparte aanlopen voor ver- en polsstokhoogspringen. Samen met Groningen en Zwolle is er dan van een echt indooratletiekseizoen Huiskes al opgestapt sprake. Met betrekking tot het sti muleren van de atletiekbeoefening op oudere leeftijd heeft de KNAU besloten vier veteranen in de gele genheid te stellen om de wereld kampioenschappen voor veteranen te Gothenburg mee te maken. De atleten zijn: Corrv Konings, Piet Majoor, Piet van Alphen en de Rot terdammer Dirk de Bruijn.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11