Europese dans-top in Leiden Weidse agenda OVERLIJDEN DEELNEMER DOMPER OP EERSTE LAURADAG Vloer van Stadsgehoorzaal moet worden opgeknapt Verzoek tot overleg renovatie genegeerd Inbraken STAD EN RAND WOENSDAG 6 JULI 1977 ALPHEN AAN DEN RIJN - Op de feestelijke eerste Laura-dag, behoudens een stevige bries ideaal fietsweer, werd een domper gezet door het overlijden van één der deelnemers, een 55-jarige inwoner van Wassenaar. Zoals we gisteren al bericht ten overleed de man in de duinen tussen Wassenaar en Katwijk aan de gevolgen van een hartaanval. Vlaggen halfstok, de Nederlandse driekleur en de Lauravlag voor het gebouw Nabij aan het Lauraplein, herinnerden aan die trieste episode van die zo succesvolle eerste dag van de dertigste Alphense fietsvierdaagse. Wind en in de duinen vooral zon begeleidden 1241 Laurianen en tien "dagjesmensen" de eerste dag 1241 deelnemers, die vast van plan waren de hele Laura tot een goed einde te bregen en tien "dagjesmensen" gingen gisterochtend tussen zeven en acht uur welgemoed van start. De zon scheen, de ver wachtingen waren goed, de zee lokte. Als eersteling in de Laura was er voor mij vooral de spanning: hoe doorsta ik de reeds lang niet meer door- gane "inspanningen" van een fietstocht van honderd kilo meter. Gelukkig geen exclu sieve gedachte, want met mij zal die ongetwijfeld gekoes terd zijn door vele honderden nieuwelingen in de Laura. Wat meewarig beken door groepjes "professionele" toerfietsers en drie Laurianen van het eerste uur, waaronder als enige Alphenaar Poedel de fietsenmaker. Die soepei tjes bewees meer te kunnen rijden dan alleen kleine rond jes op het achterwiel van een stuntfiets. Die andere twee oudste ge trouwen, Gerrit Bontje uit Boxtel en Jan van de Belt uit het Noordoostpolderse Bant heb ik niet gezien. Wel Gerrit van der Weert, die zijn 29-ste Laura aan het rijden is en die er naar uitziet, dat hij er nog zeer vele zal wegtrappen. Gerrit: "Het gaat nog altijd lekker. En dat ik nu aan mijn 29ste bezig ben heeft een simpele oorzaak. Toen de eerste werd gehouden wist ik daar niets van". Een oud gediende die ik bewonderend nakijk, want op dat moment schuift mijn zadel onder mijn gat of mijn gat over het zadel en wordt ik me dat eigenste lichaamsdeel weer wat pijn lijk bewust. "Daar waar bij hem eelt zit, is het bij mij mis schien aan het komen", hoop ik. Dat is dan vele momenten later na het eerste begin. Als er nog niks loos is en vele zweetd ruppeltjes vergietende foto graaf Wim Dijkman en ik voorttrappen achter de rug van een inwoner van Ter Aar die zorgt voor een gestaag tempo. Dat echter niet zo hoog ligt, dat wij niet in de gelegenheid worden gesteld om te genieten van het uiterst fraaie polderlandschap tus sen Zoeterwoude- Stompwijk-Leidschendam. Dat we langs rustige wegge tjes en fietspaden doorkrui sen. Het verkeerslawaai en de stank van de Rijndijk is daar spoedig vergeten en de neus gaten uit. Dat verkeerslawaai, van zich haastende ambtenaren, ligt in Den Haag ook gelukkig gauw weer achter ons als we ons in de Wassenaarse duinen bege ven. Hier alleen een paardrij dende goe-gemeente en ver der rust. En een lekke band, die zo rustig leegloopt, dat ik bij de eerste pleisterplaats Meyendel alle gelegenheid kryg om die te plakken. Het werk wordt me echter uit handen genomen door een tweetal oudgedienden. Wat zuinigjes, door toch wel en kele jaren schade en schande wijs, aanschouw ik het plak werk. "Ach, daar moetje niet naar kijken. Als die band erin zit dan zie je er niks meer van en rij je ermee naar de Noord pool". Al is de temperatuur aardig gestegen, daar wil ik niet heen en mijn twijfels hou ik ook. Vooral ook ten aanzien van een gebroken velglint, gerepareerd met een stukje Leuk-op-last van de BB. Naar de Noordpool wil ik niet, maar noordwaarts gaat het wel door de duinen. Door een duinlandschap, dat af en toe schitterend is, af en toe iets van de maan heeft. Schuin te gen de wind in. M'n band houdt het, tot aan Katwijk, Noordwijk. Aan baden in zee durf ik me niet over te geven, uit vrees dat later de man met de hamer (wielercliché) on verbiddelijk zal toeslaan. Vlak voor de tweede pleister plaats de Duinpoort loopt m'n band weer leeg. 't Zelfde lek", denk ik. 't Blijkt waar te zijn, maar erger is dat het velglint zich niet meer laat re pareren. Ook niet door vak man Bezemer, meerijdend in de karavaan. De fiets in de au to, ikzelf er ook bij en 'n luttel kilometertje verder op naar Noordwijkerhout. Ik voel me wat schuldbewust, beroep me inwendig op noodweer. Velg lint is niet aan boord van de reparatiewagen en zonder een dergelijk bandje kun je het fietsen wel vergeten. Noordwijkerhout. Pech. Alle winkels op dinsdagmiddag, Laura-middag nog wel, dicht. Potdicht. Plotseling verhel dert het gezicht van Bezemer "Ik heb lint voor tubes, mis schien gaat het daar mee". Het gaat. 't Kost niks. Zoals ik hem inmiddels al tegen zo veel pechklanten heb horen zeggen: "Nee hoor, 't kost niets". Prima service. Die mannetjes en vrouwtjes met pech eigenlijk best zouden mogen honoreren met enig "Trinkgeld" zoals de Duitsers ons armoedige woord fooi zo voortreffelijk hebben weten te vertalen. Want fietsenrepa- rateurs, maar ook de herstel lers van schade aan armen en benen hadden gisteren best handen vol werk. En voor hen was het vooral heet. Met gezonde fiets en steeds meer pijnsignalen naar de hersenen seinende billen ging het van de kust weer naar Alphen Langs veel lokkend water en vooral met een steeds steviger wordend windje (lekker zouden zeilers zeggen) in het gezicht. Laatste loodjes die zwaar wogen. Zo had ook de organistie bere kend, want nog zo'n vijftien tal kilometers van Alphen was er soep. Sterkend. Een 'opkikker voor die laatste ki lometers. Voor ons beiden was de eerste dag een test, oo al prijkte op de borst van Wim Dijkman een medaille met vier "kruisjes". Morgen gaan we ongetwijfeld wat meer om ons heen kijken. Voor zover de aangedane billetjes draaien op het zadel mogelijk maken. JAN UITZETTER LEIDEN - Ongeveer twintig dansparen uit geheel Europa zullen op donderdag 1 september in de Leidse Stadsge hoorzaal strijden om de Europese titel in de afdeling Latijns-Amerikaans. Tot de deelnemers zullen vrijwel ze ker de Engelse wereldkampioenen Peter Maxwell en Lynn Harrman behoren. En ook hun grote concurrenten, het echtpaar Fletcher, dat bij de recente kampioenschappen in Blackpool, eerste werd. WASSENAAR-In de Wetering achter de Wethouder Huibregtseschool in Wassenaar hebben 25 kinderen gisteren hun geluk beproefd met het vangen van vissenZij streden om zes prijzen in het kader van de zomeraktiviteiten voor de jeugd. De winnaar haalde in totaal 1£6 m aan vis uit het water. De danskampioenschappen wor den in Leiden georganiseerd door de Vereniging van Beroeps Dan sers (VBD), en zullen door de KRO-televisie rechtstreeks worden uitgezonden. De uitzending zal ook door diverse andere Europese lan den worden overgenomen. In de Stadsgehoorzaal werden gisteren de eerste voorbereidende bespre kingen gehouden voor de kam pioenschappen. Een van de problemen waarvoor de komende maanden een oplossing moet worden gevonden zijn de on effenheden in de houten vloer van de grote zaal. Stadsgehoorzaal exploitant I. Milikan: "Het zou na tuurlijk een vreselijke blamage zijn wanneer half Europa naar de kam pioenschappen zit te kijken en er struikelt een danspaar. Vooral als achteraf blijkt dat het komt door een oneffenheidje in de vloer". Om dat te voorkomen is gisteroch tend direct contact gezocht met de verantwoordelijke wethouders Van Aken en Tesselaar. Dat overleg heeft geleid tot de toezegging, dat de vloer mag worden opgeknapt. "De vloer zal er op 1 september bij liggen, zoals de organisatoren dat nodig vinden", verzekert exploi tant Milikan, die zich gisteren bij zonder verheugd toonde over de vlotte medewerking van het ge meentebestuur. Dezelfde woorden van waardering waren er aan de kant van de dansle- raren, de Amsterdammer Wim van Beek en de Utrechtenaar Henk de Rijk, beiden bestuursleden van de Vereniging van Dansleraren. De houten vloer van de grote zaal zal de komende weken worden ge schraapt en die plekken waar de vloer mankementen vertoond zul len worden hersteld. Dansleraar Henk de Rijk: "Er wor den op de kampioenschappen vijf dansen uitgevoerd: samba, cha- cha-cha, rumba, passo doble en ji ve. Om acht uur 's avonds beginnen we. Het aanwezige publiek - maximaal 500 personen - krijgt de gelegenheid om ook een dansje te maken en tot half elf duren de voor ronden. Daarna begint de televisie-uitzending waarin de demi-finales en de finale te zien zul len zijn". Voor de muzikale begeleiding van de dansende paren zorgt het 20- mans orkest van José Marcello. Ter afwisseling zal er worden opgetre den door de groep De Tornado's en door een jazz-balletgroep van de dansschool Jo de Boer uit Zand- voort. Tijdens de televisieuitzen ding zal er bovendien een demon stratie gegeven worden van het zo genaamde "formatie-dansen". Acht paren, samen vormend het Vidoteam uit Doetinchem, komen gezamenlijk op de vloer. Dat Lei den de eer te beurt valt om de dans kampioenschappen binnen de ge meentegrenzen te hebben hangt samen met het feit, dat de Stadsge hoorzaal al zo'n tien jaar wordt ge bruikt voor de organisatie van de Nederlandse danskampioens chappen voor amateurs. "De contacten die in de loop der jaren zijn ontstaan, zijn zo goed", aldus Henk de Rijk, „dat we Leiden graag dit visitekaartje gunnen". De Europese kampioenschappen zijn bestemd voor paren, die van dan sen hun beroep maken. Voor de beoordeling van de prestaties zul len uit vijf landen (W. Duitsland, Oostenrijk, Nederland, België en Engeland) juryleden naar Leiden komen. Twee jaar geleden organi seerde Nederiand voor de laatste maal Europese kampioenschap pen. Dat gebeurde toen in het Scheveningse Kurhaus in de afde ling: ballroom-dancing. Overigens blijkt de animo voor de vakantie-aktiviteiten deze week in Was senaar niet zo groot te zijn. De ruilbeurs van afgelopen maandag trok maar vijftien deelnemers. ,Jiet weer is zo mooi dat je de kinderen eigenlijk niet bezig hoeft te houden", aldus een der organisatoren. chelle Signorgo en André Houwe- ling haalden de tweede en derde prijs. Bij de strijders van vier tot acht jaar waren het Karin, Iris en Michel die op het erepodium kwamen. Het clubhuis Morschwijck aan de Topaaslaan gaat-morgenmiddag een van de Leidse musea bezoe ken; het bezoek is bedoeld voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Kosten: 1,00. In de Vrolijke Ark (Pieterskerk- choorsteeg) organiseert morgen een knutselmiddag van twee uur tot half vier. Kosten: 60 cent. Het clubhuis Groenoord gaat morgen van één tot vijf uur zwemmen (voor kinderen van 7 tot 16 jaar), 's Avonds is er een foto tentoonstelling van 7 tot 10 uur. De Zevensprong in Noord zet voor kinderen van vier tot twaalf jaar een kreativiteitsinstuif in elkaar (vanaf 10 uur), 's Middags vanaf twee uur: muziekinstrumenten maken. DEN HAAG - Een verzoek dat staatssecretaris Schaefer (Volks huisvesting) kortgeleden gedaan heeft aan B en W van Warmond, om alsnog in overleg te treden met de bewoners van de Warmundastraat over een verbeteringsplan voor hun woningen, heeft het gemeentebe stuur genegeerd. Genoemd verbe teringsplan, dat door het Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing in april was Opgesteld, was voor de staatssecretaris aanleiding geweest om er per brief B en W op te wijzen dat afbraak van de woningen wat hem betrof uitgesteld kon worden. Dit schrijft de staatssecretaris in antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden Van Kuijen (PPR) en Nypels (D'66). In februari had Schaefer schrifte lijk toestemming gegeven de ex ploitatie van de woningen aan de Warmundastraat te beëin igen. Deze toestemming heeft hij in mei niet opgeschort, zoals de vragen van beide kamerleden suggereer den; in zijn brief d.d. 3 mei schreef hij echter aan B en W "dat het in de rede lag dat B en W opschortende werking zouden verlenen" aan zijn brief van februari. Het door het Landelijk Ombudsteam Stadsver nieuwing opgestelde plan vormde mede aanleiding tot deze brief van Schaefer, waarbij hij ervan uit ging dat nog overleg zou plaatsvinden met alle betrokkenen om tot een definitieve beslissing te komen over de vraag: renovatie of vervan gende nieuwbouw. De Woningstichting Warmunda schreef 6 en 9 mei een brief waarin wordt uiteengezet waarom men overgaat tot uitvoering van het eer der genomen besluit tot afbraak van de woningen. B en W van War mond reageerden kortgeleden ver volgens negatief op een verzoek van de staatssecretaris alsnog over leg te voeren over het verbete ringsplan. Wel bestaat de bereid LEIDEN - Het polderlandschap in Jeugdvakantiedorp vordert al aardig. Het is een van de projecten waar gisteren onder een stralende zon hard aan gewerkt werd. Er zijn nu echte rivieren en sloten, en er wordt gewerkt aan een meer. Er werd op de zelfgemaakte hinder- nisbaan een wedstrijd gehouden. Winnaar bij de kinderen van 9 jaar en ouder werd Rudolf Evers; Mi- LEIDEN - In een huis aan de Lan- gebrug is tijdens de vakantie van de bewoners ingebroken De daders maakten voor zover valt na te gaan vier antieke klokken en een wan dkastje buit. Ze drongen de woning binnen door een deur te forceren. Een bedrag van 800,- werd giste ren ontvreemd uit een woonboot aan de Haagweg. De bewoner was even afwezig, toen de dader zich via een openstaand bovenraam toe gang tot de boot verschafte. Eveneens bij afwezigheid van de bewoonster is gisteren een Bali nees sierzwaard ter waarde van on geveer 800.- verdwenen uit een kamer aan de Hooigracht. LEIDEN - Begonnen als jongste bediende heeft de heer A. Bouwman in de veertig jaar die hij nu bij Korenhoff bv-Grafkistenindustrie gewerkt heeft het hele bedrijf doorlopenGistermiddagop de receptie ter gelegen heid van zijn dienstjubileumwerd de heer Bouwman door de burgemee ster voor zijn ijver en plichtsbetrachting onderscheiden met de bronzen medaille in de orde van Oranje Nassau De heer Bouwman kwam als dertien jarige bij het bedrijf en klom op van jongste bediende tot timmermanwerd vervolgens machinaal houtbewer ker en stoffeerder De directie prees zijn toewijding en verraste hem en zijn vrouw met een kleurentelevisie en enveloppe. Woensdag' Kennedylaan 11, Oegstgeest. informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Morsweg 10, vergadering werkgroep leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep monumenten, 8 uur nam. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het C.N.V., 7.30- .8.30 uur nam. Donderdag Pieterskerkstraat 1, werkgroep diens- tweigeren, in juli en augustus inlichtin gen tel. 140866. Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 142771. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-cafeavond, 9-12 uur nam. Welfare lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 1 tot 8 juli, door Apotheek "Tot Hulp der Menschheid", Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek' Voorschoten, Leidseweg 66, Voorscho ten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Hulpverlening Centrum voor Vrijwillige Hulpverle ning, Langegracht 246a, tel. 149064. Op werkdagen geopend van Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leiden, Mare 45, tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdu rig zieken en gezinsverzorging, op werkdagen van 9-10 en 13-14 uur. Moederhulp heid om in nader mondeling over leg de verbetering van de verhou dingen en een vervangend nieuw- bouwplan aan de orde te stellen, al dus de staatssecretaris. Verder blijkt uit de antwoorden dat de staatssecretaris geen mogelijk heden ziet om verder overleg tot stand te brengen over het verbete ringsplan. Rijnsburger beroofd van auto LEIDEN - Een 43-jarige garage houder uit Rijnsburg is gisteren op brutale wijze bestolen. Hij raakte door de slfiwheid van twee tot nog toe onbekende mannen, vermoede lijk Leidenaars, een auto kwijt. De gedupeerde Rijnsburger werd door de twee mannen benaderd omdat deze interesse hadden voor de te koop aangeboden wagen. Hij ging bereidwillig in op een uitnodiging van het tweetal om ter afhandeling van de transactie mee naaf Leiden te rijden. Er ontstond vervolgens een geanimeerd gesprek, dat werd gevoerd in een woning in Leiden- Noord. Tijdens dat gesprek werd onder meer het kentekenbewijs van de auto op tafel gelegd. Plotse ling echter bleek het kentekenbe wijs spoorloos te zijn en met dat bewijs een van de kandidaat kopers, die zich tijdens de bijeen komst even excuseerde. De man bleek er met de begeerde auto, een zilvergrijze Ford Granada, geken tekend 95-98-ZD, vandoor te zijn gegaan. Er bleef de Rijnsburger niets anders over dan bij de Leidse politie aangifte te doen van1 sing van zijn auto. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Wedtlwen en weduw-i naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders E. Janssen-Niemeye Advocaten spreekuur STAG-drukkerij SOS-dienst verkeren. Van half 8 's avonds tot 8 u morgens, tijdens het weekend doorlo pend van vrijdagavond tot maandag morgen, bereikbaar, vertrouwelijk. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. De maanden juli en aug. alleen geopend Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171,. (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wö. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00, uur. Maandag en dinsdag 19.00-20 00 uur, telefoon 142144. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Lêiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2