Knechten mogen jacht naar dagprijzen Rus Yasjenko stoot Stones van troon F werkt verlammend in Tour Weer pech voor Pozo m Docherty ontslagen bij Manchester U. DINSDAG 5 JULI 1977 SPORT PAGINA li De uitslag van de vierde etappe is: 1. Regis Delepine (Fra-Peugeot) 256 kilometer in 7 uur, 35 minuten en 49 seconden, Jose de Cauwer (Bel- Raleigh) z.t., 3. Luigi Castelleti (Ita-Bianchi) z.t., 4. Roland Berland (Fra-Gitane) z.t., 5. Roger Legeay (Fra-Lejeune) z.t., 6. Fernando Mendes (Por-Teka) z.t., 7. Ward Janssens (Bei-Fiat) op 5 seconden, 8. Patrick Perret (Fra-Mercier) op 2.20, 9. Jacques Esclassan (Fra- Peugeot) op 3.52, 10. Rik van Lin den (Bel.-Bianchi) z.t., 11. Van Katwijk (Ned.-Raleigh) z.t., 12. Tha ler (Wdl-Teka) z.t., 13. Teirlinck (Bel-Gitane) z.t., 14. Danguilaume (Fra-Peugeot) z.t., 15. Hoban (Gbr-Mercier) z.t., 16. Wesemaele (Bel-Frisol) z.t., 17. Ovion (Fra.- Peugeot) Peogeot) z.t., 18. Merckx (Bei-Fiat) z.t., 19. Rouxel (Fra- Mercier) z.t., 20. Thurau (Wdi- Raleigh) z.t., 21. Sibille (Fra- Peugeot) z.t., 22. Villemiane (Fra.- Gitane) «z.t., 23. Nickson (Gbr.Ra- leigh) z.t., 24. Schepmans (Bel- Frisol) z.t., 25. Thevenet (Fra- Peugeot) z.t., 32. Kuiper (Ned- Raleigh) z.t., 37. Lubberding (Ned-Raleigh) z.t., 54. Schuiten (Ned-Lejeune) z.t., 56. Zoetemelk (Ned-Mercier) z.t., 58 Pronk (Ned- Raleigh) z.t., 82. Smit (Ned-Frisol) z.t., 86. Karstens (Ned-Raleigh) z.t., 88. Bal (Ned-Frisol) z.t., 89. Knete- mann (Ned-Raleigh) z.t., 92. Raas (Ned-Frisol) z.t., 96. Van den Hoek (Ned-Raleigh) z.t., 98. en laatste: Esparza (Spa-Teka) op 27.16. Het Algemeen Klassement: 1. Die trich Thurau (Wdl-Raleigh) 30 uur, 46 minuten en 51 seconden, 2. Eddy Merckx (Bei-Fiat) op 8 seconden, 3. Michel Laurent (Fra-Peugeot) op 13 sec., 4. Lucien van Impe (Bel- Lejeune) op 14 sec., 5. Joop Zoete melk (Ned-Mercier) op 18 sec., 6. Bernard Thevenet (Fra-Peugeot) op 19 sec., 7. Francisco Galdos (Spa-Kas) op 25 sec., 8. Charly Rouxel (Fra-Mercier) op 26 sec, 9. Raymond Villemiane (Fra- Gitane) op 31 sec., 10. Alain Mesiet (Fra- Gitane) op 32 sec., 11. Kuiper (Ned-Raleigh) op 32 sec., 15. Pronk (Ned-Raleigh) op 7.27, 27. Knete- mann (Ned-Raleigh) op 18.14, 28. Lubberding (Ned-Raleigh) op 18.23,35. Bal (Ned-Fiat) op 18.46,74. Den Hertog (Ned-Frisol op 41.18, 78. Raas (Ned-Frisol) op 41.27, 80 Schuiten (Ned-Lejeune) op 41.47, 81. Karstens (Ned-Raleigh) op 43.46, 87. Van Katwijk (Ned- Raleigh) op 46.21,88. Van den Hoek (Ned-Raleigh) op 46.22, 90. Smit (Ned-Frisol) op 46.41. Dagploegenklassement: 1. Peugeot 22 uur, 55 minuten en 11 seconden, 2. Raleigh z.t. (33 punten), 3. Gitane z.t. (39), 4. Teka z.t. (48). 5. Lejeune z.t. (67), 6. Bianchi z.t. (81). Het algemeen ploegenklassement: 1. Mercier 92 uur, 18 minuten en 55 seconden, 2. Raleigh op 5 min. en 17 sec., 3. Kas op 6.46, 4. Peugeot op 16.44, 5. Gitane op 17.08, 6. Lejeune op 23.58. Het algemeen Bergklassement: 1. 1 9 i 9 van impe ss pnt, 2 Kuiper 78,3. Wereldrecord met ouderwetse sprong SEIGNOSSE - Het afscheid van Spanje en de amlozen werd ingedeeld. "In de Pyreneëen betekende dat de knechten op jacht mochten voor de dagprijzen. Enig eerbetoon voor de waterdragers, die in de verlammende hitte van Zuid-Frankrijk al veel werk hadden verzet. Regis Delepine gaat juichend over de finish. José de Cauwer rechtswordt tweede, Legay vijfde Dat de 30-jarige Regis délepine in de badplaats Seignosse le Penon, in de sprint de eer naar zich toetrok, met Hennie Kuipers' knecht José de Cauwer als tweede, was in deze onbeduidende rit van onderge schikt belang. Meer aandacht ver kreeg de samenstelling van de kop groep, omdat door de afwezigheid van de Miko's(Joop Zoetemelk c.s.) en Kas (Francisco Galdos c.s.) de top 'van het ploegenklassement weer interessanter werd. Ook werd de slag door Frisol ge mist. Jan Raas. wiens aanwezig heid in het kopgroepje niet had misstaan: „Na de laatste col heb ik constant op kop gereden. Ik ben slechts eenmaal achterin water gaan halen. Toen was het gebeurd". Een slechte zaak voor de formatie van Florent van Vaerenbergh, die nog weinig in deze Tour heeft ver diend. En van het geld dat Luis Ocana nog binnenbracht in de bergrit moest zoveel aan boetes worden betaald', dat er voor de cou reurs maar weinig is overgescho ten. Opvallend is ook, dat de nieuwe Nederlandse kampioen Fedor den Hertog geen prikkel heeft gekregen van het rood-wit-blauw. Een kam pioenstrui met dezelfde kleuren als de Franse titelhouder, waardoor langs de route Den Hertog nog wel eens wordt aangezien voor de Franse kampioen Tinazzi, die niet eens in de Tour is vertegenwoor digd. "Over mij niet veel goeds", zegt Den Hertog gedeprimeerd. "Normaal moet ik in de midden moot mee kunnen komen, maar zelfs dat lukt niet eens". De kampioen zonder glorie, die nog teert op het succes van vorige week. "Dat was een schone dag voor mij. Ik win al niet zoveel en mijn vrouw Lilian had al eens gezegd, dat ze mij wel nooit zou zien winnen. Maar in Beek was ze er toevallig bijDat was geweldig. Voor haar en ook voor mij. Ik weet het, je moet daar niet lang aan terugdenken. Dat het nu zo belabberd gaat ligt hoofdzake lijk aan mezelf.. Na dat kampioens chap heb ik nauwelijks meer op de fiets gezeten. Ik moest overal naar toe en had voor de Tour te weinig tijd om te trainen. Het gaat lang zaam iets beter, maar de eerste da gen heb ik het goed slecht gehad". Dat de afstand van de eerste vier etappes in totaal een kwart van de gehele Tour-afstand bedraagt is niet in het voordeel van Fedor den Hertog, die al snel bij het leger na- Pvreneëenrit heb ik zoveel tijd loren, dat is me nog nooit overko men. De kramp velde me en ik kon er maar moeilijk doorheen trappen. Wat ik niet voor moeite heb gedaan om binnen te komen is onbeschrij felijk. En als ik de kramp weer even kwijt ben, overheerst de angst, dat het weer snel terug zal komen". De devaluatie van een kampioen, die een dag de vedetterol mocht overnemen en nu ondanks zijn op vallende trui weer is gerangschikt bij de knechten. Zoals gisteren, toen Den Hertog van de ploeglei ding de opdracht had gekregen om in de buurt van Theo Smit te blijven. Want op de uitlopers van de Pyreneëen kon de anti-klimmer het nog moeilijk krijgen. Fedor den Hertog: „Ik geef daar niet om. Ook al draag ik een kampioenstrui, dan kan ik me toch nog in zetten voor de ploeg. Vind ik het zelfs niet erg om in de achterhoede werk op te knap pen. Want ook dat moet worden ge daan. Zijn daar geen mensen, dan gaat de ploeg langzaam kapot". "Het zal niet meevallen, maar tocht zla ik nog proberen om een rit te winnen. Dat ben ik eigenlijk voor mijn stand verplicht. Maar dat lukt niet zo gemakkelijk. Ik heb er lang genoeg voor moeten rijden, voordat ik m'n eerste profzege kon boeken. Dat het dit seizoen bij toeval iets beter gaat, is nog geen bewijs, dat ik iedereen in de Tour ook omver kan rijden. Je moet een goede neus hebben voor de beslissende ont snapping en ook geluk". FC Amsterdam speelt bij Quick Boys KATWIJK - FC Amsterdam speelt op zaterdag 16 juli zijn ïntertoto- wedstrijd tegen het Joegoslavische Vojvodina Sad in Katwijk. Terrein van de strijd is het veld van Quick Boys. De ontmoeting begint om 19.00 uur. Sparta heeft gisteren een nieuwe Engelse middenvelder, als opvol ger voor Terry Lees, gecontrac teerd. Het is de 24-jarige Philip Henson, afkomstig van Sheffield United. 6JULI RUSTDAG 7JULL 6e Etappe Raymond Poulidor, die de Tour volgt als medewerker van een Frans radio-station gaf op aandrang van zijn nieuwe baas een persconferen tie voor de journalisten. Na twee vragen te hebben beant woord verzocht hij de schrij vende pers de bijeenkomst af te lassen, omdat andere colle ga's werden afgeleid. Evenals ..de andere kop stukken bleet Eddy Merckx in de vierde rit tussen de wielen. "Mijn arbeid moet nog komen. Ik heb nu reeds de tijdrit in Bordeaux in m'n hoofd". Als Merckx in de wijnstad acht se conden goed kan maken op Didi Thurau, dan rijdt de beste wielrenner aller tijden weer in het geel. Sebatian Pozo, die na de pro loog niet aan de dopingcontrole kon voldoen, verloor gisteren zo'n twee minuten op het pelo ton. De Spanjaard wachtte in de finale op zijn hooggenoteerde ploegmakker Julian Andiano, die lek had gereden. Terwijl Pozo omkeek of hij de gedu peerde Andiano zag aankomen flitste zijn ploegmakker hem aan de andere kant al voorbij. Omdat Pozo bijna stilstond en onmogelijk weer kon aanhaken eindigde hij achter het peloton. Torres 52, 4. Delisle 36, 5. Andiano Het algemeen puntenklassement: 1. Esclassan 67 punten, 2. Thurau 60, 3. Van Linden 53, 4. Villemiane 47, 5. Delepine 35. Tom Ulolenkomp it et een jét vè/'en W Haarlemmerstraat 1-3 Telefoon 071 - 12 37 84 RICHMOND - De pas achttienja rige Vladimir Yasjenko heeft slechts één poging nodig gehad om in Richmond (VS) het wereldre cord hoogspringen te verbeteren en te brengen op 2,33 meter. Na Bru- mel (1963) is hij de eerste atleet, die die de recordhoogte sprong met de straddle-sprong. Dwight Stones, met 2,32 meten de oude recordhou der, bediende zich, zoals tegen woordig veruit de meeste atleten, van de flop. Yasjenko, die tot dan toe een beste prestatie van 2,27 me ter op zijn naam had staan, zorgde ervoor dat na bijna zes jaar het re- cord weer in handen is van de Sovjet-Unie. In 1971 was het de Amerikaan Pat Matzdorf, die met een sprong van 2,29 meter een einde maakte aan het "Straddle- tijdperk" door het record te verbe teren van Valeri Brumel (2,28 me ter) dat acht jaar had standgehou den. Na hem kwam Dwight Stones in 1973 aan de macht. De straddle- sprong werd min of meer als afge daan beschouwd, in ieder geval als ouderwets. De 1,92 meter lange en 79 kilo zware Yasjenko heeft daar in Richmond een eind aan gemaakt. "Dit is de imooiste dag van mijn leven" ver telde hij na zijn geslaagde sprong. "Ik voel me in een geweldigde vorm en wist dat ik het record van Stones kon verbeteren". Yasjenko, die de 2,33 meter met zichtbaar ge mak haalde, zei over zijn manier van springen: "Ik ben begonnen met de straddle en ik wilde mijn stijl niet veranderen. Valeri Brumel was mijn grote idool. Mijn stijl lijkt dan ook een beetje op die van hem". Yasjenko beheerste het hoogsprin gen volkomen, want de Amerikaan Thurlis Gibbs, die tweede werd, sprong 2,18 meter. De Verenigde Staten werd overigens wel ein dwinnaar met 214 punten. Het team van de Sovjet-Unie onder de twin tig jaar, reikte tot 163 punten. An dere opvallende resultaten waren de 4005 punten van de Ameri kaanse Patsv Walker op de vijf kamp en de 29.14,8 van haar land genoot Alberto Salazar (Cubaan van geboorte) op de 10.000 meter. Geen interesse voor EG-cup ZEIST - Voor het toernooi om de EG-bekcr (Europese Gemee nschap) bestaat weinig belangstel ling. Gisteren waren slechts vier van de bondep vertegenwoordigd in Zeist op een bijeenkomst waar de basis gelegd moest worden voor dit toernooi dat zou moeten open staan voor de beste clubs uit de op- eén-na hoogste klasse. Nederland zou vertegenwoordigd moeten worden door Vitesse en Volendam. De bijeenkomst in het KNVB- sportcentrum werd bijgewoond door Nederland. Denemarken. België en Portugal. De aanwezigen meenden dat een dergelijk klein aantal belangstellende landen on voldoende basis is voor het organi seren van een toernooi om, wat wel genoemd werd, de Europa Cup 4. De vergadering besloot brieven te zenden naar de voetbalbonden van Schotland. Engeland. Frankrijk. Italië. West-Duitsland en Spanje, ten einde te onderzoeken of daar nog interesse is Men wilde in Zeist slechts een begin met een dergelijk toernooi maken, wanneer ten min ste ploegen uit zes landen zouden meedoen. MANCHESTER - Tommy Docher ty, de manager van Manchester United is gisteren ontslagen. Al hoewel de officiële verklaring 'schending van het kontrakt' aan geeft, wordt algemeen veronder steld, dat Docherty's betrekkingen met de vrouw van de club fysiotherapeut de voornaamste oorzaak van het ontslag is. Tommy Docherty kwam drie jaar geleden naar Manchester. In datzelfde sei zoen degradeerde de club naar de tweede divisie, maar een jaar later wist Docherty via een kampioens chap Manchester United weer in de hoogste afdeling te brengen. Afge lopen seizoen behaalde hij met zijn team de F A.cup, hetgeen recht ge eft op deelneming aan het toernooi- om Europa Cup II. Hermes DVS heeft na vele vruch teloze pogingen in Arie Steehou wer (38) een nieuwe trainer gevon den. Hij neemt de plaats in van Bob Maaskant, die, nadat hij bij de Schiedamse eerste klasser had ge tekend, als manager bij Go Ahead Eagles in de belangstelling kwam.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11