Alphense dieren bescherming kan tevreden Jeugdige veedieven Familieportret Zoeterwoude Zeskamp hoogtepunt van Warmonds Kaagweekfeest eidse agenda voor pater in Oeganda Burgerlijke stand ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense dierenbe scherming kan tevreden zijn. In weerwil van de om standigheden, die - met de vakantie voor de deur - na uwelijks slechter hadden kunnen zijn, is de dierenbe scherming er zaterdag in ge slaagd alle honden op één na en de helft van de katten aan een nieuw onderdak te hel pen. Een resultaat waarop niemand van het bestuur had durven hopen. Met name voor de honden was de be langstelling zaterdag op het plein voor de ABN aan de Castellum- straat boven verwachting. „Ver schillende honden hadden we zelfs meerdere malen kwijt kunnen ra ken", vertelt voorzitter Paul van Beers. i Ook over het aan de man brengen van de katten is hij niet ontevreden. Zeker wanneer men bedenkt dat de manier van presenteren - in dichte kartonnen dozen - weinig aanspre- kelijk was. Dat laatste was het haast onvermijdelijke gevolg van de haast en het gebrek aan voorberei ding waarmee de dierenbescher ming te kampen had. „Van organisatie was nauwelijks meer sprake", bevestigt Paul van Beers. Na wat heen en weer gerij met de honden en de katten die te laat arriveerden, kon pas om half één met de daadwerkelijke ver koop worden gestart. Waarbij de MAANDAG 4 JULI 1977 Ook de katjes gingen vlot van de hand Belangstellenden die hun keuze hadden gemaakt kregen bij het be stuur de nodige papieren om ver volgens, veelal dolgelukkig met hun nieuwe bezit, huiswaarts te ke- Uiteindelijk bleef er van de zeven tien honden die van De Schilk- hoeve waren gekomen - vier waren vrijdagavond al onderdak - maar één over. Die werd, samen met 8 poezen, later in de middag naar een asiel in Roosendaal gebracht. „De enige plaats waar we m deze drukke vakantietijd terecht kon den." Zeven jonge poezen bleven achter bij werkgroep-lid mevrouw Van Ommering, die wil proberen de jonge diertjes in Alphen onder dak te brengen. Financieel zijn we er niet slecht uit gesprongen", gelooft voorzitter Van Beers. "De streefbedragen van f 35 tot f 60 zijn zoveel mogelijk aangehouden. Ik heb de indruk dat niemand zich daar echt vanaf heeft gemaakt. Het belangrijkste is dat ze een goed tehuis krijgen, het geld is dan niet zo belangrijk". ZOETERWOUDE - Na een vakan tieperiode van ruim een half jaar vertrekt de Zoeterwoudse pater L. v. d. Salm morgen vanaf Schiphol opnieuw naar Oeganda, waar ook zijn plaatsgenoot pater Joh. Van eman werkzaan is. De collecte in de parochie van Sint Jans Onthoofding bracht 3.298,64 op waardoor het voor hem mogelijk is een circelmaaier te kopen en mee te nemen temeer daar een paro chiaan heeft aangeboden de ver voerskosten naar Afrika voor zijn rekening te nemen. Pater Van der Salm, boerenzoon geboren aan de Noord Aa, studeerde na zijn pries terwijding aan de Landbouw Ho geschool te Wageningen waar hij zijn titel behaalde. Met zijn kennis heeft hij veel kunnen doen voor de ontwikkeling van de veeteelt in Oeganda. In de droge periode heeft men er een groot gebrek aan goed voer voor de koeien. In de natte tijd is er echter volop gras, dat men nu wil gaan inkuilen om in de behoefte te kunnen voorzien bij de droogte. Daarvoor is de circelmaaier be stemd. Momenteel verblijft ook nog pater J. Rekelhof met verlof in zijn geboorteplaats Zoeterwoude. Hij is werkzaam in Kameroen. De drie Zoeterwoudse paters zijn allen missionaris van de Congregatie van Mill Hill. GESLAAGD LEIDEN - Aan de universiteit van Leiden zijn geslaagd voor het doc toraal notariaat: N. P. C. van Wijk, I. Kijlstra, A. F. M. de Vos, mej. P. D. Tewk, doctoraal geschiedenis: R. A. A. l'Ami, doctoraal Nederlands: A. J. Huiskes, Voorschoten, docto raal kunstgeschiedenis: mej. I. A. Diakonff, doctoraal biologie: G. A. M. Verschoor, doctoraal cult, an tropologie: J. .Brouwer, mej. K. Polman, doctoraal biologie: mej. A. C. L. Sikkema, mej. C. M. Hooy- mans, Voorschoten, J. W. v. d. Meu- len, M. J. P. van Oijen, F. Witte, mevr. E. L. M. Witte-Maas, R. W. J. M. v. d. Ham, doctoraal farmacie: Mej. P. P. T. Gouw, mej. S. E. Nei- singh, mej. R. Lochemsen, mej. M. van der Kaay, C. Mol. Nieuwe hond, nieuwe haas ZOETERWOUDE - Het is zover: het boek, waar heel Zoeterwoude reik halzend naar uitkijkt, is klaar. Nadat enkele schoonheidsfoutjes zijn weg gewerkt, zal het werkelijk schitterende, 64 pagina's tellende boekwerk met als titel "700 jaar Zoeterwoude, een familieportret", onder de bevol king worden verspreid. Zaterdagochtend 9 juli tussen 10.00 en 12.00 uur zal een groep mensen, waaronder burgemeester Detmers, ieder Zoeterwouds gezin gratis van dit unieke stukje geschiedschrijving voorzien. Al bladerend in het door een fraaie kaft omgeven drukwerk, wordt men geboeid door het enorme aantal foto's en de prenten die zijn voorzien van leuke onderschriften. Het door de inzenders ter beschikking gestelde fotomateriaal, de prenten en de aangeboden verhalen zijn rubrieksgewijs gerangschikt, wat heeft geresulteerd in een alleszins overzichtelijk geheel. Van het boek zijn de drukproeven inmiddels vernietigd. Een eventuele extra uitgave is dus niet meer mogelijk. Door een geringe overdruk is het echter mogelijk vanaf 11 juli, op het gemeentehuis a raison van 40,-, een extra exemplaar te bemachtigen. Reserveringen worden niet toegestaan: wie het eerst komt. het eerst maalt. Degenen die a.s. zaterdag niet thuis worden getroffen, ontvangen een kaartje in de bus, waarmee t/m 31 aug. het boek op het gemeentehuis kan worden afgehaald. Het blijkt niet mogelijk ieder zijn of haar vrijwillig afgestane prenten of foto's onmiddellijk te retourneren. De commissie "Boek", streeft er echter naar, iedereen zijn stukken vóór eind augustus terug te bezorgen. KEES VERZAAL Gesnapt bij Groenoordhal ,Jiasketbalsteltlopen" WARMOND - De zaterdagmid dag van de Kaagweek werd ge heel gevuld met een Zeskamp. De ijsclub, Mariënhaven, Kommunikatie Warmond, Ut Sloepie, de Jeugdsoos en hst team Het Oosten leverden on der redelijke belangstelling strijd om de eerste plaats. De organisatoren (Vereniging tot Viring van Warmondse Feesten) waren er weer in ge slaagd een aantal originele spe len te verzinnen zoals een „Olympisch bandenspel" en een „popestafette". Bij dit laatste onderdeel liepen de ploegen één voor één een es tafetterace waarbij zij een le vensgrote schuimplastic pop al lerlei hindernissen moesten la ten passeren. De pop werd voor meerdere programma onderdelen gebruikt zodat wel enkele lichaamsdelen verloren gingen. Bijzonder noodlottig verliep dit onderdeel voor de Jeugdsoos want zij „verspeel den" hun joker door een laatste plaats. Bij een Zeskamp hoort natuur lijk ook een rode draad en deze werd bijzonder gewaardeerd door het publiek. „Basketbal steltlopen" zoals de ingewik kelde naam van dit onderdeel Het Olympisch bandenspel. luidde, hield in dat de ploegen één voor één op drie meter hoge stelten een parcours moesten afleggen. De steltlopers waren met touwen aan elkaar gebon den en aan de top waren de stel ten vóórzien van een vangnetje. Vier dames van de tegenpartij hadden de zware opdracht om op bepaalde plaatsen ballen in deze vangnetjes te gooien. De Jeugdsoos bleek niet erg be dreven in het steltlopen en een enorme valpartij waarbij de lo pers geheel in de draden ver strikt raakten was daarvan het gevolg. Toch bleek dit taktisch gezien niet onhandig want de dames van de tegenpartij slaag den er niet in meer dan één bal in de vangnetten te werpen. Rond half vijf werd het laatste onderdeel, de 25 meter vrije slag, beëindigd en kon de ein duitslag berekend worden. Het team „Het Oosten" kwam als eerste uit de bus. Tweede werd Kommunikatie Warmond en derde de ijsclub. Het tobbetje steken dat 's mor gens in de Dorpsstraat werd ge houden werd gewonnen door Ruud Slingerland. Tweede werd hier Aad Juffermans en Piet van Dijk bezette de derde plaats. LEIDEN - De Leidse politie heeft frie jongens van 16 en 17 jaar uit deze stad aangehouden, die van ochtend tevergeefs trachten een aantal schapen op de veemarkt te verkopen. De vier schapen bleken kort te voren te zijn gestolen. De jongens hadden de schapen name lijk voordat het licht werd wegge nomen uit een weiland in Oegs- tgeest. De dieren werden per auto naar de Groenoordhal vervoerd. De jeugdige veedieven, die de schapen daar van de hand probeerden te doen, werden aangehouden, nadat een surveillerende agent aan het politiebureau om assistentie had verzocht. Met auto tegen ver- keerspalen Een 22-jarige Leidse automobilist heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Pelikaanstraat enkele verkeerspalen en een lantaarnpaal geramd. De Leidenaar reed over de Pelikaanstraat in de richting van de Hooigracht, toen hij naar de politie aanneemt plotseling de macht over het stuur verloor. De automobilist botste achtereenvolgens tegen èen verkeerspaal, een verkeersbord, een muur en een lantaarnpaal. Hij kreeg een bloedende wond aan de hals en moest voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis wor den overgebracht. Steen door ruit politiebureau Een 20-jarige Leidenaar heeft in de nacht van zaterdag op zondag een steen door een ruit van het politie bureau aan de Zonneveldstraat ge gooid. Bovendien vernielde hij van twee politie-auto's de buitenspiege ls. De jongeman die in de nabijge legen Ketelboetérsteegkon worden aangehouden, zou de vernielingen uit balorigheid hebben gepleegd. Auto gestolen Bij het autobedrijf van V. d. Velde aan de Brahmslaan is in het afgelo pen weekeinde ingebroken. De da der, die door het vernielen van een ruit binnen is gekomen, ging er vandoor met een auto ter waarde van ongeveer f 10.000,-. De wagen, een beige Citroën Ln, is gekente kend 91-PM-40. Tas geroofd LEIDEN - Van een 69-jarige in woonster van Leiden werd gister avond, toen ze over de Breestraat liep de schoudertas ontrukt. Twee onbekend gebleven jongens, die met een brommer over het trottoir reden, maakten haar de tas afhan dig. Ze hadden pech, want volgens de politie bevatte de tas geen groot bedrag aan geld. LEIDEN - Twee personen zijn zaterdagavond gewond geraakt bij een .verkeersongeluk op de Oegstgeesterweg. Het ongeluk gebeurde doordat een 57-jarige automobilist uit Bruchem in de scherpe bocht nabij het aan deze weg gelegen sporterrein de macht over het stuur verloor. Hij kwam daarbij in botsing met een uit tegen overgestelde richting naderende auto, die werd bestuurd door een 30- jarige Leidenaar. De Leidse automobilist kreeg diverse ernstige ver wondingen aan het lichaam, de andere autobestuurder kreeg een her senschudding en klaagde bovendien over pijn in zijn rug. Beiden zijn door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. De twee auto's werden geheel vernield. De foto toont een van de bij deze botsing betrokken wagens. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 1 tot 8 juli, door Apotheek "Tot Hulp der Menschheid", Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek' Voorschoten, Leidseweg 66, Voorscho ten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Maandag Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW? film, recht/onrecht, textiele werkvormen, alle groepen van 8-10 uur Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. De maanden juli en aug. alleen geopend di. en do. van 18.30-20.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen vdn in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be- Teikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Hulpverlening Centrum voor Vrijwillige Hulpverle ning, Langegracht 246a, tel. 149064. Op werkdagen geopend van 9-17 uur. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leiden, Mare 45. tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdu rig zieken en gezinsverzorging, op werkdagen van 9-10 en 13-14 uur. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Wechlwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 07)-153652. Advocaten spreekuur STAG-drukkerij LEIDEN - GeborenD. D. Desiree dv W. P. Rom en T van der Steen; Willem J. zv W.'J. van Rossum en T. Boezaard; Li- sette G. dv T. Tuizenga en A. J. M. IJzen- doorn; Christiaan zv J. Konstapel en W. J. Lubbers; Margaretha J. dv J de Mooij en M. J. J. van Duyn; Raymond S. zv S. Bennekers en C. van Iterson. Getrouwd :C. A. M. Boekee en P. Boeh- lee; C. H. M. Buurman en L. A. M. SchermerVoest; R.v.d. ReijdenenC. H. T. M. Hendriks; A. F. D. Kluivers en F. M. J. Janssen; H. E. van der Woerd en M. P. Hollebeek; P. Th. W. Brouwer en J. van der Meij; A. Filarski en Y. Sierat; J. C. Ouwehand en C. W. Sinteur; P. M. A. Martens en C. J. M. Wassink; W. Tyssen en H. J. van Houten. Ondertrouwd: C. J. M. de Bakker en E. C. Hansen; W. F. Cunningham en D. M. G. Fox; A. van Dyk en N H. M. van Zyp; E. J. van der Feen en E. C. P. Videier; J. C. uit de Fles en C. M. van der Werf; D. de Jeu en A. F. C. U. M. Nyhuis; F. N. E. Opdam en D A. M. Kuin; J. Schouten en E. van der Wal; H. J. Siebert en M. de Bolster; F. P. Stelleren C. Blanson Hen- kemans; R. Tjong-A-Hung en T. Holver- da; F. C. Visser en E. S. Beck; J C. van Vliet en J. N. Meinderts; J. H. P. Waege- makers en P. Kooien. Overleden:C. S S. Harteveld, geb 1889, geh. gew. met A Stikkelorum; D. van Leeuwen, geb. 1977 zv H. A. van Leeu wen en E. Heijnen; J. Molenaar geb. 1895, man; M. Scheffers geb. 1920, man; D. R. Houtgraaf, geb. 1923, man. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Van half 8 's avonds tot 8 uur 's morgens, tijdens het weekend doorlo pend van vrijdagavond tot maandag morgen, bereikbaar, vertrouwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Léiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2