FRIESE OVERMACHT OP KAAG Veel botsingen bij Oval-racing Groen winnaar in Sassenheim Holland ook in laatste wedstrijd Kaagweek kansloos tegen team van n captain Amsterdam Rijsbergen „werkloos" PAGINA 12 MAANDAG 4 JULI 1977 SPORT Op de spinaker vaart de Friese teamleider Harry Amsterdam met zijn Gravin van Haamst naar de overwinning. Cricketteam van Ajax Leiden terug in race LEIDEN - De cricketers van Ajax L liggen weer helemaal in de race. Na de teleurstellende nederlaag van vorige week tegen VOC II, won Ajax zaterdag van aartsrivaal VUC en werd gisteren ook koploper Quick geklopt. VUC kwam tegen Ajax niet verder dan 86 runs. Frits de Jongh bowlde, na een aantal mindere wedstrijden weer als van ouds. Jan Wolter IJssel de Schepper blonk uit aan bat. Voor het verlies van vijf wickets konden de Leidenaars de zege vei lig stellen. Koploper Quick II bracht er giste ren tegen Ajax nog minder van te recht. Frits de Jongh (5 voor 22) en captain Ton Eldering (5 voor 25) leidden Ajax naar de overwinning. Na anderhalf uur was de Haagse side opgeruimd Ajax-field was ir zeven "vangen" Het i boekte Het totaal WARMOND - Met grote overmacht heeft Friesland de Regenboog- teamwedstrijd tegen Holland ge wonnen en daarmee wraak geno men voor de nederlaag van vorig jaar. De Friezen, die na drie weds trijden al zeker waren van de over winning, boekten ook een zege in de laatste wedstrijd in brachten daarmee hun totaal op 135V-® pun ten. Holland verzamelde 17930 pun ten en daarmee is de forse neder laag duidelijk geïllustreerd. De laatste wedstrijd, afgelopen za terdag, had overigens weinig met zeilen van doen. Er stond, in tegen stelling tot de dag daarvoor, geen zuchtje wind en de boten hadden al de grootste moeite om van hun lig plaats naar de start voor de Kaag sociëteit te komen. Aldaar liepen de verwoede pogingen om op de eerste meters een voorsprong te nemen dikwijls uit op een foutieve start, zeker een drietal Regenbogen werd meteen kansloos voor een ereplaats omdat opnieuw begon-' nen moest worden. De 71 van Hol lander Theunissen bijvoorbeeld kreeg bij het omkeren helemaal geen wind meer en bleef gedurende een paar minuten doodstil op zijn plaats liggen. De tachtig meter ach terstand waren bij dit weer niet meer goed te maken. Hoe langzaam het wel ging: vrijdag deed men exact één uur over baan A2, nu, in de laatste race, was men na zestig minuten pas bij de eerste boei, ongeveer een kwart van de to tale afstand. Harry Amsterdam, de Friese teamleider die ook de voor gaande dagen steeds voorin te vin den was, „dreef" als eerste rond het merkteken, gevolgd door Hollan der De Goederen, teamgenoot Ter Beek en Jan Metselaar. De rest van het veld lag een aardig stuk achter en werd al ingehaald door de later gestarte Lasers. Een merkwaardig gezicht; die kleine éénmansbootjes die moeiteloos hun veel grotere broers voorbij staken. Maar met dit weer bleek dat nu eenmaal moge lijk. Overigens werd later van de Laser-klasse geen klassement op gemaakt, omdat de meeste zeilers betrapt werden op „pompen". Amsterdam liep inmiddels na de derde boei weer wat uit en hoewel zijn opponenten trachten door al lerlei manoeuvres terrein te winnen bleef de Fries moeiteloos op kop. Daarmee was de Friese zege me teen een feit, want alleen als de Hol landers de eerste zes plaatsen in het dagklassement zouden veroveren was de totaaloverwinning nog voor hen. Verder dan een tweede (De Goederen), vierde (Metselaar) en vijfde plaats (Booy) zou Holland echter niet komen. Friesland won dus opnieuw, zij het ditmaal met een kleiner verschil dan in voor gaande dagen. Toen werd ei' even wel gezeild Bij de individuele Regenboog wedstrijden toonde Jan van Stave ren zich de beste. Aanvankelijk had Luut Hof de leiding, maar door een matige klassering in de laatste race (dertiende) verspeelde hij zijn kan sen op de eindoverwinning. Van Staveren, die de laatste wedstrijd won, werd nu eerste in het ein dklassement. De zeer constant zei lende Harry Amsterdam werd tweede, Hof derde. Gisteren werd de Kaagweek afge sloten met de Eénmansweds- trijden, clubkampioenschappen en Lange Afstand wedstrijden in de verschillende klassen. Een Vossen jacht en roeiwedstrijden voor kin deren completeerden het geheel. Uitslagen: Holland-Friesland 363/-i-45. Totaal 179a/4-135V4. Individueel zaterdag: 1. H. Amster dam (F); 2. H. de Goederen (H); 3. A. ter Beek (F); 4. J. Metselaar (H); 5. P. Booy .(H); 6. U. Jager (F); 7. P. Kem- peneers (H); 8. H. Donker (F)) 9. J. de Wilde (F); 1. J. Hettinga (F); 11. Theunissen (H); 12. De Groot (H). AD VAN KAAM Andere klassen: Olympia-jollen: 1. Möllers, 2. De Wit, 3. Lieberon. Totaal 1. Möllers. Laser-klasse totaal: 1. Papavoine. Spanker-klasse: 1. Brandt, 2. Van Ruiten, 3. Oranje. Totaal: 1. Oranje. Schakel-klase: 1. Braam, 2. Over- beeke, 3. Knegt. Totaal 1. Knegt. Twaalfvoets-jollen: 1. mej. Plan- tinga, 2. D. Daniels, 3. Van Wezen beek. Totaal: 1. Van Wezenbeek. FJ-klasse: 1. De Jong, 2. Hoflang, 3. Mullaart. Totaal: 1. De Jong. Vaurien-klasse: 1. Hamer, 2. Ten Bokkel, 3. Bonder. Totaal: 1. Schriel. 420-klasse: 1. Clemens, 2. Van Goederen, 3. Veldman. Totaal: 1. Van Goederen. Yngling-klasse: 1. Fromberg, 2. Heukensfeldt Jansen, 3. veerman. Totaal: 1. Hekensfeldt Jansen. Solo-klasse: 1. Pauli, 2. Van Hei veld, 3. Hoynck van Papendrecht. Totaal: 1. Pauli. Stern-klasse: 1Nagel, 2. Kuyper, 3. Van Houselt. Totaal: 1. Nagel. Vrijheids-klasse: Van Wessem, 2. Kak, 3. Te Mebel. Totaal: 1. Boe king. Regenboog-klasse: Van Stave ren, 2. De Goederen, 3. Amsterdam. Totaal: 1. Van Staveren. Valken-klasse: 1. Stomp, 2. Prins, 3. Dagelet. Totaal: 1. Dagelet. Randmeer-klasse: 1. Van der Rijke, 2. Kuijper, 3. Koot. Totaal: 1. Van der Rijke. 16 m2-klasse: 1. Van der Koov, 2. Kamps, 3. Willemsteyn. Totaal: 1. Van der Kooy. Pampus-klasse: 1. Frech, 2. Van Goederen, 3. Van Baaien. Totaal: 1. Frech. Quick werd gemakkelijk gepas seerd met het verlies van twee wic kets. Frits de Jongh en Jan Wolter IJssel de Schepper waren daar hoofdzakelijk verantwoordelijk voor. Daniël Eldering (23) en Ton Kantebeen (14) gingen goed door, waarna Quick een tweede keer werd ingestuurd, toen Ernst Ouds hoorn (41 n.o.) de marge had veilig gesteld. De poging een innings overwinning te behalen mislukte omdat Quick zijn huid beduidend duurder verkocht dan in het eerste speldeel. De stand aan de kop: Quick II 8-30, Excelsior 8-28, VUC 8-28, Ajax 8-26. Ackerman over 1.96 meter Een wereldrecord, een evenaring van een wereldrecord en een vloed uitstekende prestaties waren het resultaat van de Oostduitse atle- tiekkampioenschappen, die vier dagen lang in Dresden zijn gehou den. Marlies Olsner, achtste in de olym pische finale van Montreal, verbe terde het wereldrecord op de 100 meter tot 10,88 seconden en Rose- marie Ackermann evenaarde giste ren haar wereldrecord hoogsprin gen met 1,96 meter. Opvallend was de grote breedte op de midden afstandnummers bij dames. Christine Liebetrau- Neumann was de opvallendste loopster met een dubbele overwin ning op de 800 m (1.59.0) en 1500 m (4.05.3). Indeling van zaterdagteams LEIDEN - Wim Rijsbergen is sinds vorige week donderdag officieel zonder beroep. Op 30 juni eindigde het dienstver band van de Leidse voetballer met Feyenoord. Desondanks gaat de voorstopper morgen toch trainen in Rotterdam, "want Cor Coster van Inter Football is nog in onderhande ling met de club en dat bete kent officieus dat ik nog altijd in dienst ben. In zoverre dat Feyenoord nog steeds kan be slissen wat er met mij gaat ge beuren. Of ik een transfer of een contract krijg. Die moge lijkheden bestaan nog altijd, al is de richtprijs die voor me ge vraagd wordt rond de 1,4 mil joen. Daar kom ik natuurlijk nooit voor weg. Toch zou ik dat graag willen, zeker nu er se rieuze gegadigden zijn. Die wil ik nog niet noemen, omdat ze pas gaan praten als het transferbedrag gezakt is naar negen ton. Zover is het nog lang niet. Coster is nog steeds in onderhandeling, wat op dit moment natuurlijk albe- lachelijk is. Zo kort voor het nieuwe seizoen weet ik nog steeds niet waaraan ik moet beginnen. Het zou best kunnen dat ik nog teken bij Feyenoord, maar Coster heeft gezegd dat hij eerst nog iets zal proberen te regelen in het buitenland. Als dat niet gaat, blijf ik in Rotter dam. Misschien met een lang durig contract, misschien met een éénjarig contract. Zelf voel ik nu het meeste voor het laat ste, omdat ik dan volgend jaar toch nog weg kan. En dat is wat ik het liefste wil." SASSENHEIM - De finale van het tennistoernooi in Sassenheim is gewonnen door de Beverwijkse speler Groen. Hij versloeg in de fi nale zijn plaatsgenoot Hof. Bij de dames ging de titel naar Martine Thakur. In de eindstrijd won zij van haar teamgenote Rosemarie Ver- degaal. Het toernooi in Sassenheim stond dit jaar bol van verrassingen. Zowel bij de dames als bij de heren gingen de nummers één geplaatsten in de halve eindstrijd ten onder. Bij de heren won de in deze contreien volslagen ongekende Rob Groen van Bob van Overbeeke, een resul taat waar niemand op gerekend had. In de andere halve finale eli mineerde Hof in drie sets Alfred Gelevert zodat de finale een Be- verwijks onderonsje werd. Omdat de finalisten elkaar goed kenden en omdat Groen tijdens dit toernooi verreweg de sterkste indruk had achtergelaten wist deze Hof vrij gemakkelijk te bedwingen: 6-4, 6-0. Bij de dames B eveneens een paar surprises. In de halve finale zag Ro semarie Verdegaal kans om de als eerste gekwalifeceerde Maureen Meyer te verslaan. Meyer won de eerste set, maar daarna kwam Ro semarie goed terug. De vijftienja rige behaalde via de setstanden 6-3, 7-5 een plaats in de finale. Haar te genstander daarin werd mej. Tha kur die Heiniger in twee sets had geklopt. En tegen haar was de veel jongere Rosemarie Verdegaal niet opgewassen. Via 6-3, 6-1 behaalde mej. Thakur de titel. Al was de finale herendubbel niet van al te grote klasse, spannend was deze eindstrijd wel. Zó span nend, dat de heren regelmatig hun zelfbeheersing verloren en zich af reageerden op ballen en rackets. Van Overbeeke/Verburg wonnen de eerste set, maar Pauwels en Ge- levert kwamen goed terug In de derde set bereikte de spanning een climax bij de stand 10-9 in het voor deel van Van Overbeeke/Verburg. Gelevert verspeelde voor de eerste maal zijn service en daarmee was de partij beslist. Bij de damesdubbel verliep de strijd naar verwachting. Dros en Lomans (eerste geplaatst) versloe gen in de eindstrijd de dames Tom- brock en Fehling (tweede ge plaatst). In het gemengd dubbel ze gevierde het Sassenheimse duo H. Verdegaal/M. Thakur over het koppel Groen/Henneman. In het C-toernooi eveneens enkele verrassingen. Bij de heren won de zestienjarige Van Doornmalen van de als vierde geplaatste De Ligt. Na 7-5 in de eerste set liet Van Door nmalen er verder geen gras over groeien: 6-0. Bij de dames won Rosemarie Ver degaal nu wel de titel, zij het met moeite. Door een betere conditie versloeg zij M. Fehling in drie set: 7-6, 1-6, 8-6. De niet geplaatste dames Schoorl en Schoten pakten tegen Mul- der/Schoonen de overwinning in het dubbelspel. De eindzege in het gemengd dubbel ging naar het koppel Vroegop/De Groot. In de fi nale werd gewonnen van Verdegaal en Kuyk, die als eersten geplaatst In het D-toernooi verliep alles vol gens het geplande schema. Bij de dames won A. Cats van Iskander, •bij de heren won Van der Geest van Barnhoorn. In het herendubbel hadden Strijver en Mooyman geen moeite met Van Dinther/Kort: 6-3, 6-1, ZEILEN - De gebroeders Van Werkhoven hebben het afgelopen weekeinde op het IJsselmeer bij Medemblik het open Nederlands kampioenschap in de 470-klasse gewonnen. AUTOSPORT - De Westduitser Rolf Stommelen heeft met een Por sche 935 een internationale race voor rensportwagens op de Noris- ring bij Neurenberg gewonnen. In de divisie twee (tot 2000 cc) werd de Amerikaan Eddie Cheever met een BMW eerste. WIELRENNEN - De Rus Alexan der Goesiatnikov heeft zaterdag de ronde van Joegoslavië voor ama teurs gewonnen. De ronde werd een dubbel Russisch succes want het team van de Sowjet-Unie ein digde als eerste in het ploegenklas- sement LEIDEN - De competitieindeling van de zaterdagamateurs voor het seizoen '77-'78"ziet er op papier aan trekkelijk uit. Niet alleen de zater dageersteklassers, maar ook de tweede- en derdeklassers kunnen een zestal streekgevechten tege moet zien. Rijnsburgse Boys en Ter Leede krijgen in de tweede klasse het komende voetbaljaar weer ge zelschap van Katwijk. In de derde klasse ontmoet Koudekerk de ge promoveerde streekgenoten ARC en Lisser Boys. In de vierde klasse A zal Randstad Sport het alleen moeten opknappen. Hazerswoudse Boys, SVOW en Sleutels zijn inge deeld in 4B. De volledige indeling ziet er als volgt uit: EERSTE KLASSE A: Barend- recht, Kozakken Boys, Nieuw Lek- kerland, Noordwijk, Quick Boys RCL, RWH, SHO, Spijkenisse, CS Vitesse IJsselmeervogels, Zwalu wen. Zwart Wit '28. De Zwervers. TWEEDE KLASSE B: Amstel veen, De Geuzen, 's-Gravenzandse SV, Jodan Boys, Katwijk, Lyra, Marken, Rijnsburgse Boys, Sport- ver. '35, Ter Leede, Volendam, IJ- muiden, ZCFC, ZOB. DERDE KLASSE BARC, Be Fair, Capelle, DOTO, DSO, DUNO, 's- Gravenzande, HVO, Koudekerk, Lisser Boys, Maasdijk, SC Voorne. VIERDE KLASSE A: Die Haghe Hillegersberg, Hoekse Boys, HPSV, Loosduinen, Monster, Na aldwijk, Randstad Sport, Scheve- ningen, TSB, Vlaardingen, Te Wer- VIERDE KLASSE B: DEVJO DSVP, Hazerswoudse Boys, JAC Rohda '76, Semper Altius, SEV Sleutels, SVOW, SVPTT, Unicum, Zevenhoven. FC Amsterdam speelt gelijk HALMSTAD - FC Amsterdam heeft zaterdagavond in zijn eerste wedstrijd voor de intertoto compe titie in Halmstad gelijkgespeeld met 1-1 tegen Halmstad BK. Bij de rust stonden de Zweden met 1-0 voor. De Zweden namen in de 41e mi nuut de leiding door een doelpunt van Karlsson. Tien minuten na de hervatting zorgde Wegman voor de gelijkmaker. De ontmoeting werd bijgewoond door 2100 toeschou wers. In groep 1 heeft Maccabi Jaffa uit- iaeal, dat zaterdag met 4-3 won van Vojvodina Novi Sad (Joegoslavië) de leiding met drie punten uit twee wedstrijden. Tom Dekker heeft zijn contract met NAC voor een jaar verlengd. De 24-jarige linkervleugelverdedi ger, die aanvankelijk een meerjarig contract wenste, had ook aanbie dingen van MVV en FC VW LEIDEN - De derde aflevering van de strijd om het Nederlands kampioenschap Oval Ra cing werd gisteren beheerst door twee zaken: het grote aantal botsingen dat zich voordeed en het spectaculaire optreden van Escort- rijder Albert Verhoef. Door die crashes werd het rennersveld stevig uitgedund en liep het programma gedeeltelijk in het honderd. De finale in de Standaardklasse moest bijvoor beeld voortijdig worden afgevlagd omdat her en der onderdelen en auto's over de baan la gen en voor de eindstrijd in de Superklasse kwamen slechts zes wagens aan de start. Vóór en tijdens de wedstrijden op het terrein achter de Groenoordhal werden, op bevel van de gemeente, geluidsmetingen gehouden. Ondanks het monteren van dempers kregen sommige coureurs van de organisatie toch een startverbod opgelegd, omdat het maxi maal toegestane aantal decibellen ruim schoots overtreden werd. Gevolg was, dat slechts 48 wagens aan de start verschenen. Tijdens de races zou dit aantal snel teruglo pen als gevolg van de vele botsingen die zich voordeden. Vooral in de bocht bij de Willem de Zwijgerlaan gingen nogal wat coureurs in de fout waardoor de kraanwagenbestuurder handenvol werk kreeg. De ruim duizend toe schouwers zagen een aanvankelijk zeer boeiende finale in de Standaardklasse volle dig uit de hand lopen toen twee, drie wagens bovenop elkaar klapten in die al eerder ge noemde moeilijke bocht. Aan de overkant vloog ook de op dat moment nummer twee liggende Wijsman in de hekken, maar tot zijn geluk zwaaiden de baancommissarissen op datzelfde moment met de rode vlag, ten teken van stopzetting van de wedstrijd. Van Goor, die toen leidde, werd tot winnaar uitgeroe pen, Wijsman werd tweede, Steenpaal derde. In de Sportklasse ging Martien van de Wal als laatste weg, om als eerste aan te komen. Bin-, nen een mum van tijd had hij zich door he hele veld naar voren gewerkt. Hut were tweede, Kuper op ruime afstand derde. In de Superklasse kwamen slechts zes wa gens aan de start, maar het spectaculaire rijden van Albert Verhoef vergoedde voor de toeschouwers veel. Als een raket stormde hij naar voren en in fraaie stijl won hij onbe dreigd. De Volkswagen van Mans eindigde als tweede, Schaper werd derde. Ook in de Sterrenrace heerste Verhoef. Oranje wera' tweede, Burggraaf derde. AD VAN KAAM

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12