Kuiper in dominerende rol Smit opgelucht 'Wat Thurau laat liggen, pak ik op' Zoetemelk moet op Tourmalet „terug schakelen" Ploeg van Post rijdt meeste prijzengeld bijeen in eerste Tonrdagen PAGINA 10 MAANDAG 4 JULI 1977 SPORT SPORT SPORT H SPORT SPORTB SPORT H SPORT SPORT H SPORT SPORT PAU - De kleine Lucien van Impe lachte maar eens. De win naar van het vorig jaar voelt zich sterk als de bergreuzen het pa norama veranderen. De strijd met Hennie Kuiper om de "Bol- lentrui" is voor hem slechts van ondergeschikt belang, omdat hij opnieuw aast op de Tour zege. "Op de Tourmalet heb ik me voor het eerst goed getest", ver telt de Belg glimlachend. "Ik klom zeer goed, dat geeft me het nodige vertrouwen. Maar ik weet, als het nog zwaarder was geweest en de Pyreneeën langer hadden geduurd, dat dan Joop Zoetemelk geen vooraan staande rol meer gespeeld had. Hij moest ook terugschakelen op de tourmalet". Zoetemelk vond dat geen ne derlaag. "Het was hooguit drie honderd meter", verdedigde de Nederlander zich. "Omdat ik niet in Zwitserland heb gereden kom ik ten opzichte van de cou reurs, die daar wel zijn geweest in het hooggebergte iets tekort. Maar ik rijd met de dag beter. In de Alpen moet het toch gaan gebeuren". Gerrie Knetemann heeft zijn schoonvader, slager Donker uit Krommenie zaterdag geen pas send veijaardagsgeschenk in de vorm van een ritzege kunnen geven. De "Kneet": "Ik kon daar niets aan doen. Hij had maar een betere dag om te ver jaren moeten uitkiezen". Fleurance, waar de Tour dit jaar is gestart, zal definitief in 1979 weer de Tourt-start ver zorgen. De Zuid-Franse ge meente heeft op aandrang van burgemeester Messegue het benodigde geld op tafel gelegd. Zoals bekend begint de Tour in 1978 in Leiden. Jan Raas heeft in Frankrijk tijdens de Tour ook de tandarts moeten bezoeken. Een verloren vulling verschafte hem zoveel ongemak, dat hij aan zijn gebit moest worden geholpen. Eddy Merckx bewaarde on prettige herinneringen aan de de Tourmalet, waar hij ruim twee minuten afstand moest nemen van de koplopers. "Ik kreeg op een gegeven moment geen adem meer. Het was net of ik stikte. Omdat ik me niet wilde forceren heb ik m'n nor male tempo gereden. Voor me in de verte zag ik de gele trui, dus ongerust maakte ik me niet. Maar als ik op dat moment had geweten, dat ik zoveel achter lag, had ik dat beslist wel ge daan". Hoewel er flink wat geld bin nenkomt bij de Raleigh-ploeg, moest Peter Post in Vitoria toch veel van de winst afstaan. De ploegleider had in de rit naar Spanje maar liefst elfmaal het verbod om te ravitailleren over treden, waardoor in totaal 1100 frank boete moest worden be taald. Tienkamp-record RIGA - Aleksander Grebenjoek uit de Sowjet-Unie heeft dit week einde in Riga zijn Europese record op de tienkamp (4/5 september 1976, Talence) verbeterd. Grebe njoek kwam tot een totaal van 8.478 punten, zijn vorige topprestatie, waarbij de tijden ook met de hand werden opgenomen, lag tien pun ten lager. Grebenjoek verbeterde in Talence in 1976 het Europese re cord van zijn landgenoot Nikolai Avilov, wiens tijden electronisch werden gemeten, hetgeen ongun stiger is, met veertien punten. Hij verbeterde het record echter dank zij het slotnummer, de 1500 meter, waarop hij met een winst van zeven seconden net voldoende punten veroverde om zijn oude recordpres tatie te overtreffen. WIELRENNEN- Jos Schipper is zaterdag eerste geworden in de profwielerronde van Kruiningen. Fons van Katwijk eindigde op 22 seconden als tweede. Pronk moet al afhaken PAU - Bert Pronk loste de ver wachting niet in. Waar anderen met gemak het hooggebergte wis ten te bedwingen, moest de ge brilde Scheveninger na zijn reeds opgebouwde reputatie als klim mer meedogenloos afhaken. Een oorzaak weet Bert Pronk ook zelf niet. "Ik heb ineens slechte mo menten. Zo'n moment kreeg ik ook vlak voor de Tourmalet". Hetgeen funest is voor een klim mer. Pronk, die in dienst van de ploeg op de Aspin het tempo lang had aangegeven, klapte ineen. "Ik weet niet wat het is. Ik reed niet als anders. In Zwitserland kon ik me met Van Impe meten en nu niet". Pronk viel terug in een groepje met Rouxel, Ovion en de Spanjaard Esparza. Aan de voet van de Soulor, de eerste aanloop naar de Aubisque kwam het vier tal weer bij, waardoor Raleigh met ook Thurau en Kuiper in de spits weer optimaal de kansen voor het ploegenklassement kon verdedigen. In de 18 kilometer lange klim, kwam drie kilometer van de top opnieuw het einde voor Pronk. Rouxel, die ook werd gelost, klampte zich alsnog aan de leiders vast, maar op de koude helling was dat er voor Pronk niet bij. De winnaar van de Ronde van Luxemburg: "Ik was goed hersteld en meestal gaat het op deze col wat langzamer, omdat het stijgings percentage niet zo groot is. Maar het lukte niet. Ruim twintig kilo meter lang heb ik daarna met Fer dinand Julien op een minuut gele gen, maar ik kon er niet meer voor een tweede keer bijkomen". Cricket uitslagen DEN HAAG - De uitslagen van za terdag gespeelde inhaalweds trijden in de hoofdklasse van de na tionale cricketcompetitie zijn: UD-HBS 1-5: UD: 103 all out. HBS 104 voor 3; HBS wint met zeven wickets. Quick Den Haag-VOC 5-2; Quick: 131 all out, VOC: 117 all out; Quick Den Haag wint met 13 runs. HCC-ACC 5-1; HCC: 168 voor 6, ACC: 167 all out; HCC wint met vier wickets. ZONDAG Quick Den Haag - ACC 2-5; Quick Den Haag: 98 all out, ACC: 99 voor 8; ACC wint met 2 wickets. Rood en Wit -HBS 1-5; HBS: 188 voor 4, Rood en Wit: 86 all out. HBS wint met 102 runs. VOC-HCC 5-2: VOC: 196 voor 9, HCC: 143 all out. VOC wint met 53 runs; Hercules - UD 5-1; Hercules: 123 all out, UD: 68 all out. Hercules wint met 53 runs. Raymond Delisle telkens trachtte te attaqueren. Zyn ploeggenoot Joop Zoetemelk: „Dat was de af spraak. Delisle is een kenner van de Pyreneeen. Als hij wat kon onder nemen, zou hy het doen". Maar Hennie Kuiper stak een spaak in het wiel en besteeg met machtsver toon de Tourmalet, waarop duizen den toeschouwers een plaats had den gevonden. Maar in de flarden van het wolkendek, bleven er meer kandidaten dan alleen de Neder lander. Ook de formidabel klim mende Lucien van Impe, Zoete melk, Thevenet, Andiano, Laurent, Galdos, Aja, Martin en Martins. Ondanks de controle van Kuiper pakte Van Impe de superpremie en bleef er voor de ex- wereldkampioen nog 1350 frank o- ver voor de tweede plaats. In de afdaling redde Hennie Kuiper voorlopig de tour voor Didi Thurau. Want niemand kreeg gelegenheid van de Raleigh-kopman om verder te gaan. Hij ontregelde zoveel mo gelijk het tempo, om de drager van de gele trui in gezelschap van Merckx en nog twee Spanjaarden terug te laten komen. De gelukkige leider van het algemeen klasse ment „Ik zat helemaal stuk. Dui zenden sterren zag ik voor m'n ogen. Ik weet de oorzaak. Ik heb te lang bij de besten willen blijven. En verder ben ik een man van het grote verzet. Kom ik op de „23" (een kleine versnelling voor in de cols), dan kan ik dat niet draaien". Dat Hennie Kuiper de kop in be dwang hield, was voor Didi Thurau niet zo uitzonderlijk. „In zijn posi tie was dat toch normaal. Als het andersom was geweest, dan had ik dat ook gedaan". Maar de overheer sende rol van Hennie Kuiper was nog niet uitgespeeld. Terwijl Bert Pronk in een klein groepje vlak voor de beklimming van de in nevel gehulde Aubisque weer bijkwam, gaf Hennie Kuiper op de laatste grote col het tempo aan. Om zelfs de niet zo moeilijk te beklimmen bergketen als eerste te nemen. Het veroorzaakte het opnieuw af haken van Bert Pronk, waardoor veel tijdverlies werd geleden voor het ploegenklassement en ook het wegvallen van Luis Ocana, die zich in eigen omgeving in de twee eerste cols nadrukkelijk in de beklim ming had gemanifesteerd, maar nu de klap van de man met de hamer kreeg. De grote Ocana, waar weinig meer vanaf straalt, verzuimde om voldoende te eten en verspeelde op deze manier vele kostbare minuten. Frisol-manager Piet Liebregts: „Voor zo'n klasse-coureur als Ocana is het toch onbegrijpelijk dat hij vergeet te eten. Je kunt je wel eens sterk voelen, maar dan nog weet je, dat een onvoorzichtigheid je kan opbreken". Hennie Kuiper kwam daarna ook nog op de laatste col van de vierde categorie als eerste boven teneinde definitief in het bezit te komen van de leiding van het bergklassement. Hoewel in Pau de jury zich vergiste en Van Impe de mallotige mazelen- trui toewees, had Kuiper daar het recht op, hetgeen zondagmorgen werd hersteld. „Ik wilde die trui graag hebben", sprak Kuiper, na dat hij zich nogmaals voor Thurau had ingezet voor de eindsprint, die de Duitser magnifiek wist te win nen. „Niet dat ik speciaal op dat bergklassement ga rijden, maar ik had nu al zoveel punten, dat het me leuk leek om als beloning deze trui te krijgen". PAU - Voor Theo Smit schil derde de Tour-tragedie zich weer af. De sprinter, die met veel moeite over het hoogge bergte komt, leek zijn nieuwe Waterloo te krijgen op de Col d'Aspin, de 'eerste berg van enige importantie, die de kara vaan kreeg voorgeschoteld. Smit moest direct al afhaken en met daarna ook nog de Tourma let en de Aubisque voor de wie len werd zijn tocht een lijdens weg. "Ik heb niemand gevraagd op me te wachten, omdat ik zelfhef beste wist hoe ik er voor stond", verzuchtte Smit die ondanks alle moeilijkheden tpch in de laatste groep in Pau aankwam. "Ik kon niet meer op een gege ven moment. Ik zwalkte over de weg. Tot tweemaal toe heb ik willen opgeven. De eerste keer heeft Piet Liebregts me moed ingepraat. Maar toen later de ploegleiderswagen weg was, had ik me voorgenomen om af te stappen. Ik weet niet of ze het gezien hebben,maar opeens kwam de ploegleiderswagen weer teruggereden en werd ik opnieuw op de fiets gezet. Toen ik de volledig naar achteren ge reden Balague passeerde, kreeg Hockeyteam in Canada naar winst TORONTO - De Nederlandse he ren hockeyploeg. die een tournee maakt door Canada, heeft de eerste twee wedstrijden met ruim verschil gewonnen. Nadat Nederland in de eerste ontmoeting Ontario, in het Lamportstadion in Toronto, met 7-2 had verslagen, won Oranje za terdag (ook in Toronto) met 7-1 van een selectieploeg van Oost-Ontario. De Nederlandse treffers werden gemaakt door Ties Kruize (3x), Pe ter van der Horst (3x) en Tom van 't Hek (lx). Bruuce Eede maakte voor Oost-Ontario het enige doelpunt, voor de rust, uit een strafbal. ik weer moraal. Voor de Aubis que kwam ik zelfs in de laatste groep, waardoor ik wat gemak kelijker kon meekomen. Met wat suikerwater is het toch nog gelukt". In Vitoria, waar Theo Smit zelfs naar een vijfde plaats spurtte, was hij opgelucht over de be dwongen Pyreneeëntoppen. "Hoewel we nog niet alles ach ter de rug hebben, ben ik opti mistisch voor de toekomst". TOCH NOG EEN BOM VITORIA - De verwachte moeilijk heden met de Baskische afschei dingsbewegingen hebben de derde etappe van de Tour niet geteisterd. In het Spaanse baskenland werd al leen met amnestievlaggen en stic kers op de politieke situatie gewe zen. Niettemin was er toch nog een bomontploffing op de beklimming van de Col d'Ispeguy vlak voor de Spaanse grens. De Tour-directie maakte via de ra dio geen melding van dit incident. Alleen via de interne communicatie werd er over gesproken, omdat de ontploffing, lang voordat de kara vaan het punt passeerde, slechts rotsblokken op de rijweg had ver oorzaakt. Hoewel officiële gegevens uitbleven werd er gesproken over een advokaat en een deurwaarder, die zich met het fabriceren van een bom een prettige zondag hadden willen beloven. Hun produkt was echter zo amateuristisch samenge steld, dat zij zichzelf het meest ver wondden. Ook twee kinderen wer den door vallende stenen licht ge wond. in Pau alle beschikbare truien ver overde. Dat de „bollentrui" voor het bergklassement zondagavond weer aan specialist Lucien van Impe moest worden gegeven, mocht de pret niet drukken. De Nederlandse formatie is in de eerste dagen van de Tour het meest succesvol en reed tot nu toe het- rpeeste prijzengeld bijeen. „M'n voorspelling is uitgekomen", sprak Peter Post opgetogen. „An deren hebben aan Hennie Kuiper getwijfeld. Dat gaf van buitenaf enige wrijving. Maar ik heb m'n vertrouwen aan hem gegeven. Hoe hij daar boven heeft gereden, is on gelooflijk. Dat had ik nog nimmer van hem gezien. Ik wist wat ik aan Kuiper zou hebben. In de eerste plaats omdat ik hem goed ken en ten tweede omdat ik weet wat de Tour de France is". De tien minuten voorsprong waarmee Luis Balague aan de As- pin begon, mocht voor het verdere verloop van de strijd geen naam hebben. De Spanjaard had op de top nog ruim een minuut over en werd daarna door zijn geforceerde „Ik had al zoveel afgezien, dat ik dacht, laat maar zitten. Je kunt mis schien nog wel een gat dichtrijden van twee minuten, maar dan moet ie er weer af. Dan ben je waarschijn lijk nog meer gedemoraliseerd". Op weg naar het „dak" van de tour vielen er echter nog meer klappen. Ook Bert Pronk, die in het Zwit serse hooggebergte vlak voor de Tour steeds beter ging rijden, kwam in moeilijkheden. Vooral omdat bovenop de top van de Tourmalet twee superpremies wa ren te verdienen ter nagedachtenis aan Henri Desgrange, de stichter van de Tour, wera er nog meer strijd geleverd. Ook Eddy Merckx moest zich gewonnen geven en even later ook Didi Thurau, die voordien met veel machtsvertoon met de besten naar boven was ge klommen. De gele trui verloor zelfs meer dan een minuut aan de ontketende kopgroep, waarin de Fransman VOETBAL - Het Argentijns voet balelftal heeft gisteren met 1-0 ge wonnen van Joegoslavië. Het enige doelpunt werd gescoord door Pas- sareüa, een kwartier voor tijd. PAU - De genoegdoening was groot. Hennie Kuiper, de vaak in zichzelf gekeerde kopman van Raleigh, uitte ook nu geen kreten van ontzag Voor hemzelf was het belangrijk, dat hij de innerlijke strijd had ge wonnen. Dat hij erbij was, toen de Tour in de beslissende eerste fase kwam. "Ik ben juist met deze etappe lang met mezelf bezig geweest. Ik wist, dat het hier moest gebeuren". Ook was Hennie Kuiper blijdat hij anderen ervan had overtuigd, dat hij ook iets voor iemand anders kon doen. "Niet alleen denk ik dat ik heb aangetoond een goede kopman te zijn, maar ook dat ik me in be paalde gevallen ondergeschikt wil maken. Er wordt zoveel gepraat. Niet tegen mij, maar ik voel dat. Een intuïtie bij vooral Duitse men sen. Die denken, dat ik Thurau wil verdringen. Ze zeggen niets, maar dat merk ik gewoon". Waarna Kuiper vol trots het sys teem van de ploeg roemt, waarin de verzamelde vedetten allemaal een kans krijgen. "Als ik er niet bij ben, dan is Knetemann of Pronk er. Nu was het de beurt voor urauen Thu rau zal ik niet aanvallen Dat is lo gisch. Maar wat hij laat liggen,dat pak ik op. Zo is iedereen content in de ploeg en blijven er goede resulta ten". Vergeten waren de vijftien secon den, die Kuiper in de finale van de eerste etappe verloor. "Ik weet het. Als kopman word je niet aangeno men om vijftien seconden te verlie zen. De stemming op de kamer zijn knecht Jose de Cauwer had hem 's avonds de huid volaescholden) was er niet best. Maar ik had José be loofd, dat ik zaterdagavond bij de eerste tien van het klassement zou staan. Ik ben een diesel, die op toe ren moet komen. En als het een af valrace is kan het niet beter voor mij zijn". Hij voelt zich ontspannen. En ana lyseert op z'n gemak de koers. "Het grote geluk voor Didi was, dat Merckx nog achter hem zat. Nu kon hij wat gemakkelijk terugkomen. Mij zouden ze toch niet alleen weg laten rijden. En Van Impe kon door mij niet weg komen. Bernard The venet is er ook niet één, die zegt dat we onze borst moeten natmaken. En op de Tourmalet moest Joop Zoete melk ook wat terrein prijsgeven. Nee, toch blijft voor mij Merckx een tegenstander van formaat. Ik zou het niet vreemd vinden,als hij langs de kust nog een stunt van formaat uithaalt". Bang van zijn opponenten is Hen nie Kuiper niet. Hij demoraliseerde zelfs zijn tegenstanders door op de laatste col van de vierde categorie van kop af om de punten te spurten. "Ik blijf als dat kan punten verza melen voov het bergklassement. Wantje weet maar nooit. Ik zou lie ver het bergklassement winnen, dan dat ik in het eindklassement in plaats van tiende vijfde zou wor den. Want dat telt toch ook niet, en het bergklassement geeft ten minste nog wat. Nochtans rijd ik voor de eindzege. Ik ben blij, dat Peter Post het volledige vertrouwen in me heeft geschonken. Over ruim een week zullen we wel verder zien. Want nu al denk ik aan Alpe d'Huez". Na de grote cols was het gisteren een dag voor grappen in de Tour. Kneteman (links) en Pronk wilden elkaar wel even omarmen voor de fotograaf. NAAR 't NOORDEN. 5JULI.5eET. 138km V par'js - Blanqueforl SLJean# ^#)B0RDEAUX JaugeVw VITORIA - De Tour zal de komende elf etappes het domein van de sprinters zijn. Een conclusie, die al voor de zwaarste Pyreneeenrit kon worden getrokken en door de toppers in het peloton nog eens werd bevestigd. Want de Aspin, Tourmalet en Aubisque zorgden voor een automatische schifting. Na drie etappes is het aantal kansheb bers op de eindzege gereduceerd tot veertien. Toch is de Tour nog niet echt be gonnen. De groten verzuimden in de zware zaterdagrit werkelijk te rijden ei\£isteren werd op weg naar het SpaaAse Vitoria met alle onge schreven wetten gespot. Slechts op de cols werd er even werkelijk ge fietst. Maar daarna geloofden de overgebleven 98 renners het wel en mocht de Spanjaard Jose Nazabal eenzaam naar de finish rijden, die was voorzien by de grote limonade- fabriek van zijn sponsor. De zaterdagrit over de inmiddels klassieke bergtoppen gaf meer vol doening. In de eerste plaats omdat Hennie Kuiper een overheersende rol speelde en door zijn toedoen gele truidrager en ploeggenoot Didi Thurau zelfs de etappe kon winnen. Een glorieuze dag voor de ploeg van Peter Post, die zaterdagavond inspanning gedreven naar het leger naamlozen. Al op de Aspin liet Hennie Kuiper zien, dat hij vooral deze etappe ernstig zou opnemen. Hij spurtte achter klimmer Pedro Torres als derde naar boven. Op 1489 meter hoogte werd de eerste afscheiding tot stand ge bracht. Opvallend was het lossen van Gerrie Knetemann, die de in spanning van de vorige dag moest bekopen. Knetemann kwam echter weer terug om in de aanloop naar de Tourmalet wederom af te haken. Door Hans Coolegem Didi Thurau juicht na zijn sprintzege in de tweede etappe, die hij kon behalen dankzij Hennie Kuiper. Villemiane (links) en Merckx (midden) arriveren „te laat". Uitslag tweede etappe: 1. Thurau (Wdl-Raleigh) van Auch naar Pau over 253 km in 8.11.08,2. Villemiane (Fra-Gitane) z.t., 3. Merckx (Bei- Fiat), 3. Rouxel (Fra-Mercier), 5. Thevenet (Fra-Peugeot), 6. Van Impe (Bel-Lejeune), 7. Andiano (Spa-Kas), 8. Aja (Spa-Teka), 9. Galdos (Spa-Kas), 10 Kuiper (Ned-Raleigh), 11. Zoetemelk (Ned-Mercier), 12. Laurent (Fra- Peugeot), 13. Mesiet (Fra-Gitane), 14. Delisle (Fra-Mercier) allen de zelfde tijd als Thurau 8.11.08, 15. Pronk (Ned.-Raleigh) 8.18.17, 19. Ocana (Spa-Frisol) 8.23.49,25. Lub- berding (Ned-Raleigh) z.t., 36. Bal (Ned-Fiat) z.t., 37. Knetemann (Ned-Raleigh) z.t., 43. Wellens (Bel-Frisol) z.t., 52. Nickson (Eng- Raleigh) 8.33.45, 62. Karstens (Ned-Raleigh) 8.51.29, 64. Van Kat wijk (Ned-Raleigh) z.t., 66. Schep- mans (Bel-Frisol) z.t., 76. Rosiers (Bel-Frisol) 8.51.29, 79. Van Loysch (Bel-Frisol) z.t., 83. Van Wesemael (Bel-Frisol) z.t., 89. Schuiten (Ned-Lejeune) z.t., 90. Raas (Ned- Frisol) z.t., 91. Van de Hoek (Ned- Raleigh) z.t., 92. Smit (Ned-Frisol) z.t., 98. Den Hertog (Ned-Frisol) z.t. Romero (Spa-Frisol) en Pesarro- donna (Spa-Kas) staakten de strijd. Derde etappe, van Oleron St. Marie 248 km: 1. Nazabal (Spa-Kas) 7.35.30,2. Van Linden (Bel-Bianchi) 3. Sercu (Bei-Fiat), 4. Es- classan (Fra-Peugeot), 5. Smit (Ned-Frisol), 6. Rouxel (Fra- Mercier), 7. Thaler (Wdl-Teka), 8. Raas (Ned-Frisol), 9. Thurau (Wdl- Raleigh), 10. Delepine (Fra- Peugeot), 11. Karstens (Ned- Raleigh), 12. Teirlinck (Bel-Gitane), 13. Hoban (Eng-Mercier), 14. Bour- reau (Fra-Peugeot), 15. Wesemael (Bel-Frisol), 30. Kuiper (Ned- Raleigh), 31. Lubberding (Ned- Raleigh), 34. Knetemann (Ned- Raleigh), 37. Nickson (Eng- Raleigh), 46. Schepmans (Bel- Frisol), 47. Zoetemelk (Ned- Mercier), 54. Bal (Ned-Fiat), 58. Wel lens (Bel-Frisol), 68. Van Impe (Bel-Lejeune), 71. Merckx (Bei- Fiat), 72. Thevenet (Fra-Peugeot), 75. Ocana (Spa-Frisol), 77. Schuiten (Ned-Lejeune), 82. Pronk (Ned- Raleigh), 88. Den Hertog (Ned- Frisol), 95. Van den Hoek (Ned- Raleigh), 97. Van Katwijk (Ned- Raleigh) allen dezelfde tijd als Van Linden 7.40.45. Algemeen klassement: Thurau (Wdl-Raleigh) 23 uur, 7 min., 10 sec., 2. Merckx (Bei-Fiat) op 8 sec., 3. Laurent (Fra-Peugeot) op 0.13, 4. Van Impe (Bel-Lejeune) op 0.14, 5. Zoetemelk (Ned-Miko) op 0.18, 6. Thevenet (Fra-Miko) op 0.19, 7. Galdos (Spa-Kas) op 0.24, 8. Rouxel (Fra-Miko) op 0.26, 9. Villemiane (Fra-Gitane) op 0.31, 10. Mesiet (Fra-Gitane) op 0.32, 11. Dlisle (Fra-Miko) op 0.35, 12. Kuiper (Ned-Raleigh) op 0.37, 13. Aja (Spa-Teka) op 0.39, 14. Andiano (Spa-Kas) op 1.57, 15. Pronk (Ned- Raleigh) op 7.27, 16. Julien (Fra- Lejeune) op 8.03, 17. Martins (Por- Kas) op 9.42, 18. Martin (Fra-Miko) op 9.54, 19. Ocana (Spa-Frisol) op 13.07, 20. Agostinho (Por-Teka) en Bruyere (Bei-Fiat) op 18.11, 23. Knetemann (Ned-Raleigh)op 18.14, 24. Lubberding (Ned-Raleigh) op 18.23,31. Bal (Ned-Fiat) op 18.46,75. Den Hertog (Ned-Frisol) op 41.18, 79. Raas (Ned-Frisol) op 41.27, 81. Schuiten (Ned-Lejeune) op 41.47, 82. Karstens (Ned-Raleigh) op 43.46, 86. Van Katwijk (Ned- Raleigh) op 46.21,87. Van den Hoek (Ned-Raleigh) op 46.22, 89. Smit (Ned-Frisol) op 46.41. Algemeen bergklassement; 1. Van Impe 70 pnt, 2. Kuiper 66,3. Delisle 36, 7. Zoetemelk 19. Algemeen ploegenklassement: 1. Miko 69.21.24,2. Kas 69.26.38,3. Ra leigh 69.29.01, 9. Frisol 70.33.38. Puntenklassement: 1. Thurau 60,2. Esclassan 60,3. Rik van Linden 53. ^Tora UJolenhomp Haarlemmerstraat 1-3 Vl^, Telefoon 071 - 12 37 84

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10