LEIDSCH DAGBLAD Bonden tegen bundeling Heineken in Zoeterwoude "Veel haringvissers straks werkloos" AeeédS Ten koste van de brouwerijen in Amsterdam Betty Stöve haalt finale opWimbledon iim cwenr EG: Palestijnen hebben recht op eigen staat vandaag RABAT-H0UT DE H0UTBAAN Meeuwis meer dan'n halve eeuw eerlijh eiken Politie in Gelderland uiterst waakzaam TIJDELIJKE AANBIEDING aantrekkelijke kortingen OPEL KADETT en OPEL KADETT CITY zolang de voorraad strekt! Het Motorhuis DONDERDAG 30 JUNI 1977 OPGERICHT 1 MAART 1860 35280 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De directie van Heineken brouwe rijen overweegt volgens de vakbon den om de Amstel Brouwerij aan de Mauritskade in Amsterdam te slui- (Van één onzer verslaggevers) ZOETERWOUDE/AMSTERDAM - De Industriebonden NW en NKV vermoeden dat Heineken van plan is om de nieuwe brouwerij in Zoeterwoude de komende jaren fors uit te breiden. Dat zou ten koste moeten gaan van de twee Heineken-brouwerijen in Amsterdam. Op dit ogenblik wordt in Zoeterwoude jaarlijks zo'n 2 miljoen hectoliter bier geproduceerd, maar er zijn uitbreidingsmogelijkhe den tot 10 a 12 miljoen. Heineken in Amsterdam opgelost •worden en niet in Zoeterwoude. Kuhlman (NW): "Destijds is er ge zegd, dat nieuwbouw in Zoeter woude nodig was voor twee din gen: de verplaatsing van de Heineken-brouwerij uit Rotterdam en het opvangen van de omzetstij ging. Dat is afgelopen maandag op nieuw tegenover ons herhaald." De bonden baseren hun den op de mededelingen, die giste ren zijn gedaan aan het Heineken- personeel. Aangekondigd werd, dat er problemen ontstaan voor de brouwerij aan de Mauritskade (800 man personeel), wanneer de ge meente Amsterdam het onlangs ter visie gelegde ontwerp- bestemmingsplan voor de omrin gende Oosterparkbuurt ongewij zigd zou goedkeuren. Het zou betekenen dat er proble men rijzen bij de aan- en afvoer van het bedrijf omdat er slechts Ondanks die toézegging in de wen sen van ondernemingsraad en ge meente Amsterdam zijn er het afge lopen jaar toch administratieve uitrit overblijft. Verder moet diensten overgeplaatst van Am- volgens het plan een aantal sterdam naar Zoeterjyoude. Op het brouwerij-eigendommen worden ogenblik werken onteigend en komen er strengere bij ^Heineken^ voorschriften voor lawaai- luidsoverlast. Zoeterwoude 900 man. De ge- helft is ingeschakeld bij de produk- tie, de andere helft is administratief en research-personeel. Een woordvoerder van Heineken ontkende vanochtend, dat de be lli woongebied Heineken zegt dat deze factoren doeling van de studie zou zyn aanleiding zijn om zich te gaan be- uit Amsterdam te vertrekken en raden over de vraag of het nog lan- hele bedrijf te concentreren in Zoe- ger mogelijk is midden woongebied het brouwerijbedrijf in produktie te houden. Binnen zes maanden zal Heineken een beslis sing nemen, waarbij ook rekening zal'worden gehouden met proble men op het punt van afvalwater en de zeer krappe steeds moeilijker wordende arbeidsmarkt in Am sterdam. Op een inderhaast in Hazerswoude heiegde persbijeenkomst zei dis trictsbestuurder van het NW, Ger- rit Kuhlman, gistermiddag het ge voel te hebben dat het bestem mingsplan wordt aangegrepen om in Amsterdam een saneringsplan te kunnen doorvoeren. "Het beroerde van de situatie is dat de argumen ten die Heineken vandaag aanvoert voor de brouwerij aan de Maurits kade morgen gebruikt kunnen worden voor de brouwerij aan de lste Van der Helststraat (700 man). Een simpel optelsommetje leert, dat er weer 1500 arbeidsplaatsen in Amsterdam op de tocht staan", al dus de NW-woordvoerder. Amsterdam Volgens de vakbonden NW en NKV moeten de problemen van terwoude. de vestiging in Zoeterwoude is dat daar nog vele mogelijkheden i de haringvan- loosheid en een bijzonder negatief bedrijfsresultaat. Ik weet niet of die Buiten- bedrijven dergelijke klappen zul len kunnen opvangen". De heer Parlevliet meent van de 119 juli niet IN VUREN- EN HARD HOUT VANAF 14,80 P. M2 TOCH EVEN KIJKEN BIJ zelf bouwcentrum zijldijk 22 - leiderdorp tel. 071-899311 op het terTein van de Verenigde Touwfabriek DEN HAAG - ff beperking (SP/ANP) - Minister Van Mlnlster Van der Stoel der Stee (visserij) zal zich landse Zaken noemde het Engelse niet zonder slag of stoot haringvangstverbod op de Noord- neerleggen bii het besluit zee voorbarig. Hij meende dat niet EG-vergadering op 18 en 19julimet neerleggen OIJ net uesi i aUe mogelijkheden tot overleg zijn veel heil te kunnen verwachten. Ik van de hi ritten om ae na- UjtgepUt. De Europese commissie verwacht dat de Engelsen wel voet ringvangst in hun deel van heeft de moed dan ook nog niet op- bij stuk zullen houden bij hun eis de Noordzee tot het einde, gegeven, zo verklaarde Van der daterditjaar helemaal niet van het jaar te verbieden. ^toel vannacht. T-t ja uj j u u i Ik zie niet m waarom men niet tot Door dit verbod worden - behalve 18 juli heeft kunnen wachten.., zei f.e Engelse vissers zelf vooral de de bewindsman. Op die dag komen Nederlandse haringvissers getrof- de EG.minislers van Landbouw en haringvissers visserii opnieuw bijeen. in Sn J De Katwijkse haringreder N. Par- levliet verwacht, dat de Engelse be slissing ernstige gevolgen zal heb ben voor de Nederlandse vloot. Parlevliet "De schepen "Pe Nederlandse worden door dit besluit in hün toe komstmogelijkheden ernstig be perkt", aldus Van der Stee. Hij deelde mee binnenkort - op uit- nodiging van de Britse regering - d^tóïiits'lJitend'zijn aangewe- naar Londen te gaan om over het zen hari om hunJjaar goed te fff!3"!?. V?ngS'Verbod te gaa." maken, komln nu voor de kant te - - liggen. Wat dat zal betekenen kunt u wel raden. Dat betekent werk- haring mag worden gevist in de Noordzee. Dat deden ze als enig EG-land tijdens de vergadering deze week ook al. Bovendien heb ben zij de biologen achter zich staan. En dat, terwijl de situatie nooit zal verbeteren voor de ha ringstand, zolang" de Denen met hun sprotvisserij vele tonnen jonge haring voor onze voeten kunnen blijven wegvangen ten behoeve van de vismeelindustrie. Dan kun nen wij net zo goed doorgaan met onze vangst, temeer daar het kraambed van de haring niet in de Noordzee ligt". (Zie ook pagina 9) Massief eiken meubels: met vakmanschap gemaakt. Grote keuze, originele modellen. ,,f OIRSCHOT - Rijkesluisstraat 25 NIEUWKOOP - Dorpsstraat 117 Morgenmiddag drie uur kan sportminnend Neder land via de televisie ge tuige zijn van een histori sche tennisgebeurtenis. Voor de èerste maal in de geschiedenis is een Neder landse doorgedrongen tot de finale van Wimbledon. De 32-jarige Betty Stöve klopte immers gistermid dag de Britse blondine Sue Barker in drie sets. Merk waardig genoeg zal Betty in die finale niet Chris Evert ontmoeten, want die werd heel verrassend uit geschakeld door eep an dere Engelse: Virginia Wa de. Dat gébeurde in wat de Britse bladen noemen "de mooiste halve finale, die men zich kan wensen". En daar wordt dan aan toege voegd "De ander kan men het best vergeten". Over het algemeen wordt Virgi nia Wade als favoriet ge zien door de Engelse jour nalisten, die weinig en thousiast zijn over het ver toonde in de strijd tussen Betty Stöve en Sue Barker. Zij verwijten Sue dat zij "haar werk niet afmaakte". Alleen de Guardian is vriendelijker tegenover de Nederlandse speelster: "De Betty Stöve dankt het chauvinistische Engelse publiek voor het mager applaus, waarmee haar overwinning wordt be groet. Maar ja, ze stond een volledig Britse fi nale in de weg.... charme van Betty Stöve is, dat ze zich niet de hele dag met tennis bezig houdt. Je voelt, dat ze straks haar hoofd op het kussen legt en dan aan heel andere dingen denkt dan aan de partij vjin morgen. Die gewoonte kan haar goed van pas komen in de finale" PAGINA 11 Johnny Rotten is nog niet zo'n rot joch PAGINA 5 Zes vrachtwagens met Chi- leens koper morgen weer in Nederland PAGINA 7 Europese economie ziet er erg somber uit PAGINA 9 Al forse Friese voorsprong in Regenboogwedstrijd PAGINA 13 Oss in nood door golf van sluitingen PAGINA 15 O Bollengrond te duur ver kocht PAGINA 17 LONDEN (SP/UPI) - De negen 242 en 338 van de Veiligheidsraad landen van de EG erkennen de en wijzen verder nogmaals een ge rechten van de Palestijnen op een welddadige oplossing af. Ze spre- eigen vaderland. Zij wensen dat zo ken de noodzaak uit dat Israël de snel mogelijk onderhandelingen op territoriale bezetting die al sedert gang komen over een oplossing van -1967 voortduurt, beëindigt; vragen het conflict in het Midden-Oosten, respect voor de souvereiniteit, de Die moeten worden gevoerd in een territoriale integriteit en de onaf- constructieve en realistische sfeer, hankelijkheid van elke staat en zijn Met deze verklaring hebben de recht om binnen veilige en erkende staats- en regeringsleiders in Lon- grenzen in vrede te bestaan. Zij er- den - aldus waarnemers - de kennen tenslotte dat ook de Pales- nieuwe Israëlische regering willen tijnen hun legitieme rechten heb- waarschuwen. Minister Van der ben. Stoel ontkende dit desgevraagd niet In dat laatste element schuilt het helemaal. „Wij willen dat alle parti- nieuwe van de EG-verklaring. jen zich in dit conflict realistisch Spraken Van der Stoel en z'n colle- opstellen. Maar ik denk niet dat ze ga's bij het uitwerken van die rech- ons in Israël dankbaar zullen ten tot nu toe over het realiseren zijn voor deze verklaring", aldus de van een territoriale expressie, nu minister. Samen met premier Den voegen ze daar dë behoefte aan een Uyl woonde hij gisteren en vandaag vaderland voor de Palestijnen aan de Europese raad in Londen bij. De toe- Zij, maar ook Israël moeten er- negen knopen in hun verklaring kennen dat men over en weer recht aan bij hun vorige uitspraken. Zij heeftop een eigen en veilig bestaan, wensen een oplossing binnen de Een woordvoerder in Tel-Aviv zei, tekst van de befaamde resoluties dat de Israëlische reactie voorna melijk de EG-verklaring zal betreu- Mogelijke acties Zuidmolukkers Veel bewolking In het algemeen veel bewolking met plaatselijk enige lichte regen. Matige tot vrij krachtige zuidweste lijke wind. Minima omstreeks 11 graden. Maxima van 17 tot 21 graden. (Opgemaakt om 11.15 uur) Hoogwater te Katwijk o nor, laagwater o praten. "Ik zal proberen om voor de Nederlandse vissers speciale voor rechten te verkrijgen", zei de minis ter. Hij verklaarde niet onmiddelijk naar Londen te willen afreizen om dat dit momenteel nog geen zin heeft. Van der Stee zei wel dat de Britten overigens het volste recht hebben om op dit moment een vangstver bod - ter voorkoming van het leeg vissen van de Noordzee - af te kon digen, omdat er in "Brussel" geen overeenstemming is bereikt over ARNHEM (ANP) - De waakzaamheid van de politie in de hele provincie Gelderland is vanochtend verscherpt naar aanleiding van berichten die bij de politie zijn binnengekomen over eventuele acties van Zuidmo lukkers. De beslissing om tot verscherping van de waakzaamheid over te gaan is volgens politievoorlichter adjudant K. den Uyl in Arnhem genomen met alle daartoe bevoegbare instanties. Bij Winterswijk (in deze plaats wo nen veel Zuidmolukkers) zijn politiecontroles bij alle in- en uitvalswe gen geplaatst en worden auto's doorzocht. Met karabijn bewapende politiemannen controleren auto's op de Mister- weg, richting Aalten. Bewapende agenten ven de koninklijke mare chaussee en de Winterwijkse gemeentepolitie bewaken het station van Winterswijk. Op het perron lopen ook gewapende agenten in burger. Een vliegtuig van de rijkspolitie, patrouilleerde langs de spoorlijn Win terswijk-Arnhem. De Winterwykse politie heeft geen mededelingen ge daan over de actie. De politie in Arnhem kon vanochtend nog niet zeggen waar de berichten over eventuele acties vandaan komen of waar ze betrekking op hebben. Splinternieuwe FIAT 133 geheel rijklaar voor f 7999,- 1 jaar garantie ongeacht het aantal km. een snelle en korrekte service, bel voor een proefrit HUISMAN 3.V. tel: 144345 Leiden In verband met een lichte modelwijziging in Opel Kadett en Opel Kadett City geven wij tijdelijk bijzonder op de huidige modellen. (splinternieuwe auto's, model 1977) Üw royale Opel dealer als zijnde „schadelijk i vooruitzichten voor vrede in het Midden-Oosten en een aanmoedi ging voor Arabisch extremisme". Exclusieve fietskaart voor regio Leiden en Alphen Op de achterpagina van deze krant treft u vandaag een ex clusieve fietskaart aan van de regio's Leiden en Alphen aan den Rijn. Deze kaart is tot staftd gekomen dankzij een samenwerking tussen het Alp- hens/Leidsch Dagblad en afdeling Kartografie van ANWB. Op de kaart treft u een groot aantal (toeristische) fietspaden aan in uw omge ving.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 1