Friese zeilers Alissa's nieuwste stunt: aan de rol met James Hunt! nemen forse voorsprong Ondanks meespelen Aaron nederlaag honkbalploeg POLAROID v Tijdelijk gratis Polaroid geschenken Holland in Kaagweek 10 punten achter Groeneweg rond met GA Eagles Knappe overwinning van Van Doornmalen Rookverbod in Rusland DONDERDAG 30 JUNI 1977 SPORT Vrij speE x DIREKT-KLAAR FOTOGRAFIE (waarde ca. 30,-) Polaroid foto's zijn direkt klaar. Even nadat u de opname hebt gemaakt, houdt u het resultaat al in uw hand: een perfekte zwart-wit of kleurenfoto! Dit unieke Polaroid direkt-klaar fotografiesysteem bestaat nu dertig iaar. Dit viert Polaroid met een aantal prachtige geschenken (t.w.v. ca. 3 Wat is er fijner dan gestreeld te worden door één van de meest begeerlijke mannen van ons halfrond, oliewei wereldkampioen Formule I: James Hunt? Maar eerst hadden Nieuwe Revu's starreporter Alissa en'DonJuan'Hunt lllBUWB al heel wat afgepraat, in zijn fraaie villa in Marbella. Over zijn ex-vrouw Susy, nu getrouwd met Richard Burton. Over romantiek en jaloezie in de race-wereld. Over Niki Lauda en de risico's van het vak. James Hunt tijdens het diner: 'Ik heb de hele dag al naar je benen gekeken'. Lees deze week Nieuwe Revu. 'n Eersteklas formule SASSENHEIM - Na de derde dag van het open toernooi van de Sassen- heimse tennisvereniging heeft in het herenenkel de als derde geplaatste Leenknecht verrassend zijn partij tegen Van Doornmalen verloren. Na een duidelijke overwinning in de eerste set (6-3) en een even duidelijke zege van Leenknecht (6-2) leken er voor laatstgenoemde geen problemen te zijn om alsnog de partij naar zijn hand te zetten. Doch een verbeten doorvech tende Van Doornmalen bleek uiteindelijk toch de langste adem te hebben en daarmee was de eerste verrassing in het B-toernooi een feit. De andere geplaatste spelers handhaafden zich. Van Overbeeke won ge makkelijk van Van Maarn (6-1,6-1) en Blommendaal en Pauwels kwamen geen van beide nog in actie. Verder versloeg Har Meyer op simpele wijze Hazenberg; de Unicummer stond zijn tegenstander slechts vijf games toe: 6-3,6-2. Ook in het dubbelspel was Meyer succesvol. Samen met zijn part ner Asselbergs werden Breurkes en De Ligt het slachtoffer (6-3, 6-4). Bij de dames deed Maureen Meyer het allemaa! nog beter dan haar man; zij stond haar tegenstander, M. Dros, slechts drie games toe; 6-2;6-l. De als tweede geplaatste Thakur had helemaal geen moeite met Geraerts. Uitslag 6-0;6-0. In het herenenkel C is W. Kuyck als eerste de kwartfinales binnen gedrongen, al kostte hem dat wel de nodige moeite. Kuipers, zijn tegen stander, won gemakkelijk de eerste set en capituleerde pas na een verbe ten strijd; 2-6, 6-3, 7-5. Bij de dames in C won R. Verdegaal van Cats 6-1,6-2. Ellen de Groot, die verrassend goed doet in dit toernooi, behaalde de zege ditmaal tegen W. Rooy: 6-2; 6-1. Hanneke Fehling kwam ook een ronde verder ten koste van E. Faasse (6-2, 6-1), evenals B. Tombrock tegen B. Hoster (6-2, 7-5). E. de Groot zit met haar partner Vroegop al in de halve finale van het gemengd- dubbel C. De Mulaers moesten theoretisch winnen, maar Vroegop en de Groot lieten er geen twijfel over bestaan wie de sterksten waren: 6-4,6-3. In D stootte bij de heren D. Knaap als eerste door tot de halve finales. Deze tennisser speelt tot nu toe verrassend sterk en Van Bulk heeft dat aan den lijve ondervonden. In twee sets moest hijrlven. WARMOND - De traditionele strijd tussen de Hollandse en Friese Regenboogzeilers is weer ontbrand. En op de ope ningsdag van de 57ste Kaagweek hebben de Friezen duide lijk te kennen gegeven dit jaar met de zege te willen gaan strijken. Met Ulrich Jager in de "Anak Mas" voorop namen de noorderlingen bijna tien punten voorsprong op hun Hollandse rivalen. Alleen Hein de Goederen liet zich door de Frie zen niet helemaal inpakken. Op de vrij rustige Kagerplassen nam "Hollander" De Goederen in zijn "Maas" na de start een kleine voorsprong. Nog voor de eerste boei zaten Jager, Amsterdam en Donker evenwel bovenop hem, hun offensieve bedoelingen over duidelijk kenbaar makend. In het eerste kruisrak al sloeg de Friese captain Amsterdam toe en Jager volgde in zijn spoor. Ook Donker dreigde De Goederen voorbij te gaan, maar die liet zich niet nog een keer verrassen. Hij ging op zijn beurt zelfs de twee koplopers te lijf. In eendrachtige samenwerking ga ven de twee Friezen de Hollander echter géén duimbreed toe. Terwijl Amsterdam De Goederen afhield liep de Anak Mas van Ulrich Jager steeds verder weg. Jager "Wij in Friesland zeilen zo'n veertig weds trijden per jaar op het Snekermeer. Kennen elkaar en weten nu echt wel hoe we moeten samenwerken. Enfin, dat zag je". Terwijl de Anak Mas regelrecht op de onbedreigde eerste plaats afste vende duurde het gevecht om de tweede positie onverminderd voort. Het was uiteindelijk Hollan der De Goederen die aan het lang ste eind zou trekken en zodoende de schade voor zijn team nog bin nen de perken wist te houden. Am sterdam bezette de derde plaats vóór de tweede Hollander, De Groot. De Hollandse aanvoerder Jan Metselaar legde beslag op de zesde plaats. Uitslag Holland-Friesland 43-34 3/4. Individueel: 1. Jager (F), 2. De Goederen (H), 3. Amsterdam (F), 4. De Groot (H), 5. Donker (F), 6. Metselaar (H), 7. De Wilde (F), 8. Hettinga (F), 9. Theunissen (H), 10. Kempeneers (H), 11. Ter Beek (F), 12. Booy (H). Uitslagen: Laser-klasse: 1. Van Dorp, 2. Se- gaar, 3. Schuur. Olympia-jollen: 1. Van Wamel, 2. Slieker (Wdl), 3. Möl- lers. Spanker-klasse: 1. Oranje, 2. Frankema, 3. Den Outer. Schakel klasse: 1. Knegt, 2. Velema, 3. Sas. 12-voetsjollen: l.Van Asselt,2. Van Weezenbeek, 3. v.d. Voort. Flying Junior: l.De Jong, 2. Muilaart, 3. Jonker. Vaurlen-klasse: 1.Schriel, 2. Mej. de Ruyter, 3. Kuyper. Ingling-klasse: 1. Fromberg, 2. Brugts, 3. Heukelsveld-Jansen. Solo-klasse: 1. Van Helvert, 2. Zweers, 3. Van Goeverden. Stern- klasse: 1. Van Dam, 2. Nagel, 3. Kuyper. Vrijheid-klasse: 1. Krol, 2. Boeckling, 3. Van Wessem. Regenboog-klasse: l.Van Stave ren, 2. Hof, 3. A. de Groot. Valken klasse: 1. Dagelet, 2. Prins, 3. Juray. Ulrich Jager (94) op kop. Amsterdam en De Goederen (17) zitten nog vlak achter de Anak Mas. DEN HAAG - Jan Groeneweg, NAC's topscorer, is persoonlijk tot overeenstemming gekomen met Go Ahead Eagles over een twee jarig contract. Voor Groeneweg, die niet akkoord ging met de voor waarden die de Bredase club hem bood, wordt een transferbedrag ge vraagd van tussen de 150.000 en 180.000 gulden. De zaak tussen de beide clubs is nog niet beklonken. Vitesse heeft zich aanvallend op twee plaatsen versterkt. Terry Hendriks, 22-jarige spits van Go Ahead Eagles en de driejaar oudere Hans Bleijenberg van Eindhoven, werden voor een periode van twee jaar gecontracteerd. Daar staat te genover dat de komst van Wim Meijers van NEC minder zeker is geworden. NEC schijnt zijn vleuge lspeler toch te willen behouden, nu Tahamata bij Ajax blijft en dus niet naar Nijmegen komt. DE START.. ,/cftV 30 JUNI proloogx (D Raviiaillenng A Heuvel lïpl!j Nieuwe opzet bij Volendam VOLENDAM - De ledenvergade ring van het naar de eredivisie ge promoveerde Volendam heeft gis teravond het licht op groen gezet voor een nieuwe opzet van het be taalde voetbal in het vissersdorp. Besloten is nu amateur- en semi- profafdeling te scheiden. Daarmee lijkt het voortbestaan van betaald voetbal in Volendam zeker. HAARLEM - Nederlandse honkballiefhebbers hebben zich gisteravond kunnen vergapen aan Hank Aaron, de Amerikaan die met een record van 755 homeruns al bij zijn leven een legende is. De 43-jarige Aaron speelde als gast met het Neder landse team tegen een Ame rikaans al star team. RA fff Hank Aaron, hier met twee charmante fans, trok gisteren 9000 toe schouwers naar Haarlem. Urbanus (blessure) en Nol Been- ders (wil niet). Daardoor blijven Jan-Dik Leurs en Ade Feyth als toppers over. Meyers hield ze gisteren in de dugout en liet Bart Volkerijk, Bertil Haage en Martin Ronenberg achter elkaar elk drie innings op de heuvel staan. Volkerijk kreeg op zijn eerste twee worpen twee punten tegen, maar kreeg daarna de controle over zijn worpen. Haage had het aanzienlijk moeilijker en moest ondermeer homeruns van Montvidas en Keith toestaan. Ronnenberg, de jongste van hét drietal, mocht ervaring op doen. De Italiaanse coach zag het op de tribune allemaal tevreden aan. Zijn team maakt in juli een grote kans om de Europese titel te prolonge ren. Ook Aaron was niet zo tevre den met 't spelpeil. De vriendelijke Amerikaan, die al een punt achter zijn loopbaan heeft gezet "Het was niet best, maar op éen wedstrijd kun je nooit afgaan. Ik vond dat er overigens veel toeschouwers waren voor een land waarvan ik dacht dat er pas een paar jaar werd gehonk bald. Ik geloof dat het peil ongeveer op ons universiteitsniveau ligt, ze ker niet hoger". Werpcijfers: Nederland: Volkerijk 3 innings 1-0-2, Haage 3 innings 5-2-4, Ron nenberg 3 innings 3-2-3. Het veld maakte twee fouten. American all stars: Morton 9 in nings 7-3-9. Het veld speelde fout loos. MOSKOU - Sportleiders in de Sow- jet Unie hebben een rookverbod voor toeschouwers ingesteld in alle sportcentra, sporthallen en zwem baden. Het besluit van het ministe rie voor sport werd gisteren in Sow- jetski Sport gepubliceerd. Ook de verkoop van sigaretten en tabak in stadions werd verboden. Daarvoor kwam hij uit in een ho meruntest, die hij na een extra ronde won van Hamilton Richard son. Vervolgens stond hij drie keer zonder veel succes (één honkslag) in het slagpèrk. Aaron, die bijna een jaar geen knuppel meer had aange raakt, vond het toen genoeg en ver liet het Pim Mulier-stadion na een staande ovatie van de ruim 9.000 toeschouwers. Voor ongeveer 30.000 gulden was Aaron naar Nederland gehaald. Het was genoeg om veel mensen te trekken, maar niet om de zwakte van de Nederlandse ploeg te ca moufleren. Voor Nederland gold de ontmoeting als voorbereiding op de Europese titelstrijd eind volgende maand in Haarlem. Het team met enkele in Nederland spelende Amerikanen en spelers van het universiteitsteam 'The Stags' won met 8-3. Vlak voor de start van de Tour hadden de renners nog wel even tijd voor wat grapjes. Hier wordt Joop Zoetemelk, die toch al een "grote" is door één van zijn ploegmaats nog wat verder "opgerekt" Een uitslag, die gezien het bijzon dere karakter van de wedstrijd van weinig belang was. Wel werd op nieuw duidelijk dat bij Nederland de problemen niet in Tiet slagperk liggen. Aaron mócht dan alleen voor de entourage zorg dra gen, de weer teruggekeerde Maat was goed voor een homerun en 'n honkslag. Ook Harm Horreman sloeg de bal het veld uit. De moei lijkheden voor coach Ernie Meyers liggen bij de werpersstaf. De twee beste pitchers vielen af: Charles

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13