m 98 149 m 115 95 895 "129 095 De nieuwe bijstandsuitkeringen Voordeel op a\\e fronten bij Vroom Dreesmann 95 189 59 109 198 198 119 75j 195 85 Zolang de vöorraad strekt $02® Mm •m NERSE GROENTE EN FRUIT DE ShKICKELHOEK 25<r WIJN V/D MAAND KASSAKOOPJE VAKBEKWAME TIMMERLIEDEN KEUKENS Arnoldus B.V. keukens Sanitair Afbouw DE NLEESCHHOUWRS riERKBAAR GOEDKOPER Venda sprits Pak a 10 stuks MN Gegrild half haantje Ca 300-330 gram Rang fruit of King pepermunt Pak a 4 rollen Venda sinas of lemon lime Blik a 0,33 liter Zwan bierworstjes 4 Stuks J225 Venda theezakjes Engels melange. 20 Zakjes a 4 gram 02# !S Ananas Blik a 10 hele schijven Completa Pot a 200 gram Geldig t/m zaterdag 2 juli a.s. Venda Tricolore ijs 2 Liter Verpakt in 4 bekers a 0,5 liter Nu van itóff voor ziO Hollandse bloemkool Per stuk Sappige perziken Mandje ca 1 kg {en Gekookte achterham Per 100 gram MG Victoria biscuit fourré Vanille of chocolade. Rol a 300 gram T5ÜZ135- >colade. Venda rode kool 3 4 Pot MG Omo Vat a 3400 gram Venda pinda's in dop Zak a 300 gram Zwan paté's 2 Kuipjes a 43 gram Nu Nivea bodymilk Maxi flakon M5G Snijworst Per 100 gram 8G 1976 ZeUer Schwarze Katz Q.B.A. 595T Maico makreelfilet Blikje a 125 gram MG VROOMS DREESMANN geldig t m zaterdag a B.V. AANNEMERSBEDRIJF C. GUMT NI EU WBOU W-RESTAURATIES Vraagt: voor direct na de vacantie Onze showrooms zijn ook tij dens de vakantie (bouwvak) geopend. Kom kijken naar Vraag vakkundig advies. U weet ons nieuwe adres: Admiraal Banckertweg 4, Waard industrieterrein, einde Tromp straat. Vraag offerte voor het verfraaien van Uw huis. De bijstand dient niet alleen voor de noodzakelijke bestaanskosten die iedereen moet maken. Want er wordt ook bijstand gegeven voor bijzondere uitgaven die niet iedereen heeft, maar die voor u wel noodzakelijk zijn. Hoeveel bijstand u wordt toegekend, hangt af van uw eigen inkomsten. Ook daardoor is de bijstand een duidelijk individuele uitkering, die van persoon tot persoon kan verschillen. Met ingang van 1 juli 1977 zijn de normbedragen als volgt: Eigen inkomen Bijstand ontvangt u als u geen of te weinig eigen inkomsten hebt Heeft u helemaal geen inkomen dan krijgt u de normbedragen die in de tabellen hiernaast vermeld staan. Heeft u wel wat eigen inkomsten, dan worden deze van de normbedragen afgetrokken. Bijverdiensten worden niet helemaal afgetrokken Welke bijverdiensten ziet u hieronder. Bijverdiensten uit arbeid Van het geld dat u verdient rijet een bijbaan wordt een derde niet als inkomsten geteld. Met de buitengewone kosten die u moet maken om dat geld te kunnen verdienen, zoals bijvoorbeeld reiskosten, wordl rekening gehouden Is uw gezin onvolledig - geen vader of moeder - dan wordt de eerste f 27.35 van wat u -per week verdient niet afgetrokken Per maand is dit f 118,50. Bijverdiensten uit kostgangers De helft van wat uw kostgangers u betalen, wordt gezien als uw verdiensten Die verdiensten worden per kostganger gesteld op minimaal f 51.25 per week of f 222.per maand. Evenals bij andere bijverdiensten wordt een derde deel. dus minimaal f 17.10 per week of f 74,per maand, niet afge trokken. Heeft u vier of meer kostgangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbednjf en worden die inkomsten volledig afgetrokken. Inkomsten uit onderverhuur Maximaal mag u van al uw bijverdiensten niet meer houden dan: f 68,30 per week of f 296,per maand voor het onvolledige gezin (inclusief de eerste f 27.35 per week of f 118.50 per maand van bijverdiensten uit arbeid), f 40,95 per week of f 177.50 per maand voor een gezin met of zonder kinderen, f 28,75 per v/eek of f 124,50 per maand voor een alleenstaande en f 15.35 per week of f 66,50 per maand voor een thuisinwonende Andere inkomsten Al uw andere inkomsten worden geheel van de normbedragen afgetrokken Dus ook uw per 1 juli 1977 verhoogde A O W of andere sociale uitkering. Kostgeld van inwonende kinderen Van uw kinderen die een inkomen hebben, kunt u een redelijk Kostgeld verwachten Daarin zit ook een bijdrage in de vaste gezinslasten. De bijstand stelt daar een zekere aftrek tegenover Dit is ten minste f 10.75 per week of f 46.50 per maand voor meerderjarigen en f 7.15 per week of f 31.per maand voor minderjarige kinderen 1. GEZINNEN BASISBEDRAG Basisbedrag per week echtpaar zonder kinderen f 229,80 echtpaar met 1 kind f 234.60 echtpaar met 2 kinderen f 236,55 echtpaar met 3 'of meer kinderen f 238,55 echtpaar zonder kinderen f 995,90 echtpaar met 1 kind f 1016.50 echtpaar met 2 kinderen f 1025,10 echtpaar met 3 of meer kinderen f 1033,70 Is hef gezin onvolledig dan worden boven staande bedragen verminderd met f26 65 per week of f 115,40 per maand (Onvolledig gezin vader of moeder alleen met één of meer kinderen.) PLUS: Woonkosten huurhuis. Dit bedrag is gelijk aan de ..kale" huur. Dat is het bedrag wat u aan huur betaalt, verminderd met eventuele huur van stoffering en meubilair en de kosten van gas. licht, water enz. en verminderd met de huursubsidie, die u kunt krijgen Is bij de huur verwarming inbegrepen, dan wordt f 680,per jaar afgetrokken. OF: Woonkosten eigen huls. Als u in een eigen huis woont, dan is dit bedrag gelijk aan de hypotheekrente, eigenaarsonderhoud, straat- en grondbelasting e d. PLUS: De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of bejaardenverzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aanvullende premie. Een vergoeding, gelijk aan de kinder bijslag, voor zover u geen kinderbijslag op een andere manier ontvangt. PLUS: Een vakantie-uitkering van f 16.10 per week of f 69.70 per maand Deze uitkering is voor het onvolledige gezin f 14.45 per v/eek of f 62.70 per maand. De uitkering wordt eens per jaar. in juni uitbetaald. 2. ALLEENSTAANDEN BASISBEDRAG Alleenstaanden die niet zelfstandig wonen Beneden 65 jaar Basisbedrag per week f 186.40 Basisbedrag per maand f 807.70 f 798,30* Alleenstaanden die wel zelfstandig wonen Beneden 65 jaar Basisbedrag per week (149,95 Basisbedrag per maand f 649,70 De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of een bejaardenverzekering bi| een ziekenfonds Maar niét de aan vullende premie PLUS: vakantie-uitkering Beneden 65 jaar per week f 11.25 of per maand f 48.80 65 jaar en ouder per maand f 58,20'. De uitkering wordl eens per jaar. in juni uitbetaald PLUS: Voor alleenstaanden die wel zelfstandig Woonkosten. (Zie onder gezinnen.) 3. THUISINWONENDE KINDEREN (werkloos) BASISBEDRAG iedrag per week f 41, f 177,70 PLUS: Vakantie-uitkering 16 en 17 jaar 4. BEWONERS VAN BEJAARDENTEHUIZEN OF INRICHTINGEN BASISBEDRAG De kosten van verzorging of verpleging. De premie aie u betaalt voor een bejaardenverzekering of een vrijwillige verzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aanvullende premie. PLUS: Een bedrag voor persoonlijke uitgaven eens per maand. Voor een alleenstaande is dat f 191.50 en voor een echtpaar f 348 Als u door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitgaven kunt doen. wordt de uitkering lager, maar met mmder dan f 69.voor een alleenstaande en f 140. voor een echtpaar Een vakantie-uitkering die gelijk is aan de vakantie-uitkering van de A O W De uitkering wordt eens per jaar in mei uitbetaald PLUS: Als de broodmaaltijden niet in de verzorging zijn begrepen, ontvangt een alleenstaande daarvoor f 76,en een echtpaar f 152, MAAR: De bijstand wordt verleend voorzover de eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosten te betalen, Heeft u als inkomsten naast de A O W. echter nog een pensioen, dan mag u daarvan als echtpaar f39,-en als alleenstaande f 19,50 per maand houden. Eigen vermogen Bijzondere uitgaven Voor speciale uitgaven die ontstaan door uw bijzondere omstandigheden, bijvoor beeld ziekte of gebreken, of de slechte toestand van uw woning, kunt u een extra uitkering aanvragen Bent u jonger dan 65 jaar. dan kunt u voor uitgaven in verband met invaliditeit geen bijstand krijgen, maar moet u een voorziening aanvragen op grond van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet (AAW). Grotere uitgaven voor eigen rekening Tot de bijzondere uitgaven worden in het algemeen met gerekend, de grotere aankopen die iedereen wei eens moet doen. bijvoorbeeld kleding, meubels of een kachel. Dit zelfde geldt voor verhuiskosten en kosten van woninginrichting Alleen in bijzondere gevallen kan daarvoor bijstand worden gegeven. U hoeft niet al uw spaargeld aan te spreken voor u voor bijstand in aanmerking komt Het vrij te laten eigen vermogen is sinds 1 januari 1977 f 11 800 voor gezinnen f 5 900 voor alleenstaanden f 7 100.voor bejaarde echtparen in bejaardentehuizen of inrichtingen f 3 600voor bejaarde alleenstaanden in bejaardentehuizen of inrichtingen De rente van dit vermogen is ook vrij Er is een aparte regeling voor een extra vrijlating van vermogen voor oudere ex- zelfstandigen en oudere langdurig werkloze werknemers (50 t/m 64 jaar). Als u een eigen huis heeft mei een onbelaste v/aarde hoger dan het vrij te laten vermogen, dan kunt u eventueel bijstand tc leen krijgen op onderpand van uw huis (krediet hypotheek). De gemeente kan hierover inlichtingen geven Bijstand en huursubsidie De individuele huursubsidieregeling van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening geldt ook voor bijstandontvangers. Dit betekent, dat u huursubsidie moet aanvragen als uw huur meer is dan f 170, per maand, want de bijstand vergoedt in het algemeen alleen huren tot dit bedrag. Als de gemeente echter nog hogere huren dan f 170,vergoedt, moet u dit zien als een voorschieten van de huursubsidie Dit voor schot m'oet u dan later aan de gemeente terugbetalen Telefoon De kosten van telefoonabonnement en gesprekken komen voor uw eigen rekening. In bijzondere gevallen is bijstand voor aansluitingskosten mogelijk. Dieet Als u dieet houdt, moet u dit zelf betalen, ook al zijn hieraan wat extra kosten verbonden. Bent u jonger dan 65 jaar, dan kunt u voor medisch noodzakelijke dure diëten een vergoeding van dieetkosten aanvragen op grond van de Algemene Arbeidsongeschikt heidswet (AAW). Aan bejaarden kan voor deze diëten extra bijstand worden gegeven. Schoolverlaters Werkloze schoolverlaters komen in het algemeen vanaf 1 oktober voor bijstand in aanmerking Voor schoolverlaters van 21 jaar en ouder en voor niet bij hun hun ouders wonende 18- tot 21 jarigen geldt voortaan een andere regeling. Zij kunnen bijstand ontvangen vanaf de datum, waarop de studiefinanciering van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen stopt. Deze datum wordt ook aangehouden, als men een studietoelage van ouders of anderen heeft gehad De gemeente kan hierover inlichtingen geven. In het algemeen zullen deze schoolverlaters hierdoor al voor 1 oktober recht op bijstand krijgen. Alleenstaande thuiswonende bejaarden Per 1 juli 1977 gaan de uitkeringen voor deze groep f 9.40 per maand minder omhoog dan voor de niet-bejaarden. Dat komt omdat op deze datum de AOW vakantie-uitkering I 9.40 per maand meer wordt dan voor de niet- bejaarden. Publikatie van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 18