Boer Frans en zijn fanatieke strijd voor de electriciteit "Geen ruimte voor verblij f sreere atie Dat was schrikken in Dubrovnik. Oppositie leider in Z-Afrika wil gaan aftreden Toelichting op verdwijnen van camping in Noordwijk De Amro Bank.Voor reischeques, buitenlands geld en reisverzekeringen. WOENSDAG 29 JUNI 1977 NEDERWEER (SP) - Uit pure woede kon boer Akkerman die vrijdagavond van de zeventiende juni geen hap meer door de keel krijgen. Het weekblad van Neder- weert, de gemeente waarbinnen erf en goed van Frans Akkerman val len, was zojuist bezorgd. Het streekblad bleek een onheilstijding te bevatten: het zoveelste verzoek van de 47-jarige landbouwer om aangesloten te mogen worden op het elektriciteitsnet was door de gemeenteraad afgewezen. Niet alleen de negatieve beschik king van de raad bedierf Akker- man's eetlust; vooral de manier waarop hij de uitslag moest verne men, via de kant, wekte zijn gram. Een dergelijke onheuse behande ling door de overheid was meer dan de getergde agrariër kon verdra gen. Het weekeind bleef hij wrokkig op bed liggen. Hij dronk niets en het eten dat zijn vrouw Mien of zijn dochter Corrie hem brachten liet hij onaangeroerd. Pas op maandag, toen boer Frans voor de vierde achtereenvolgende keer het avondmaal afsloeg, werd het de huisgenoten, waarbij be halve Mien en Corrie ook de zoons Johan en Anton gerekend dienen te worden, duidelijk dat het vasten van het gezinshoofd een welover wogen, principieel karakter droeg. De term "hongerstaking" viel toen, voor het eerst na drie dagen. Dokter Jansen, de huisarts, kreeg van zijn patiënt dezelfde onveran derlijke boodschap te horen die de huisgenoten aanvankelijk als een emotionele reactie van voorbij gaande aard hadden opgevat "Ik eet niet meer en ik drink niet meer zolang ik geen stroom krijg". Een dag later, op dinsdag 21 juni, wist dokter Jansen bper Akkerman er van te overtuigen dat hij in ieder geval af en toe een slok water moest nemen. Maar voedsel bleef hij wei geren. Nu ligt de hongerstaking in het St. Jansgasthuis te Weert. Over zijn borst ligt een pleisterverband, waaruit een doorzichtig plastic slangetje tevoorschijn komt dat in verbinding staat met een flesje zo genaamd "levenswater". Want boer Akkerman wordt sinds maandag per infuus voor verder lichamelijk afzwakken behoed. Volgens dokter Jansen, die het transport naar Weert heeft aange raden en doorgezet, is hiermee de protestactie feitelijk ten einde ge komen: "De boer Akkerman heeft zich ermee akkoord verklaard dat hij in het ziekenhuis behandeld zou worden en hij heeft me gezegd dat hij zich aar> die behandeling zou onderwerpen. Hoe de kuur in el kaar zit weet ik niet zo direct, dat is de verantwoordelijkheid van mijn collega's". Na een, gezien zijn aangetaste con ditie opmerkelijk krachtige handd ruk zegt Frans Akkerman: "Ik ga hiermee door tot ik mijn recht krijg. Ik heb recht op electriciteit, maar ik kan de aanlegkosten niet betalen. Gedeeltelijke subsidies zal ik wei geren, de gemeente moet mij alles tot op de laatste cent betalen. Als ze dat niet doen houd ik ook met het infuus op'. Dan trek ik gewoon het slangetje eruit. Tk ben vastbesloten: als ik eraan kapot ga hebben mis schien die andere mensen, die ook nog steeds zonder elektriciteit zit ten er iets aan". Protest Hij kijkt strijdlustig, felle blauwe ogen in een behaard gezicht. Als een bijkomend protest heeft de heer Akkerman inmiddels ook het dagelijks scheren opgegeven. Mien, zijn vrouw, moet zachtjes huilen na zijn woorden. "Ik hoop dat het niet zo ver komt", verzucht Of Akkerman zijn zin zal krijgen hangt af van het beraad dat dezer dagen gevoerd wordt tussen de gemeente Nederweert en de PLEM, de Provinciale Limburgse Elektriciteits Maatschappij. Deze laatste instantie wil voor de aan sluiting op het net een bedrag van 62020 toucheren en motiveert dit totaal door erop te wijzen dat de hfceve van Akkerman ruim een ki lometer van de leidingen verwij derd ligt zodat er een speciaal trans formatorhuisje gebouwd zou moe ten worden. De PLEM wil zelf 10.000 gulden be talen, maar omdat de offerte exclu sief 18 pet BTW is, schiet de getrof fen familie daar weinig mee op. De gemeente kan, wegens een be staande regeling "bijdragen elek trificatie onrendabele percelen" niet verder gaan dan een bijdrage in dé kosten van zegge duizend gul den. "Alles bij elkaar genomen zou het betekenen dat wij een kleine ton moeten gaan uitgeven", zegt zoon Johan (23), de woordvoerder van het gezin in deze moeilijke dagen, "en dat kunnen we van z'n levens dagen niet opbrengen. De boerderij levert per jaar zo'n 16 a 17 duizend gulden op, en met die droogte van vorig jaar was dat zelfs niet meer dan tienduizend gulden. Dus ga Alles goed en wel, maar wie woont er nou jarenlang in een boerderij zonder elektriciteit? Dochter Cor rie (19) vertelt iets over de voorge schiedenis: "Mijn ouders kochten deze boerderij in 1961. Dat er toen geen stroom was vonden ze niet zo erg, het was in die jaren nog geen echte noodzaak. Pas later kreeg je 'de tv en al die elektrische machi nes, maar in 1961 was elektriciteit nog niet veel meer dan één of twee stopcontacten". Bovendien hadden ze in Dussen in de Bieschbosch, waar mijn familie vandaan komt, net het dorp van stroom voorzien en dat ging heel gemakkelijk, op erg gunstige voorwaarden en het was helemaal niet duur. Maar al spoedig zagen mijn ouders, dat de situatie in Ne derweert anders was. Hier hadden ze namelijk in 1960, vlak voor onze komst dus, de aansluitingen gelegd en die hadden per huis niet meer dan duizend gulden gekost". Maar de enige boer die er niet van wilde weten was nou juist die man van wie wij deze boerderij kochten. Toen mijn vader na verloop van tijd aansluiting vroeg, kreeg hij te ho ren dat hem dat 38.000 gulden zou gaan kosten. Dat was toen net zo veel geld als wat we nu zouden moeten betalen". Kon niet anders Mijn vader heeft daar toen schrifte lijk vanaf gezien, hij kon toch niet veel anders? Want subsidies waren er toen ook al niet en de gemeente zei steeds maar dat ze ieder jaar toch al met tekorten zaten, dus die kon niet inspringen". "Maar dat is nu anders, over het af gelopen jaar heeft Nederweert zo'n drie ton overgehouden. Dat is dan ook de reden dat wij het nu nog een keer geprobeerd hebben. Maar niks hoor. Weet je wat ze met dat extra' geld doen? Een afscheidsfeest ge ven voor de Commissaris van de koningin en een nieuw stadhuis bouwen, wat nergens voor nodig Enkele invloedrijke personen, zoals het Tweede Kamerlid voor de PvdA Konings en de bekende Limburgse actievoerder Dirk de Vroome (de "rode reus") hebben zich al voor de familie Akkerman ingezet. Een Rotterdamse directeur van een aggregatenfabriek heeft al aangeboden om te helpen. Een aanbod dat Frans Akkerman niet zal accepteren: "Ik wil geen cadeautjes. Ik wil krijgen waar ik recht op heb". JOHANNESBURG (Reuter) - De bekende Zuidafrikaanse po liticus Sir De Villiers Graaf heeft gisteren officieel de op lossing voorgesteld van zijn Verenigde Partij. Hij zei dat hij spoedig zal aftreden als opposi tieleider in het parlement. Sprekend op het congres van de Verenigde Partij in Johannes burg zei de 63-jarige Sir De Vil liers dat Zuid-Afrika zich ge steld ziet voor een geheel nieuwe politieke situatie en een oppositie op bredere basis en een andere regering nodig heeft. "Wat Zuid-Afrika op het ogenb lik nodig heeft is een gematigde blanke partij die de polarisatie tussen extremistische stand punten kan voorkomen en een forum kan bieden vanwaar ge matigde blanken kunnen spre ken met gematigde niet- blanken nu er nog gematigde blanken zijn". De opheffing van de Verenigde Partij, die voor het eerst door Sir De Villiers in augustus vorig jaar ter sprake werd gebracht, zal vandaag worden gevolgd docfk de vorming van een nieuwe oppositiepartij, die zal bestaan uit de Verenigde Partij en aanhangers van de Democra tische Partij. "Ik geloof dat een nieuwe partij een nieuwe leider nodig heeft en daarom wil ik, als ik vandaag uw steun heb voor de vorming van een nieuwe partij, u laten weten dat ik niet beschikbaar zal zijn als haar nieuwe fractie leider", aldus Sir De Villiers. NOORDWIJK - Op de hoek Randweg/Duindamseslag in Noordwijk zal eind volgend jaar of begin 1979 een Bezoekerscentrum verrijzen. Dit centrum, gericht op het geven van informatie aan specifiek de dagrecreant, wordt door Staatsbosbeheer gerealiseerd nu via een recreatieonderzoek is gebleken dat het aantal "dagjesmensen" de laatste jaren sterk is toegenomen. Met de bouw ervan wordt ook be nadrukt dat de dagrecreatie in de boswachterij primair staat. En daarin zal geen ruimte meer zijn voor een camping als "Piet Floris- dal", die mogelijkheden biedt voor verblijfstoerisme en daarom moet verdwijnen. Dit deelde houtvester ir. W. H. J. De Beaufort gistermiddag tijdens een bijeenkomst, die was georgani seerd om meer duidelijkheid te ge ven over de sluiting van de cam ping, mee. Ook de kamerleden Van Kuijen (PPR) en Portheine (WD) - zij stelden onlangs vragen in de Tweede Kamer over de voorgeno men sluiting - waren daarbij aan wezig. Hoofdingenieur directeur van de Landinrichting, de heer Biemont, benadrukte dat de toeneming van het aantal dagrecreanten (in het hoogseizoen 67, in het naseizoen 95 procent) een vast gegeven is waar men terdege rekening mee moet en wil houden. "Het terrein ligt in de periferie van de Randstad, met ruim 'n miljoen inwoners. Het moet volgens Staatsbosbeheer dan ook zo effectief mogelijk worden benut. Daarbij komt dat verblijfs- en da grecreatie naast elkaar in eenzelfde gebied een spanningsveld oproept. Die miljoen wordt een zwaarder gewicht toegekend dan de in ver houding kleine groep recreanten die van "Piet Florisdal" gebruik maakt. Het kampeerterrein willen we dan ook benutten in de vorm van dagrecreatie, zodat méér men sen van deze boswachterij kunnen genieten", aldus ir. Biemont. Burgemeester Bonnike van Noordwijk kon zich met het idee verenigen dat een camping in het hart van de boswachterij schade aanricht aan het natuurgebied, dat bij de duinen toch al erg kwetsbaar is, maar betreurde het verdwijnen van "Piet Florisdal" toch "omdat dit nog één van de weinige kam peerterreinen is waar de kampeer der zó kon binnenlopen. De meeste campinghouders wapenen zich te gen een eventuele strop door slechte weersomstandigheden, ze gaan over op het verhuren van vaste seizoenplaatsjes. Bij "Piet Florisdal" kon je ook voor 'n week terecht. Het is de meest sociale camping die ik ken. Vergeet dus niet dat we hier praten over het ver lies van een heel belangrijke cam ping. En tenslotte gaat het maar om 2 van de in totaal 630 hectare van de boswachterij zo meende bur gemeester Bonnike. WD-er Port heine was het gloeiend met de eerste burger eens. Hij betoogde dat de dagrecreatie wellicht even veel schade aan de natuur zou toe- ADVERTENTIE „Heel lekker en chic eten, dat doen •we dus elke vakantie een keer hè. Nou, de rekening was er ook naar. Ik zeil toch met een uitgestreken gezicht gaan betalentast in m 'n binnenzak, weg portefeuille. Leeg, lucht. Kun je je indenken dat ik het bloedheet kreeg?" Nou en of. Daarom raden wij van de Amro Bank altijd aan om alleen buitenlands geld voor de éérste dagen mee te nemen en veilige Amro reischeques voor de rest van uw vakantie! Dat is een rustige gedachte. Want gebeurt daar iets mee, dan heeft u de Amro Teleservice. Hoe werkt dat? Heel simpel. Bij uw Amro Bank krijgt u tegelijk met uw reischeques ook een telefoonnummer mee. Gebeurt er iets met uw reischeques, dan belt u dit nummer en krijgt u de Amro Teleservice, die onmiddellijk geld overmaakt. Telegrafisch. En wat uw bagage betreft, als u een Amro reisverzekering neemt, bent u voor een gering bedrag verzekerd tegen verlies en diefstal. En tegen de kosten van ziekte, ongeval en wegens familie omstandigheden naar huis moeten. Dus wie niet van schrikken houdt tijdens z'n vakantie, die gaat eerst even langs bij j de Amro Bank. richten, misschien zelfs meer, dan de verblijfsrecreatie dat deed. Overigens staat het al vast wat er met "Piet Florisdal" gaat gebeuren als de camping per 1 november van dit jaar voorgoed dichtgaat. De camping zal gedeeltelijk als kweke rij worden ingericht om de bezoe kers te laten zien wat er gebeuren moet om het gebied in stand te houden. Daarnaast wordt de cam ping gebruikt voor dagrecreatie. Zo komen er speel- en ligweiden met picknicksets. Het gebied zal tegen die tijd niet meer toegankelijk zijn voor auto's; de ontsluitingsweg zal dan ook verdwijnen. De realisering van het Bezoekers centrum, dat enkele tonnen gaat kosten, wordt beschouwd als de laatste fase van het recreatieplan voor Noordwijk. Dat plan voorzag eerder al in het opknappen van pa den in de boswachterij, en het in richten van parkeerplaatsen langs de oostrand. Alternatief Er is wel gezocht naar een alterna tief voor "Piet Florisdal", eventueel aan de rand van de boswachterij, maar Staatsbosbeheer is er nog niet in geslaagd vervangend terrein te vinden. Als recreatiemogelijkheid werd door het voormalig PPR- kamerlid Kuijen het Oosterduin- semeer in Noordwijkerhout ge noemd. Ir. Biemont zegde toe zich wel te willen inzetten voor het scheppen van recreatiemogelijk heden bij dit meer dat nu nog voor zandafgravingen wordt gebruikt. Overigens vindt er vanavond een zelfde informatieve bijeenkomst over "Piet Florisdal" plaats in de "schuur" van Staatsbosbeheer ach ter de Duinweg, nu voor degenen die direct betrokken zijn bij de ver dwijning van de camping. BANGKOK - Dit vertrouwde masker, dat door de politie in Bangkok wordt gedragen om zich tegen de luchtvervuiling te beschermen, zal bin nenkort verdwijnen. De autoriteiten vinden namelijk, dat het toeristen afschrikt om zich in Bangkok te begeven. Zij vrezen dat buitenlanders een verkeerde indruk van het leven in de stad krijgen. En daarom worden de politie-agenten weer, ten behoeve van het toeristen verkeer, aan de kwalijke luchtjes van het gewone verkeer blootgesteld. Carillo in Italië verdedigd ROME (Reuter) - Terwijl een delegatie van de Italiaanse Communistische Partij gisteravond naar Moskou is vertrokken, heeft het blad van de PCI, "Unita", gisteren krachtig de Russische kritiek op de Spaanse communis tenleider Santiago Carrillo verworpen. In een hoofdartikel op de voorpa gina schrijft het blad dat het Russische weekblad over buitenlandse kwes ties "Nieuwe Tijden", niet geheel de arbeidersbeweging in Europa be grijpt. Unita beschuldigt de kritici uit de Sowjet-Unie ervan eerder de kloof tussen de Europese partijen en het Kremlin te willen verbreden, dan te overbruggen. Verwacht wordt dat het diepgaande meningsverschil tussen de Spaanse en Russische communistische partij een belangrijk onder werp van gesprek zal zijn tijdens het bezoek van de drie-man sterke Ita liaanse delegatie aan Moskou. De Italiaanse communisten hebben zich in het verleden altijd wat voor zichtiger opgesteld tegenover het Kremlin, dan hun Spaanse kameraden. Nu echter zegt Unita dat Moskou de verschillen moet onderkennen, an ders kunnen ze niet overwonnen worden. Aan de avondscholengemeenschap "Boerhaave" in Leiden slaagden voor afdeling MAVO-IV A. M. Bakker, J. M. van Beelen, J. J. Beuker, A. M. Bloot-Zandbergen, I. S. Boer, G. A. J. Bronkhorst, Chr. A. Brunt, J. P. M. Caspers, D. Colijn-Weij, A. Chr. Diepeveen, A. D. Duneux, M. C. M. S. Dijkstra, L. S. J. Frederiks, A. van Ga meren, H. P. M. van Haaster, H. J. Hage- mans, J. Heemskerk, Chr. Heemskerk- Disseldorp, W. A. P. van den Heuvel, E. E. Houwaart, P. de Jong, W. de Jong, J. Kanbier, F. Th. J. Klein, W. C. Koeken- bier, L. W. M. Koot, A. J. M. Koppers, E. C. M. Kortekaas, M. B. van der Krogt, P. B. Laman, D. N. Lambinon, M. J. Mat hot, H. C. M. Mens, Y. van der Mey, F. J. Montanus, M. Olthoff, R. M. M. Overde- vest, A. M. Pouw-Van Schie, P. J. H. Prins-Zwetsloot, L. B. C. Rombouts, C. M. van Rijn, C. W. J. van Rijsbergen, E. M. van Schaik-Frankhuizen, M. H. Schilder, G. C. Stikkelman-Ruygrok, R. Tol, C. J. van Veen, L. F. van Veen, L. Verhoog, H. C. M. Vrijbloed, Th. J. M. Westgeest, R. Wieffering, A. L. Wielkens, W. C. M. van der Wilk, M. J. de Wolf, I. C. M. Zoet-Meyer, C. A. M. Zwetsloot. Afdeling HAVO: M. G. C. Caspers, A. van Duyn, Fr. La- Grand, J. C. M. Grimbergen. A. J. van Iterson, L. E. Nieuwstraten, N. Quist, C. Ravensbergen, A. J. van der Steen, F. Tromp, P. J. Volbeda, W. Th. van Welsem-Smit, W. Westerkamp, R. A. J. Ziel. Afdeling Atheneum: Wilk, M. J. Andriesse, M. A. M. Bakker- v. d. Voort, R. A. M. van den Berg, H. Blansjaar, H. Boer, M. A. Boere, S. M. G. Bouter-Meijers, P. C. Bunschoten, M. M. Dubbeldam-Haasnoot, O. S. C. Faas, C. M. Fransen, W. A. 't Hart, Y. M. Hartge- rs, M. C. J. Juffermans, R. Kapaan, B. A. R. Th. Keunen, W. L. Kist, R. F. Kou- wenberg, G. W. Kroon, M. van Kruis- tum, C. Landman, A. M. Langedi jk, H. E. M. van Leeuwen, H. M. Mulders, Fr. Ot to, J. Rhijnsburger, G. Robbe, H. A. M. Schippers-de Wit, R. G. Selles, R. J. G. Smolders, G. J. J. Tersteeg, M. van der Tooien, C. Verburg, A. A. M. Verhey, W. A. Voet, J. K. Vreeswijk, C. J. A. M. van der Waerden, H. C. Wildschut, H. Wind, L. Wolters, J. Chr. de Zoete. Afdeling MEAO: A. M. van Dijk, J. Hakker, T. M. A. Hoog- enboom, J. C. van Keeken, R. H. C. de Koek, A. Kruit, A. M. Messemaker, J. W. P. Stikkelman, E. G. M. van Tol, H. Trouerbach, J. T. M. Warmenhoven, N. Weeber, G. Zwaan. Aan de R.K. Tedhnische school "Don Bosco" in Leiden slaagden voor Motorvoertuigentechniek: Ben Berk, Chris Borst, Enk van Dam, Peter v. d. Drift, John Goddijn, Aloys Goossen, Louis Strijk, Chris v. d. Voort, Leon v. Bennekom, André de Boer, Ge rard Bouwmeester, Jander Goerdat, Hans Grimbergen, John de Jong, John Kerkvliet, Frank Kiemel, Ronald v. d. Klaauw, Cees Koek, Walter Lourier, René Pieterse, Jos v. d. Poel, Doke de Roo, Chris Rotteveel, Hans Rozenbroek, René Schonk, Wim Slingerland, Ronald Stammers, Jos Verhaven, Karei Verhart, Henny Vervoorn, Ruud Werkhoven, Ar nold Zonderop. Elektrotechniek Martien Baak, Ton Berg, Hans Blans jaar, Henk Floor, Fri's de Groot, Kees Grundeken, Kees Hassmg, Jacques Heetwinkel, Peter Laanen, Stephen Liauw-A-Joe, André Meijers, Ronald Need, Rik Paap, Gerard Spierings, Peter v. d. Werf, Peter Wisse, Hans v. d. Zwet, Leo Diks, Marcel Beekman, Kees Bos John Groenewegen, André Hesseling, Kees Janmaat, Theo Juffermans, Ton Mooyman, Rob van Noord, Hans Ou- werkerk. Ton Rodenburg, Ruud van Rossum, Rudy Ruygrok, John Schou ten, René Schouten, Ronald Springer, Johan Stouten, Ton Visch„ Peter Voor ham, Wim Wilkens, Kees Zoetemelk. Mechanische techniek fijnmetaalbe- werken Hans Goddijn, Marcoen Kessels, Caro van Lierop, Wil Lubbe, Cor Rotteveel, Robert v. Tienderen, Maarten v. Tonge ren, Michiel v. Benthem, Ron v. Eijen, Anton Mensch, Bert de Mooij, Johan de Prie, Ronald Rensink, Frans de Romijn, George Ruygrok, Peter van Vliet, Dick v. d. Werf. Pim Wijsman. Mechanische techniek metaalbewer- Ton v. Berge-Henegouwen. René Bek- kerin, Kees van Haasteren, Dick v. d. Maat. Jan v. Noord, Jos Verhage. Bouwtechniek: Rob de Bruyn, Hans v. d Putten, Marcel v. Rijn, Ad Voordouw, Nico ten Brink, Gé v. d. Drift, Dick Elsgeest, Theo Friedhoff, Jan v. d. Geest, Jan de Goede, Bart v. d. Heijden, Jan Hoogenboom, Rob Jansen, Ton de Jong, Fred van Kampen, Peter Koeleman, Wim van Leeuwen, Jos v. d. Ploeg, Paul van Rijn, Evert van Staalduinen, Gerard Berk. Het bureau van het "Internatio nal coördinerend comité van katho lieke Verenigingen", dat zegt onge veer 200 verenigingen in Frankrijk en daarbuiten te vertegenwoordi gen heeft steun betuigd aan aarts bisschop Lefebvre, de Franse pre laat die terug wil naar de oude litur gie en dogma's en daarvoor de goedkeuring van de paus verlangt. In een verklaring meent het comité dat de paus, als hij de'excommuni- catie van de aartsbisschop uitvoert, zich zelf uitsluit van de "Katholie ke, apostolische en roomse kerk" "Een excommunicatie van mon seigneur Lefebvre is dus van nul en generlei waarde", zo concludeert het comité. De kerkelijke autoriteiten van het aartsbisdom Santiago (Chili) zullen geen geld aannemen dat komt van de Lenin-vredesprijs 1977. Deze prijs is toegekend aan de Chileense'communistenleider Luis Corvalan, die in Moskou leeft na zijn uitwisseling met Vladimir Boekowsky en die met het idee kwam, het bedrag van de prijs over te maken aan het solidariteitsvica- riaat van het aartsbisdom voor het werk onder de onderdrukte Chi leense bevolking. Het vicariaat zegt, uitsluitend te handelen van- nuit de geest van het evangelie. Het doet de suggestie, het geld maar naar andere humanitaire instellin gen ts sturen. De belangstelling voor zijn "preek per telefoon" was zo groot, dat de Anglikaanse bisschop John Allin van New York zijn met pasen begonnen initiatief heeft moeten stopzetten. De kosten van het ex periment waren voor het bisdom te hoog. De bisschop bood belang stellenden aan gratis een nummer in New York te bellen waarop via een band een preek werd afge draaid. Men dacht dat per dag zo'n 30 mensen zouden bellen. Dan zou dat 250 dollar per maand kosten. Maar het werden er 20 keer zoveel en daardoor liepen de kosten uit tot 4800 dollar. Een dat kan bruin niet trekken. Beroepingswerk: Beroepen te Hierden B. Oosterom Oudewater, te Sint Maartensdijk (buitenge wone wijkgemeente in wording) en te Amstelveen-Buitenveldert (dorpskerkgemeente) G. Zonne- berg Heerde, te Havelte K. Sluiter Norg, te Bleskensgraaf en Haaften kandidaat K. ten Klooster Katwijk aan Zee; bedankt voor Hoorn J Barnhoorn Haulerwijk, voor Oos- terwolde .(Geld.) en voor Zeist C den Boer Wageningen, voor Kin derdijk A. van der Vlist Genemui- den, voor Monster J. Catsburg Katwijk aan Zee. Geref. Kerken: aangenomen de benoeming tot ge estelijk verzorger van het verpleeg tehuis "Casa Bonita" te Apeldoorn J.N. Nammensma Sneek, naar Middelburg A.C. Moerman Moord recht; bedankt voor Zuidhorn R. Pluim Ridderkerk. Chr. Geref. Kerken: Bedankt voor Rijnsburg J. Kievit Ermelo. Geref. Gemeenten: aangenomen naar Genemuiden kand. C. Vogelaar Mijdrecht. VS SCHORTEN LENINGEN AAN CHILI OP WASHINGTON (UPI) - De Ameri kaanse regering heeft drie leningen voor ontwikkelingsprojecten in de Chileense landbouw enkele maan den opgeschort om eerst eens te zien hoe de toestand op het gebied van de mensenrechten zich in Chili ontwikkelt. De leningen ziin samen elf miljoen dollar groot. De groot ste, ten bedrage van zeven miljoen dollar, is voor een bevloeiingspro- ject. WIELRENNEN - Michel Pollentier blijft bij Flandria. Gisteren tekende de winnaar van de Ronden van Zwitserland en Italië, de geruchten dat hij, zou weggaan ten spijt, een contract tot 1979. WIELRENNEN - Jos Schipper heeft gisteren in Nieuwpoort een wedstrijd over 172 kilometer ge wonnen. Tweede werd de Belg Mal- fait.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17