Raadhuis weg uit oude dorp .sflsqrrk. P Rijksweg 11: verbetering of lijdensweg vronw in been Teekens wijkt voor Detail handelschool agenda I' Gemeente Voorschoten maakt „voorhands bezwaar Ondanks bezwaren Engelendaal krijgt Hond bijt nieuwe asfaltlaag Vijf auto's rijp voor de sloop verklaard is^eidse STAD EN RAND DINSDAG 28 JUNI 1977 DIN! VOORSCHOTEN - De Voorschotense gemeenteraad heeft vorige week de uit spraak gedaan "voorshands bezwaar te hebben tegen de projectie van Rijksweg 11-west". Deze Rijksweg kwam ter sprake bij de behandeling van het streekplan voor het westelijk deel van Zuid-Holland. In dit "voorontwerp streekplan" van de provincie is Rijks weg 11 tussen de R 4 (Rotterdam-Am- sterdam) en de R 44 (Den Haag-Amster dam) opgenomen om het leefmilieu in de Leidse agglomeratie te verbeteren, aldus de toelichting. In hoeverre van een ver betering sprake zou zijn en waaruit die zou bestaan wordt in het streekplan niet nader vermeld. B en W van Voorschoten trekken deze ver betering in twijfel, zeker voor wat hun gemeente betreft, waar de nieuwe Rijksweg dwars doorheen zou komen te lopen. "Sterker nog", zeggen B en W in hun ad- vies aan de gemeenteraad, "de aanleg de Rijksweg zal het Voorschotense woon- en leefklimaat in de wijken Noord-Hofland en Adegeest, alsmede in de Krimwijk in aanzienlijke mate belas ten." Het college wijst erop dat de ge meente in tweeën gedeeld zou worden met alle problemen van verkeersveilig heid en geluidshinder vandien. De unanieme uitspraak "voorshands be zwaar te hebben" was eigenlijk te zwak voor de fracties van de PPV, het CDA, en de PCC, maar het was de enige moge lijkheid om ook de WD-fractie mee te krijgen. Tot verrassing van vrijwel ie dereen verklaarde mr. Begeer namens de VVD-fractie geen enkele uitspraak te willen doen over Rijksweg 11. Hij advi seerde B en W de provincie mee te delen dat de studietijd te kort is geweest. Loco-wethouder J. Goosens stelde dat het voorontwerp-streekplan al in maart openbaar is geworden; voorts krijgt de provincie uit een zwijgen of geen uit spraak doen waarschijnlijk de indruk dat Voorschoten de Rijksweg wel wil. en W zijn ook na de hoorzitting van 9 juni j.l. niet overtuigd geraakt van de nood zaak van de weg, die gedeeltelijk de taak over moet nemen van de Leidse Baan die uit het streekplan geschrapt is. De VVD ging uiteindelijk "om" ten gunste van de tegenstanders van de aanleg van Rijks weg 11. Deze Rijksweg heeft al een papieren leven van ruim 20 jaar. De enige obstakels voor het tracé van 1956 waren enkele monu menten, waar toen'minder bescherming voor gold dan thans. In Voorschoten liep de weg door het bos van Berbice en de polder Noord-Hofland. Het tracé was ooit als nieuwe grens gedacht tussen Leiden en Voorschoten. Na protesten behield Voorschoten echter de polder Noord-Hofland, de Stevenshof werd Leids gebied. In hoeverre Rijksweg 11 nog zal kunnen worden uitgevoerd als de oorspronke lijke oost-west verbinding hangt af van de nieuwe weg tussen Leiden, Alphen en Bodegraven. Als voor deze weg een tracé gekozen wordt langs de spoorlijn Leiden-Utrecht, is geen directe verbin ding mogelijk met het in Voorschoten gelegen deel van Rijksweg 11. Gingen de eerste versies van Rijksweg 11 nog door onbebouwde polders, nu zou de weg dwars door de bebouwde kom van Voorschoten gaan. De wijken Ade geest en Noord-Hofland worden in stukken gesneden door een dijklichaam van acht meter hoog of door een snelweg met gelijkvloerse kruisingen. Ben W Hebben de gemeenteraad toege zegd dat er in overleg met Rijkswaters taat een kentekenregistratie-onderzoek zal plaatsvinden om de hoeveelheden doorgaand verkeer te bepalen naast het interne verkeer. Aan Gedeputeerde Sta ten zal worden bericht dat de gemeente raad voorshands niet voldoende argu menten heeft gehoord die opneming van Rijksweg 11 in het streekplan a lijk maken. Voorschoten ziet veel meer in de Leidse Baan als ontlasting van de oude provin ciale weg Leiden-Den Haag (nu rijksweg 44). Daarom wijst de gemeenteraad op het ontbreken in het streekplan van de Leidse Baan. Na vele discussies hebben Provinciale Staten enige jaren geleden echter beslist deze weg voorlopig niet aan te leggen. Door de overgrote meerderheid van de Voorschotense gemeenteraad wordt Rijksweg 11-west gezien als een spook van de tekentafel van Rijkswaterstaat. PPV-er Van Wijk verklaart nadrukkelijk dat de strijd tegen de weg nog moet be ginnen. PCC-er Iestra wil de Leidse Baan, CDA-er Ter Mul wijst Rijksweg 11 volledig af en binnen de WD-fractie heerst nog verdeeldheid hoewel daar een grote meerderheid tegen de aanleg in 1985 is. JOOP PEETERS LEIDERDORP - Het gemeentehuis verhuist hoe dan ook naar de nieuwbouwwijk Winkelhof. De gemeenteraad zal niet tegemoetkomen aan de wens van bewoners van het ouder dorp om het raadhuis op zijn huidige plaats in de Hoofdstraat te handhaven. Zoals B en W al aangegeven had den, heeft de Leiderdorpse gemee nteraad dit gisteravond vastge- ,,Met bloedend hart" heeft de ge meenteraad volgens deze PCG, er destijds besloten om het gemee- steld. Waarbij alle fracties er hun ntehuis naar Winkelhof te.verplaat- De Hoofdstraat in Leiderdorp, met links het gemeentehuis. De leefbaarheid teleurstelling over uitspraken dat de bewoners van het oude dorp pas gekomen zijn met hun actie, het belang van het hele dorp". Hij wees erop dat de beslis singen daarover in openbare terwijl alle beslissingen over de commissie- en gemeenteraadsver- bouw van een nieuw gemeentehuis gaderingen zijn genomen, „het hele haald, die het verzoek onder- nieuwbouwplannen schrijven aan het gemeentebestuur tieavond voor de bevolking is ge- r het houden, „de mensen die er toen v i, waren op twee handen te tel- huidige gebouw in de Hoofdstraat len". te renoveren en uit te breiden. Bezemer (PvdA) constateerde dat de gemeente - ondanks alles - ken- s het verzoek nelijk toch had gefaald in zijn po gingen om de bevolking bij het be stuur te betrekken. Gordijn noemde de reactie die B en (D'66/PPR) wees erop, dat het niet zozeer om de handhaving van het gemeentehuis in de Hoofdstraat PCG en KCP), „pietepeu- gaat, als wel om de leefbaarheid van terig" (Gordijn, D'66/PPR) „mug- het oude dorp, waar ook al veel gezifterig" (Bezemer, PvdA). Deze winkels verdwijnen, „de bewoners uitlatingen vielen omdat B en W zijn bang dat hun buurt verarmt en hun ambtenaren laten uitzoeken verpaupert". van wie de vijfhonderd handteke- Wethouder en loco-burgemeester ningen afkomstig waren en zo uit- Drenth - burgemeester Van der eindelijk tot de conclusie waren Have is op vakantie - zegde toe dat gekomen dat het aantal handteke- een nota over de leefbaarheid in het ningen 41 procent van de bewoners oude dorp met spoed zal ver in het gebied tussen Persant schijnen. Een onderzoek naar de Snoepweg en Ruigekade verte- mogelijkheid van winkelvestigin- genwoordigt. gen i Tijdens Leidse verkeersactie LEIDERDORP - Op de Engelen- daal wordt nog dit jaar een nieuwe asfaltlaag aangebracht. Dit heeft de gemeenteraad gisteravond beslo ten. Het werk is dermate kostbaar dat elders in Leiderdorp het aantal bestratingen beperkt moet worden, wil de gemeente binnen zijn begro ting blijven. Aanvankelijk was het de bedoeling dat er op de Engelen- daal dit jaar slechts een nieuwe slijtlaag zou worden aangebracht. De scheurvormingen in het asfalt blijken echter te ernstig te zijn. La boratoriumonderzoek heeft uitge wezen dat er een asfaltlaag van tien a twaalf centimeter moet worden aangebracht. Om financiële rede nen zal de uitvoering in twee fasen geschieden - te beginnen in augus tus - zodat gedurende een jaar het wegdek van de Engelendaal plaat selijk van niveau zal verschillen. LEIDEN - Een 57-jarige ster van Leiden werd door een los lopende hond gebeten, toen ze gis teravond met haar fiets in het Bibliotheek Plantsoen reed. Ze kreeg een vrij grote wond aan het linkeronder been en moest voor behandeling naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. De eigenaar van de hond is tot nog toe onbe kend gebleven. Ook van de hond zelf was geen spoor meer te beken- bi- Er komt voorlopig geen bliotheek in Leiderdorp. De ge meenteraad heeft gisteravond be sloten dit kostbare project pas in 1981 te plannen. In Winkelhof is een plek voor de bibliotheek gereser veerd. Wethouder Tichler deelde mee dat intussen naar een tijdelijke oplossing zal worden gezocht voor de noodsituatie, waarin de bibliot heek verkeert. Gedacht wordt aan vestiging in de kleuterschool 't Meije weitje. LEIDEN - De Leidse politie heeft tijdens de vorige week gehouden verkeerscontrole in totaal 460 au to's aan een onderzoek onderwor pen. Het meest opvallende resultaat van deze actie was dat vijf automo bilisten afstand van hun wagen hebben gedaan omdat deze rijp voor de sloop werd bevonden. Acht auto's hadden te gladde banden en twee wagens vertoonden gebreken aan de uitlaat. In acht andere ge vallen was er geen stoplicht op auto of aanhangwagenin zes gevallen geen richtingaanwijzer. Negenen dertig automobilisten Jconden tij dens deze verkeersactie, die aan het begin van de grote vakantietrek werd gehouden, geen rijbewijs of WASSENAAR - In de Wassenaarse sporthal zijn gisteren de jaarlijkse kentekenbewijs tonen. De meesten vakantiebezigheden begonnen, onder de titel ,Kreade". Er kon gewerkt van hen hadden deze papieren ver- worden met allerhande materialen, zoals hout, klei, verf en lapjes stof .Deze geten bij zich te steken. Eén auto- rneisjes hielden zich gisteren actief bezig met het zagen van figuren uit mobilist verkeerde onder invloed triplex, van sterke drank. Fietsendief aangehouden LEIDEN - De Leidse politie heeft een 18-jarige jongeman uit deze stad aangehouden, die van een reeks (brom)fietsdiefstallen werd verdacht. De Leidenaar bekende in totaal veertig fietsen en drie brom fietsen te hebben gestolen. In de schuur van zijn woning werden di verse bromfietsonderdelen aange troffen. Fietser gewond LEIDEN - Een 33-jarige Leidenaar raakte gistermiddag gewond bij een verkeersongeval op de weg- kruising Groenesteeg-Langestraat. Als fietser in de Groenesteeg rij dend zou hij geen voorrang hebben verleend aan een bestelauto. Hij kreeg letsel aan zijn been. De EHD bracht hem over naar het Acade misch Ziekenhuis. Warmond maakt zich gereed voor start van Kaagweek WARMOND. Morgen zal het jaarlijkse Warmondse gebeuren bij uitstek, de Kaagweek, weer van start gaan. Op de Kager- plassen zullen de zeilers hun krachten meten met als hoog- epunt het "internationale" tref fen tussen de regenboogteams van Holland en Friesland. Op vrijdagmiddag zal tussen 13.00 en 17.00 uur een pendeldienst worden gehouden tussen Park Groot Leerust en de Kaagsocië teit zodat de Warmondse bevol king haar "Caatje van War mond" in strijd kan zien met haar Friese tegenstanders. Bo vendien vertrekken om 9.30 en 11.30 uur rondvaartboten vanaf Park Groot Leerust om belang stellenden de strijd van solo's, twaalf voetsjollen, valken etce tera te laten gade slaan. Dege nen die niet geïnteresseerd zijn in het zeilgebeuren komen ech ter ruimschoots aan hun trek ken. Woensdag verschijnt bij voorbeeld VARA's drive in show om 20.00 uur in "Ut Sloe- pie". En wie liever fanfare- dan popmuziek hoort, kan om 20.30 uur naar de muzikale show van St. Matthias op het plein bij de Van Duivenvoordestraat gaan. Donderdagmiddag zullen om 19.00 uur de nationale touw trekkers in Park Groot Leerust verschijnen. Als zij hun strijd geleverd hebben, begint op plm. 20.30 uur een drive-m show in de feesttent aldaar. Op vrijdag om half drie zijn al weer in Park Groot Leerust de schapenscheerders present om te laten zien wat het verschil is tussen het ouderwetse en mo derne scheren, 's Avonds treedt om acht uur de groep "Jen Rog" in "Ut Sloepie" op. Niet alle Warmonders kunnen daar tot in de kleine uurtjes verblijven want zaterdag zal om 13.00 uur in Park Groot Leerust een Zes kamp plaatshebben. Zes (dat is logisch) Warmondse ploegen zullen daar proberen elkaar in behendigheid en kracht te over treffen. Erzijn echter nog meer moge lijkheden voor lichamelijke in spanning. Zondag begint om negen uur een puzzelrit voor fietsers bij Park Groot Leerust. Warmondse bootbezitters die het water boven het land ver kiezen, kunnen zich tot 2 juli bij het secretariaat van de Konin klijke Watersportvereniging de Kaag in laten schrijven vooreen puzzeltocht te water. Tijdens de Kaagweek zullen er nog vele andere activiteiten zijn, maar zoals uit de greep uit deze activiteiten moge blijken, er is voor ieder wat wils. D'66-vergadering De afdeling Leiden van het "redelijk alternatief' (D'66) houdt donderdag 30 juni een ledenvergadering waarop on der meer een discussie zal plaatsvinden over de positie van de partij in de gemeente politiek. In een bericht dat aan de leden is gestuurd, consta teert het huidige bestuur dat er binnenkort op een aantal pun ten beslissingen moeten wor den genomen. Bijvoorbeeld over de vraag of D'66 zelfstan dig aan de volgende gemeente raadsverkiezingen moet mee doen dan wel in een samen werkingsverband met andere partijen. Ook over de opstel ling van D'66 tegenover het huidige programcollege in Leiden moet binnen afzienbare tijd gesproken worden. D'66 haalde bij de afgelopen kamerverkiezingen in Leiden 5515 stemmen. Het ledental is gegroeid tot boven de 150. Op de eerstvolgende ledenverga dering staat de verkiezing van een nieuw bestuur op de age nda. Hans Glaubitz heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap. Voor andere bestuursfuncties hebben zich tot nu toe J. van Es, J. Hoeke- ma, J. Joustra, M. Tsjoeng en M. Witteveen aangemeld. De ledenvergadering wordt ge houden in het vergaderzaaltje van de Pieterskerk en begint om kwart over acht. Dagje uit Het Zoeterwoudse bejaarden reisje is erg goed in de smaak gevallen. Ongeveer 200 be jaarden met als gasten burge meester Detmers en zijn. vrouw, de beide missionaris sen L. v. d. Salm en J. Rekelhof, mevrouw Holkamp, pater Vol- laers en de directeur van Em- maus, de heer Van Haaster, trokken in vier grote bussen en enkele auto's via Driebergen naar Rhenen, waar een koffie tafel klaar stond. Na een dag toeren belandde het gezels chap tegen de avond in Avi fauna waar de warme maaltijd werd gebruikt. Tegen half ne gen 's avonds keerden de be jaarden terug in het dorp waar zij werden verwelkomd door drumband "Vios" en de St. Jans Fanfare. Natuurwandeling Zondagmiddag om twee uur organiseert het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) afdeling Leiden onder leiding van natuurgidsen een wandeling in "De Horsten". Het startpunt is bij de ingang Papelaan, Wassenaar (vlakbij kruispunt Den Deijl). Dat is met het openbaar vervoer vanuit Leiden te bereiken met NZH-bus 43. Dagkaarten kan men bij de ingang kopen voor één gulden. LEIDERDORP - De Vleeschmee- sters B.V. (Teekens) is bereid om af te zien van haar nieuwbouwplan nen aan de Leidsedreef en zich el ders in Leiderdorp te vestigen. Er wordt daarbij aan twee plaatsen gedacht: de grond die aanvankelijk aan de Stichting Philadelphia Te huizen zou worden verkotht en aan een terrein nabij Albert's Corner. Dit betekent dat het terrein aan de Leidsedreef toch gebruikt kan worden voor nieuwbouw van de STAG-drukkerij De STAG-drukkerij. Caeciliastraat 11-15 is gesloten van 11 juli t/m 22 juli. SOS-dienst verkeren. Van half 8 's avonds morgens, tijdens het weekend doorlo pend van vrijdagavond morgen, bereikbaar, vertrouwelijk. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 24 juni tot 1 juli. door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136;Apotheek Voorschoten, Leids- eweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 212753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp. tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondhei scentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en jiacht). Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw, Bin nenstad, Gerecht 10, tel. 143503, woe. 16.30-17.30 uur. Noord, van Hogendorp- straat36, tel. 144912. ma. 10.30-11.30 uur.J Kooi. Driftstraat 49a. tel. 149726, di. L0 30-11.30 uur Morskwartier. Morsch-1 wijk Topaaslaan, tel. 761196, woe. r 10.00-11.00 uur. Tuinstadwijk, Herens- traat 45, tel. 144112, vr. 10.30-11.30 uur Stadhuis, Stadhuisplein, tel. 145344, do ^7.30-19.30 Uur. LEI vijf is g op 1 het aan kan trui les kan nin, rei! het hui Ha; tra; tot bui Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in j nood verkerende moeders, eventueel L met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. I Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor 1 hulpverlening aan verongelukte hon- j den, katten, vogels e.d. in de gemeenten. Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be- reikbaar, tel. 134687. j Sc: Onderwijswinkel twe Sophiastraat 36. tel. 126325. Geopend niei maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. 8en Burgerraadsman gj," Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, san« (kantooruren). Spreekuren ma., di. en Ook wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. tot sch< Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude - Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15 00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging Leiden, Mare 45, tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en gezinsverzorging, maandag t/m vrij dag van 9-10 en 13-14 uur. Wedliwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55. Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder dagavond van 7-8 uur. Detailhandelschool. Wethouder Drenth deelde gisteravond in de gemeenteraadsvergadering mee dat het ministerie van onderwijs duizend vierkante meter in optie wil nemen. Voor welke prijs en wanneer de bouwplannen uitge voerd zullen worden is nog niet be kend. Leiderdorp zou het liefst het hele terrein in de onderhandelin gen betrekken. "Er zal nog een rob bertje met het ministerie gevochten moeten worden", aldus Drenth. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2