Beroepsinstantie bij toewijzing van woning jllsqrtK Weidse agenda "Zijlkwartier snelst vergrijzende wijk Nieuw aanbod Teekens Vroegere huisarts Warmond overleden Brutale roof benzinepomp Veel lof voor bouwplan terrein Nieuw Voordorp Sef Imkamp zoekt naar huishouden Jan Steen Wens CDA Leiderdorp Eerste sleutel "Hnis ter Does" BUURTVOORZIENING VOORHOF-NOORD TTginT: LEIDERDORP - B en W willen het voorstel, om een stuk grond aan de Rietschans te verkopen aan de firma Teekens, intrekken. Daarna wil het college Teekens een nieuw aanbod doen. Op die manier tracht men zowel Teekens als de Detail handelsschool tegemoet te komen. Zoals bekend wil Teekens op het omstreden stuk grond een kantoor flat bouwen, terwijl de Detailhan delsschool die grond graag gere serveerd ziet voor uitbreiding van de school. Het Leiderdorpse col lege is nu bereid het aanbod, om het stuk aan Teekens te verkopen in te trekken, op voorwaarde dat er met de Detailhandelsschool harde af spraken over de aankoop van de grond gemaakt kunnen worden. Lukt dat niet dan zullen B en W van Leiderdorp het stuk grond ver moedelijk toch aan Teekens verko pen. Wethouder Drenth heeft giste ren tegengesproken dat aan Teek ens een stuk grond naast Alberts Corner aangeboden zal worden. WARMOND - Op bijna 69-jarige leeftijd overleed afgelopen zater dag de vorige huisarts van War mond, de heer H. A. G. M. Walen kamp. Walenkamp, een markante persoonlijkheid in het Warmondse dorpsleven, nam in 1933 de praktijk van zijn vader over. Op zijn beurt deed hij de praktijk in 1971 over aan zijn zoon Frank. Aanstaande woensdagavond om 19.00 uur wordt in de kerk van de heilige St. Matthias de avondwake gehouden, waarna gelegenheid is tot condoleren. Op donderdag zal om 14.00 uur een requiemmis wor den opgedragen waarop aanslui tend de begrafenis zal plaatsvin den. WOENSDAG 22 JUNI 197? Vara's voettocht: WARMOND - Gisteren wan delde het ex-Tweede Kamerlid van D'66 Sef Imkamp in het kader van Vara's voettocht door Warmond. In een zeilboot arriveerde hij vanuit Kaag- dorp waar hij de nacht had doorgebracht. Het is voor Im kamp echter geen eenzame tocht want hij wordt vergezeld door een uit Amsterdam af komstige vrouw van middel bare leeftijd en haar witte straathond. Imkamp belde na aankomst bij de boswachter van het "Bos van Krantz" naar Hilversum op om zijn ervarin gen in een rechtstreekse uit zending te vertellen. Daarna ging hij bij een van de bewo ners van het Huis te Warmond, mevr. Sevenster (biologe), langs om met haar te praten over de toename van het aan tal kikkers. Imkamp, lopend op gym schoenen en gehuld in sport- jack, bezocht vervolgens het huisje van Jan Steen en sprak met de bewoonster in de hoop een aantal herinneringen aan Jan Steen te kunnen aan schouwen. Dat was echter te vergeefs en tot groot verdriet van Imkamp was er zelfs geen huishouden van Jan Steen aan te treffen. Imkamp werd tijdens de zeil tocht over de Kaag en zijn wandeling door Warmond vooral getroffen door de klein schaligheid: „de huizen zijn gebouwd op menselijke schaal, je kunt hier tenminste nog tussen het groen leven. Ik vind het een zeer aantrekkelijk dorp", aldus Imkamp, die zijn tocht vervolgde naar het Spi- nozahuis in Rijnsburg. Woensdag LEIDERDORP - Gisteravond, in de vergadering van de commissie voor maatschappelijk welzijn, hebben de CDA- raadsleden mr. J. Reugebrink en drs. J. Verdier gepleit voor instelling van een commissie waar afgewezen kandidaten voor een woningwetwoning in beroep kunnen gaan. De beide raadsleden willen daarmee een betere controle op de toewijzing van woningen tot stand brengen. Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa. tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur ,t Breehuys, Breestraat 19, open,huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werkavond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Vijfhovenhuis, Hofiaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30 vm.-12.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken. volksdansen, jazzballet, astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. Burgsteeg 4a, opening wijkgebouw Pancras-West, 7 uur nam. Stadhuis, gemeenteraad, 5.30-7 nam.; gemeenteraad, 7.30 uur nam Donderdag „Wij hebben voor vrijwel alles een mogelijkheid tot beroep. De nieuwe wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beslissin gen (AROB) biedt iedereen de mo gelijkheid om zelfs met de meest onbenullige dingen door te proce deren tot aan de Kroon, maar tegen iets belangrijks als een woningtoe wijzing kan de burger niets uitrich ten", aldus mr. Reugebrink. Beide raadsleden zeiden het te betreuren dat de raad destijds heeft besloten om de toewijzing van woningen over te laten aan de woningbouw vereniging Leiderdorp. „Dat is een zo belangrijke zaak dat ik vind dat die zich in handen van de overheid zou moeten bevinden", aldus Ver- dier. De beide CD A-raadsleden zeiden in de toekomst het liefst alle wonin gen „binnen de gemeentelijke in vloedssfeer te willen zien". De twee deelden echter mee, dat dat in de praktijk vermoedelijk moeilijk te verwezenlijken is, omdat een groot deel van de woningen, zeker in Lei derdorp, eigendom is van particu liere makelaarskantoren. Wethou der C. Gordijn toonde zich niet di rect een voorstander van instelling van een beroepscommissie. Dat wordt binnen de woningbouwver eniging opgevat als een blijk van wantrouwen", aldus Gordijn. LEIDEN - Een tot nog toe onbe kend gebleven man heeft zich gis teren op brutale wijze een geldkis tje met f 1500 toegeëigend. De man stapte bij de benzinepomp van Nettorama aan de Haarlemmer weg uit een door een vrouw be stuurde auto en betrad zonder ook maar een spoor van aarzeling het kantoortje van de pomphouder. Anothpkpn Nog voor dat iemand kon reageren stak hij het geldkistje bij zich om vervolgens weer in de auto te sp ringen. De Leidse politie stelt een onderzoek in. Pieterskerkhof 19, architectenburo, gra- j tis advies, 8-9 uur nam., tel. 142771. I 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, I 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge- spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. I Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, foto- J grafie. 8—1»* nam. Nieuwe Rij«. -verkgroep homofilie, open-café avond, 9-12 'lur nvn. Welfare lokaal Rode Kruis, Leuiseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., 01717-3309. Vrijetijdscentrumn Breestraat 66, druk- puntmassage. filmclub, speelgoed ma ken, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente- pp® H aü VOORSCHOTEN - Als vervanging van het provisorisch speelterreintje aan de Jollaan, waar binnenkort een bungalow gebouwd wordt, denken B en W aan het terrein van het voormalige noodwinkelcen- trum. Dit bleek gisteravond in de commissie voor openbare werken waar de grote bezwaren van de buurtbewoners tegen de bouw vna de bungalow ter sprake kwamen. Loco-wethouder J. Goosens had begrip voor de buurtbewoners, die opkwamen voor het speelterreintje dat door kinderen uit de buurt van de Leidseweg-Noord en Noord- Hofland gebruikt kan worden, maar wees op het bestemmings plan dat de bouw van vier bunga lows toestaat. Hij merkte op dat de gemeente niet van plan was de grond voor de overige dri^ bunga- lowsj na deze eerste, snel%«it te ge ven. Om aan de bezwaren van de be woners van de Krimwijk tegemoet te komen willen B en W, zo bleek gisteravond, de inrit voor de nieuwbouw op het terrein van "Nieuw Voordorp" verplaatsen van de prof. Boerhaaveweg naar de Badhuisstraat. Bewoners waren bang voor verkeersoverlast door de komst van 160 arbeidsplaatsen daar. De commissie had veel lof voor het werk van de architect waarbij het historische hoofdgebouw van het vroegere kinderhuis een nieuwe functie krijgt als kantoor voor Heerema Engineering Service. De WD'er Begeer hekelde gis teravond de hoorzitting die over de aanleg van Rijksweg 11 gehouden is. Hij meende dat er in het forum teveel mensen zaten die voor het milieu en tegen wegen zijn. Zolang niet alle voor- en nadelen op een rijtje zijn gezet, meende Begeer, kan nog niets over de aanleg wor den gezegd. De overige commissie leden waren het niet eens met de kritiek die Begeer namens zijn frac tie uitte. Vrijdag kan in de gemee nteraad een discussie over de aan leg van de nieuwe Rijksweg ver wacht worden. ;vv Veel belangstellenden gaven acte de présence bij het ingebruiknemen i De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in dé regio Leiden wordt waargenomen van vrydag 17 juni tot 24 juni door apotheek Voorschoten, Leids- eweg 66, tel. 2525; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 89000; Apotheek Beker, Lytweg 4, tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 13 uur apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegs tgeest, tel. 153274. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Huize St; Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen' van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten. Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel LEIDERDORP-Mevrouw Van der Voort heeft gisteren de eerste sleu tel uitgereikt aan het echtpdar A. Moraal, dat als eerste in het nieuwe complex bejaardenwoningen van de Vereniging Algemene Bejaar denzorg in Leiderdorp is getrok ken. Mevrouw Van der Voort is lid van de commissie die verantwoor delijk is voor de toewijzing va de woningen. Het complex staat op de hoek van de Engelendaal en de Gal laslaan en is gebouwd in twee la gen. Alle woningen hebben twee slaapkamers, een ruime woonka- i het Huis ter Does. BurgCrrSSdsmSIl Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en toile- wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. mer, keuken, badkamer truimte. Het complex heeft de naam "Huis ter Does" gekregen, maar een oude boerderij, die vroeger min of meer op de plaats van de huidige bejaar denwoningen heeft gestaan. Het complex woningen werd gebouwd door de bouwcombinatie Noorlan- der/Van Rijn. Herbestrating Morsstraat LEIDEN - Een nieuw plan voor de herbestrating van de Morsstraat zal worden besproken op een bijeen komst die het buurtcomité "d' Qude Morsch" en de gemeente donderdagavond organiseren in het LISC-gebouw. Binnenkort zal worden begonnen met de aanleg van een nieuwe gas leiding in de Morsstraat. Het is de bedoeling daarna een nieuwe be strating aan te brengen. Namens de buurt heeft Harry Sipkens geruime tijd geleden al een plan vöor herbe strating opgesteld; de nu uitge werkte versie is iets vereenvou digd. Bij de Morspoort worden fietsers gestimuleerd om in twee richtingen onder de poort door te rijden; auto's blijven in één richting eromheen rijden. De omgeving van de poort wordt wat "vriendelijker en gezel liger" ingericht. In de Morsstraat worden de trot toirs aan beide zijden 30 cm. ver breed.' Er komen in de straat 18 parkeerplaatsen met parkeerme- ters. De straat wordt verder zo aan gepast dat auto's vaart moeten minderen. Dit gebeurt door middel van zogenaamde wisselplekken waar de parkeerplaatsen van straatzijde verwisselen. Er komen een aantal fietsklemmen. De avond in het LISC-gebouw, le Binnenvestgracht 22, begint don derdag om 9 uur SPRONG I Onze oprechte bewondering gaat uit naar de Leidse pols stokhoogspringer Marc van Vliet die gisteravond in Roos endaal maar liefst 4,30 haalde. Daarmee won hij de nationale atletiekwedstrijd op dit on derdeel. Deze AV Holland- springer is nog steeds de enige Leidse mens die met de stok hoger dan vier meter komt. SPRONG II Morgenmiddag onthult de Wassenaarse wethouder Van der Klaauw om twee uur, na een toespraak van de burge meester, een kunstwerk: een bronzen beeldje van Peter van der Meer bij de Wethouder Huibregtseschool dat "Sprin gend meisje" heet. Welke hoogte dit meisje bedwingt is nog onbekend. WANDELING Na het copieuze diner een ont spannen avondwandeltocht. Het kan van zes tot zeven van avond vanaf Sportpark VTL (Voorschoterweg). Afstanden: 5,10 en 15 km. Kosten: 2 gulden per persoon. Een fraaie belo ning wacht de dappere stapper na afloop. KLUPHUIS Vanavond 7 uur: opening' kluphuis Pancras-West, Burg- steeg 4a. Korter kan niet, lan ger was onmogelijk. LEIDERDORP - Het Leiderdorpse college blijft bij het plan om in een complex van 20 bejaardenwoningen in de nieuwbouwwijk Voorhof- Noord een buurtvoorziening te treffen. Daarbij wordt gedacht aan een café of koffieshop. B en W zouden er het liefst een buurtwinkel hebben, maar daarvoor lijkt de beschikbare ruimte te klein. Om het plan, dat overigens nog niet verder is uitgewerkt, te kunnen reali seren moeten twee woningen, op een hoek van het blok, komen te vervallen. Inmiddels heeft de Algemene Woningbouwvereniging Lei derdorp het plan voor de bouw van twintig woningen ingediend bij de provincie. B en W van Leiderdorp overwegen om straks, bij de grondverkoop, vast te stellen of er wel of geen "café-achtige voorziening in het blokje wonin gen komt. In het souterrain van de enige flat in Voorhaf komt een peuterspeelzaal. Dat zal de enige peuterspeelzaal in de wijk worden. De ruimte moet plaats bieden aan 22 kinderen. Intussen werken B en W van Leiderdorp aan een spreidingsplan voor de Leiderdorpse speelzalen, die zich voornamelijk in het oude gedeelte vam Leiderdorp bevinden. In de toekomst zal een gedeelte daarvan moeten worden overgeheveld naar de nieuwbouwwijken Voorhof, Win kelhof en Buitenhof. Dat komt echter pas ter sprake zodra deze laatste twee wijken gedetailleerd uitgewerkt zijn en men de behoefte aan peu terspeelzalen kan overzien. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00, uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw» Bin nenstad, Gerecht 10, tel. 143503, woe. 16.30-17.30 uur. Noord, van.Hogendorp- straat 36, tel. 144912, rtia. 10.30-13.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, tel. 149726; di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier, Morsch- wijk Topdaslaan, tel. 761196, woe. 10.00-11.00 uur. Tuinstad'wijk, Herens- traaf 45, tel. 144112. vr. 10.30-11.30 uur. Stadhuis, Stadhuisplein, te.l. 145344, do. 17,30-19.30 uur. LEIDERDORP - Het ziet er niet haar uit dat het Zijlkwartier in Leiderdorp snel geplande de wij- kaccommodatie krijgt. De enige mogelijkheid om het gebouw, dat ruim zes ton kost, te financieren is met flinke subsidie van het ministe rie van CRM. De aanvraag daartoe is inmiddels gedaan. Kortgeleden sprak de raad zijn twijfels uit oü'er de haalbaarheid van het plan, gezien de krappe fi nanciële positie van Leiderdorp. Men vreesde dat het budgettair be slag veel groter zou worden dan door Ben W was aanaeaeven. Wethouder mevrouw D. W. Tichler-Moerman zal op korte ter- jnijn contact zoeken met het bestuur tan de buurt- en speeltuinvereni ging Zijlkwartier om te onderzoe ken wdt de mogelijkheden zijn. Zo denkt men eraan om het Zijlkwar tier voorlopig nog onder te brengen in de kantine van de touwfabrie- ken, waarvan de buurtvereniging nu ook al gebruik maakt. Verder denkt men aan het houten schoolge bouw aan de Splinterlaanwaar nu de Reformatorische school geves tigd is. Deze school trekt over vier jaar naar het dan leegstaande ge bouw van de lagere school De Voge- Iweid, die naar Voorhof wordt overgeplaatst. De Leiderdorpse af deling van Ken O zou medegebrui ker van het schoolg$bouwtje wor den. Voor deze vereniging wil me vrouw Tichler voorlopig naar een oplossing zoeken door verschillende leegstaande schoollokalen in te richten voor K en O, die in Leider dorp voornamelijk cursussen op handvaardigheidsgebied geeft. Intussen is het ook niet zeker of het haalbaar is om in het plan een gymnastiekzaal op te nemen. Dat was aanvankelijk de bedoeling, omdat de huidige gymnastiekac- commodatie in het Zijlkwartier sterk verouderd is. Gevreesd wordt echter dat de leerlingenprognoses die in september bekend zullen zijn, opnieuw een sterke daling zullen la ten zien. Al bij eerdere prognoses is een sterke terugloop van het aantal leerlingen geconstateerd. Mocht de terugloop erg groot zijn dan is de bouw van een nieuwe gymnastiek- voorziening nog nauwelijks renda bel. Wethouder drs. E. Drenth noemde het Zijlkwartier gisteren "de snelst vergrijzende wijk van Leiderdorp". LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leids9h Dagblad B^V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2