'Damesdag'Wimbledon koud en kleurloos Hockeyteam kan niet overtuigen Tom Okker in vorm Wimbled in eijfei Betty Stöve en Elly Appel ronde verder quickiboys- borussiar donderdag7juli PRIJS... Beslissende rol Litjens tegen Engeland: 3-1 WOENSDAG 22 JUNI 1977 SPORT PAGINA 11 Dames enkelspel Martina Navratilova (Vst) - Glyn Coles (Gbr) 6-3, 6-0, Chris Evert (Vst) - Ruta Gerulaitis (Vst) 6-0,6-3, Rosie Casals (Vst) - Tina Hartford (Vst) 6-3, 6-1, July Anthony (Vst) -Naoko Sato (Jap) 6-1, 6^3. Edith Peled (Isr) - Marie Pinterova (Tsj) 6-16-1Joe-Anne Russell (Vst) - Sue Mappin (Gbr) 8-6, 6-2, Brigitt Cuypers (Zaf) - Ruth Narsikova (Tsj)) 6-0, Wiksted (Zwe) 4-6,6-2, 6-0, Jane Stratton (Vst) - Ines Fordyce (Vst) 4-6, 9-7, 6-4, Belinda Thompson (Gbr) - Eve Dignam (Vst) 2-6,7-5,6-1Kathy May (Vst) - Linda Mottram (Gbr) 6-3, 6-1, Virginia Wade (Gbr) - Joan Durie (Gbr) 6-2, 6-2, Wendy Tumbull (Aus) - Eisterlehner (Wdl) 6-2, 6-1, Franpoise Durr (Fra) -Lele Forood (Vst) 6-0, 8-6, Marise Kruger (Zda - Mi- ehele Tyler (Gbr) 6-4, 2-6, 6-2. Lesley Charles (Gbr) -Brigitte Simon (Fra) 6-4, 1-6, 6-3, Janet Newbury (Vst) - Raquel Giscafre Arg) 6-4,6-2, Kerry Reid (Aus) - Mary Carillo (Vst) 2-6, 6-4,7-5, Terry Hol- laday (Vst) - Lindsay Beaven (Gbr) 6-3, 6-3, Helga Masthoff (Wdl) - Fiorella Boin- icelli (Urn) 2-6, 7-5, 7-5. Heren enkelspel eerste ronde Jimmy Connors (Vst) - Richard Lewis (Gbr) 6-3,6-2,6-4, Henry Bunis (V st) - Raz Reid (Vst) 8-9, 6-4, 6-8, 9-8, 8-6, Jonathan Smith (Gbr) - William Prinsloo (Zda) 6-4, 6-4, 6-2, Dennis Ralston (Vst) - Trey Waltke (Vst) 5-7, 6-4 6-2, 9-8, Colin Dow- deswell (Rho) - John Feaver (Gbr) 6-1, 2-6, 2-6, 6-1, 6-3, John Mcenroe (Vst) - Ismail el Shafei (Egy) 6-0, 7-5, 6-3, Raul Ramirez (Mex) - Peter Fleming (Vst) 6-4, 3-6. 6-2. 6-3, Tom Gullikson (Vst) - Steve Krulevitz (Vst) 6-2,6-4,6-3, Vija Amntraj (India) - Sherwood Stewart (Vst) 4-6,6-4, 6-3 7-5, Ray Ruffels (Aus) - Roger Taylor (Gbr) 7-5, *8-6, 2-6. 9-7, Byron Bertram (Zda) - Colon Dibley (Aus) 6-4, 3-6 2-6 6-3 6-2, Phil Dent (Aus) - Walter Lofgren (Vst) 6-1,6-2,6-2, Russell Simpson (Nwz - Bill Scanlin (Vst) 6-3, 7-5, 7-5, Stan Do- cherty (Vst) - Harold Solomon (Vst) 7-5, .4-6, 7-5, 7-5, Onny Parun (Nwz)-Butch Sewagen (Vst) 8-6, 7-5, 9-8, Hans Gilde- meister (Chili - Belus Prajoux (Chili 4-6, 6-4 6-8 6-4,6-3, Jorge Anrew (Ven) - Steve Carnahan (Vst) 6-4, 6-2, 6-4, Onny Parun (Nwz) - Butch Seewagen (Vst) 8-6, 6-1, 6-1. Dames enkelspel: Ann Kiyomura (Vst) - Carrie Meyer (Vst) 6-1 7-5, Mariana Simionescu (Roe) - Stephanie Tolleson (Vst) 6-2, 6-3. Jackie Fayter (Gbr) - Nina Bohm (Zwe) 2-6, 6-3, 6-2, Linky Bishoff (Zda - Peter Whyt- cross (Aus) 6-4, 6-4. Heren dubbelspel, eerste ronde: Marty Riessen/Roscoe Tanner (Vst) - Rod La- ver/John Newcombe (Aus) 3-6, 6-0 8-9, 6-2, 6-2, Bob Hewitt/Frew Mcmillan (Zda) - Ray Moore/Bill Scanion (Zda/Vst) 7-5, 6-1.6-4 LONDEN - Jimmy Connors heeft het bij de Britten helemaal verbruid door maandag niet bij de unieke openingsparade van de oud-kampioen, ter gelegen heid van het eeuwfeest van Wimbledon, te verschijnen op het centrecourt. De Amerikaan verkoos op dat ogenblik te trai nen, samen met Nastaseop een bijbaan. De organisatoren van de All England Club lieten het er niet bij zitten en besloten dat Connors de herinneringsme daille, die door de Hertog van Kent aan de oud-titelhouders werd uitgereikt, niet zou krijgen. In heftige artikelen reageerde gisteren de Engelse pers op het onbehoorlijke gedrag van de rijkgespeelde proftennisser. ''Als de 85-jarige Elizabeth Ryan nog op knikken kan ko men" aldus de Daily Mail, "dan lijkt ons een zere duityvan Con nors maar een erg pover ex cuus". Begrijpelijk dat het publiek gis teren tijdens de eerste partij van Connors tegen hun landge noot Richard Lewis, niet bijster op de hand van de zelfingeno men Amerikaan was. Connors won echter met 6-3,6-2, 6-4 en zei later brutaal, dat hij daardoor waarschijnlijk juist beter had gespeeld. Over zijn afwezigheid bij de openingspa rade zei hij: "De dokter vond dat ik de duim moest proberen tijdens een training en dat hij hem daarna direct wilde zien. Daar heb ik me aan gehouden" Over het niet krijgen van de medaille vond hij: "Ik had hem graag gehad en een ander heeft er niets aan met mijn naam erop. maar ik zal er niet om vragen". LONDEN - De Ladies Day op Wimbledon, de dag waarop de dames voor het eerst in de strijd komen, was koud en kleurloos zonder zon. De toeschouwerstoeloop werd daar door geremd en de sfeer was zeker niet feestelijk, zonder uitbundige zomerkleding of bloemenheden. Ook op de ba nen gebeurden nauwelijks opwindende dingen. voorverkoop o.a.: kantoor leidsch dagblad, witte singel 1. leiden kantoor leidsch dagblad, badstraat 9, katwijk aan zee v.v.v. katwijk, boulevard 58, katwijk aan zee verder: bijkantoren leidsch dagblad tesassenheim (sigarenmagazijn vink, hoofdstraat 208) en te lisse (sigarenmagazijn de bruin, heereweg 240) en het v.v.v. te noordwijk aan zee, de grent 0 Alle geplaatste speelsters hand haafden zich zonder erg veel moei te. Voor Nederland betekende dit dat Betty Stöve, als zevende ge plaatst, een ronde verder kwam, onbedreigd door haar kleine tegen standster Sabina Simmonds, pas 17 Door Piet Kienhuis Slaagde Litjens er tegen de Sowjet-Unie in drie van de vier strafcorners te benutten, ook tegen het zich felverwerende Engeland scoorde de Kampong-speler drie doelpunten uit hoekslagen. Nederland, dat Ties Kruize in de basisopstelling had, ging overtui gend van start. Al in het begin van de wedstrijd kreeg Kruize de kans Oranje op een snelle voorsprong te zetten. De met een omgekeerde stick ingeslagen bal kwamen ech ter tegen het lichaan van de uitlo pende doelman Hurst op. In de 8e minuut was het toch raak. Uit een door Ron Steens geforceerde straf- corner schoot Paul Litjens de bal keihard in. Engeland, dat vooral via de counter probeerde uit te breken, kwam al snel op gelijke hoogte. Nadat Jeb- bink een door Long ingeslagen strafcorner met de voet van de lijn had gehaald, stuurde Ian McGinn weling op Wimbledon, die zege vierde met 6-4 4-6 7-5 7-5. Okker heeft alleen een keer in een dubbel voor de Amerikaanse stedencom- petitie tegen hem gespeeld. Aan de opgang van Rolf Thung de laatste weken op het Engelse gras kwam evenals vorig jaar al in de eerste ronde een triest einde met een nederlaag in vier sets tegen de onbekende Spanjaard van Arge ntijnse afkomst Alvarez: 6-4 4-6 6-3 6-3. Een teleurstellende prestatie van de donkere Hilversummer, want zijn 29-jarige tegenstander speelde zeker niet briljant. Thung ging in hoofdzaak mentaal ten gronde. Hij vertoonde een schrij nend tekort aan zelfvertrouwen, nadat hij de tweede set had verlo- toegangsprijzen: overdekte zitplaats 7,50 onoverdekte zitplaats 6,- staanplaats 4,- jongenskaart t/m 12 jaar 1 Borussia geheel compleet, wllly lippens, stedde. manfred Jllor, horst bertram aanvang 19.30 uur terrein quick boys laan van nieuw zuid katwijk aan zee Betty Stöve: onbedreigd ren. Hij had nog goed teruggevoch ten na een achterstand van 3-0 in de eerste set en deze toch nog in de wacht gesleept. De volgende ont glipte hem echter in hoofdzaak door drie dubbele fouten in één game, na 4-3 en in de volgende set zette dit drama zich voort. Hij hield weliswaar soms vrij gemakkelijk zijn eigen service, maar hij slaagde er erg moeilijk in zijn bebaarde te genstander aan het nette passeren. De concentratie van Avarez bleek veel beter dan die van Thung, die steeds meer ging foeteren en zijn falen in hoofdzaak toeschreef aan het doorschietende gras. Thung wilde voorts de zaak teveel forceren en maakte daardoor net teveel fou ten. Elly Vessies-Appel kwam wél door de eerste ronde, tegen de 22-jarige Amerikaanse Mary Hamm, maar de Beverwijkse kwam ook nogal on tevreden van de baan, nadat zij met 6-4 3-6 6-2 had gezegevierd. Het hadden inderdaad niet meer dan twee sets mogen zijn. "Als je zo moet winnen", zei onze kampioene bitter. "Weer veel teveel zenuwen hè", constateerde ?ij. Ook Elly ver toonde soms een groot gebrek aan zelfvertrouwen tegen de kleine Amerikaanse, 29e op de ranglijst van haar land, die een sterke dub bele backhand sloeg. Het was bij Elly weer zoals dikwijls veel te veel alles of niks. Prachtige ralley's, af gewisseld door afschuwelijke mis sers. In de volgende ronde zal zij het zeker niet gemakkelijker krijgen tegen de Benjamin van dit Wim bledon, de pas 14-jarige Ameri kaanse Tracy Austin, die getraind wordt door de Nederlander Lands- dorp. En die weet ongetwijfeld hoe de Nederlandse moet worden aan gepakt. Het kan zeker een interess ant treffen worden. ARNHEM - Ongebruikelijk veel Nederlanders hebben afgelopen zondag de hoofdprijs in de Duitse lotto gewonnen. Dat komt omdat de winnende cijfers in de Nederlandse lotto vorige week zondag dezelfde waren als de winnende serie in de Duitse lotto. Veel Nederlanders ge bruiken kennelijk de winnende cij fers in de Nederlandse lotto bij het invullen van het Duitse formulier. Op de winnende cijfers 9- 17-18-20-29-40 en reservegetal 42 krijgen de 205 Nederlanders vol gens het hoofdbureau van de Duitse lotto ieder ongeveer 30.000 mark. Bij ons was het reservegetal vorige week 31, maar dat speelt bij het be palen van de hoofdprijs toch geen rol. Volgens de lotto-bureau's is de kans dat de Nederlandse en Duitse cijfers gelijk zijn, overigens één op de 14 miljoen. PAARDENSPORT - De Neder landse ruiters Ebben, Nooren, Heins en Wouters v. d. Oudenweijer hebben op weg naar het EK sprin gen in het Oostenrijkse Laxenburg een voorspoediger reis gehad dan hun paarden. De ruiters konden zonder oponthoud doorreizen; de paarden werden tien uur aan de Oostenrijkse grens vastgehouden omdat een dierenarts per abuis een verkeerd stempeltje in het paspoort van een der paarden had gezet jaar, die tegen onze geroutineerde tegenstandster nog erg veel tekort kwam. Ook al was Betty dan ge handicapt door een peesontsteking in haar rechterknie, zodat zij met een elastieke kous speelde. Betty won snel met 6-3 6-1 van de Ita liaanse, die van Zuidafrikaanse af komst is. Betty Stöve komt nu te genover de Amerikaanse Pam Teegarden te staan, die in de eerste ronde een bye had. Verder racete Tom Okker door zijn eerste ronde tegen de Australiër Ross Case met 6-2,6-1,6-1, hetgeen op baan 1, het tweede centrecourt gebeurde. Case verstapte zich te gen het einde van de eerste set en liep daardoor een liesblessure op. Dit neemt allemaal niet weg, dat onze landgenoot voortreffelijk speelde, hoewel hij pas vorige week donderdag uit Amerika in Londen is gearriveerd, afkomstig van de stedencompetitie. Okker was uit eraard nogal tevreden over zijn de buut op Wimbledon. "Ja, ik vind dat de overgang van het teamtennis naar het gras soepel verliep", vond hij. "Ik heb vorige week in de om geving van Londen nog wat op gras getraind, samen met Pibak en Con nors". Onze landgenoot was ook erg tevreden over zijn service, waarvan vele eerste opslagen goed werkten. Over zijn niet verschijnen in het herendubbelspel: "Dat ging de mist in door een oogblessure van Ashe. En het was te laat om nog met een andere partner in te schrijven". Nieuweling Okker zal in de volgende ronde niet tegenover de als veertiende ge plaatste Solomon komen te staan, want die viel ten offer aan de Ame rikaanse reus Docherty, een nieu- AMSTELVEEN - Het Nederlands hockeyteam is het vij- flandentoernooi met een niet overtuigende 3-1 zege op En geland begonnen. Het was opnieuw Paul Litjens, die de formatie van Wim van Heumen de juiste weg wees. Jong Oranje was kansloos tegen een goed spelend Duitsland, met niet minder dan 8-3 werd verloren. Ties Kruize (r) probeert te scoren. Doelman Hurst van Engeland is echter paraat. toernooi kende Duitsland geen en kel ontzag voor Jong Oranje, dat onder de naam Nederland-Wit uit komt. Onder aanvoering van de subliem spelende aanvoerder Mi chael Peter overklaste Duitsland de formatie van Cees Tania. Via Stöd- ter (strafcorner), Kaesman en Trump namen de Duitsers snel een 3-0 voorsprong. Twee raak gescho ten strafcorners van Roderick Bouwman en een gelijk aantal doelpunten van Strödter (waarvan één uit ee.i korte hoekslag) zorgden voor een 5-2 ruststand. Werner Kaesmann, Caninenberg en Seifert voor Duitsland en Roderick Bouwman voor Jong Oranje be paalden de eindstand op 8-3. De Duitsers, die een bekeken partij systeemhockey op de grasmat leg den, zullen het in de resterende ontmoetingen beslist niet zo ge makkelijk krijgen als tegen een aan alle kanten „rammelend" jong Oranje. Spanje kon in de wedstrijd tegen het internationaal weinig beteke nende Japan geen moment waar maken de heersende Europese kampioen te zijn. Japan won ver rassend met 1-2. keeper Maarten Sikking uit de toe gekende strafbal naar de verkeerde hoek: 1-1. Oranje, dat de aanvallen via goed breedtespel opbouwde, miste in de punt van de aanval voldoende mankracht om echt gevaarlijk te kunnen worden. Bondscoach Wim van Heumen hierover: „We speel den met twee hangende spitsen, Leefers en Ties Kruize. Dit liep ech ter niet helemaal naar wens. Anders was het een wereldpartij geweest". Met name Ties Kruize speelde nog erg onwennig op het zware veld in Amstelveen. Hier moet echter bij opgemerkt worden dat hij onvol doende in het spel betrokken werd door zijn medespelers. Een opvallende rol in het Neder lands elftal vertolkte wel linker vleugelverdediger Tim Steens, die een foutloze wedstrijd speelde. Ook het handstoppen van de corners ging hem goed af. Zoals bij de tweede strafcorner van Nederland, waaruit Paul Litjens schijnbaar gemakkelijk scoorde. Uit een lange hoekslag zorgde dezelfde Litjens voor de 3-1 eindstand. Jong Oranje In de openingswedstrijd van het

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11