mededelingen gemeentebestuur 20t leiden m 24 juni'77 BOUWKUNDIG OPZICHTER (mnl./vrl.) BMW-automobielen Wij bieden u de veiligheids normen van de toekomst Rob Gorris BMW -n MINISTERIE VAN DEFENSIE B- en Z- VERPLEEGKUNDIGEN Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 20 juni a.s. om 19.30 uur, op dinsdag 21 juni a.s. om 21.00 uur en op woensdag 22 juni a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming van een lid voor de Bestuursraad van de Schooladviesdienst. Voorstel inzake subsidiëring van de V.O S.-cursussen Leiden. Voorstel om in te stemmen met de in de nota „Maredorp in de steigers" geformu leerde doelstellingen voor de ontwikkeling van dit binnenstadsgebied, om in te stemmen met de voorgenomen ontwikkeling van de deelplannen en om te verkla ren dat de vaststelling van een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied tussen Oude Vest, het Havenplein, de Oude Rijn en de Lange Mare. Brief van het Buurtkommitee ..Groenoord", houdende verzoek om de in het plant soen van Groenoord aanwezige caravan te doen verwijderen. Nota over het zwemonderwijs aan leerlingen van de lagere scholen met het voorstel om zich te verenigen met de in deze nota neergelegde beleidslijn. Beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een overdekt zwembad aan de Boshuizerlaan. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling Recreatieschap Noord-Zuidhollandse Plassengebied. Verlenen van subsidie aan de Stichting Pieterskerk Leiden in de kosten van restau ratie van de Pieterskerk. t Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanpassen en herinde len van de Sumatrastraat. Krediet ten behoeve van de vernieuwing van de riolering, verbetering van de bestrating en indeling daarvan en de aanpassing van de openbare straatverlichting in de Celebesstraat, de Decimastraat, de Bloemstraat en gedeelten van de Kooilaan, Javastraat en Sieboldstraat. Aanwijzing van de gebieden De Kooi/Noorderkwartier en Maredorp tot stadsver nieuwingsgebied en tot vaststelling verbeteringsplannen voor genoemde gebie den. Vaststelling van een bestemmingsplan respectievelijk de herziening van de geldende bestemmingsplannen 1933 en Leiden-noord, herziening 1957, wordt voorbereid voor de gebieden van de Kooi en Noorderkwartier tussen het Zwarte Pad. de Willem de Zwijgerlaan, de Kooilaan, de Ringkade, de Timorstraat, de Zijl, de Oude Rijn, de Herensingel en de Maresingel. Vaststellen van een verordening regelende de vergoeding voor de werkzaamheden van leden van de gemeenteraad, die geen lid zijn van het college van B. en W. alsmede de vergoeding voor het bijwonen van de vergaderingen van de commissies aan de leden van de commissies die geen raadslid zijn. Wijziging van de Verorde ning regelende de samenstelling en de werkkring van de Welstandscommissie en intrekking van de regeling betreffende de vergoeding van telefoonkosten aan de raadsleden, uitgezonderd de wethouders. Voorstel tot het oprichten van een school voor zieke kinderen te Leiden. Kredieten voor aanschaffingen en voorzieningen ten behoeve van de Rembrandt- scholengemeenschap en de gemeentelijke schoolgebouwen Johan Wagenaarlaan 14 en Noordeinde 3. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stichting Christelijke Orthopae- dagogisch Instituut voor Leiden en omgeving om medewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor de vervanging van ontvreemde en herstel van vernielde leer- en hulpmiddelen van zijn school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Driftstraat 49. Vaststelling van het bestemmingsplan Haver en Gortbuurt. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Leiden met betrekking tot een aantal te nemen verkeersmaatregelen in verband met de uitvoering van riolerings werkzaamheden in het laatste deel van de Breestraat, zijnde het eerste onderdeel van de reconstructiewerkzaamheden voor de Breestraat. Voorstel inzake de te maken stedebouwkundige regeling (structuurplan) voor de binnenstad. Voorstel om in te stemmen met het structuurplan voor het Witte Singelterrein en het Doelenterrein. Nota „bestuursvorm van het openbaar onderwijs" met het voorstel om in te stem men met de beleidslijn om bij de aanvang van de raadsperiode 1978-1982 bij wijze van experiment te komen tot de instelling van één of meer bestuurscommissies ex artikel 61 van de gemeentewet voor te zijner tijd aan te wijzen openbare scholen. Vaststellen van een verordening tot wijziging van de Verordening regelende de werkkring en de samenstelling van de Verkeerscommissie. Preadvies op verzoek van het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden om medewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lageronderwijswet 1920 voor de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs in de Zijlwijk. Voorstel inzake het onderwijs aan kinderen van buitenlandse werknemers. Verbouwing en meubilering van het gemeentelijk schoolgebouw aan de Bloemfon teinstraat 1 ten behoeve van de openbare school verbonden aan het Pedologisch Instituut. Vaststellen wijziging van de bouwverordening. Overdracht van woningwetwoningen aan bewoners. Verlaging van de erfpachtcanon voor een perceel grond aan de Waardkerksteeg ten behoeve van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. Beschikbaar stellen van een krediet voor de verwerving van het pand Prinsenstraat 66. Krediet voor de aanschaf van stoelen en klaptafels ten behoeve van de Groenoord- hallen. Krediet ten behoeve van de aanschaf van een nieuwe college-auto. Wijziging van de Verordening, reglement van de Gemeentelijke Dienst voor Kre- Agenda: Aanwijzing van de gebieden De Kooi/Noorderkwartier en Maredorp tot stadsver nieuwingsgebied. Vaststelling verbeteringsplannen voor genoemde gebieden. Restaurant Groenoordhallen. Onmiddellijk na afloop van deze gezamenlijke vergadering begint de vergadering van de commissie voor interne organisatie en beheer. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken, welke onlangs in di verse andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten worden bezien en verder: Verslagen van kasopneming opgemaakt door de gemeentelijke Accountants dienst. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: A. J. van Berge Henegouwen, alhier. Uitbreiden en wijzigen van de herstel inrich ting voor motorvoertuigen annex verfspuitinrichting in het perceel Hoge Woerd 169. 2. J. W. Nievaart, alhier. Oprichten van een brood- en banketbakkerij in het perceel Sumatrastraat 155. 3. J. H. van Evert, alhier. Uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. de machinale houtbewerking annex verkoopruimte voor „doe- het-zelfartikelen in het perceel Herensingel 1. 4. V.O.F. C.A. Mostert en Zn., alhier. Oprichten van een herstelinrichting annex doorsmeerinrichting voor eigen bedrijfsauto's in het perceel Admiraal Banckert- weg (sectie N.nr. 1439). 5. Automdbielbedrijf R. A. en G. van Dijk B.V., alhier. Nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van de autoherstelinrichting annex verkoopruimte, alsmede opslag en distributie van huisbrandolie in het perceel Morsweg 176. 6. Burgemeester en Wethouders van Leiden. Oprichten van enkele door elektromo toren gedreven technische installaties t.b.v. de openbare zweminrichting „De Zijl" in het perceel Paramaribostraat (sectie N, nr. 1489 ged.). Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 17 juni 1977. Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 1. dinsdag 5 juli 1977 om 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. 2. dinsdag 5 juli 1977 om 15.00 uur in kamer 210 van het stadhuis. 3. dinsdag 5 juli 1977 om 15.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. 4 woensdag 6 juli 1977 om 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. 5. woensdag 6 juli 1977 om 15.00 uur in kamer 210 van het stadhuis. 6. woensdag 6 juli 1977 om 15.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaar schriften liggen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen: die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn ver schenen: b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangren zende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. platen. In het gebouw bevinden zich: recreatie-biljartzaal, bibliotheek, winkel, kapsalon, bankservice en een technische dienst. Er is tevens een ziekenboeg en vier ziekenverzorgsters. Wie komen voor de flats in aanmerking? De voorkeur zal worden gegeven aan oudere alleenwonenden en echtparen vanaf 50 jaar, woonachtig in Leiden of in de omliggende gemeenten Leiderdorp, Oegs- tgeest, Voorschoten, Warmond, Zoeterwoude en Valkenburg (Z.H.) Voor hierbuiten wonenden geldt de leeftijd van 65 jaar of ouder. Ook Leidse woningzoekenden vanaf 24 jaar, die in het bezit zijn van een urgentiebe- wijs, kunnen in aanmerking komen. Huurprijzen Huur tweekamerflat voor éen persoon (incl. één warme maaltijd) f 1554,- Huur tweekamerflat voor twee personen (incl. twee warme maaltijden) f 1659,- Huur driekamerflat voor twee personen (incl. twee warme maaltijden) 1862, Indien van de warme maaltijden geen gebruik wordt gemaakt, wordt de huur met 75,per maand per persoon verlaagd. Voor personen, jonger dan 65 jaar, wordt de huur met 400,per jaar verhoogd. De driekamerflats zijn uitsluitend bestemd voor 2 personen. In bovenstaande pryzen zitten tevens inbegrepen de kosten van water, elektriciteit, het gebruik van het centraal antennesysteem en alle overige servicekosten. Waarborgsom Als zekerheidsstelling zal bij het huren van een woning een waarborgsom van 1000,worden gevraagd. Dit bedrag wordt terugbetaald na ontruimimg van de woning, tenzij er verrekeningen nodig zijn. Bij wie aanmelden Belangstellenden kunnen zich schriftelijk aanmelden bij het Bureau Huisvesting Hooigracht 79, Leiden met vermelding van het nr. S 192 op enveloppe en brief. Een uitvoerige prospectus zal op aanvraag worden toegezonden. Elke dinsdag, vrijdagen zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur is er een modelflat te bezichtigen. Bouwplan stichting Nieuw Groenhoven Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50 lid 8 van de Woningwet een bouwvergunning af te geven aan de stichting Nieuwe Groenhoven voor het bouwplan, dat deze stichting wil realiseren in het gebied tussen de Zuidsingel, de Binnenoostsingel, de Oosterkerkstraat en de Herengracht alhier. Het betreft een gedeelte van het binnenstadsgebied Herengracht-Zijlsingel. Het bouwplan is ontworpen door het architecten- en ingenieursbureau Treffers en Polgar B.V. te Waddinxveen op basis van het nog in procedure zijnde bestem mingsplan Herengracht-Zylsingel. Het wijkt daar evenwel op onderdelen vanaf. Het ligt in de bedoeling het plan te verwezenlijken op de op de bestemmingsplankaart nr. 7113-B aangegeven bouwblokken nrs. I, II. Ill, VII, Vila en XI. Het bouwplan omvat 189 woningen, waarvan er 125 zijn bestemd voor bejaarden, 7 voor minder validen, 10 voor alleenstaanden en 47 voor kleinere en grotere gezinnen. Het bouwplan zal van 20 juni 1977 tot en met 3 juli 1977 ter inzage liggen op kamer 331 van het stadhuis. Op de donderdagavonden 23 en 30 juni 1977 zijn de plannen van 19.00 tot 21.00 uur in te zien in het informatiecentrum van het bureau Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Gedurende de termijn van de terinzagelegging, kan iedereen bij het college van Burgemeester en Wethouders schriftelijk bezwaren tegen dit bouwplan indienen. Bouwplan Nieman Holding: B.V. op het Waardeiland. Diversen Aanmeldingen gegadigden serviceflat „Schouwenhove" Op slechts één kilometer afstand van het station, aan de Jan Luykenlaan (bij de Plesmanlaan) staat de serviceflat „Schouwenhove". Het woongebouw bevat in totaal 192 woningen, die als volgt zijn verdeeld: 11 éénka merwoningen (deze zijn inmiddels toegewezen), er bestaat een wachtlijst. 150 tweekamerwoningen en 31 driekamerwoningen. Elke woning heeft een berging, een moderne keuken met oven en elektrische kook- Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto-artikel 50, lid 8, van de Woningwet, een bouwvergunning af te geven aan Nieman Holding B.V., Postbus 283, alhier, voor de bouw van 144 eengezinswoningen (z.g. Town- houses), 42 etagewoningen z.g. „condominiums", 160 etagewoningen met 10 win kels en eèn parkeergarage op een deel van het Waardeiland. Het bouwplan zal van 20 juni a.s. tot en met 3 juli a.s. ter inzage liggen op kamer 319 van het stadhuis. Op de donderdagavonden 23 en 30 juni a.s. zijn de plannen vanaf 19.00 uur tot 21.00 uur in te zien in het informatiecentrum in de hal van het stadhuis. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan een ieder bij het college van Burgemeester en Wethouders schriftelijk bezwaren tegen dit bouwplan indienen. Tijdelijke afsluiting Caeciliastraat In verband met televisieopnamen van de VARA in de Leidse Schouwburg wordt de Caeciliastraat tussen de Lange Mare en de Lijsbethsteeg op de volgende dagen en tjjdstippen met dranghekken afgesloten voor alle verkeer. Woensdag 22 juni van 9.30-12.00 uur. Donderdag 23 juni van 13.30-24.00 uur. Zaterdag 25 juni van 9.30-12.00 uur. Deze tijdelijke afsluitingen zijn noodzakelijk in verband met de aan- en afvoer van dekorstukken en de plaatsing van de reportagewagens van de N.O.S. Oproep bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker te Leiden De dames, die nog geen gehoor hebben gegeven aan de oproep die zij ontvangen hebben voor het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker, worden alsnog in de gelegenheid gesteld, een uitstrijkje te laten maken op: maandagmorgen 27 juni a.s. van 8.45-11.45 uur, dinsdagavond 28 juni a.s. van 19.30-21.30 uur, woensdagmorgen 29 juni a.s. van 8.45-11.45 uur. in het gebouw van de G.G. en G.D., Roodenburgerstraat la, tel 120645. Commissievergadering Commissie economische aangelegenheden en commissie interne organisatie t beheer. Dinsdag 21 juni a.s. om 19.30 uur in kamer 204 van het stadhuis. Met een BMW voorkomt u ongelukken. En uw BMW voor komt in onvermijdelijke situaties het ergste, door het unieke bots- absorptiesysteem. Bekijk deze automobielen maar eens bij ons - u zult er zeker wijzer van worden. Hoge Rijndijk 278, Leiden Telefoon 071-140697 Vereist: diploma M T S.-bouwkunde en praktijkervaring gewenst. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, maximaal 2574,- bruto per maand Minimaal 20 vakantiedagen per jaar en 8% vakantieuitkering. Reis-, pension- en verhuiskosten volgens de terzake geldende bepalingen. Sollicitaties te richten aan de commandant in het 2e Geniecommandement, afdeling personeelszaken, Kazernestraat 3 te Amsterdam. psychiatrisch ziekenhuis Endeqeest In ons ziekenhuis, dat gelegen is in Oegstgeest, kan nog worden geplaatst enkele voor diverse afdelingen (ook voor de Jelgersmakli- niek). In Endegeest, met de zwakzinnigenafdeling Voor geest. en de Jelgersmakhniek worden in totaal on geveer 625 mannen en vrouwen verpleegd en ver zorgd. Salaris: Volgens de regeling van de gemeente Lei den. Pensioenregeling Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds. Ziektekostenregeling: I.Z.A. Voor informatie kan men zich wenden tot de adjunct-directrice, zr. A. Notenboom. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd Personeelszaken. ENDEGEEST OEGSTGEEST Endegeesterstraatweg 5 tel. (071) 15 18 40*

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 18