Ons Huis heropend GESLAAGD Maatstaf voor dynamiek. Films deze week Engelse aspirant architecten Cf op bezoek in Leiden Schoolverlaters voeren actie VRIJDAG 17 JUNI 1977 VARIA PAGINA 17 Gezinsvervangend tehuis LEIDEN - Het gezinsvervangend tehuis voor verstandelijk minder begaafden "Ons Huis" aan de Hooigracht 58-60 is vandaag heropend. Het tehuis heeft in de achterliggende maanden een ingrijpende verbouwing ondergaan, waar door - aldus de Protestants-Christelijke Stichting van ou ders en vrienden van geestelijk minder-validen in Leiden en omgeving - het huis nu veel meer beantwoordt aan de verlangens van de bewoners dan voorheen. Tegelijk met de heropening werd het tienjarig bestaan van het huis gevierd. Een gebeurtenis, die ei genlijk vorig jaar al had moeten plaatshebben, maar die door de verbouwing moest worden uitge steld. Tijdens de verbouwing hebben de 24 bewoners en twaalf personeels leden zeven maanden lang geloge erd in hotel "Duinlust" in Noord- wijk. Dat was - mede door de zachte winter - niet onplezierig, maar toch misten de bewoners de stad wel. "Ze misten vooral de winkels", ver telt een van de medewerkers. De twee oude panden aan de Hooi gracht, die zijn samengesmolten tot één, hebben een flinke opknap beurt ondergaan. Er zijn vijftien éénpersoons kamers, gemaakt, zes tweepersoons kamers, twee diens- tkamers, een donkere kamer voor de fotografie en een hobbyruimte, plus de nodige sanitaire voorzie ningen, voorzien van splinternieuw tegelwerk. Monumentenzorg heeft bij de ver bouwingswerkzaamheden een dikke vinger in de pap gehad. Zo moesten de oude deuren zoveel mogelijk gehandhaafd worden en ook het prachtig bewerkte plafond in de huiskamer moest intact blijven. Bovendien werd er in de De bewoners i de opgeknapte huiskamer. gang nieuw marmer aangebracht met het oog op de brandveiligheid. Met de totale verbouwing was zo'n anderhalf miljoen gulden gemoeid. Daarvan is 400.000 gulden voor re kening van CRM, die overigens nog steeds moet betalen, en de rest moet uit de dagverpleegprijs ko- "Ons Huis" wordt beheerd door de eerder genoemde prot. chr. stich ting, die gelijk vele andere onder- verenigingen is aangesloten bij het Landelijk Samenwerkingsverband "Philadelphia" - aan de Rijnsbur- gerweg, waar zeventien verstande lijk minder begaafden zijn gehuis vest. Tien van hen zijn afkomstig van het huis aan de Hooigracht, dat vóór de verbouwing nog 34 bewo ners herbergde. "Twee jaar geleden was het nog zo dat vier bewoners op eén slaapkamertje sliepen", aldus een van de medewerkers. De nu 24 bewoners van "Ons Huis" werken overdag in de sociale werkplaats of in het vrije bedrijf of vertoeven in een dagverblijf. Steun gevraagd voor (Leidse) gastarbeiders LEIDEN/DEN HAAG - Een drietal PvdA-kamerleden heeft aan de re gering gevraagd om gemeenten bij te staan als er extra kosten gemaakt moeten worden bij de huisvesting van buitenlandse werknemers. In hun schriftelijke vragen merken de kamerleden Albers, Dolman en Sa- lomons op dat door een strenger toezicht op de particuliere pensions gemeenten vaak genoodzaakt wor den zelf de huisvesting van gastar beiders op zich te nemen. Het mi nisterie van Volkshuisvesting houdt bij de subsidies echter geen rekening met de extra uitgaven die gemeenten moeten besteden aan de sociale begeleiding. De regering wordt gevraagd of er in de begro ting van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ruimte is voor bijdragen aan de ge meenten hiervoor. De gemeente Leiden heeft zich enige tijd geleden, na vergeefs over leg met de ministeries, schrifteliik tot de Tweede Kamerleden gericht met het verzoek financiële regelin gen te treffen voor de huisvesting van gastarbeiders. De drie kamer leden schrijven bij hun vragen dat in overleg met CRM en met de di recteur van de Stichting Rijn en Lek (die zich bezighoudt met bege leiding van gastarbeiders) geble ken is dat de coördinatie van de mi grantenhuisvesting verbeterd dient te worden. LEIDEN - Zestig leerlingen van de „School of architecture" uit Kings ton (nabij Londen) hebben deze week in het kader van een studie reis in Leiden gekampeerd. Een groot deel van hun tijd brachten zij door met het maken van schetsen van monumenten en ook nieuwere gebouwen in de binnenstad en met gesprekken met architecten. Daar naast bracht een groepje ook be zoeken aan Delft en aan Zeist, waar de Rijksdienst Monumentenzorg is gevestigd. Hun indrukken zullen aan het begin van het nieuwe cur susjaar op een expositie in hun school te zien zijn. Sinds vier jaar maken leerlingen van de „school of architecture" jaarlijks een reis naar het buiten land. Eerder gingen zij naar Stutt gart en Delft. Het gaat daarbij om tweedejaars studenten, die met name veel schetswerk doen en om vijfdejaars, die meer gespeciali seerde opdrachten krijgen. Afgelopen maandag werd de groep in de burgerzaal in het Stadhuis door gemeentevoorlichter Jan Le lieveld ontvangen. Hij gaf aan de hand van een dia-serie een beeld van de structuur en architectuur van de stad door de eeuwen heen. De studenten bezochten ook de af deling Bouwkunde van de TH in Delft een opleiding veel groter dan die van Kingston, maar verder ge lijk van opzet. Uit gesprekken met een aantal do centen blijkt dat Leiden voor de toekomstige architecten een goed studieobject is. „Er is hier, en trou wens ook in andere steden in Ne derland, veel meer in tact gebleven dan bij ons. Er wordt meer geres taureerd en minder afgebroken. Stadsherstel in de vorm van reno vatie komt bij ons ook op gang, maar niet in deze mate". Het werk van de studenten heeft in Engeland soms ook invloed op be staande bouwplannen. Een docent zegt; „In Engeland is een burge meester voor een jaar benoemd. In die periode wil hij meestal een con creet project opzetten. We hebben het mee gemaakt in een plaatsje op de grens van Schotland, dat een burgemeester een ringweg rond de stad wilde leggen om de verkeers- LEIDEN - Een groep Leidse schoolverlaters vertrekt volgende week vrijdagmorgen per fiets naar het Binnenhof om daar deel te ne men aan een demonstratie tegen jeugdwerkloosheid. Het Leidse schoolverlaterscomité wil daar sa men met vertegenwoordigingen uit andere delen van het land aan pre mier Den Uyl een aantal eisen voor leggen. Opheffing van studentenstops, geen vermindering van arbeids plaatsen door bezuinigingen in de sectoren onderwijs, gezondheids zorg en welzijnswerk, verbod op massa ontslagen, overheidssteun aan noodlijdende bedrijven en geen RWW-, maar WWV-uitkering voor werkloze schoolverlaters, zo luidt de stellingname van het comi té. In een toelichting op deze eisen wordt gewezen op de toeneming van het aantal studentenstops on der meer in Leiden (van zeven vorig typisch Leids stadsbeeld; op de brug by het problemen op te lossen. De conse quenties daarvan zouden erg groot zijn. Wij hebben toen kunnen aan tonen dat die weg geen oplossing zou geven. Uiteindelijk is het plan niet uitgevoerd". De groep heeft de afgelopen week onder meer gesprekken gevoerd met Taco Mulder, de architect die een deel van de Diogenes- restauraties heeft uitgevoerd, en met Piet van der Sterre, een andere Leidse restauratie-architect. Morgen vertrekt het gezelschap dat op een korfbalterrein naast de Groenoordhal de tenten had opge slagen waar naar huis. ADVERTENTIE De nieuwe Mercedes serie geeft het begrip dynamiek een nieuwe inhoud. Niet langer zijn topsnelheid en acceleratie totale koncept, dat Mercedes zo dynamisch maakt. Een hoge top is gekoppeld aan voorzieningen, die een plotselinge uitwijkmanoeuvre mogelijk en makkelijk maken. Ook bij hoge snelheid op de Autobahn. Een flitsende acceleratie is gekombineerd met een formidabel remvermogen,dat de wagen beheerst en onder volledige kontrole tot stilstand brengt. Ook bij nood stops. Een Mercedes geeft de berijder het vertrouwen, dat hij de hoge prestaties van z'n auto aan kan. Onder 1 alle omstandigheden. En uw Mercedes dealer zorgt ervoor, dat uw wagen snel en relatief tegen lage kosten wordt onderhouden. En ook dat is dynamisch. Mercedes-Benz De maatstaf, i aura's zoor den B.V. L.I.A.M. Leiden, Vomiclhum 45, tel. 071 - 760303. Alp/ien a/d Rijn, Gamees naai 60a, tel. 01720 - 73344. Sassenheim, Hoofdstraat 81, tel. 02522 -10124. LEIDEN - Aan de scholengemee nschap "St. Agnes" in Leiden slaagden voor het diploma MAVO-4; Marlies Ammerlaan, Jeanne Ange- vare, Ton Arroyo, Dedy Bierman, Peter Bongers, Anneke Boolman, Carolien Braggaar, Aijan v. Bree- men, Lucia Chin Sie Doun, Anne- marie Driessen, Karin Dijkshoorn, Paula v.d. Geer, Ferdie de Gier, Marga van Goozen, Sonja de Greef, Geert-Jan Groenink, Jan-Pieter Hop, Lex de Jongh, Ellen Kengen, Peter-Jan Klap, TYudy Knijnen- burg, Jos v.d. Kolk, Linda Krouwel, Henk v. Leyden, Wim v. Lit, Jan Loomans, Lenneke Lubach, Hans v.d. Meyden, Wil v. Mil, Margot No- zeman, Margreet Paardekooper, Wanda Paddenburg, Mario Parera, Hans Pelgrim, Franklin v. Polanen, Jan v. Rijn, Wilbert v. Rijn, Kocp- chand Sardjoepersad, Anja Schreuder, Jan Siksma, Shirley Ruth Simon, Annemieke Slinger land, Leo Sluus, Hans Spiekerman, Cor Staphorst, Maria Stol, Niek Troost, Joost Vermeulen, Helmi Verplancke, Anneke v.d. Voort, Hella de Vriend, Marion v.d. Wiel, Anita Wielders, Anne-Marie de Wit, Jan Zwetsloot. HAVO: Joke v. Amsterdam, Marianne v. Amsterdam, Connie Baak, Mariëtte v. Bemmelen, Niela Bhikhie, Ge- erke de Bont, Marco Broeken, Louis Eggen, Piet v.d. Eijk, Marion Goes, Renée de Graaf, Elvira Heemskerk, Jolanda Helversteijn, Inge Holl, Annelies den Hollander, Marian Hoogervorst, Ton v. Hou ten, Joke v. Hulst, Jan Jansen, Jo- sée Jansen op de Haar, Hilde de Jong, Eric Kamphuis, Connie Kerkhoven, Azad Khan, Maria Kienjet, Caroline v. Klink, Jos Kok, Marian Kole, Bernadette Kraaij- vanger, Kees Kramer, - Jacques Kranenveld, Rob Kusters, Bert La- keman, Corrie Loos, Ton Hovink, Ineke Lubbe, Ria Luijten, Nicole Meelker, Ineke v.d. Meer, Hendrik Metz, Rob v.d. Meijden, Renate Meyer, Marcel Meijers, Petra Meys, Caroline Mom, Monique Mom, Wim Mooyekind, Miranda Niels, Eric Noest, Connie Noordman, An nette Overkamp, Iwan Panday, Inge Perquin, Jan Pleij, Alice v.d. Poel, Hedwig v.d. Poel, Corrie Prins, Nicoline Ramb, Antoinette Riekert, Wil Sanders, Jancko Schlaman, Loes Schlaman, Theo Schrader, Jack Sommeling, Ingrid v. Sonsbeek, Marianne Staats, Liesbeth Stapper, Tineke Sterk, Bert v. Stijn, José v. Teylingen, Nico den Uijl, Anja Visser, Willy Vlasveld, Frank v.d. Voort, Leo v.d. Weyden, Peter Wiering, Kitty de Wilde, Hans Willemse, Max Win kelhuis, Ilse v. Winsen, Henri de Winter, Henriëtte Zuidhoek, Agnes Zwetsloot, Lucie Zwetsloot, Mi- chiel Zwetsloot, Ferry v. Zijp, Ria v. Zijp. Atheneum-A: Nora Beugelsdijk, Renée v. Dam, Vera Dokoupil, Gerrie v. Dijk, Ka rin Fennes, Mariëtte Feijen, Kitty Fleur, Hans-Mart Groen, Yvan Hermans, Yolanda Jansen, Dineke Knelange, Hans Koreman, Bette- lou Los, Maudy v. Maarle, Lia v.d. Meer, Evert v. Ooijen, Dorry Ou- werkerk, Marian Overdevest, Jos Paardekooper, Carla v.d. Poel, Mark Raven, Kees Schaap, José v. Schie, Marlies Schouten, Birgitta Speulman, Viola Stoop, Patrick Tissen, Marga v. Tongeren, Lenie Turk, Herlny Turk, Judith Walland, Corrie Welsink, Willy v. Werkho ven, Lucie Wetting, Diana v. Win sen. Judit Zaat, Marian Zoetemelk, Miijam Zwartelé, Marijke v. Zijp. Atheneum-B: Peter Bemelman, Marijke Brink, Joost Buck, Monique v. Buul, Tom Dolkens, Jan v.d. Haas, Thea Ham, Mardi v.d. Holst, Ton Hoogen- boom, Thecla Kamphuis, Maija v.d. Kleij, Joop Kooloos, Jacqueline Langeslag, Tresi Lavaleije, Petra Lemmers, Albert Lestraden, Rob Limburg, Patrick Mulder, Hanneke Ruigrok, Pieter Sitsen, Piet v. Ton geren, Frank Twaalfhoven, Joke Verberg, Maria Verhoef, Peter Voskuil, Els Welsink, Kees de Win ter, Jan Zweegman. Aan deLouise de Coligny- scholengemeenschap in Leiden slaagden voor het diploma MAVO-3: Trevor Blonk, Cora Bonnet, Dick Boom, Inge Flanderhijn, Wim Goedhart, Frank v.d. Heuvel, Linda Jansen, Judith Lebbink, Mylou Schippers, Christie Sloote, Eugène de Wit. MAVO-4: Olga Almekinders, Jaap Barkema, Karei Boehlee, Robert de Boer, Hans Bonte, Chris Boot, Reinier Bruins, Willeke Eichhorn, Monique Op 't Eynde, Mark van Geel, Jimmy v.d. Groen, Lex Geelhuizen, Ingrid de Haas, Elzelina van der Hoek, Brigitte Holvast, Michiel Hooijer, Roel Huisman, Sonja Klap, Yvonne Komen, Weiko Kruit, Andrieke Krumperman, Marion Ligtenberg, Hans Lindeboom, Sylvan van Loon, Mike Lucassen, Marianna van der Meet, Jack van Melis, Er- win Nijhuis, Maarten Ottevanger, Marian Pepers, Marian Philippo, Sabine Prins, Marijke Reynders, Jolanda Roossink, Jaap Ruygrok, Betty-Anne de Rijk, Lex Schoor dijk, Angelique Rijswijk, Tony Siebert, Tanja v.d. Spek, Marijke van der Sterre, Wilco Stouten, An ton Verstraaten, Johnny Visser, Daan v. Waveren, Cobi Wittekoek. HAVO: Rob Albers, Judy v.d. Berg, Marina v.d. Berg, Leo Boogaard, Clara v.d. Bosch, Marguerite Brand, Conny Braxhoven, Conny van Dilst, Cora Dorrepaal, Rob van Dijke, Paulien Engels, Mario Faber, Ronnie Fa- vier, Maija de Graaf, Ruud de Graaf, Teunis de Graaff, Paul Gre- vers, Irene v.d. Haak, Anita Hop penbrouwer, Edo de Jong, Hans Koper, Leni Korenhof, Anneke Koudijs, Erik Leepel, Peter Linde boom, Nellie v.d. Linden, Tom v.d. Linden, Jaap Mark Los, Bart Ma- rijt, Lieuwe van der Meulen, Maddy Nieuwenhuizen, Els van Oorschot, Alma Minne, Hans Ravensbergen, jaar naar elf voor het komend stu diejaar), de stijging van de werk loosheid in het algemeen en die on der jongeren in het bijzonder (14.000 van de 170.000 schoolverla ters van vorig jaar hebben nog geen baan) en ook op de enorme wacht lijsten bij het Hoger Beroeps On derwijs. De Leidse delegatie vertrekt 's morgens om negen uur vanaf het station. Marion Rippe, Ingrid Schippers, Ans Schrader, Liesbeth Smant, Henk Stolk, Ingrid Stoute, Tom van Teijlingen, Huib Tilanus, Nico line Tilli, Annemarie Vonck, Lies beth Voorham, Gijsbert de Vos, Reinier Wakka, Annemarie. van Walraven, Eric Walter, Marius v.d. Worm, Ella Wormsbecher, Dirk Zuiddam. Atheneum.: Rens Aartsma, Marek Avé, Zilla de Baat Doelman, Yolanda Belt, Jan Bink, Frank Bons, Jan Boogaard, Ingrid Bosman, Frank Braakman, Carla den Brok, Arabella Campbell, Thomas van Duin, Jack Frauenfel- der, Ilinka Haverkate, Yvonne de Geus, Gonneke de Haan, Pieter Age Haringsma, Anita van Hemert, Erik Jan van den Heuvel, Ria van Hien, Rob den Hoed, Frank de Jong, Merryn Jongkees, Carolina Jost, Bas Krumperman, Bertram Lammers, Rik de Lang, Irene Lindhout, Thecla Meyknecht, Jaap Mooibroek, André Moree, Remco Moree, Marian Mulder, Nanette Neuwahl, Lourens Nieuwenhuis, Maijolijn Plomp, Peter van Poelje, Hein van Schaik, Martin Scheper, Jack Sluijs, Arthuur Straathof, Carla van Venetiën, Ed de Vogel, Els Weijermans, Frank Witte, Lies beth Zonneveld. Terug in Leiden CAMERA - "Waterloo", een produkt van Dino de Laurentiis met Rod Steiger als Napoleon. Verder werken aan deze film, die in 1974 voor het laatst in Leiden te zien te zien was, Christopher Plummer en Orson Welles mee. De grote slag bij Waterloo bete kende het definitieve einde van de mede daardoor legendarisch geworden Napoleon. De Laurentiis houdt van spek takel en deze slag leende zich daar natuurlijk bijzonder voor. Wie van grote gevechtsscènes houdt moet deze reprise dan ook beslist gaan zien. Blijvers LUXOR - "Tentacles", een ma gere afspiegeling van andere zeemonsters die in "Jaws" te LIDO 1 - "Silver streak ex presse" begint haast een echte vakantiefilm te worden. Maar deze komedie pretendeert toch wel wat meer en maakt dat ook grotendeels waar. LIDO 2 - Casanova" met Do nald Sutherland. Fellini toont de totale leegheid van deze LIDO 3 - "Rocky", een bokser beleeft de wedstrijd van zijn le- STUDIO - "Het debuut," met Marina de Graaf in een overtui gende rol van een veertienjarig meisje, dat haar debuut in de liefde maakt. Gerard Cox als de oudere minnaar komt wat onge loofwaardiger uit de verf. TRIANON - "Blindgangers", sterke Film van Ate de Jong over een verhouding die mis loopt. Kindermatinee CAMERA - "Sjors en Sjimmie en de rebellen". REX - "Peter en de vliegende autobus. LIDO 3 - "Merlijn de tovenaar". Nachtfilms CAMERA - "Women in love". REX - "Het gaat pas goed als een Tiroler het doet". Rex „Heerlijk snoepgoed" - Dat zal pas smikkelen worden. Haagse bioscopen APOLLO 1: „Pom Pom Girls", dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. 14 jaar. APOLLO 2: „Car wash", dag. 2. 7.30 en 9.45 uur, zo. 2.30,4.45,7.30 en 9.45 uur. 14 jaar. ASTA: „Fun with Dik and Jane", dag. 2.30,7.15 en 9.30 uur, zo. 1.30, 4, 7.15 en 9.30 uur. AL. BIJOU: „De onverbetelijke avonturier", dag. 2, 7.30 en 9.45 uur, zo. ook 4.15 uur. AL. CALYPSO: „Jaws", dag. 2.15, 7 en 9.30 uur, zo. 1.45,4.15,7 en 9.30 uur. 14 jaar. CINEAC: „M.A.S.H.", dag 1.30,4, 7 en 9.30 uur, za., zo. en woe. 7 en 9.30 uur. 18 jaar. CAMERA: „Profumo di donna", dag. 2.15, 7.15 en 9.30 uur, zo. ook 4.30 uur. 18 jaar. CORSO: „Mister miljard", dag. 2, 7 en 9.15 uur, zo. ook 4.15 uur. 14 DU MIDI: „Papilion", dag. 8.15 uur, zo. 4 en 8.15 uur. 14 jaar. EURO: „The sound of music", dag. 1.45 en 7.45 uur, za., zo. en woe. 3.45 en 7.45 uur. AL. METROPOLE 1: „Het debuut", dag. 2.00,6.45 en 9.15 uur, zo. 1.30, 4, 6.45 en 9.15 uur. 18 jaar. METROPOLE 2: „A star is bom", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4 en 6.45 en 9.30 uur. 14 jaar. METROPOLE 3: „Tentacles", dag. 2.15, 7 en 9.30 uur, zo. 1.30, 4.15, 7 en 9.30 uur. 14 jaar. METROPOLE 4: „Rocky", dag. 2.15, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur. 14 jaar. METROPOLE 5: „Network", dag. 2.15,7.15 en 9.45 uur, zo. 1.45, 4.15, 7.15 en 9.45 uur. 14 jaar. ODEON 1: „De vrouw die twee keer leefde", dag. 1.45, 6.45 en 9.30 uur, zo. ook 4.15 uur. 18 jaar. ODEON 2: „De killer van Central High"", dag. 2, 6.45 en 9.15 uur, zo. ook 4.30 uur. 18 jaar. ODEON 3: „Cross of iron", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur. 18 jaar. ODEON 4: „Lina Braake", dag. 2.15, 7.15 en 9.45 uur, zo. ook 4.45 uur. 18 jaar. OLYMPIA: „Reis naar het mid delpunt der aarde", dag. 2 en 8 uur. 14 jaar. PASSAGE: „Live and let die", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, za. en zo. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur. 14 jaar. ROYAL '70: „Horizontale pret op het ronde bed", do., za. en zo. 2, 7 en 9.30 uur, vr. 2 en 6.45 uur, ma. 2.15 en 8 uur, di. en woe. 2.15 uur. 18 jaar. ROYAL: „De onzichtbare karate tijgerin", ma. t/m woe. 2.15 en 8 uur, do. t/m zo. 2,7 en 9.30 uur, za. en zo. ook 4.30 uur. 14 jaar. STUDIO 2000: „Silver Streak Expresse", dag. 7 en 9.30 uur, do., vr., zo., ma. en di. ook 2 uur. 14 jaar DE UITKIJK: „Un elephant ca trompe énormément", dag. 2,7 en &.30 uur. 14 jaar.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17