Stoplicht trekt meer verkeer il^eidse agenda Barbecue en bal tot besluit van feest rond "Zoeterwoude 700 Jaren" Oververmoeide aatomobilist rijdt in berm VIJFTIG JAAR PRIESTER 65-plusser negeert twee overvallers B en W Wassenaar: WASSENAAR - Al lange tijd werd in Wassenaar uitgezien naar plannen van Rijkswaterstaat voor een verkeerslich- tensinstallatie op het kruispunt Wittenburgerweg/Land- scheidingsweg. Een uitgewerkt plan voor deze installatie is nu aan het Wassenaarse gemeentebestuur aangeboden. Op de Landscheidingsweg komt vanuit de richting Scheveningen bij de aansluiting op de Wittenburgerweg slechts één rijstrook voor het door gaande verkeer, terwijl twee rijstroken zijn geprojecteerd voor het ver keer dat linksaf de Wittenburgerweg wil oprijden. Het verkeer dat vanaf de Wittenburgerweg het kruispunt nadert krijgt niet minder dan drie rijstroken en nog een aparte busbaan. Op het ogenblik kan dit verkeer slechts over één rijstrook beschikken. Burgemeester en wethouders die deze plannen hebben voorgelegd aan het verkeers- en welzijnsoverleg, tekenen hierbij aan dat de gemeente tij dens het vooroverleg met Rijkswaterstaat er steeds met grote nadruk op gewezen heeft dat het verkeer op de Wittenburgerweg niet mag toene men en dat de verkeersafwikkeling over die weg door de lichteninstalla- tie eerder gestremd dan vergemakkelijkt dient te worden. De installatie wordt volledig verkeersafhankelijk geprogrammeerd. Het gevolg daarvan is: snelle doorstroming van het verkeer waardoor men vreest dat er extra verkeer zal worden aangetrokken. Dat heeft conse quenties voor de belasting van de Wassenaarse binnenwegen en de sluiproutes over Jagerslaan en Schouwweg worden daardoor aantrek kelijker. Als het plan van Rijkswaterstaat wordt uitgevoerd moet overwogen wor den de parallelweg langs de Wittenburgerweg te onderbreken in ver band met te verwachten sluipverkeer over deze weg. Tenslotte tekent het college nog aan dat van de gemeente een bijdrage in de kosten van 53.000 verwacht wordt terwijl de gemeente ook het gehele onderhoud van de installatie voor haar rekening moet nemen. MAANDAG 13 JUNI 1977 Maandag VOORSCHOTEN - Emeritus- pastoor J. Staadegaard (77 jaar) vierde gisteren in de Moeder God sparochie in Voorschoten, waar hij als assistent al elf jaar werkzaam is, zijn 50-jarige priesterfeest. De pas toor, die tijdens zijn priesterleven onder meer bouwpastoor in Lisse en tot 1965 pastoor van de H. Lid- uina (Schenkkade) in Den Haag was, kreeg van de parochie een plechtige Hoogmis aangeboden. Het dames- en herenkoor "Mater Dei" onder leiding van zuster Rosa ria kwam tegemoet aan de hobby van de jubilaris en verzorgde een zeer iftgebreide Latijnse mis met als intrede "Veni Creator" als communiezang "Te Deum" en als slotzang het "Ave Verum" van W. A. Mozart. Volgens zeer vele paro chianen "een fijne ouderwetse mis". Na afloop van de Hoogmis volgde ZOETERWOUDE - Zoeterwoude 700 beleefde zijn laatste weekein de. Zaterdag werden de Zoeter- woudse tenniskampioenschap pen, die al op 4 juni van start wa ren gegaan, voltooid. Er werd ingeschreven door onge veer tweehonderd deelnemers die speelden in drie categorieën: ge vorderden, jeugd en rekreatiespe- lers. Bij het dames enkelspel werd de eerste prijs in de wacht ge sleept door A. Cijsouw. R. Spaas won het herenenkel. Bij de jeugd wisten respectievelijk bij het damesenkel- en het herenenkels pel A. de Winter en H. Boon op de eerste plaats beslag te leggen. Bij de rekreatiespelers ging de hoog ste eer naar mevrouw Mulder en de heer A. de Boer. Zaterdagavond werd in een hal aan de Hoge Rijndijk het grote ge kostumeerde slotbal gehouden. Zo'n achthonderd aanwezigen dansten en hosten tot in de kleine uurtjes op de muziek van de twin tig man tellende Big Band van Futs Landesbergen. In het gemeentehuis werden giste ren de 35 prijswinnaars bekend gemaakt van de door de Stichting Oud-Zoeterwoude uitgeschreven historische prijsvraag. Van de 210 ingezonden formulieren, werden er 95 foutloos ingeleverd. Bij de kinderen tot 14 jaar ging de eerste prijs naar Wouter Verhagen. Bij de senioren werd de eerste prijs be haald door de heer Vis. Tijdens de prijsuitreiking in het raadhuis, bood de heer Dekker, namens en kele bedrijven aan de Hoge Rijn dijk de stichting een boekje ^an met als titel: "Zoeterwoude ver- derweg". Dit satirische boekje geeft een overzicht van de gebeur tenissen die Zoeterwoude de ko mende 700 jaar te wachten staan. Dekker is voornemens duizend exemplaren van het boekwerkje af te laten drukken. Troef. Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW. film, recht/onrecht, textiele werkvor- men, alle groepen van 8-10 uur nam. Witte Poort kazerne. Noordemde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Steenschuur 6, ruil- en veilingavond van de Postzegelvrienden, 8 uur nam. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leidse amateur fotografen ver., 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Jennifer Muller and the Works brengen het ballet Beach". 8.15 uur nam. Stadhuis, openbare vergadering alge mene raad energiebedrijf Rijnland, 8 uur nam.; commissie economische aangele genheden en interne organisatie en be- Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de redio Leiden, wordt van 10 tot 17 juni waargeno men door Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging' Leiden, Mare 45, teL 149441.. Aan vragen- hulp voor bejaarden, langdurig zieken en gezinsverzorging, vrijdag van 9-10 uur vm. en van 13-14 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Op een met zonovergoten sport park Haasbroek, stond gistermid dag een show op het programma van enkele gerenommeerde muziek- en majorettenkorpsen. Een drieduizend-koppig publiek genoot van het wervelende optre den van de organiserende vereni gingen Vios, Rijntamboers en de Fanfare plus de Euroband uit Rot terdam, de Drumguards uit Delft, het majorettenpeloton Fentissy uit Den Haag en het M.C.C. uit La ren. Eén van de organisatoren van dit evenement, drumband Vios, had de dag tevoren in Noordwijk nog een promotieplaats naar de eerste divisie verdiend, door op het concours met 216 punten de dagprijs in de wacht te slepen. Gisteravond omstreeks negen uur, werd op het gemeentelijk weiland aan het Molenpad de slotmanifes tatie van Zoeterwoude 700 gehou den. In plaats van het gepro grammeerde maar niet goedge keurde vuurwerk, kwam het co mité met een veel beter alterna tief. Om drie grote houtvuren, was een 150 meter lange barbecue aange legd. Het gehele Molenpand was één lange bonte rij van mensen die zich wandelend naar deze onver getelijke happening begaven. Grote mensenmenigten braadden hun gekregen kippeboutje op het gaas van de in barbecues veran- SOS-dienst derde varkenstroggen. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur LEIDEN - Een 21-jarige automobi list uit Wassenaar is afgelopen nacht, vermoedelijk door overver moeidheid op de rijksweg 44, nabij begraafplaats Rhijnhof van de weg geraakt, de berm in gereden en na van het drie meter hoge talud te zijn afgereden in een sloot tot stilstand gekomen. De man werd door de Eerste Hulp Dienst naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. Over zijn toestand is nog weinig bekend. Vlak na het ongeluk had hij last van verlammingsverschijn selen en pijn in de nek. Zijn auto (zie foto) werd totaal vernield. Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum LEIDERDORP - Onbekenden hebben afgelopen nacht gepoogd de 66-jarige Leiderdorper L. V. voor zijn woning aan de Nijenrode te overvallen. Toen V rond half drie vannacht thuiskwam werd hij, bij het uit zijn auto stappen, staande gehouden door twee mannen. Een van de twee was gemaskerd en had iets bij zich dat op een wapen leek. De beide overvallers vroegen V. om geld. Deze reageerde echter niet, maar liep zijn woning in, waarop de overvallers - in plaats van hem staande te houden - er vandoor gingen. De politie, die zelfs een speurhond inschakelde, is er tot nu toe niet in geslaagd de identiteit van de beide overvallers te achter halen. Onbekenden hebben in de afge lopen nacht ingebroken in een wo ning aan de Tollenaarssingel in Leiderdorp. Zij kwamen binnen door het openwrikken van een ach terdeur, waarna zij de woonkamer Jeugdvakantie Het Stedelijk Comité Vakan tiebezigheden organiseert dit jaar, evenals in voorgaande ja ren enkele uitstapjes voor de Leidse jeugd van vijf tot twaalf jaar. In de periodes van 25 tot en me 29 juli en van 1 tot en met 15 augustus worden tochtjes gemaakt naar Avi fauna, Duinrell, de Linnaeus- hof en de duinen van Noord- wijkerhout en Vogelenzang. Ook staan er bezoeken aan het zwembad en de bioscoop op het programma. De kosten voor deze tien dagen uit be dragen 25 gulden. Kan een kind maar een week mee, dan wordt de prijs vijftien gulden. Voor meer kinderen uit één gezin wordt reductie verleend. Op gave en betaling kan geschie den op de volgende adressen in Leiden: mevrouw Van Deven ter, Tesselschadestraat 7, tel. 767726; mevrouw Van der Ge- yn, Oude Rijn 21, tel. 141018; mevrouw Turk, Voorstraat 38; mevrouw Vlootman, Utrechtse Jaagpad 27, tel. 144551. Luifelbaan De winkeliers van de Luifel baan in Wassenaar en de car navalsvereniging De Deylk- notsen gaan woensdagmiddag een feestweek openen. Op de Luifelbaan zullen allerlei stands een markt vormen, die tot zaterdag zal duren, iedere dag van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds, behalve op de laatste dag; dan begint het opruimen om vijf uur. Op de tweede avond, donderdag, valt de rommelmarkt samen met de intrede van de wandelaars van de avondvierdaagse, die deze dag vanaf zes uur ook op de Luifelnaar starten. De eerste drie dagen doen zij dat voor raadhuis De Paauw. Vrijdag avond is er op de Luifelbaan een verkoping bij opbod en za terdagmiddag verzorgt de Vereniging Irene samen met de Nederlandse juniorkampioen Plezier een demonstratie. De opbrengst gaat grotendeels naar Wassenaarse verenigin gen. Vorig jaar werd een be drag van 13.850 gulden uitge keerd. Rozekruizers Het Rozekruisers Genoot schap houdt in de maand juni de laatste twee lezingen voor de zomerpauze. Morgenavond wordt een lezing gehouden met als titel "Het karma van de zoeker - de genade van het vinden". Het onderwerp van dinsdag 28 juni is "De Godde lijke Alcheme en wij". De le zingen worden gehouden in het gebouw Korte Mare 4 (ingang Vestwal) en beginnen om acht uur. Heempark De afdeling Leiden en omstre ken van de Koninklijke Neder landse Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde or ganiseert woensdagavond een excursie door het Heempark aan de Oegstgeesterweg. Aan vang om half acht. Het Heem park is bijna 272 hectare groot en bevat bomen, struiken en kruiden van vrijwel alle land schapstypen van Nederland. De Rolleman is zaterdag winnaar geworden van het voetbaltoernooi voor Leidse club- en buurthuizen. In de eindronde van dit toernooi speelden de winnaars van de drie poules tegen elkaar: de Zevens prong,de Rolleman en het Mierennest. De Rolleman bleek geen enkele moeite met deze twee tegenstanders te hebben. Het team van het woonwagencentrum aan de Haarlemmertrekvaart versloeg de Ze vensprong met 4-1 (op de foto passeert George Moesman een speler van de Zevensprong) en rolde het Mierennest met 0-8 op. De Zevens prong werd in dit toernooi tweede door een 4-2 zege op het Mieren nest. Foto: één van spelers van Rolleman aan de bal. en een van de slaapkamers door zochten. De daders gingen er van door met foto- en filmapparatuur, tweeduizend gulden, een bontjas ter waarde van 320Ó gulden en goud en sieraden. De Leidenaar P.C.O. heeft het af gelopen weekeinde vergeefs ge probeerd zijn met pech bij Alberts Corner geparkeerde auto op te ha len. De wagen, een Simca, die hij op 29 mei bij het Leiderdorpse wegres taurant had neergezet, bleek gesto len té zijn. De Leidse politie heeft zater dagmiddag twee Amsterdammers van 21 en 25 jaar aangehouden, die bij verschillende winkels in de Leidse binnenstad voor enkele honderden guldens aan kleding hadden gestolen. Het tweetal werd door een bedrijfsrechercheur van een warenhuis opgemerkt, toen zij de prijskaartjes van elders gestolen kledingstukken verwijderden. De 26-jarige motorrijder J. L. is gisteravond op de Rijnzichtweg bij een aanrijding ernstig gewond ge raakt. Hij is overgebracht naar het Leids Academisch Ziekenhuis. Het ongeval gebeurde toen de 21- jarige Leidsè automobilist J. H., die langs de Rijnzichtweg had gestaan om iemand uit te laten stappen, wilde keren. Hij had weliswaar van achteren iemand zien naderen, maar gedacht dat het een brom fietser was. De motorrijder schrok van de plot selinge manoeuvre van H. en kwam te vallen, waarna hij met motor en al tegen de auto aanschoof. OEGSTGEEST - Evenals voor gaande jaren is de muziekmanifes tatie "Moetje horen" in Oegstgeest een groot succes geworden. Het door K en O-Oegstgeest en de Oegs- tgeester stichting Jeugd- en Jonge renwerk georganiseerde evene ment trok veel belangstelling. Het mooie weer, wethouder dr. O. C. van Belle nam tevergeefs zijn pa raplu mee, en de romantische ach tergrond die de tuin van kasteel Oud-Poelgeest bood, zullen er ze ker toe hebben bijgedragen dat de manifestatie van amateur-musici zo mogelijk nog uitsteeg boven het peil van vorig jaar. Tot de meest opmerkelijke deel nemers behoorde een groep mede werkers van het Huygens- laboratorium, die als "Huygens Swing Society" oude stijl jazz brachten die in de verte deed den ken aan wat Django Reinhardt en Stephan Grapelli dèstijds brach- Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden telefoon 123235. Moeders voor Moeders Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaverjassen, woe en vr Wijkverpleging Leiden - interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Liitweg 7. tel. 154500. Voorschoten - Gezondheiuscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond-Zr. R. Koster, Helmstraat 43 Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement perpost ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2