Breedeveld onderscheiden met gouden eremedaille TC Sassenheim gepromoveerd RESERVES UVS VIERDE Mogelijk geen Oval-races meer op terrein achter Groenoordhal Lugdunum-praeses stapt na veertig jaar op Geen promotie voor HVS en SISaturnus MAANDAG 13 JUNI 1977 SPORT Loco-burgemeester Van Aken laat wedstrijden staken LEIDEN - Na problemen met de KNAC (Konin klijke Nederlandse Auto mobiel Club) omtrent de veiligheid heeft de NOV (Nederlandse Oval-racing Vereniging) het nu ook aan de stok met de gemee nte Leiden, in casu loco- burgemeester Van Aken. Die in ieder geval de zoge naamde Sterren-race, het sluitstuk van de gisteren op het Groenoordterrein georganiseerde races, on mogelijk maakte door te eisen, dat de wagens voor zien zouden zijn van een knalpot. Maar die verder het hele Oval-racen in Lei den op losse schroeven zette door te stellen, dat er "Heel wat moet gebeuren wil er in de toekomst nog op het complex van de Groenoordhal geraced worden. Want dit is niet toelaatbaar". Van Aken doelde dus op het aantal geproduceerde decibellen, dat volgens hem de grens van het toe laatbare ruim overschreden had. Met twee complete race- (zon)dagen achter de rug kwam de loco-burgemeester wel vrij laat met die conclusie, maar ge zien de onheilspellende blik in zijn ogen leek hij vast van plan een en ander alsnog te gaan rechtzetten. NOV-secretaris Dény Wierickx kon Van Aken maar gedeeltelijk geruststellen door mee te delen, dast op 3 juli iedereen verplicht zou worden een demper op zijn uitlaat te monteren. Nonchalant streepte hij, om de wethouder van zijn goede bedoelingen te overtuigen, vervolgens de al aangekondigde klapper van de dag, de Sterren- race, van het programma. Van Aken stribbelde, nerveus aan zijn sigaret trekkend, evenwel nog tegen. "Er dienen zo snel moge lijk vaste afspraken gemaakt en metingen verricht te worden. Ik krijg hier anders last mee. Het terrein hier wordt tenslotte om geven door woonwijken". Voordat deze dialoog zich af speelde werd er, met open uitla ten, eveneens stevig gestreden. Veel lawaai, veel slipwerk, hier en daar spectaculaire "escapes" en af en toe best aardige duels om de bloemen en premies. Snel ging het vooral in de superklasse, wanneer er Renault Alpine's, Datsuns en uitgebouwde Kevers in de baan kwamen. Botsen en duwen is op het vierhonderd me ter lange parkoers verboden, maar desalniettemin zagen de kleine tweeduizend toeschou wers steeds meer wagens met builen en plekken rondrijden. "Vreemde" nummerborden kreeg het publiek overigens niet te zien. De aangekondigde bui tenlandse deelnemers lieten het afweten, uitsluitend "nationa- len" kwamen voor deze weds trijden, meetellend voor het Ne derlands kampioenschap, in de baan. Leidenaar Piet van Zwie- nen deed het, net als een maand geleden, weer erg goed. In de Standaard-klasse eindigde hij in de finale als tweede. s af en toe best spannend, het Oval-r i achter de Groenoordhal. Uitslagen finales: Sportklasse Standaardklasse 1. Frans Wijsman; 2. Piet van Zwie- 1. Hans Burggraaf; 2. Bert van nen; 3. Van de Kastelen. Koppen; 3. Ben Oranje. Superklasse 1. Pieter Dreyssen; 2. S. Anders; 3. S. Hut. AD VAN KAAM LEIDEN - De revers van de scheidende en jubile rende Lugdunum-praeses Jan Breedeveld waren zaterdag nog bijna te klein om alle onderschei dingen te kunnen opspelden. En uit al die onder scheidingen op zijn revers sprong de koninklijke het meest in het oog. Loco-burgervader Van Aken had die opgespeld na een uitvoerige toe spraak waarin hij liet doorschemeren, dat hij liever niet had willen komen, maar uiteindelijk wel moest, nu collega Tesselaar en burgemeester Vis buiten de landsgrenzen vertoeven. De typerende woorden over Jan Breedeveld die na veertig jaar be stuurslid te zijn geweest opstapt, waren dan ook niet van hem, maar van Tesselaar, die hem een begelei dend briefje had meegegeven: "Een krachtdadig, emotioneel mens". Tribune Daarvoor had het bestuur van Lug- dunum hem al geëerd door de nieuwe tribune naar hem te ver noemen: de Breedeveld-tribune. De scheidende voorzitter moest daarvoor een marmeren steen in de tribune metselen. Dit echter zonder de muzikale begeleiding en de dansmariekes die besteld waren. Uit piëteitsoverwegingen met de overledenen van de gijzelingen was dit van het programma geschrapt. Uit de luidsprekers klonken wel de vele lovende woorden van be stuursleden van diverse verenigin gen. Geroemd werd Breedeveld en bedolven onder de cadeau's. Bijna ontroerd raakte hij, toen het com plete sterrenteam van Lugdunum uit 1956 kwam opdagen. Toen sprong hij op uit de lederen fauteuil en liep zijn sterren tegemoet, heftig handendrukkend en herinneringen ophalend. Van het huidige bestuur kreeg hij verder twee fietsen één voor hem en de ander voor zijn vrouw) en een kleurentelevisie. Penningmeester Daan van de Berg memoreerde, dat Jan Breedeveld drie generaties "Van de Berg-en" heeft overleefd als praeses. Zijn vader, hijzelf en zijn zoontje hebben onder zijn voorzitterschap bij Lugdunum ge voetbald. Daarna was het de beurt aan Gerrit Prevo, die een unieke toespraak hield. Ad Dusée, voorzitter van de KNVB afdeling Leiden, had samen met zijn vrouw uitgerekend, dat de jubi laris een kleine 30.000 uren (waar schijnlijk meer) aan zijn vereniging heeft besteed. Hij benoemde Breedeveld dan ook als eerste niet-KNVB-bestuurslid tot ere-lid van de KNVB. Klaas Hühner en LD-redacteur Ruud Paauw bleven niet achter en benoemden hem tot voorzitter van de ballotagecom missie van hun Kuisheidsvereni ging voor de vrouw, een en ander gepaard gaande met de overhandi ging van de maquette (met inhoud) van het gebouw ging in komt te zitten. Ook Rie Breedeveld, Jan's vrouw werd in het zonnetje gezet, want tenslotte heeft zij veertig jaar lang haar man 's avonds moeten Team van Noord wijk kansloos tegen Sittard Loco-burgervader Van Aken spelt Jan Breedeveld de koninklijke versierselen op. NOORDWIJK - Gisteren kwamen de SV Noordwijk en de TC Sassen heim binnen de lijnen om te probe ren het kampioenschap van de overgangsklasse B te bekronen met een promotie naar de overgangs klasse A. Dat lukte de SV Noord- wijk tegen SLTC uit Sittard niet, 1-5 afgebroken, maar de TC Sas senheim, verrassend genoeg, tegen Zutphen wel. Uit een hopeloos lij kende achterstand 1-4 werd 5-4 ge scoord. De SV Noordwijk kwam uit de en kelspelen met een 1-4 achterstand. Good-Old Blommendaal beet zich tegen R. Creemers door de proble men en won op wilskracht, 3,1-6, 7-5. Met diezelfde minimale marge verloor Pasma van J. Leinders, 6-7, 6-3, 5-7. In plaats van één hadden dat dus twee winstpunten voor de SV Noordwijk kunnen zijn. Uit- tenbogaard verloor weliswaar ook Landstitel voor amateurteam van PSV ZEIST - De reserves van Ajax pakte door die grootste zege UVS hebben gisteren een uitUthetr)t°frrn4001 dfTtT^|ede P,aatj vierde plaats gehaald op het 1TT"C J achter PSV, terwijl UVS nog werd achterhaald door de reserves van traditionele toernooi om het het 'Hengelose Achilles. Emmen kampioenschap van Neder- eindigde op de vijfde plaats, land voor reserveteams. Tot aan de laatste wedstrijd had UVS nog uitzicht op de titel, omdat de afstand tot de uiteindelijke win- PSV 3 toen nog slechts i- punt bedroeg. De conditioneel stuk team De sterkste wedstrijden speelde UVS in de ochtenduren. In het openingsduel tegen het amateur- 1-1. In het tweede duel tegen het zwakke Panningen liet UVS op nieuw een punt liggen. De fraaiste mogelijkheid was voor Cees van Veen, die alleen voor de excelle rende doelman Jacobs mistastte, zodat UVS niet verder kwam dan 0-0. Door een fraai doelpunt van uitblinker Ron Bekooy en een be keken treffer van Cees van Veen liet UVS daarna wel Emmen met 2-0 achter zich. het organiserende ASC belandde op de zevende en laatste plaats. Uit stekend weer en een vlotte organi satie gaven het toernooi nog eens extra glans. WIELRENNEN - De Belg Willy Planckaert heeft gisteren in Halle een internationaal wielercriterium gewonnen. Hij legde de 180 kilome ter af in 4 uur en 42 minuten. PSV domineerde de gespeelde Leidenaars laatste duel echter niet opgewassen tegen de opmerkelijk fris spelende amateurs 1 lijk met 4-0 zegevierden. tweede keus van UVS r lend begin voortdurend. PSV pakte eerst een 1-0 voorsprong, Tweede plaats Alois Goossen in Merkelbeek MERKELBEEK - Alois Goossen van het Leidse Swift is tweede ge worden in de strijd om de Neder landse wielertitel bij de nieuwelin gen. Ook Alex Jansen van Swift was door de KNWU geselecteerd om uit te komen op het lastige cir cuit bij het Limburgse Merkelbeek. Hij bracht het er minder gelukkig van af: in de eindsprint van de 60 kilometer lange rit kwam Alex Jan sen ten val. Alex Jansen was steeds voorin te vinden, maar de kopgroepjes wis ten nooit meer dan 20 seconden uit te lopen op het peloton, dat drie ronden voor het einde weer byeen was. Toen nam John van Asten uit Valkenswaard een voorsprong, die hij niet mder afstond. Alois Goosen spoot vlak voor de eindstreep weg uit het peloton en arriveerde met tien meter voorsprong als tweede. Bij de junioren moest John Kuy- venhoven (Swift) de strijd halver wege staken. Eerst werd hij in de kant gedrukt en tot overmaat van ramp liep zijn ketting er vervolgens af. Piet Liefhaard uit 's-Gravendeel werd eerste bij de junioren. Jos de Bruin uit Alphen, die sterk had ge reden moest afhaken in de ein dsprint. Daarna ging het slechter met de UVS-reserves. Tegen Achilles'12 kon met moeite een gelijkspel (0-0) Ajax, die gemakke- Fred Sieval scoorde in het tweede worden vastgehouden. Bovendien kwartierde verdiende gelijkmaker: verloor UVS in dat duel Ron Be kooy door een blessure. Ook Hans Neuteboom moest door een oude Een aanval van de UVS-veteranen op het doel van ASC. Doelman Karl enkelblessure afhaken. Ajax had Heinz Thomé grijpt de bal, terwijl Wim v. d. Zijden tevergeefs komt stormen. ASC-verdediger Kees v. d. Waals (midden) assisteert. WIELRENNEN - De Spanjaard Miguel Maria Lasa, winn; 12de etappe van de ronde is zaterdag door de jury gestraft. De kalmte dopingcontrole van de door Lasa zich gewonnen etappe gevallen. in drie sets, maar die kon het goede begin, 6-2, niet doorzetten: 1-6,2-6. Kon over dat resultaat niemand uit de supporterskring van de SV Noordwijk griepen, dat kon wel over de twee damesenkelspelen. 'Josine van der Koogh dolf het on derspit tegen Y. Leinders (4-6, 6-7) en Ineke van der Meer ging met een identieke score ten onder tegen G. Maessen. De 4-1 voorsprong, die stellig geflatteerd mag worden ge noemd, gaf de Sittardse ploeg in spiratie. Het DD bracht een royale en beslissende zege, 3-6,1-6 van het Sittardse duo Y. Leinders/G. Maes sen tegen Josine van der Koogh/In- eke van der Meer. Verder spelen hoefde toen niet meer, SLTC kon gaan feestvieren. Bij TC Sassen heim tegen Zutphen zag het er evenmin naar uit dat het feest vie ren zou worden. Wel won Bob van Overbeeke overtuigend van Aad ten Bosch, 6-4,6-0, maar de overige enkelspelen waren voor de Zutp- henaren. Harry Verdegaal pakte de eerste set tegen B. van der Heide, 7-5, maar kwam er na de krap verlo ren tweede set (4-6), in de derde set niet meer aan te pas, 2-6. Benjamin Ruysenaars moest het hoofd bui gen voor R. Meesters, 5-7, 3-6 en ook de beide Sassenheimse dames M. Thakur en R. Verdegaal konden tegen respectievelijk M. van Es (5-7, 2-6) en S. B. Kruithof van Eys- den (4-6, 4-6) niet tot winst komen. Zutphen zag echter in de dubbel spelen geen kans om het ene, voor de promotie nog ontbrekende pun tje te maken. De TC Sassenheim nam die allemaal voor haar reke ning, zij het na de nodige zenuws lopende momenten. In het laatste en alles beslissende GD van Bob van Overbeeke/R. Verdegaal was de stand na eën gewonnen eerste set (7-5) 2-5 in de eerste set. Niets wilde toen meer bij de TC Sassen de heim lukken. Maar Bob van Over- Italië, beeke hervond de nodige rust en ïn daar trok zijn partner op. Zutphen maakte geen positief uit- spel meer, 7-5 voor de TC Sassen heim en de zo begeerde promotie. met het stroef draaiende UVS i: slotduel weinig moeite. ASC-toemooi Het traditionele veteranentoernooi van ASC om de In Memoriam Wil van Berge Henegouwen-trofee is gewonnen door Roodenburg. DO- COS en LDWS deelden de tweede plaats, maar door een beter doels aldo ging DOCOS met de tweede prijs strijken. LFC werd vierde, Lugdunum vijfde, UVS zesde en Draw Ajax HILVERSUM - Ajax heeft in een duel met een spannend en specta culair slot de punten gedeeld met het sterke Hilversum. Jan Wolter de Schepper (50) en Frans Woort- man (22) zorgden na een zwak begin voor een goed herstel. Ajax reikte tot het acceptabele totaal van 140 voor 9. Hilversum startte daarna voorspoedig maar De Jongh en El- dering hielden de tegenstander op afstand. Daarna faalden de Ajax- fielders, waarvan de laatste Hilver- sumse batsmen wisten te profite ren. Een spectaculaire run-out en een vang van Eric Spruyt brachten Ajax terug in de strijd. Onder veel spanning werd het een draw. Ajax 2 won van Excelsior. RIJSWIJK - De twee vertegenwoordigers van de regio Leiden van het NHV, die gisteren op het Animo-terrein in Rijswijk aantraden voor de beslissende wedstrijd in de promotie-competitie voor een plaats in respec tievelijk de landelijke eerste klasse en de landelijke tweede klasse veld- handbal, hebben het net niet gered. Voor HVS was dat, in de gelijkop- gaande ontmoeting tegen het Haagse Wings, van 4-6 in de slotfase naar 7-6, moeilijker te verteren dan voor Sanocel/Saturnus, dat overigens ook stel lig winst had kunnen behalen. Maar Sanocel diende in de tweede helft (de rust ging in met een 5-4 Leidse voorsprong), wel steeds terug te komen zonder in dat energie- en vooral zenuwslopende werk de leiding te kunnen veroveren. HVS speelde een "gewonnen" wedstrijd bij de stand 7-6, met 6 speelsters tegen 5 en nog een minuut te gaan. Een onattente vleugelverde digster gaf evenwel op de linkerhoek een kans weg en die werd door Wings dankbaar benut: 7-7. In de verlenging was het de Haagse formatie, die, na door het oog van de naald te zijn gekropen, wilskrachtiger doorging, 12-9. Wilskrachtig waren ook de heren van het Rotterdamse Unitas tegen Sano cel/Saturnus, dat in de tweede helft niet zijn eigen spel kon spelen en bij de eerste aanval na de hervatting al de minimale voorsprong moest prijsge ven, 5-5 om daarna de Rotterdammers via cirkelspel de leiding te zien nemen om die niet meer af te staan. Tekenend was daarbijdat Unitas maar liefst 6 strafworpen kreeg toebedeeld en er daarvan 4 benutte, en Sano cel/Saturnus tweemaal vanaf de stip faalde. Na 7-7 in de tweede helft. Sanocel/Saturnus was teruggekomen van 5-7 tot 7-7 moest Unitas tweem aal vijf minuten meteen man minder handballen, maarte gehaast schieten van Sanocel/Saturnus leidde tot balverlies en Unitas wist vervolgens de bal goed in eigen gelederen te houden om daarna voltallig de voorsprong uitte bouwen, 14-11. Toch kwam Sanocel/Saturnus nog dichtbij, 14-12 en 14-13 maar een strafworp deed de balans tenslotte definitief naar Rotter damse zijde doorslaan, 15—13. Beste man bij Sanocel/Saturnus was keeper Cor Bakker.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11