Wassenaar wil geen busbaan op Papeweg en Rijksstraatweg Bevolking Hoopade- Wonbrngge schenkt een scheepje WD-LEIDERDORP WIL COLLEGE MET PROGRAMMA Muizen overspoelen Sassenheimse flat Pas in augustus verkeersmaatregelen STREEK Geld voor uniformen KOUDEKERK AAN DEN RIJN - De Koudekerkse muziekver eniging Kunst Na Arbeid kan twintigduizend gulden van de gemeente lenen voor het aan schaffen van nieuwe unifor men. Zelf kan de vereniging dit bedrag niet opbrengen. In tien jaar moet Kunst Na Arbeid dit bedrag aflossen. Zij zal tevens nog een verzoek richten aan het Anjerfonds Zuid-Holland voor het verkrijgen van een fina nciële bijdrage. Hazersw. Boys naar Zeist voor Nederlands kampioenschap HAZERSWOUDE - Hazers- woudse Boys ontmoet tijdens het op zaterdag 18 juni te hou den voetbaltoernooi om het kampioenschap van Nederland voor afdelings(zaterdag)teams drie ploegen. Op het sportcen trum van de KNVB in Zeist spe'- len de pupillen van de onlangs door de Hazerswoudenaren in dienst genoemen oefenmeester Ruud Bos (Bodegraven) tegen Rijswijkse Boys, Aduard en Elspeet. Deze drie clubs zijn kampioen van respectievelijk de afdelingen Dordrecht, Gro ningen en Gelderland. WASSENAAR - Burgemeester en wethouders van Wassenaar zijn het niet eens met de plannen van de provinciale waterstaat om op de Papeweg tussen Wassenaar en Voorschoten een aparte busbaan aan te leggen. Zij achten zo'n baan overbodig en een louter politieke kwestie. De bussen ondervinden op de Papeweg in het geheel geen vertraging, aldus B. en W. De aanleg van een busbaan zou be tekenen, dat de verkeerslichtenin stallatie op het kruispunt Den Deyl gewijzigd zou moeten worden en dat de oversteekplaats voor fiets ers, die zich nu aan de „Haagse" kant van het kruispunt bevindt zou komen te vervallen. Het nu be staande fietspad aan de zuidweste lijke kant van de Papeweg zou na melijk moeten komen te vervallen omdat men dit pad nodig heeft als berm van de rijbaan voor het ver keer richting Voorschoten. De busbaan zou volgens de nieuwe plannen bij de verkeerslichtenin stallatie „voorsignalering" krijgen, hetgeen wil zeggen groen licht voordat het overige verkeer mag doorrijden. Het gevolg hiervan zal zijn, aldus het Wassenaarse gemee ntebestuur, dat de groenfase voor het overige verkeer korter wordt waardoor tijdens de spitsuren grote files zullen ontstaan. Terloops wijzen burgemeester en wethouders er op, dat Rijkswaters taat serieuze plannen heeft om ook op de Rijksstraatweg een busbaan mend de speciale afslag richting te realiseren. Daardoor zal deze weg Amstardam kiest. Dit kan gevaar- LEIDERDORP - De Leiderdorpse Verder wil men de Moeder-mavo WD-afdeling wil komende ge- stimuleren en invoering van een meenteraadsverkiezingen in Lei- praktisch verkeersexamen moge- derdorp een afspiegelingscollege, lijk maken. Bij de plannen voor het dat vantevoren wel met een pro- oude dorp moet, volgens de WD, gramma komt. Die wens is opge- de aandacht vooral gericht worden nomen in de uitgangspunten voor op het Does-kwdrtier en Achtho- het verkiezingsprogramma voor ven. 1978 van de partij het verkeer helemaal niet kunnen en daarvan zal weer onaanvaardbare druk op de Wasse- lijke situaties opleveren omdat de fietsers voor de automobilisten uit een onverwachte richting komen binnenwegen het gevolg omdat het fietspad aan de „ver keerde" kant van de weg ligt, me nen B. em W. van Wassenaar. zijn. Een ander bezwaar is, dat .fietsers die over de Lange Kerkdam het kruispunt Den Deyl naderen en naar Voorschoten willen eerst de Lange Kerkdam moeten overste- wethouders er op dat de huidige i: stallatie verouderd is. B. en W. wil- bestaande pró- len de provinciale waterstaat laten de verkeerslichten te weten dat zij de busbaan onnodig ken en daarna de Rijksstraatweg. Dit duurt gramma lang. Bovendien zullen de fietsers achten. Zou richting Voorschoten - die in de opzet van de oude Papeweg deze baan toch dan stelt Wasse rden dat de ver- gebruik moeten gaan maken - het keerslichteninstallatie op de Deyl - autoverkeer moeten kruisen, dat met op kosten van de gemeente - uit de richting Voorschoten ko- vervangen wordt. OEGSTGEEST - Vanaf de pu- manlaan moet te westen van rijks- blieke tribune werd gisteravond weg 44 (Amsterdam-Den Haag) tijdens de vergadering van de Oegs- tgeester verkeerscommissie, door allerlei actievoerders gewezen op de nijpende verkeersproblematiek van Oegstgeest. Tot daadwerkelijke behandeling kwam het echter niet, omdat voort durend werd verwezen naar het op handen zijnde verkeerscirculatie plan voor Oegstgeest. Het zit er echter voorlopig nog niet in dat er in Oegstgeest iets gedaan kan worden aan oplossing van de problemen, omdat niet eerder dan in augustus een eerste aanzet tot uitwerking van het verkeerscircu- latie gegeven kan worden. Vast staat intussen wel dat afslui ting van de Rijnsburgerweg voor lopig van de baan is. Wel werd gis teravond melding gemaakt van het voornemen om een verbinding tus sen de Wassenaarseweg en de Plesmanlaan tot stand te brengen. Leiden heeft bij Oegstgeest een verzoek ingediend om die weg in een nieuw bestemmingsplan op te willen nemen. De verbindingsweg tussen Wassenaarseweg er. Ples- komen te liggen. NIEUWE UITGAVEN Schrijvers in hun landschap II. Door Pierre H. Dubois, f 29,50. B.V. Uitg. Nijgh Van Ditmar, Den Haag. Albert Plesman, mijn vader door Albert Plesman. f25,-. B.V. Uitg. Nijgh Van Ditmar, Den Haag. Een eigen auto door Loesberg, f29,50. Uitg. De Arbeiderspers, A'dam. Horen, zien en zwijgen door Gerrit Komrij, f24,50. Uitg. De Arbeid erspers, A'dam. De volkomen vrouw door Marabel Morgan. Paperback f 17,90. Uitg. Novapers, Laren. Shogun door James Clavell, ge bonden f36,90. Uitg. Luitingh, La- Saldo moord door Brian Garfield Paperback f 16,90. Uitg. Luitingh, Leenheer: "gepakt" door de archeologie.. RIJNSBURG - Ex-bakker S. C. H. burg. De prins reikt deze onder- Leenheer (60) uit Rijnsburg zal op scheiding uit in zijn kwaliteit als donderdag 23 juni in het Paleis op regent van het "Prins Bernhard de Dam uit handen van Prins Fonds", een stichting die de zelf- Bernhard de "Zilveren Anjer" ont- werkzaamheid op het gebied van vangen, voor zijn werk als de wetenschap, kunst en cultuur amateur-historicus in en om Rijns- wil bevorderen. LEIDEN - PV "De Sleutelstad" hield een wedvlucht vanaf Corbeil. De uitslag was: 1.9. Kooy-Leemans, 2,5, A. Pracht en Zn, 3,4, N. Nie- vaart, 6,7, A. v. d. Dop en Zn, 8. K. Lèfebre en Zn. 10. C. H. Kop. PV "Het Oosten" vloog eveneens op Corbeil. Er vlogen 169 duiven mee. De uitslag: 1. H. Gijsman, 2. T. v. As, 3.5.10. J. Gijsm n, 4,6, H. de Haas, 7,8,9, W. Gijsman. PV "Columba" vloog op Corbeil met 94 duiven. De uitslag was: 1. W. Siera jr, 2,5,6, C. v. d. Nieuwendijk, 3,10. T. Platteel, 4,7, R. de Graaf, 8. W. v. d. Nieuwendijk en Zn, 9, J. Schipper. PV "LPC" uit Leiden vloog op Corbeil met 233 duiven. De uitslag was: 1. J. Groenendijk, 2,3,5,10. W. v. d. Hoogt, 4. W. v. As, 6,8, N. de Groot, 7,9, J. Rozier. LPV "De Vriendenclub" vloog op Corbeil met 251 duiven. De uitslag: 1. J. Turk, 2, R. Noordermeer, 3. A. Piket, 4. Th. Dongelmans, 5,7,9, J. v. Seggelen, 6. J. Knijnenburg, 8. H. Blouw, 10. Jac. Siera. LPV "De Snelvlieger" hield een wedvlucht met 276 duiven vanaf Corbeil. De uitslag was: 1. M. de Lange en Zn, 2, A. Witteveen, 3. L. Gijsman, 4. F. Compier, 5.10. F. Jansen, 6. Comb. Koopman, 7. H. Montanje, 8. Gebr. v. d. Heijden, 9. J. Schouten. De PV "De Blauwkras" vloog vanaf Corbeil (420 km). Uitslag: 1-9 P. Gijsman; 2 F. v. d. Wetering; 3 S. Springer; 4-8 A. Ouwerkerk; 5-10 W. v. d. Wetering; 6-7 P. Sloos. De PV "De Rijnklievers" vloog op 4-6 vanaf Corbeil met 144 oude dui ven. Uitslag: 1-4-8 J. v. d. Wal; 2-5-10 M. Jongeleen; 3 P. Veelenturf; 6 gebr. Hoogervorst; 7 P. van Griens- ven; 9 J. C. Pracht. PV "De Reisduif' hield een wed vlucht vanaf Corbeil met 113 dui ven. De uitslag was: 1,6,9,10 K. v. d. Berg, 2, F. v. Duuren, 3. W. de Roode 4. S. v. d. Hove, 5. C. Strik, 7,8, W. Tolboom. PV "Leiderdorp" hield een vlucht vanaf Corbeil met 107 duiven. De uitslag was: 1,3,6, W. Hoogervorst, 2. W. de Roode, 4. J. Brantenaar 5. H. Flippo, 7,8, J. Zevenhoven, 9,10 J. v. Laar. LEIDEN - In de Sophiastraat en in de noordelijke delen van de Anna Paulownastraat, Alexanderstraat, Prinsenstraat en Lusthoflaan zul len de rioleringen worden ver nieuwd, de straatindeling worden aangepast en de openbare verlich ting worden verbeterd. Soortge lijke werken zullen worden uitge voerd op het gedeelte van de Julia- nastraat tussen de Sophiastraat en de Maresingel. Van deze straat zul len de woningen met de nummers Verbetering van Sophiastraat e.o. en Julianastraat 27, 29, 31, en 33 worden gesloopt. De werken worden uitgevoerd in het kader van de stadsvernieuwing in Noorderkwartier. In het gebied tussen Sophiastraat, Anna Paulo- nastraat, Berhardkade en Lusthof laan worden 92 nieuwe woningen gebouwd, ter vervanging van 192 te slopen woningen (de sloop zal nog dit jaar plaatsvinden). In de Julia nastraat worden 17 woningen ge bouwd. De verbetering van de zg. infrastructuur in de Sophiastraat en omgeving komt op een bedrag van 1.426.000 gulden en in de Julia nastraat op een bedrag van 275.000 gulden, zo blijkt uit voorstel van B en W aan de gemeenteraad. De Leiderdorpse afdeling formu leerde gisteravond een serie uit gangspunten, die uiteindelijk tot een gemeentelijk program moeten leiden. In die uitgangspunten wordt over de verkeersafwikkeling in Leiderdorp ondermeer gezegd dat er een route voor gevaarlijke stoffen moet komen dat er buiten de bebouwde kom meer fietspaden moeten worden aangelegd en dat er in de bebouwde kom fietsroutes moeten worden aangegeven. De WD-Leiderdorp wil verder meer aandacht voor de hinderwet bij bedrijfsvestigingen en een on derzoek naar de behoefte in de eerste-lijns gezondheidszorg (art sen, kruisverenigingen en maat schappelijk werk.) Over het on derwijs heeft men ondermeer ge zegd dat er toch gestreefd zal moe ten worden naar dependances van middelbare scholen in Leiderdorp. John v. Strien jeugdkampioen HAZERSWOUDE - John van Strien is jeugdkampioen van de Hazerswoudse tafeltennisver eniging Avanti. Tijdens het toernooi om de diverse titels voor jeugdspelers en speelsters bleef hij Richard Stolwijk voor. Annette van der Spek zege vierde bij de meisjes over Mo nique Kooter. Bij de B-jongens won Nico de Gelder en wist Ada Verheul zich bij de meisjes van deze ca tegorie op de eerste plek te nes telen. Arnold Fase was de beste C-speler. Bij de dubbelspelen was in de A-categorie de winst voor John van Strien en Rene van Wetten. Bij de B'ers trokken Marcel Hortensius en Arnold Fase aan het langste eind. Het team van de gemeente mag zich bedrijfstafeltenniskam- pioen van Hazerswoude anno 1977 noemen. Tweede in de af gelopen maanden verspeelde competitie werd Fasson 2. In klasse 2 eindigde de firma Windhorst als eerste, in klasse 3 A. Pannebakker en Zn. en klasse 3B Nedairco 3. In totaal twintig teams deden mee aan de deze competitie voor bedrijven. HENGEL I 5P0RT LEIDEN - VOP'74 hield een vis wedstrijd in het Aarkanaal en in de Rijn. De vangst was erg slecht. De uitslag luidde: 1J. v. d. Kaay 790(6), 2. J. Kerkvliet 690(9), 3. A. v. d. Meij 500(4), 4. F. Veltman 320(4), 5. S. Kukler 280(4), 6. J. v. Kampen 240(4), 7. R. v. d. Zeeuw 200(3), 8. M. Kerkvliet 160(3), 9. M. Liebert 140(3), 10. H. v. Kampen 100(2). Mattenkloppers, mui zenvallen, katten en gif zijn momenteel nuttige verdedigingswapens in de flat aan de Sassen- heimse Mercuriusstraat nu daar sprake blijkt te zijn van een muizen plaag. Met name op de derde en vierde etage is- het bar en boos en duiken de "illegale bewoners", die zich nauwelijks door mensen laten afschrik ken, op tal van plaatsen op. In keukens maar ook in slaap- en woonkamers waar ze zich in sommige gevallen al te goed heb ben gedaan aan vloerkle den. Ze zitten in meterkasten, tussen de spouwmuren waar ze zich nestelen in de makkelijk stuk te knabbelen tampax- isolatieplaten. Voorts blijken de horden muizen zich best op hun gemak te voelen in de verlaagde plafonds en in de bergingsruim- ten naast de liftkokers waar de bewoners hun plastic huisvuil- zakken neerzetten. Om de week worden die zakken door de ge meentelijke reinigingsdienst opgehaald. Maar voordat het zover is hebben de muizen zich al te goed kunnen doen aan de etenswaren in de zakken. Ze worden ook gesignaleerd op de ballustrades, in de lift en in de berghokken. In de winkelgalerij op de be gane grond heeft men er ook veel last van gehad maar dat is nu voor een goed deel voorbij. Volgens de voorzitter van de flatcommissie, de heer Blokker (hij woont op de bijna muizen- vrije 1ste etage) heeft de invasie van de kleine huismuis waar schijnlijk te maken met de hui dige bouwactiviteiten op een naast de flat gelegen stuk gras land. Hij zegt: "We vermoeden dat de muizen daar genesteld hebben gezeten en door het heien zijn verjaagd naar de flat. En daar is het niet moeilijk bin nen komen. Via het riool, de verwarmingsbuizen en de elec- 'triciteitskabels hebben ze zich in rap tempo door het hele ge bouw verspreid. Hun aantal groeit snel. Niet zo vreemd als je weet dat één muis per jaar voor zo'n honderd nakomelingen kan zorgen". Op de 4de etage woont flat commissielid Koehorst. In de afgelopen twee weken lukte het hem 28 muizen in de kraag te vatten. Dertien in zijn eigen huis, de rest in het opberghok waar de huisvuilzakken staan. Een respectabel aantal. Toch moest hij er meer laten ontglip pen dan hij er uiteindelijk greep. Hij zei mij: "Het belab berde van de situatie is dat sinds we hier last van muizen hebben de flat al een paar keer van eigenaar is veranderd. En de een voor de ander vertikte het om geld uit te trekken voor de bestrijding ervan. Nu zit men met de gebakken peren. Geluk kig dat deze eigenaar er wél wat aan wil doen. Dat moet ook wel want de gevolgen zijn niet te overzien als de plaag zich nog verder gaat uitbreiden". De nieuwe flateigenaar heeft een in muizen gespecialiseerd Rijswijks bedrijf opdracht ge geven de flat zo snel mogelijk muizenvrij te maken, een kar wei dat voorlopig is begroot op 2000 gulden. Dezer dagen is men met de bestrijding van De heer Koehorst, gewapend met mattenklopper en muizenval attribu ten die echter niet voldoende zijn om de plaag te bestrijden. start gegaan. In alle flatwonin gen, dertig in totaal, evenals in de winkels en de berghokken staan nu bakjes met daarin drie soorten muizengif. Een expe riment. Nagegaan zal worden welk gif de muizen het "lek kerst" vinden. Over ruim een week zal de balans worden op gemaakt en gaat men de trippe lende lastposten met één pro baat gifmiddel te lijf. lijnd". De keus is uiteindelijk gevallen op een bazaanschuit, zoals die rond 1800 op de Noordzee werd ingezet bij de haringvangst. Het schaalmo del (1 op 20) gaat zo'n 5000 gulden kosten. Ravensbergen heeft er alvast een beginnetje mee gemaakt. Hij denkt er ongeveer een jaar voor nodig te hebben. Maar dan is 'ie ook tot in de details eender. Overdreven Hij wil er zelfs de kooien van de bemanning in maken, terwijl die van buitenaf niet te zien zullen zijn. Het comité dat het geschenk van de bevolking begeleidt, vindt dat wel wat overdreven en ziet die kooien er liever niet in gebouwd. Op de eerste plaats omdat er toch niets van te zien is en boven dien, zo redeneert men, hoe minder er aan wordt ge bouwd, hoe goedkoper het eindresultaat. Avonduren Wim Ravensbergen sleutelt al leen na zijn werk aan de bouw van de bazaanschuit. In de vrije avonduren. In septem ber, als het nieuwe gemee ntehuis wordt geopend, is hij nog niet klaar met zijn model. Toch zal er dan in de hal van het gemeentehuis wel iets van te zien zijn. Mee Hij neemt hem mee zodat de bewoners van Woubrugge en Hoogmade kunnen zien hoe ver het er mee staat. Later neemt hij 'm dan weer mee naar huis om er de laatste hand aan te leggen. De ba zaanschuit krijgt de naam "Jonge Neeltje" en komt, zoals men ook wel ziet in sommige kerken, aan de zol dering te hangen. Ter gelegenheid van de opening in september van het nieuwe gemeentehuis van Wou brugge en Hoogmade geeft de bevolking van beide dorpen een scheepje cadeau, dat een plaats zal krijgen in de hal van het nieuwe gebouw. De ver vaardiging van het geschenk is in handen gegeven van Voorschotenaar Wim Ra vensbergen, een radio-tv monteur, die het bouwen van scheepsmodellen als hobby heeft. Een perfectionist op dat gebied. Hij vervaardigde ook al modellen in opdracht van het visserijmuseum in Vlaardingen. Discussie Er is lang over gediscussieerd wat voor vaartuig men als ge schenk zou aanbieden. Het liefst een die verbonden is aan de geschiedenis van zowel Woubrugge als Hoogmade. Daarom viel de keus eerst op een statenjacht, een prachtige boot met veel zeilen, die eind 19de eeuw vaak in de wateren van beide plaatsen werd ge signaleerd. Een gebeurtenis waar dan het hele dorp voor uitliep. Haalbaar Maar het vervaardigen van een statenjachtmodel was fina ncieel niet haalbaar. Ravens bergen wilde er wel aan be ginnen maar dan onder de voorwaarde dat hij het schip tot in de details mocht na bouwen. Dus ook de romp van koperbeslag en met veel houtsnijwerk. Zo'n aanpak zou ongeveer 12.000 gulden gaan kosten. Een te kostbare aangelegenheid. Stoer Vandaar dat is gekozen voor een ander vaartuig dat ook voldoet aan de kwalificaties "stoer, sterk en eenvoudig be-

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 4