Tulp:(CDA) 'Niet verder praten' ,/UzcjflK Recreatieplan De Does een stapje dichterbij Commissie wil monument op oude kerkhof leidse agenda Marokkaanse en Turkse jongens op Vff©(mw ffldtf [talhitflfetyfc Plakkers op bon Oranje-Nassaulaan „uitgepraat" Auto's in slip VRIJDAG 10 JUNI 1977 LEIDERDORP - Nu de deelne mers aan de gemeenschappelijke regeling vuilverwerking GS wil len vragen om puinstort in Lei derdorp mogelijk te maken is de aanleg van het recreatieplan "De Does" een klein stapje dichterbij gekomen Leiderdorp heeft al een jaar of vier plannen om langs de Does, aan sluitend op de jachthaven tussen de Rijksweg en het fietspad de Ruigekade, een recreatiegebied temaken. Daarvoor wil men eerst een paar jaar op die plaats puin laten storten en dat later opspui ten, waardoor de jachthaven me teen vergroot wordt, om het land schap een wat heuvelachtig ka jakter te geven. Die plannen voor het maken van een puinstort werden tot nu toe door de provincie geblokkeerd, omdat men de toegang tot het ge bied niet groot genoeg achtte. "Als ze daar puin willen gaan storten dan zal er inderdaad wel het een en ander gedaan moeten worden," aldus de Leiderdorpse wethouder drs. E. Drenth in een eerste commentaar op de plan nen van de gemeenschappelijke regeling. "Zo moet er bijvoor beeld een brug - desnoods een tijdelijke - over de Dwarswate- ring komen en moet nog een deel van de grond voor een toegangs weg worden aangekocht. Het is bepaald niet zo dat ze daar mor gen al kunnen gaan storten." Omdat er nog veel problemen moe ten worden opgelost voor het tot puin storten kan komen wil Drenth zich voorlopig ook nog niet al te optimistisch uitlaten over de kansen van de realisatie van het recreatieplan. Overde achtergronden van het ver zoek van de gemeenschappelijke regeling zegt de Leidse wethou der Van Aken: "We storten Zoetermeer, maar dat is veel te ver weg. We hebben liever iets in de buurt om ondermeer op de transportkosten te kunnen be zuinigen." !De gemeenschappelijke regeling heeft overigens geen voorkeur uitgesproken voor een bepaalde plaats in Leiderdorp: "Dat moet Leiderdorp zelf maar uitzoeken," aldus Van Aken. Volgens Drenth het plan "De Does" de enige reële mogelijkheid om puin te storten. Behalve bij de Does is er ook al een gedacht aan het storten van puin in de Boterhuispoldpr (links van de weg Leiden- Roelofarendsveen), waar dan een recreatiegebied gemaakt kan worden. Dat plan heeft met name in Warmond weerstanden opge roepen omdat men ernstige aan tasting van het landschap vreest. VOORSCHOTEN - Een 46-jarige Amerikaanse, mevrouw J. J. Sa- lamare uit Voorschoten, is woens dag op de Westersingel in Rotter dam tamelijk ernstig gewond door een kogeltje uit een luchtbuks. Vlak voordat ze bij haar man in de auto wilde stappen, voelde de vrouw een hevige pijn aan haar onderkaak. In het Dijkzigtzieken- huis bleek dat het luchtbuksko geltje door haar onderlip in de kaak was gedrongen. Het kogeltje moest operatief worden verwij derd, waarna de vrouw naar huis kon. De politie heeft de schutters kunnen opsporen. LEIDEN - De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht in totaal vijf plakkers betrapt. Een groepje jon geren was bezig in de Donkersteeg affiches te plakken van het NV Jongerenkontakt, toen het door de politie staande werd gehouden. Een 19-jarige Leidenaar en een 29- jarige inwoner van Warmond kre gen een bekeuring. Een 17-jarig Leids meisje ontkende tegenover de politie bij het plakken betrok ken te zijn geweest. Later in de nacht gingen twee Leiaenaars van resp. 20 en 25 jaar in de omgeving van het Stationsplein op de bon wegens het in het bezit hebben van plakmateriaal. WARMOND - De Warmondse raad hield zich gisteravond uitvoerig bezig met de ontwikkelingen in het gebied rond de Oranje Nassaulaan. Het gebied is voor het grootste deel in handen van twee projectontwikkelaars en de gemeente. Een voorstel van PW (Progressief Warmond) om verder te onderhandelen met de projectontwikkelaars ten einde meer woningen in de sociale sector te kunnen bouwen, werd door de raad afgewezen. aankoop van een stuk grond van de N.V. Bagon, waarna deze grond samen met de grond van Ramp ge ruild wordt voor een gebied dat in handen is van Emro/Westgaarde WARMOND - Nadat in de raadsvergadering van 26 mei een voorstel van Progressief Warmond om te besluiten tot de bouw van een uitsluitend voor voetgangers toegankelijke brug naar Koudenhoorn was verwor pen, leek het vertrek van de progressieve wethouder C. van der Zalm (foto) niet meer te voorkomen. Tijdens het gisteravond gehouden frac- tieberaad liet het CDA het echter niet zo ver komen. Het gijig nt* akkoord met het oorspronkelijke voorstel van de progressieven. Zo ook me vrouw Verbeek van de WD. Het collegeprogramma dat in zijn oor spronkelijke vorm blijkbaar voor tweeërlei uitleg vatbaar was, zal nu gewijzigd worden in die zin dat een brug naar Koudenhoorn uitsluitend voor voetgangers toegankelijk mag zijn. Het college van B en W en de raad werden destijds nogal verrast door enkele projectontwikkelaars die zich meester hadden gemaakt van het gebied tussen de Poel en de Oranje Nassaulaan. Doordat één van de projectontwikkelaars door een gerechtelijke procedure niet de grond van de heer Ramp kon be machtigen, kreeg de gemeente de mogelijkheid ook een deel van het gebied te kopen. Gas terug Nadat in de raadsvergadering van maart de PW-fractie het college verantwoordelijk stelde voor het verloren gaan voor de gemeente van een groot stuk bouwgrond, nam de fraktie nu wat gas terug en concludeerde dat raad en college hiervoor verantwoordelijk zijn. Nadat de gemeente het land van Ramp had aangekocht, besloot de raad tot het voeren van onderhan delingen met de beide projectont wikkelaars. De onderhandelingen nu g niet zijn afgerond, behelzen de B.V. Hierdoor krijgt de gemeente een zo groot mogelijk gebied waarop sociale woningbouw kan plaatsvinden. Onderhandelingen De PW-fractie stelde voor dat in de onderhandelingen ook gestreefd zou worden naar sociale woning bouw op het gebied van Emro. Die woningen zouden dan worden ge bouwd in beheer van Emro waarbij de raad daaraan voorwaarden zou verbinden. Als tegenprestatie zou de raad Emro dan moeten toestaan meer landhuizen te bouwen waar mee zij de verdeling van één per hectare zou laten vallen. De heer Tulp (CDA) voelde echter niet voor nog verdergaande onder handelingen. Sociale woningbouw op grotere schaal vond hij planolo gisch onaanvaardbaar. Daarbij verklaarde hij dat zijn fractie geen moeite heeft met bouwlocatie 3 (Oranje Nassaulaangebied), waar de rest van de benodigde woningen dan gebouwd kan worden. WD-fractieleider G. Pauli voelde wel sympathie voor het voorstel van de progressieven maar vond de daaruit voortvloeiende verdichting van de landhuizenbouw bezwaar lijk in verband met de openheid van het landschap. Ook vreesde hij dat de Oranje Nassaulaan te zwaar belast zou worden met aan- en af voerend verkeer. Voorhout Naar het laat aanzien, zullen op het gebied bij de Oranje Nassaulaan hoogstens 75 a 80 woningen in de sociale sfeer gebouwd worden. Voor de resterende 200 woningen die in de komende tien jaar voor de Warmondse bevolking nodig zijn, zullen andere mogelijkheden ge zocht móeten worden. Afgezien van bouwlocatie 3 waartegen bin nen de PW-fractie bezwaren be staan, is er een kans dat de gemee nte Voorhout gaat bouwen in de hoek tussen Voorhout. Sassenheim en Warmond. De gemeente Voor hout schijnt bereid te zijn ook aan Warmonders huisvesting te geven. Op verzoek van de raad zal burge meester De Vreeze dit nader onder zoeken. LEIDERDORP - Leiderdorp krijgt, wanneer de Monumenten commissie haar zin krijgt, weer een monument voor de gevallenen. De commissie heeft B. en W. gevraagd het vier jaar oude ontwerp van de Leiderdorpse architect Van der Sterre nog eens te bekijken. Het ontwerp voorziet in de aanleg van een bordes met daarachter een klankmuur op het oude kerkhof bij de Nederlands Hervormde Kerk in de Hoofdstraat. Op het bordes zou LEIDEN - Een 50-jarige Leidse au tomobiliste kreeg snijwonden in het gezicht, toen zij gistermorgen met haar wagen in de bocht van de Willem de Zwijgerlaan eri de Oegs- tgeesterweg na een slip tegen een lichtmast botste. Ze moest voor be handeling naar een ziekenhuis worden overgebracht. De auto werd aan de voorzijde zwaar be schadigd. Op de Blauwpoortsbrug was het een automobilist uit Sassenheim, die gisteravond in een slip raakte en achtereenvolgens tegen een ver- keerspaal en een reclamebord reed. Een 20-jarige mede-inzittende, eveneens uit Sassenheim kreeg een hersenschudding. Hij is voor on derzoek naar het ziekenhuis ver voerd. een stalen kruis moeten komen te staan. Op het bordes kan, tijdens herdenkingsbijeenkomsten, mu ziek worden gemaakt. Voor het monument moet dan een groot, glooiend grasveld komen te liggen. In dat grasveld zouden de oude zerken van het huidige kerk hof gelegd kunnen worden. De commissie vond het bewaren van die zerken van groot belang. De commissie boog zich verder over de plannen voorde aanleg van sierbestrating in de Hoofdstraat en op het toekomstige plein naast de NH-kerk. De onderhandelingen over de aanleg van dat plein zijn afgerond. Het kerkbestuur, de ei genaar van de grond, heeft zich met het plan akkoord verklaard. Nu wordt alleen nog de uitwerking be sproken. De Monumentencommissie sprak gisteravond de wens uit de sierbe strating niet te druk te maken en aan te passen aan de omgeving/Dit temeer omdat de commissie een verzoek wil indienen om de hele Hoofdstraat tot beschermd dorps gezicht te laten verklaren. Inhakend op een landelijk onder zoek zullen in Leiderdorp luchtop namen gemaakt worden om te on derzoeken of hier en daar in de grond nog sporen van vroegere be bouwing te vinden zijn. Dat kan, door gebruik te maken van zogena amde "multi-spectrale opnamen", waarop de temperatuurverschillen in de grond te zien zijn. Daardoor kunnen resten van bouwwerken opgespoord worden. ZOETERWOUDE - Een van de meest in het oog lopende eve nementen rond 700 jaren Zoe- terwoude, was gisteravond de door de beide Oranjeverenigin gen georganiseerde "Wieler ronde van Zoeterwoude". Omstreeks half zeven ging de inmiddels traditioneel gewor den ronde voor Zoeterwoudse ingezetenen van start. Zeven tien jongens in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar betwist ten elkaar veelal op gewone fietsen, over zes ronden de eer. Fred Boot werd eerste. De Zoeterwoudse senioren, door achtentwintig man verte genwoordigd, moesten knarse tandend tien ronden afleggen om het pleit te beslechten. Schaatsenrijder Wim den Eisen won de koers uiteindelijk. Om ongeveer 19.30 uur nadat Zoeterwoude 700 Jaren Harry van Dierre de nieuwelin- genkoers had gewonnen brak het grote geweld los. Een meute van tachtig amateurs streed om het kampioenschap van Zoe terwoude. Een ronde waarin oud Zoeter- woudenaar Piet van Leeuwen schitterde door afwezigheid. Blonde Piet, die graag in het dorp was gestart, kon echter een uitnodiging om te rijden in de ronde van Luxemburg niet laten lopen. Zijn ploegmaten, zouden aan het verzoek van Van Leeuwen, hem zo goed moge lijk te vertegenwoordigen, ruimschoots gehoor geven. De gehele strijd heeft namelijk in het teken gestaan van maar één man: Henk Mutsaers. In het begin van de koers, sprong Mutsaers weg in gezels chap van Dick Wilgenburg. In een moordend tempo, wisten zij tot ieders verbazing vrij snel een ronde voorsprong te pak ken. Wilgenburg kon tenslotte ook niet meer op tegen een steeds maar doormalende Mut saers, die met een ronde voor sprong won. Zaterdag geeft de Scouting groep Zoeterwoude nog een herhaling van hun openlucht voorstelling, die zij op de ope ningsavond hield op het voet balveld van SJZ. Ditmaal zullen zij optreden in de Beatrixstraat aan de Hoge Rijndijk. LEIDEN - Een plagerijtje fn het Leidse Volkshuis groeide gister middag uit tot een vechtpartij op de Haarlemmerstraat tussen zes Turkse jongens en twee jeugdige Marokkanen. Er vielen zulke rake klappen dat één van de Marokka nen een winkel binnenvluchtte en de politie alarmeerde. Deze had de grootste moeite om de partijen van elkaar te scheiden. Een 17-jarige Turk werd aangehouden. Hij bleek twee messen bij zich te hebben. Het tumult op straat begon nadat een in Leiden wonende Turkse jongen en een Marokkaan besloten om hun ruzie in het Volkshuis buiten uit te vechten. De Turkse jongen kreeg daarbij de hulp van vijf makkers, de Marokkaan moest het doen met de steun van één landgenoot. Nie mand van het vechtende zevental kreeg ernstig letsel. Fietsendief aangehouden LEIDEN - De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht een 34-jarige Turk uit deze stad aangehouden, die met een racefiets in de koffer bak van zijn auto over de Rijnsbur- gersingel reed. De Turk, wiens ge drag de bemanning van een surveil lancewagen was opgevallen, bleek de racefiets op de Steenstraat te hebben gestolen. Muziek Tenzij barre weersomstandig heden het verhinderen, zal morgen in het park van Kas teel Oud-Poelgeest in Oegs- tgeest een muziekmanifestatie "moet je zeker horen" worden gehouden. De wethouder van culturele zaken, O. C. van Belle zal om half twaalf de opening verrichten. Horen en te zien' zijn o.a. de Huygens Swing So ciety, Viva Ia Musica, de Wil- bert Drummers en de Kinder operette De Maskotte. Bingo De wijkgemeenschah Groot Deyleroord in Wassenaar heeft voor vandaag een bingo-avond Op touw gezet in het DeyIer- huis. Er wordt bovendien een loterij gehouden. Verkeersexamen In Wassenaar hebben trou wens 540 scholieren aan het verkeersexamen deelgeno men. Voor 436 van hen werd een diploma uitgeschreven; 104 kandidaten zakten. Nege ntien geslaagden maakten in het theoretische gedeelte en het praktische gedeelte geen enkele fout. Dier en kunst Leden van de VoorschotertS4 Kunstkring exposeren in het atelier Molenlaan 3 kunstwer ken, die "het dier" tot onder werp hebben. De kunstenaars hebben gebruik gemaakt van verschillende technieken, zo dat er tekeningen, schilderi jen, aquarellen, etsen en goua ches te bezichtigen zijn. De naam van de tentoonstelling: "Dieren". De tentoonstelling is gedurende twee weken ge opend op vrijdag, zaterdag en zondag van elf tot vijf uur. Palestina Het Palestina Komitee Leiden houdt woensdag een informatie-avond naar aanlei ding van het feit dat het deze maand tien jaar geleden is dat het Israëlisch leger de West- bank en de Gazastrook ver overde. Na een inleiding van Wim Thierens zal de film "Pa lestina, de Prijs van de Vrede" 'uit 1976 worden gedraaid. Ver der is er een fototentoonstel ling. Plaats van handeling: de mensa van Augustinus, Ra penburg 24 en aanvang acht uur. Voetbal Op het voetbalterrein van het woonwagencentrum aan de Haarlemmertrekvaart worden morgen de finales gespeeld van het voetbaltoernooi voor Leidse club- en buurthuizen. De Zevensprong, het Mieren nest en Rólleman, het team van de woonwagenbewoners, gaan strijden om de hoogste eer. Om twaalf uur wordt de eerste wedstrijd gespeeld (Zevensprong-Mierennest). Daarna volgen nog twee duels. De officiële prijsuitreiking is om ongeveer half zeven. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: wijk I (Morswegkwartier, binnens tad tot Cityring en Groenoord): F. B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; Wijk II (Kooi en Merenwijk): R. van Leeuwen, Zijldonk 38, tel. 146210 - van 10-18 uur-, Paramaribohof 103, tel. 140734 - na 18 uur Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuin- stadswijk): A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel. 122522; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347 - van za. 10 uur vm. tot zo. 8 uur vm. -; A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115 - van zo. 8 uur vm. tot zo. 24 Leiderdorp - Van Leeden, Hoofd straat 8, tel. 894539 (za. en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - J. W. de Haan, Dui venvoordestraat 3, tel. 154294. Voorschoten - A. Tromp, Lohman- plantsoen 33, tel. 071-762159 (zater dag); S. v. d. Kooij, V. d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zondag). Dokter S. M. Platteel-de Jongh wordt zaterdag en zondag vervangen door L. Mid dendorp, tel. 133788, Warmond - L. J. H. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdiensl der apotheken in de redio Leiden, wordt van 10 tot 17 juni waargeno men door Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38 tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7. tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Ka- gerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzor ging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en ge zinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 ma. t/m vr. van 9-10 en 13-14 uur. Vrijdag In Haarlemmerstraat Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open-soos- Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 2^1.30 uur nam. Ferd. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur 't Breehuys Breestraat 19, vegetaries eethuis, 5-7.30 uur nam.; Mirakelsoos, 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/Enge ls, 2-4 uur nam.; sport (sportzaal Lam- menschamspark) 6.30-8 uur nam.; open-soosavond, 8-2 uur nam. Atelier, Molenlaan 3, tentoonstelling „dieren", 11 uur vm.-5 uur nam. Lidwinaschool, Lammenschansweg 6, bingo-avond voor alle bewoners van de professoren- en burgemeesterswijk en de rijndijkbuurt. 8 uur.nam. LAK-Theater,. Levendaal 150, afscheid Wiebe Hogendoorn, 8.30 uur nam. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé, 9 i Atelier, Molenlaan 3, tentoonstelling „Dieren", 11 uur vm.-5 uur nam. Sportterrein, woonwagencentrum, Haarlemmertrekvaart, voetbal-toernooi club- en buurthuizen, 12 uur. Groenoordhal, optreden van Eric Clap- Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum werk groep homofilie/COC, 8-11 uur nam. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur na., tel. 125802. Café De Twee Spieghels, Nieuwstraat, muziekprogramma, 3 uur nam. Atelier, Molenlaan 3, tentoonstelling „Dieren, 11 uur vm.-5 uur nam. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2