Nieuwe bouwer op Waardeiland L34 Kooi weert verkeer Lage Rijndijk Vis: „Genoeg lokaliteiten voor jongeren .|i{j de Melkte Voor tweede maal races op circuit Groenoordhal Burgerhout pakt na knappe zege Katwijkse titel Van Wijnen volgt IBB-Kondor op Kringkampioenschappen r Fles vanillevla hele liter van 1.48 voor Geldig t/m zaterdag II juni Volleybalteam start in EK tegen Bulgarije Rijkswacht maakt jacht op wielrenner Eric de Vlaeminck KOERSEN IN HILVERSUM Multilease bv WOENSDAG 8 JUNI 197? PAGINA 15 LEIDEN - In plaats van het Leidse bouwbedrijf IBB- Kondor zal het Dordtse bedrijf Van Wijnen de volgende bouwfases op het Waardeiland uitvoeren. Het wegvallen I Bouwplaats op het Waardeiland van verdere bouwopdrachten op het Waardeiland heeft I .voor het personeel van IBB-Kondor geen gevolgen, aldus I een woordvoerder van dit bedrijf. IBB-Kondor heeft in drie fasen 113 woningen op het eiland gebouwd. Het bedrijf werd ingeschakeld bij de bouw van deze luxe woningen toen de Belgische projectontwik kelaar Sokol op het toneel ver scheen. Sokol wilde het toen slecht lopende bouwbedrijf financieel steunen als de IBB-Kondor dan van de gemeente op het Waardeiland luxe woningen mocht gaan bou wen voor Sokol. Sokol richtte apart voor de ontwikkeling van het Waardeiland de Nieman-Holding op; beide staan onder directie van J. M. G. Melkert. Ouders: gymzaal Zijlwijkschool LEIDEN - De oudercommissie van de prot. chr. school Zijlwijk heeft er bij B en W en de gemeenteraad op aangedrongen met ingang van het komende schooljaar een gymzaal in te richten in het scholencomplex in de Zijlwijk. Volgens de ouder commissie ligt de sportzaal aan het Broekplein, waarvan de kinderen nu gebruik moeten maken, op te grote afstand van hun school. Om de risico's en de financiering van de ontwikkeling van het eiland 'te spreiden, aldus Melkert, heeft de Nieman-Holding de Westland- Utrecht hypotheekbank ingescha keld. In onderhandelingen met die bank is het bouwbedrijf Van Wijnen uitgezocht voor de verdere realisering van het eiland. Volgens Melkert zou Van Wijnen het goed koopste zijn. De woordvoerder van IBB-Kondor wees er op dat Van Wijnen en de Utrecht-Westland hy potheekbank een gezamenlijk pro- ïectbureau hebben. De Nieman-Holding heeft zo doende de bouw, verkoop en ople vering van de woningen op net Waardeiland uitbesteed aan de Westland-Utrecht. Bij de IBB-Kondor werd het verlies van deze bouwopdracht niet zwaar genomen: „We zitten er niet erg mee in". Gewezen werd op een aan tal orders die het bedrijf de laatste tijd heeft weten te verwerven. Zoals de bouw van het stadskantoor aan de Langegracht. ontkend werd dat fouten in de bouw, waarover enkele klachten zijn, in het geheel een rol spelen. Als er fouten waren ge maakt dan waren die meestal ge maakt door installateurs van Nieman-Holding zelf, aldus de woordvoerder van IBB-Kondor, die er verder op wees dat het bedrijf volledig garant blijft staan voor de 113 gebouwde woningen. LEIDEN - De bewoners van de At- jehstraat en Parkstraat in De Kooi zijn het o^er het algemeen eens met de plannen van de afde ling Stedebouw van de gemeente voor de verbetering en herinde ling van de wijk en vooral van hun eigen straat. Dit bleek op de hoorzitting gisteravond in de Be- drijfstechnische School (Medu sastraat/ Javastraat), die overi gens slechts matig bezocht werd. Men drong er bij het bespreken van de plannen op aan. de verlichting in de wijk aanzienlijk te verbete ren. Deze laat namelijk volgens de bewoners zeer te wensen over. In de plannen gaat het er vooral om het sluipverkeer, dat de Lage Rijndijk wil vermijden, zo veel mogelijk uit de wijk te weren. Daartoe maakt men de wegen smaller en brengt men er "knik ken" in aan. Zo wil men van de kleinere straten "woonerven" maken, hetgeen wil zeggen, dat het wijkverkeer daar stapvoets moet rijden. In de Parkstraat had men een woonerfsituatie "gepland", waarbij het hoogteverschil trottoir-rijweg zou wegvallen. Het verschil daartussen zou door heggetjes kunnen worden aan gegeven. Tegen te hoge heggetjes hebben de bewoners in verband met het uitzicht grote bezwaren. Men denkt nu in de richting van plantenbakken of lage rozens truikjes van plm. 40 cm hoogte. Het is nog onduidelijk waar de par- keerstroken in de Parkstraat het beste kunnen worden aangelegd. Aan de huizenkant wordt uitzicht ontnomen, aan de overzijde (parkzijde) verdwijnt het park achter de auto's. Wanneer men de straten gaat ver beteren, moet volgens de bewo ners het monument tussen Park straat en Atjehstraat ook hoog nodig opgeknapt worden. Het pleintje op de hoek Atjehs- traat/Driftstraat zal groter ge maakt worden, zodat de bocht naar de Driftstraat smaller wordt om aldus de "vaart" uit het ver keer te nemen. Bewoners van de Atjehstraat vinden het jammer, dat auto's, die tot nu toe op de ruime hoek geparkeerd staan, volgens de plannen bij hen voor de deur zullen moeten komen te staan. Fietsklemmen vond men niet no dig, omdat de gisteravond aan wezige bewoners alle over een "achterom" beschikken. LEIDEN - Burgemeester Vis acht het onbe perkt openstellen van de sociëteit Augusti- nus voor niet-leden in strijd met de vergun ning die aan deze vereniging is verstrekt ingevolge de Drank-en Horecawet. Hij deelt dat mee in zijn antwoord op vragen van het gemeenteraadslid Hilda Passchier (PSP). Deze had naar aanleiding van een bericht in deze krant om opheldering gevraagd over de weigering van Vis toestemming te verle nen voor drie „open zaterdagen" bij Augus- tifius. De vereniging wil door middel van deze „open zaterdagen" ook niet- studerenden bij het verenigingsleven van Augustinus betrekken. In zijn antwoord zegt Vis de drie open zater dagen op zichzelf een goed initiatief te vin den, maar hij wijst op de wettelijke moge lijkheden en beperkingen. De Stichting „Eigen Huis", die in het gebouw van Au gustinus de drank- en horeca-inrichting exploiteert, heeft slecht een vergunning voor een sociëteit en kan in principe geen niet-leden toelaten. Vis wijst in dit verband op de mogelijkheid van beperkte introductie bij Augustinus. „De Stichting „Eigen Huis" zal echter, gelet op de belangen van andere Leidse horeca ondernemers, voor de keus moeten worden gesteld om öf de bestaande situatie, met daaraan verbonden faciliteiten, te handha ven öf over te gaan tot een bedrijfsmatige exploitatie, waarbij zal dienen te worden voldaan aan eisen van kredietwaardigheid, handelskennis en vakbekwaamheid", al dus de burgemeester Overigens is Vis het niet eens met de conclu sie van Hilda Passchier dat er voor niet- studenten in Leiden weinig of geen voor zieningen zijn. „Er is in deze stad een groot aantal lokaliteiten waar Leidse jongeren dagelijks toegang hebben", zegt hij. OEGSTGEEST- Edward Maasdijk van de Zijl/LGB en Wilco de Zeeuw (LZ'86) hebben tijdens de kring- zwemkampioenschappen lange af standen de limieten gehaald voor deelname aan de Nederlandse kampioenschappen. Maasdijk be reikte op de 1500 meter een tijd van 17.55.00 en kwam hiermee ver on der de limiet evenals Wilco van der Zeeuw die op de 800 meter vrije slag een tijd zwom van 10.49 5. Patricia van Walderveen (Zijl/LGB) werd op de 800 meter voor meisjes onder de twaalf jaar kringkam pioene. Ronald Brink van LZ'86 werd kringkampioen op de 1500 meter voor jongens onder de veer tien jaar, terwijl Edward Maasdijk dit werd bij de jongens onder de zestien jaar. Verdere uitslagen: 400 meter vrij meisjes onder de tien: 1. Monique Roels AZC) 6.08.112. Wendy Mon- tanus (LZ'86) 6.32.0; 3. Ciska Spek (AZC) 6.37.3 400 meter jongens on der de tien: 1. Gijsbert van der Le den (BZ&PC) 5.42.6; 2. Rene Rie ken (AZC) 5.52.6; 3. Marko Brouwer (AZC) 6.03.0. 800 meter vrij meisjes onder de twaalf: 1. Patricia van Walden een (de Zijl/LGB) 11.30.3; 2. Kitty Wiegmans (Donk) 11.59.6; 3. Margriet Noll (AZC) 12.49.0. 800 meter vrij meisjes onder de veer tien: Marie-Louise van Schaik (AZC) 10.17.3; 2. Inge van Veen (AZC) 10.49.0; 3. Renate Suringa (BZ&PC) 11.08.3; 800 meter vrij meisjes onder de zestien: 1. Helma van Brakel (AZC) 10.01.3; 2. Irma Markensteyn (BZ&PQ 10.39.2; 3. RiaHassefras (de Zijl/LGB) 11.51.8. 800 meter vrij jongens onder de twaalf jaar 1. Eric Rieken (AZC) 10.42.9; 2. Wilco van der Zeeuw (LZ'86) 10.49.5; 3. Robert Verheul (AZC) 11.14.9. 1500 meter vrij jon gens onder de veertien: 1. Ronald Brink (LZ'86) 19.44.3; 2. Carlo van der Zwol (BZ&PC) 20.07.2. 1500 meter vrij jongens onder de zestien: 1. Edward Maasdijk (de Zijl/LGB) 17.55.0; 2. Gerard Bosman (AZC) 18.53.8; 3. Robert van Zijp (de Zijl/LGB) 20.19.5. ADVERTENTIE LEIDEN - Aanstaande zondag worden er voor de tweede maal in Leiden Ovalraces georganiseerd, meetellend voor de strijd om de Nederlandse titel. Net als vorige keer zullen deze „kortebaanweds- trijden" plaatsvinden op het terrein achter de Groenoordhallen. De races, waarvoor telkens een be perkt aantal wagens in de baan komt, worden gehouden op een parkoers van vierhonderd meter lang. Gereden wordt in drie klas sen, standaard-, sport- en super- klasse. Behalve een groot aantal Nederlandse deelnemers zullen er ook buitenlanders aan de start ver schijnen. Ook zij dingen mee in de strijd om de Nederlandse titels. De grote trekpleisters van deze specta culaire races zullen ook nu weer de Renault-Alpine's zijn van Peter Hitzert, Joop van de Hengel en Dény Wierikx. De Belg Peeters heeft zelfs de beschikking over een fabriekswagen van Renault. Eve neens uit België komt Jos Sporen met zijn razendsnelle Toyota Celi- ca. Interessante wagens zijn verder de Datsun NSU 240 Z van de Enge lsman Smith en de Tomasa Pantera van de Griek Sitaropoulos. De stand in de strijd om het Neder lands kampioenschap: Standaardklasse: 1. Van Goor Am sterdam; 3. Yan Zwienen Lei den.Sportklasse: 1. Stevens Enge land; 2. Sporen België; 3. Burggraaf Dordrecht. Superklasse: 1. Uitho ven Amsterdam; 2. Mans Terneu- zen; 3. Wierikx Numansdorp. De start van de eerste race is om 13.00 uur. De finale zal plaatsvin den rond 17.00 uur. DEN HAAG - De Nederlandse he ren volleybalploeg speelt zijn eerste wedstrijd voor het toernooi om de Europese titel in Tampere (Fin.) tegen Bulgarije. De ontmoe ting vindt plaats op 25 september. De dames, die in Turku*spelen, be ginnen op dezelfde dag hun weds trijdenreeks met het duel tegen Hongarije. Het speelschema voor de Nederlandse ploeg ziet er als volgt uit: Heren (in Tampere): groep 2: 25/9 Nederland-Bulgarije, 26/9 Tsjecho-Slowakije-Nederland, 27/9 Nederland-Polen,28/9 Oost- Duitsland-Nederland, 29/! Nederland-Sovjet-Unie. Eric de Vlaeminck: verdachte recepten BRUSSEL - De Belgische rijkswacht maakt sinds gistermiddag jacht op de Belgische wielrenner Eric de Vlaeminck. De wielrenner is er (met zijn auto) tussenuit getrokken tijdens een controle van de rijkswacht op de weg Kruishoutem-Deinze. De Vlaeminck, aldus de eerste berichten over deze zaak, zou geprobeerd hebben in een apotheek in Kruishoutem pervitine te verkrijgen. Hij over legde daartoe een doktersrecept dat de apotheker nogal verdacht voor kwam. Die apotheker waarschuwde de gezondheidsinspectie die op haar beurt de rijkswacht inschakelde. Gistermiddag signaleerde een rijkswachtpatrouille de Belgische wielren ner op de weg Kruishoutem-Deinze. Zijn auto werd aangehouden. Een rijkwachter trachtte van De Vlaeminck te weten te komen of hij in het bezit was van onrechtmatig verkregen of vervalste recepten voor perviti- Op een gegeven moment liep het gesprek tussen de wielrenner en de rijkswachter zo hoog op dat De Vlaeminck vol gas gaf. De rijkswachter die het gesprek met hem aangeknoopt had werd een eindweegs meegesleurd door de auto van de wielrenner. De andere rijkswachter zou daarop kans gezien hebben het rijkswachtbusje voor de wagen van De Vlaeminck te rijden. De wielrenner reed echter op dat busje in, draaide zijn auto en wist te ontkomen. De rijkswachters achtervolgden hem nog tot in het centrum van Deinze, maar raakten daar het spoor bijster. In de sportkolommen van de krant van maandag is een hinder lijke fout geslopen. In het verslag van de uitwisseling tussen Leiden en Krefeld meldden wij, dat UVS met 4-1 van de Duitse tegenstan ders gewonnen had. Dat is onjuist, want de Leidenaars scoorden maar liefst zes doelpunten meer. Wonnen dus met 1 -1. KATWIJK - De 22-jarige Katwijker Joop Burgerhout is winnaar ge worden van het Open Damkam pioenschap van Katwijk. Hij ver sloeg in de laatste ronde LDG- topspeler André van der Kwartel. Op de tweede plaats eindigde de Leidenaar Heemskerk, die Vrolijk terugwees naar een gedeelde derde plaats. Bij het ingaan van de laatste ronde hadden Burgerhout en Vrolijk één punt voorsprong op hun naaste concurrenten Van der Kwartel en Heemskerk, die zij in deze volgorde als tegenstanders kregen. Dit gege ven impliceerde dat er een maxi mum aan spanning te beleven zou vallen in de twee partijen. Burgerhout bracht een nieuwtje in de beroemde 33-29 opening, dat Van der Kwartel in grote moeilijk heden bracht. Net op het moment dat dé Leidenaar de stelling naar theoretisch bekendere banen kon brengen, blunderde hij en maakte een vrij simpele damzet een einde aan de partij. Vrolijk, die door dit resultaat wel gedwongen was om te winnen van Heemskerk, zette alles op alles ten De uitslagen van de gisteren in Hilver sum gehouden koersen zijn Acacia-prijs (2440 meter) 1. Otrian (P. J. Vlaar) 3.29.4-1.25.8, 2. Odil Nardinclant, 3. Pronkjewail. Toto w: 9,30. pl.: 1,80-2,00-2,40 k.: 23.60. tr.: 195,60. Abutilon-prijs (2020 meter) 1. Onyx (P. Heynen) 2.57,0-1.27 6,2. Peroba du Bois, 3. Plu no W. Toto w.: ll,90pl 3,50-2,90-3,20 k.: 212,90. Achyrantes-prys (2440 meter) 1. Maxa- ver Way (Mej B. Noordam) 3.29,4-1.25,8, 2. Nappie, 3. Liebestraum. Toto w.: 53.60 pl.: 8,90-2,30-5,70 k.: 216,20 tr.. 5869,60. Achimedes-prys (2000 meter) 1. Ozo Hol- landia (L. Schoonhoven) 2 48,9-1.23,6, 2. Onno Zwier, 3. Olympia Hanover. Toto w.: 5,00 pl.: 2,30-3,20-3,00 k.: 40,- Aeckema-prijs (2440 meter) 1. Lepelaar (A. J. Mollema) 3.22,6-1.23,0, 2. Orange Bowl, 3. Lucy Esther. Toto w 2,30 pl.: 2,50-1,50-2,80 k.: 8,20 tr.: 165,30. Amaryllis-prijs (2900 meter) 1. Lambert Baker (M A. Pools)4.03,2-1.23,9,2. Kwik Hanover, 3. Mike Nardinclant. Toto w.: 8,70 pl.: 1,60-1,50-1,30 k.: 25,60. De laatste uitslagen zijn: Agave-prijs (1600 meter) 1. Never Worry (J. van Dooyeweerd) 2.07,3-1.19,6, 2. Jo lige Jan, 3. Marjon Hess. Toto w.: 2,30 pl.: 1,60-2,30-2,20 k.: 4,50 tr.: 74,80. Adiantum-prys 1. Monsieur Joep (L. A. W M. van Brederode) 2.45,1-1.22,6, 2. Margo, 3. Nathalie Prise. Toto w.: 2,30 pl.: 1,50-2.00-2,50 k. 10,90. Allamanda-prijs (2000 meter) 1. Nicky Norton (K Woudstra) 2.43,5-1.21,8, 2. Je- rolimo, 3. Kahinga Toto w 4,00 pl.: 2,00-1,90-5,70 k.: 16,30 tr 887.40 Acalypha-prijs (2000 meter) 1, Nuttert Norton (B. Dapper) 2.48,7—1.24,4, 2. Nel- wyn Bush, 3. Olympiade. Toto w.: 1,80 pl.: 1,50-2,00-1,40 k. 4,60. Totalisatoromzet 516.899,-. einde voordeel te behalen. Heems kerk weerlegde de aanval en bouwde een schitterende stelling op. Een geniaal en origineel offer van Vrolijk deed de kansen keren, waarna Heemskerk een waar schijnlijk verloren eindspel tege moet ging. In de tijdnoodfase vlocht de titelhouder echter een ef fectief slagzetje in de stelling, die Vrolijk fataal werd. Volkomen ge desillusioneerd gaf hij in een remi sestand op. Eindstand: 1. en kampioen Joop Burgerhout (Katwijk) 7 punten, 2. Wim Heemskerk (Leiden) 6: 3/4 Jan Vrolijk (Bodegraven) en Frans Spierenburg (Katwijk) 5: 5. André van der Kwartel (Leiden) 4; 6. Jan Schijff (Rijnsburg 3. ADVERTENTIE zó voordelig is het leasen van uw zakenauto's: om maar eens een voorbeeld te noemen: het leasen van een Opel Kadett Standaard kost u bij een looptijd van 2 jaar en een totaal kilometrage van 80.000 15 cent per km ib' Postbus 44. Vondellaan 80, Leiden, tel. 071 -76 02 02 (buiten kantooruren: 02521 - 1 30 25) Hebt u belangstelling: stuur dan onderstaande antwoordcoupon in! persoonsnaam wil nader informatie wil prijsopgave voor leasing Multilease BV, LO Postbus 44, Leiden. Peter Hitzert, tijdens de vorige Oval-races op het terrein achter de Groe noordhal, in zijn razendsnelle Renault-Alpine.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15