Bewoners Krimwijk kantoren Intergemeentelijk overleg komt op gang Bouw maar in Boterhuispolder Le/cfee agenda Prijs schieten College Warmond wil betere voorlichting 99 PPR NIET TEGEN FIETSPAD LANGS DE OUDE RUN PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 7 JUNI 1977 LEIDERDORP - Het ruimtelijke be leid "in hef groot" is een taak van de provincie, maar de invulling daar van is een taak van de gemeenten Tot die concltisie zijn de gemeen ten Leiden, Leiderdorp, Voorschoten, Zoeterwoude, Oegstgeest en War mond gekomen in het sinds kort hervatte intergemeentelijk overleg. Men doelt daarmee op de uitvoering van bouwplannen. Volgens de ge meenten moeten de gemeentelijke overheden' zelf kunnen bepalen wartneer welke woningen gebouwd men ondermeer verkeers- en huis- worden. vestingszaken aan de orde. Dat leidde ondermeer tot een besluit om Het overleg tussen Leiden en de in Leiden en Leiderdorp een eens randgemeenten heeft lange tijd luidend huisvestingsbeleid te gaan stilgelegenFeitelijk is er - sinds het volgen. uiteenvallen van het gewest Leiden Sinds enkele weken praten de colle- nauwelijks sprake geweest van in- ges van de zes gemeenten met elkaar tergemeentelijke samenwerkingover ruimtelijk beleid, verkeer en Daarvan was pas weer sprake toen vervoer en huisvesting de gemeenten Leiden en Leiderdorp eind vorig jaar besloten op college- Het initiatief daartoe is uitgegaan niveau fe gaan praten. Daar kwa- van dëgemeente Leiden. De zes aan het overleg deelnemende' gemeenten willen de onderlinge samenwerking uitbreiden, alhoe wel nog niet precies vast staat op welke manier dat dan ook moest ge beuren "We zijn nog aan het brain- stormen, om het maar eens met een modewoord uit te drukken", aldus gemeentesecretaris Oosterbaan van Voorschoten. Alle deelnemende gemeenten vin den n iet dat er gesproken kan wor den van de heroprichting van het gewest Leiden, "daarvoor is het nog te vroeg," menen de Voorschotense gemeentesecretaris en de Leider- dorpse wethouder drs. J. Drenth. "Dat zou ook niet kunnen", aldus Oosterbaan, "want er ligt nog steeds een plan voor de instelling van een mini-provincie op tafel. Zo Z' lang daar nog^geen uitspraak c het intergemeentelijk contact niet te intensieveren." Tot nu toe hebben de zes colleges, die nu drie maal bij elkaar zijn ge weest, alleen een uitspraak gedaan over het ruimtelijk beleid. De ver wachting is echter dat binnenkort uitspraken gedaan zullen worden over de wegenstructuur in de regio, over de plannen voor rijksweg 11, de provinciale weg 6 en het al of niet doorgaan van de aanleg van de Leidsebaan HANS Meyer VOORSCHOTEN - Bij de bewoners van de Voorschotense Krimwijk bestaan nogal wat weerstanden tegen het ontwerp-bestemmingsplan "Krimwijk". Op een hiervoor gisteravond gehouden hoorzitting lieten zij weten vooral gekant te zijn tegen de verkeersoverlast die bij realisatie van de huidige plannen volgens hen zou ontstaan. Het bestemmingsplan omvat ondermeer de buitenplaats 'Groot Stadt- wijk', waarin het voormalige kindertehuis Nieuw-Voordorp gelegen is. De tegenwoordige eigenaar, bouwondernemer Fraanje uit Ridderkerk, wil daar een kantoorcomplex neerzetten en wacht nu op een bouwver gunning. Voorwaarden De gemeente is daar niet op tegen maar heeft wel een aantal voorwaarden gesteld. Zo mag de bouw nietten koste gaan van het groen, zodat slechts laagbouw is toegestaan en moet het hoofdgebouw gerestaureerd wor den. "Het kantoorgebouw", zo zei Wethouder Eveleens van Openbare Werken, "past helemaal in het beleid dat de gemeente voert en dat tot doel heeft arbeidsplaatsen te scheppen om zo het forensisme te kunnen verminderen". De wethouder verwacht dat het kantoorgebouw een 150-tal auto's aan zal trekken, wat voor vele omwonenden onaanvaardbaar veel is. De wet houder verzekerde de aanwezigen er van dat de gemeente alles zal doen om verkeersoverlast tegen te gaan. Op de vraag of er wel behoefte is.aan nog meer kantoorruimte antwoordde de wethouder dat een Haags inge nieursbureau belangstelling heeft getoond. Het ontwerp-bestemmingsplan vertoont verder geen ingrijpende wijzi gingen. Voor het merendeel is het niet meer dan het vastleggen van de situatie zoals die nu is. Omdat de gemeente overspoeld wordt met ver zoeken van particulieren om hun huis naar achteren te mogen uitbou wen houd t het plan hier wel rekening mee, en staat ieder toe zij n huis aan de achterkant met ongeveer 2,5 meter te vergroten. Ongenoegen ZOETERWOUDE - Voor het eerst hebben de slechte weersomstan- dig van gisteren de organisatie van Zoeterwoude 700 parten ge speeld. Door het regenachtige weer werd het boegsprietlopen op de Zuidbuurtseweg afgelast. Aan de Hoge Rijndijk, nabij de "Drie Eendjes" waagde men het er toch op. Onder toeziend oog van zo'n tweehonderd onder de para plu gedoken toeschouwers, ris keerden eenendertig deelnemers een nat pak, door over de bekende ronde paal de Meerburgervaart over te steken. De meeste boegs prietlopers belandden met een plons in het water gevolgd door een honend gelach van het pu bliek. Zeven deelnemers wisten echter Zoeterwoude 700 jaren droog de overkant te bereiken.De scholier Harry Stens liep daarvan het snelst de paal over, gevolgd door Marrie Hilders, Giobbe Vlas veld, Leen v. d. Poel,Mirjam Cal- lenberg, Joop v. d. Ploeg en Coen Tijssen. In de hal aan de Industrieweg, ga ven Raymond Ceulemans, Rini van Bracht en Ad Verlouw gister avond een biljartdemonstraties. De ongeveer 300 toeschouwers kregen als eerste partij de driebanden-wedstrijd Ceulemans Verlouw voorgeschoteld. Zonder al te veel inspanning "stoof Ceu lemans in 52 beurten naar zijn 60 caramboles. Verlouw bleeft op 35 staan. Na de pauze kwam het klap stuk van de avond namelijk de partij Ceulemans Van Ceule- mans-Van besliste de partij in 47 beurten. Van Bracht eindigde met 50 caramboles. Tot slot van de zeer geslaagde avond, gaven Van Bracht en Ceu-' lemans nog een staaltje kunststo ten, het zgn. "fantasie-classique" weg. Vooral het vakmanschap en vaak de gote humor die Raymond Ceulemans aan de dag legde vie len enorm bij het publiek in de smaak. VOORSCHOTEN - „Het raads lidmaatschap is geen vrijbrief om prijs te schieten op ambte naren", aldus de Voorschotense wethouder Oosterbaan die hoofdambtenaar P. Bakker (lid van de provi ciale staten) in de commissie financiën van wet houder W. Oosterbaan de gele genheid gaf om zich te verwe ren tegen de uitlatingen van drs. Meershoek (CDA). Deze had tijdens de vorige vergadering van de commissie gezegd dat ambtenaren op het gemeente huis moeten zijn en niet al hun tijd aan hun hobby moeten kunnen besteden, waardoor be langrijke nota's op afwikkeling wachten". Drs. Meershoek noemde met name de nota over de grondpo- litiek, die al een jaar wacht op enige herzieningen, die niet uit gevoerd worden omdat de be trokken ambtenaar geen tijd zou hebben. Tot verrassing van de overge commissieleden pro beerden twee vroegere KVP- ers, elkaar de mond te snoeren. Drs. Meershoek bleef bij zijn eis, dat de wethouder de neven functies van de ambtenaren moet opgeven; de heer Bakker meende dat drs. Meershoek zijn boekje te buiten is gegaan. Na een kleine drie kwartier pra ten leek de zaak opgelost totdat mr. Koetser (WD), die te laat kwam in verband met andere werkzaamheden, vroeg of er spoedig klaarheid zou kunnen komen over de gemeentelijke grondpolitiek. Op dat moment realiseerden de commissiele den opeens dat er met alle ge praat nog steeds geen defini tieve afspraak was gemaakt om trent het tijdstip waarop de nota gereed zal zijn. JOOP PETERS Leiderdorpse commissie ruimtelijke ordening Over de manier waarop de gemeente het plan bij de bewoners geïntrodu ceerd heeft bestond veel ongenoegen, hoewel de procedure niet afwijkt van de gewone gang van zaken. De bewoners hadden het plan eerder willen zien en vreesden dat de gemeente hun argumenten niet in over weging zou willen nemen. De wethouder zei dat nog zeker een hoorzit ting zal volgen waarop bezwaarschriften ingediend kunnen worden. WARMOND - De gemeente Warmond gaat intensiever voorlichting geven over gemeentelijke plannen. Met name de ruimtelijke orde ning zal duidelijker gepre senteerd worden. Die me dedeling deed wethouder C. van der Zalm gisteravond tijdens de vergadering van de Warmondse commissie maatschappelijk welzijn. De procedure rond de welzijnsnota, die tot doel heeft de leefbaarheid van Warmond door te lichten en zo mogelijk te verbeteren, werd uit voerig besproken. Binnenkort zul len verenigingen en organisaties een concept nota ontvangen waar bij zij uitgenodigd worden daarop te reageren en kenbaar te maken wat hun beleidsplannen zijn. Voor het betrekken van de bevol king bij de samenstelling van de nota werden een groot aantal sug gesties gedaan zoals het publiceren van een samenvatting van de nota. De commissie kwam nog niet tot een concreet plan maar vroeg de Werkgroep Welzijnsnota om in sa menwerking met het Provinciaal Opbouworgaan Zuid-Holland een vragenlijst op te stellen die te zijner tijd kan worden voorgelegd aan de bevolking. LEIDERDORP - Leiderdorp is te gen woningbouw in het gebied tus sen De Does en de Ruigekade in de Achthovenerpolder. Die aanteke ning maakte de commissie ruimte lijke ordening en openbare werken gisteravond unaniem bij het ont werp streekplan Zuid-Holland West, waarin in principe nog met de mogelijkheid van woningbouw op« die plaats rekening wordt gehou den. Zowel wethouder drs. Drenth (PvdA als het VVD-raadslid Th. Stuyvenberg merkten gisteravond dat, wanneer er toch gebouwd moet worden buiten de huidige plannen, er beter uitgekeken kan worden naar een plaats in de Boterhuispol der, (tussen Leiderdorp en War mond) aansluitend op de Meren- wijk. "Die polder is toch al voor een groot deel aangetast door de bouw van de Merenwijk," aldus Stuy venberg, die daarmee inhaakte op opmerkingen, die wethouder Drenth ruim een jaar geleden al maakte. Wethouder Drenth noemde het streekplan, voor zover het de wa terrecreatie betreft, "kiezersbe drog". Er wordt gezegd dat de woonboten in een haven moeten. Maar daar moetje dan ook maar de mogelijkheden voor hebben. Zo lang die mogelijkheden er met zijn is het nonsens om een dergelijke opmerking in het streekplan op te X - Drenth zei verder van de provincie te willen horen hoe deze aan een gemiddelde woningbezetting van 2,42 inwoners per woning in 1990 komt. In Leiderdorp lijkt het Leiderdorpse commissie ruimtelijke ordening wil, als er toch nog een nieuwe plaats gevonden moet worden waar woningbouw ■oorlopig op dat we dat cijfers nooit gerealiseerd kan worden liever halen," aldus Drenth, "Dus wil ik ™j?™gboUW m de B°terl""SP°Uer Mac (1) "Geef Max de Zak" is het op het eerste gezicht altijd wat merkwaardige motto van een actie, die uiteindelijk een goed doel voor ogen heeft. Max is de voornaam van Tailleur, de be kende moppentapper, wiens naam gegeven is aan een stich ting. Welnu de actie van deze stichting wordt van 13 tot en met 17 juni in Leiden gehou den, volgende week dus. En kele dagen daarvoor worden er huis aan huis gele plastic zak ken verspreid. Het is de bedoe ling dat de mensen, die zo'n zak krijgen deze vullen met kle ding of huishoudtextiel. Me dewerkers van de stichting komen de zak ophalen, op een dag, die vermeld staat op de buitenkant van de zak. Max (2) Wat wordt er met3e kleding en de textiel gedaan? Van de op- mem brengst van iedere 10.000 kg. wordt of aan drie mensen een vakantie aangeboden, of mag één reumapatiënt een drie weekse kuur ondergaan in Bad Gastein in Oostenrijk. Vakan ties worden niet zozeer aange boden aan geestelijk of licha melijk gehandicapten, maar aan mensen, die door allerlei omstandigheden langdurig niet op vakantie zijn geweest. Omdat ze geen geld hadden, of omdat ze voor iemand anders moesten zorgen. Is het nuttig om zo'n gele zak te vullen? Ja zeker. Tot nu toe kon zo aan 350 reumapatiënten een kuurreis worden aangeboden. Maar liefst 1354 personen maakten een plezierige Rijnreis. Naar Mallorca gingen 2200 mensen. Veertig gehandicapte kinde ren mochten naar de Canari- sche Eilanden met het schip "Black Prince". Twintig polaris-patiënten kuurden in Israël. Duidelijk? Wie meer wil weten, belt de Max Tailleur Stichting maar op. 020-460011. En niet deze krant. Want daar werken slechts simpele zielen, die ook maar opschrijven wat hun verteld wordt. Bingo Voor alle bewoners van de Pro- fessorenwijk, de Burgemee- sterswijk en de Rijndijkbuurt wordt er vrij ag een bingo avond gehouden in het zaaltje van de Lidwinaschool, Lam- menschansweg 6. De orga isa- tie berust bij het actiecomité Ons Buurthuis. Toegang en koffie gratis. Ons Huis Ons Huis, Hooigracht 58-60 heeft het afgelopen jaar een in grijpende verbouwing onder gaan. Volgende week vrijdag wordt het officieel heropend, hetgeen mede in het teken zal staan van het tienjarig be staan. Ons Huis is een gezins vervangend tehuis met een ca paciteit van 24 bewoners. Het wordt geëxploiteerd door de Protestants-Christelijke Stichting van ouders en vrien den van geestelijk minder- validen in Leiden en omge ving. LEIDERDORP - PPR- woordvoerder J. A. M. Gordijn heeft zich gisteravond in de Lei derdorpse commissie voor ruimte lijke ordening en openbare werken in beperkte mate voorstander ge toond van aanleg van een fietspad langs het Jaagpad. "Het is beter dan helemaal geen fietspad", aldus Gordijn. Het PPR-raadslid wees op de ge vaarlijke situatie, die nu heerst op de Achthovenerweg, vooral voor schoolgaande kinderen. "Een fietspad is daar zeer noodzakelijk", aldus Gordijn. Wethouder drs. E. Drenth ant woordde daarop dat, wanneer de keuze ligt tussen géén fietspad of een fietspad langs het Jaagpad dat laatste zijn voorkeur heeft. "Maar zo ligt het probleem niet. Het is kie zen tussen een fietspad langs de Achthovenerweg, zoals onze plan nen tot nu toe zijn geweest, of langs de Oude Rijn. En dat is voor mij een reden om een fietspad langs de Oude Rijn af te wijzen, omdat het veel te veel schade doet aan de om geving", aldus Drenth. De wethouder zei dat hij graag met spoed opheldering van de provin cie over deze zaak wil hebben, vooral ook omdat de gemeente al aankopen heeft gedaan om de aan leg van een fietspad langs de Acht hovenerweg mogelijk te maken. WARMOND - Tijdens de rond vraag van de gisteravond gehouden vergadering van de commissie maatschappelijk welzijn infor meerde de heer J. Timmermann naar de redenen voor het kappen van de treurwilg bij de nieuwe uit bouw van het bejaardentehuis St. Liduina. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 3 juni tot 10 juni door apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502. en apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse apot heek, Wilhelminapark 8, Oegs tgeest, tel. 153274. Dinsdag Hooigracht ;38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren. 7.30-8.30 uur nam. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, lezing „Vrouwen en werkgelegenheid, 8 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam.; volksdansen, 7-8.30 uur nam.; ypga, 8-10 Stadhuis, commissie volkshuisvesting, commissie ruimtelijke ordening, 8 uur Gemeentehuis Leiderdorp, commissie onderwijs, 8 uur nam. Gemeentehuis Voorschoten, gezamen lijke Vergadering commissie financien, ruimtelijke ordening, maatschappelijk welzijn, 8 uur nam. Woensdag Kennedylaan ll\ Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werkavond, 8—10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm-12.30 uur nam. Stadhuis, commissie algemene bestuur lijke aangelegenheden, 8 uur nam.; frac- tieverg. PvdA, 8 uur nam. 't Parlement. Nieuwe Rijn 52, Ledenver gadering vakbonden over de Leidse Ap paraten Fabriek, 8 uur nam. Donderdag Pieterskerkstraat 1, voorlichtingsavond, werkgroep diènstweigeren, 8-9.30 uur Pieterskerkhof 19, Architektenburo, gratis advies, 8-9 uur nam., tel. 142771. 't Breehuys. Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; koffiebar, 8—11 uur Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-caféavond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal, Leidseweg 33, Voor schoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden- bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. Stadhuis, informatieve raadsvergade ring projectgroep binnenstad, 7.30 uur Gemeentehuis Warmond, commissie economische aangelegenheden, 7.30 uur nam.; gemeenteraad,'9 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, monumen- Gemeentehuis Oegstgeest, commissie verkeer en vervoer, 8 uur nam. Aula Noord-Hoflandschool, hoorzitting Rijksweg 11, 8 uur nam. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Onderwijswinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171,' (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. .Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaveijassen, woe en vr. van 9.30-12 uur. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 1-9.00-20.00 uur, telefoon 142144. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2