Leiderdorp denkt aan buurtcafé in Voorhof-wijk GRQfV UIL Bruisend balletwerk van Mar jolein Briër Weidse agenda Orgelconcert uur vertraagd door Ken 6 „Dit bestuurs systeem werkt niet meer... PAGINA 2 STAD EN RAND LEIDEN -Dansen is bewegen. Dansen is je bewast zijn van de mogelijkheden van je eigen lichaam als expressiemiddel, dansen is bovendien een kwestie van doorzetten en van discipline. En discipline brengt Marjolein Briër als Leidse balletpedagoge haar leerlingenvan klein tot groot echt wel bij. Dat bleek gisteravond weer eens duidelijk tijdens de eerste van een serie leerlingenuitvoerin gen van de Leidse Ballets chool in de bomvolle schouw burg. Opnieuw een tot in de puntjes verzorgde avond, waarvan het succes mede werd bepaald door een be- schaafde aankleding, een knap uitgekiende belichting Jan Bartelmans) een een ruimte-omarmende geluids weergave (Joop Piëte). Een avond van contrasten ook. want Marjolein Brier heeft voor deze gelegenheid een danscollage gemaakt een programma van dansflitsen met klassiekvóór en ..mo dern" na de pauze. Twee streng van elkaar gescheiden onderdelen dus, die echter op hun beurt ook weer boeiende contrasten, niet zozeer in sti listisch als wel in choreogra fisch opzicht, bevatten. Zoals gebruikelijk op leerlinge nuitvoeringen kwamen de al lerjongsten het eerst aan bod: voorzichtige stapjes, onzekere sprongetjes, stralende gezich tjes. Al dat liefs onbevangen in het uitstekend gehanteerde schijnwerperlicht. tegen een simpele donkere achtergrond. Kenmerkend overigens voor Marjolein Briër, die wat be treft niet van allerlei poespas houdt. Des te jammer daarom dat het gevarieerde dansmenu dit maal wat al te nadrukkelijk is gelardeerd met aandacht af leidende meditatie, teksten, die tussen de verschillende programma-onderdelen door worden uitgesproken door Iet van Dolen. Deze Leidschen- damse voordrachtskunstena res beschikt overigens, het moet hier wel even gezegd, over een mooie stem. Wat het klassieke deel betreft viel vooral het veel sfeer uit ademende, op harpmuziek gedanste Chanson de la nuit" op, niet in de laatste plaats door de interessante choreo grafie, evenals het subtiele Adagio voor vijf'. Bij voor stellingen als deze dient het noemen van namen tot het uiterste te worden beperkt, maar niet onvermeld mag blijven dat Marlène Kanbier met veel gevoel voor expressie en in vloeiende lijnen zen solo danst op muziek van Mahler. De noblesse van de academische dans kwam vlak voor de pauze tot uitdrukking in ,Scara.mouche" en in het ,Slot adagio". Ensemblewerk dat niet helemaal idekkeloos verliep: maar daar mag je op een leerlingenavond niet te zwaar aan tillen. Na de koffie een explosie van jazz en soid, waarmee de ei gentijdse georiënteerde bal letpedagoge wel raad weet. Veel beweging vanuit het bekken dus, waarvan een heel stel prille Loiita'tjes aan het begin van het tweede deel nogal eigenwijs, maar toch wel leuk een demonstratie gc- Marjoiein Brier heeft hier overigens in choreografisch opzicht, althans voor een be langrijk deel. op zeker ge speeld. Ze kampte kennelijk met het probleem van grote klassen op een betrekkelijk klein oppervlak. En nam dus niet het risico van ingewik kelde combinaties, waarbij al gauw chaotische toestanden kunnen ontstaan. Naast al het swingende groeps werk met veelal dezelfde be wegingen ook enkele uitschie ters zoals de suggestieve ab stractievan ,Ask the wind"op muziek van Yamamoto, het door grappig ogende tieners gedanste Jndianenballetje, en vooral ook het fraai uitge wogen vormenspel in „Voice of syn". Marjolien Briër zelf danste in het fraaie finalenummer heel beheerst een solo en een duet met haar danspartner Kenny Lalopua op een manier zoals men van dit tweetal gewend Behalve vanavond wordt van déze leerlingenuitvoering ook op zaterdagavond 11 juni een herhaling gegeven. PI ETER C. ROSIER. P.S. Onze fotografe werd gis teravond in de schouwburg niet in de gelegenheid ge steld om foto's te maken, jammer voor de leerlingen dus Artsen j Ruziemakers aangehouden LEIDEN - De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht op het Ra penburg vier baldadige jongelui in de leeftijd van 17 tot 22 jaar aange houden. De jongens hadden bij het gebouw van St. Augustinus enkele ruiten ingegooid. Bovendien pro beerden ze bij een studentenhuis een krat met bier te stelen, waarop een vechtpartij ontstond. Het vier tal moest mee naar het bureau, waar ze werden ingesloten. Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk 1 (Mors- wegkwartier, binnenstad tot cityring en Groenoord) H. G. M. Aelbers, Noordein- dsplein 2a, tel. 122268; wijk 2 (Kooi- en Merenwijk): P. J. Derchant, Hooigracht 61, tel. 123752; wijk 3 (Waard, Profess- orenwijk en Tuinstadwijk): J. van Gent. Zoeterwoudse Singel 28, tel. 122538; wijk 4 (Zuid-West, Haagwegkwartier): G. E. J. Pieterse, Zoeterwoudse Singel 109, tel. 124403. Leiderdorp - Van Wijk, praktijkadres Merelstraat 184a, tel. 891037 (zaterdag) en dr. Kemme, Merelstraat 184a, tel. 893139 (zondag). Oegstgeest - E. W. F. van Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - zaterdag: F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel. 6352; zondag: J. Vrijenhoek, S. v. d. Oyelaan 38, tel. 2356. Eigen patiënten: S. M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zat. en zond.). Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Warmond', tel. 01711-10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 3 juni tot 10 juni door apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502, en apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse apot heek, Wilhelminapark 8, Oegs tgeest, tel. 153274. LEIDERDORP - Burgemeester en wethouders van Lei derdorp hebben plannen om de nieuwbouwwijk Voorhof - aan het einde van de Engelendaal aan de kant van het Elisabeth ziekenhuis - een buurtcafé te maken. Dat café zou gevestigd moeten worden in een blokje bejaardenwo- ningen op de grens van Voorhof-noord en Voorhof-zuid. Die plaats is gekozen omdat het blokje aan de toekomstige centrale wandelroute door de wijk ligt. Tegenover de be jaardenwoningen komt een grote groenstrook te liggen die het noordelijk en zuidelijk deel van de wijk van elkaar scheidt. Aanvankelijk waren er drie plaat sen, waar een café gevestigd zou kunnen worden. De eerste daarvan was op een strook grond op de hoek van de Voorhoflaan en de Persant Snoepweg, ongeveer tegenover de ingang van het Elisabeth Zieken huis. Daar wordt echter een tan dartsenpraktijk gevestigd. De tweede lokatie, in het noordelijk deel van de wijk, lag te excentrisch om voor B en W acceptabel te zijn. Hoe het buurtcafé eruit moet gaan zien is voorlopig nog niet helemaal duidelijk. De gedachten variëren van coffeeshop of cafetaria tot "bruin café". De Leiderdorpse wethouder C. Gordijn zegt in een eerste commen taar geen moeilijkheden te ver wachten, ondanks de ongebruike lijke combinatie horecavoorziening-bejaardenwonin in hetzelfde blok; "Ik ben er tegen stander van om bejaarden steeds maar op een grote hoop bij elkaar te LEIDEN-In het kader van de internationale uitwisseling tussen Leiden en Krefeld is gisteravond een gezelschap van meer dan honderd personen uit het Westduitse Krefeld in Leiden aangekomen In de ijshal aan de Vondel laan werden de gasten en hun gastgezinnen verwelkomd door burgemee ster Vis. Het gezelschap uit Krefeld bestaat uit vertegenwoordigers van culturele en sportverenigingen en een aantal raadsleden en ambtenaren. Vanochtend begon het officiële programma met een rondvaart van alle gasten door de grachten van Leiden. In de loop van de dag vonden diverse sportontmoetingen plaats tussen verenigingen uit Leiden en Krefeld. On der meer werd er gehandbald, getafeltennist, gebadmintond en gevoet bald. De 30 personen tellende Oberschlesische Trachtengruppe oefende samen met de Leidse dans- en muziekgroepen Csardas-AchalayVan avond wordt er voor de gasten en hun gastgezinnen een grote feestavond gehouden in de Stadsgehoorzaal waaraan ondermeer medewerking wordt veleend door K&G, de majorette-groep Fourty Four Degrees, Csardas en Achalay en het Trombler und Fanfarekorps Gut Schlag.Op de foto: Trom- bler gezelschap uit Krefeld en Leiden bijeen in de ijshal aan de Vondellaan en verwelkomd door het echtpaar Vis. vegen. Ik vind juist dat je bejaar denwoningen zo goed mogelijk moet integreren in een wijk. Dat be tekent dat ze ook naast een café kunnen komen te wonen, maar dat is voor mij geen punt. Als men inte gratie wil dan moet men daar niet alleen de lusten, maar ook de lasten van nemen." Het café moet worden gevestigd in twee van de twintig bejaardenwo ning die daar in twee lagen ge bouwd zullen worden. De Alge mene Woningbouwvereniging Leiderdorp, die de woningen bouwt, zegt nog van niets te weten! "Ik weet alleen maar dat daar be jaardenwoningen komen en dat de bouwaanvraag daarvoor bij de pro vinciale directie voor de volkshuis vesting ligt," aldus voorzitter C. Meerburg van de woningbouwver eniging. Wethouder Gordijn maakt er geen probleem van dat het vestigen van een café op die plaats ten koste van twee bejaardenwoningen gaat. "Er worden in Leiderdorp nog zoveel woningen gebouwd dat we dat best ergens anders op zullen kunnen vangen." ADVERTENTIE Gemeente Warmond Openbare commissievergadering Burgemeester en Wethouders van Warmond maken bekend dat de Com missie Maatschappelijk Welzijn op maandag, 6 juni a.s. te 20.30 uur zal vergaderen. Besproken zal worden de verdere gang van zaken m.b.t. de opstelling van de welzijnsnota. Door het Provinciaal Opbouworgaan is een inventarisatie gemaakt van aktivitei- ten en voorzieningen op het gebied van het welzijn in Warmond. Aan de orde komt o.m. een voorstel van dit orgaan, om verenigingen etc. in de gelegenheid te stellen op deze inventa risatie te reageren (aangeven van pro blemen in eigen groep etc.). De vergadering vindt plaats in de raad zaal van het gemeentehuis. Warmond, 4 juni 1977. LEIDEN /OEGSTGEEST - Het terrein van het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. was gisteren uiterst feestelijk aangekleed. Gepavoiseerde wandelpaden, draaiorgelmuziek uit luidsprekers en vrolijke gezichten. Kortom: Endegeest vierde z'n 80-jarig bestaan. Ondanks de regen, die 's ochtends soms met hinderlijk grote hoeveelheden neerdaaldehield het buitenfeest stand. Op de paviljoenweide was een grote kermis ingericht, langs de paden stonden stalletjes met oliebollen en andere lekkernijen en tussentijds werd er zowel door Bewoners als patiën ten, familie en oud-personeelsleden geskelterd. Ook was er een poppenkast en werd er een toneelspel opgevoerd. Binnenshuis werden films gedraaid. En 's avonds was er muziek, verzorgd door „De Burcht", „Concordia" en ,JDe Wilbert Drummers"Endegeest, waarvan deze foto een feestelijke im pressie geeft, kan terugzien op een geslaagd festijn. Met brommer ^Lkv,!T.!.egi"! onder auto LEIDEN - De 17-jarige Leidenaar R.V. raakte gewond, toen hij gis termiddag op de IJsselmeerlaan met zijn brommer onder een auto kwam. Hij brak zijn linkerbeen en kreeg hechtwonden aan hoofd en schouder. De jongen zou komende van het fietspad zonder voldoende op het verkeer te letten de rijbaan zijn overgestoken. Hij moest door de EHD naar het ziekenhuis wor den overgebracht. LEIDEN - Multatuli noemde ge duld een schone zaak. In de Pie terskerk heeft men het geweten. Bernard Bartelink, wijd en zijd vermaarde Haarlemse organist, en zijn publiek zaten paraat, maar buiten op het plein paradeerde K en G met tamboers, trompetters, fluiten. Een superkorps, met we reldtitel. Maar Bartelink moest wachten tot ze wegboemboemden en dat gebeurde 55 minuten na het gestelde aanvangsuur! Na chtvorst was het net nog niet on der het kerkedak. Van de barok en vroegbarok voor de pauze spande Bach's Toccata, Adagio en Fuga in C de kroon, een test voor organisten o.m. door de pedaalsolo vooraan en de versie ringskunst in het midden. Bartelink mijdt met een haast litur gische schroom de grote klank en de virtuoze schijn. Dat bleef gelden voor Mozart's Andante in F voor een mechanisch cylinder- speeltuig, voor een deels bitonale Kleine Suite van Milhaud, voor een in een lange laag liggende noot uit stervende Nostalgie van B. Sloge- dal, voor een Fijnzinnig Preludium van Kodaly. Ook in de gladde mo toriek van een boeiend Moto osti- nato van de Czech Peter Ebn liet de organist zich niet verleiden. Ver baasd om de uitzonderlijke vorm vastheid en de consequente over schakelingen hebben we geluisterd naar de devote Improvisatie over een opgegeven thema. KEES VERHOEF Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Gezinsverzorging: Stich ting Gezinsverzorging Leiden, aan vragen hulp voor bejaarden, langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 maandag t/m vrijdag van 9-10 en van 13-14 uur. Leiderdorp - Gezondheidszorg, Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - M. den Haan, Hortus laan 25a, Sassenheim, tel. 02522- 12485. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur v. Atelier Molenlaan 3, tentoonstelling "Dieren", 11 uur vm.-5 uur nam. Jeugddorp, Voorschoterweg, kinder disco Orion en marktkraampjes, 11 uur Doelenkazerne, reünie "Oude Vierde", vanaf 2 uur nam. Vrijetijdscentrum slotfeest, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, uitvoering ballets chool Marjolein Briër. "Dans-Collage '77", 8.15 uur nam. Zondag Het Leidse ,,K en G gaf gisteravond op het Pieterskerkplein een show concert. Deze muzikale parade was mede bedoeld als een saluut aan het Krefeldse korps „Gut Schlag" dat op het ogenblik een bezoek aan Leiden brengt. Van der Horst (PvdA): •)T> MAANDAG. Wijk 17 Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan. dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan. Onyxhof. Amethist hof, Smaragdlaan. Robijnstraat, Parelstraat, Topaaslaan. Aquama rijnstraat. Bothastraat. H. Costers- traat. Morskade. Rhijnhofweg. Agaathlaan. Saffierstraat, Tur kooislaan, Berylstraat, Cameool- straat, Barnsteenpad. Kristalstraat, Toermalijnstraat, Opaalstraat. Wijk 19 Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstraat, Coornhertstraat, C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat.Tesselschadestraat. Leeghwaterstraat, St. Buysmgh- straat, Calandstraat. Leemanstraat, Conradstraat. Dijkstraat, Stuw- straat. Sluisstraat. Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Mui- derkring Cruquiuslaan. DINSDAG Wijk 14 Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat. Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioenstraat, Pioenhof, Lindestraat, Resedastraat, P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Acacialaan, Tul penstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammens- chansweg). Wijk 16 Schelpenkade. Andries Schotkade, Leuvenstraat. Gen it van der Laan straat. Leeuwkenstraat, Valdezs- traat. Stadhouderslaan. Magdalena M Moonsstraat. 3 Octoberstraat, Dui- venbodestraat, Staal wijkstraat, Buitenruststraat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacintenstraat, Seringenstraat, Daliastraat, Anje lierstraat. WOENSDAG Wijk 18 Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein. de Sitterlaan, v. d. Waalsstraat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kapteynstraat. v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade. Zeemanlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozenboomstraat. Wijk 22 M. Treublaan, Stieltjensstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoevens- traat, Kanaalweg (van v. Vollenho- venplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuyzenlaan. Beyerincklaan, Temminckstraat, Surir.garstraat, Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat. Moddermanstraat, Oppenheimstraat. DONDERDAG WIJK 21 Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kuipersteeg. Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaan straat, Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwelouwensteeg, Duizend- draadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof, Druckerstraat, Ma- redorpsedwarsstraat, Grevens- traat. Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg. Janvossens- teeg. Koddestceg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Ma re), Lange Zandstraat, Volmolen gracht, Oostdwarsgracht. Kool straat. Emmastraat, Baatstraat. Wijk 23 Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade. Turfmarkt, Steenstraat, Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Koit Gal gewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat. Kruisstraat, le en 2e Binnenvestgracht, St. Aagtens traat, Lammermarkt. Marktsteeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turf- marktbrug), Fokkestraat, Oude Vest. (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkooi steeg, Dolhuis- steeg. Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat. Lange en Korte Lijsbetsteeg.. Korte en Lange Ag- nietenstraat. Spijkerboorsteeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg. Langegracht. Vre dehof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hendrikstraat. VRIJDAG Wijk 20 Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizin- gastraat, Uhlenbeckkade, Colen- branderstraat, Meyerskade, Duy- vendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot van Vollenho- venplein), Rijndijkstraat, Kanaals traat, Dozystraat, de Goejestraat. Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wil helminabrug), Catharinastraat, Rijnstroomstraat. Wijk 26 Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (beide van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreugd, Brug- gestraat, Besjeslaan, Park "Die Leyfhe", Roomburgerweg, Aar straat. Meerburgerkade en straat, Gouwestraat, Amstelstraat, Leed estraat. Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat. Lingestraat. Spaar- nestraat, Lekstraat, Castellumweg. LEIDEN - „Het huidige bestuurssysteem werkt niet meer. Dat weten we nu al 20 jaar. Maar zelfs binnen onze eigen partij is een grote groep tegen de reorganisatie van het binnenlands bestuur. Toch is dat de enige manier waarop de democratie nog kan functionaren" betoogde gister avond Jo van de Horst, gemeenteraadslid voor de PvdA op een leden vergadering van zijn partij. Hij ging daarmee in op de onvrede van een aantal PvdA-leden over de manier waarop in de laatste uitgave van het partijblad verslag werd gedaan van hetgeen de PvdA-fractie in de afgelopen raadsperiode heeft bereikt. Die onvrede had een discussie tot gevolg, waaruit de conclusie kon worden getrokken dat een aantal, met name nieuwe leden van de partij, weinig greep hebben op de werkwijze van gemeenteraad en raadscommissie. De afstand tussen de leden en burgers en gemeenteraadsleden en wethou ders is te groot, zo werd door de ledenvergadering aangegeven. Raadsle den vertonen zich ook te weinig in de wijken en hebben weinig contact met de wijkbewoners, luidde een andere grief. Hans van Dam, wethouder van onder meer voorlichting, wees samen met fractievoorzitter Leo Meijer de bezwaren van de hand dat de manier waarop het nu gepubliceerde verslag over het raadswerk te eenzijdig zou zijn. Meijer stelde dat bij het samenstellen van het verslag wel degelijk was gebeurd met het partijprogramma in de hand en dat iedereen die ook op die manier te werk gaat kan zien dat er de afgelopen driejaar veel bereikt is. „We hebben niet geprobeerd dingen weg te moffelen", aldus Meijer. Hans van Dam voegde daar aan toe dat de verslaglegging over en de beoorde ling van het raadswerk eigenlijk geen zaak zou moeten zijn van de fractie zelf („Het is voor ons natuurlijk een beetje lastig om te gaan aangeven dat we het verkeerd hebben gedaan"), maar meer een taak voor de leden. Uit de discussie van gisteravond bleek dat een groep leden, door gebrek aan kennis over wat er feitelijk binnen de muren van het stadhuis ge beurt, daar niet toe in staat zou zijn. Voorgesteld werd om de zomer te gebruiken om leden die nader geïnformeerd willen worden de kans te geven om met fractieleden te spreken. Jo van der Horst wees er voorts op dat het voor raadsleden, gezien het vele werk, vrijwel onmogelijk is om zich intensief in de wijk te begeven. „Wel is er", aldus Van der Horst, „altijd voor iedereen de kans om tijdens een fractie- of commissievergadering gehoord te worden. Het oud PvdA-gemeenteraadslid Cock Kerling deed de suggestue om de bekijken of het mogelijk is om behalve de fractie ook een schaduwfrac- tie te formeren, die zich met de contacten met wijkbewoners kan gaan bezig houden. deon, 11.30 vm.-1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur'nam. Middelweg 19c kinder voorstelling poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. Café De Twee Spieg- hels, muziekprogramma, 3 uur nam. Ate lier Molenlaan 3, tentoonstelling "Die ren", 11 uur vm.-5uur nam. 't Breehuys, zondagmiddagmeditatie, 3 uur nam. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraaf 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. jn de gemeenten SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 10-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw, Bin nenstad, Gerecht 10, tel. 143503, woe. 16.30-17.30 uur. Noord, van Hogendorp- straat36, tel. 144912, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, tel. 149726, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier, Morsch- wijk Topaaslaan, tel. 761196, woe. 10.00-11.00 uur. Tuinstadwijk, Herens traat 45, tel. 144112, vr. 10.30-11.30 uur. Stadhuis, Stadhuisplein, tel. 145344, do. 17.30-19.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement Per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2