"Flats langs de Engelendaal lopen leeg Weidse agenda Commissie voor bejaardenzorg Voorschoten tegen stop Dobbeweg aan camera's buitgemaakt Ton geëist tegen belastingfraudeur Provincie moet toch Auto in betalen brand VRIJDAG 3 JUNI 1077 LEIDERDORP - Wethouder C. Gordijn van Lei derdorp wil bezien in hoeverre het mogelij k is om een deel van de flats langs de Engelendaar ge schikt te maken voor huisvesting van éé- en tweepersoonshuishoudens. "Je mag aannemen dat de belang- stelling voor een flat bij gezinnen steeds meer zal gaan dalen. Dus moet je je nu al gaan bezinnen op •andere dingen, die je met die flats kunt doen," aldus-de Leiderdorps wethouder die het idee heeft opge daan in Delft, waar men aan zo'n zelfde experiment werkt. Haken en ogen Met het plan loopt Gordijn vooruit op de uitslagen van het landelijk onderzoek naar de behoefte aan woningen voor één en tweepers oonshuishoudens. Dat onderzoek, dat intussen ongeveer een jaar aan de gang is, had al afgerond moeten zijn, maar is door allerlei oorzaken vertraagd. De verwachting is echter dat binnen enkele weken concrete cijfers op tafel zullen komen. Om dat de behoefte steeds plaatselijk onderzocht wordt zijn straks ook per gemeente exacte cijfers bekend omtrent de behoefte aan kleine woningen. Gordijn heeft overigens nog geen idee hoe zijn plan in de praktijk uit gewerkt zou moeten worden: Er zit ten een heleboel haken en ogen aan, maar die zullen we wel gaan onder zoeken. Vooral de technische mo gelijkheden en onmogelijkheden spelen daarbij een grote rol." Ook weet Grodijn nog niet wanneer Voor de flats langs de Engelendaal bestaat steeds minder an imo, meent de Leiderdorpse wethouder C. Gordijn. er een concreet voorstel op papier zal staan. "Wel binnenkort, maar wanneer precies kan ik gewoon niet zeggen, want daarvoor moet er nog teveel onderzoek gepleegd worden. Bovendien zullen we ook nog overleg moeten plegen met de woningbouwvereniging." "Leeglopen Het „leeglopen" van de flats langs de Engelendaal vindt zijn oorzaak in de verschillende nieuwbouwpro jecten, die in Leiderdorp op stapel staan. In het algemeen blijkt dat er een veel grotere belangstelling be staat voor eengezinswoningen dan voor flats. Die verandering van woonbehoefte is nu al te merken aan het feit dat er in de wijk langs de Engelendaal steeds., minder gezinnen met schoolgaande kinderen komen. Het gevolg daarvan is geweest, dat de nabijgelegen lagere school "De Vogelweid" in de toekomst zal worden opgeheven. Het overleg daarover is kortgeleden afgesloten en inmiddels is besloten de school in vier jaar over te hevelen naar de nieuwe school in het uitbreidings plan Voorhof. Vrijdag Herenstraat 45. gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgraeht 28, open- Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardënsoos Humanitas, 2-4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur Troef, Noordeinde 2a, open-soosavond, Rehoboth, Rapenburg 10, ruilclub. 7.30 nd over het leven, wonen en werken van Leidenaren van 1850-1914, 8 uur nam. Atelier Molenlaan 3, tentoonstelling 'Dieren", 11 uur vm.-5 uur nam. t Parlement, Nieuwe Rijn 52, ledenver gadering PvdA, 8 uur narn. Ijshal, Vondellaan, uitwisseling Leiden-Krefeld, 8 uur nam. Hot-House, Rapenburg, slotfeest, 10 uur Pieterskerkplein, show K en G en een band uit Krefeld, 7.30 uur nam. Leidse Schouwburg, uitvoerings bal letschool Marjolein Briër "Dans-Collage Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 i VOORSCHOTEN - Voorschoten gaat bezwaar maken tegen de plannen van de provincie, neer gelegd in het ontwerpstreekplan Zuid-Holland West, om geen uit breiding van het industrieterrein aan de Dobbetyeg toe te staan. Voorschoten zegt daar nu juist wel ruimte nodig te hebben, om dat een aantal bedrijven uit het centrum van Voorschoten ver plaatst moet worden. Wethouder Eveleens deelde de commissie openbare werken van Voorschoten gisteravond verder mee dat Voorschoten niet geluk kig is met het plan om Leids- chendam toestemming te geven aan de gemeentegrens met Voor schoten door te bouwen. Hij zei dat daardoor de groenstrook tus sen beide gemeenten ernstig wordt aangetast. De commissie drong aan op ver snelling van het bouwtempo in Voorschoten. Volgens het ont werp streekplan moet Voorscho ten tot 1990 nog zo'n 2000 wonin gen bouwen. Intussen ligt het bouwtempo zo laag dat, als ge volg van de gezinsverdunning, het inwonertal van Voorschoten dreigt onder de 20.000 te komen, wat ernstige financiële gevolgen met zich mee zal brengen. Van daar dat men snellere realisatie van de verschillende nieuw bouwprojecten wil zien. Oe commissie kon verder akkoord gaan met het bestemmingsplan "Burgemeester Berkhoutpark", dat de bestemming van de grond rond het gemeentehuis regelt. Meest opzienbarende feit uit dat plan is dat op de plaats van de huidige R.K.-school, die binnen kort zal worden afgebroken, wo ningen zullen verrijzen. Alleen WD-woordvoerder mr. S.A.C. Begeer vroeg zich af of er geen rekening moet worden gehouden met eventuele uitbreiding van het gemeentehuis. Dat ontlokte wethouder Eveleens de opmer king dat "die plannen allang in de ijskast gestopt zijn en dat er geen enkele reden is ze er op korte termijn uit te halen". De meerderheid van de commissie vindt een parkeerterreintje voor de Nutsschool in Voorschoten overbodig, temeer daar inmid dels gebleken is dat het personeel geen prijs op een dergelijke voor ziening stelt. De Voorschotense dienst gemee ntewerken had destijds een plannetje ontwikkeld om, ten koste van een stuk van het schoolplein, bij die school een parkeerplaats voor onderwijzend personeel aan te leggen, omdat teveel leerkrachten hun auto op het voetpad parkeerden. Dat is intussen afgelopen. Barbecuen aan de varkenstrog ZOETERWOUDE - Gisteravond was de ruïne van de St. Janskerk in de Zoeterwoudse zuidbuurt, omge toverd tot een ontmoetingscen trum voor de jeugd. Een behoorlijk aantal tieners vermaakte zich uit stekend et ondermeer barbicuen en knutselen. Er waren verschillende kramen in gericht waar men zelf sieraden zoals armbanden en kettinkjes kon maken. Ook konden de veertien tot zeventienjarigen zelf leren geldbuideltjes en horlogebanden te fabriceren. Weer anderen maakten van brooddeeg allerlei figuurtjes. Voor de barbicue Olsthoorn. En kele in echte ouderwetse varkens troggen gelegd. De etensbakken werden vervolgens overspannen met kippengaas. Door de Chr. Gem. Zangvereniging „Zingt den Heere", het R.K. Jonge renkoor en het Parochieel koor Meerburg Heere". Onder de Neder- Zoeterwoude 700 jaren lands Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat een zangavond geor ganiseerd. Na een algemene inlei ding van één der koorleiders, Wim de Ru, opende het dames- en her enkoor van de Meerburg parochie de avond met een serie gezangen van het kerkelijk jaar. Het orgel werd bespeeld door de heer van Riebeeck. Het jongerenkoor „Iduna" zong met begeleiding van een combo be staande uit John Roeleven er rard, Paul, Lex en Margot Olst hoorn enkele liederen uit hun re pertoire waren „Lied van de onge- duldiggen" „Lied van de Zon" en „I love you father". Als derde trad op de Chr. gemengde Zangvereniging „Zingt den Heere" onder leiding van organist Arie de Ru werden o.a. het Ave Maria en enkele canons gezongen. Tot slot van deze door een kleine 200 mensen bijgewoonde show, was er een optreden van de beide koren „Meerburg' en „Zingt den Heere", met een motet voor twee koren, „Herzlich lieb hab ich dich O Heer", van Hans Loe Hassler. LEIDEN - Bij een inbraak bij Dixons, een nieuwe zaak van foto artikelen en elektronische appara tuur aan de Haarlemmerstraat, is voor ongeveer 25.000,- aan came ra's buitgemaakt. Er verdwenen in totaal twintig camera's. De inbraak moet in de nacht van woensdag op donderdag zijn gepleegd. De da ders zijn de zaak via de achterzijde binnengekomen. JAMMER Jammer, de kledingbeurs, ge organiseerd door '"t vrou wenwerk", die aanstaande za terdag in het clubhuis "Op ei gen wieken" in de Leidse Me- renwijk zou worden gehouden, gaat niet door omdat ,,'t vrou wenwerk" niet meer in het clubhuis mag of kan. FANCY FAIR Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat U aanstaande za terdag werkeloos op het ach terwerk moet zitten. De Lode- wijksgroep, die zich met jeugdwerk bezig houdt, orga niseert die dag bijvoorbeeld een fancy-fairachtige rom melmarkt plus prijsvraag waar ondermeer een rijwiel te winnen valt. Plaats van hande ling is het schoolplein vóór het clubhuis van de groep op de hoek van de Herenstraat en de Leliestraat. De ingang ligt ver scholen achter de ter plaatse gevestigde viswinkel. JEUGDDORP Dan is er ook nog altijd een jeugddorp aan de Voorscho- terweg waar allerlei activitei ten georganiseerd worden. Za terdagmiddag is dat een kin derdisco waar ook allerlei kinderspelen gedaan worden. Alles speelt zich af tussen elf en twee uur. Kinderen uit Leiden-noord worden opge haald met een bus die vertrekt vanaf het clubhuis De Zevens prong. LOEKI Loeki, niet alleen mascotte van het per televisie adverte rende noodlijdende Neder landse bedrijfsleven, maar een volleybalvereniging in Wasse naar organiseert zaterdag voor de achtste maal een monster- toernooi in de openlucht. Plaats van handeling is het gemeentelijk sportcomplex aan de Prinsenweg, waar 231 teams elkaar bestrijden op vijftig velden. Aanvang 9.00 uur. FIETSEN Dan kan men morgen ook nog op de fiets stappen. De Leider- dorpse Lions Club organiseert, ten bate van de actie "Zee leeuw" voor een nieuwe red dingsboot voor de Koninklijke Noord-Zuidhollandse Red dingmaatschappij (KNZHRM), een fietstocht door de Leiderdorpse omge ving. Start tussen één en twee uur bij het gemeentehuis in Leiderdorp. Kosten fl. 2.50 en er zit een prijsvraag aan vast. STERREWACHT Wie sterretjes wil zien hoeft daarvoor niet noodzakelij kerwijs een duel met Anton Geesink of Rudie Lubbers aan te gaan. Men kan ook eenvou digweg vanavond naar de Leidse Sterrewacht gaan om daar vanaf negen uur een le zing te beluisteren en een blik op de sterrenhemel te werpen. Een en ander is een onderdeel van de landelijke sterrekijk- dag, waarover Hilversum 2 vandaag al vanaf drie uur in formatie geeft. Wandelen Zondag kan er gewandeld worden in de Leidse Hout. Dit onder leiding van deskundigen van het Instituut voor Natuur beschermingseducatie. Ver zamelen bij de ingang aan de Houtlaan, toegang vrij en aan vang 14.00 uur. DEN HAAG - Omdat hij in de jaren '71 tot en met '76 door het opzette lijk te laat opgeven van zijn inko men de staat voor ruim een ton zou hebben benadeeld, stond donder dag de 50-jarige directeur uit Was senaar H.E. terecht voor de Haagse rechtbank. De officier van justitie, die de feiten bewezen achtte, eiste een geldboete van een ton. of zes maanden hech tenis. E. heeft- in totaal een bedrag van anderhalve ton te weinig opgege ven. Met hem stond een viertal on dernemers uit Voorschoten, Was senaar en Leiden - eigenaars van een schilders- aannemers- en mets elbedrijf - terecht. Zij schreven vervalste rekeningen, sommige ter hoogte van honderdduizend gul den. voor fictieve werkzaamheden, uitgevoerd voor de nv. waar E. werkzaam is. In werkelijkheid ver richtten de aannemers privé- werkzaamheden aan het jacht en de Wassenaarse woning van E. De officier van justitie eiste tegen deze vier wegens vervalsing vier maal een boete van duizend gulden, subsidiair een maand hechtenis te gen hen. Mr. K. van Oven, raads man van E. zei, dat in dit geval er geen sprake is geweest van belas tingontduiking, omdat zijn client zich met zijn gedragingen slechts "lucht" wilde verschaffen voor zijn financiële moeilijkkheden en steeds het voornemen heeft gehad de "openstaande rekeningen" met de belastingdiensten te vereffenen. Vonnis 16 juni. OEGSTGEEST - Gisteravond in stalleerde wethouder J.C. Gmeling Meijling (VVD) in het gemeente huis te Oegstgeest de nieuwe com missie Welzijnszorg voor Bejaar den. De commissieleden, afkom stig uit diverse sektoren van de sa menleving, waren op één na aan wezig. Er is nog plaats voor drie leden: een bejaarde, wonende in één van de vier bejaardenoorden te Oegs tgeest, en twee deskundigen. De taken van de nieuwe commissie zullen ondermeer zijn: de huisves ting van bejaarden en het zoeken naar vormen, waarin bejaarde mensen elkaar kunnen ontmoe- ten.Gmeling Meijling zei bij de in stallatie: Oegstgeest is hiermee een voorloper op 't gebied van gecoör dineerd bejaardenwerk". De bevoegdheden van de nieuwe commissie gaan verder dan door gaans het geval is. Zo zal haar eeste taak - die zij overneemt van B en W - het benoemen van een z.g. indica tiecommissie zijn. Gmeling Meijling zei verder te ho pen dat de commissie vooral zal streven naar integratie van de be jaarde in de gemeente. Het voorstel van B en W de heer P. van Veen (raadslid CDA) te benoe men tot voorzitter van de commis sie werd met meerderheid (10 stemmen voor) aangenomen. Van Veen zei blij te zijn zich in de toekomst nu eens bezig te kunnen gaan houden met individuen in plaats van projecten. Hij noemde de eenzaamheid één der belang rijkste problemen van de bejaarde. Diefstal van flessen drank LEIDEN - Van een wijnhandel aan de Hogeqoerd (hoek Koenesteeg) is in de nacht van woensdag op don derdag een etalageruit ingegooid. Uit de etalage verdwenen 24 flessen wijn en sherry met een totale waarde van f 150,- De daders zijn tot nog toe onbekend. OEGSTGEEST - Door nog onbe kende oorzaak is gistermiddag de Volkswagen van mevrouw J.M. J.-G. uit Oegstgeest op de oprit van het Rhijnzichtviaduct in brand geraakt. De brandweer, die snel ter plaatse was, kon niet voorkomen dat de wagen vrijwel geheel uit brandde. Gewond bij val door glasruit LEIDEN - De 15-jarige A.J.M.W. kreeg een slagaderlijke bloeding aan de hals, toen hij gistermiddag tijdens een stoeipartij in een wo ning aan de Zeemanlaan door de ruit van een deur viel. De jongen moest door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis worden over gebracht. ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude heeft het beroep bij de Kroon tegen Gedeputeerde Sta ten - over de Burgemeester Smeetsweg - gewonnen. Het inmiddels aangelegde gedeelte van de Burgemeester Smeetsweg, gelegen tussen de Hoge Rijndijk en de Heineken, zou volgens B en W van Zoeterwoude door de provin cievoor 100% gefinancierd worden. Tijdens de uitvoering van het werk echter krabbelde men bij G.S. terug en werd medegedeeld, dat afge sproken was dat slechts 50% van de aanlegkosten gesubsidieerd zou den worden. Via «en administratief rechterlijke procedure is het besluit van G.S. nietig verklaard, op grond van de Verdelingsverordening Wegen. Volgens deze verordening is G.S. verplicht 90% van de kosten te sub sidiëren. De aanleg van de Burgemeester Smeetsweg heeft 1 miljoen gulden gekost, waarvan reeds vijf ton door G.S. is betaald. De gemeente Zoe terwoude heeft op de provincie dus nog een vordering van vier ton. Atelier Molenlaan 3. tentoonstelling "Dieren", 11 uur vm.-5 uur nam. Jeugddorp, Voorschoterweg. kinder disco Orion en marktkraampjes, 11 uur Doelenkazerne, reünie "Oude Vierde" Vrijetijdscentrum slotfeest, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, uitvoering ballets chool Marjolein Briër. "Dans-Collage 8.15 l Zondag Anthonius Clubhuis dansen. 8-11 uur nam. 't Breehuys, gespreksgroep Gi deon. 11.30 vm, 1.30 uur nam koffiebar. 8-11 uur nam. Middelweg 19c kinder voorstelling poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. Café De Twee Spieg- hels. muziekprogramma, 3 uur nam. A te- lier Molenlaan 3, tentoonstelling "Die ren". 11 uur vm.-5uur nam. 't Breehuys, zondagmiddagmeditatie. 3 uur nam. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk 1 (Mors- wegkwartier, binnenstad tot cityring en Groenoord) H. G. M. Aelbers. Noordein- dsplein 2a. tel. 122268; wijk 2 (Kooi- en Merenwijk): P. J. Derchant. Hooigracht 61. tel. 123752; wijk. 3 (Waard, Profess- orenwijk en Tuinstadwijk): J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 122538; wijk 4 (Zuid-West, Haagwegkwartier): G. E. J. Pieterse, Zoeterwoudse Singel 109. tel. 124403. Leiderdorp - Van Wijk, praktijkadres Merelstraat 184a, tel. 891037 (zaterdag) en dr. Kemme, Merelstraat 184a, tel. 893139 (zondag). Oegstgeest - E. W. F. van Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - zaterdag: F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel. 6352; zondag: J. Vrijenhoek. S. v. d. Oyelaan 38, tel. 2356. Eigen patiënten: S. M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zat. en zond.). Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Warmond, tel. 01711-10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 3 juni tot 10 juni door apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502, en apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse apot heek, Wilhelminapark 8, Oegs tgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Gezinsverzorging: Stich ting Gezinsverzorging Leiden, aan vragen hulp voor bejaarden, langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 maandag t/m vrijdag van 9-10 en van 13-14 uur. Leiderdorp - Gezondheidszorg, Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - M. den Haan, Hortus laan 25a, Sassenheim, tel. 02522- 12485. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur flan Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2