Moser verliest in de Dolomieten pot deel van voorsprong PEC verspeelt eerste punt aan Yolendam Jaap van Praag:"Dusbaba moest van de familie naarAnderlecht" V.d. Spek mist strafschop: 1-0 zege MW Zwollenaren komen goed weg met 2-2 Financiering van de WK-roeien nog niet helemaal rond STAND Möhlmann Gelders kampioen Wielart mist record VRIJDAG 3 JUNI 1977 AMSTERDAM - Volgens Ajax- voorzitter Jaap van Praag is Johnny Dusbaba er door der den toe aangezet om op een scheiding met zijn werkgever aan te sturen, nadat gisteren het nieuws bekend werd dat de 21-jarige Haagse voor stopper voor een bedrag van ruim negen ton door het kapi taalkrachtige Anderlecht werd ingelijfd, zei van Praag tijdens Ajax' kampioensre ceptie in het Amsterdamse Apollo-hotel dat de familie van Dusbaba een andere visie op de toekomst, van de speler heeft dan hijzelf. Van Praag: Alle verhalen dat ik mijn beloftes niet zou zijn nagekomen ten spijt, was Dusbaba dolblij toen we hem een beter contract voorlegden. Achteraf hoorden we dat Johnny's familie hem wilde vrijkopen teneinde hem voor meer geld te verkopen. Aan zoiets konden wij onmogelijk onze medewerking verlenen. Toch spijt het ons dat Dus baba naar Anderlecht gaal. We hadden hem graag gehou den, anders hadden we hem zeker geen beter contract ge boden". Van Praagt zegt njeer dan een mogelijkheid op het oog te hebben om in de vakature Dusbaba te voorzien. Voor alsnog is Theo de Leeuw van FC Amsterdam de belang rijkste kandidaat. Ook Feye- noord had belangstelling voor deze voorstopper. Daarom wachtte hij aanvankelijk om het hem door FC Amsterdam aangeboden contract te teke nen. Aangezien Feyenoord echter niets meer van zich liet horen, werd De Leeuw onge duldig. Inmiddels had Dé Stoop de bui met Dusbaba zien aankomen en daarom legde hij De Leeuw eind vorige week een prof- cpntract voor, dat gezien de aanzienlijke financiële ver hoging gretig door De Leeuw werd ondertekend Van Praag gisteren: "Een con tract stelt weinig meer voor vandaag de dag .dus gaan we onderhandelen met meneer Stoop". Omdat bij FC Amsterdam de wens leeft om Geert Meyer bij Ajax los te weken ligt een spe- lersruil voor de hand. In de loop van vandaag zijn de be sprekingen daarover begon nen Hoewel een aantal publi caties recentelijk een beeld heeft opgeroepen dot Ajax nog slechts uit een rebellen club bestaat, spreekt de Am sterdamse voorzitter die be richten met klem tegen. Hij: "We hebben goede hoop dat de zaak met Ruud Krol bin nen korte tijd is geregeld. Het lopende contract van Krol is herzien, ik vind dat hij daar recht op heeft, tenslotte is hij de speler waar alles om draait. Moeilijker ligt het met Schrijvers. Het is beslist niet zo dal wij Piet hetzelfde be drag hebben geboden als drie jaar geleden. Hoewel je niet van een vreselijk veel beter contract kunt spreken is Schrijvers wel degelijk opge trokken. Waar het om gaat is een bedrag, dat Schrijvers destijds wel heeft gekregen en dat we hem nu niet kunnen aanbieden. Geen tekengeld, nee noem het een entree- revenu. Met verhuizingskos- ten had het te maken. Of Piet. dat bedrag inderdaad heeft uitgegeven is niet onze zaak". Ajax is. zoals Van Praag giste ren bekende, druk bezig om de wensen van trainer Tomislav Ivic uit te voeren. De Joegos laaf zou graag twee, d drie voetballers willen aantrek ken, waarvan Pierre Vermeu len er één is. gebeld. Maar aangezien de vraagprijs 12 miljoen be draagt komen we niet verder, tenzij Coerver wat redelijker gaat denken. De receptie van A.jax werd overigens door veel mensen bezocht. Sprekers waren er in Jo Jaspers, PSV-voorzitter Groeneveld, Otto Roffel en de heer Verhoeven van CRM. Ook Ruud Krol richtte namens de spelers het woord tot de aan wezigen. Krol bood de dames Ivic en Haarms een ring aan met diamant. Jaap van Praag prompt: "Dacht je nou ech t dat een spe ler die het vreselijk slecht naar zijn zin heeft bij ons een dergelijke geste zou doen0 En wat Schrijvers betreft, ik heb gelezen dat hij terug wil in de bouw. Nou. hij moet een filan troop van een baas vinden wil hij daar verdienen wat wij hem hebben aangeboden" SAN GIACOMO - In de twaalfde etappe van de Ronde van Italië heeft Miquel Lasa het volle profijt getrokken van zijn klimmerscapaciteiten. Hij ging in het meer dan duizend meter hoog gelegen San Giacomo (Lombardije) zegevie rend door de finish en zorgde op die manier voor de eerste Spaanse zege in de Giro van dit jaar. ROTTERDAM - Via een beter spelinzicht en een hoger tem po, heeft MVV, op bezoek bij Excelsior, de kans op een over stap naar de eredivisie weten vast te houden. Excelsior dat weinig lijn in de acties bracht had in de beginfase moeten profiteren van kapitale verde- digingsfouten van het kwartet Derksen, Dijkstra, Nieuwen- dijk en sluitpost Baetsen. Ze leverden het ene geschenk na het andere, doch vreemd ge noeg bleef de bal uit het net. De situatie veranderde in de aan trekkelijke botsing met Engels aandoend voetbal toen de handige Bonfrère zich wat na drukkelijker met de aanval ging bemoeien. Mede door zijn toedoen kwam de opgerukte Dijkstra in de 21ste minuut plotseling in vrije positie en hij schoot de bal koel langs Van der Roer (0-1). In de tweede helft gebeurde er van alles. Eerst kreeg Dijkstra die Pattinama neerlegde, geel getoond door scheidsrechter Berrevoets. Kort daarop, na een uur actie, maakte Frans Kerstges hands, doch Van der Spek, die nooit een strafschop mist, schoot "de elf meter" veel te zacht in en Baetsen stopte de bal zonder moeite. Excelsior begon aan een vrij wel constant eenrichtingsver keer, maar de papieren bleven waardeloos. Daarbij werd de MVV-defensie door kleine wonderen gesteund. VOLENDAM - Volendam heeft er alles voor ge daan om in de na-competitiewedstrijd tegen PEC Zwolle voor een verrassing te zorgen: tweemaal nam de formatie uit het vissersdorp een voor sprong en tweemaal echter scoorde PEC Zwolle tegen. Meer zat er voorde thuisclub niet in. Tegen PEC liet Volendam de meeste kansen onbenut. Van meer belang voor het alge meent klassement was de betrek kelijke zwakte, waaraan rose- truidrager Fransesco Moser een ki lometer voor de streep ten prooi viel. Hij verloor er een groot deel van zijn voorsprong mee, die hij in elf ritten had opgebouwd. Slechts 22 seconden scheiden hem nog van de Belg Michel Pollentier. die na het uitvallen van zijn kopman Maertens grote ambities koestert. De klim naar San Giacomo was voor Moser de eerste serieuze uit daging sinds hij op 25 mei de leider strui veroverde. Het dient gezegd, dat hij nauwelijks overtuigde en terrein verloor aan zijn voornaam ste rivalen. Door een demarrage van Poüentier ontstond een kloof van 33 seconden tussen hem en de rose trui-drager. Nog eén zo'n coupe en Moser is zijn leidende po sitie kwijt. De uitslag van de twaalfde etappe: 1. Miquel Maria Lasa (Sp) 4.23.19 (Gem. snelheid 36.458 km/uur) 2. Wilmo Francioni (It) op 1 sec. 3. Mi chel Pollentier (Belg) z.t. Het algemeen klassement: 1. Francesco Moser (It) 59.22.26 2. Michel Pollentier (Belg) op 22 sec. 3. Gianbattista Baronchelli (It) op 52 sec. Milkrace De Tsjech Vaclav Vondracek is gis teren de nieuwe leider in de Mil krace geworden. De Tsjech maakte gistermiddag in het eerste gedeelte van de vierde etappe, die over 119 kilometer van Sheffield naar Leeds voerde, deel uit van een kopgroepje van twaalf renners, dat met een voorsprong van zes minuten en 19 seconden aan de eindstreep kwam. In dat groepje bevond zich niet de Engelsman Ian Hallam. Omdat Vondracek slechts éen seconde achterstand had in het algemene klassement nam de Tsech de lei ding over. AMSTERDAM - De organisatie van de wereldkampioenschappen dames, heren en lichte roeiers, die van zaterdag 20 tot en met zondag 28 augustus aanstaande worden gehouden, vergt een bedrag van 770.000 gulden. Volgens Jan Fortuin, voorzitter van het organisatiecomité, is de fina nciering van dit evenement, dat ter gelegenheid van het zestigjarig be staan van de Koninklijke Nederlandse Roeibond (KNRB) wordt gehou den, nog niet geheel rond. Sponsoring en reclame zullen de ontbrekende 150.000 gulden moeten opbrengen. Voor het eerst in de geschiedenis van de roeisport zullen de halve finales en de eindstrijd rechtsstreeks via de televisie worden uitgezonden. Bij de eindstrijd van de heren, zondag 28 augustus, zal er, aldus de heer Fortuin, een schakelprogramma van de NOS komen van de finales in Amsterdam en de Grote Prijs van Nederland autosport tellend voor het wereldkampioenschap op het circuit van Zandvoort. Een noviteit is ook dat de bezoekers op de noordzijde van de baan van start tot de vijfteinhonderd meter-vijfhonderd meter van de finish derhalve - de wedstrijden gratis kunnen volgen. Verwacht wordt dat 1300 deelnemers en coaches voor de wereldkam pioenschappen zullen inschrijven. De modernisatie van de Amsterdamse Bosbaan vergde zo'n vier miljoen gulden. Ondermeer werd het wedstrijdwater uitgebaggerd tot 2,25 me ter. Voorts werden start- en finishtoren vernieuwd en de kleedaccom modatie en botenberging vrijwel verdubbeld. Voor de financien zorg den de gemeente Amsterdam en stichting nationale sporttotalisator. Als dank voor de activiteiten van publieke werken van Amsterdam, welke afdeling al veertig jaar het onderhoud van de baan voor zijn rekening neemt, heeft de KNRB de leden van deze organisatie voorgesteld pu blieke werken te begiftigen met de gouden medaille van de bond. Prinses Beatrix en Prins Claus zijn voornemens op de finaledag van de heren de wedstrijden op de Bosbaan bij te wonen. Volendam vocht verbeten voor zijn laatste kans. Het werd daarbij vanaf de eerste minuut gesteund door de vleugelaanvallers Zonneveld en Tol, die in de openingsfase onop houdelijk tot diep in de achter hoede van PEC Zwolle penetreer den. De Zwolse defensie gaf kansen weg, maar de thuisclub maakte daar slechts eenmaal gebruik van. Na elf minuten voetbal rukte Zon neveld onbelemmerd op. Hij speelde de bal naar Tol, die werd geschaduwd door Drost. Drost won het duel om de bal maar die raakte hem zo ongelukkig, dat deze achter een verbaasde Nieuwenhout te recht kwam: 1-0. PEC Zwolle, dat weer beschikte over Banhoffer, bood Volendam nog meer kansen. Maar de jeugdige ploeg, die zo verrassend tot de na- competitie was doorgedrongen, faalde in de afwerking. Toch leek Volendam in de 32ste minuut van de eerste helft in staat een beslis sing te forceren. Op aangeven van Zonneveld scoorde Dick Bond, Nederlaag Beckenbauer NEW YORK - Franz Beckenbauer heeft de eerste wedstrijd voor eigen (Amerikaans) publiek verloren. De Italiaanse club Lazio bleef gister avond met 3-2 de meerdere over New York Cosmos. De "Amerika nen" namen wel de leiding. In de 22e minuut kopte Chinaglia een voorzet van Pelé in. Na de gelijk maker van Garlaschelli, scoorde Rildo opnieuw voor Cosmos, maar in de slotfase zorgden Agostinelli en Wilson voor de verdiende Ita liaanse zege. maar arbiter van Ettekoven annu leerde de treffer wegens buitens pel. PEC Zwolle herademde, putte iets meer moed uit de ruimte, die het centrum liet, zes minuten voor rust leidde dat tot de gelijkmaker van de voet van Ben Hendriks: 1-1. Volendam wilde meer om toch nog een kans te houden op promotie naar de eredivisie. Centraal verde diger André ging zich ook in aan vallend opzicht met het spel bezig houden. Volendams ijver, zowel aanvallend als verdedigend was groot en kreeg in de 14e minuut van de tweede helft een verdiencfe be loning. Zonneveld profiteerde handig van balverlies van Hoekstra en liet vervolgens Nieuwenhout kansloos: 2-1. Die achterstand zinde PEC-trainer Hans Alleman niet. Hij zette Peter sen als pinchhitter in. Met succes. De Deen, het afgelopen weekeinde ook al een succesvol invaller, profi teerde na een reeks van misver standen in het Volendamse straf schopgebied en stuurde Frans Hoek naar de verkeerde kant: 2-2. Er resteerde Volendam nog tien minuten waarbij de matig leidende Van Ettekoven niet alleen een handsbal van Hoekstra in het Zwolse starafschopgebied onbe straft liet, maar ook tegen het te felle spel van beide ploegen onvol doende optrad. De formatie van trainer Alleman voorkwam met enige moeite een beslissende tref fer. De stand is n PEC/Zwolle MW Volendam Excelsior 2 0 14 A-A 1113 6-6 0 0 3 0 2-5 Bij de renners, die na 32 kilometer de slag misten, was ook de gehele Nederlandse ploeg. Bert Scheu- neman, die woensdag dog derde stond op twee seconden, zakte aanmerkelijk. Hij revancheerde zich in het tweede gedeelte, een cri terium over 43 kilometer in Leeds, door met acht seconden achters tand op de Engelsman Lawrence de sprint van de complete groep te r Kwakman gevaarlijk kan Algemeen klassement: 1. Vondracek (Tsj) 14 u 34 min. en 50 sec. 2. Goeseinov (Sov) op 2 sec. 3. Prim (Zwe) op 4 sec. 14. Van der Steen 14.37.38 27. Tak 14.40.18 58. Scheuneman 14.57.04 61. Van Kol lenburg 14.57.54 66. Prinsen 15.01.59 Dauphiné Liberé Hoewel de derde etappe van de Dauphine Leberé een boeiender verloop had dan de eerste twee rit ten, kwam de ontknoping met een maasa-sprint in Ma£on. De rappe Belg Patrick Sercu werd goed ge lanceerd door zijn ploegmakkers en zegevierde vóór de ploeggenoot van Raymond Poulidor, de jonge Yvon Bertin en de Duitser Klaus Thaler. Voor Sercu was het de ne gende zege van het seizoen. De Belg ging mee toen de Portugees Agos- tinho er 26 km voor de finish van door ging. Beiden werden door het peloton achterhaald. Sercu bleef echter voorin rijden en zegevierde overtuigend. De Fransman Ber nard Hinault behoefde nauwelijks in actie te komen om zijn goud blauwe trui te verdedigen. Hij bleef leider in het algemeen klassement met een voorsprong van twintig se conden op Eddy Merchx. an Zutphen wieler- Gelderland gewor- la 104 kilometer de i kopgroepje van Wim Pater werd tweede en Arie Hassink, de natio nale kampioen en winnaar van Olympia's ronde van Nederland, eindigde als derde. De uitslag is: 1. Gerrit Möhlman (Apeldoorn) 104 km in 2.16.04; 2. Wim Pater (Barne- veld); 3. Arie Hassink (Neede); 4.' Frits Schür (Didam). DEN HAAG - Ruud Wielart, de Nederlandse recordhouder hoogspringen met 221 meter, heeft gisteravond op de kunststofbaan in Den Haag een vergeefse poging gedaan zijn record scherper te stellen. De Hoofddorper, die in zijn tweede poging zeer gemakkelijk over 2,15 meter ging, liet daarna 222 meter opleggenZijn drie sprongen op deze hoogte mislukten telkens netRaymond de Vries (Sparta) eindyde als tweede met 2,05 mrter.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13