Excelsior kan de eredivisie wel vergeten... PEC/Zwolle na zege favoriet IN DE RACE MVV TERUG Arbiter Joop Vervoort volgend seizoen niet meer actief Keegan nu bijna rond met HSV HAMBURG - Het is bijna ze ker dat Kevin Keegan, de 26- jarige sterspeler van Liver pool, het volgend seizoen voor de Hamburger SV zal uitkomen. Tijdens het afge lopen weekeinde zijn de drie partijen (Hamburger SV, Li verpool en Keegan) vrijwel tot overeenstemming geko men over de materiële kant van de zaak. Liverpool ont vangt van Hamburger SV een afkoop-som van 1,4 miljoen mark. Het jaarsalaris van Keegan zal rond de 350.000 mark komen te liggen. Keegan bindt zich voor mi nimaal twee jaar aan de hou der van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Een drieja rig contract behoort nog tot de mogelijkheden. Naar alle waarschijnlijkheid zal ko mende woensdag in Londen het contract ondertekend worden met de hoogste trans fersom ooit door een West- duitse club betaald. Kevin Keegan zin, waarmee ik rekening moet houden en sinds kort ook de baan die ik graag ambieer. Dat maar ook dal- gene dat op en rond de vel den plaatsvindt heb ik sterk laten wegen. Misschien wel in het bijzonder wat zich rond de velden afspeelt. Al les op een rijtje gezet kan ik me niet aan de indruk ont trekken dat men er op uit is mij zo negatief mogelijk- te pakken". Joop Vervoort bestrijdt dat het de wedstrijd PSV-FC Am sterdam is geweest, die zijn afscheid heeft bespoedigd. Hij: .Nee. die ene wedstrijd is niet van doorslaggevende betekenis geweest. Je zult er misschien om moeten lachen maar achteraf durf ik PSV-FC Amsterdam mis schien wel een van mijn beste wedstrijden te noemen. honderd wedstrijden sluit je niet af omdat je misschien een keer beter een strafschop had kunnen geven. Ik heb mijn beslu i t genomen en voel er weinig voor om in allerlei interviews nog eens op deze zaak terug te komen. Na af loop van Hongarije-Grie- kenland heb ik Joop Niezen van Voetbal International het een en ander verteld en verder voelde ik me ver plicht om de NOS op de hoogte testellen van mijn be sluit. Helaas blijkt in deze wereld van alles mogelijk. Zo kwam een ochtendblad met de stelling dat mijn vroegtijdig afscheid onder druk van de scheidsrech- terscommissie tot stand zou zijn gekomen. Nou: A) is er door de scheidsrechters- commissie niet zo gereage erd. B) heb ik mijn beslissing zelf genomen". denk dat veel andere jongens datzelfde gevoel hebben gehad". Veel eerder wellicht al, want waar Holl nog kon worden geprezen voor de enorme inzet die hij had getoond, daar bleek hij zaterdag zo ongeveer een eenling. De over ige RCL-spelers waren zo aange tast door de zenuwen dat zelfs net simpele aannemen van de bal een te moeilijke opgave werd, laat staan dat er sprake kon zijn van het constructieve samenspel dat de defensie van de onverwacht felle opponent voor onoplosbare problemen had kunnen stellen. Want laat dat ook gezegd zijn: Zwart Wit speelde alsof het zelf nog een kampioenskans had. In een laatste poging zich voor het oog van de film(tv)camera in één klap te rehabiliteren voor een sei zoen vol anti-voetbal, bleken de eens zo gerenommeerde Rotter dammers bijzonder fel. RCL be hoefde niet te rekenen op enige vorm-van medewerking, wat op zich al een opvallend gegeven was. Zonder iets op de eigen pres taties van de Leiderdorpers te willen' afdingen, moet worden vastgesteld dat ze ook Zó ver konden komen dankzij het loterij-karakter dat de competitie allengs meer aannam. Pas op het laatste moment waren daarin de „nieten" vergeven, wat wel de spanning, maar bepaald niet het voetbal ten goede kwam. En spanning compenseert veel, maar lang niet alles zoals zater dag weer eens bleek. Voor de niet club-gebondenen onder de kij kers was RCL-Zwart Wit een uit erst kleurloos gebeuren. Toege geven: Holl en de zijnen begon nen goed, maar toen Wally van Haver (via doelman Ben v. d. Berg corner) en Ben Heemskerk (kopte op de bovenkant van de kruising) de mogelijkheden op een snelle „bevrijding" van de mentale druk eenmaal hadden la ten üggen, zakte het tempo snel. „Maar een belachelijk laag tem po", zou trainer Huguenin later Daaf Brandt duwt, maar komt niet bij de bal. Zwart-wit aanvoerder Kees Wander en Bennie Heemskerk kijken toe. zeggen. „In de rust heb ik ze daar dan ook op gewezen. Let vooral op het spel zonder bal, jaag, stoor, heb ik ze toen gezegd. Het is er helemaal niet uitgekomen". Zelfs kreeg Zwart Wit de beste kan sen op treffers nu de partner zo verkrampt over het veld doolde. De ploeg die uiteindelijk bevrijd van degradatiezorgen kon voet ballen, kon de keuze uit de voor raad evenwel niet bepalen. Zo werd vleugelspits Jos Roesten burg na een solo nog van een tref fer afgehouden door de weer te ruggekeerde doelman Bram Brandt (terwijl spits Lobman vo gelvrij afwachtte) en mikte Goudriaan vervolgens te gehaast over. Waarna het fortuin RCL nog breder leek toe te lachen, toen het be richt doorkwam dat DOVO met 1-0 achterstond. Ook het gejuich dat toen opging bevrijdde de ploeg echter niet. Wel was er even sprake van een opleving met een paar aardige aanvallen, maar daarna bleek de goede tijding de zenuwen zelfs te injecteren. Holl en Jan van Duyn spraken nader hand van de verwarring die toen zijn intrede had gedaan. „We gin gen hinken op twee gedachten. Op dat moment waren we met een gelijkspel kampioen, dus wat moesten we? Behoudend spelen of risico gaan nemen?" Voor de keuze goed en wel was be paald, bleek de beslissing in Hui zen gevallen, en was RCL ge dwongen tot eer. alles-of-niets- spel. Met Pierre van Gemerden voor Daaf Brandt (en later Pleyter nog voor Henk Braat) werd voor het eerst in de wedstrijd gekozen voor drie spitsen. Bovendien ver liet Koos Haneveld zijn plek in het centrum van de defensie om de frontlinie eveneens te verster ken, maar het had geen resultaat. Volgens Ruud de Groot, de enige die RCL verlaat omdat hij trainer van Lugdunum wordt, kon dat ook niet: „Want we zaten stuk. De hele week hadden we naar deze partij toegeleefd, maar het ging gewoon niet. Misschien juist wel daardoor." De 0-1 die Lobman scoorde (88ste minuut) was echter niet het ge volg van het genomen risico, al deden sommige RCL-spelers dat wel zo voorkomen. Lobman scoorde koppend uit een stil staande situatie: na een corner van Rob Smaal vlak voor het ein de. Leiderdorpse spelers en toeschou wers geloofden er toen allang niet meer in. Het publiek had al veel eerder de uitgangen opgezocht, wat vooral Holl stak. „Ja, dat is negatief, maar voor mezelf vind ik het niet eens zó erg dat we het niet hebben gehaald. Ik heb al voldoening geneoeg gehad het afgelopen seizoen. We zijn lang beschouwd als een dorpsclub, maar voorlopig zijn we toch uit gegroeid tot een van de betere in deze omgeving. Dat alleen al ge eft voldoening. Dat we dat niet hebben bekronen is alleen maar jammer." Door Paul de Tombe Terwijl de Veenendalers hun ach terstand hadden omgebogen naar een voorsprong, bleek RCL niet in staat de opvlieging te pro longeren. Met lood in de schoe nen moest het zich forcerende Huguenin-team tenslotte de te genstander zelfs de eer van de zege gunnen. Zwart Wit won met 1-0, het kampioenschap was voor DOVO. ROTTERDAM - Joop Vervoort stopt met fluiten. Schrifte lijk stelde de arbiter de schei dsrechterscom m issie Daarmee kreeg de competitie in de zaterdag eerste klasse A uiteinde lijk de juiste winnaar. DOVO immers kan worden beschouwd als het elftal dat het meest con stante en het beste voetbal kan spelen. Niettemin paste achteraf toch ook de bewondering voor de debuterende concurrent, die het nog zo ver had gebracht. Louter op karakter was RCL in de slot fase zodanig bijgekomen dat een kampioenschap nog tot de moge lijkheden behoorde, maar uitge rekend op mentaliteit werd de ti tel vergokt. Luister naar aan voerder Leo Holl. Na de momentopname op Pink sterzaterdag, waarop de zenuwen zo verlammend hadden gewerkt dat zijn ploeg wellicht de slecht ste prestatie van het seizoen had geleverd, besefte hij dat het er op geleken moest hebben dat „RCL er niks meer aan deed". „Vooral Teleurgestelde supporters verbra niet in het laatste kwartier. Ikzelf verlangde toen ook inderdaad al leen maar naar het einde. Het re sultaat telde toen niet meer. Eer lijk, ik liep met lood in mijn schoenen. Ik wilde wel, maar mijn benen niet. En waar dat aan 'en de vlag van RCL. lag kan ik niet eens zeggen. Van onderschatting is geen sprake geweest; misschien lag het aan het weer, misschien konden we de druk niet aan. In ieder geval zat ik compleet „dood". Ik ge- loofe er gewoon niet meer in en ik ROTTERDAM - Excelsior kan de hoop om het 75-jarig bestaan te vieren met een terugkeer in de eredivisie wel opgeven. De Rotterdammers, die in de competitie van de eerste divisie sedert half november niet meer verloren hadden, moesten gisteren in de tweede wedstrijd tussen de perio- dekmapioenen, opnieuw een nederlaag incasse- gisteren van dat besluit op de hoogte. Vervoort (45) beëindigt zijn carrière twee jaar voor zijn pensioenge rechtigde leeftijd". Vervoort assisteerde afgelo pen zaterdag in Boedapest samen met Hennie Weering de Nederlandse fluitist Jan Beek. Na afloop van die door Hongarije met 3-0 van Grie kenland gewonnen kwalifi catiewedstrijd zei Vervoort tegen Beek en Weering: .Dit is de laatste keer geweest" Vervolgens lichtte hij zijn besluit toe. Vervoorl: Jk heb me elk jaar weer voorgehouden dat ik het een en ander aan het eind van de rit zou bekijken Thans is het moment aange broken dat de balans is doorgeslagen Ik heb een ge- kleine moeite de stand op 3-1 te brengen. Volendam, dat niets meer te verlie- zem had, trok massaal ten aanval. Enmet succes. Toen twee MVV-verdedigers elkaar in de weg liepen had Wokke geen enkele moeite de stand op 3-2 te brengen. Er brak een spannende slotperiode aan voor de Maastrichtenaren, want Volendam stuurde nu ieder een naar voren om alsnog de ge lijkmaker te bewerkstelligen. Er ontstonden enkele hachelijke mo menten voor het doel van Baetsen, maar de winst bleef in Maastricht. Op aanval In de tweede helft speelde Excels ior voluit op de aanval. PEC kwam weer onder druk te staan en mede daardoor werd het spel aanmerke lijk harder. In de 62ste minuut kwam Excelsior toch langszij. In een zeer onoverzichtelijke situatie. LEIDERDORP - Zo gingen alle dromen toch nog stuk. Héél even maar heeft RCL zaterdag de hoop kunnen koesteren dat de titel in Leiderdorp terecht zou komen. Vlak na de pauze van het duel tegen Zwart Wit '28 golfde het gejuich over sportpark De Bloe- merd, waar het bericht snel rondging dat DOVO met 1-0 achterstond bij Huizen .Minuten later was dat allemaal voorbij. ren. In een vooral in de tweede helft bikkelhard duel verloor Excelsior met 1-2 van PEC/Zwolle, dat nu j uitstekende uitzichten heeft op de hoogste afdeling. Trainer Hans Al leman toonde zich na afloop uit eraard tevreden. "We waren met de nodige zorg naar Rotterdam ge gaan. Excelsior is in de competitie een moeilijke tegenstander voor j ons gebleken. En dat kwam er ook nu weer uit". Excelsior, dat na het verlies tegen Volendam de punten hard nodig I had, startte bijzonder agressief, maar stond na nauwelijks één mi- j nuut al bijna op achterstand toen Van de Munnik de bal op eenvou dige wijze verloor aan Banhoffer. De Zuidamerikaan treuzelde ech ter waardoor Kievit nog net kon redden. Hoogtepunten Excelsior, dat in een hoog tempo combineerde, drong PEC daarna steeds verder terug. Er ontstonden kansen voor de thuisclub maar de j afwerking liet meestal te wensen J over. Na een kwartier kregen achte- j reenvogels van Diggele en Rogge- I veen een schitterende mogelijk- I heid om hun ploeg aan de leiding te brengen. Van Diggele schoot alleen voor Nieuwenhout naast en Rog- geveen zag zijn schot net langs de verkeerde kant van de paal gaan. Het verdedigend ingestelde PEC kwam kort voor de rust door een misverstand in de Rotterdamse de fensie op 0-1. Na een verre uittrap van Nieuwenhout had vrije verde diger Roggeveen de bal gemakke lijk kunnen wegkoppen. Hij bukte echter omdat doelman Van de Roer buitenspel riep. De slimme Ban hoffer, die achter de Rotterdam mers stond, had toen geen moeite om Van de Roer te passeren. waarin overtredingen aan de lo pende band werden gemaakt, gaf Pot na een voorzet van Roos het be slissende tikje: 1-1. Daarmee keerde de spanning weer volledig terug. Excelsior miste echter de kracht om door te drukken. De Rot terdammers waren vrijwel voort durend op de Zwolse helft te vin den, maar echt gevaarlijk werd het nooit. Bij één van de uitvallen van PEC stopte Van de Munnik Ban hoffer nogal stevig af. En toen trok scheidsrechter Van Dijken de gele kaart voor de Rotterdamse voor stopper. PEC-trainer Alleman ver ving daarop de Zuidamerikaan voor de Deen Pedersen. Deze spe ler besliste acht minuten voor tijd het duel. Uit een vrije trap, veroor zaakt door Tabbernee die Ronald Hendriks hard afstopte, kopte Pe dersen in: 1-2. Excelsior probeerde daarna nog ,wel terug te komen, maar had geen succes. "We kunnen de eredivisie nu wel vergeten", was het realistische commentaar van Excelsiors trainer Libregts. "We hadden tenminste één punt moeten pakken om nog eens kans te heb ben". Stand na-competitie Pee/Zwolle 2 2 0 0 4 4-1 Volendam 2 10 12 4-4 MW 2 10 12 3-4 Excelsior 2 0 0 2 0 2-4 Bonfrère omspeelt Volendam-doelman Hoek en stelt Kerstgens in staat 1-0 te s MAASTRICHT - MVV heeft gis teravond, in de tweede wedstrijd van de na-competitie, een bena uwde overwinning behaald op Vo lendam. Lange tijd leek er niets aan de hand voor de Maastrichtse formatie, want tot de 57ste minuut had de ploeg een riante voorsprong van 3-0 en kreeg bovendien nog kansen bij de vleet. Die mogelijkheden wer den echter niet benut en toen Guyt in de 58ste minuut de achterstand voor Volendam terugbracht tot 3-1 begon voor MVV een bijzonder angstige periode. Aanvankelijk liep alles op rolletjes voor MW. Reeds spoedig kwam de thuisploeg op 1-0. Brokamp had Bonfrère vrijgespeeld, doelman Hoek redde, maar de bal belandde voor de voeten van Jo Quaden die Kerstges vrij zag staan. Deze maakte toen geen fout: 1-0. Zeven minuten later leek MW al op rozen te zitten. Uit een voorzet van Bonfrère namelijk kopte Ne lemans de bal naar Dekker. De Am sterdammer schoot de bal via de paal in het doel, 2-0. Volendam leek rijp voordesloop. MVV creeerdede ene kans na de andere. Maar de Maastrichtenaren slaagden er voor lopig niet in de voorsprong verder uit te bouwen. Dat gebeurde pas tien minuten na de hervatting. Willy Brokamp was in het starfschopgebied door Jonk ten val gebracht en arbiter Mulder legde de bal op de stip. Niet ieder een was het met deze beslissing van Mulder eens, maar Jo Bonfrère trok zich daar niets van aan en schoot de bal voor de derde keer achter Hoek, 3-0. Slechts even mochten de 10.000 supporters genieten van deze be vredigende en rustgevende voor sprong. Want drie minuten later trapte Johan Derksen finaal over de bal heen en toen was het voor de naar voren gestormde Guyt een

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13