Raad wacht met beslissing over verkoop grond eidse agenda Actie tegen verhoging van antennekosten in Oegstgeest Gewonden in het verkeer Politie houdt insluiper aan r NEE! in dit huis komt .geen Multivisie. Monster kabels voor boor eiland AAN VLEESCHMEESTERS IN LEIDERDORP B en W Warmond willen nieuw voorbereidingsbesluit DINSDAG 24 MEI 1977 Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 20 tot 27 mei, door Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807 en Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 2525. Dinsdag Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30- 8.30 uur nam. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem.. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis. ouderensoos. Repelsteel. 2-5 uur nam.: volksdansgroep, 7-8.30 uur nam.; yoga, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, koken. 5-8 uur nam yoga. 6.30-8 uur nam.; Nederlands, studiebegeleiding BVB I. 8-10 uur nam.; jazzballet, 9-10 uur nam. Steenschuur 6, Leidse ver. van postzege lverzamelaars, 8 uur nam. Gebouw De Sjelter, Heemraadlaan 67, Leiderdorp, expositie werkstukken, 8-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken. yoga, jazzballet, fotoclub, teke nen en schilderen, alle groepen vanaf o Morsweg 10, vergadering werkgroep stedelijke ontwikkeling en werkgroep verkeer en vervoer, 8 uur nam. 't Raedthuys, Nieuwe Rijn 19. bijeen komst Rozekruisers gen., 8 uur nam. SSR, Hogewoerd 108, forumavond Banglade'sj. 8 30 uur nam. Stadhuis, commissie volkshuisvesting. 8 uur nam.; commissie onderwijs, re creatie, samenlevingsopbouw en sport, 8 gelegenheden, 9 uur nam. Clubhuis Morschwijk, voorlichtings avond verkeersmaatregelen Morsweg, 8 Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest. informa. tieavond Baha'i gem.. 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan. bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werk- avond, 8-10 uur nam koffiebar, 8-11 uur Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 Witte Poortkazerne, Noordeinde 2. tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam Vrijetijdscentrum. Breestraat 66. zeefd rukken, volksdansen, jazzballet, astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. Morsweg 10, vergadering werkgroep leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep monumenten, 8 uur nam. Buurthuis Op eigen wieken, Merenwijk, open-huis, 10-12 uur vm. Gebouw De Sjelter. Heemraadlaan 67, Leiderdorp, expositie werkstukken. 10-11.30 uur vm., 14-15.30 en 20-22 uur. Stadsgehoorzaal, verkiezingsavond, 7 Minerva, verkiezingsavond. Vrouwencafé, Nieuwe Rijn 20a, verkie zingsavond, 8 uur nam. Donderdag Pieterskerkstraat 1, werkgroep diens- tweigeren, 8-9.30 uur nam. Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 142771. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi. thealerwerkgroep, 8-10 uur nam.: koffiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwq Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café-avond. 9-12 uur nam. Welfare-lokaal Rode Kruis, I^eidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 7-8 uur nam., tel. 01717- 3309. Vrijetijdscentrum, voorlichtingsavond over sterilisatie, 8 uur nam. Gebouw De Sjelter. Heemraadlaan 67, Leiderdorp, expositie werkstukken, 10-11.30 uur vm., 14-15.30 en 20-22 uur. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting, Stadsgehoorzaal, pres< richten uit de Binnenstadswinkel", 8 u SOS-dienst Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten T n Leiderdorp. Dag en nacht be- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. LEIDERDORP - De gemeenteraad heeft gisteravond na een lang debat en een schorsing besloten het voorstel tot verkoop van grond aan de Leidse Dreef aan De Vleesch- meesters B.V. voor de bouw van een kantoorgebouw aan te houden tot de volgende vergadering. De Leidse Scholen voor de Detail handel zeggen de grond nodig te hebben voor de in de toekomst noodzakelijke uitbreiding van het scholencomplex. Het ministerie heeft nog steeds geen definitieve toezeggingen gedaan en het college van B en W meent dat de grond ver kocht moet worden aan een bedrijf OEGSTGEEST - flatbewoners van de Aert van Neslaan, de Iris laan en de Lijtweg zijn een hand tekeningenactie begonnen om te protesteren tegen een verhoging van de maandelijkse antennekos ten per 15 juni. De verhoging is een gevolg van de vervanging van het huidige antenne-systeem door een nieuw systeem in ver band met de aansluiting op het kabeltelevisie-net van Multivisie. Makelaar Hopman, die de flats in beheer heeft, heeft de bewoners laten weten dat ze kunnen kiezen uit twee mogelijkheden: of ze blijven slechts twee zenders ont vangen (Ned. 1 en Ned. 2) of ze krijgen er drie Duitse zenders en een Vlaamse zender bij. In het eerste geval betalen de bewoners elf gulden per maand en in het laatste geval 12,50 per maand. Be taalt men een entreebedrag van 354 gulden, dan zijn de kosten respectievelijk 7,60 en 9,15 per maand. dat in Leiderdorp is gewenst. On zekerheid bleef er ook bestaan over de vraag of De Vleeschmeesters genoegen wil nemen met de grond op een andere plaats. Enkele raads leden dachten aan grond ten noor den van het St. Elisabeth Zieken huis. Loco-burgemeester Drenth deed de toezegging om te trachten de onzekerheden te verminderen. Het bestemmingsplan „Oude Rijn" werd vastgesteld na een discussie over tal van detailonderdelen. Op het laatste moment, kort voor de vergadering, ontving de raad een brief van ir. E. H. Furnée, waarin tal van zaken aan de orde gesteld wer den. De vaststelling van het be stemmingsplan duldde geen uitstel omdat anders diverse bouwaan- vragen toegestaan zouden moeten worden wegens het ontbreken van een bestemmingsplan. Loco-burgemeester Drenth gaf de raad in overweging om de brief voor Reugenbrink aan te nemen en af te leggen met de mededeling dat deze te laat is ingediend. Mr. Rege- brink (PCP) meende dat de brief gezien moet worden als een test case voor de sprekende tribune. In de brief komen technische zaken aan de orde, die eventueel ook mondeling ingediend hadden kun nen. worden een kwartier vóór de vergadering. De raad was bereid een onderdeel van de brief direct over te nemen, maar verder kwam de raad ook niet uit het probleem wat te doen indien er werkelijk zin nige zaken aangedragen worden door de „sprekende tribune" over een onderwerp waarover diverse commissies het al eens waren. De toekomst van het Leeuwenpark behelst het afbreken van de 24 wo ningen in fasen. Wel zal gezorgd worden voor een goede begeleiding van de bewoners en de woningen zullen bestemd moeten zijn voor dezelfde categorie woningzoeken den. Vooraf zullen spijkerharde overeenkomsten gesloten moeten worden, waardoor niet de situatie ontstaat van het Voorschotense Venèdepark, waar de bouw gestag neerd is, aldus Drenth. Ook de PvdA kreeg nu een reserve-wethouder. Met veertien stemmen werd gekozen A. M. Wil- lems, twee stemmen kreeg J. Be- zemer. De bedoeling is dat de reserve-wethouder in functie komt zodra-de eigenlijke wethouder met vakantie is. Overigens zal Jean- nette Tas (PvdA) niet meer in de raad terugkeren. Zij wordt gen door Ton de Water. De protesterende bewoners be schouwen dit als "een coup van makelaardij Hopman", temeer omdat ze nu voor hun centraal antenne-systeem slechts 2,50 per maand betalen. Het nieuwe systeem betekent een verhoging van 340 procent, aldus de bewo ners. Zij eisen nu dat het oude bedrag wordt gehandhaafd en dat ze vooraf worden gekend in dit soort maatregelen. Een woordvoerder van de bewoners zei vanochtend dat de verhoging zonder enig overleg met de be woners wordt opgelegd. 'En dat is slechts één incident uit een reeks van incidenten, waar we bij Hopman mee te maken hebben gehad", zei hij. De bewoners, die ook stickers hebben uitgegeven om hun actie kracht bij te zetten (zie boven), willen op korte ter mijn een gesprek met Hopman om over de verhoging te praten. Overigens blijkt het aansluiten van flatwoningen op het kabel-tv-net van Multivisie ook elders in Oegstgeest moeilijkheden te ge ven. Zo sprak de algemene le denvergadering van de woning bouwvereniging Buitenlust zich er gisteravond voor uit om onder de bewoners van de in totaal 300 flats een enquete te houden om te peilen wat voor antenne-systeem men wil. Over het algemeen vond men de kosten van kabel-tv (maandelijks 12,50) te hoog. Degenen die zich niet op de kabel-tv wilden abonneren, zou den de oude kosten (twee gulden per maand) moeten kunnen blijven betalen, aldus de verga dering. Brandweer en gemeentewerken Leiderdorp in nieuw gebouw LEIDERDORP - Een brandweer garage voor drie auto's, een garage voor gemeentewerken waarin drie tot vier auto's gestald kunnen wor den, een werkplaats, een grote kan tine en een onderhoudsgarage zijn de voornaamste ruimten in het nieuwe gebouw van gemeentewer ken in Leiderdorp, waarin ook de brandweer is ondergebracht. Het gebouw wordt donderdag aan staande officieel in gebruik geno men. Tot op heden was de Leiderdorpse dienst gemeentewerken onderge bracht op verschillende plaatsen in het dorp. Nu heeft de buitendienst een eigen onderkomen - het nieuwe aan de Simon Smitweg ach ter het Academisch Ziekenhuis - terwijl het kantoorpersoneel wordt ondergebracht in het kantoor aan de Van Diepeningenlaan. Dat kan toor blijft in gebruik tot het nieuwe Leiderdorpse gemeentehuis klaar Uitbreiding De brandweer had dringend be hoefte aan een nieuw onderkomen, omdat men vanuit de oude garage - naast het huidige gemeentehuis - niet altijd even efficiënt kan uit rukken. Met name als er markt is, is een deel van de route naar het oude dorp - door de Hoofdstraat - ge blokkeerd en bovendien is uitruk ken bij het gemeentehuis niet he- Brandweerwagens e lemaal ongevaarlijk in verband met het drukke (voetgangers-)verkeer. De brandweer van Leiderdorp zal waarschijnlijk met drie tot vier man worden uitgebreid. De totale sterkte komt dan op 32 man. Verder bestaan er plannen om e§n van beide wagens, die zestien jaar oud is - te vervangen door een wagen die ook geschikt is voor de hulpver lening bij rampen en verkeerson- De verankeringskabels in de takels kort voordat i LEIDERDORP - Er waren gis terochtend vier diepladers no dig om vier verankeringskabels voor het grootste bóoreiland dat tot op heden gebouwd is, van Leiderdorp naar Rotterdam te brengen. De kabels, die 225 me ter lang zijn, wegen elk veertig ton en zijn de grootste en zwaar ste ooit ter wereld gemaakt. Op aanvraag van Howard/Do ris, een Frans/Engels inge nieursbureau dat het grootste booreiland bouwt, tekende de Vereenigde Touwfabrieken in Leiderdorp, specialist op het gebied van zware staalkabels, voor de produktie. - Rotterdam werden vervoerd Met de hand De kabels bestaan uit zes af zonderlijke kleinere kabels, die ineen gevlochten zijn. Met de hand moesten er aan elke zijde lussen worden gemaakt. Een team van zeven man was met elke lus een dag bezig. Nog deze week zullen de kabels verscheept worden naar het Schotse plaatsje Kishorn. waar het 150 meter brede en 225 me- ter hoge booreiland gebouwd wordt. Dat eiland wordt deze zomer naar een olieveld bij de Shetlandeilanden, op het Enge- lse continentale plat, versleept, waar het verankerd zal worden met de Leiderdorpse kabels. De staalkabels wegen 180 kilo per meter kabel en kosten zo'n slordige 130.000 gulden per stuk. In Leiderdorp staat nog Honderd ton Hoelang de kabels meegaan is niet precies te zeggen, maar on voorziene omstandigheden daar gelaten kunnen ze wel en kele jaren mee. „Het enige wat een kabel eigenlijk echt be schadigt is verkeerd gebruik", aldus de heer Visser van de Vereenigde Touwfabrieken. De kabels hebben elk een trek kracht van 25.000 tón. Alhoewel het totale gewicht van het ei land meer dan 500.000 ton is zijn de in totaal zes kabels toch vol doende om het eiland op zijn plaats te houden, omdat het voor een deel ook op de zeebo dem rust en daardoor door nooit met het volledige gewicht aan één kabel komt te hangen. De kabels zijn overigens niet de zwaarste die de Vereenigde Touwfabrieken kan maken. Men heeft machinerie voor de vervaardiging van kabels van maximaal honderd ton per stuk. i gemeentewerken bij het gebouw aan de Simon Smitweg. LEIDEN - Een 23-jarige Leidenaar raakte in de/ afgelopen nacht ge wond bij een verkeersongeval op de Oude Herengracht Hij zou als fietser komende van de Lange- gracht geen voorrang hebben ver leend aan een over de Oude Heren gracht in de richting van de Haven rijdende personenauto. De fietser kreeg zowel een hoofd- als een kniewond. Op de hoek van de Jan van Goyen- kade en de Hugo de Grootstraat kwam een 16-jarige bromfietser gisteravond in botsing met een personenauto. De jongen, die over de Jan van Goyenkade reed, zou geen voorrang .hebben verleend aan een uit de Hugo de Grootstraat komende auto. Hij is met onbekend letsel naar een ziekenhuis overge-' bracht. Een 21-jarige inwoner van Hazers- woude is gisteravond met zijn auto over de kop geslagen, toen hij ko mende van de Leiderdorpse brug linksaf de Hoge Rijndijk opreed. De automobilist raakte daarbij ge wond en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. De auto werd to taal vernield. gevallen. Die wagen zou dan on dermeer moeten worden uitgerust met een luchtkrik om vrachtwa gens weer op hun wielen te kunnen zetten, en gereedschap voor het opensnijden van auto's. Het nieuwe gebouw aan de Simon Smitweg, waarnaast een grote op slag voor materiaal is gesitueerd, is een ontwerp van het Alphense ar chitectenbureau Johan Visser BV, en het werd gebouwd door de Lei derdorpse bouw- en aannemings maatschappij J. de Water. De bouw werd met name mogelijk door de steun die de regering geeft aan ge meenten om projecten in de bouw te stimuleren. De totale bouwkos ten bedroegen zo'n 1.6 miljoen gul den. en daarmee bleef men binnen de grenzen die-de raad destijds voor de bouw heeft aangegeven. LEIDERDORP - De afdeling Leiderdorp van het Welfarewerk van het Rode Kruis houdt op don derdag 26 mei een grote verkoop van de goederen die de afgelopen maanden zijn vervaardigd. De da mes hebben vanaf acht uur 's mor gens een plaats op de warenmarkt in de Hoofdstraat. OEGSTGEEST/LEIDEN - De politie van Oegstgeest heeft gisteren een zestienjarige jongeman uit Leiden aangehouden, die bekend heeft in Oegstgeest veertien insluipingen te hebben gedaan. Hij stal daarbij geld en sieraden. Bij zijn aanhouding bleken het gestolen geld op en de sieraden verkocht te zijn. De jongeman - een bekende van de politie - kon worden achter haald, doordat hij in twee woningen vingerafdrukken had achtergela ten. Bij zijn insluipingen gebruikte hij gewoonlijk dezelfde methode: met een steen sloeg hij een ruitje van de voordeur in om zo de deur te kunnen openen. De jongeman wordt vastgehouden in Leiden. Mogelijk heeft hij ook in deze plaats een of meer inbraken gepleegd. De Leidse politie kon daar over geen mededelingen verstrekken. Verkiezingen In het Vrouwencafé is morgen een verkiezingsavond. Nieuwe Rijn 20a. In de Stadsgehoorzaal trou wens ook. En in Minerva trouwens ook. Tuinstadswijk In het dienstencentrum van Tuin stadswijk, Herenstraat 45 wordt er donderdagmiddag een feeste lijke boel van gemaakt met bingo en een verloting. Iedereen mag om twee uur komen. Bazaar De kinderen van de Eerste Leidse Schoolvereniging, die haar domi cilie aan het Noordeinde heeft, hebben een bazaar op touw gezet. Donderdagmiddag om kwart over twaalf wordt deze bazaar door burgemeester Vis en zijn vrouw geopend, 's Ochtends is er al een feestelijk programma (toneel, spelletjes, een kwis, pannekoeken enz.) en 's middags verzorgen alle klassen een optreden. Sterilisatie De afdeling Leiden van de NVSH en het Medisch Centrum voor Ge boorteregeling houden donderdag een voorlichtingsavond over ste rilisatie in het Vrijetijdscentrum (Breestraat 66). Over sterilisatie bestaan nogal wat misvattingen. Bijvoorbeeld dat men na de in greep seksueel niet meer vol waardig zou zijn, of dat de ingreep pijnlijk zou zijn. Allemaal niet waar. Ga maar luisteren, donder dagavond om acht uur. KenG K en G heeft op een concours in Medemblik waar vijftig korpsen aan meededen de eerste prijs be haald. De Marching en Show Band van Kunst en Genoegen pres teerde dat voor maar liefst vijf duizend toeschouwers. En zo won K en G een cup. ZOETERWOUDE - De club kampioenschappen van de tafel tennisvereniging Effect '54 trok ken veel belangstelling. In de voorronden die verreweg de ge hele dag in beslag namen, werden 150 partijen gespeeld. 's Avonds om acht uur gingen de finales van start. Nico Hulsbos werd clubkampioen '77, nadat hij in een enerverend duel jeugd kampioen Ger van Mossel had verslagen. WARMOND - Burgemeester en wethouders van Warmond willen opnieuw een voorbereidingsbe sluit voor de Oranje Nassaulaan. Zo'n besluit, dat genomen wordt om de vaststelling van een be stemmingsplan aan te kondigen en dat een jaar lang alle ongewenste activiteiten in het betrokken ge bied kan tegenhouden, is volgens het Warmondse college noodzake lijk omdat nog niet exact vaststaat wat er met het betrokken gebied moet gebeuren. Tot nu toe gold voor het gebied ook al een voorbereidingsbesluit. Dat loopt volgende maand af en daarom hebben drie projectontwikkelaars onlangs bouwplannen voor land huizen ingediend. Die plannen zouden, wanneer het oude voorbe reidingsbesluit afloopt, goedge keurd moeten worden op grond van het oude bestemmingsplan, dat ruimte gaf voor de bouw van land huizen. Tegen die plannen is in de War mondse raad erg veel verzet gere zen, omdat men meende dat B en W een kans voorbij hadden laten gaan om een bouwlokatie te vinden. Men had graag - ter dekking vn de War mondse woningbehoefte - op die plaats sociale woningbouw willen B en W zeggen nu dat voor de ge bieden van de drie projectontwik kelaars, Bagon, Emro/Westgaarde en Nationaal Grondbezit, afzonder lijke bestemmingsplannen worden vóórbereid, waarvan de contouren nog niet helemaal vastliggen. Om de ruimte te hebben om met een drietal goed bestemmingsplannen te komen, wil men nu nogmaals voor een jaar een voorbereidings besluit nemen.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2