Goudse clubs: hoger beroep bij de KNVB Grote toekomst voor de voetbalorkesten, Met het oog op de toekomst... Haagse afdeling wil met Leiden samengaan VRIJ-UIT Beslissings wedstrijden op zaterdag Breuk in a fdeling: "zes willen NU stoppen DINSDAG 24 MEI 1977 Doping Vorige week zijn in Milaan een aantal leiders van wieler ploegen en enige topcoureurs, zoals 'Maertens en Merckx bijeen geweest om wijziging te bepleiten van het dopin- greglement, zoals dat in de wielersport geldt. Men wil o.a. een herziening van de lijst van verboden stimule rende middelen en een onder verdeling van de produkten in weinig of niet schadelijk en uitgesproken gevaarlijk; uni forme methodes van controle en opsporing van verboden middelen onder supervisie van een internationale groep deskundigenonderscheid in strafmaatregelen waarbij re kening moet worden gehou: den met het produkt dat ge bruikt isde hoeveelheid en het "strafblad" van de betrokken Tenner. En nog zo wat dingen. Ik kan het niet helpen: dit soort mededelingen amuseert me hogelijk. Al jaren worden er dopingcontroles uitgevoerd en op gezette tijden verneem je dat er renners wegens het ge bruik van stimulantia wor den gestraft. Daar wordt niet al te veel gemor over gehoord, behalve dan van de renners in kwestie. Maar wie lette daar op? Het waren vrijwel steeds kleine baasjes. De grote wie- lerkahonnen haalden er hun schouders over op. Die wisten precies wat ze moesten slik ken, welke produkten niet door de huidige stand van het dopingonderzoek konden worden opgespoordDe con troles konden blijven zoals ze waren, want zij, de azen, hadden er immers geen last van? Dat de kleine baasjes door hun onhandigheid wer den gepakt, deerde hun niet. Rechtvaardigheid? Ach, kom Door Ruud Paauio nou. Voor de onbetekenende renners ga je toch zeker de re glementen niet veranderen. Sinds kort wordt daar door de vedetten anders over gedacht. De Gentse hoogleraar Debac- kere heeft namelijk een win kelhaak in hun zelfvertrou wen geslagen. Hij zag kans de gangbare doping van de bo- venbazen (stimul) in de urine op te sporenDe gevolgen we ten we: Maertens, Merckx en nog een stel keien werden pijnlijk te kijk gezet .God weet wal die Debackere inmiddels nog meer kan, je bent je leven niet zeker met die vent. En daarom moet NU, onmidde- lijk het doping reglement worden veranderdDe groten ondervinden er last van. Dat kan natuurlijk niet. Over zoveel huichelarij kun je alleen maar glimlachen. Beckenbauer In de wielersport is het doping- gebruik diep ingevretenWat ik mij afvraag is hoe het nu precies zit met zo'n sport als (betaald) voetbal. Volgens Franz Beckenbauer schuwt men in de Duitse Bun- desliga ook het pilletje voor de pep nietHijzelf bediende zich van een soort bloeddoping en noemt dat onschuldig maar er zouden andere mid delen de ronde doen die heel wat minder oirbaar waren. Natuurlijk hebben zowel de arts als de trainer van het Duitse nationale team "nee, dui zendmaal neen" geroepen, maar mijn twijfel kunnen ze niet wegnemen. Wat mij hogelijk interesseert is hoe het er in Nederland voor staat. Er is tot dusver nogal schimmig over dopingcon trole bij voetballers gepraat. Er is met een fraaie boog om heen gelopen. Niemand voelt er wat voor. Geruststellend is dat niet bepaald. Muziek De kranten hebben het bericht- een beetje weggestopt dat de KNVB voortaan toestemming verleent aan kleine orkesten (niet meer dan tien man) om in het betaalde voetbal weds trijden muzikaal te onder steunen. Mits de scheidsrech ter er geen last van heeft. Ik wist niet eens dat voor een dergelijk muzikaal onthaal ooit een verbod had gegolden Toen ik dat de KNVB gister ochtend zei, antwoordde men daar keurig: Officieel was er geen goedkeuring voor". Nou ja, het is mooi dat het nou kan. Eindelijk gaan sport en cultuur elkaar omarmen. Ik voorspel de voetbalorkesten een grote toekomst naarmate er meer op de nul gespeeld wordt. Ik zie het al helemaal voor me die ontwikkeling: als straks een orkestje eet\ mooie partij ten beste geeft, wordt het voetballen gestopt omdat dat gedoe op de groene zoden de muzikanten stoort. En eens zal in het Olympisch Stadion gespeeld worden om de Europa Cup voor voetba lorkesten. Driekwart van dat stadion vol muzikanten. Heerlijk. Alleen in de rust van de muziek mag er worden ge voetbald. Maar niet te lang. RCL-trainer Huguenin Ach. als dat toch eens zou kun- Acteurs In de voetballerij moet je steeds meer dingen met een korreltje zout gaan nemen. Van gewel dige valpartijen om een straf schop te bemachtigen is be kend hoe zeer ze op acteursta lent berusten. Waar we ook steeds meer aan voorbij moe ten gaan zijn de kreten en het misbaar van spelers die be zig zijn hun contract te ver lengen. In negen van de tien gevallen staat daarbij de soep ook veel heter te vuur dan ze wordt genuttigd. Een voorbeeld. Een paar weken terug was er grote deining bij PSV. De nieuwe contracten leken nergens naar, in Spanje kunnen we zo komen, daar krijgen we ook het grote geld enz. Als je geloofde wat er stond dan moest je wel den ken: o, moeder, PSV loopt fi naal leeg. Maar daarna trad de stilte in. En vervolgens las je in keurige communique-taal ineens: Behalve de naar eigen land terugkerende Zweden Eds- tröm en Dahlquist hebben alle topspelers van PSV hun con tract met de Eindhovense club voor een of meer jaren ver lengd". Zou PSV ineens tonnen meer zijn gaan bieden? Ach, kom nouVeel heissa om niets dus. Bij Ajax is er veel trammelant rond Geels en Schrijvers. Geels wees een hem aangebo den con tract zo ongeveer stan- de pede van de hand, hij pratte daar nog geen vijf mi- In uten c radu nterv sprak hij t nier of hem een oneerbaar voorstel was gedaan. Ook dat zal allemaal wel op zijn poo tjes terechtkomen. Het is net als met die val in het straf schopgebied: je weetnooitwat het oplevert. RCL Dat RCL toch. Met vertedering heb ik kennis genomen van de prachtige 2-3 overwinning op de grote concurrent DOVÓ. Nu dreigt de Racing dan toch werkelijk kampioen van de eerste klasse te gaan worden. Kampioeix tegen wil en dank, want ik kan mij geen ploeg herinneren die zo tegenge stribbeld heeft als RCL. U weet wel: ze beschouwden zich bij herhaling als niet rijp en trainer Huguenin voelde er niets voor om tot in juli bezig te zijn met kampioensweds trijden enz. Ik kreeg wel eens de indruk de enige te zijn die in het kam pioenschap van RCL geloof de. Schandelijk natuurlijk, om tegen de stroom in te schrijven, maar ja. Deze week speelt RCL thuis te gen Zwart Wit en DOVO (dat ongetwijfeld een psychologi sche optater heeft gekregen) uit tegen Huizen Het zou mij niet verbazen als RCL al zaterdag de titel be haalde. Bij deze woorden hoor ik de RCL-huishouding al sis sen van verontwaardiging. Wie zegt dat nou zo open en bloot? In het huis van de aan staande kampioen spreek je niet over de titel,zoals jein het sterfhuis ook niet over de dood praat. Ik ga zeker kijken. En als RCL echt kampioen wordt,dan wil ik ze zien: de tranen van spijt en verdriet. En ik wil ze horen, de smartelijke woorden van trainer Huguenin: Dat ik dit nou nog moet meemaken". Nee Correspondentie: mevr. A .R.-H. te L. Ook u streeft het lidmaat schap tia van de in deze ko lommen gepropageerde Stich ting tot Behoud van de Kuis heid der Vrouw. In het kader van de ballotage bent u even bespied. Wat wij zagen was niet geruststellend. Uw rok had een split die liep van hier tot daar. Waar moet dat heen, mevrouw. Als man beviel het mij wel, als stichtingslid hoe genaamd niet. Ook was u wel erg luchtig gekleed terwijl ik daar toch met een dikke das om stond. Nee. uw begeerte is niet op de kuisheid gericht. U komt niet voor het lidmaat schap in aanmerking. Dat klinkt onaardig, maar wij moeten hard zijn, om het mooie in onze Stichting te la ten zegevieren. GOUDA - De breuk binnen de afdeling Gouda, waar het de samenwerking met de afdeling Lei den betreft, is definitief. Gisteravond hielden de zes clubs uit de IJssel- en Lekstreek voet bij stuk en verklaarden zij zich niet bereid om met de vijf andere Goudse clubs te praten over voortzetting van de geïntegreerde competitie. Sterker nog: de zes willen niet eens hun medewerking geven aan een "afbouw"jaar, noodzakelijk i.v.m. de gehanteerde promotie- /degradatieregeling. Toen de af delingsvoorzitter Jan Bredie gis teravond, nadat gebleken was dat de zes persé niet wilden praten, in tweede termijn herhaalde dat het bestuur op het standpunt bleef staan dat de promotie- /degradatieregeling normaal zal worden uitgevoerd en de compe titie derhalve pas aan het einde van het volgende seizoen ('77/'78) ontbonden kan worden, voerden de IJsselbewoners hun dreige ment uit dat zij in hoger beroep zullen gaan bij de KNVB. De zes (Ammerstol, Bergambacht, Schoonhoven, Nieuwerkerk, Gouderak en Stolwijk) willen nu, - de competitie is bijna ten einde - stoppen met de geïntegreerde Leids/Goudse zondagcompetitie. Woordvoerder Dick van Krimpen (Gouderak): "We willen nu stop pen. Er is geen enkel juridisch ar gument dat ons kan beletten. En we hebben daar echt serieus over gesproken. Voor onze spelers is de sfeer dusdanig verslechterd, dat ze niet meer naar Leiden wil len. We zullen de commissie van beroep inschakelen. Want het is nergens gereglementeerd dat we niet kunnen stoppen. Als er reg lementen op tafel gelegd worden, waarin het anders staat, oké. Maar die zijn er niet." Bezwaren De zes clubs die de competitie aan het einde van dit tweede (nu offi ciële) jaar willen opheffen, waren op 23 maart al met hun bezwaren naar voren gekomen. De Leidse clubs, op 5 mei bijeen in War mond, bleven unaniem achter de competitie-opzet staan. Al kwa men zij toen wel met tegenargu menten en oplossingen. Voorzit ter J an Bredie informeerde de zes clubs, die toen niet aanwezig wa ren (de 5 andere Goudse clubs wel), hierover. Kortom: gespreksstof voldoende om toch naar een oplossing te zoeken. Maar de breuk viel gis teravond niet te lijmen en de zes Goudse clubs bleven onver murwbaar. Geen enkel woord werd er over gerept en dat zat de andere vijf clubs, bijzonder hoog. Esto-voorzitter Oudenhoven, die namens die vijf sprak, zeer ver bolgen: "Het heeft ons vanavond pijn gedaan, dat er hier over zulke belangrijke zaken op deze manier besloten wordt. Een normaal, ge zond en sportief onderling over leg is niet mogelijk gebleken. We ADVERTENTIE hoeven nergens over te praten, zeggen de zes. Het kan best zijn dat de vijf verenigingen, die op deze manier voor het blok zijn ge zet, hier ook consequenties aan zullen verbinden. Wanneer straks een competitie (de afdeling Gouda weer zelfstandig) met 18 wedstrijden komt, dan heeft dat voor onze vijf verenigingen zeer nadelige financiële en sportieve consequenties." Ook Oudenhoven kon praten wat hij wilde, een discussie - het doel van de avond - kwam er niet. Er restte slechts een standpuntsbe paling ten aanzien van het ophef fen van de Gouds/Leidse compe titie. De zes Goudse clubs beslo ten in hoger beroep te gaan. Van Krimpen: "Met alle vertrou wen, dat we 't zullen winnen." De vijf andere Goudse clubs kon den niet anders dan met de beide afdelingsbesturen meegaan en akkoord gaan met een ontbin ding aan het eind van het volgend seizoen. Dat betekent dat er vóór 1 september een nieuwe, aange paste promotie- /degradatieregeling moet komen. WIM VAN WANROOY Met ingang van seizoen 1978- 79 ALPHEN AAN DEN RIJN - Terwijl gisteravond in Gouda een einde kwam aan de sa menwerking met de afdeling Gouda, opende zich tegelijker tijd in Den Haag nieuwe pers pectieven voor de afdeling Leiden. Na een gezamenlijke vergadering van de Haagse af delingsclubs werd bekend dat een geintegreerde Haags/Leidse competitie met ingang van het seizoen '78/'79 tot de mogelijkheden kan be horen. Wim van de Bosch, bestuurslid van de afdeling Den Haag, kwam met deze mededeling na afloop van een informatieve bijeenkomst van de Haagse clubs in het clubgebouw van BTC. De clubs kregen daar huiswerk mee en zullen op 15 juni op de zaak terug moeten komen. Het integratieplan, zoals dat door Van de Bosch ontvouwd werd, ziet er als volgt uit. Een promotie-/degradatieregeling zou in het seizoen *77/'78 gerea liseerd moeten worden. Dan kan een geintegreerde Haags/Leidse competitie in het seizoen '78/'79 aanvangen. Er is al vooroverleg geweest tussen de beide afdelingsbe sturen. Daarbij is de duur samengaan ter sprake ge weest. Leiden stelde aanvan kelijk een periode van twee jaar voor, njet, indien nodig, één afbouwjaar. Het Haagse voorstel ging aanzienlijk ver der met een tijdsduur van tien jaar en een afbouwjaar. In middels is daar een tussenop lossing gevonden van 4 jaar plus een afbouwjaar. In prin cipe is Leiden daar al mee ac- coord gegaan, aldus Van de Bosch. In de afdeling Den Haag komen nu 56 clubs uit. Deze zijn ver deeld over één hoofdklasse, twee eerste klassen en één tweede klasse. De afdeling Leiden telt 17 clubs, hetgeen samen een totaal van 73 ople vert. het oorspronkelijke plan om zes geintegreerde klassen van 12 clubs te maken (totaal 72 clubs) kan volgens Van de Bosch nog gehaald worden als er binnen de afdeling Den Haag een verandering in de promot ie-/degradatieregeling komt. Dan zouden er bij de tot standkoming van de samen werking tussen Leiden en Den Haag 55 clubs uit Den Haag en 17 uit Leiden in de competitie ondergebracht moeten wor den. De uitwerking daarvan staat al op papier en past volgens Van de Bosch ook in de Leidse plannen. Er zullen dan twee geintegreerde hoofdklassen komen - te vergelijken met de huidige A- en B-groep in de Gouds/Leidse competitie - waarin plaats zal zijn voor 16 Haagse clubs en 8 Leidse. Voorts komen er vier eerste klassen met daarin 40 (of 39) Haagse vertegenwoordigers en 9 Leidse. Elke klasse gaat dan 12 clubs tellen, hegeen neerkomt op 22 wedstrijden. En dan de promotie- degradatieregeling. Van de Bosch: "Leiden heeft zich in principe uitgesproken om de sterkste, dus de kampioen, te laten promoveren. Daar zijn we het mee eens." Den Haag heeft momenteel recht op twee promotieplaat sen naar de KNVB. Leiden kan aanspraak maken op één pro motieplaats. In de nieuwe Haags/Leidse competitie zul len de afdelingen daar afstand van doen. De twee kampioenen van de twee hoofdklassen promoveren volgens het plan automatisch naar de KNVB, terwijl de nummers twee met elkaar gaan uitmaken wie de derde promotieplaats krijgt. WIM VAN WANROOY ALPHEN AAN DEN RIJN - Gis teravond is bekend geworden wanneer de beslissingswedstrijden van de Gouds/Leidse competitie gespeeld zullen worden. Alphense Boys en Meerburg, die gaan strijden om de "Leidse" KNVB- plaats, komen zaterdagavond om 18.00 uur in actie op het terrein van WOA in Oud Ade. Meerburg wilde aanvankelijk op tweede pinkster dag spelen. Alphense Boys drong op zaterdag aan. Het lot besliste, zodat ook de wens van het Leidse afdelingsbestuur - spelen op don derdag, zodat bij een gelijkspé! tweede pinksterdag opnieuw ge speeld kon worden - niet gehaald werd. Esto en Stolwijk gaan uitmaken wie er namens de afdeling Gouda naar de KNVB promoveert. De be slissing valt hier ook zaterdag avond. om 19.00 uur op het Floreant-terrein in Boskoop. Basketbalteam niet ontevreden met EK-loting HELSINKI - Nadat het derde toer nooi om het Europees basketbal kampioenschap voor b-landen offi cieel was gesloten met het hijsen van de Nederlandse en het strijken van de Finse vlag, is in hotel Inter continental in Helsinki de loting verricht voor het A-toernooi in Bel gië in september. Nederland zal daar in de voorronde moeten spe len in Oostende en is ingedeeld met Tsjechoslowakije, Spanje, Joegos lavië, België en Finland. De andere groep bestaat uit de Sovjet Unie, Italië, Bulgarije, Israël, Frankrijk en Oostenrijk. Deze zes ploegen spelen in Luik, waar ook de finale ronde - in drie groepen van vier met kruiswedstrijden - wordt afge werkt. De Nederlandse coach Jan Jan broers was niet ontevreden over de loting. "Van Finland en Belgié kunnen wij winnen. Tegen Spanje hebben we zeker een kans. Als het zou lukken komen we in de tweede finalegroep en hoeven we over twee jaar geen B-toernooi meer te spe len, want de eerste acht plaatsen zich automatisch voor het volgende A-toernooi in Italië".

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13