Wassenaar wil Israëlitisch kerkhof kopen Hoofdstraat Leiderdorp 'ongedekt' leidse agenda Inbrekers aangehonden Mes op buik Leidenaar Plakkers BenW willen snel bestemmingsplan BenW Leiderdorp willen toch grond aan Teekens verkopen PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 23 MEI 1977 WASSENAAR - Wassenaar wil een deel van de Israëlitische begraafplaats in de buurtschap Ker- kehout kopen, om daar de uitbreiding van de ge meentelijke begraafplaats mogelijk te maken. Daarmee is een bedrag van ruim acht ton ge moeid, terwijl aanleg van een begraafplaats aan de Oostdorperweg, zoals tot op heden het plan is, bijna twee miljoen zou gaan kosten. Omdat de Israëlitische Gemeente plannen heeft voor de bouw van een nieuwe auto, lijkt het erop dat de gemeente Wassenaar alleen de bestaande aula op hoeft te knappen om een volledig ingerichte be graafplaats te hebben. Van de nieuw aan te kopen grond zal ruim driekwart voor werkelijke begraafplaats bestemd worden. Het laatste kwart wordt voor het merendeel parkeerplaats. Wassenaar kent drie begraafplaat sen: aan de Kerkstraat, de Stoe- plaan en het Plein, Vooral op de eerste is sprake van ruimtegebrek, wat in de toekomst tot problemen kan leiden. Aanvankelijk waren er plannen voor vestiging van een begraaf plaats in Duinrell, maar sinds in' 1965 het bestemmingsplan Zijl watering" werd vastgesteld, is een terrein aan de Oostdorperweg voor dat doel gereserveerd. Inmiddels is gebleken dat er sprake is van een overcapaciteit van de Is raëlitische begraafplaats en de ei genaar. de Haagse Nederlands Is raëlitische Gemeente, bleek bereid een deel van het kerkhof te verko- WASSENAAR - De Wassenaarse politie heeft het afgelopen week end twee Hagenaars aangehouden, die één inbraak en twee pogingen tot inbraak hebben bekend. Het gaat om de 19-jarige plaatwerker J. H. H. en de 41-jarige hovenier A. K., die in de nacht van vrijdag op za terdag inbraken in het gebouw van de Wassenaarse GG en GD en poogden een tweetal woningen, aan de Prinsenweg en de Prinses Marielaan, binnen te komen. In de laatste twee gevallen sloegen de bewoners alarm. De beide inbrekers, die bekenden naar Wassenaar te zijn gekomen om een paar kraakjes te zetten, begon nen hun nachtelijke strooptocht bij de GG en GD, wwar ze echter niets wegnamen. Vervolgens gooiden ze een melkfles door de ruit van een woonkamer van een woning aan de Prinsenlaan in. Toen de bewoner wakker werd namen ze de benen. Die belde de politie, die echter niets vond. Even later rond half twaalf - werd de politie gebeld door een bewoner van de Prinses Marielaan, bij wie de ruit van een achterdeur was ingegooid. In de buurt van de Prinses Marielaan hield de politie kort daarop de verdachten aan. Ze hadden daar staan wachten of er, na het ingooien van de ruit, enige reac tie zou komen. Beide verdachten zijn, na een verhoor zondagmiddag weer op vrije voeten gesteld. LEIDEN - De Leidse politie heeft gisterochtend twee inwoners van deze stad, resp. 19 en 30 jaar oud, bekeurd,die op de Plesmanlaan be zig waren politieke (SP)pamfletten te plakkenPamfletten en plakmg.- teriaal werden in beslag genomen LEIDEN - Ten gevolge van het wegvallen van een tussenkopje is afgelopen zaterdag abusievelijk gemeld dat in grote delen van De Kooi vandaag grofvuil zou wor den opgehaald. Dat gebeurt echter morgen. Men wordt verzocht het grofvuil gewoon buiten te laten staan. pen. Dat betekent dat Wassenaar er ruim een hectare begraafplaats bij- krijgt; aankoop van grond vergt ongeveer vier ton. Over de exploitatie en inrichting van de begraafplaats is voorlopig nog geen overeenstemming be reikt. Omdat het juist gaat om een overbezet katholieke begraafplaats op dit moment - die aan de Kerk straat - zal er in ieder geval voor de katholieken een nieuwe mogelijk heid geschapen moeten worden. B en W van Wassenaar hebben intus sen voorgesteld een deel van de nieuwe begraafplaats te reserveren voor de RK kerk, het overige deel van de begraafplaats zou in zijn ge heel openbaar moeten zijn. r/isMSï Het Israëlitisch kerkhof i de Wassenaarse buurtschap Kerkehout. •kOEGSTGEEST - De Oegs- tgeester Wilbert Drummers heb ben afgelopen zaterdag met een grote show in de Apollo-sporthal bij het Rijnlands Lyceum hun koperen jubileum gevierd. Aan de show werd, behalve uit eraard door alle geledingen van de Wilbert Drummers, meege werkt door de korpsen van K. en G. uit Leiden en DVS uit Kat wijk. Overval in „stille laantjes' Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 20 tot 27 mei, door Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 2525. MAANDAG TYoef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. di. van 10.30 uur v.m. - 12.30 u 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leidse amateur fotografenver., 8 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafel tennis, sport en spel, improvisatie- theater, fotocursus beginners, boetse ren, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Buurthuis Morswijk, voorlichtings avond over het baarmoederhalskanke- ronderzoek, 8 uur nam. Stadhuis, vergadering werkgroep kabel-tv; vergadering commissie alge mene en bestuurlijke aangelegenheden, Gemeentehuis Leiderdorp, gemeente- LEIDEN - Een 32-jarige Leidenaar is in de nacht van zaterdag op zon dag op het Stationsplein bedreigd door twee tot nog toe onbekend ge bleven jongens. De Leidenaar liep in de omgeving van het Plesman- viaduct, waar hij op het zogena amde „stille laantje" een gesprek aanknoopte met een andere, eve neens onbekend gebleven man. De mannen werden op dat moment door twee uit het duister opdoe mende jongens van omstreeks 20 jaar ingesloten. Een van de jongens trok een mes en vroeg de mannen om geld. De andere overvaller dreigde het tweetal „kapot" te zul len schieten. Daarbij werd het mes op de buik van de belaagde Leide naar gedrukt. Toen de man pro beerde weg te rennen werd hij beentje gelicht, waardoor hij opzijn gezicht viel en gewond raakte. Hij wist niettemin aan zijn belagers te ontkomen en aangifte bij de politie te doen. Antiek gestolen LEIDEN - Bij een inbraak in een woning aan De Sitterlaan in de nacht van vrijdag op zaterdag is voor ruim 12.000 aan antieke goederen buit gemaakt. De daders zijn de woning via de achterzijde binnengedrongen. Ze wisten zich toegang te verschaffen door een gat in de deur te boren. Tot hun buit behoorden o.m. een koperen doofpot, een koperen ketel, een zilveren theeservies en een kris tallen kandelaar. Vast in lift Zes personen hebben in de nacht van zaterdag op zondag gedurende korte tijd opgesloten gezeten in de lift van een flatge bouw aan de Agaathlaan. Een flat bewoner heeft tijdens de liftstoring om assistentie van de politie ver zocht, maar toen deze arriveerde bleek het zestal al door de huismee ster te zijn bevrijd. De zes hebben tenminste een half uur in de lift door moeten brengen. De oorzaak van het defect is bij de politie niet bekend. Beroving Een 86-jarige wandelaarster is za terdagmiddag in de Leidse Hout beroofd van twee handtassen. Een van de tassen bevatte een geldbed rag van 50,-. De tassen werden de bejaarde Leidse vrouw afgepakt door een jongen, die achter op een brommer zat. Dode vissen In het water van de Oude Singel zijn zaterdagochtend nabij de Valkbrug tientallen dode vissen aangetroffen. Uit een onderzoek door het Hoogheemraadschap van Rijnland is gebleken dat aan het zuurstofgehalte van het water niets mankeerde. De doodsoorzaak is vermodelijk de lozing van schade lijke chemische stoffen. Hoog heemraadschap hoogheemraad schap onderzoekt nog waar de lo zing plaats heeft gehad. "We heb ben de indruk dat het om een één malige lozing gaat," aldus een woordvoerder van het hoogheemraadschap. Een 64-jarige Leidenaar brak zijn enkel en kreeg schaafwonden aan het gelaat; toen hij met zijn brom mer op het Utrechtse Jaagpad fron taal tegen een andere bromfietser botste. Hij moest naar het zieken huis worden overgebracht. LEIDEN - Het optreden van de popgroep Alquin in de Leidse Schouwburg is niet vanavond zoals in de krant van zaterdag ab usievelijk stond vermeld, maar op tweede pinksterdag. LEIDERDORP - Om te voorkomen dat men met allerlei ongewenste bouwactiviteiten geconfronteerd wordt, heb ben B. en W. van Leiderdorp besloten om, wat er ook met het oude dorp moet gebeuren, het bestemmingsplan Oude Rijn aan de raad voor te.leggen. Tot nu toe geldt voor het gebied - voornamelijk een kant van de Hoofdstraat - geen enkele bestemming en dat betekent dat B. en W. vrijwel elke bouwaanvraag goed moeten keuren. "Het is niet strikt noodzakelijk dat er voor het gebied een bestem mingsplan komt", zo merken B. en W. van Leiderdorp op, "maar voor het voeren van een adequaat beleid is een planologische regeling wel gewenst". Om te voorkomen dat men straks, wanneer de plannen voor het oude centrum van Leider dorp bekend zijn, in moeilijkheden komt hebben B. en W. een wijzi gingsbevoegdheid in het plan in gebouwd, waardoor bijvoorbeeld de inrichting van de Hoofdstraat - tussen Berkenkade en Eikenlaan - wat speelser gemaakt kan worden. Voor dat deel bestaat al langer een plan voor sierbestrating en even tuele overkapping - in aansluiting met het nieuw te maken marktplein rond de Dorpskerk. Overigens spelen voor de Hoofd straat ook nog andere zaken een rol. Zo heeft de Monumentencommis sie zich afgevraagd of het zinvol is van de aan de Oude Rijn gelegen kant van de Hoofdstraat be schermd dorpsgezicht te maken. Dit om te voorkomen dat erg veel van het karakter van de Hoofd straat verloren gaat. Verder hangt veel van de plannen voor de Hoofd straat af van de vraag wat er met het huidige gemeentehuis gaat gebeu- Voor één kant van de Hoofd straat in Leiderdorp (op deze foto de rechterzijde) geldt nog geen bestemmingsplan Brandweer Een ploeg van de Voorscho- tense brandweer heeft tijdens de Provinciale Brandweer- kampioenschappen te Streef kerk in de klasse II de eerste prijs behaald. De jury ver leende tevens het predikaat „zeer goed". De wedstrijdploeg stond onder bevel van W. J. Gorter. Met deze overwinning heeft de Voorschotense brandweer zich geplaatst voor de kampioenschappen voor Zuid-Holland op 4 juni te Heinenoord, alwaar de eerste en tweede prijswinnaars tegen elkaar uit zullen komen. In Heinenoord schijnt het louter om de belendende percelen te gaan. Het dorp zelf is de moeite van het blussen niet waard. Aldus meldt brandmeester Koperbuik. Noorderlicht Het bejaardenzangkoor Noorderlicht is binnenkort op televisie te zien. Prachtig, prachtig. Dit koor repeteert gemeenlijk in het dienstencen trum in de Leidse wijk Noord erkwartier, in de Van Hoogen- dorpstraat. Het heeft voor een SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur.' Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp. tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 464)Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond-Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel •met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging Leiden, Mare 45, tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en gezinsverzorging, vrijdag van 9-10. uur vm. en van 13-14 uur. Advocaten spreekuur VARA-prögramma de voorse lectie gewonnen. De televisie-uitzending, waarin het koor zal optreden is op 11 juni; de opnamen daarvoor zijn op 4 juni. Kortom: Noord erkwartier maakt er meer werk van. Bangladesj Morgenavond houdt de stu dentenvereniging SSR een fo rumbijeenkomst over de ont wikkelingssamenwerking met Bangladesj. De centrale vraagstelling zal zijn: „Is de meerderheid van de bevolking van Bangladesj gebaat bij de huidige ontwikkelingshulp?" In het forum zullen zitting hebben: Eva den Hartog, die lamge tijd voor het Leger des Heils in Bangladesj gewerkt heeft; Albert Stol, journalist, verbonden aan de NOVIB in welke fünctie hij ook in Bang ladesj werkzaam is geweest; Hans Knijnenburg van de Dienst Technische Hulpvoor bereiding Zuid-Aziè van het ministerie van ontwikkelings samenwerking; B.J.S. Hoetjes van de vakgroep politicologie van de rechtenfaculteit te Lei den en W. Verheggen van de Nederlandse Stichting Kop pelgemeenten Bangladesj. De bijeenkomst is in de studenten-sociëteit, Hoge- woerd 108 in Leiden en begint om half negen. Expositie Kunst. In de Sjelter, Heem raadlaan 67 te Leiderdorp. Wandkleden gemaakt onder leiding van Janny Smant, ke ramiek o.l.v. Joke Huysbens en Jan nikkels, macramé o.l.v. Liesbeth van Esveld en weef- ramen o.l.v. Ineke v. d. Burg. De expositie is morgenavond geopend van acht tot tien uur; woensdag en donderdag van tien uur tot half elf's ochtends, van twee uur tot half vier 's middags en van acht tot tien uur 's avonds. Fourty Four De Fourty Four Degrees (een majorettenpeloton en Pom Pom Girls) blijken veel succes te boeken. Zo verlenen ze op eerste pinksterdag medewer king aan een show- en muziek festival in het Belgische Oos tende en op tweede pinkster dag zijn ze alweer te gast bij de opening van de Grand Prix in Zandvoort (begeleid door Adest Musica uit Sassenheim). Zaterdag 4 juni volgt er een op treden bij een voetbaltoernooi van LDWS en verder hebben de Fourty Four Degrees op het programma staan: 6 augustus bloemencorso te Leiden; 13 augustus bloemencorso te Katwijk; 20 augustus sluiting badseizoen te Katwijk. Er zijn zelfs voor augustus 1978 al twee optredens afgesproken, waaronder éen in Leeuwarden LEIDERDORP - De Leiderdorpse gemeenteraad buigt zich vanavond opnieuw over de vraag of er nu wel of niet aan de firma Teekens een stuk grond moet worden verkocht voor de bouw van een kantoorflat. B en W hebben, als uitvloeisel van het voorlopig koopcontract dat al is getekend, voorgesteld dat wel te doen. Tegen het plan is om meerdere re denen verzet gerezen. Zo heeft het Rijnlands Instituut voor Onderne mersonderwijs (de Leidse Detail handelsschool) bezwaar tegen het plan omdat men het stuk grond aan de Leidsedreef wil gebruiken voor uitbreiding van de school. Met name het KVP-raadslid J. Tieken heeft daarom tot nu toe fel geageerd tegen de verkoop aan Teekens. Hij meent dat de grond gebruikt moet worden voor uitbreiding van de school, temeer daar ook de hele omgeving gebruikt is voor scho lenbouw of andere onderwijskun dige oestemmingen. Anderzijds zijn er nogal wat bezwa ren tegen de bouw van een kantoor flat op die plaats omdat enkele honderden rrieters verder, in het uitbreidingsplan Winkelhof ook al kantoorflats komen te staan. Men vraagt zich van verschillende kan ten af of een extra kantoorflat wel haalbaar is, temeer daar projec tontwikkelaar Johan Matser, die het plan Winkelhof realiseert, twij felt aan de mogelijkheid om alle kantoorruimte in het plan te verhu ren. Daarom werden de plannen voor Winkelhof gewijzigd, dat voor lopig alleen een deel van de kan toorflat gebouwd zal worden, met de mogelijkheid om later uit te breiden, wanneer er een stijgende vraag naar kantoorruimte is. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2