PSP1 1 Zakrekenmachine voor nieuwe spaarders. Rodgers eerste in marathon van Amsterdam Vijftien doden hij hotelbrand in Brussel Nederlands grootste partij van schoon- scheerders. 0 ABN Bank Cor Smulders evenaart turnreeord NU kiezen linkse mensen |^>il vooreen ialistisch werkelii e politie k k DWV kan rol van favoriet niet aan MAANDAG 23 MEI 1977 PAGINA 17 SPORT SPORT SPORTH SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT AMSTERDAM - De derde internationale marat hon van Amsterdam, die zich kenmerkte door een uitzonderlijk goed veld, heeft dan ook een bijzonder sterke winnaar opgeleverd in de pers oon van de 28-jarige Amerikaan Bill Rodgers. In een schitterende tijd, gelet op het koude en win derige weer, van 2.12.46.5. Rodgers heeft van begin tot eind de strijd geleid en niemand anders dan hij kon aanspraak maken op de triomf die door het handjevol en thousiastelingen dat zaterdag de kille tribunes van het Olympisch stadion bevolkte, uitbundig werd toegejuicht. Ongelooflijk sterk liep deze Amerikaan in zijn merkwaar dige stijl - op de voorvoeten, waar door hij een springende gang kreeg - maar voor niemand te houden. Het langst bood de taaie Brit Ian Thompson tegenstand, maar toen Rodgers hem na bijna 25 kilometer definitief had gelost, kreeg Thomp son de rekening voor zijn moed ge presenteerd en werd hij in de laat ste tien kilometer nog voorbij gelo pen door de Ier Danny McDaid en de Hongaar Ferenc Szekeres, die in deze volgorde tenslotte nog als tweede en derde de eindstreep be reikten. Sterk liep ook Cor Vriend, die in dit wereldveld op een zeer fraaie ze vende plaats eindigde in 2.21.03. De PSV'er. die lange tijd had gelopen in gezelschap van Hill, Kubelt en Cusack demonstreerde een welda dig aandoende vechtlust. O Ondanks het koude, winderige weer werden zaterdag bij de inter nationale openingswedstrijden in Sittard al enkele goede prestaties geleverd. De beste kwam op naam van de Belgische Lea Alaerts, die op de 100 meter met een tegenwind van een halve meter per seconde, haar nationale record evenaarde met een tijd van 11,2 seconden. Sammv Monsels. voor enkele maanden in Nederland, won de 100 meter - eveneens met tegenwind (1,5 m/s) - in 10.5 seconden. Van goed gehalte was ook de 800 meter dames Elly van Hulst (Lionitas) zegevierde in 2.07.6 en voldeéd daarmee aan de limiet voor de Eu ropese jeugdkampioenschappen, die in augustus in Donetzk (Sov) worden gehouden. De eis van de Europese atletiek associatie is 2.11.0. In de buurt van de Europese limiet kwam ook de Almelose 400 meter-loper Hugo Pont, met zijn Ruud Wielart, de Nederlandse kampioen en recordhouder hoogspringen, blijkt tegenwoordig bij vrijwel elke wedstrijd goed te zijn voor een hoogte van tenminste 2.18 meter. Zaterdag sprong de Haarlemmer bij de zgn. Alpen- Rosen wedstrijd in Innsbrück op nieuw over 2,18 meter. Het was de ..minste" prestatie van Wielart, die hij de laatste drie weken boekte. De Haarlemmer begon het seizoen on langs in Milaan met een nieuw na tionaal record van 2,21 meter, sprong vorige week op Papendal 2,20 meter en nu 2,18 meter. ADVERTENTIE e f |sJ an Bill Rodgers bezig aan zijn laatste meters. AMSTERDAM - DWV. dat op He melvaartsdag in Den Bosch op ver rassende wijze BW met 0-1 ver sloeg en daardoor in een favorie- tenrol voor de zpndagamateurtitel van Nederland kwam, heeft deze druk niet kunnen dragen. In de thuiswedstrijd tegen Rheden ver loren de Noord-Amsterdammers door een treffer van Rheden-spits Van den Berk met 0-1. Een triomf die volkomen verdiend was. Rhe den had een betere spelopvatting en bezat ook meer snelheid. De li nies sloten redelijk goed en vooral linksbuiten Lucassen - snel en in telligent en voorstopper Kevman, die vele malen gevaarlijk opkwam, waren een doorlopend gevaar voor de traag spelende DWV-ers. Vooral aanvallend maakte de thuisclub er weinig van, hetgeen in de eerste helft werd geïllustreerd door slechts twee aanvallen die gevaar inhielden. Daartegenover stond de DWV-verdediging permanent on der pressie. In de tweede helft speelde DWV iets agressiever. Dat moest ook wel want in de 47ste minuut had Van den Berk een knappe actie van Lu cassen afgerond en daarmee Rhe den de leiding gegeven: 0-1. Dit noopte de geel-zwarten tot aanval lender optreden, maar Rheden or ganiseerde zijn verdediging en wist van geen wijken. Het bijna drie kwartier durende offensief resul teerde slechfs in een zestal hoeks choppen. Doelpunten bleven uit. Stand: 1. BW2 10 12 1-1 2. DWV 2 10 12 1-1 3. Rheden 2 1 0 1 2 1-1 HOORN - Ondanks een hinderlijke knieblessure -is de 29-jarige Cor Smulders van PSV uit Eindhoven er gisteren in Hoorn in geslaagd het record van de vroegere turnmata- dor Klaas Boot te evenaren. Smul ders veroverde voor de tiende maal het Nederlands kampioenschap bij de heren. De Brabander was al als favoriet uit de halve finaleweds trijden tevoorschijn gekomen. Frans van Elteren van Pro Patria uit Zootermeer maakte zijn bij naam "eeuwige tweede" waar. Bij de junioren volgde Ton Hoencamp van K en V uit Utrecht de Zoeter- AUTOSPORT - Toine Hezemans is gisteren met zijn Ford Escort zesde geworden in de vijfde titelstrijd voor het Westduitse kampioens chap voor toerwagens. De zege was voor Hans Heyer met een Zakspeed Escort. BOKSEN - De Portoricaan Gomez heeft zaterdag in San Juan de we reldtitel in het super-bantam ver overd door een k.o.-overwinning op de Zuidkoreaan Yum Gong Kyum. meerder Dick Ooykaas als kam pioen op. Ooykaas debuteerde bij de junioren met de vierde plaats. In zijn keuzestof deed Ooykaas na uwelijks onder voor Smulders. De knieblessure verhinderde Smulders in de toestelfinales uit te komen op de onderdelen vrije oe fening en paardsprong. Op de an dere nummers (paardvoltige. rin gen. brug en rek) greep de Eindho- venaar de titels. Van Elteren en Hoencamp deelden de eerste plaats in de vrije oefening. Van Elteren werd titelhouder op de paard sprong. Landskampioen Pro Patria uit Zoe- termeer heeft dit weekeinde in Ge- nève de internationale turnweds- trijd om de Coupe Genève Artisti- que gewonnen. Hieraan werd deel genomen door twaalf ploegen. De ploeg van Pro Patria bestaande uit Monique Bolleboom en Marjan Heeren behaalde 70.95 pnt. In het individuele eindklassement werd Marian Heeren tweede met 35.50 pnt en Monique Bolleboom derde met 35.45 pnt. De wedstrijd werd gewonnen door de Britse Karen Leighton met 35.90 punten. Cor Smulders. Rudi Glöckner neemt afscheid OOST BERLIJN - Rudi Glöck ner. de bekende Oostduitse scheidsrechter leidde zaterdag avond voor de laatste maal een competitiewedstrijd. De 48- jarige fluitist uit Leipzig, sinds 24 jaar scheidsrechter, zal bin nenkort ook zijn internationale carrière beëindigen. De FIFA heeft hem nog één wedstrijd gegeven om te leiden: IJs land-Noord Ierland op 11 juni. Dat wordt Glockners 24ste in terlandwedstrijd. Het hoogte punt uit zijn scheidsrechters- carrière bereikte Glöckner in 1970 in Mexico, toen hij de fi nale van het wereldkampioens chap Brazilië-Italië (4-1) leidde. Verder was Glöckner de cen trale man bij 38 Europa cup wedstrijden en 106 vriend schappelijke internationale ontmoetingen. ADVERTENTIE BRUSSEL (ANP) - Exact tien jaar na de grote brand in het Brusselse warenhuis TInnovation, die inder tijd de dood betekende van 253 mensen, heeft een hotelbrand in de Brusselse binnenstad gisteroch tend vroeg het leven gekost aan ze ker vijftien mensen. Gisteravond was men er zeker van dat onder de slachtoffers negen Britten zijn, gas ten van het hotel "Hertog van Bra bant" aan het Brusselse Rogier- plein, dichtbij het noord-station. Italië slechts e bracht. Het vuur kon pas tegen vier uur in de ochtend geblust worden. De brandweer, die met een tachtig man en zwaar materiaal het vuur aanpakte, was laat ter plaatse. Dat kwam omdat het hotelpersoneel eerst nog zelf getracht had de brand onder de knie te krijgen. Een lang srijdende taxichauffeur, zo ver luidt, nam het initiatief om de brandweer te waarschuwen, maar toen woedde de brand in het hotel al ongeveer een half uur. Toen de reddingsdiensten eenmaal gewaarschuwd waren was er bin nen korte tijd veel materiaal ter plaatse. Het Rode Kruis zond zie kenwagens en hotelgasten die"aan het vuur hadden kunnen ontsnap- kortsluiting niet pen werden ondergebracht in de aan de overzijde van het plein lig gende Sheralon-hotel. In de loop van de dag verliet een aantal Franse en Duitse toeristen die in het hotel verbleven, België. ADVERTENTIE Marokkanen vechten niet meer in Zaire RABAT (Reuter/AFP) - De Marok kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ahmed Laraki, heeft giste ren bekendgemaakt dat de "Ma rokkaanse missie" in Zaire beëin digd is. Vorige maand vlogen 1500 Marok kaanse soldaten naar de Zairese provincie Sjaba om een opstand van Katangese rebellen de kop in te drukken in samenwerking met het Zairese leger. De laatste weken is het leger van president Moboetoe in het tegenoffensief gegaan in de zuidelijke provincie. Zaterdag meldde het Zairese persbureau Azap dat de stad Dilolo, waar de Benguela-spoorweg de grens met Angola kruist, is ingenomen De Marokkaanse minister van Buiten landse Zaken, die momenteel een bezoek brengt aan Zaire, heeft nog niet gezegd wanneer de Marok kaanse militairen naar hun vader land zullen terugkeren. ya».- Conferentie over politiek en filosofie in Leiden LEIDEN-Op 23 en 24 juni zal er in Leiden een conferentie wor den gehouden over het onder werp "Spinoza, politiek en filo sofie". Deze conferentie wordt georganiseerd door de afdeling politieke theorieën van de Leidse universiteit en de afde ling filosofie van de Universiteit van Amiens (Frankrijk). In sep tember zijn er twee zittingen in het Franse Chantilly. Aan de zit tingen in Leiden zai o.a. worden deelgenomen door prof. De Dijn (Leuven), prof. dr. J. J. Groen (Leiden), prof. dr. G. Harmsen (Groningen), prof. dr H. G. Hubbeling (Groningen). Pierre Macherey (Parijs). Pierre Francois Moreau (Reims), prof mr. C. A. van Peursen (Leiden), prof B Rousset (Amiens) en André Tosel (Nice). De voertaal is Frans. Wie de zittingen wil bijwonen, moet contact opne men met de afdeling politieke theorieën van de faculteit der rechtsgeleerdheid. Hugo de Grootstraat 27. Leiden, tel. 071-149641 tst. 324. Man in eigen auto ontvoerd AMSTERDAM (ANP)- De 24-jarige koopman H.J.P uit Essen is zaterdag in Amsterdam in zijn eigen auto ontvoerd en beroofd. De Duitser werd onder bedreiging met een vuurwapen gedwongen een eind door de stad te rijden, werd beroofd van 8.500 gulden en toen uit de auto gezet. De auto werd later teruggevonden. Ook de twee belagers konden worden aangehouden Zij zijn de 41-jarige caféhouder C. J J. uit Purmerend en de 26-jarige Duitser W G F uit Mannheim. Volgens hun verhaal had de koopman uit Essen een schuld bij de caféhou der, die hij niet zou hebben willen voldoen. Daarom namen de Purmeren- der en zijn Duitse vriend zelf het initiatief om de schuld vereffend te krijgen. Het gestolen geld is niet teruggevonden. Enkele spaarvormen van de ABN. Er zijn nogal war spaarvormen bij de ABN. U kunt sparen met een spaarboekje of een gewone spaarrekening. Daarnaast heeft de ABN nog twee verschillende Spaar- Extra-Rekeningen. Voorhogere rente. Bij deze rekeningen worden opnamekosten berekend wanneer u spaargeld opneemt. Dus die hogere rente is alleen aantrekkelijk als u uw spaargeld enige rijd kunt laten staan. Welke spaar- vomi u ook kiest, u kunt óók automatisch sparen met het Salaris Spaarplan. Een vast bedrag, dar u maandelijks kunt missen, wordt dan telkens overgeboekt van uw salarisrekening naar de spaarrekening van uw keuze. Kan het nog gemakkelijker? De ABN heeft een elektronisch rekenwondertje voor u klaarliggen. Let op! Zo kunt u het bemachtigen: u opent bij de ABN een spaarrekening. Daarop stort u een bedrag van ten minste f 50,-. De ABN stort op uw spaarrekening dan nog eens f7.50. Deze spaarpremie moet u dan wel minstens twee maanden laten staan. De rakrekenmachine mag u echter meteen meenemen voor maar t 17,50. Let wel: u hebt f 7.50 gekregen en u betaalt f 17,50. Het is beslist verstandig om er sne! bij te zijn, want dit aanbod geldt zolang de voorraad strekt. Stuur ons daarom snel de bon. Of loop even binnen bij een ABN-kantoor. Bon voor spaarders. Stuurt u mij meer informatie over sparen bij de ABN. Ja, ik wil graag de zakrekenmachine, neemt u kontakt me Dhr./MevT./Mej.; Straat: Plaats:Tel: - Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen Zo ja, bij ABN-kantoor: 1

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17