Opslag radio actief afval verplaatsen Continu-rooster is goed bevallen "Open dag" bij dienst sociale werkvoorziening B en W na onrust en vragen: Gemeente gaat kring looppapier gebruiken Experiment op Lucas van Leijdenschool: kinderen blijven over Trip koopt concurrentie op markt af U hoeft ze niet allemaal te helpen.... ééntje maar! Stichting Foster Parents Plan Nederland Rabobank S WOENSDAG 18 MEI 1977 'LEIDEN LEIDEN - B en W van Leiden vindèn dat het beter zou zijn de opslagplaats voor radioactief afval van de universiteit en het academisch ziekenhuis te verplaatsen naar het zg. Leeuwenhoekterrein aan de Wassenaarseweg. Dan zou ge bruik kunnen worden gemaakt van de toegang aan de Plesmanlaan en hoeft het radioactief materiaal niet door de Leidse binnenstad vervoerd te worden. Dat antwoorden B en W op schrifte lijke vragen van de gemeenteraads leden Beijen (PPR/D'66) en Kuijers (WD) over de opslag en het ver voer van radioactief afval. De vra gen werden gesteld nadat in deze krant melding was gemaakt van de grote onrust die hierover onder de bewoners van de Vogelwijk was ontstaan. Het college zegt in zijn antwoord dat het de mogelijkheid van ver plaatsing van de opslagplaats op nieuw onder de aandacht van het bestuur van de Leidse universiteit zal brengen. Op de vraag of er voor de opslag in het gebouwtje aan de Wassenaar seweg een vergunning is verleend krachtens het radioactieve- stoffenbesluit ingevolge de Kerne nergiewet, antwoorden B en W ontkennend. "Het is ons op het ogenblik nog niet bekend waarom deze vergunning nog niet is ver leend door het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygië ne", aldus het college. Ben W zijn het overigens met de vragenstellers eens dat het onjuist is de opslag plaats in gebruik te nemen voordat de vereiste vergunning is verleend. Men wijst er in dit verband op dat handelen in strijd met de bepalin- gsn, strafbaar is. ver het vervoer van radioactieve ADVERTENTIE stoffen met een speciaal ingerichte verhuiswagen zegt het college dat de politie een onderzoek heeft in gesteld maar geen strafbare feiten heeft geconstateerd. De verhuis- auto voldeed aan de voorschriften, zoals die vermeld staan in het Reg lement Gevaarlijke Stoffen. Omdat voor het vervoer geen vergunning is vereist, is het ook niet gebruike lijk dat het transport wordt bege leid door de politie, aldus B en W. Overigens wijst het college er nog eens op dat de opslagplaats zal moeten voldoen aan de brandvei ligheidseisen, die in de eerderge noemde vergunning worden ge steld. Bovendien mogen er geen onbevoegden in het gebouwtje kunnen l^omen. De kans op brand als gevolg van kortsluiting in het nabij gelegen transformatorhuisje acht het college "vrijwel uitgeslo ten". Mocht er toch brand ontstaan, .dan bezit de brandweer apparatuur om de straling te meten, aldus B en W. Bovendien heeft het brand weerpersoneel duidelijke instruc ties voor branden, waarbij radioac tieve stoffen betrokken zyn. Alle brandweerofficieren hebben daar voor een speciale cursus gevolgd. Daarnaast is de brandweer in het bezit van alle gegevens over de in de gemeente opgeslagen radioac tieve stoffen. Met het bureau Bevei liging van de universiteit is een op roepsysteem ontwikkeld, waar door deskundigen snel ter plaatse kunnen zijn wanneer zich proble men voordoen. Ten slotte delen B en W mee dat er al enige tijd aan gewerkt wordt om een speciale route voor het trans port van gevaarlijke stoffen te ma ken. LEIDEN - Wethouder Van Dam heeft gistermiddag een exem plaar aangeboden gekregen van nota „kringlooppapier", een studie van de werkgroep „water" van de Vereniging voor MilieudefensieDit met de be doeling om binnen het gemee ntelijk apparaat het gebruik van kringlooppapier te stimu leren overeenkomstig een motie van PPRID'66, die tijdens de jongste begrotingsbehandeling in de gemeenteraad werd aan- genorrten. Indiener Frits van Oosten wees gistermiddag bij de aanbieding op twee belangrijke conclusies die aan de hand van deze nota kunnen worden getrokken. Kringlooppapier is niet, zoals werd gesuggereerd, milieuver vuilend en is bovendien goed koper dan normaal papier. Wethouder Van Dam kreeg het exemplaar uit handen ven de vermoedelijk enige kleuter die bij de Vereniging van Milieude fensie is aangesloten: Joyce. De financiële commissie rs gister avond akkoord gegaan met een voorstel van de wethouder om het papier te gebruiken voor de verslagen van de vergaderin gen van de commissies. Wel vond VVD-raadslid Kuijers dat tijdens een proefperiode beke ken moet worden hoveel energie gemoeid is met het vervaardi gen van gewoon papier en hoe veel voor het maken van kring looppapier. Wethouder Van Dam wilde verder bekijken of, nadat de betrokken afdelingen ter gemeentesecretarie daar in spraak over hebben gehad, ge bruik van kring looppapeir binnen de gemeente op groter schaal mogelijk is. LEIDEN - "Hoi mevrouw, ik ben het helemaal met u eens". En weg was ie weer de hooguit vijftienja rige sympathisant die lhsttreks- ter Ria Beckers van de PPR gis termorgen na enige aarzeling durfde aan te spreken bij haar aankomst op het stadhuis, waar zich spontaan een voornamelijk uit scholieren bestaand comité vón ontvangst had geformeerd. Precies volgens schema stapte Ria Beckers om half tien op de Brees- traat uit de bus. Niet de in beslag genomen Engelse dubbeldekker, zoals "gepland" was, maar de in alle haast van het Amsterdamse Werktheater geleende autobus. Minister van wetenschapsbeleid Boy Trip voegde zich wat later bij het gezelschap dat op de kamer van wethouder Waal werd ont vangen en met hem en zijn collega-wethouder Oosterman kort van gedachten wisselde over werkgelegenheid, volkshuisves ting en het Academisch Zieken huis. Met betrekking tot dat laat ste onderwerp maakte Trip dui delijk dat er nog alle kans bestaat dat nog dit kabinet een uitspraak - zal doen over de nieuwbouw- plannen van het AZL. Op de wijkmarkt in Zuid-West was door de afdeling Leiden van de PPR een verkiezingsstand inge richt. Ria Beckers en Boy Trip deelden daar partijprogramma's uit en de lijsttrekster hield er een korte rede, waarin zij met name inging op de visie van haar partij op milieu, kernenergie en de ver deling van arbeid. Even leek het er op dat zij met haar rede in moeilijkheden zou komen met twee standwerkers, die in de kraampjes naast haar zakdoeken en keukengereedschappen ver kochten en die de aandacht van hun klandizie zagen verliezen aan buurvrouw Beckers. Minister Trip wist de gemoederen echter tot rust te brengen, werd daardoor 25 lichter, maar kon zijn partijleidster daarentegen wel met twintig zakdoeken, een wortel- en slarasp en een patats nijder naar huis laten terugkeren? 'Reiskosten voor Zet morgen op tijd de t.v. aan! Donderdag, Ned. II, 18.40 uur SOCIALISTIESE PARTIJ Remi Poppe (MAN) en Joke van Ballegoolien (VIB) over hun werk voor een schoon milieu en een betere gezondheidszorg. P.S. stem S.P. lijst 15 LEIDEN - Het continu- rooster op de openbare la gere Lucas van Leydens- chool (Aalmarkt), dat direct na Pasen bij wijze van expe riment werd ingevoerd, wordt tot nu toe als positief ervaren. Dat is gebleken uit een enquête onder de ou ders, van wie slechts zes procent het nieuwe rooster niet prettig vindt. Wat de leerlingen betreft is verre weg het merendeel enthou siast, Lakenhal: nieuwe meubelrestaurateur LEIDEN - De financiële commissie van de gemeente Leiden is gister avond akkoord gegaan met de aan stelling van een meubelrestaura teur bij het museum "De Laken hal". Op dit ogenblik zijn er twee restaurateurs van meubelen werk zaam, die binnen afzienbare tijd met pensioen gaan. Alvorens de commissie besluit dat ook de tweede restaurateur een opvolger T zal krijgen, vinden de leden dat °e Lucas van Leydenschool bete- eerst de noodzaak daarvan moet kent dit dat do leerlingen ^van de worden aangetoond door de direc- eerste twee klassen teur van de Lakenhal. Al eerder had negentig procent van de ouders zich voor een continu- rooster uitgesproken, eveneens aan de hand van een enquête. Volgens het schoolhoofd S. van Oosten is dat evenwel mede beïnvloed door het feit dat ongeveer vijftig procent van de leerlingen van buiten het centrum moet komen. Dat is zowel voor de leerlingen als voor de ou ders soms erg lastig. Bij het continu-rooster, dat in het lager onderwijs in Leiden tot dus ver alleen nog bij de Eerste Leidse Schoolvereniging (Noordeinde) werd toegepast, blijven de leerlin gen tussen de middag over en gaan middags eerder naar huis. Bij Continu-rooster op de Lucas van Leydenschool: erg leuk om met elkaar te eten LEIDEN - De panden Minne broersgracht 5 tot en met 13 moeten onmiddellijk worden gesloopt. Deze opdracht heeft het college van B en W aan de diejast gemeente werken gegeven, nieuwbouw. 12.45 uur en gaan om 14.45 uur naar huis. Voordien gingen alle leerlin gen om half vier naar huis. Bij het overblijven, dat overigens niet verplicht is, wordt door één leerkracht en twee ouders toezicht 11.45 tot gehouden. Is het slecht weer en 12.45 uur pauzeren en om 14.15 naar kunnen de kinderen niet naar bui huis mogen; de hogere klassen eten ten, dan komt er een leerkracht bij. tussen de middag van 12.00 tot Tot nu toe zijn er volgens Van Oos ten bij de leerkrachten nog geen bezwaren gerezen, hoewel het nieuwe rooster wel een taakver zwaring voor hen betekent. Uit de enquête die recentelijk on der de ouders werd gehouden, bleek dat met de invoering van het continu-rooster 15 procent van de ouders had geconstateerd dat hun kind minder vermoeid was. Daar entegen had 4 procent een grotere vermoeidheid geconstateerd. De ouders die niet zo enthousiast wa ren over het nieuwe rooster, had den daar verschillende redenen voor, maar volgens Van Oosten kwam het er toch veelal op neer dat "het kind het nodig had om thuis te eten" of dat "het kind het nodig had om gewoon even thuis te zijn". De kinderen die positief waren over het continu-rooster, vonden het voornamelijk erg leuk omdat ze dan met elkaar konden eten. Uit de leerlingen kwam trouwens ook een suggestie naar voren om tussen de middag een klimrek voor de kinde ren neer te zetten. De suggesties van de ouders varieerden van "tan denpoetsen" (waarvoor trouwens ook gelegenheid wordt gegeven) tot "opletten of het kind z'n brood wel opat". De bedoeling is dat in juli opnieuw wordt bekeken of het continuroos- ter bevalt. Is dat het geval dan wordt er aan gedacht het nieuwe rooster na de zomervakantie defini tief in te voeren. Overigens beschouwt ook de ge meente het continu-rooster op de Lucas van Leydenschool als een experiment. Als het positief uitvalt, dan zal de gemeente het nieuwe rooster waarschijnlijk ook bij an dere scholen aanbevelen via het schoolhaofdenoverleg. Landelijk is het actiecomité "Tijd voor school" al geruime tijd bezig het continu-rooster te propageren. Dit omdat vooral veel moeders een groot deel van hun dag kwijt zijn aan het brengen en halen van hun kinderen. "Bij onze ouders werd er in het algemeen .niet bijgezegd waarom men het continu-rooster plezierig vond", zegt Van Oosten, "maar er waren wel mensen die zeiden: ik heb nu eindelijk wat meer tijd voor mezelf. Maar eerlijk heidshalve moet ik ook zeggen dat er mensen waren die het ongezellig vonden dat hun kind nu niet meer tussen de middag thuis kwam". Tour de France apart boeken' LEIDEN - De raadsleden Kuijers (WD), v. d. Meij (SGP/GPV), Vink (CDA) en Beijen (PPR/D'66) vinden dat de kosten van de gemee nteambtenaren die de start van de Tour de France dit jaar gaan bijwo nen moeten worden geboekt op een afzonderlijke rekening. Kuijers zei gisteravond in de vergadering van de financiële commissie dat op die manier duidelijk wordt gemaakt wat de Tour-start, die in 1978 in Leiden zal plaatsvinden de gemee nte precies kost. B en W hadden voorgesteld de kosten te boeken op de verschillende reiskostenreke ningen van de afdelingen, waar de ambtenaren werkzaam zijn. Kuiers vond dat dat laatste versluierend zou werken en kreeg de steun van de meerderheid var ADVERTENTIE Friese staart- en stoeltjes- klokken, Zaanse- en Schippertjesklokken. Div. stijlklokken, moderne schoorsteen- en wandklokken. Interessante collecties antieke klokken. Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN - B en W hebben inge stemd met een plan om het gedeelte van de Lammenschansweg tussen Er komt hier de Leliestraat en de Zoeterwoudse Singel te laten asfalteren. ADVERTENTIE Voor f 45,- per maand helpt u een kind in een van de ontwikkelings landen. En het kind blijft waar het hoort, in het eigen gezin. Al meer dan 10.000 mensen gaven zich op bij Foster Parents Plan. Dat is fantastisch, Maar helaas nog lang niet voldoende. Uw financiële adoptie geeft een gezin in o.a. Bolivia.Columbia, Ethiopië, Indonesië, Filippijnen ofOpper-Volta weereen kans. Bel voor informatie over het werk van Foster Parents Plan 020-767676 of haal een folder bij één van de 3200Rabobanken. Koninginneweg 184a, Postbus 5000, Amsterdam. Tel. 020-767676. Deze publikatie is mogelijk dankzij de medewerking van de LEIDEN - In het gebouw van de Dienst Sociale Werkvoorziening (DSW) op het industrieterrein De Waard is vanmorgen een open dag begonnen met het doel een beeld te geven van de werkzaamheden bij de DSW. De dienst bestaat inmid dels vijfjaar in de huidige opzet en heeft bovendien juist een verbou wing achter de rug, waardoor het opzetten van een administratief centrum mogelijk is geworden. Het personeel van de DSW werkt in het kader van de WSW (wet sociale werkvoorziening) aan opdrachten die door verschillende takken van industrie worden gegeven. Er is een afdeling waar fietsen uit de ver schillende onderdelen tot een ge heel worden gemonteerd, een afde ling waar onderdelen voor uiteen lopende motoren worden gemaakt, maar daarnaast wordt ook minder technisch werk gedaan door bij voorbeeld de vervaardiging van staalkaarten voor woninginrich ting. De WSW biedt de ruimte om men sen die tijdelijk of blijvend niet in staat zijn om wp'ir to vinden, aan gepaste arbeid te laten verrichten en streeft er daarnaast naar de ar beidsgeschiktheid te vergroten. Er is een speciale afdeling waar al het nieuwe personeel de kans krijgt te bekijken welk soort werk het meest geschikt is en waar ook een training wordt gegeven. Daarna is er de overplaatsing naar de meest ge schikte afdeling. Een vanmorgen geopende exposi tie geeft een beeld van het werk dat wordt uitgevoerd. Dat gebeurt niet allemaal in de Waard, maar veelal ook op zg. "buitenprojecten". De Stadskwekerij bijvoorbeeld is nu in de handen van de DSW overgegaan i de sociale werkplaats tijdens de open dag vandaag. en ook bij andere instellingen in de servering van het bezit, bewaking stad is personeel ondergebracht, er^ rondleiding personeel Het Legermuseum heeft voor de verschillende activiteiten als con- instellingen fabrikanten en familie leden in de gelegenheid gesteld in formatie te krijgen over de werk wijze van de DSW.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3