Woningnood Warmond blijft nijpend BOUW NIEUW GEMEENTE HUIS NA DE BOUWVAK VAKANTIE Insluiper actief op klaarlichte dag jtlzqffK "WD is niet bang voor uitslagen verkiezing" Eenakters van Kees Holierhoek leidse agenda Vernielingen Burgerlijke stand Even een pilsje PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 18 MEI 1977 WARMOND - Hef Oegstgeester col lege heeft zich in principe bereid verklaard zo nodig Warmonds woningzoekenden in aanmer king te laten komen voor een wo ning in het uitbreidingsplan Haaswijk. Dat wil echter nog ge enszins zeggen dat er nu binnen kort een oplossing lijkt te komen voor het grote aantal woningzoe kenden in Warmond. Oorzaak van die lange lijst is het feit dat de gemeente Warmond zelf maar weinig mogelijkheden om te bouwen heeft. Binnenkort komen de laatste 57 woningen in het uitbreidingsplan Endepoel II gereed en dan is Warmond voor lopig uitgebouwd. Intussen wordt naarstig gezocht naar een andere bouwlokatie in de gemeente. Het gebied aan de Oranje Nassaulaan, tussen Warmond en Oegstgeest, leek daarvoor de meest uitgelezen plaats, ware het niet dat een tweetal projectontwikkelings maatschappijen - Enro- Westgaarde en Bagon - gebruik makend van het nog geldende be stemmingsplan. een bouwaan- vrage indienden voor de bouw van landhuizen op die plaats. De beide projectontwikkelaars hebben nagenoeg alle grond in het gebied in handen en op grond van het nu nog geldende bestem mingsplan zal Warmond met die aanvraag akkoord moeten gaan. Dankzij een wat ingewikkelde grondruil is de gemeente War mond er uiteindelijk in geslaagd toch nog een stukje grond, waarop 87 woningwetwoningen gebouwd kunnen wordenin handen te krijgen. De verwach ting is dat in juni de eerste plan nen voor dat gebied ter tafel zul len komen. Een andere mogelijkheid biedt de Leidse Merenwijk, die voor een klein deel op Warmonds grondge bied komt te liggen. Tijdens de onderhandelingen over die grensoverschrijding vroeg en kreeg Warmond tien procent van de in totaal 460 woningen die in dat gebied gebouwd worden. Ge meentesecretaris C. Zoetemelk van Warmond betwijfelt echter sterk of er wel Warmonders in de Merenwijk willen gaan wonen: ''De huren liggen daar veel hoger dan men in Warmond gewend is. Ik verwacht niet dat men hier be reid is huren van ruim vierhon derd gulden of meer te gaan beta len". Laatste mogelijkheid voor War mond is gebruik maken van de ruimten die de gemeente Oegs tgeest biedt. Die is echter lang niet zo groot als het op het eerste ge zicht lijkt. Warmonders kunnen in Oegstgeest niet in aanmerking komen voor een woningwetwo ning. Bij de toewijzing van pre miewoningen hebben Oegstgees- ter ingezetenen voorrang en pas daarna komen de Warmonders - zij het dan wel als eersten - aan bod. Snel bouwen in Warmond zelf lijkt, behalve aan de Oranje Nassau laan onmogelijk omdat vrijwel elke bouwactiviteit een aantas ting van het landschap en daar mee van het karakter van War mond zal zijn. HANS MEIJER LEIDERDORP - Direct na de böuwvakvakantie zal be gonnen worden met de bouw van het nieuwe gemeente huis in Leiderdorp, in het uitbreidingsplan Winkelhof. Afgelopen week bereikte de commissie, die de bouw van het gemeentehuis voorbereid met aannemer Noorlander overeenstemming over de prijs. Het wachten is nu nog op goedkeu ring van het krediet voor de bouw door Gedeputeerde Staten. Met de bouw is een bedrag van ruim tien miljoen gulden gemoeid. Politiebureau Minder snel vordert de voorberei ding voor de bouw van een nieuw politiebureau in Leiderdorp. De rijksgebouwendienst heeft het project voor dit jaar op de plan ning staan, maar het lijkt onzeker of ook dit jaar met de bouw zal worden begonnen. De groepscommandant van Lei derdorp, adjudant R. Slofstra, heeft dezer dagen een brief aan de rijksgebouwendienst geschreven waarin hij vraagt desnoods de schietkelder te laten vervallen, om zo de bouw te bespoedigen. De Leiderdorpse politie is nu ge huisvest in een woonhuis aan de Acacialaan, maar dat bureau is zo klein dat het korps niet op de noodzakelijke sterkte gebracht kan worden. In Leiderdorp is nu ook overeens temming bereikt over het ge bruik van de tennishal, die bin nenkort gebouwd wordt. De ge meenteraad van Leiderdorp had als eis gesteld dat ook andere zaalsportorganisaties van de hal gebruik zouden moeten kunnen maken. Overleg van het gemeentebestuur met de betrokken verenigingen en de sportraad heeft ertoe geleid dat de korfbalvereniging Veloci- tas en de hockeyclub Alecto, na ast de tennisvereniging, van de hal gebruik gaan maken. Bij de keuze van de verenigingen is uit gegaan van de vraag welke ver eniging nog helemaal geen ac commodatie voor hun sport had den. Velocitas maakte tot nu toe voor haar thuiswedstrijden ge bruik van de Leidse Groenoord- hal. Na de bouwvakvakantie wordt met de bouw van de hal begonnendie dan begin volgend jaar voor ge bruik gereed moet zijn. Voor de exploitatie van de hal zal de ten nisvereniging een aparte stich ting in het leven roepen. VOORSCHOTEN - Leerlingen van de J.M. van Kempenschool en de kleuterschool De Springplank maakten gisteren van hun school een dierentuin. Dit ter afsluiting van het project "Plant en dier in en om de school". Een en ander resulteerde ondermeer in de aanwezigheid van enkele eenden, die in een naburige vijver werden aangetrof fen en dus op de tentoonstelling thuishoorden. durend kijkt of iemand per ongeluk De buit is meestal klein, met uit merdeuren of via een raam. In een enkel geval sloeg hij een ruitje van de voordeur in om die zo te kunnen of e deur heeft open la- zondering van het laatste geval - openen. Het meest opmerkelijke ten staan toen hij wegging,,' aldus gisteren - toen uit een bureaulade opperwachtmeester Vincente de Oegstgeester politie, in een commentaar op een lange serie in sluipingen. Sinds Koninginnedag is het in Oegstgeest vrijwel dagelijks raak. Tot nu toe werd dertien keer ge meld dat een onbekende een wo ning was binnengekomen om er in een woning aan het Wilhélmina- park een bedrag van gulden verdween. Het is nog bekend hoe de dader daar binnen gekomen is, maar er werden der geval geen sporen gevonden. De dader komt over het algemeen binnen door achter- of slaapka- deze serie insluipingen i vrijwel allemaal op klaarlichte dag geschieden. De insluiper richt zich niet op één bepaalde wijk, dit in tegenstelling tot inbrekers, die een voorkeur braak hebben voor de Oegstgeester villa wijk. De politie adviseert in ieder geval alle ramen en deuren af te sluiten wanneer men weggaat. "De WD is niet bang voor de uit slagen omdat zij niet het redelijke maar het énige alternatief is voor het kabinet Den Uyl", verklaarde gisteravond te Oegstgeest het kamerlid mej. Mr. A. Kappeyne van de Copello (WD). Dit met een steek in de richting van D'66 die zij betitelde als ,,een vol strekt pragmatische partij zonder beginselen. Die zich liberaal gaat noemen ondanks de langdurige samenwerking met de socialis ten". Mej. Kappeyne van de Copello trok fel van leer tegen degenen die de garage van Ria Beckers - de lijst- trekster van de PPR - dit week einde in Oegstgeest met verf be klad hebben en daarbij de naam van de WD misbruikten. Eerder op de avond, welke in het gemee ntecentrum werd gehouden, had ook de voorzitter van de WD- afdeling Oegstgeest/Warmond zich van het gebeuren in de ge meente gedistancieerd. De heer De Boer noemde het „misbrui ken van de vryheid". Mejuffrouw Kappeyne vond voorts dat de Nederlandse Volks Unie een gevaarlijke partij is: „Het beste is te zorgen dat deze partij een snelle dood sterft, wij moeten er voor waken dat er geen herha ling komt van toestanden als veertig jaar geleden in Duits land". Over een eventuele sa menwerking met het CDA zei ze: „Het zal mij niets verbazen als het CDA al lang van plan is met de PvdA weer een kabinet te vor men. Op het gebied van de grondpolitiek worden op het ogenblik compromissen gezocht. Boeren die nu op het CDA stem men kunnen na de verkiezingen wel eens tot de conclusie komen dat zij op het verkeerde paard hebben gewed. Je kunt nooit met zekerheid zeggen wat er bij het CDA met je stem gebeurt". OEGSTGEEST/LEIDERDORP -- De politie in de regio kampt de laat ste tijd met flinke series vernielin gen. Zo worden in Oegstgeest rege lmatig banden van fietsen, brom fietsen en auto's lek gestoken. Dat gebeurde in groten getale bij het Rhijnzichtviaduct en het win kelcentrum de Lange Voort, in beide gevallen werden tientallen banden lek gestoken. De Leiderdorpse politie hield van nacht rond vier uur een tweetal jongens aan die een bushalte bij het Elisabeth Ziekenhuis flink be schadigd hadden. De politie reage erde daarmee op een tip van de por tier van het ziekenhuis, die drie jongens bij het bushokje bezig had gezien. Twee van hen, G.W. en A. de G. uit Leiderdorp, konden worden aangehouden. LEIDEN - Geboren: Miranda J. dr. LEIDERDORP -Ken O Leiderdorp heeft gisteravond feestelijk afscheid genomen van voorzitter P.van der Sterre (midden op deze foto). Dat gebeurde in de sportzaal Op Dreef, waar rond het afscheid een muziekprogramma werd gebracht. Van der Sterre werd kort na de oprichting van de afdeling Leiderdorp, in 1964, voorzitter. Op de laatste bestuursvergadering nam hij afscheid om plaats te maken voor een jongere kracht. De voorzittershamer wordt overgenomen door ir.JJJ. Manhoudt, die tot nu toe penningmeester van de afdeling was. Bij zijn afscheid gisteravond ontving de heer Van der Sterre van Ken O een wijnatlas en drie flessen wijn; de gemeente bood hem een aardewerken kruik met inscriptie aan Paauw; Petronella, dr. v. J. van Beelen en C.L. Sprokkelenburg; Daniël L. zn. v. J.G. Karstens en J. van den Berg; Mir jam, dr. v. D. Guijt en A.J.C. Heemskerk; Rose M. dr. v. W.L.P. van der Voort en R A. van der Loos. Gehuwd: R. Bakhuizen en J.J. Brakel. Overleden: F. Mein, (Geb. 1906) man; J.M. Hoogervorst (Geb. 1917) echtg. v. J. Faas; A.D. van der Wetering (Geb. 1893) geh. gew. m. F. Mieremet; W.A. Gemert (Geb. 1904) man; J.B.M. Barnhoorn (Geb. 1940) man. Wonen In het vormingscentrum "Troef' aan het Noordeinde 2a, Leiden wordt op de avond van Hemelvaartsdag een thema avond gehouden over het on derwerp "Wonen". In het kader van de verkiezingen zal door vertegenwoordigers van ver schillende partijen over dit onderwerp worden gediscus sieerd. Verder wordt de film "te huur" vertoond en is er ge legenheid om aan de forumle den vragen te stellen. Aanwe zig zullen zijn vertegenwoor digers van CPN, CDA en PvdA en waarschijnlijk van PSP en WD. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. Toneel De Wassenaarse Toneelcom binatie Dialoog geeft zaterdag in het Jeroenhuis aan de Kerk straat een uitvoering van het blijspel "Bloemen in de zon" van Max Andrea onder regie van Wies Mijjer. Het blijspel staat in het teken van de ver kiezingsstrijd. De zaal is open om half acht; aanvang van het toneelspel om acht uur. Theater Het Leidse Vrijetijdscentrum aan de Breestraat staat vrij dagavond in het teken van het theater. De BAM-sisters, bezig aan hun 49ste come-back, ver zorgen voor het eerst een on treden in Leiden. Verder zal een groep leerlingen van de MBO-Kultureel werk "de Lok" in Leiden een stuk brengen on der de titel "Zoals het stokje thuis tikt, tikt het nergens". Ook treedt het Leidse jazz combo Hifubrust op, be staande uit Huub de Vries en Frits Heymans, respectieve lijk pianist en saxofonist van het Leidse orkest De Onderste Steen. De avond wordt beslo ten met een swingfestijn. Aan vang vrijdag om acht uur. Volleybal De volleybalclub Merenwijk houdt zaterdagavond om half acht in de sportzaal aan het Broekplein een klutstoernooi. Alle leden van het herenteam, het mixed-team en de leden die niet in teamverband spelen worden dan in een willekeurig team ingedeeld. Een goede ge legenheid voor geïnteresseer den om kennis te nemen van de volleybalsport in de Meren wijk. V.C. Merenwijk speelt tot eind juni nog volop. In het vol gend seizoen, dat in september begint, heeft V.C Merenwijk de mogelijkheid om het aantal wedstrijdteams uit te breiden. Ook niet competitiespelers kunnen bij deze vereniging te recht. Inlichtingen bij A. Smit, Kromstevenwerf 19, telefoon 211273 of in sportzaal Broek plein, elke donderdagavond van acht tot elf uur. Jeugddorp Het Jeugdvakantiedorp aan de Voorschoterweg heeft voor za terdag een "verrassingspro gramma" in petto. Zoals altijd duren de activteiten van elf tot twee uur. LEIDEN - Op een zaterdag middag in een druk winkelcen trum zul je hem absoluut niet herkennen: Kees Holierhoek, maar wat kan die man goed schrijven! Natuurlijk heb ik het dan alleen over "Fietsen In Het Donker", dat gisteravond door de toneelgroep "Centrum" on der regie van Onno Molenkamp in de Leidse Schouwburg werd opgevoerd, want aan "Vingers Van De Macht", dat qua drama tische opbouw enigszins ana loog lijkt aan de "Zondagswan deling" ga ik het liefst zo geruis loos mogelijk voorbij. Tijdens de eerst opgevoerde eenakter bewees Holierhoek het literaire talent, waar hij ontegenzegge lijk over beschikt. Enige afleve ringen uit "Waaldrecht" waren daar al nadrukkelijk voorbeel den van. Waarschijnlijk wordt de sfeer in het wielrennersmi lieu nog treffender weergege ven door de adequate roibe- heersing van Theo de Groot (die in "Vingers In De Pap" de rol van "Frans" speelde) als Gerrit, Ad van. Kempen als zijn blinde broer Bram, Luk van Mello als "Eefen Coby Stunnenberg als de "Zadelteef Toos". Een vondst is de relatie, die de blinde Bram heeft onderhou den met Toos, de vrouw van Onnozele Freddy. Hierdoor kan Holierhoek de ontluikende re latie tussen de veelbelovende wielrenner Gerrit en Toos meer diepgang geven. Anderzijds lijkt het tweemaal in twee ééna- kters aandragen van het gege ven van een gehandicapte te veel van het goede en met nad ruk afgestemd op goedkoop sentiment. Daar waar Holier hoek, en in het verlengde na tuurlijk toneelgroep Centrum, in "Fietsen In Het Donker" naar niveau groeien, zodat de sfeer uit Claus' "De Metsiers" over troffen leek, werd "Vingers Van De Macht" een regelrechte mis lukking. BERT KOEKEBAKKER Artsen Leidèn-Voor spoedgevallen wordt de dienst van woe. 14 uur tot do. 24 uur, waargenomen door de volge nde artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groenoord): J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412, Wijk II (Kooi en Merenwijk): Groene- veld, Argusvlinder 10, tel. 141375, Wijk III (Waard, Professoren wijk en Tuinstadswijk): A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel. 122522, Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): H. J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. Leiderdorp - F. O. A. M. Kemme, Merelstraat 184a, tel. 893139 (do. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - H. A. Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 150394. Apotheken De dienst der apotheken in de re gio Lelden, wordt op donderdag 19 mei, waargenomen door: Apot heek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552. Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest. informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werk- avond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm-12.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66. zeefd rukken, volksdansen, jazzballet. astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. Buurthuis Op eigen Wieken, Merenwijk, open-huis, 10-12 uur vm. LAK-Theater, Levendaal 150, vakgroep Duits met "Furcht und Elend des dritten Reiches" van Brecht en "Bericht an eine Akademi" van Kafka, 8.15 uur nam. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV, 7.30-8.30 Een drietal werknemers van de Hol landse Constructie Werkplaats heeft vannacht een paar uur opge sloten gezeten. Toen ze met hun werk klaar waren en de werkplaats wilden verlaten, vonden ze de deur afgesloten. Een paar maal hebben ze geprobeerd de portier van het H.C.W.-terrein te be reiken, maar zonder resultaat. Ten einde raad hebben ze de politie op gebeld. Later bleek dat de portier, in de overtuiging dat er zich op het terrein niemand meer bevond, sa men met een vriend ergens een pilsje was gaan drinken. Diefstallen LEIDEN - Uit een woning aan de Van Slingerlandlaan worden sinds woensdag 11 mei een aantal goede ren en sieraden vermist voor een waarde van ongeveer 7000 gulden. De eigenaar heeft bij de politie aan gifte gedaan. In de periode van 14- 16 mei zijn tijdens een verbouwing uit een huis aan de Breestraat een schuifladder, een boormachine en een paar beitels gestolen. De waarde bedraagt duizend gulden. Plakkers gepakt LEIDEN - Op de Haarlemmers traat heeft de politie vannacht twee mensen aangehouden die affiches aan het aanplakken waren op plaat sen die daarvoor niet bestemd zijn. De politie heeft de affiches in be slag genomen en proces verbaal opgemaakt. Mallegat blijft KATWIJK - Zoals het er nu naar uitziet blijft het jongerencentrum "Mallegat" voortbestaan. Tijdens de commissie-vergadering voor jeugd- en sportzaken gisteravond bleek alleen de SGP-fractie in Kat wijk een ongunstig advies te willen uitbrengen. Over subsidiëring in 1977. De commissie adviseerde ook tennisbanen van "Duinlust" voor 90.000 op te knappen. Tot slot werd over de aanstelling van een jeugdwerker voor confessionele groepen besloten. Donderdag Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider- /.d. Waalslaan, tel. 464)Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buuit- huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Moeders voor Moeders Volkshuis LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch. Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 Per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement Per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2